Page 1 of 2 in the moteris category Next Page
# Tuesday, 13 March 2012

Moterys jauciasi laimingesnes kai ju partneriai liudi

Moterys jaučiasi laimingesnės, kai jų partnerius kankina liūdesys, rodo mokslininkų tyrimas.

Išsamus tyrimas, kurį atliko Harvardo medicinos mokykla, parodė, kad moterys jaučiasi laimingos, kai jų vyrus kamuoja liūdesys, nes jos mano, kad tokie jų partnerių jausmai yra naudingi partnerystei. Moterys teigė, kad vyrų atvirai demonstruojamas liūdesys, rodo jų pasitikėjimą ir norą įsipareigoti. Dr. Shiri Cohen, viena iš tyrimą atlikusių mokslininkių, sakė: „Moterys partnerių emocijas vertina dvejopai - jos gali kenkti arba padėti santykiams. Vyrų liūdesys moterims atrodo lyg „investicija“ - patirtis, kuri gali tik suartinti porą, o ne ją išskirti“.

Tyrime dalyvavo 156 heteroseksualios poros, kurių santykiai trunka vidutiniškai 3,5 metų (56 proc. buvo susituokusios poros). Kiekvienas tyrimo savanoris buvo prašomas papasakoti apie įvykį, susijusį su partneriu, kuris sunervino, nuliūdino ar privertė susirūpinti. Pasakojimai buvo filmuojami. Tada poros buvo suvedamos ir prašomos dešimt minučių aptarti ir diskutuoti apie prieš tai nurodytas situacijas. Poros buvo filmuojamos, o jų emocijos fiksuojamas specialaus elektroninio prietaiso, kuris nurodydavo emocijų stiprumą ir tipą - teigiamas ar neigiamas emocijas jausdavo savanoriai.

Mokslininkai tyrinėjo vaizdo medžiagą ir užfiksuotas porų emocijas. Jie tikėjosi, kad partneriai jaus panašias emocijas, tačiau rezultatai nustebino. Moterys jausdavosi laimingesnės, pajutusios partnerių nusiminimą, o vyrai jausdavosi laimingesni, kai aiškiai suprasdavo, ką reiškia jų partnerių emocijos, nesvarbu, ar jos buvo teigiamos ar neigiamos. Taip pat paaiškėjo, kad vyrams sunku atskirti, kurios moterų emocijos teigiamos, o kurios - neigiamos. Pavyzdžiui, daugiau nei pusė vyrų galvodavo, kad jų mylimosios piktos, kai jos iš tiesų jautėsi laimingos. Skirtingai moterys, gana tiksliai suprasdavo, kaip jaučiasi jų partneriai.

#    Comments [0] |
# Sunday, 26 February 2012

kaip suprasti kad partneriui lovoje nuobou

Po tam tikro laiko bet kokios poros seksas nustoja būti toks jaudinantis kaip pažinties pradžioje, tvirtina seksologai. Kaip suprasti moteriai, kad vyrui pasidarė su ja nuobodu lovoje? Ir ką daryti?

Seksologai iš Lidso universiteto paskelbė priežastis, kurios nulemia aistros atšalimą ir į kurias pataria atsižvelgti moterims, kai kyla įtarimas, jog partneris joms tapo abejingas.

Drovumas

Kaip išaiškino britų mokslininkai, atlikę tyrimus, kad padidėtų šansai suvilioti vyrą, moteriai verta atsižadėti kuklumo ir apsinuoginti iki pusės. Tyrimai parodė, kad 40 procentų nepridengto kūno padaro moterį labiausiai patrauklia priešingai lyčiai.

Jei moteriai sunku apsinuoginti prieš vyrą arba ji bijo mylėtis šviesoje, ar reikia stebėtis, kad vyrui lovoje su ja bus nuobodu? Kad pajustumėte malonumą iš intymių santykių, visai nebūtina turėti tobulą kūną. Reikia mylėti save tokią, kokia esate.

Atsargumas

Kai partneris visus savo veiksmus pradeda mandagiu klausimu: „Ar galima...?“ – tai nė kiek neįkvepia. Baimė šokiruoti savo antrąją pusę atvirais prisipažinimais, ko jūs iš tikrųjų norite, taip pat nuskurdina seksualinį gyvenimą. Žinoma, būna sunku pasiryžti ir išdrįsti papasakoti apie savo troškimus, bet kaip kitaip mylimas žmogus sužinos apie juos?

Iš anksto nuspėjami veiksmai

Ilgalaikėje santuokoje seksas dažnai virsta rutina. Jei priėjote iki to, kad partneris ir jūs iš anksto galite nusakyti kiekvieną būsimą kito judesį – tai pavojingas simptomas ir signalas, kad reikia skubiai kažką keisti. Pavyzdžiui, jei įprasta preliudija netrunka ilgiau kaip penkias minutes, pasistenkite prailginti įvadinių glamonių laiką prieš numalšindami geismą.

Pasyvumas

Nėra griežtų taisyklių, kas turi būti sekso iniciatoriumi ir parodyti aktyvumą. Tai nereiškia, kad jūs turite pasikeisti vietomis su vyru ir būti visą laiką aktyvi. Tiesiog retkarčiais parodykite iniciatyvą.

Per garsiai ar nepakankamai išreiškiamos emocijos

Teatrališkai garsios dejonės ar murkimas, dažnas tų pačių žodžių kartojimas – visa tai gali erzinti partnerį lovoje taip pat kaip ir visiškas tylėjimas. Tačiau įprotis krizenti ir maivytis kaip moksleivei taip pat gali paversti seksualinį gyvenimą vaikų žaidimu – iš nieko gero neišeis.

Įprotis analizuoti

Vargu ar galima priekaištauti žmogui, kuris mėgsta viską apsvarstyti ir įvertinti, prieš ryždamasis kokiam nors poelgiui. Tačiau sekse kartais reikia tiesiog atsiduoti aistrai – be jokių svarstymų ir vertinimų. Jeigu analizuosite kiekvieną žingsnį, tai santykiai neteks spontaniškumo – svarbiausios įsimenančio sekso ypatybės.

Nenoras leistis į eksperimentus sekse

Jeigu jus gąsdina pasiūlymai dėl naujų pozų ir vaidmenų žaidimų, tai aštrių pojūčių partneris su jumis tikrai nepatirs. Seksualinės fantazijos neskirstomos į geras ir blogas, todėl duokite joms laisvę. Pabandykite iš pradžių apsvarstyti su partneriu prie vyno taurės savo seksualinius pageidavimus – tai padės juos įgyvendinti.

#    Comments [0] |
# Saturday, 25 February 2012

Ka mes visada norejome zinoti apie seksa

Tik nedrįsome paklausti. Atsakymai į dešimt intriguojančių klausimų.

Ar nuo sekso galima suliesėti? Ar kokakola apsisaugo nuo nėštumo? Į tokius ir panašius klausimus atsakė vokiečių profesorius Frankas Sommeris, garsus vyrų sveikatos specialistas iš Hamburgo.

Ar galima per apvaisinimą paveikti vaiko lytį?

Pagal kai kuriuos tyrimus šiltais metų mėnesiais pradedama gerokai daugiau berniukų nei mergaičių. X chromosomos, atsakingos už moterišką vaisiaus lytį, yra kur kas jautresnės karščiui nei y chromosomos.

Ar seksas iš tikrųjų padeda išsaugoti liekną figūrą?

Ekspertai sako „ taip“. Jei užsiiminėtumėte seksu mažiausiai du kartus per dieną, galėtumėte numesti kelis kilogramus. Mat per vieną lytinį aktą su patiriamu orgazmu sudeginama apie 225 kalorijų. Tai atitinka maždaug pusę didelio mėsainio.

Ar rūkymas kenkia potencijai?

Rūkymas yra vienas stipriausių potencijos priešų! Dūmus leidžiantiems vyrams gresia dvigubai didesnė rizika tapti impotentams nei nerūkantiems. Paaiškinimas paprastas: nikotinas susiaurina kraujagysles. Pirmuosius požymius galima nustatyti iš nusilpusio penio, nes ten kraujagyslės ploniausios.

Ar galima pagreitinti spermijų judėjimą?

Taip, geriant kavą. San Paulo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad kavos mėgėjų spermijai iš tikrųjų yra greitesni už negeriančių šio gėrimo vyrų.

Ar važiavimas dviračiu kenkia vyrams?

Po ilgesnio laiko, praleisto ant dviračio (vidutiniškai po 6 valandas per savaitę) gali iš tikrųjų atsirasti erekcijos sutrikimų. Sėdynės spaudimas į vyro lytinius organus pablogina penio kraujo cirkuliaciją ir aprūpinimą deguonimi.

Ar įmanomas orgazmas be spermos išsiliejimo?

Taip, žinoma. Tai gali įvykti, kai vyras prieš tai jau turėjo kelias ejakuliacijas. Tuomet nespėja pasigaminti nauja sperma ir išsiliejimo nebūna, bet tai dar nereiškia, kad vyras gali nepatirti orgazmo.

Ar kokakola tikrai veikia kaip kontracepcijos priemonė?

Gandai, kad apsiplovimai kokakola po sekso apsaugo nuo nėštumo, pasaulyje yra plačiai paplitę. Iš tikrųjų kokakola paralyžiuoja spermijus. Tačiau tai tikrai nepatikima apsaugos priemonė.

Ar penis gali nulūžti?

Taip, nepaisant to, kad jame nėra kaulo. Užtenka netinkamo išlinkimo erekcijos metu, kad perlūžtų smulkių skaidulų darinys, gaubiantis akytkūnį. Tada reikia skubiai važiuoti į ligoninę.

Ar ilgas penis geriau už trumpą?

Tauškalai! Ilgas penis sekso metu netgi būna nestabilus, nes jam sunkiau išlaikyti spaudimą. Sekso kokybė priklauso nuo vyro technikos ir jausmų. Beje, ir gandai, kad ilgas penis būna vaisingesnis, yra klaidingi. Vyrai su 10 cm ilgio organu turi tokius pat šansus apvaisinti moterį kaip ir turintys 20 cm ilgio penį.

#    Comments [0] |
# Friday, 24 February 2012

Nauja pavydo forma tarp moteru - nestumas po 30 metu

Žiniasklaidoje pastaruoju metu rašoma apie vis vyresnes moteris, susilaukiančias vaikų. Jos kelia pavydą kitoms dailiosios lyties atstovėms – daug moterų trokšta pagimdyti vaiką vyresnio amžiaus. Vaisingumo problemos ir pavydas tapo problema ne vienai šiuolaikiniai moteriai, vyresnei nei 30 metų.

45 metų rašytoja Karen Jones iš Didžiosios Britanijos sakė: „Nesupratau, kas darosi su mano emocijomis, bet visi pastebėjo, kad pasikeičiau. Tiesiog pasikeitė mano asmenybė – vaisingumo problemos atskleidė tamsiąją mano charakterio pusę.“ Karen ištekėjo sulaukusi 35 metų. Ji norėjo susilaukti vaikų, nors žinojo, kad bus nelengva, nes per jaunystėje atliktą apendicito operaciją jai buvo pažeistas kiaušintakis. Karen pradėjo gydymą vaisingumo klinikoje ir sakė nesitikėjusi, kad bandymas pastoti ją taip pakeis.

„Vos tik pradėjau gydymą, mano draugės, draugių draugės ir kitos pažįstamos pastojo. Kai kurios buvo kur kas vyresnės už mane. Matydavau, kaip kitos pacientės iš vaisingumo klinikos pastoja ir nustoja lankytis. Pyktis ir pavydas, kad jos gali susilaukti vaikų, o aš ne, tapo nebepakeliamas. Aš net pati nepastebėjau, kaip pradėjau garsiai sakyti, kad nekenčiu visų besilaukiančių moterų. Nenorėjau eiti į gatvę – nenorėjau matyti nėščių moterų ir jų išsipūtusių pilvų.“ Karen susigriebė, kad neigiamos emocijos ją taip užvaldė, kad jos pradėjo trukdyti gyvenimui, tad ji kreipėsi pagalbos į psichologus.

Psichologai pastebi, kad tokių pacienčių kaip Karen vis daugėja, nes tarp moterų didėja vaisingumo problemų, taip pat vis vyresnio amžiaus moterys trokšta susilaukti vaikų. Karen sakė: „Jaučiausi vieniša. Draugės ir pažįstamos „Facebooke“ dalijosi savo didėjančio pilvo, ultragarso, naujagimių nuotraukomis. Jausmai mano viduje susipynė. Norėjau džiaugtis už drauges, bet negalėjau atsikratyti siaubingo pavydo. Mane kankino gėda, kad negaliu susilaukti vaikų, ir kaltės jausmas, kad esu niekam tikusi moteris.“

Norah Harding iš vienos Didžiosios Britanijos nevaisingumo klinikos sakė: „Mano kabinete lankosi negalinčios pastoti moterys, kurios jaučia didelę įtampą, stresą ir pavydą. Jos skundžiasi, kad nevaisingumas pakeitė jų charakterį – jos tapo piktos ir nepakančios kitų žmonių laimei. Atlieku įvairius tyrimus, kad išsiaiškinčiau, ką moterims reiškia nevaisingumas. Tyrimų rezultatai rodo, kad dauguma moterų skausmą dėl negalėjimo pastoti lygina su skausmu, patiriamu dėl mylimo žmogaus žūties.“

Karen prisimena, kaip po pirmųjų apsilankymų nevaisingumo centre jos bendradarbė pranešė apie savo nėštumą. „Ji pajuokavo, kad jos vyrui tereikėjo vos į ją pažvelgti ir ji pastojo. Norėjau jai trenkti, – prisipažįsta Karen. Netrukus kūdikio susilaukė jos vyro sesuo. – Nesutikau aplankyti naujagimio. Tiesiog negalėjau. Jaučiau tik pyktį“, – sakė Karen.

Netrukus ji pastojo ir visas gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. „Per vieną akimirką tapau kitu žmogumi. Vos sužinojusi, kad laukiuosi, nebegalėjau nesišypsoti. Mano pasikeitimas buvo toks stulbinantis, kad aplinkinius žmones net gąsdino. Norėjau sužinoti visas smulkmenas iš besilaukiančių draugių, norėjau pagirti kiekvieną gatvėje pamatytą kūdikį“, – sakė Karen, auginanti dvi dukras.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 14 February 2012

Moteriai svarbiau apmoketos saskaitos nei santykiai su partneriu

Kontraversiškas tyrimas gali tapti dar viena priežastimi vyrams nesuprasti moterų. JAV tyrimų agentūros tyrimas parodė, kad moterys sutiktų, kad jų sąskaitos būtų sumokėtos, o joms tektų susilaikyti nuo sekso.

Tyrimas, kuriame dalyvavo 1000 vyrų ir moterų parodė, kad 21 proc. moterų sutiktų 6 mėnesius gyventi be sekso, kad tik kas nors sumokėtų jų sąskaitas. Tam pasiryžtų tik 16 proc. vyrų. Tyrimas taip pat parodė, kad 35 proc. JAV gyventojų patiria sunkumų kas mėnesį sumokėti savo sąskaitas. Gaila, kad tyrime nenurodoma, kiek dalyvių moterų buvo ištekėjusios, vienišos ir kokio amžiaus. Tyrimo dalyviai taip pat galėjo pasirinkti ne tik 6 mėnesius susilaikyti nuo sekso, bet ir priaugti 7 kg. Tokį pasirinkimą pasirinko 5 proc. vyrų ir dar mažiau moterų. 25 proc. vyrų ir moterų sutiktų atsisakyti televizoriaus, 18 proc. – mobilaus telefono mėnesiui, kad kas nors sumokėtų jų mėnesio sąskaitas.

#    Comments [0] |
# Monday, 13 February 2012

Gera sveikata lemia ne tik genai

Medikai, chemikai, farmakologai, biologai teigia, kad negalima tikėtis ilgai gyventi pasikliaujant vien tik puikiais genais. „Gyvenimo trukmę, ilgą jaunystę labiau lemia tai, ką žmogus daro kasdien. Tie, kurie atsisako žalingų ir labiau paiso sveikų įpročių, gyvena ilgiau ir sveikiau“, – tikina Milano (Italija) Šv.Rapolo universiteto ligoninės endokrinologas Livio Luzi. Keletas italų mokslininkų sukūrė sveiko gyvenimo taisykles, kurios tiktų ir lietuviams.

Medikai, chemikai, farmakologai, biologai teigia, kad negalima tikėtis ilgai gyventi pasikliaujant vien tik puikiais genais. „Gyvenimo trukmę, ilgą jaunystę labiau lemia tai, ką žmogus daro kasdien. Tie, kurie atsisako žalingų ir labiau paiso sveikų įpročių, gyvena ilgiau ir sveikiau“, – tikina Milano (Italija) Šv.Rapolo universiteto ligoninės endokrinologas Livio Luzi. Keletas italų mokslininkų sukūrė sveiko gyvenimo taisykles, kurios tiktų ir lietuviams.

Daugiau žuvies ir daržovių

Vašingtono medicinos mokyklos mokslininkai nustatė, kad 20-30 proc. sumažinus per dieną gaunamų kalorijų kiekį pagerėja širdies veikla, kraujospūdis, sumažėja blogojo cholesterolio.

L.Luzi pataria kasdien valgyti daržovių ir vaisių, nes jie – puikūs antioksidantai.

Žuvies reikia valgyti tris kartus per savaitę, nes joje esančios omega3 polinesočiosios riebalų rūgštys padeda palaikyti normalią širdies veiklą, sumažina insulto tikimybę ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Negalintiesiems gyventi be mėsos patariama rinktis paukštieną.

Pietums – bent pusvalandis

Šiuolaikinis žmogus turi mažai laisvo laiko. Daugybė žmonių per pietus greit sukemša sumuštinį ir išgeria puodelį kavos. Tokios mitybos žalą ilgainiui pajunta ne tik skrandis, bet ir visas organizmas.

Nors sumuštinyje gali būti net ir 500 kilokalorijų, paskubomis, mažai kramtant suvalgytas maistas apsunkina labiau negu lėtai kramtant suvalgyta garuojanti spagečių lėkštė.

L.Luzi pataria pietums skirti bent 30 minučių. Užuot rinkusis mėsą, suvalgyti energijos teikiančių angliavandenių patiekalą, pavyzdžiui, lėkštę makaronų.

Naudingos vynuogių odelės

Italų mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad raudonųjų vynuogių odelėje esanti medžiaga resveratrolis slopina senėjimo procesą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, saugo organizmą nuo bakterijų ir virusų.

„Raudonųjų vynuogių kekę galima vadinti sveikatos šaltiniu. Beje, daug resveratrolio yra ne tik šiose uogose ir iš raudonųjų vynuogių gaminamuose gėrimuose, bet ir žaliojoje arbatoje“, – sakė L.Luzi.

Atmintį stiprina kava

Italijoje kava neretai vadinama dievų gėrimu. Italijos mokslininkai nustatė, kad joje – daug antioksidantų.

„Puodelis kavos kasdien mažina riziką susirgti vėžiu, antrojo tipo diabetu, Alzheimerio liga, senatvine silpnaprotyste, išsėtine skleroze, Parkinsono liga.

Kava teigiamai veikia emocijas, stiprina atmintį“, – teigė vienas Italijos mitybos fondo vadovų Andrea Poli.

Tereikia kava mėgautis saikingai – neviršyti dviejų trijų puodelių per dieną.

Lėta savižudybė

Praėjusio amžiaus viduryje moterų teisių gynėjos demonstracijose nešdavo ne tik transparantus, bet ir degančią aukštai iškeltą cigaretę. Tarsi laisvės ir nepriklausomybės deglą.

Šiandien žinome, kad tabakas nesuteikia nei laisvės, nei stiprybės. Atvirkščiai, paverčia nuo jo priklausoma būtybe, žudo smegenis, lytinę potenciją, savigarbą, šalia esančius žmones.

Buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi viešai yra pareiškęs, jog, kad ir kur jis būtų, neatsisako vienintelio dalyko – 30 minučių trukmės popietės miego. Jo metu jis atgauna daug energijos ir todėl yra toks darbingas.

Šį pareiškimą patvirtina ir tyrėjai. Štai Atėnų universiteto mokslininkai nustatė, kad popietės miegas 37 proc. sumažina infarkto riziką.

„Miego metu pašalinami streso hormonai. O mažai miegančių žmonių organizme greičiau gaminasi alkį sukeliantys hormonai. Visiems naudinga gerai išsimiegoti naktį ir nusnausti popiet“, – tikino Šv.Rapolo universiteto Miego medicinos centro vadovas Luigi Ferrini Strambi.

Gyvenimą trikdo prietaisai

Italijos statistikos institutas nurodo, kad pusę italų kamuoja stresas dėl mašinų spūsčių.

Dar neįsėdus į automobilį apima nerimas, jaudulys, pagreitėja širdies plakimas, kvėpavimas, išmuša prakaitas. Prie to prisideda vis rečiau išjungiamų mobiliųjų telefonų, kompiuterių, televizorių keliamas stresas.

Ne vienas mokslinis tyrimas įrodė, kad prietaisais save apsupantys žmonės patiria psichikos, miego, mitybos, kitų sutrikimų.

Gydytojai pataria bent jau miegamajame nelaikyti mobiliojo ryšio telefono.

Bent šiek tiek judėkite

Šiuolaikinis žmogus sėdėdamas praleidžia 36 metus. Pasaulio medikai sutaria, kad sėdima veikla – viena pagrindinių kliūčių gerai sveikatai.

„Kad išvengtumėte diabeto, antsvorio, širdies ir kitų ligų, išlaikytumėte gerą atmintį ir lėčiau sentumėte, pakanka tris keturis kartus per savaitę po pusvalandį pasportuoti – pabėgioti, pavažinėti dviračiu, paplaukioti. Galite sodinti gėles. Svarbiausia – judėkite“, – sakė L.Luzi.

Skaitykite daugiau romanų

Streso sukeltas liūdesys tampa ir apatijos priežastimi, ir pažeidžia imuninę sistemą, neleidžia atsinaujinti smegenų ląstelėms. Liūdni žmonės dažniau serga širdies, kraujagyslių, virškinamojo trakto ligomis.

Tuo tarpu pozityvios mintys, optimizmas teigiamai veikia sveikatą.

Atsipalaiduoti padedanti veikla – joga, meditacija ir romanų skaitymas – pagerina ne tiktai bendrą savijautą, bet ir suteikia smegenims gyvybingumo, stiprina imuninę sistemą.

Atsiveria jausmų gama

Britų psichologas Stuartas Brody nustatė, kad mylintis ne tik išnyksta stresas, bet ir pagerėja kraujospūdis. Tam įtakos turi lytinio akto metu išsiskiriantys hormonai.

„Intymūs santykiai veikia fizinę, emocinę, psichologinę sferą, jų metu suaktyvinamos visos juslės, atsiveria marga jausmų gama“, – tikina mokslininkai.

Verta prisiminti

Vartokite mažiau kalorijų;

kramtykite lėtai, valgymui skirkite laiko;

dažniau mėgaukitės vynuogėmis;

per dieną išgerkite bent puodelį kavos;

nerūkykite;

gerai išsimiegokite;

venkite technologijų sukeliamo streso;

bent šiek tiek pajudėkite;

dažniau atsipalaiduokite;

mylėkite ir mylėkitės.

#    Comments [0] |

Romantiska sv Valentino vakariene su slaptu ingridientu

Virtuvės šefas Charlie's Bighamas iš Londono siūlo šiai šv. Valentino romantiškai vakarienei paruošti patiekalą, kurio „slaptas ingredientas“ jau tūkstančius metų laikomas veiksmingu afrodiziaku. Tiesa, virtuvės šefas siūlo neišduoti mylimajam slapto ingrediento, nes romantiška nuotaika gali netikėtai pradingti...

Ch. Bighamas sako, kad jautienos pyragas su jaučio sėklidėmis – reikalaujantis drąsos paraugauti patiekalas, bet priduria, kad jis tikrai turėtų padidinti libido ir įkaitinti aistras. Afrodiziakinėmis jaučio sėklidžių galiomis nuo senovės tiki kinai, kurie ir dabar naudoja jas kaip vaistą nuo impotencijos dažniau nei „Viagrą“. Šį efektyvų afrodiziaką ir jo galias yra aprašę indai.

„Jaučio sėklidės marinuojamos romo, raudono vyno, medaus ir žolelių marinate mediniame inde. Jau 15 metų gaminu šį patiekalą ir galiu pasakyti, kad kartą paragavusios poros užsisako šio patiekalo vėl ir vėl. Šiuo patiekalu domisi žurnalistai, klientai... Be abejonės, šis pyragas susilaukė didžiausio dėmesio iš visų mano gaminamų patiekalų, – sako Ch. Bighamas. -Jei jums nepavyks gauti jaučio sėklidžių, pasigaminkite jautienos pyragą be šio ingrediento, bet ruoškite jį su mylimu žmogumi, nes maisto gaminimas kartu yra geriausias būdas poroms atsipalaiduoti po darbų, kartu leisti laiką ir sukurti romantišką nuotaiką.“

Jautienos pyragas yra tradicinis airiškas patiekalas, tad jaučio sėklides siūlome pakeisti kitu „slaptu ingredientu“ - „Guinness“ alumi.

Jums reikės:

(tešlai)

200g miltų

žiupsnelio druskos ir juodųjų pipirų

110g sviesto

2-3 didelių šaukštų šalto vandens

1 išplakto kiaušinio (aptepti pyrago paviršiui)

(įdarui)

900g jautienos jautienos išpjovos, supjaustytos kubeliais

20g sviesto

25g miltų

1 didelio šaukšto alyvuogių aliejaus

2 didelių svogūnų, smulkiai supjaustytų

2 morkų, supjaustytų smulkiais kubeliais

2 didelių šaukštų „Vusterio“ padažo

2 didelių šaukštų pomidorų pastos

500 ml „Guinness“ alaus

300 ml jautienos sultinio

2 didelių šauktų cukraus

druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį

Paruošimo būdas:

Pirmiausia imkitės įdaro. Suberkite miltus į didelį indą. Įberkite druskos ir juodųjų pipirų. Išvoliokite miltuose jautieną, kol mėsa pasidengs plonu miltų sluoksniu.

Keptuvėje ištirpinkite sviestą ant nedidelės ugnies. Sumaišykite jį su alyvuogių aliejumi. Apkepkite mėsą, svogūnus ir morkas (kepkite kelias minutes). Į keptuvę sudėkite pomidorų pastą, supilkite „Vusterio“ padažą, alų ir suberkite cukrų. Leiskite padažui užvirti, tada sumažinkite ugnį ir ant nedidelės ugnies padažą kepkite apie 2 valandas. Padažas turi būti tirštas, o mėsa suminkštėti. Leiskite mėsai ir padažui atvėsti.

Iš nurodytų ingredientų paruoškite tešlą. Pirštais maišykite miltus, sviestą, vandenį ir druską. Stenkitės darbuotis greitai, kad sviestas neištirptų. Jei masė bus per sausa, sušlapinkite keliais papildomais šalto vandens šaukštais. Tešla turi pastovėti nuo 15 iki 30 min. kambario temperatūroje. Palaukę iškočiokite, tešlos storis turi siekti apie 5 mm. Supjaustykite tešlą į plonas juosteles ir išklokite kepimo indo dugną. Sudėkite atvėsusį įdarą. Viršų uždenkite likusiomis tešlos juostelėmis (tarpelių nepalikite). Pyrago viršų ištepkite plaktu kiaušiniu.

Kepkite pyragą orkaitėje 180 laipsnių temperatūroje 30-35 minutes.

#    Comments [0] |
# Friday, 10 February 2012

Moters grozi nulemia laikysena

Dauguma merginų mano, kad jų išorinis patrauklumas pirmiausia priklauso nuo gražių, madingų drabužių, aksesuarų ir kosmetikos. Nereikia pamiršti, kad svarbiausias moters grožio požymis visada buvo tiesi laikysena, lengva eisena ir proporcinga figūra. Deja, ne kiekviena šiuolaikinė mergina gali pasigirti gera laikysena.

Dažnai pamirštame, kad tinkama laikysena yra ne tik grožio, bet ir sveikatos pagrindas. Netaisyklinga nugaros padėtis neretai būna galvos, kaklo ir apatinės stuburo dalies skausmų priežastimi. Neteisingą laikyseną galima ištaisyti, tik reikia stipraus noro ir kantrybės.

Graži laikysena ir judesių plastika pirmiausia priklauso nuo sugebėjimo teisingai sėdėti, vaikščioti ir stovėti. Kad to pasiektume, stovėti visada reikia tiesiai, pečiai turi būti ištiesinti į vieną liniją, o pilvas įtrauktas. Tą patį būtina daryti ir vaikštant. Visą dieną sėdėdamos ir stovėdamos stenkitės išlaikyti tiesų kaklą.

Sėdėti ant kėdės reikia tiesia nugara, tačiau atsiremiant į atlošą. Teisingą sėdimą padėtį galima būtų pavadinti nugaros raumenų treniruote. Kad užimtume tokią padėtį, reikia atsisėsti ant kėdės ir ištiesinti nugarą, atkišti krūtinę, pečiai tuo metu neturi pakilti, o mentės išsišauti.. Galvą laikome tiesiai ir laisvai. Tokioje padėtyje pilvo raumenys būna įtempti, o dubuo šiek tiek pakeltas. Dauguma merginų, kad būtų patogiau, atkiša dubenį į priekį, o to kaip tik nereikėtų daryti, jei norite gražios laikysenos. Aprašytą pradinę padėtį nėra taip lengva išlaikyti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Pratimai biurui

Šis pratimų kompleksas tiks toms, kurios visą darbo dieną praleidžia sėdimoje padėtyje.

1. Atsisėskite ant kėdės krašto taip, kad nugara, klubai ir keliai sudarytų statų kampą vienas kito atžvilgiu. Rankas laisvai nuleiskite žemyn. Kelioms sekundėms vienu metu įtempkite kojų, nugaros ir pilvo raumenis. Pečius išlenkite maksimaliai atgal, kad mentės susiglaustų , galvą atloškite. Pakartokite kelis kartus.

2. Atsistokite nuo kėdės, suglauskite kojas, vienu metu įtempkite, kelius pilvo ir sėdmenų raumenis. Lėtai pasistiebkite kuo aukščiau, stipriai įtempdamos visus raumenis. Lėtai atsipalaiduokite. Šį pratimą reikia kartoti kuo dažniau. Po kurio laiko laikysena taps taisyklinga net atsipalaidavus.

Stiprinkite raumenis

Graži laikysena įmanoma tik tada, kai nugaros, pilvo, pečių, klubų ir kaklo raumenys gerai treniruoti. Kai nusilpsta pilvo preso raumenys, nugarai tenka papildomas krūvis, dėl to žmogus greičiau pavargsta. Be to, atpalaiduoti pilvo raumenys nukara, atrodo negražiai, neigiamai veikia mažojo dubens kraujo apytaką ir gali būti kojų tinimo priežastimi.

Tempimo pratimai

1. Atsisėskite ant grindų turkiškai sukryžiavusios kojas, Rankų pirštus sunerkite. Kelkite sunertas rankas virš galvos, delnais į viršų, išsitieskite, giliai įkvėpkite. Nuleisdamos rankas, intensyviai iškvėpkite. Pakartokite 10 kartų.

2. Atsiklaupkite ant kelių, rankas sunerkite už nugaros. Kelkite sunertas rankas į viršų, tuo metu įtempdamos pilvo raumenis. Giliai įkvėpkite ir sulaikykite kvėpavimą kelioms sekundėms. Iškvėpdamos nuleiskite galvą ant krūtinės ir atsipalaiduokite. Pakartokite 10 kartų.

Pečių juosta

Šie pratimai padės sustiprinti pečių raumenis ir nuimti dalį krūvio nuo stuburo. Pratimams skirkite 10–15 minučių.

1. Sėdėdamos ant kėdės, energingai mojuokite rankomis, didindamos judesių amplitudę.

2. Rankas sulenkite per alkūnes, sudarydamos statų kampą. Vieną taip sulenktą ranką kelkite aukštyn, kitą žemyn ir atvirkščiai. Nugara turi būti tiesi.

Pratimai nugarai

1. Atsigulkite ant nugaros, alkūnės turi būti ant grindų. Įkvėpdamos, išsilenkite, iškelkite krūtinę į viršų ir išsilaikykite taip 5–7 sekundes.

2. Atsigulkite ant nugaros, kojas sulenkite per kelius. Pėdos ir alkūnės remiasi į grindis. Įkvėpdamos 10 sekundžių pakelkite dubenį į viršų, iškvėpdamos – nuleiskite.

3. Sėdėdamos ant grindų atsiloškite atgal atsiremdamos rankomis. Įkvėpdamos pakelkite dubenį nuo grindų, galvą atloškite ir išsilenkite.

4. Gulėdamos ant grindų, įkvėpkite ir, remdamosi tik pėdomis ir pakaušiu, pakelkite dubenį. Išsilaikykite tokioje padėtyje kelias sekundes, iškvėpdamos nusileiskite.

5. Atsigulkite ant pilvo, plaštakas suglauskite už nugaros .Iškvėpdamos kelkite galvą ir pečius, pakelkite rankas ir išsilenkite. Po 5–7 sekundžių nusileiskite.

6. Pakartokite tą patį pratimą, papildomai šiek tiek pakeldamos tiesias kojas nuo grindų.

7. Tas pats pratimas atliekamas rankas sunėrus ant pakaušio.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 08 February 2012

Riebalai is kur ju tiek daug?

Dauguma šiuolaikinių moterų nuolat nerimauja dėl savo figūros. Neretai suliesėti stengiasi net tos, kurių svoris atitinka normą. O tos, kurios turi liekną kūną, iš tikrųjų paniškai bijo pastorėti. Kodėl taip yra?

Būti lieknas nori turbūt kiekvienas žmogus, tačiau panašu, kad tarp moteriškų planetos gyventojų šis siekis įgauna fobijos bruožų. Kaip praneša britų psichoterapeutas Emas Farellas, 80 proc. moterų turi neįtikėtinų nepastebimų mitybos sutrikimų, 50 proc. jų laikosi įvairių dietų.

Atlikta 20–30 metų moterų apklausa parodė, kad net 70 proc. tų, kurios turi normalų svorį, svajoja sublogti, o kas trečia nuolat laikosi kokios nors dietos. Moterys įsitikinusios, kad jų svoris tiesiogiai susijęs su sėkme – ir priešingos lyties atžvilgiu, ir apskritai visuomenėje. Kad užtenka tik truputį pasitaisyti, ir jos nedelsiant bus atstumtos. Dauguma linkusios dėl to kaltinti žiniasklaidą, madų žurnalus ir netgi netradicinę kai kurių madingų dizainerių seksualinę orientaciją... Tačiau, žinoma, tai tik vienas šiuolaikinėje visuomenėje vyraujančio „jaunystės ir grožio kulto“ atspindžių.

Kūnų varžybos

Vienas iš labiausiai paplitusių ir stabilių stereotipų (kad ir kaip mes jį vertintume): šalia sėkmingo, turtingo verslininko būtinai bus jauna moteris su modelio figūra. Įdomu, iš kur atsirado šis stereotipas ir kaip jis susijęs su realybe? Psichologai aiškina, jog šio štampo susiformavimo priežastys dvejopos: tiek socialinės, tiek ir biologinės. Liekna figūra asocijuojasi su jaunyste. Jauna vyro palydovė aplinkiniams patvirtina jo vyriškumą, pajėgumą, veiklumą ir gerą socialinę padėtį. Be to, trapi, liekna moteris suteikia jam galimybę dominuoti, jaustis globėju, geradariu – vyras dėl to įgauna daugiau pasitikėjimo savimi, jaučiausi stiprus. Biologiniu atžvilgiu liekna, liesa moteris suvokiama kaip laisva, sveika, aktyvi. O stambi moteris atrodo tarsi turinti motinystės požymių: nėščia, maitinanti, pagimdžiusi, todėl ji automatiškai suvokiama kaip jau užsiėmusi kitu „patinu“. Tokiu būdu, sekdami pirmykščiu instinktu, vyrai pirmiausia renkasi lieknas, aktyvias, laisvas moteris. Galbūt tas pats instinktas skatina moteris suliesėti, kad galėtų surasti sau tinkamą partnerį. Liesai lengviau patraukti vyrų, netgi daugelio, dėmesį į save. Tai gali iš dalies patenkinti moters ambicijas, tačiau negarantuoja ilgalaikių santykių, suteikiančių laimės ir gyvenimo pilnatvės pojūtį – to, ko dauguma moterų siekia iš tikrųjų. Iš tiesų vien instinkto varomas vyras ieškos vis naujų įspūdžių. Įsitraukdamos į kūnų varžybas, tokios moterys tik pasmerkia save nesibaigiančiam bėgimui ratu.

Realybės iškraipymas

Visoms moterims būna tokių dienų, kai jos jaučiasi storos – nepriklausomai nuo to, kokie jų objektyvūs fiziniai parametrai. Kaip prisipažįsta 34 metų Elena, „jeigu kas paskaičiuotų, kiek kartų tokiomis dienomis aš žiūriu į veidrodį ir sakau sau, kad esu stora, tai pamanytų, kad aš išprotėjau“. „O aš paprastai jaučiuosi stora, kai iš vakaro nesusivaldau ir prisivalgau ko nors netinkamo, – sako 26 metų Inga. – Protu suvokiu, kad negalėjau staiga per dieną nutukti, bet jaučiuosi išsipūtusi nuo riebalų kaip kiaulė“.

Kai kurie žmonės, tarsi užhipnotizuoti, gali nuolat apžiūrinėti atskiras savo kūno dalis: pilvą, žastus, klubus... Vieniems sėdmenys tampa labiausiai atgrasia kūno dalimi, kitiems jų pilvas atrodo milžiniškas ir liulantis. Psichologai tai vadina „atrankiniu dėmesiu“ – kai žmogus fiksuoja dėmesį į kokį nors trūkumą ir jį smarkiai padidina. Pasirodo, tai tipiškas moterų būdas išreikšti savo neigiamas emocijas: nepasitikėjimą savimi, nepasitenkinimą savo gyvenimu, nenaudingumo, nesaugumo arba kaltės jausmą. Vyrai tokias emocijas išreiškia kitaip – išlieja jas agresija, pykčiu, jie gali grubiai vairuoti automobilį, ką nors nusviesti ar sulaužyti. O moteris pirmiausia ims skųstis savo klubais, ieškoti raukšlių ant pilvo ir priekaištauti sau už suvalgytą torto gabalėlį.

Kraštutinės priemonės

Kartais nesveikas dėmesys savo kūno formoms pasiekia tokį mastą, kad jis tampa išlikimo klausimu. Anot psichoterapeutų, prasideda kūno struktūros pokyčiai sąmonės lygmenyje. Moteris tiek jaudinasi dėl savo figūros, kad net būdama išsekusi, ji vis tiek bijo pasitaisyti. Tariamai nekalti mitybos sutrikimai išsivysto į bulimiją arba anoreksiją. Mirtingumas nuo šių ligų siekia 20 proc. Mitybos sutrikimai pastaruoju metu labai paplito tarp jaunų merginų, auksinio jaunimo sluoksniuose. Šiuolaikinės motinos, traumuojamos aplinkos, kurioje svorio kontrolė kol kas yra sėkmės garantas, perduoda savo nuolatinį nerimą dukroms. Paaugles kankina abejonės, nepasitikėjimas savimi ir nuolatinis klausimas „Kaip aš atrodau?“. Paauglių suvokimas, kad „galiu valgyti kiek tik noriu ir ką tik noriu, o paskui atsikratyti maisto vėmimu ir nepastorėti“, pakerta organizmo savireguliacijos pagrindus ir gali turėti katastrofiškų pasekmių sveikatai ar net gyvybei.

Bendrinis daiktavardis

Nuostabu, kad šiais laikais riebalai tapo neigiamų emocijų šaltiniu daugumai vyrų ir moterų. Pastarosioms net pats žodis neretai sukelia pasibodėjimo jausmą. O tuo tarpu riebalai glaudžiai susiję su moters organizmo funkcionavimu: nepastovus, nuolat kintantis hormoninis fonas verčia moters kūną tai kaupti riebalus, tai jų atsikratyti – tai natūralūs, gana nevalingi procesai. Riebalus kontroliuoti sunku, ir tai sukelia paniką moterims. Moters organizme riebalų procentas nuo seno būdavo didesnis nei vyrų. Tai nulemia genetinis motinystės vaidmuo, ir iš tikrųjų moters lytiniai hormonai gaminasi tik tuomet, kai yra pakankamas poodinių riebalų lygis. Šis lygis visų skirtingas, todėl, sumanius suliesėti, reikėtų žinoti, ką organizme galima pakeisti, o kas nepakeičiama, kas nulemta gamtos ir genų. Be to, egzistuoja „neliečiami“ riebalai, kurie apsaugo nervus ir mūsų vidaus organus. Jei neteksime jų, iškils grėsmė visam organizmui.

Pagaliau riebalai – pagrindinis energijos šaltinis, jie didina darbingumą ir pagerina savijautą, jeigu jų procentas organizme neviršija genetiškai užprogramuotos normos. Verta prisiminti tai, kai įkyrios mintys apie „nekenčiamus riebalus“ veja jus prie veidrodžio. Iš tikrųjų esmė ne riebaluose, nesvarbu, blogi jie ar geri. Kaip mano britų psichologė Mary Wood, riebalai mums tapo metafora viso to, kas nepriimtina visuomenei. Kontrolė – viena iš šiuolaikinės visuomenės vertybių, o riebalai simbolizuoja mums nevykėliškumą, nelankstumą, pasyvumą, nesugebėjimą kontroliuoti savo kūno, tuo pačiu nesugebėjimą valdyti savo gyvenimo.

Išlikimo dėsnis

Siekimas kontroliuoti svorį, kad išsaugotume santykius su partneriu, nėra pats tinkamiausias metodas. Protingiau būtų nukreipti savo pastangas į kitą pusę.

„Vaikystėje mažai kas iš mūsų girdėjo, kaip svarbu tapti laimingu žmogumi, – sako psichologė. – Galima tapti, laimingu, jeigu...“ Mergaitėms tai reiškė: jeigu būsi graži, liekna, protinga, sėkmingai ištekėsi, pasieksi socialinės gerovės, motinystės sėkmės... Taigi, laiminga galima tapti tik įvykdžius tam tikras sąlygas. Tačiau iš tikrųjų laimės pojūčio negalima pasiekti kokiais nors laimėjimais. O nuolatinis jausmas, kad „su manimi kažkas negerai“, sukelia nerimą. Kad su juo susidorotume, jį reikia kažkaip paaiškinti. „Aš per stora“ – pats paprasčiausias paaiškinimas moteriai. Reikia pripažinti, kad mūsų poreikis būti lieknoms – tai siekimas kontroliuoti aplinkinių dėmesį ir meilę, sulaukti jų pripažinimo. Daug kas mano, kad būti lieknai reikia ir dėl darbo: storą gali paniekinti, atstumti, išvaryti. Kitos mano: „Jeigu pastorėsiu, jis mane pames“. Tačiau jei būsime suinteresuotos tik tuo, kad „jis mane mylėtų“ , meilės neišsaugosime. Pastangos kontroliuoti svorį, kad galėtume kontroliuoti kitą, laimės neatneš. Išeitis – paradoksali: pasukti į priešingą pusę nuo ambicijų stengtis „būti mylima“, ir pačiai tapti mylinčiu žmogumi.

Meilė, o ne kontrolė

Kančios dėl svorio pertekliaus (tikro ar tariamo) kyla dėl meilės stokos – ši mintis įgauna vis daugiau populiarumo. Daug kas mano, kad mylėti save – tai reiškia pirkti sau gražius drabužius, abonementus į sporto klubus, SPA centrus. Visai tai galbūt svarbu, bet neatstoja meilės, kaip ir pinigai, kuriais kai kurie tėvai stengiasi „pamylėti“ savo vaikus. Daug kam iš mūsų mylėti – reiškia kontroliuoti, mes tai atsinešėme iš vaikystės, kai mokėmės būti mylimi, tai yra, būti paklusnūs, „geručiai“. Šį meilės kaip kontrolės supratimą mes perkeliame į santykius su priešinga lytimi, ir į savo kūną. Mes nesidomime, koks jis (kūnas, vaikas, gyvenimo draugas), – mes suinteresuoti tuo, kad jis būtų toks, „kaip noriu aš“. O juk mylėti save iš tikrųjų reiškia priimti savo kūną su meile ir palankumu tokį, koks jis yra.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 01 February 2012

10 didziausiu klaidu santuokoje

Skirkite kelias minutes ir peržvelkite šį 10 didžiausių klaidų santuokoje sąrašą. Venkite šių klaidų ir jūsų santuoka bus laiminga.

1. Pagarbos trūkumas.

Gerbkite partnerio sprendimus. Niekada apie mylimą žmogų nekalbėkite už jo nugaros. Stenkitės jį palaikyti, suprasti ir vertinti.

2. Nemokėjimas išklausyti.

Kai sutuoktinis bando su jumis pasikalbėti, negalite atitraukti dėmesio nuo kompiuterio ar televizoriaus. Kai kalbatės, nežiūrite į akis ir nesidomite, kas jums sakoma. Tai didelė klaida santuokoje. Stenkitės ne tik išklausyti, bet ir išsakyti savo jausmus. Negalite tikėtis, kad partneris perpras jūsų mintis.

3. Seksualinio intymumo trūkumas.

Neapgaudinėkite savęs ir partnerio: seksualinio intymumo trūkumas kenkia jūsų santykiams. Jei reikia, nebijokite kreiptis į specialistus. Ieškokite išeičių ir atvirai apie seksualinio problemas kalbėkitės su parneriu.

4. Noras būti teisia ar teisiu.

Dauguma konfliktų šeimoje kyla, nes partneriai nori įrodyti savo tiesą, tačiau jūsų tikslas ne būti teisiu, o rasti kompromisą.

5. Žodžiai nesutampa su veiksmais.

Kai partnerio žodžiai nesutampa su veiksmais, jaučiame didelį nusivylimą. Mums sunku gerbti jo nuomonę ir pasitikėti jo žodžiais. Pasitikėjimas labai svarbus nuoširdiems ir atviriems santykiams.

6. Skausmingi žodžiai.

Kartais partneriai susipykę ar tiesiog erzindami vienas kitą pasako nemalonių, įskaudinančių žodžių. Toks elgesys turėtų būti netoleruojamas. Jie kenkia pasitikėjimui ir palieka nuoskaudų.

7. Nenuoširdumas.

Šeimoje negalime meluoti ir geriau neturėti jokių paslapčių. Net nepastebėsite, kaip melas atitolins jus nuo partnerio, o išaiškėjusi apgavystė sugriaus pasitikėjimą.

8. Priekaištavimas.

Nuolatinis priekaištavimas dėl tvarkos ir kitų smulkmenų gali sugriauti santykius ir įplieksti pykčius. Tačiau buitinės smulkmenos nėra pakankama priežastis gadinti gerus santykius su partneriu. Stenkitės per dažnai nepriekaištauti, o dėl erzinančių smulkmenų pasistenkite susitarti draugiškai.

9. Savanaudiškumas.

Galbūt leidžiate dideles pinigų sumas savo įgeidžiams patenkinti arba linksminatės su draugais, kai jūsų partneris trokšta ramybės. Jei norite gerų santykių šeimoje turite nuolatos galvoti apie judviejų norus ir rasti išeitis, kuri tenkintų ir jus ir jūsų partnerį.

10. Pykčio priepuoliai.

Poroms reikia išmokti konfliktus spręsti taikiai. Šaukimas, daiktų mėtymas ir panašus elgesys palieka nuoskaudų, išgąsdina partnerį ir vaikus. Jei jaučiate pyktį, išeikite pasivaikščioti, imkitės kokios nors veiklos ir problemą spręskite pykčiui atlėgus.

#    Comments [0] |