Page 1 of 1 in the internetas category
# Tuesday, 28 February 2012

Micrsoft siulo mokytis bendrauti dar karta

Si ka tik pristatyta technoligija kur leis labai pagyvint interaktyvu bendravima vieniems su kitais internetu, tei labai praplesti tai kuo mes naudojames siandien, sis video puikiai iliustruoja kaip galetu pasikeisti mokinio kuris ruosia namu darbus ir asmens kuris tikrina tai ka jis ruosia bendrravimas kai jie nera vienoje patalpoje. tikrai puikus ir interaktyvus video pokalbiu pagyvinimas


#    Comments [0] |
# Friday, 24 February 2012

Ateities bustas zemelaiviai

Neapsirikite, šie pastatai visai ne „Žvaigždžių karų“ filmo dekoracijos, tai Michaelio Reynoldso sukurti ateities būstai.

Architektas M. Reynoldsas teigia, kad būtent taip atrodys žmonių būstai po 50-100 metų. Savo kūrinius jis pavadino Earthships –„žemės laivais“ arba „žemėlaiviais“. Ekologiški būstai yra pastatyti tik iš perdirbtų medžiagų ir turi nepriklausomas šildymo, vėdinimo, vandens, maisto ir energijos sistemas.

M. Reinoldsas sako, kad jo būstų poreikis nuolatos auga – vis daugiau žmonių nori gyventi namuose, nors anksčiau architekto kūriniai sulaukdavo pašaipų. „Vos tik baigęs mokslus atvykau į Naująją Meksiką ir pradėjau statyti ekologiškus namus. Naudojau panaudotas gėrimų skardines, nes prieš 40 metų dar nebuvo „atliekų perdirbimo“. Tokia M. Reinoldso idėja nebuvo sutikta džiaugsmingai. „Kai išdėsčiau bare savo idėją vietiniam inžinieriui, jis išlėkė šaukdamas ant manęs, jog tyčiojuosi iš architekto profesijos ir noriu statyti pastatus iš šiukšlių. Visi manė, kad man pasimaišė protas, – prisimena M. Reynoldsas. – Dabar tokios ekologiškos idėjos – įprasta, bet prieš 40 metų prilygo beprotybei“.

Architektas pasakoja, kad sukurti „žemės laivus“, ekologiškus ateities būstus, jį įkvėpė žiniasklaida, kuri vis rašo apie senkančius energijos išteklius, gręsiantį maisto trūkumą ir panašias ateityje galinčias iškilti problemas. „Iš pradžių namai galėdavo patys save apšildyti, vėliau ir vėdinti. Vėliau sugalvojome vandens ir energijos sistemas. Net sugalvojome, kaip galima auginti vaisius ir daržoves tiesiog namuose. Pavyzdžiui, kad ir kokio klimato zonoje stovėtų būstas, viduje galima auginti bananus.“

M. Reynoldsas sako, kad anksčiau pašaipos objektais tapusios jo būsto idėjos, šiais laikais labai vertinamos, o jo sukurtą „žemėlaivį“ norėtų turėti daugelis. „Mes keliaujame iš vieno žemyno į kitą ir kuriame klientų poreikius atitinkančius namus. Šie būstai patrauklūs, nes jų kaina prieinama. Mes naudojame įvairias nepavojingas, perdirbamas atliekas ir natūralias medžiagas, kurias galima gauti nemokamai, todėl namo kaina tikrai nėra didelė.“

Tokie namai pastatomi labai greitai. Dviejų-trijų miegamųjų būstui pastatyti reikia mėnesio. Namas pagal kiekvienos šeimos poreikius gali būti įvairaus dydžio. M. Reynoldsas su komanda yra pastatęs net 10 tūkst. kv. m. pastatą. Gyvenimo kokybė „žemėlaiviuose“ nenusileidžia moderniausiems statiniams. „Galite turėti greitą internetą, buitinę techniką – viską, ką turite dabar“, –sako architektas. Jis ne tik su komanda stato „žemėlaivius“ visame pasaulyje, bet ir veda seminarus, per kuriuos moko, kaip žmonės patys gali pasistatyti tokius ateities būstus.

„Pavadinau savo namus „žemėlaiviais“, nes jie atskleidžia visai kitokį ateities namų veidą - jis skirtas apsaugoti ir aprūpinti žmonės nuo galimų ateities katastrofų“, – sako M. Reynoldsas.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 08 February 2012

Tyrimas: mes mėgstame Facebook kadangi dalyvaudami jame manome kad darome kazka svarbaus

Tyrimas: mes mėgstame Facebook kadangi dalyvaudami jame manome kad darome kazka svarbaus

Kai tik Jūs prisijungiate prie Facebook jus pradedate galvoti kad darote kažką labai svarbaus, kažką neįtikėtinai kurybiško ir produktyvaus, kad tik tai būtų tiesa.

Mokslininkai iš Milano M.I.T. išnagrinėjo ivairias fiziologines būsenas 30 žmonių, tuomet kai jie naudojasi progama Facebook ir tuomet kai jie mėgaujasi natūraliais dalykais gamots panorama matematikos testai, ir kitus kasdieniškus dalykus. Jie išmatavo tiek fiziologinius tiek ir psichologinius rodiklius kvepavimas, smegenų aktyvumas, vyzdžių išsiplėtimas, ir atrado kad tik žiūrėdami į Facebook ( ne tada kada jie ieško gamtos nuotraukuų ar sprendžia matematika), buvo pastebėta kad žmogus patenka į tokia būseną, kuomet paprastais žodžiais pasakius pludūriavimas, lengvumo jausmas. Tai yra toks jausmas kuri tu gali patirti tuomet tu goji kokiu nors muzikos instrumentu ar tuomet kuomet dalyniesi apei savo jausmais teigiamais išgyvenimais, susidaranti iliuzija kad viskas yra tvarkoje.

Mes jau žinome kad Facebook socialiniam tinklapiui atsispirti yra gerokai sunkiau nei kad cigaretems ar alkocholiui. Tai visai nekelia nusistebėjimo kad Facebook dalykas tikrai malonus irpanašu kad jis veža. Taip pat nepamirškime kokainas veža, ir taip kaip narkotiai yrra žalingi ir visi tai žino tai tirimai rodo kad socialinai tinklanai gali atnešti tokkia pačią žalą kaip kad narkotikai, žinoma tai pripažinti vartojantiems facebook praktiškai neįmanoma, kiek vienas iš tų žmonių kuris dabar skaitai kategoriškai nesutinka su šiuo teiginiu.  Facebok duoda tau iliuzija panašią į tą kurią duoda narkotikas, kad tu kažką darai laai produktyvaus kai išties tu dalinies kokie skanūs buvo tavo pietūs ir tai darydami sužinote kad jūsų geriausio draugo vaikas ka tk suvalge košės.

Štai kodėl labai svarbu niekada nepamiršti tai ką kalebėjo Hovardas Danielius Gulati: facebook verčia mus jaustis labai nelaimingais. Paklausite kaip taip? Viskas papraščiau nei jusm gali atrodyti. Facebook tinklapyje visi tiesiog švyti, visi labai nuostabūs ir žavūs šios planetos gyventojai ( yra tik like mygtukas nepmirškite ). Labai nedaugelis o gal tik vienetai bus tokiu kurie pasidalins savo tikraisiais išgyvenimais nesaugumo jausmu mūsų visuomenėje, dvejonėmis, gal mes jaučiames labai vieniši jei savo vakarus leidžiame Facebook tinlapyje. Vietoj to kad veiktume kažką tikrai produktyvaus ir tikrai kažką naudingo.  

#    Comments [4] |
# Thursday, 22 December 2011

Internetinis bendravimas – melo irštva?

Kad kiekviename iš mūsų slypi mažasis Pinokis šiais laikais nestebina niekieno. Yra žinoma, kad beveik visi žmonės pameluoja per dieną net 200 kartų!
Masačusetso universiteto mokslininkai ištyrė, kad žmonės, naudodami naujausias technologijas ir virtualų bendravimą meluoja dvigubai daugiau nei tie, kurie bendrauja gyvai.

Rezultatai buvo pateikti „Journal of Applied Social Psychology“. Jie įrodė: rašant elektroninius laiškus ar bendraujant elektroniniuose pokalbiuose meluojama dažniau nei realiame gyvenime.

Buvo tiriama universiteto studentų grupelė. Jie buvo suskirstyti poromis ir turėjo bendrauti internetu ar gyvai. Studentai vienas kito nepažinojo.

Dažniausiai klaidingą informaciją studentai pateikdavo elektroniniu paštu, o labiausiai atviri ir nuoširdūs jie buvo bendraudami gyvai.

To priežastis: bendraudami internetu žmonės jaučiasi mažiau susiję vienas su kitu, tarp jų prasčiau mezgasi ryšys ir pasitikėjimas.

#    Comments [0] |