Page 1 of 1 in the inovacijos category
# Wednesday, 21 March 2012

Gydanti meno galia

Bostono vaikų ligoninė pirmoji JAV pradėjo plačiai taikyti meninius užsiėmimus, kaip vieną iš gydymo priemonių. Gydytojų teigimu, praktika reikalinga, prasminga ir naudinga.

Jasonas Springeris iš Bostono vaizduojamosios dailės muziejaus kiekvieną savaitę pasakoja apie meną ir leidžia mažiesiems pacientams patiems išbandyti savo jėgas. Šį vakarą visi vaikai daro tradicinius kiniškus žibintus. J. Springeris pasakoja apie žibintų atsiradimą, dekoravimą ir rodo meno istorijos knygas, tada duoda reikalingų priemonių, kuriomis naudodamiesi vaikai galės patys pasigaminti kinišką žibintą. Norėdamas įkvėpti mažuosius kūrėjus J. Springeris per projektorių paleidžia skaidrių kolekciją, kurioje užfiksuoti Azijos meno ekspozicijos kūriniai. „Galite semtis įkvėpimo iš gamtos: prisiminkite medžius, kalnus...“

J. Springeris Bostono ligoninėje veda meninius užsiėmus nuo 2007 metų. Jis sako, kad užsiėmimai susilaukia vis daugiau vaikų dėmesio ir gydytojų palankumo, todėl ateiti į ligoninę jam tenka vis dažniau. „Menas ne tik puikus būdas atsipalaiduoti ir atitraukti mintis nuo ligos. Vaikai pasineria į fantazijos pasaulį. Jų vaizduotė vertinama. Ji tampa daug svarbesne už ligą. Kūryba - puikus būdas suteikti vaikams optimizmo ir vilties. Sergantys vaikai vertina bendravimą su suaugusiu, kuris nėra susijęs su jų liga. Nuolat besijaudinantys tėvai ir tik liga susidomėję gydytojai. Ligoninės aplinka slegia. Menas leidžia atitrūkti nuo kasdienybės“, - sako J. Springeris.

Nuo 2009 metų net 45 proc. JAV ligoninių ir slaugos namų taikoma meno programa. Mokslininkai teigia, kad meno užsiėmimai veiksmingas būdas įveikti stresą, būdingą ligoniams. Pastebėta, kad tai pigesnis ir efektyvesnis būdas nuraminti ligonius nei kitos priemonės.

#    Comments [0] |