Page 1 of 1 in the kaledos category
# Saturday, 24 December 2011

Megaukitės prašmatniomis Sv. Kaledomis

Didžiausia Kalėdų puošmena namuose yra eglutė, bet labiausiai svečiai mėgsta kalėdinį stalą. Čia susirenka visa šeima ir draugai. Jei šiais metais norite kitokių nei įprastai šv. Kalėdų, siūlome nustebinti svečius prašmatniu ir originaliu stalo dekoravimu. Elegancija ir sumanumas puošiant stalą bei namus padovanos jums ir svečiams kitokias Šv. Kalėdas, nei esate pratę.

Kalėdinis stalas

Debi Lilly, dizainerė ir renginių organizatorė, siūlo neskubėti susirinkusių svečių kviesti prie valgiu nukrauto stalo. Iš pradžių leiskite svečiams apsiprasti ir besišnekučiuodami sulauksite vėluojančių svečių. Ant stalo padėkite šiek tiek užkandžių. Svečiai galės apžiūrėti jūsų stalą, kuris dar nebus nukrautas valgiais.

Stalą reikia papuošti taip, kad visos spalvos derėtų. Pirmiausia nuspręskite, kokios spalvos staltiesę ir servetėles rinksitės. Šiais metais labai madingas rusvos ir kivio žalios derinys. Rinkitės medžiagines servetėles ir staltiesę, tai ekologiškas ir elegantiškas pasirinkimas.

Stikliniai indai ir taurės gali būti skirtingų spalvų nei staltiesės ir servetėlės. „Taip žaismingiau, - sako dizainerė D. Lilly. - Rinkitės įvairias spalvas, bet paprastas, šiuolaikiškas indų formas“.

Nedidelė, bet originali detalė, patiks visiems svečiams. Prie svečio lėkštės galite palikti palinkėjimą, parašytą dailiu juodu rašalu ant brangaus popieriaus, nedidelę dovanėlę, gėlę ar saldainį.

Šventiška atmosfera

Šventišką atmosferą sukurs tinkamai parinkta muzika. Suraskite išskirtinės, gerai nuteikiančios muzikos, kuri negarsiai skambėtų fone. Jei turite namie muzikinių instrumentų ar natų lapų, jais galite papuošti ir namus. Tereikia raudono kalėdiško kaspino.

Vaisiai

Nėra nieko skaniau už natūralius vaisius. Jie skanūs, įvairiaspalviai ir gražiai atrodys ant jūsų stalo. Per šventes leiskite sau įsigyti ir paragauti egzotiškų vaisių.

Nepamirškit smulkmenų

Gražiai atrodys kaspinėliais papuoštos taurės ir žvakės. Nedidelės detalės, kurias pastebės visi svečiai, suteiks elegancijos ir žavesio. Derinkite žvakių spalvas, pasirinkite du madingus, tarpusavyje derančius atspalvius.

.Į namų ir stalo puošimą įtraukite visą šeimą

Kartu su visa šeima papuoškite medžio šakų - ekologiškas ir madingas namų papuošimas. Iš eglės šakų kaspinu galite surišti kalėdinių vainikų. Nepamirškite natūralių gėlių. Jos puikiai atrodys ant kalėdinio stalo. Kaspinais galite papuošti kėdžių atlošus. Namuose pridėliokite „kvepiančių“ lėkščių su džiovintais vaisiais ir cinamonu, kad suteiktumėte namams kalėdinio kvapo.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 21 December 2011

Puošniausiųjų karpažolių žvaigždės

Dabar Kalėdų simboliu laikomos jau ne vien eglutės. Jas gali pakeisti kėniai ar kokie nors kiti spygliuočiai. Kalėdų medelio palydovai – puošniausios karpažolės, arba puansetijos. Šios gėlės plačiai auginamos ir perkamos dar tik kelis dešimtmečius, bet jau sukurta įvairių veislių, jos vis dažniau įsilieja į šventę. Ne veltui vadinamos Kalėdų žvaigždėmis (Weihnachts Stern, Christmas flowers).

Pirkite gruodžio mėnesį

Parduotuvėse pirmąsias žydinčias puošniausias karpažoles galima pamatyti jau lapkričio mėnesį. Jos išsilaiko 3–6 savaites, todėl jei trokštate nusipirkti Kalėdoms ir Naujiesiems metams, labai neskubėkite. Jei šventinę nuotaiką norite sukurti anksčiau, gal net nuo advento pradžios, pirkite, o vėliau pakeiskite naujomis.

Atkreipkite dėmesį – spalvingų pažiedžių centre turi būti išsiskleidę tik keli tikrieji žiedai. Kuo daugiau bus išsiskleidusių, tuo augalo laukia trumpesnis gyvenimas. Apžiūrėkite, ar nėra sulaužytų stiebų ir dėmių ant lapų. Puošniausios karpažolės yra jautrios šalčiui, todėl niekada nepirkite laikomų atvirame ore (pavyzdžiui, turguje), o tik šiltose gėlių parduotuvėse. Namo vežkite gerai suvyniotas į popierių ar bent apgaubtas maišeliais.

Raskite tinkamą vietą

*Namuose augalus išvyniokite, nes suspausti, negaudami oro ir šviesos nukentės. Pastatykite juos šviesioje vietoje, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose.

*Jei kambario oras yra labai šiltas ir sausas, nukris dalis lapų. Juk šios karpažolės auginamos šiltnamiuose, kur oro drėgmė būna apie 60–70% ir patenka į kambarius, kur gerokai sausiau (20–40%). Bet prie įprastos kambario temperatūros jos prisitaiko gerai, ir rūpesčių nekyla.

*Puošniausioms puansetijoms pavojingi temperatūrų svyravimai, žemesnėje nei 15˚ C temperatūroje ima vysti, praranda spalvą. Kenkia ir skersvėjai, šalto oro gūsiai, patenkantys į vidų atidarius langą.

*Laistykite vos šiltesniu nei kambario temperatūra vandeniu ir neleiskite žemei nei išdžiūti, nei užmirkti.

*Kas 2 savaites tręškite žydintiems augalams skirtomis trąšomis.

*Taip prižiūrimos puošniosios karpažolės ilgai puoš namus, kol subręs ir ims byrėti spalvingi pažiedžių lapai. Tie, kas augalus pirko tik šventėms, dabar juos galės išmesti.

Auginti namuose galima ir ilgiau

*Nykstančios karpažolės atrodo negražiai. Palaukite, kol nubyrės didesnė dalis lapų, bet dar nepradės augti naujos šakelės, ir jas nugenėkite. Krūmeliai apkarpomi taip, kad ant šakelių liktų tik po 2–3 pumpurus. Jei augalas turėjo vieną stiebą, jis nukerpamas, paliekant 5–7 cm ilgio arba su 3–4 pumpurais. Nieko baisaus, jei liks vos vienas kitas lapas.

*Pastatykite augalą ant rytinės ar vakarinės palangės, laistykite labai saikingai. Netrukus pradės sprogti pumpurai.

*Kovo mėnesį persodinkite į didesnį vazonėlį su kompostine arba durpine žeme. Vėl gausiau laistykite.

*Po mėnesio pradėkite tręšti universaliomis trąšomis kambariniams augalams.

*Vasarą ant palangės augalui gali būti per daug saulės, tad pastatykite jį toliau.

*Jauni stiebai auga greitai, per sezoną gali ištįsti iki 0,5 m. Birželio mėnesį per ilgus stiebus galima patrumpinti, kad augalas tankiau šakotųsi.

*Jei norite išauginti medelį, palikite tik vieną stiebą. Jį pririškite prie kuolelio, kad augtų tiesus. Šakotis leiskite tik norimame aukštyje. Per vieną vasarą puošnioji karpažolė pavirs tankiu žaliuojančiu krūmu ar medeliu. Dekoratyvūs lapai gražiai atrodys ir be žiedų.

Turėkite kantrybės – tikrai pražys

Vėl pražydinti karpažolę nelengva. Ne todėl, kad ji paseno ar netinkamai prižiūrite, o todėl, kad būtina sudaryti ypatingas sąlygas. Kad gėlė sukrautų žiedpumpurius, turi praeiti ne mažiau kaip 30 trumpų dienų. Ji laikoma šviesoje ne ilgiau kaip 10–12 valandų kasdien. Jei kambaryje vakare įjungta elektra arba šviesa sklinda iš gatvės, karpažolė nežydės. Todėl nuo spalio arba lapkričio kasdien ją uždenkite kartonine dėže, kad 14 valandų per parą pabūtų visiškoje tamsoje.

Toks kasdienis rūpestis – ne visiems žmonėms priimtinas, ypač ilgai dirbantiems. Šiltnamiuose, auginant daugybę karpažolių, dienos ilgį reguliuoti yra lengviau.

Karpažolių keliami pavojai

Visų karpažolių pieniškos sultys – nuodingos. Jei namuose yra gyvūnų ar mažų vaikų, jas laikykite nepasiekiamoje vietoje. Žiemą žalumynų išsiilgę augintiniai (papūgėlės, katės, šunys ir kiti) gali apgraužti lapus, kurių vasarą net nepastebėtų. Vaikai susidomi ryškiomis spalvomis, gali skinti lapus, žaisti ar jų ragauti. Sultys gali sudirginti odą, akis, burnos gleivinę.

Karpažolių lapais nepuoškite valgių. Priežiūros darbus (genėkite, persodinkite) atlikite mūvėdami pirštines.

Astrologo ir psichologo patarimai

Niūriausiomis metų dienomis labai trūksta ryškių spalvų. Kalėdų žvaigždės vardas primena artėjančias šventes, ryški spalva kontrastuoja su aplinka, atkreipia dėmesį, sušildo. Namuose puansetijos negali likti nepastebėtos, todėl ir statomos gerai matomoje vietoje. Jos skleidžia šventinę nuotaiką, o kur šventės, ten ir svečiai. Taigi šios gėlės kuria džiugaus bendravimo atmosferą. Jomis papuošus namus, vakarėliai ir susitikimai praeis linksmiau.

#    Comments [0] |