# Wednesday, 11 January 2012

5 mitai apie vyru seksualuma

Apie vyrų seksualumą egzistuoja nemažai populiarių, bet abejotinų teorijų, kurios nepatvirtintos moksliniais tyrimais.

1 mitas. Seksualinis susilaikymas naudingas vyro sveikatai ir padidina jo gyvenimo trukmę.

Tokių tvirtinimų galima aptikti senovės kinų traktatuose apie meilė ir seksą. Tačiau urologai ir seksologai tvirtina priešingai. Seksas bent du kartus per savaitę vyrams yra būtinas. Vyrai, turintys reguliarių lytinių santykių, išgyvena vidutiniškai 10 metų ilgiau. Reguliarus lytinis gyvenimas – geriausia profilaktika nuo prostatito ir prostatos auglių.

Ir dar. Seksui kaip fiziniam aktui reikalingas pasirengimas, treniruotės, ištvermingumas, tvirtina medikai. Jei vyras nesinaudos savo reprodukciniu organu pagal jo paskirtį, tai jam liks tik į tualetą vaikščioti.

2 mitas. Net su prezervatyvu galima užsikrėsti venerinėmis ligomis ir AIDS.

Tai netiesa. Teisingai naudojamas prezervatyvas pakankamai patikimai apsaugo nuo daugybės ligų, perduodamų lytiniu keliu. Paprastai nesėkmės įvyksta tik tais atvejais, kai guminis gaminys naudojamas netinkamai arba būna nekokybiškas.

3 mitas. Impotencija būna tada, kai vyras negali, o kai jis nenori – tai visai kitas dalykas.

Nepakankamas lytinis potraukis – tai taip pat erekcijos sutrikimas! Klausimas dėl potraukio partnerei įtraukiamas į visus seksologų ir psichoterapeutų diagnozės nustatymo testus. Nepakankamas potraukis – svarbus bendro žmogaus sveikatos sutrikimo simptomas, ir ne tik seksualinio.

4 mitas. Seksas brandžiame amžiuje gali smarkiai pakenkti vyro sveikatai.

Viskas atvirkščiai! Brandus seksas sumažina tokių grėsmingų ligų kaip širdies infarkto ir insulto riziką. Kokybiškas seksas gali būti visaverte mankštos alternatyva. Nuo reguliaraus lytinio gyvenimo susitvarko žmogaus hormoninė sistema, sumažėja rizika susirgti prostatos vėžiu.

Be to, pastebėta, kad vyrui prasideda antroji jaunystė, kai jis veda moterį ar įsitaiso meilužę, kuri gerokai jaunesnė už jį.

5 mitas. Su amžiumi vyrui nusilpsta potencija.

Iš dalies tai tiesa. Tačiau tik iš dalies! Seksualinės brandaus vyro galimybės gali būti ne tokios kaip jaunystėje. Bet... Potencijos „gyvybingumas“ priklauso nuo daugybės veiksnių: sveikatos būklės, lytinių santykių reguliarumo ir apskritai sugebėjimo džiaugtis gyvenimu. Be to, šiuolaikinės medicinos laimėjimai įgalina gyventi lytinį gyvenimą iki gilios senatvės.

#    Comments [0] |