Page 1 of 1 in the facebook category
# Wednesday, 08 February 2012

Tyrimas: mes mėgstame Facebook kadangi dalyvaudami jame manome kad darome kazka svarbaus

Tyrimas: mes mėgstame Facebook kadangi dalyvaudami jame manome kad darome kazka svarbaus

Kai tik Jūs prisijungiate prie Facebook jus pradedate galvoti kad darote kažką labai svarbaus, kažką neįtikėtinai kurybiško ir produktyvaus, kad tik tai būtų tiesa.

Mokslininkai iš Milano M.I.T. išnagrinėjo ivairias fiziologines būsenas 30 žmonių, tuomet kai jie naudojasi progama Facebook ir tuomet kai jie mėgaujasi natūraliais dalykais gamots panorama matematikos testai, ir kitus kasdieniškus dalykus. Jie išmatavo tiek fiziologinius tiek ir psichologinius rodiklius kvepavimas, smegenų aktyvumas, vyzdžių išsiplėtimas, ir atrado kad tik žiūrėdami į Facebook ( ne tada kada jie ieško gamtos nuotraukuų ar sprendžia matematika), buvo pastebėta kad žmogus patenka į tokia būseną, kuomet paprastais žodžiais pasakius pludūriavimas, lengvumo jausmas. Tai yra toks jausmas kuri tu gali patirti tuomet tu goji kokiu nors muzikos instrumentu ar tuomet kuomet dalyniesi apei savo jausmais teigiamais išgyvenimais, susidaranti iliuzija kad viskas yra tvarkoje.

Mes jau žinome kad Facebook socialiniam tinklapiui atsispirti yra gerokai sunkiau nei kad cigaretems ar alkocholiui. Tai visai nekelia nusistebėjimo kad Facebook dalykas tikrai malonus irpanašu kad jis veža. Taip pat nepamirškime kokainas veža, ir taip kaip narkotiai yrra žalingi ir visi tai žino tai tirimai rodo kad socialinai tinklanai gali atnešti tokkia pačią žalą kaip kad narkotikai, žinoma tai pripažinti vartojantiems facebook praktiškai neįmanoma, kiek vienas iš tų žmonių kuris dabar skaitai kategoriškai nesutinka su šiuo teiginiu.  Facebok duoda tau iliuzija panašią į tą kurią duoda narkotikas, kad tu kažką darai laai produktyvaus kai išties tu dalinies kokie skanūs buvo tavo pietūs ir tai darydami sužinote kad jūsų geriausio draugo vaikas ka tk suvalge košės.

Štai kodėl labai svarbu niekada nepamiršti tai ką kalebėjo Hovardas Danielius Gulati: facebook verčia mus jaustis labai nelaimingais. Paklausite kaip taip? Viskas papraščiau nei jusm gali atrodyti. Facebook tinklapyje visi tiesiog švyti, visi labai nuostabūs ir žavūs šios planetos gyventojai ( yra tik like mygtukas nepmirškite ). Labai nedaugelis o gal tik vienetai bus tokiu kurie pasidalins savo tikraisiais išgyvenimais nesaugumo jausmu mūsų visuomenėje, dvejonėmis, gal mes jaučiames labai vieniši jei savo vakarus leidžiame Facebook tinlapyje. Vietoj to kad veiktume kažką tikrai produktyvaus ir tikrai kažką naudingo.  

#    Comments [4] |