Page 1 of 3 in the patarimai category Next Page
# Thursday, 10 May 2012

kaip taupyti ir megautis gyvenimu


Nuolatinis savęs varžymas ir atsisakymas pirkti gadina nuotaiką, o protingas taupymas gali net teikti malonumo.

Žinoma, galima susiveržti diržus ir atidėti pirkinius arba jų visai atsisakyti, bet galima ekonomiškiau tvarkant savo namų ūkį susikurti sau šiek tiek daugiau finansinės laisvės.

27 patarimai, kaip iš savo biudžeto išpešti kuo daugiau

1. Planavimas.

Netinkami įpročiai tuština piniginę. Planuokite savo pajamas ir išlaidas iš anksto. Nustatykite prerogatyvas ir išbraukite nenaudingus, beprasmiškus pirkinius. Tada iš tų pačių lėšų galėsite sau daugiau leisti.

2. Išpardavimai.

Būkite atsargūs rausdamiesi išparduodamų prekių konteineriuose. Ne viskas, kas paimta nuo lentynų, sudėta į atskirus krepšius ar ant prekystalių, yra tikrai naudingos ir pigesnės prekės.

3. Pakuočių dydžiai.

Nebūtinai didelės pakuotės turi būti pigesnės: palyginkite 100 g ir kilogramo kainas, kurios būna nurodytos parduotuvėse mažesniais skaičiais šalia produkto kainos.

4. Pagunda.

Dideliuose prekybos centruose pirkėjams, kad patektų į maisto skyrių, paprastai tenka praeiti pro viliojančiai išdėstytas laisvalaikio prekes. Tai skatina mus neplanuotoms išlaidoms.

5. Akių lygyje.

Brangiausios prekės paprastai būna išdėstytos lentynose akių lygyje, o pigesnės apačioje. Pasilenkti apsimoka!

6. Laikymo laikas.

Daug maisto produktų galima laikyti labai ilgai. Todėl konservus ir vakuuminio įpakavimo kavos atsargas apsimoka pirkti didesniais kiekiais. Išlošiate per išpardavimus, tačiau atkreipkite dėmesį į galiojimo datą.

7. Tiesioginis pirkimas.

Derliaus nuėmimo metu pirkdami produktus, pavyzdžiui, bulves, tiesiai iš ūkininkų daug sutaupysite, gausite šviežių bei ekologiškų produktų ir patirsite malonumą.8. Kainų palyginimas.

Prieš įsigydami brangią techniką, elektronikos prietaisus panaršykite internete ir palyginkite prietaisų kainas įvairiose parduotuvėse, jų technines charakteristikas bei pagaminimo vietas. Ir jūs galėsite nusipirkti tikrai kokybišką daiktą už palankią kainą.

9. Firmos parduotuvė.

Perkant įmonės parduotuvėje galima sutaupyti iki 50 procentų. Bet nepamirškite priskaičiuoti atvažiavimo išlaidų.

10. Progos.

Naudokitės nuolaidų savaitėmis. Pavyzdžiui, prekybos centrai prieš vasaros atostogas dažnai pigiai išparduoda mokyklines prekes.

11. Įrankiai.

Kai kuriuose miestuose jau galima išsinuomoti įrankius arba pasiskolinti juos iš kaimynų. Tokiu būdu, pavyzdžiui, apsiesite be savo elektrinio grąžto, kuris dažniausiai būna reikalingas tik persikrausčius į naują butą.

12. Benzino taupymas 1.

Reguliarus padangų slėgio tikrinimas tausoja piniginę, nes minkštos padangos sunkiau įsivažiuoja. Tai kainuoja degalų, 0,2 baro per mažai -- maždaug pusę litro. Patarimas: nepaisant gamintojo nurodymų, slėgį ramiai galima padidinti 0,2 baro, padangos dėl to nenukentės.

13. Benzino taupymas 2.

Iškraustykite bagažinę – dešimt kilogramų svorio padidina benzino sąnaudas vienu litru per 100 km.

14. Benzino taupymas 3.

Oro kondicionieriai sunaudoja iki dviejų litrų benzino per 100 km. Kiti srovę naudojantys prietaisai, pvz., įjungtos visos šviesos iki 0,4 litro per 100 km.

15. Benzino taupymas 4.

Anksti įjungiama aukštesnė pavara ir mažesnis apsisukimų skaičius padeda sutaupyti benzino: dvigubas apsisukimų skaičius reiškia maždaug dvigubai didesnes degalų sąnaudas.

16. Medikamentai.

Jei gydotės patys, atminkite, kad iš reklamos žinomi vaistai neretai būna labai brangūs. Analogiški preparatai dažniausiai kainuoja trečdaliu pigiau.

17. Dulkių siurbliai.

Išvalyti be elektros ir filtrų maišelių gali pamiršti kilimų valymo šepečiai, kurie savo veleniniu šepečiu patikimiau surenka trupinius ir net šuns plaukus. Kainuoja maždaug tiek, kiek vienkartinių filtrų paketas.

18. Elektros prietaisai.

Iš principo jie turėtų būti pritaikyti individualiems poreikiams. Viengungiai apkepą greičiau išsikeps miniatiūrinėje orkaitėje ir sunaudos trimis ketvirtadaliais mažiau elektros energijos nei įprastoje, didelei šeimai skirtoje orkaitėje.

19. Karštas vanduo.
Elektriniai virduliai sunaudoja 50 procentų mažiau elektros energijos nei puodas ant viryklės. Šildyti mikrobangų krosnelėje maisto kiekius iki 0,5 litro irgi labiau apsimoka.20. Skalbimas.

Skalbyklė ryja energiją. 30 laipsnių temperatūros skalbimo programai sunaudojama dviem trečdaliais mažiau elektros energijos nei 60 laipsnių. Šiuolaikiniai skalbimo milteliai žemesnėje temperatūroje skalbia lygiai taip pat gerai.

21. Temperatūra.

60 laipsnių programos užtenka visiems skalbiniams, 90 laipsnių neduoda geresnio rezultato, tik sunaudoja 60 procentų daugiau elektros energijos.

22. Dėmės.

Prieš skalbimą užpylus dėmes balinančiomis priemonėmis ir truputį palaikius nebereikia pirminio skalbimo operacijos.

23. Dozavimas.

Skalbiant vidutinio nešvarumo skalbinius galima naudoti 20-30 procentų mažiau skalbimo miltelių nei nurodyta ant pakuotės.

24. Kalkės.

Kalkių apnašos iki 50 procentų padidina elektros srovės sąnaudas, nes ant kaitinimo vamzdelių susidaro izoliacinis sluoksnis. Be to, dėl užsitęsusios kaitinimo eigos pailgėja skalbimo laikas.

25. Šviesa.

Keli šviesos šaltiniai efektingiau ir jaukiau apšviečia patalpą nei viena 150 W lempa lubų viduryje. Be to, apšvietimą galima paskirstyti pagal poreikius: darbo vietos – nuo 60 W, fono – iki 40 W.

26. Energiją taupančios lempos.

Pakeiskite paprastas šviestuvų lemputes ekonomiškomis. Efektas: viena 11 W energiją taupanti lempa šviečia 90 valandų sunaudodama 1 kilovatvalandę elektros, o paprasta 60 W lemputė – tik 17 valandų. Didesnę pirkimo kainą kompensuoja ilgesnis naudojimo laikas (8000-12000 valandų lyginant su 1000 valandų).

27. Šaldytuvas.

30 procentų namuose sunaudojamos elektros energijos tenka šaldytuvui ir šaldikliui. Jei į vidų dažnai dėsime karštus patiekalus ar ilgiau laikysime atdaras duris, galime padidinti sąnaudas iki 50 procentų.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 13 March 2012

Kaip iveikti kalbejimo viesumoje baime

Oratorystė - ne tik menas, bet ir talentas, kuriuo gali pasigirti tik nedaugelis. Gebėjimas sklandžiai dėstyti savo mintis viešai - reikalingas ne tik daugelyje profesijų, bet ir bendraujant su pažįstamais ir draugais. Kuo labiau bijote kalbėti viešai, tuo jums svarbiau įveikti šią baimę.

· Praktikuokitės su šeimos nariais. Įsivaizduokite, kad kiekvienas pokalbis ir diskusija su šeimos nariais, jums yra mažos pratybos kaip aiškiai ir sklandžiai išdėstyti savo mintis. Radę laisvą minutę įvertinkite savo pastangas. Jei darbe jums reikia perskaityti pranešimą, būtinai skirkite pakankamai laiko pasiruošti. Būtų gerai, jei pasipraktikuotumėte prieš šeimos narius. Kuo daugiau kartų praktikuositės, tuo mažiau bijosite.

· Diskutuokite tik tomis temomis, kurias gerai išmanote. Jei bandysite viešai diskutuoti temomis, apie kurias nenusimanote, tik pakenksite sau - vargu, ar pavyks padaryti įspūdį kitiems ir nesusigėsti. Jūsų žinių trūkumas neturi jums trukdyti, todėl stenkitės kalbėtis tik apie tuos dalykus, kuriuos gerai išmanote.

Nesimokykite pranešimų atmintinai. Jei turite paruošti pranešimą, puikiai pasiruoškite, tik nebandykite mokytis mintinai. Kalbėdami tikrai pamiršite žodžius, o gal net sakinius ir nebežinosite, ką sakyti toliau. Mokykitės improvizuoti, sugalvokite ir pasižymėkite tik temas, idėjas ir svarbiausias mintis.

Išbandykite vizualizavimo mintyse techniką. Daugybė garsių žmonių įveikė kalbėjimo viešai baimę naudodamiesi vizualizavimo mintyse techniką. Kai kalbėsite viešai, galvokite ne apie savo baimę ar klausytojų nuomonę apie jus. Bandykite vizualizuoti visas savo mintis ir tik į jas sutelkti savo dėmesį.

Išmokite atsipalaidavimo pratimų. Jei negalite atsikratyti įtampos, bandykite atlikti atpalaidavimo, kvėpavimo, meditacijos pratimus.

Nekelkite sau per didelių reikalavimų. Prisiminkite, kad ne visi žmonės apdovanoti oratorystės talentu, todėl jūsų siekis, kuo aiškiau išdėstyti savo mintis, o ne sužavėti iškalba. Viešo kalbėjimo baimė - natūrali, jos nereikia gėdytis.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 28 February 2012

pasimatymu taisykles kuriu vertetu laikytis

Vėl grįžote iš nepasisekusio pasimatymo? Niekas nesakė, kad eiti į pasimatymus ir rasti tinkamą partnerį lengva. Pirmi pasimatymai dažnai būna visai ne tokie, kokių norėtume, juos lydi netikėtumai ir įvairūs kuriozai. Antri pasimatymai dažniausiai jau geresni ir jei būna trečias, vadinasi, santykiai nenutrūks. Pirmiems pasimatymams būtina tinkamai pasiruošti ir susipažinti su svarbiausiomis pasimatymų taisyklėmis.

Dažnai ruošdamiesi pirmam pasimatymui per daug pasipuošiame arba apsirengiame netinkamai. Norėdami išvengti tokių klaidų, turėtume žinoti pagrindines pasimatymų taisykles, išmanyti etiketą, tinkamai ir maloniai elgtis. Pasimatymai yra žaidimas, o kiekvienas žaidimas turi savas taisykles. Pateikiame jums kelias svarbiausias pasimatymų žaidimų taisykles - ką reikėtų daryti ir ko derėtų vengti.

Ką daryti, kad pasimatymas pavyktų:

1. Apsirenkite taip, kad išryškintumėte savo grožį.

2. Nevėluokite. Vėlavimas į pasimatymą sudaro įspūdį, kad jis jums nesvarbus.

3. Mėgaukitės pasimatymu. Rasti tinkamą žmogų ir sielos draugą sunkus „darbas“, bet jis gali būti malonus.

4. Sakykite komplimentus, nesvarbu, moteriai ar vyrui. Žmonės stengiasi pasipuošti pasimatymui, todėl mėgsta sulaukti komplimentų.

5. Stenkitės sudominti. Klausinėkite, dalinkitės savo įžvalgomis, kalbėkite apie savo pomėgius, skaitytas knygas, matytus filmus.

6. Tiesiai šviesiai pasakykite, jei žmogus jums nepatinka ir jūs nebenorite dar kartą susitikti. Žaisti kitų žmonių jausmais savanaudiška. Jei žmogus jums nepatinka, negaiškite vienas kito laiko ir judėkite į priekį.

7. Susitikinėkite su tais žmonėmis, kurie jus traukia, nesvarbu, ką sako ar pataria jūsų draugai. Pritarimą turi duoti jūsų širdis, o ne aplinkiniai žmonės.

8. Išlaikykite pozityvumą ir gerą nuotaiką, net jei jums atrodo, kad pasimatymas nenusisekė.

8. Planuokite. Jei sukursite veiksmų planą, viskas eisis kur kas sklandžiau. Geriau suvaldysite įtampą.

9. Provokuokite pokalbiui ir bendravimui.

10. Pasimatymas yra šventė ir ji privalo būti linksma. Juokaukite. Juokas laužo bendravimo sienas.

Ko per pasimatymą nereiktų daryti:

1. Neskambinėkite, nerašinėkite žinučių ir elektroninių laiškų žmogui, su kuriuo ką tik pradėjote susitikinėti (nebent jis pats jums pats rašo).

2. Nesusitikinėkite su žmonėmis, kurie seniau jus yra įskaudinę. Didelė tikimybė, kad jie ir vėl jus įskaudins.

3. Niekada nevėluokite į pasimatymus. Nemandagu. Jei pasikeitė jūsų planai, informuokite ir visada atsiprašykite.

4. Per pasimatymus nemeluokite apie savo gyvenimą. Tiesa visada yra geriau nei melagingi faktai, kurie vis tiek paaiškės. Nė vienas žmogus nėra tobulas. Įspūdį padarykite natūralumu ir tikrumu, o ne melu.

5. Nebūkite pernelyg pasiekiamas. Neikite į pasimatymus kiekvieną dieną. Pabūkite su draugais. Kartais atsisakykite kvietimo į pasimatymą, tačiau sutarkite jį kitai dienai.

6. Pačioje santykių pradžioje neatskleiskite per daug informacijos apie save, nes galite išgąsdinti.

7. Pasimatymų metu nestebėkite aplinkinių žmonių. Visą savo dėmesį sutelkite tik į partnerį. Nesiblaškykite.

8. Nebūkite nemandagus ir nepadauginkite alkoholio. Geros manieros yra svarbiausia.

9. Nepamirškite saugumo. Tai labai svarbu merginoms. Pirmieji pasimatymai turėtų vykti viešose vietose, kur daug žmonių. Praneškite savo draugams kur ir su kuo einate į pasimatymą.

10. Per pirmą pasimatymą nesidalinkite asmenine informacija – namų adresu, asmeninėmis gyvenimo detalėmis ir panašiai.

11. Nesimylėkite per pirmą pasimatymą. Jei žmogus jums įdomus, pažinkite jį labiau. Seksas potencialius romantiškus santykius gali paversti tik vienos nakties nuotykiu.

12. Niekada nesusitikinėkite su vedusiu žmogumi. Statistika rodo, kad tokie santykiai neturi ateities. Susitikinėdamas su vedusiu žmogumi įvelsite save į melo, apgaulės ir neištikimybės liūną.

#    Comments [0] |
# Monday, 27 February 2012

Kartais verta uzsideti rozinius akinius

Matantis daiktus tokius, kokie jie yra, laikomas brandžiu žmogumi. Tačiau protingas žvilgsnis į gyvenimą retai kada atneša laimę. Viena kita iliuzija ir svajonė nuteikia mus geriau...

Ar galite prisiminti savo vaikystę? Tą laiką, kai viskas atrodė įmanoma? Jei taip, tai tikrai dar prisimenate tą nuostabų jausmą, kad galite viską pasiekti ir patys likti nenugalėti. Tikriausiai gyvenimas jus netrukus gerokai pamokė. Ir vis dėlto vieną kitą iliuziją turbūt išsaugojote iki šiol. Ir gerai padarėte.

Mokslininkai ištyrė, kad iliuzijos iš tikrųjų mums suteikia laimės pojūtį, o mūsų gyvenimą padaro gražesnį ir geresnį. Mūsų sėkmė didele dalimi priklauso nuo aplinkinių žmonių. O jiems mes atrodome simpatiškesni, kai būname optimistai, pasitikintys savimi, kupini džiaugsmo, o ne nusiminę, niūrūs ir irzlūs.

Kol neprarandate pagrindo po kojomis, tol galite drąsiai žvelgti į pasaulį pro rožinius akinius. Štai keli atvejai, kai tiesiog verta užsidėti rožinius akinius:

1) Įgyvendinant savo svajones.

Kai kuriame planus, naudinga iš pradžių atmesti visus neigiamus savo ketinimo aspektus. Ar pirktumėte loterijos bilietą, jei galvotumėte apie pavyduolius, su kuriais tektų susidurti išlošus, ar apie tai, kad tikimybė išlošti pernelyg menka?

2) Meilėje ir santuokoje.

Meilė - kaip vieningai sutaria filosofai, poetai ir psichologai – iš dalies „minta“ iliuzijomis. Įsimylėję, kuriame iliuzijas – tai yra, suteikiame mylimajam svajonių partnerio bruožus, kurie dažnai neatitinka tikrovės. Tik ar mes apskritai išgyventume stiprų meilės jausmą, jei neidealizuotume partnerio? Žinoma, mylimiesiems reikia realybės pojūčio. Tačiau kartais verta užsidėti rožinius akinius ir pažvelgti pro juos į partnerį, kad meilė jam sustiprėtų ir gyvenimas atrodytų gražesnis.

3) Prisimenant praeitį

Be abejonės – praeitis stovi vietoje. Ką verta prisiminti, nusprendžiame patys. Tai pasirinkime prisiminti malonius dalykus. Galvokime apie vaikus. Koks jausmas buvo, kai pirmą kartą paėmėte savo kūdikį ant rankų?! Visa tai – nepamirštami prisiminimai. O kad buvo bemiegių naktų, klyksmo, kai jam skaudėjo pilvuką ar kalėsi dantys, tą galima be gailesčio ištrinti iš savo atminties. Išlaikykite atmintyje visus gražias akimirkas, kurias išgyvenote.

4) Kai svarstote ateities perspektyvas.

Kurdami ateities planus, mes neišvengiame abejonių ir netikrumo. Žinoma, jei meteorologai pranašauja lietų, protinga pasiimti skėtį į kelionę. Bet nepakenks įsimesti ir akinius nuo saulės. Jei tikėsitės, kad viskas susiklostys kuo puikiausiai ir būsite nusiteikę optimistiškai, bet kuriuo atveju išlošite. Jei tikėsitės blogiausio, jūsų prastas nusiteikimas iš anksto aptemdys net didžiausią sėkmę.

5) Įveikiant kasdienybės rūpesčius.

Tikriausiai jau suraukėte antakius suabejoję, jog kasdienybėje, kur reikalingas pragmatiškumas, iliuzijos tik trukdo dirbti. Vis dėlto iliuzijos gali suteikti mums reikalingą impulsą ir motyvaciją. Būna rytų, kai be iliuzijų negalėtume net iš lovos išlipti ir nueiti į darbą, nes viršininkas išpeikė visą vakarykštį triūsą. Atsikelti padeda iliuzija, kad galbūt šiandien pasiseks ir viršininkas įvertins mūsų pastangas.

#    Comments [0] |

Kodel verta klausytis muzikos

„Priežastys? Kam dar reikalingos priežastys?“ – tikriausiai paklausite dabar. Juk muzika ir taip suteikia malonumą! Teisybė! Tačiau naujausi smegenų tyrimai parodė, kad muzika mus veikia kur kas stipriau, nei iki šiol manėme.

1. Muzika padeda suprasti kitus.

Sutrikimas, drovumas, neryžtingumas., susijaudinimas, džiaugsmas, meilė, pyktis – visus šiuos ir kitus jausmus, kuriuos stengiamės nuslėpti nuo pašnekovo, muzikos mylėtojai atpažįsta kur kas greičiau. Mat muzikalūs žmonės yra jautresni emocijoms ir gali kur greičiau ir tiksliau iš kito žmogaus veido išraiškos nustatyti, ką jis jaučia, nei tie, kurie nemėgsta muzikos. Iš pašnekovo balso muzikos mėgėjai greitai pagauna menkiausias jausmines intonacijas. Tai nustatė vokiečių mokslininkai iš Miuncheno universiteto.

2. Muzika slopina skausmus.

Šiuo atradimu seniai naudojasi gydytojai kai kuriose ligoninėse ir siūlo pacientams pasiklausyti klasikinės arba lengvos muzikos . Efektas būna akivaizdus: pacientams iki 50 procentų sumažėja skausmas, reikia mažiau raminamųjų ar nuskausminamųjų vaistų. Ir gimdykloje muzika daro stebuklus. Moterys prisipažįsta, jog skambant švelniems muzikos garsams, joms lengviau iškęsti sąrėmius ir atsipalaiduoti. Todėl pasidėkite savo mėgstamą CD prie namų vaistinėlės.

3. Muzika gydo sielą.

Muzika seniai naudojama psichoterapijoje, gydant psichinius ligonis. Autizmu sergantiems vaikams ir psichines traumas išgyvenusiems žmonėms su muzika lengviau pavyksta susidoroti su neigiamomis emocijomis ir išsivaduoti iš izoliacijos. Muzika, padedanti žmonėms sunkiose situacijose, kasdienybėje veikia taip pat. Įvairių rūšių muzika sukelia mums skirtingas emocijas – kartais nuteikia romantiškai, džiugiai, skatina susimąstyti ar pajusti polėkį. Todėl gilinkite savo muzikinį išsilavinimą ir išmokite sąmoningai pasirinkti kūrinius pagal pageidaujamą nuotaiką.

4. Muzika atpalaiduoja ir suteikia naujos energijos.

Muzikos ritmas veikia mūsų širdies plakimą. Lėti, tarsi plaukiantys muzikos garsai (pavyzdžiui, Ravelio „Bolero“) ar meditacinė muzika idealiai tinka, kai reikia atsipalaiduoti. Išjudinti kūną padeda disko, lotynų muzikas ar rokas. Jau po kelių sekundžių kūnas užsikrečia muzikinio kūrinio taktu. Svarbu mėgti muziką ir klausytis jos su džiaugsmu.

5. Muzika daro mus tokiais laimingais kaip seksas.

Tai, tikra tiesa! Kaip klausomės dainos, kuri mus iškart uždega, arba kūrinio, sukeliančio malonius pirmosios meilės prisiminimus, mes iškart reaguojame teigiamomis emocijomis. Mat per klausą muzika veikia tiesiogiai tą smegenų sritį, kuri atsakinga už jausmus. Klausantis jaudinančios muzikos, panašiai kaip ir uostant malonų aromatą, mūsų kūne ima gamintis laimės hormonai. Išsiskyrę endorfinai muzikaliems žmonėms gali net sukelti ekstazę. Maloni muzika stimuliuoja tuos pačius pasitenkinimo centrus smegenyse kaip ir seksas.

#    Comments [0] |
# Friday, 24 February 2012

Kaip neprarasti motyvacijos darbui namuose

Nenorintiems dirbti biure yra daugybė įvairių galimybių dirbti iš namų. Alternatyvus darbas siūlo laisvesnį darbo grafiką, savarankiškas užduotis ir namų ramybę žmonėms, kurie vertina individualumą ir pasižymi drovumu. Taip pat darbas iš namų puiki galimybė vaikus auginančioms motinoms neapleisti savo karjeros. Tačiau visi dirbantys iš namų pripažintų, kad toks savarankiškas darbas yra kur kas sudėtingesnis nei gali pasirodyti iš pradžių. Reikalinga nuolatinė savikontrolė ir išlaikyta motyvacija, kitaip prisiversti dirbti ir kokybiškai atlikti užduotis bus labai sunku. Kaip neprarasti motyvacijos dirbant namuose ir pasinaudoti tokio darbo teikiamais privalumais? Siūlome pasinaudoti mūsų patarimais.

- Susidarykite darbų sąrašą. Savarankiškas, nuo niekieno tik mūsų pačių priklausomas darbas namuose yra malonus. Galima neskubant atlikti užduotis ir išvengti streso bei įtampos. Tačiau kaip biure taip ir namuose, visos užduotys turi būti atliktos laiku. Namuose kur kas lengviau nei darbe užsimiršti apie užduotis ar terminus, todėl būtina susidaryti dienos bei savaitės darbų sąrašus.

- Dirbant namuose kyla kur kas daugiau pagundų nei biure, kur kolegos ir vadovai palaiko darbinę atmosferą. Jei norite atsikratyti netikėtų trukdžių arba pagundų užsiimti pašaline veikla, susikurkite tokią darbo vietą, kurioje būtų patogu dirbti. Geriausia dirbti uždarame kambaryje, kad jūsų nesutrukdytų namiškių keliamas triukšmas. Jei jūsų darbui nereikia interneto, geriausia jį būtų išjungti, kol neatliksite svarbiausių užduočių.

- Vadovaukitės taisyklė: geriau anksčiau, nei vėliau. Dirbant namuose atrodo, kad darbams atlikti laiko yra į valias, bet atidėliojant užduotis vėliau teks patirti stresą ir skubėti jas atlikti. Gali tekti dirbti net naktimis – taip tik dar labiau pervargsite ir negalėsite mėgautis darbo namuose privalumais.

- Nuolatos sau priminkite, kokius privalumus jums teikia darbas namuose. Jums nereikia gaišti laiko ruošimuisi į darbą ir kelionei. Darbo valandos lankstesnės, o tai suteikia galimybės skirti laiko savo pomėgiams ir namams. Galite neskubėdami pasiruošti pietus ir papietauti su visa šeima. Jūs išvengiate darbinių konfliktų su kolegomis ir vadovais. Sugalvokite kuo daugiau privalumų ir priminkite juos sau kuo dažniau.

#    Comments [0] |
# Thursday, 23 February 2012

Kaip pasidaryti lekstute suriu rinkiniui

Gero vyno butelis ir sūrių rinkinys – tikriausiai pats geriausias pasirinkimas romantiškam vakarui dviese ar ramiam pasisėdėjimui namie su draugais. Kaip originaliai patiekti įvairių sūrių rinkinį? Norime pasiūlyti jums originalią idėją, kuri taip pat tiks įvairių rūšių sausainiams ar saldainiams.

Jums reikės:

porceliano lėkštutės

apsauginės dažymo juostos

juodų matinių dažų porcelianui (pavyzdžiui, „Pebeo Porcelaine 150 Chalkboard Paint“, jų galite rasti dailės parduotuvėse arba interneto parduotuvėje „Amazon“, įsitikinkite, kad jūsų perkami dažai nėra nuodingi ir gali liestis su maisto produktais)

minkšto vidutinio dydžio teptuko

orkaitės

kreidos

Žingsnis po žingsnio

1. Porceliano lėkštutė turi būti švari ir sausa.

2. Apsaugine dažymo juosta apklijuokite lėkštutės kraštus, kurių nenorite dažyti.

3. Teptuku padenkite norimą lėkštutės plotą - tik dugną arba dugną ir dalį sienelės.

4. Atsargiai nuimkite apsauginę juostą.

5. Palikite lėkštutę džiūti 24 valandoms.

6. Ant porceliano dažų etiketės rasite tikslias instrukcijas, kiek laiko ir kokioje temperatūroje nudažytą indą reikia kepti orkaitėje.

7. Leiskite lėkštutei atvėsti. Dabar indą saugu naudoti maistui. Jį drąsiai galite naudoti mikrobangų krosnelėje ar plauti indaplove.

8. Kreida užrašykite sūrio pavadinimą ir šalia sudėkite papjaustytą sūrį.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 22 February 2012

Persivalgymas padidina alszchaimerio tikimybe

Mokslininkai perspėja, kad persivalgymas labai pavojingas, ypač vyresnio amžiaus žmonėms.

Naujas tyrimas parodė, kad persivalgymas dvigubai padidina riziką susirgti Alzhaimeriu. Taip pat apskaičiuota, kiek kalorijų per dieną turėtų suvartoti vyresnio amžiaus žmogus, kad nepadidintų pavojingų ligų rizikos.

JAV mokslininkų komanda stebėjo 1200 žmonių nuo 70 iki 89 metų. Savanoriai turėjo reguliariai tikrinti sveikatą ir atlikti atminties testus. Pastebėta, kad žmonės, per dieną suvartodavę nuo 2100 iki 6000 kalorijų, dvigubai dažiau skundėsi suprastėjusia atmintimi, jiems prasčiau sekėsi atlikti atminties testus, pastebėti Alzhaimerio ligos simptomai. Mokslininkai nustatė, kad savanoriai, per dieną suvartodavę iki 2100 tūkst. kalorijų, dvigubai rečiau skundėsi atminties problemomis. Prieita išvados, kad vidutiniam vyresnio amžiaus žmogui nereikėtų viršyti 2100 tūkst. kalorijų dienos normos.

Tyrimo vadovas dr. Yonas Geda sakė: „Didesnis kalorijų suvartojimas per dieną tiesiogiai susijęs su didesne Alzhaimerio ligos rizika. Norint išvengti atminties praradimo, siūlome vyresnio amžiaus žmonmės valgyti sveiką, nekaloringą maistą.“ Mokslininkas pridūrė, kad gydytojams būtina ligoniams nuolat kartoti apie jų sveikatai gresiančius pavojus, jei jie neatsisakys žalingų įpročių, pavyzdžiui, persivalgymo.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 08 February 2012

Kur deti nebenesiojamsu marskinius

Kur dedate nebenešiojamus marškinėlius? Klausimas tikrai ne retorinis šį sykį. Žinoma, atsibodusius marškinėlius galima išmesti į konteinerį (labai nekokia mintis, ypač, jeigu galvojate apie ekologiją), atiduoti (žymiai geresnė mintis, nes tada dar koks nors žmogus panešios).

Arba galima perdirbti – kurti daiktus naujam gyvenimui. Pati paprasčiausia, ir man mėgstamiausia metodika – nukirpti rankoves, kaklą ir pasigaminti šluostes ir virtuvinius rankšluosčius. Trikotažas minkštas, gerai sugeria drėgmę. Tokiu būdu namie nenaudojame popierinių rankšluosčių. Be to, jei naudotus marškinius sukarpote dailiai ir apsiūlėjate – galima pasigaminti net stalo servetėles.

Kitas, ne mažiau prasmingas būdas – pasigaminti siūlus ir nerti kilimėlius ar namų apyvokos daiktus.

Dar tinka skiautiniams siūti, o jau iš jų – tik Jūsų pačių fantazija gali apriboti.

Dargi krepšiams gaminti.

#    Comments [0] |
# Saturday, 14 January 2012

Iprociai kurie pades ilgai gyventi

Žmonės, išgirdę apie patarimus, kai gyventi ilgai ir sveikai, būna nusiteikę skeptiškai. „Ar galėsiu gyventi ilgai, bet mėgautis tuo gyvenimu?“ - klausia jie. Atsakymas slypi šiame straipsnyje.

Kasdieniniai sveiki įpročiai gali būti ne tik naudingi jūsų sveikatai, bet ir malonūs.

1. Pusryčiams valgykite salotas

Daugelis žmonių pusryčių nevalgo, bet pabandę rytais valgyti žalių daržovių salotas, netrukus neįsivaizduosite be jų savo ryto. Nekaloringos, šviežių daržovių salotos suteiks energijos ir pagerins virškinimą. Nejausite sunkumo, kuris gali kankinti nuo saldaus jogurto ar grūdų - įprastų šiuolaikinio žmogaus pusryčių. Įspėjimas: šviežių daržovių salotos, pagardintos citrinos sultimis, suteiks sotumo jausmo ne ilgiau nei 3 valandoms, todėl eidami į darbą pasirūpinkite užkandžiu, kad sulauktumėte pietų meto.

2. Meditacija

Kiekvieną dieną medituodami išmoksite atsipalaiduoti, atsikratyti įtampos, streso ir sutelkti visą dėmesį į savo gyvenimą ir tikslus. Meditacija priverčia sustoti, pailsėti, viską apmąstyti ir nurimti.

3. Sportuokite pakeliui į darbą ir biure

Žmonėms, dirbantiems namuose, šis patarimas problemų nesudarys, nes namuose niekas nemato, kai atsistoję nuo kompiuterio atliekame kelis pratimus. Jei dirbate biure, sportuokite pakeliui į darbą, pavyzdžiui, važiuokite dviračiu. Darbe galite persirengti ir net nusiprausti (šiuolaikiniuose biuruose jau yra dušų, spintelių daiktams susidėti). Pasidomėkite pratimais, kurie neatkreipia aplinkinių dėmesio. Stenkitės nuolat pasirąžyti ir kas valandą atsistoti, penkias minutes pasivaikščioti. Nesinaudokite liftu, lipkite laiptais. Būtinai pajudėkite per pietų pertrauką.

4. Bėgiojimas basomis

Jei norite gyventi ilgai, turite reguliariai mankštintis taip, kad suprakaituotumėte, o širdis pradėtų daužytis greitai. Vienas veiksmingiausių būdų yra bėgimas. Geriausia bėgioti basomis - taip treniruojasi pasaulinio garso sportininkai. Toks bėgiojimas mažiausiai kenkia nugarai, padeda išvengti traumų, atpalaiduoja. Bėgiodami stenkitės pajausti kiekvieną savo kūno judesį.

5. Valgykite nedaug

Trys paprasti patarimai, kaip valgyti sveikai ir gyventi ilgai:

- Valgykite „tikrą“ maistą, o ne pusgaminius ir apdorotus produktus.

- Valgykite nedaug. Žmonės valgo per daug ir dažnai persivalgo. Jei norite išvengti daugybės sveikatos problemų valgykite tik tiek, kad pasisotintumėte.

- Didžiąją dalį raciono turi sudaryti daržovės, vaisiai ir riešutai, kurie padės išvengti širdies ligų ir vėžinių susirgimų.

6. Reguliariai tikrinkitės sveikatą

Reguliariai lankykitės pas gydytoją ir profilaktiškai tikrinkitės sveikatą. Dauguma ligų yra išgydomos, kai diagnozuojamos pirminėse stadijose.

7. Gerai išsimiegokite

Miegokite tiek, kiek reikalauja jūsų kūnas. Laikykitės miego ritmo: eikite miegoti visada tą pačią valandą ir kelkitės be žadintuvo. Vakarais negerkite kavos ir neskaitykite knygos lovoje. Lova skirta miegui, o kavą galite gerti tik kartą per dieną - rytais.

#    Comments [0] |