# Thursday, 05 April 2012

Nuo ko skauda nugara

Permainingų orų laikotarpiu žmonės dažniau skundžiasi nugaros skausmais. Dėl to keikia skersvėjus. Tačiau medikai tvirtina, jog žvarbus vėjas daugeliu atvejų būna nekaltas dėl raumenų bei kaulų skausmų ir peršalimo.

Žymus vokiečių ortopedas dr. Reinhardas Schneiderhanas paneigia kai kuriuos paplitusius klaidingus įsitikinimus apie nugaros skausmus.

Ar šaltis kenkia nugarai?

Nugaros skausmų priežastimi dauguma ligonių laiko peršalimą ir skersvėjus. Žvarbų vėją ir šaltesnę temperatūrą kūnas jaučia kaip nemalonius dalykus. Stuburo specialistas R.Schneiderhanas pabrėžia, jog šaltis nesukelia jokių nugaros skausmų. „Normaliu atveju žvarbus oras sveikai nugarai nepakenkia. Nugaros skausmai atsiranda dėl kitų priežasčių,“ – sako jis.

Geriau negulinėti ant sofutės

Nugarai ir stuburui ypač kenkia judėjimo stoka. Kol orai permainingi ir dar neatėjo vasara, retam kyla noras išeiti pabėgioti ar pavažinėti dviračiu. Net trumpus atstumus žmonės linkę verčiau įveikti automobiliu, o ne pėsčiomis. „Dėl to kūną greitai ima varginti judėjimo stokos pasekmės, nyksta nugaros raumenys“, – aiškina ekspertas R.Schneiderhanas. Raumenų įtampa sukelia skausmus stuburo srityje. Kad taip neatsitiktų, reikia reguliariai duoti darbo raumenims.

Tiesus sėdėjimas nėra sveikiausias

Netinkama darbo kėdė taip pat gali sukelti nugaros skausmus. Vis dėlto tiesus sėdėjimas čia nieko negelbsti. Atvirkščiai: Nyderlandų mokslininkai ištyrė, kad tiesi laikysena per daug apkrauna stuburo slankstelius. Geriau sėdėti šiek tiek palinkus atgal ir net 135–120 laipsnių kampu.

Nugaros ekspertai primygtinai rekomenduoja kuo dažniau keisti sėdėjimo padėtį. Čia gali pagelbėti lankstus kėdės atlošas. Sėdynės aukštis turi būti nustatytas taip, kad šlaunys ir blauzdos sudarytų statų 90 laipsnių kampą.

Neignoruokite skausmų!

Visai klaidingas dalykas yra įsitikinimas, kad reikia pakentėti ir nugaros skausmai patys praeis. Ypač vyresnio amžiaus žmonės mano turį apseiti be vaistų. Jei dėl skausmų nieko nedirbsite ir nejudėsite, raumenų įtampa dar labiau sustiprės ir skausmai užsitęs. Be to, negydomas nugaros skausmas gali peraugti į rimtą ligą. Ar reikalingi nuskausminamieji vaistai, turėtų spręsti gydytojas.

#    Comments [0] |