# Saturday, 14 January 2012

Nenoriu, bet uzsiimu seksu


Ne visada užsiimame seksu iš geismo, kartais tiesiog prisiverčiame tai daryti. Seksologai nurodo penkias dažniausias priežastis, kodėl mylimės tada, kai to visai nenorime.

Susitaikymas lovoje

Kartais ryžtis seksui verčia baimė ilgam „įstrigti“ konflikto būsenoje. Siekiame atgauti artumą, kuriam nereikia žodžių, įrodyti sau, kad nieko nepataisomo neįvyko, atgaivinti intymius santykius. Agresyvumas tokiu atveju transformuojasi į seksualinę energiją. Jausmas, kad gali netrukus prarasti artimą žmogų, veikia kaip stiprus stimuliatorius. Tokie susitaikymai nesukelia problemų, jeigu jie įvyksta retai. Tačiau kai jie sistemingai pakeičia žodžius, kyla pavojus, kad partneriams teks gyventi latentinės agresijos būsenoje, kuri nuodys jų santykius. Nepasitenkinimas gali virsti atviru stipriu konfliktu, kuris pasirodys neišsprendžiamas. Idealu būtų, prieš taikantis ant pagalvės nepagailėti laiko ir išsakyti savo priekaištus, nesistengiant pažeminti partnerio – tokiu būdu kiekvienas galės užglaistyti žaizdas, padarytas jo savimeilei. Toks „teisingas“ agresyvumas paveiks ir seksualinius santykius, kuriuose nebeliks nuodų.

Siekis prisirišti jį/ją

Šis ketinimas byloja apie baimę, dažniausiai būdingą moterims ir ypač pastebimą iš to, kokį populiarumą turi knygos apie tūkstantį ir vieną erotinį būdą vyrui suvilioti. Deja, jei užtektų išbandyti visas Kamasutros pozas, kad apsaugotume vyrą nuo neištikimybės, tai šios knygos egzempliorių būtų galima rasti kiekvienuose namuose. Tačiau, kaip žinome, pats stipriausias afrodiziakas yra geismas. Laisvas, kaprizingas, nenuspėjamas ir todėl toks brangus. Seksualinių santykių kokybės nenusako kiekybė. Du lytiniai aktai per dieną negarantuoja nei seksualinio pasitenkinimo, nei partnerio ištikimybės – jo pasąmonė pagaus signalus, liudijančius apie partnerės nepasitikėjimą ir baimę. Moterys, atsiduodamos tam, kad sulaikytų partnerį, pamiršta save ir suteikia per daug reikšmės kitam.

Kaltės jausmo po neištikimybės atsikratymas

Šio tipo poelgyje, būdingame ir vyrams, ir moterims, glūdi siekimas sumažinti nuodėmingo įvykio reikšmę ir sugrįžti į „seną vagą“. Tuo pačiu galima įrodyti sau, kad tai buvo ne taip svarbu, jeigu mes sugebame pajusti potraukį savo nuolatiniam partneriui. Toks geismas dažnai kyla suvokus, kad asmuo sulaužė draudimą, ir suteikia aštrumo pojūčiams. Jei sąjunga pagrįsta ištikimybe, tai kaltės našta gali nusverti susijaudinimą, sukeltą išdavystės. Priešingu atveju neištikimybė tampa viena iš seksualinių santykių sudedamųjų dalių. Kaltės jausmas nusilpsta, jei suartėjimas su nuolatiniu partneriu suteikia malonumo pojūtį. Jeigu seksas tampa narcizinių poreikių išraiška, tai anksčiau ar vėliau geismo klausimas taps skausmingai aštrus.

Malonumo kitam suteikimas

Jeigu abu partneriai vis lauktų geismų sinchroniškumo, tai seksualinius kontaktus per metus būtų galima suskaičiuoti vienos rankos pirštais. Siekime suteikti malonumą kitam, kai pačiam „nei šilta, nei šalta“, nėra nieko smerktino, jeigu tik dviejų sąjunga nepagrįsta smurtu. Kai toks malonumo suteikimas tampa įprasta reakcija, jis virsta savotišku aukojimu, tuo pačiu skausmingu ir patogiu, nes padeda apeiti klausimą apie nusilpusį ar nesamą geismą. Suteikti malonumą gerai, kai suteikiantis gauna iš to emocinį arba moralinį pasitenkinimą. Be to, juk potraukį galima sustiprinti ir potraukiu, kurį tau jaučia kitas. Todėl malonumas kartas atsiranda tada, kai jo nesitikime.

Paprasčiausias atsipalaidavimas

Pagal paplitusią nuomonę, seksualiniai kontaktai būtinai turi būti paskatinti kilnių jausmų. Šios pozicijos šalininkai neatsižvelgia į tai, kad mes visi – žinduoliai ir kad mūsų elgesį nulemia instinktai ir hormonai. Seksas – vienas iš būdų atsikratyti įtampos ir patirti dvasios ir kūno ramybę. Patirdami malonumą, nes išskiriame endorfinus – euforiją sukeliančius džiaugsmo hormonus. Orgazmą dažniausiai lydi lengvumo ir raminančios tuštumos pojūčiai. Problema kyla, kai moteris jaučia, kad vyras nori pasinaudoti jos kūnu dėl savo atsipalaidavimo. Jausminis suartėjimas, masažas, glamonės suteikia galimybę padaryti kitam malonumą, nepanaudojant savo partnerio kaip objekto. O eiti toliau ar ne, kiekvienas sprendžia pats.

#    Comments [0] |