# Monday, 04 February 2013

alkocholizmas

Laba diena, rašau jums, nes reikia pagalbos. Aš esu 27 metų ištekėjusi moteris, šiuo metu gyvenu užsienyje.

Viskas buvo lyg ir neblogai mano gyvenime, kol palaipsniui pradėjo kankinti paniškos atakos, po jų atėjo ir gili depresija, kada nenorėjau gyventi, nemačiau gyvenimo prasmės, pridariau daug nereikalingu dalykų, o reikalingų nepadariau, ir pradėjau išgėrinėti... Kreipiausi į psichiatrą, paskyrė antidepresantų. Jau pusę metų juos vartoju, savijauta pagerėjo, vėl noriu gyventi. BET įprotis išgerti nepranyko... Tapau slapta alkoholike! Išgeriu apie 3 kartus per savaitę nuo visų slapstydamasi, nuo vyro, giminių, draugų. Man gėda prisipažinti, kad esu pati tikriausia alkoholikė, jeigu sužinotų mano darbdaviai (užimu aukštas pareigas), tikriausiai netekčiau darbo, vyras manau irgi nemokėtų man padėti, o mama išeitų iš proto, nes mano tėvas ir du broliai irgi alkoholikai. Protu suprantu, kad kuo toliau į mišką, tuo baisiau, bet kaip prisiversti negerti? Kiekvieną dieną vis prižadu, kad daugiau jau negersiu, bet atėjus vakarui vėl prisisiurbiu. Į medikus šiuo metu kreiptis negaliu, anoniminių alkoholikų grupių irgi vengiu, kadangi miestelis, kur gyvenu, yra labai mažas, tai kalbos pasklistų greitai, o tada jau tikrai gyvenimas griuvęs. Patarkite, prašau, kaip išeiti iš to liūno, kaip moteriai, kuri turi 2 aukštuosius išsilavinimus ir kalba 5 kalbomis, turi mylintį ir mylimą vyrą, gerą darbą, visko to neprarasti?

Į skaitytojos laišką atsako portalo Alfa.lt psichologė Eglė Gedrimienė:

Sveiki,

rašote, kad norite pagalbos gydant savo priklausomybę nuo alkoholio. Iš tiesų norisi jus pasveikinti, kad tuo jau žengiate pirmuosius žingsnius – pripažinote, kad turite problemą, kurios pati nebekontroliuojate ir kuriai įveikti jums reikalinga pagalba. Taip pat pradėjote tos pagalbos ieškoti.

Vis tik alkoholizmas vargiai yra ta problema, kurią įveikti pakanka vien tik paties žmogaus pastangų. Nuo alkoholizmo kenčia pačių įvairiausių sluoksnių ir išsilavinimo, užimantys pačias žemiausias, tiek ir pačias aukščiausias pareigas žmonės. Taigi mokamos kalbos ir geras išsilavinimas, nors be abejonės, jums labai praverčia gyvenime, tiesiogiai jūsų gėrimo problemos nesprendžia.

Laiške teigiate, kad į medikus kreiptis neturite galimybės, anoniminių alkoholikų grupių vengiate, nes nepasitikite jų anonimiškumu, artimiesiems neatsiskleidžiate, nes bijote jų reakcijos. Vis tik tokiu būdu jūs paliekate save labai izoliuotoje aplinkoje, kurioje jūsų problemos tampa ne tik problemomis pačios savaime, bet dar ir milžiniškomis paslaptimis, kuriomis negalima pasidalinti net su artimiausiais žmonėmis. Taigi dabartinėje situacijoje jūsų pečius be gėrimo sunkumų slegia dar ir įtampa tai slepiant, kaltė, gėda ir ko gero dar daugelis sunkių jausmų. Labai dažnai šie besikaupiantys, slepiami jausmai ne tik kad nepadeda spręsti gėrimo problemos, bet savo slogumu tik paskatina griebtis alkoholio.

Savo laiške be gėrimo paminėjote ir daugiau psichinės sveikatos sunkumų – depresiją, panikos atakos, taip pat ir tėvų šeimos gėrimo problemos. Visa tai rodo, kad jūsų sunkumai yra kompleksinio pobūdžio ir pagalba jums reikalinga taip pat kompleksinė – ne vien vaistai, bet ir kasdienė parama atsispiriant alkoholiui, taip pat specifinės intervencijos mažinant panikos atakas bei susidorojant su visais sunkiais jausmais kylančiais pakeliui.

Kaip ir pati minėjote laiške, esate išsilavinusi, dirbanti ir uždirbanti moteris, tad labai siūlau pasinaudoti šiais savo resursais ir suteikti sau pagalbą, kurios jums šiuo metu reikia. Kaip vieną iš galimybių siūlyčiau privatų psichologą ar psichoterapeutą dirbantį priklausomybių srityje arba privatų priklausomybių ligų centrą. Taip pat labai verta pagalvoti ir apie anoniminių alkoholikų grupę kitame artimiausiame mieste (jei savo miestelyje jos lankyti nedrįstate).

Deja, nėra stebuklingos tabletės, kurią paslapčia išgėrus jūsų problema išnyktų. Tad rekomenduočiau nedelsti ir pradėti profesionaliai spręsti iškilusius sunkumus. Profesionali pagalba – vienintelė tikrai efektyvi išeitis. Visos jūsų įvardintos problemos nesprendžiant linkusios komplikuotis ir neretai galutiniame etape palieka žmogų sužlugdytą ir visiškai praradusį ankstesnį gyvenimą. Kita vertus tinkama laiku suteikta pagalba gali tapti tikru išsigelbėjimu.

Minėjote, kad kreipėtės į psichiatrą ir sėkmingai vartojate vaistus. Norėčiau jus dar kartą paskatinti imtis ir tolimesnių žingsnių – kreiptis profesionalaus priklausomybių gydymo, lankyti priklausomų asmenų grupę, reguliariai konsultuotis su specialistu, apie savo sveikatos problemas pasikalbėti su vyru. Jūs esate dar labai jauna moteris, tad neleiskite šiems savo sveikatos sunkumams atimti jums galimybę džiaugtis visu likusiu gyvenimu.

#    Comments [0] |