# Thursday, 19 January 2012

Vyrai mano, kad brunetes patrauklesnes ir protingesnes uz blondines

Sakoma, kad džentelmenai labiau mėgsta blondines. Tačiau jie jas mėgsta tik laisvalaikiu, nes blondinės skirtos pramogai. Tyrimas rodo, kad vyrai labiau mėgsta bendrauti, diskutuoti ir šnekėti su brunetėmis. Taip pat jie laiko brunetes patrauklesnėmis.

Vestminsterio universiteto mokslininkai atliko įdomų tyrimą. Jie pasiuntė savanorę gražuolę į tris skirtingus naktinius klubus po tris kartus. Vieną kartą moteris plaukus buvo nusidažiusi rudai, kitą – geltonai, trečią – raudonai. Mokslininkai stebėjo vyrų reakciją ir vertino jų susidomėjimą.

Paaiškėjo, kad labiausiai vyrų dėmesį moteris patraukė būdama blondine. Daugiausia komplimentų už patrauklumą ir protą ji susilaukė būdama brunete. Tyrimo rezultatai buvo publikuoti moksliniame žurnale „Scandinavian Journal of Psychology“.

Vestminsterio Universiteto mokslininkė Viren Swami sako, kad tokio tyrimo rezultatai gali įtakoti mados tendencijas ir brunetės gali tapti seksualumo ir patrauklumo simboliais, o ne blondinės. Ji sako: „Šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose moters idealu buvo laikoma Jackie Kennedy – ideali brunetė. Septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose idealia moterimi tapo blondinė. Tačiau pastaruoju metu blondinės visuotinai laikomos kvailomis.“

Tyrime dalyvavusi savanorė būdama blondine su vyrais kalbėjosi 60 kartų. 42 kartus būdama brunetė ir 18 kartų kaip raudonplaukė.

V. Swami sako: „Tikėtina, kad vyrams blondinės kelia daugiau seksualinių impulsų nei brunetės, tačiau tai tėra tik prielaidos. Taip pat yra tikimybė, kad vyrai blondines sieja su jaunatviškumu ir gyvybingumu.“

#    Comments [0] |