Page 1 of 1 in the krutuImplantai category
# Wednesday, 11 January 2012

Nepamirskite pasikeisti krutu implantu!

Pasaulį – nuo Venesuelos, Ispanijos ir Prancūzijos iki Vokietijos ir Didžiosios Britanijos bei Čekijos – ir toliau krečia skandalas, kilęs dėl nekokybiškų krūtų implantų. Paaiškėjus, kad šimtams tūkstančių moterų jie gali sukelti didelių nepatogumų ir net rimtų sveikatos sutrikimų, juos rekomenduojama keisti. Neatmetama galimybė, kad lietuvaitėms, ypač gyvenančioms užsienyje, taip pat buvo įdėti nekokybiški krūtų implantai.

„Svarbu atsiminti, kad implantai nėra visam gyvenimui. Praėjus 10-12 metų, norint išvengti problemų, juos reikia keisti, ” – daugelio kūno formas pasitobulinusių moterų ir merginų dar neįsisąmonintą tiesą primena žinomas estetinės plastikos chirurgas Darius Radzevičius. Deja, daugelis moterų mano, kad implantus įsigijo kartą ir visam gyvenimui.

Dariau, norinčios pasigražinti moterys čia niekuo dėtos. Ką manote apie tuos kolegas, kurie naudojo nekokybiškus implantus?

Vienareikšmiai atsakyti negaliu. Kad implantai su defektais, pastebėta tik praėjusius daugeliui metų. Bet juk retsykiais kyla skandalai ir dėl, pavyzdžiui, nekokybiškų automobilių stabdžių, buities priemonių, nekokybiško maisto. O juk implantas – labai sudėtingas daykas. Vien jo sienelę sudaro apie 200 sudedamųjų dalių. Nemanau, kad kažkas specialiai gamino blogus impalantus, kurie praėjus tam tikram laikui, ėmė plyšti dažniau nei kiti.

Ar verta taip smarkiai rizikuoti? Ar implantai netrukdo laiku diagnozuoti rimtų ligų, pavyzdžiui vėžio?

Yra daug vėžio diagnostikos būdų, ir jiems implantai netrukdo.

O kūdikio maitinimui netrukdo?

Ne, netrukdo. Keista, bet visuomenėje sklando įvairiausi mitai, ir man nuolat tenka atsakyti į tuos pačius klausimus. Ar galima su krūtų impalntais skristi lėktuvu? Ar jie nesprogsta, neplyšta? Atsakau – ne, neplyšta. Ar fioziologiniai implantai einant nekliuksi. Ne, nekliuksi. (Juokiasi.)

Fiziniai privalumai po atliktų estetinių operacijų– akivaizdūs. O kokie moraliniai?

Svarbiausias estetinės chirurgijos tikslas – padaryti taip, kad žmogus po operacijos gerai jaustųsi. Jeigu jums patinka, jūsų nevargina netobula Jūsų nosis, veidas, kūnas, tuomet puiku, palikite juos ramybėje. Ar Jūs įsivaizduojate puikų aktorių Gerardą Depardeux su mažyte nosyte? Tikrai ne, nes didelė nosis jo nevargina. Bet jeigu vargina, jaučiatės blogai, per pusmetį smarkiai susenote, ir nors jums tik 45-eri, o atrodote kaip 60-ties, dėl to kopleksuojate, galima tai pataisyti. Jeigu pasitelkus šiuolaikinę mediciną galima galima atrodyti gražiau, jauniau, tai kodėl to nedaryti? Veidą ir kūną tikrai verta ir reikia susitvarkyti kaip ir dantis, kaip plauku ir gražiai, harmoningai gyventi.

Esate beprotiškai užsiėmęs žmogus? Neseniai dalyvavote televizijos realybės šou „Didieji pokyčiai”? Ko Jūs su kolegomis siekėte?

Aš manau, kad šito realybės šou esmė buvo parodyti, kas tai yra grožio chirurgija, kokios apskritai yra plastinės chirurgijos galimybės. Iš vienos pusės – viskas paprasta, viskas gražu, iš kitos pusės – tai yra chirurgija, su galimom komplikacijom ir galimybių riba.

Jau ne pirmus metus vykdote grožio misiją – norite visus Lietuvos žmones pamažu paversti gražiais ir patraukliais? Kaip rinkotės šio projekto dalyvius?

Kaip jau ne kartą sakiau – tai nebuvo mano labai gerbiama laida „Bėdų turgus”. Be abejo, yra daug žmonių, kuriems reikalinga pagalba. Bet laidos idėja ir mano tikslas nebuvo išoperuoti kuo daugiau žmonių ir kuo daugiau jų padaryti laimingais, o atrinkti žmones, kurie savo fizinėmis problemomis ir gyvenimo istorijomis būtų įdomūs kitiems žmonėms.

Supratau – Jums reikėjo nelaimingų žmonių…

Kažkuria prame – taip. Norėjome nelaimingus žmones padaryti laimingais, juos pagrąžindami ir grąžindami pasitikėjimą savimi. Laidos tikslas nebuvo kuo daugiau suteikti labdaros…

Bet ją suteikėte. Atlikote darbų už milžinišką sumą.

Tiesą, sakant, taip. Bet pinigus palikime nuošaly. Tai buvo mano kasdienis darbas. Aš pacienčių neskirsčiau į pacientes iš televizinio projekto ir ne. Kas jos tokios – įtalingų vyrų žmonos ar ne. Jos tiesiog buvo mano pacientės. Paprastai per dieną atlieku 2-3 operacijas, projeto metu vieną iš jų atikdavau realybės šou dalyvei.

Kaip nusiteikdavote prieš operaciją, nesudrebėjo ranka stebint kameroms?

Tai buvo kasdienis mano darbas, o ne joks išbandymas – visa Lietuva stebi, ar Radzevičiui pavyks ar nepavyks. Aš dirbau ramiai, nors operacijos buvo sudėtingos: veido tempimo, krūtų mažinimo, krūtų didinimo su pakėlimu operacijos… Aš kito darbo kaip ir nemoku. Na, dar bandau fotografuoti. Ir neįsivaizduoju savęs sėdinčio prie kompiuterio nuo devynių iki šešių. . Aš visą gyvenimą mokiausi operuoti žmones ir tai dabar kasdien darau.

Jūsų pacientai įnoringi. Ar visada Jūsų ir Jūsų klientės mąstymasir matymas sutampa?

Viskas aptariama prieš operaciją. Aš labai smulkiai išaiškinu, kokia yra problema, kokios yra galimybės, ko moteris nori, pageidauja, kad atlikčiau, ko atlikti aš negaliu. Ir jeigu pacientės lūkesčiai sutampa su mano galimybėmis, viskas bus gerai.

Televizijos, pramogų pasaulio žvaigždės, pasinaudojusios plastinės chirigijos paslaugomis, tampa panašios į lėles. Jūsų irgi panašus tikslas?

Mano nuomone, geros plastinės operacijos arba atliktos procedūros nesimato. Labiausiai krenta į akis nenūraliai atrodančios krūtinės, nenatūraliai išpūstos lūpos, veidai be mimikos. Tai – blogi plastinė schirurgijos pavyzdžiai. O gerų pavyzdžių mes nematome, nepastebime. Diskutuojame, įtariame, kad aktorė Demie Moor pasidariusi tą ar tą operaciją, kodėl Tomas Cruisas taip šviežiai ir jaunai atrodo? Kodėl taip gražiai atrodo Sophie Loren arba Sofija Rotaru? Atsakymai dažniausia būna tokie – sportas, joga, makaronų dieta, bet aš esu tikras, kad teisingas atsakymas – ne toks. Tai – geri plastinės chirurgijos pavyzdžiai.

O blogi pavyzdžiai? Ala Pugačiova? Maša Rasputina?

Aš labai mažai žiūriu televiziją, tame tarpe ir Rusijos, bet manau, kad tokių pavyzdžių surastume ir daugiau. Kalbant apie plastines operacijas ir grožio kultą, manau, kad šitoje srityje pirmauja Lotynų Amerikos šalys, JAV, Kinija. Kiekvienoje šalyje stebimas plastinių operacijų Top 5-kas. JAV – senstančio veido ir krūtų korekcija. Lotynų Amerikoje – kūno formų, sėdmenų formos korekcija, riebalų nusiurbimas. Kinijoje populiariausia akių formos korekcija, mat kinai nori būti panašesni į baltąją rasę. Irane, kitose Rytų šalyse dažniausiai operuojamos nosys – jie nori turėti europietiškas nosis. Europoje, kaip ir JAV, populiaru krūtų didinimo operacijos ir senstančio veido korekciją.

Dar viena populiari operacija – veido odos tempimo operacija. Sunki, sudėtinga. Verta jai ryžtis ir kaip ji atliekama?

Dar vienas mitas – kad veido operacija yra labai sudėtinga ir trunka 5-6 valandas. Kad jos metu atkeliama oda nuo kaulo, o po jos laukia ilgas gijimas. Bet laikai pasikeitė, mano filosofija – irgi. Dalyvaujant projekte „Didieji pokyčiai” mano tikslas buvo parodyti, kad veido tempimo operacija trunka trumpai ir atliekama atlikus tik vietinę nejautrą – jos metu moteris nemiega, ji sąmoningą, mes su ja bendraujame, šnekamės. Aš neatkeliu odos nuo kaulo, pjūviai kelis kartus trumpesni, o gijimo procesas gerokai turmpesnis nei buvo prieš 10 metų. Pasikeitė visa filosofija, operavimo technika, veido tempimo vektoriai, ši operacija tapo greita ir saugi. Pacientė pati savo kojomis į operacinę ateina ir iš jos išeina. Ir namo vyksta vakare arba kitą rytą.

Apie tai kalbėdamas tenoriu pasakyti, kad veido tepimo operacija neturi asocijuotis su A. Pugačiovos veidu, kuris yra temptas, pertemptas ir negražus. Tai turėtų asocijuotis su gerais plastinės chirurgijos pavyzdžiais, kada moterys atrodo puikiai. Niekas net neįtartų, kad jos yra po operacijos. Juk kaip dažnai net neįtariame, kodėl žinomi žmonės, aktoriai, verslo žmonės po atostogų taip puikiai atrodo. Atsakymas– todėl. (Juokiasi.)

Taigi neverta išlaidauti brangiems kremams, geriau taupyti tinkamai plastinei operacijai?

Išlaidauti verta. Sulaukus 30-ties, veido tempimo operacija nereikalinga, reikalingi kremai. Užtat geriau nerūkyti, naudoti apsauginius kremus, turėti savo kosmetologę ir pas ją reguliariai lankytis. Kad senėjimo procesai vyktų lėčiau ir operacija būtų reikalinga tik brandžiame amžiuje ir visai nesudėtinga. Čia ir yra esmė. Nereikia nuo 15-kos metų pradėti taupyti plastinei operacijai. Tikrai ne.

O vyrai rūpinasi savo išvaizda? Taip pat kaip ir moterys?

Pusė visų ausų formos korekcijos operacijų atliekama vyrams . Apie 30 proc. visų nosies aperacijų atliekama vyrams. Negaliu sakyti, k ad jie nori turėti gražesnę nosį – jie, dažniausiai po patirtų traumų, nori turėti tiesesnę nosį, pakoreguoti jos formą. Veido tempimo operacijas atlieku 3-5 procentams savo pacientų vyrų. Tikrai ne 30 ar 50 procentų,kaip moterų.

Koks atvejis Jums didesnis iššūkis – brandaus amžiaus pacientė, turinti daug problemų, ar gražuolė, norinti pakoreguoti nosytės formą?

Nesakyčiau, kad pastarasis atvejis labai lengvas, nes nosies korekcija viena sudėtingiausių. Ją atliekant labai daug lemia milimetrai. Operacijų neskirstau į lengvas ir sunkias.

Savo žmonai ryžtumėtės atlikti operaciją? Esate ją gražinęs?

Matote – apie savo žmoną, kaip ir apie kitus savo pacientus, informacijos negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Tai mane įpareigoja Hipokrato priesaika. (Juokiasi.)

#    Comments [0] |