# Friday, 10 February 2012

Moters grozi nulemia laikysena

Dauguma merginų mano, kad jų išorinis patrauklumas pirmiausia priklauso nuo gražių, madingų drabužių, aksesuarų ir kosmetikos. Nereikia pamiršti, kad svarbiausias moters grožio požymis visada buvo tiesi laikysena, lengva eisena ir proporcinga figūra. Deja, ne kiekviena šiuolaikinė mergina gali pasigirti gera laikysena.

Dažnai pamirštame, kad tinkama laikysena yra ne tik grožio, bet ir sveikatos pagrindas. Netaisyklinga nugaros padėtis neretai būna galvos, kaklo ir apatinės stuburo dalies skausmų priežastimi. Neteisingą laikyseną galima ištaisyti, tik reikia stipraus noro ir kantrybės.

Graži laikysena ir judesių plastika pirmiausia priklauso nuo sugebėjimo teisingai sėdėti, vaikščioti ir stovėti. Kad to pasiektume, stovėti visada reikia tiesiai, pečiai turi būti ištiesinti į vieną liniją, o pilvas įtrauktas. Tą patį būtina daryti ir vaikštant. Visą dieną sėdėdamos ir stovėdamos stenkitės išlaikyti tiesų kaklą.

Sėdėti ant kėdės reikia tiesia nugara, tačiau atsiremiant į atlošą. Teisingą sėdimą padėtį galima būtų pavadinti nugaros raumenų treniruote. Kad užimtume tokią padėtį, reikia atsisėsti ant kėdės ir ištiesinti nugarą, atkišti krūtinę, pečiai tuo metu neturi pakilti, o mentės išsišauti.. Galvą laikome tiesiai ir laisvai. Tokioje padėtyje pilvo raumenys būna įtempti, o dubuo šiek tiek pakeltas. Dauguma merginų, kad būtų patogiau, atkiša dubenį į priekį, o to kaip tik nereikėtų daryti, jei norite gražios laikysenos. Aprašytą pradinę padėtį nėra taip lengva išlaikyti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Pratimai biurui

Šis pratimų kompleksas tiks toms, kurios visą darbo dieną praleidžia sėdimoje padėtyje.

1. Atsisėskite ant kėdės krašto taip, kad nugara, klubai ir keliai sudarytų statų kampą vienas kito atžvilgiu. Rankas laisvai nuleiskite žemyn. Kelioms sekundėms vienu metu įtempkite kojų, nugaros ir pilvo raumenis. Pečius išlenkite maksimaliai atgal, kad mentės susiglaustų , galvą atloškite. Pakartokite kelis kartus.

2. Atsistokite nuo kėdės, suglauskite kojas, vienu metu įtempkite, kelius pilvo ir sėdmenų raumenis. Lėtai pasistiebkite kuo aukščiau, stipriai įtempdamos visus raumenis. Lėtai atsipalaiduokite. Šį pratimą reikia kartoti kuo dažniau. Po kurio laiko laikysena taps taisyklinga net atsipalaidavus.

Stiprinkite raumenis

Graži laikysena įmanoma tik tada, kai nugaros, pilvo, pečių, klubų ir kaklo raumenys gerai treniruoti. Kai nusilpsta pilvo preso raumenys, nugarai tenka papildomas krūvis, dėl to žmogus greičiau pavargsta. Be to, atpalaiduoti pilvo raumenys nukara, atrodo negražiai, neigiamai veikia mažojo dubens kraujo apytaką ir gali būti kojų tinimo priežastimi.

Tempimo pratimai

1. Atsisėskite ant grindų turkiškai sukryžiavusios kojas, Rankų pirštus sunerkite. Kelkite sunertas rankas virš galvos, delnais į viršų, išsitieskite, giliai įkvėpkite. Nuleisdamos rankas, intensyviai iškvėpkite. Pakartokite 10 kartų.

2. Atsiklaupkite ant kelių, rankas sunerkite už nugaros. Kelkite sunertas rankas į viršų, tuo metu įtempdamos pilvo raumenis. Giliai įkvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą kelioms sekundėms. Iškvėpdamos nuleiskite galvą ant krūtinės ir atsipalaiduokite. Pakartokite 10 kartų.

Pečių juosta

Šie pratimai padės sustiprinti pečių raumenis ir nuimti dalį krūvio nuo stuburo. Pratimams skirkite 10–15 minučių.

1. Sėdėdamos ant kėdės, energingai mojuokite rankomis, didindamos judesių amplitudę.

2. Rankas sulenkite per alkūnes, sudarydamos statų kampą. Vieną taip sulenktą ranką kelkite aukštyn, kitą žemyn ir atvirkščiai. Nugara turi būti tiesi.

Pratimai nugarai

1. Atsigulkite ant nugaros, alkūnės turi būti ant grindų. Įkvėpdamos, išsilenkite, iškelkite krūtinę į viršų ir išsilaikykite taip 5–7 sekundes.

2. Atsigulkite ant nugaros, kojas sulenkite per kelius. Pėdos ir alkūnės remiasi į grindis. Įkvėpdamos 10 sekundžių pakelkite dubenį į viršų, iškvėpdamos – nuleiskite.

3. Sėdėdamos ant grindų atsiloškite atgal atsiremdamos rankomis. Įkvėpdamos pakelkite dubenį nuo grindų, galvą atloškite ir išsilenkite.

4. Gulėdamos ant grindų, įkvėpkite ir, remdamosi tik pėdomis ir pakaušiu, pakelkite dubenį. Išsilaikykite tokioje padėtyje kelias sekundes, iškvėpdamos nusileiskite.

5. Atsigulkite ant pilvo, plaštakas suglauskite už nugaros .Iškvėpdamos kelkite galvą ir pečius, pakelkite rankas ir išsilenkite. Po 5–7 sekundžių nusileiskite.

6. Pakartokite tą patį pratimą, papildomai šiek tiek pakeldamos tiesias kojas nuo grindų.

7. Tas pats pratimas atliekamas rankas sunėrus ant pakaušio.

#    Comments [0] |