# Tuesday, 03 January 2012

10 naturaliu priemoniu, kad jaustumemes laimingi


Mūsų organizmas moka natūraliai, be jokių vaistų pagalbos, paversti mus laimingais. Jis išskiria hormoną, vadinamą endorfinu, kuris veikia kaip natūralus analgetikas ir sukelia euforijos būseną. Nors farmacija siūlo įvairių vaistų, kurie gali sukelti laimės būseną, mes patys galime paskatinti endorfino išsiskyrimą natūraliais būdais. Tai paprasčiausias ir efektyviausias būdas jaustis laimingais.

1. Sportas

Išsirinkite mėgstamiausią būdą sportuoti: treniruokitės sporto salėje, bėgiokite ar tiesiog kiekvieną dieną išeikite pasivaikščioti. Fizinis krūvis padeda atsikratyti blogos nuotaikos, padeda įveikti depresiją ir padidina endorfinų išsiskyrimą.

2. Seksas

Mylintis mūsų organizme išsiskiria didelis endorfinų kiekis. Kuo ilgesnis ir labiau jaudinantis seksas, tuo daugiau išsiskiria „laimės“ hormono.

3. Muzika

Muzikos klausimasis taip pat sukelia laimės pojūtį ir skatina endorfinų išsiskyrimą. Namuose nuolatos tyliai leiskite neįpareigojančios, atpalaiduojančios muzikos, kuri suteiks jaukią atmosferą jūsų namams ir leis atsipalaiduoti.

4. Maistas

Mėgaukitės maistu. Gėrėkitės spalvomis, pajauskite įvairias tekstūras, ragaukite įvairaus maisto ir mėgaukitės jo skoniu... Visais įmanomais būdais stimuliuokite savo pojūčius ir raskite laiko jais mėgautis. Jei norite, kad valgymo pojūčiai taptų jautresni, atsisakykite greito maisto.

5. Juokas

Tai vienas geriausių būdų fiziškai ir emociškai jaustis laimingu. Juokas gerina kvėpavimą, padeda atsikratyti streso ir leidžia išsiskirti dideliam kiekiui endorfinų.

6. Fizinis kontaktas

Kai liečiame ar apsikabiname kitą žmogų, klausomės malonaus jo balso tembro ar užuodžiame malonų jo kūno kvapą, mūsų organizmas išskiria endorfinų. Mėgaukitės kitų žmonių draugija ir nevenkite fizinio kontakto.

7. Svajokite

Jei norite jaustis laimingu, stenkitės blogus prisiminimus nuvyti svajonėmis. Svajokite apie savo ateitį, kurkite planus ir tikslus.

8. Hobis

Būtinai turėkite hobį, kuris jums teikia džiaugsmą ir reguliariai jam skirkite laiko. Tai geriausias būdas reguliariai priversti organizmą išskirti endorfinų ir efektyviai atsipalaiduoti.

9. Kvapai

Kvapai gerina atmintį ir pakelia nuotaiką. Tegu visur jus supa malonūs kvapai.

10. Akupunktūra

Tyrimai parodė, kad akupunktūra padeda natūraliai įveikti skausmą.

#    Comments [0] |