Page 1 of 1 in the nutukimas category
# Saturday, 14 January 2012

1 iš 4 britų yra nutukes, bet tai neigia


Statistika rodo, kad kas ketvirtas Didžiosios Britanijos gyventojas yra nutukęs, tačiau tai neigia. Ketvirtadalis populiacijos turi antsvorio, tačiau tik 6 proc. tai pripažįsta.

Tyrimo rezultatai britų nedžiugina. Specialistai tvirtina, kad nutukimas Didžiojoje Britanijoje tapo norma ir visuotinai priimtinu reiškiniu.

„Slimming World“ kasmetinis tyrimas atskleidė, kad trys ketvirtadaliai nutukusių žmonių mano, jog nutukimas yra kitų žmonių, o ne jų problema. Tik 1 iš 3 antsvorio problemų turinčių žmonių pripažįsta, kad yra nutukę, dėl to jaučia gėdą ir mano, kad jų gyvenimo kokybė sumažėjusi. Tyrimas taip pat parodė, kad nors ir nepripažindami nutukimo, 70 proc. britų norėtų numesti svorio.

„Slimming World“ specialistė Jacquie Lavin šio tyrimo rezultatus vadino „neraminančiais“. Ji sakė: „Dauguma žmonių ir sveikatos ekspertų yra įsitikinę, kad svorį kontroliuoti galima mažinant suvartojamų kalorijų kiekį ir aktyviai sportuojant. Jų šūkis: „Mažiau valgyk, daugiau sportuok“. Tačiau tokie pareiškimai daugumą žmonių išgąsdina ir jie nesiima jokių veiksmų. Manau, kad reikia skatinti nutukusius žmones keisti gyvenimo įpročius ir negąsdinti dietomis ar alinančiomis treniruotėmis. Turime pakeisti įsišaknijusias visuomenės psichologines problemas, nes trūksta motyvacijos. Paskatinkime keisti gyvenimo būdą ir numesti pavojingus papildomus kilogramus. Tyrimai ne sykį įrodė, kad nepakanka tik informuoti, jog nutukimas kenkia sveikatai ir pateikti dietų galimybes. Reikia kelti žmonių pasitikėjimą savimi, paskatinti, paaiškinti, kokia yra gyvenimo būdo pokyčių prasmė“.

Tyrimą atliko „YouGov“. Jame dalyvavo 2065 britai.

#    Comments [0] |