Page 1 of 11 in the psichologija category Next Page
# Friday, 20 July 2012

neistikimybes pozymiai

Kiekviena moteris nerimauja, kad jos antroji pusė gali nuklysti į kairę. Pabūkite detektyvėmis ir įsitikinkite, ar jūsų vyras jums ištikimas.

1. Jis skambina ar atsiliepia telefonu kitoje patalpoje.

Privatumas kalbant telefonu svarbus, kai pokalbį gali išgirsti pašaliniai žmonės. Tačiau jūs juk neesate pašalinis žmogus.

2. Jis ištrina skambučių sąrašusą ir trumpąsias žinutes iš telefono.

Žinutes reikia ištrinti vos kelis kartus per metus, o skambučių istorijos iš viso nereikia trinti. Jei jūsų vyras reguliariai trina skambučių istoriją ir trumpąsias žinutes, jis kažką nuo jūsų slepia.

3. Jis turi ne vieną elektroninį paštą ir socialinių tinklų profilį.

Jei sužinojote, kad jūsų vyras turi ne vieną elektroninį paštą ar socialinių tinklų profilį, laikas susirūpinti.

4. Jis vengia šeimos susitikimų.

Emocinė ir fizinė neištikimybė skatina žmones vengti šeimos draugijos.

5. Jis praleidžia daugybę laiko su kitu žmogumi.

Jei jūsų vyras be jokios priežasties pradeda leisti daugybę laiko su kolega ar draugu, gali būti, kad tai tėra pasiteisinimas, padedantis nuslėpti susitikimams su kita moterimi.

6. Jis dovanoja kitam žmogui dovanas ir daro įvairias paslaugas.

Per didelis dėmesys kitam žmogui dažniausiai rodo emocinę neištikimybę.

7. Nuo jo sklinda neįprastas kvapas.

Jei nuo jūsų vyro pradėjo sklisti moteriškų kvepalų kvapas, jis tikrai neištikimas. Tačiau taip pat reiktų sunerimti, jei jūsų vyras pradėjo praustis nauju muilu, šampūnu, netikėtai pradėjo kvėpintis neįprastais kvepalais. Taip pat jei grįžęs po ilgos darbo dienos, jis būna švariai nusiprausęs.

8. Jis vengia prisiliesti prie jūsų.

Natūralu, kad jausdamas fizinį potraukį kitam žmogui, jūsų vyras praras susidomėjimą jumis.

9. Jis pradėjo kitaip rengtis.

Vyrai retai kreipia dėmesį į savo aprangą ir nemėgsta keisti savo seno stiliaus. Jei jūsų vyras netikėtai pradėjo pirkti naujus drabužius, kitaip rengtis ir šukuotis, tikriausiai jis siekia kitos moters dėmesio.

10. Jis užtrunka ilgiau.

Kad ir ką veiktų jūsų vyras, jis užtrunka ilgiau nei anksčiau. Pusvalandžio pabėgiojimas virto pusantros ar dviejų valandų bėgiojimu, darbo valandas taip pat pailgėjo keliomis valandomis.

11. Jis bando su jumis susipykti.

Jei jūsų vyras ieško priežasčių susipykti ir išeiti iš namų, jis turi kitą moterį.

12. Jis tapo paslaptingu.

Netikėtai jūsų vyras tapo neįprastai paslaptingas: jis nesako kur eina ir ką veikia, prie jūsų neatsiliepia telefonu, nebeleidžia jums naudoti jo elektroniniu paštu ir pakeitė visus jums žinomus slaptažodžius kompiuteryje.

13. Jūsų bendravimas pasikeitė.

Jis nebenori su jumis kalbėtis, neklausia, kaip jums sekasi, nebesako komplimentų, nesiūlo idėjų, ką galėtumėte nuveikti kartu ir vengia atsidurti su jumis miegamajame.

14. Jo nuolat prasta nuotaika.

Jis pradėjo dažniau jus kritikuoti, tapo nekantriu ir reikliu. Jo visada prasta nuotaika ir niekas, kas anksčiau namuose jį džiugindavo, dabar nebepakelia jam nuotaikos.

15. Jis nuolat pasirengęs gintis.

Per didelis savisaugos jausmas niekada neatsiranda be priežasties.

16. Jo pomėgiai pasikeitė.

Anksčiau jis vengdavo vakarėlių, draugų ir didelių žmonių susibūrimų, o dabar nepraleidžia nė vienos progos išeiti iš namų. Taip pat pastebėjote, kad jis įgijo naujų pomėgių ir draugų, kuriems skiria daugiau laiko nei jums.

17. Jis nori daugiau laiko praleisti vienas.

Jei jūsų vyras pradėjo vengti judviejų hobių ir vis dažniau nori pabūti vienas, gali būti, kad jis jus apgaudinėja.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 04 July 2012

kaip atpazinti neistikimybe


Įtariate, kad vyras jums neištikimas? Atkreipkite dėmesį į įspėjamuosius ženklus. Visi kartu ar kai kurie atskiri neištikimybės požymiai gali būti įrodymas, kad jūsų vyras, su kuriuo gyvenate po vienu stogu ne mažiau kaip metus, užmezgė romaną su kita moterimi.

Ženklai, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį:

1. Vyras be jokių akivaizdžių priežasčių staiga pradėjo intensyviai rūpintis savo išvaizda.

Kadaise sugaišote daugybę laiko, kad įpratintumėte jį prie kasdienio dušo, o dabar užsidaro ten rytais ir vakarais, ypač tada, kai ruošiasi eiti gerti alaus „grynai vyriškoje kompanijoje“ . Dabar jam kilo nenumaldomas noras atnaujinti garderobą ir apskritai pakeisti aprangos stilių. Ant jo lentynėlės vonioje atsirado naujas madingas odekolonas, nupirktas neatsiklausius jūsų nuomonės. Jis ėmė vaikščioti į sporto klubą, džiaugtis kiekvienu nuo pilvo numestu kilogramu ir pramankštintų raumenų reljefu.

2. Jis pakeitė savo požiūrį į jus ir elgesį.

Anksčiau jis kėlė pavydo scenas kiekvienam gatvės žibinto stulpui ir kraustėsi iš proto, jei užtrukdavote darbe ar universitete penkias minutes, o dabar jam visai nerūpi, kada grįžtate namo ir su kuo leidžiate laiką. Arba atvirkščiai, atlaidus ir visada jūsų teisę į asmeninę laisvę gerbdavęs vyras staiga tapo agresyviu pavyduoliu, keliančiu pavydo scenas be jokios priežasties.

Anksčiau jumyse jam patiko viskas, pradedant nuo rengimosi stiliaus ir baigiant kulinariniai sugebėjimais, dabar jis viskuo nepatenkintas ir nuolat priekabiauja – tai bulvės perkepusios, tai nauja palaidinė nepatinka, tai plaukų spalva. Arba atvirkščiai, visada griežtas ir kritiškai nusiteikęs vyras ėmė elgtis nepaprastai meiliai, be priežasties pirkti dovanas ir gėles, kurias anksčiau įteikdavo tris kartus per metus: gimtadienio, Valentino dienos ir vestuvių metinių proga.3. Pastaruoju metu jis praleidžia daugiau laiko darbe – nesibaigiantys pasitarimai, susirinkimai, posėdžiai, derybos. Be to, prisiskambinti jam neįmanoma: arba neatsiliepia, arba trumpai burbteli „Aš užimtas“, arba visai išjungia telefoną.

Jo darbas staiga tapo susijęs su dažnomis komandiruotėmis į kitą miestą. Jei ir anksčiau jam tekdavo išvykti, tai dabar kelionių skaičius padvigubėjo. Jam vis dažniau nesiseka gauti lėktuvo bilietų atgal, todėl praleidžia komandiruotėse po papildomą naktį.

4. Jis įsigijo draugą ar naują paslaptingą bendradarbę, kuri skambina jam bet kuriuo paros metu, kurią jis parveža iš darbo namo, vakarais geria su ja kavą ar alų, tačiau tos draugės (ar draugo) jūs dar nė sykio nematėte, o supažindinti jis neketina.

5. Jis liovėsi kviestis eiti kartu į darbo ar draugų vakarėlius, kur anksčiau dalyvaudavote abu. Jei bandote aptarti šią padėtį su jo draugų antromis pusėmis, tai jos stengiasi skubiai nukreipti pokalbį kita linkme.

6. Mobilųjį telefoną dabar jis visada nešiojasi su savimi. Anksčiau ramiai palikdavo jį matomoje vietoje ir atsiliepdavo prie jūsų į bet kokius skambučius. Dabar jis nesiskiria su telefonu, nuolat gauna ir siuntinėja trumpąsias žinutes. Į skambučius jis atsako užsidaręs gretimame kambaryje, vonioje ar tualete.

7. Jis labai pamėgo kompiuterį ir virtualųjį bendravimą. Tais retais vakarais, kuriuos praleidžia namie, jūs matote tik jo nugarą. Bet koks jūsų bandymas žvilgtelėti per petį į ekraną griežtai sustabdomas. O mėginimas įsijungti kompiuterį, kai jo nėra namie, baigiasi visiška nesėkme – viskas įslaptinta.

8. Pakito jūsų lytiniai santykiai. Seksas tapo retas ir labai monotoniškas . Arba vyras staiga pakeitė savo elgesio lovoje stilių – buvęs eksperimentatorius virto nuobodžiu slunkiumi, niūriai reaguojančiu į bet kokią jūsų iniciatyvą, arba užsispyręs tradicinio sekso puoselėtojas ėmė trokšti įvairovės ir reikalauti tokių pozų, kurių anksčiau nebandėte.9. Padaugėjo finansinių išlaidų. Pastebėjote, kad vyras išleidžia daugiau pinigų nei anksčiau. Ir visai nesuprantama kam. Ypač tai akivaizdu tomis dienomis, kurios pagal tradiciją būna susijusios su dovanomis (prieš Kalėdas, Naujuosius metu, Valentino, Moters dieną).

10. Jo automobilyje dažnai aptinkate kažkieno pamirštų daiktų. Priekinės sėdynės padėtis būna nustatyta ne jūsų. O mašinos hodometras rodo, jog per savaitę nuvažiuota kelis kartus daugiau kilometrų, nei paprastai, nors jis tikino, kad beveik visą tą laiką praleido darbe.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 03 July 2012

kaip graziai issiskirti

Pasitaiko tokių vyrų, , kurie taip gerai jaučiasi gyvendami su partnere, kad santykių pabaigą paprasčiausiai ignoruoja. Net jei moteriai pavyksta tokį partnerį išprašyti lauk, jis vis tiek nenusiramina: bombarduoja savo buvusiąją elektroniniais laiškais, skambučiais, maldauja suteikti dar vieną šansą ir vis beldžiasi į duris su nauja augmenijos puokšte.

Kartais geriau būna santykius su tokiu vyru, bijančiu netekti viso to patogumo ir komforto, kuriuo mėgavosi gyvendamas su partnere, nutrukti ne staiga, o pamažu padedant jam pačiam susiprasti, jog laikas išsinešdinti.


Kuo labiau moteris niurzgės ir ožiuosis, darysis nepakenčiama, tuo greičiau pavyks jį išguiti.

Pateiksime dešimt patarimų, ką daryti, kad nepakenčiamas partneris pats užsimanytų nutraukti varginančius santykius.

1. Brangusis, pabusk!

Pažadinkite jį porą kartų naktį, kad galėtumėte paaiškinti, kaip Saturnas jums sutrikdė vidinę pusiausvyrą.

2. Įsižeidusi ožka

„Nieko!“ – turi tapti jūsų naujuoju mėgstamu žodžiu. Kai jis pastebi, kad esate blogos nuotaikos ir klausia, kas atsitiko, valdingai ir agresyviai atrėžkite: „Nieko!“. Tai garantuotai sugadins jam nuotaiką.

3. Anyta – geriausia draugė!

Skambinkite jo motinai. Kasdien po kelis kartus. Po to perduokite jam viską pažodžiui, ką ji pasakė.

4. Mitybos patarimai

Ištraukite druskinę jam išrankos, kai jis norės pasibarstyti prieskonių ant savo mėgstamo kepsnio. Komentuokite: „Brangusi, nuo piktnaudžiavimo druska tapsi impotentu“.

5. Tai nepakenčiama!

Reguliariai darykite ekskursijas po butą, vedžiokite jį už rankos ir rodykite visus jo aplaidumo požymius: perpildytą šiukšlių dėžę, įbrėžimą sienoje, vis dar kreivai kabančią lentyną.

6. Nesiklausymas, savi prioritetai

Kai jis susinervinęs pasakos apie savo nekenčiamą kolegą, jūs ramiai atsidarykite savo kompiuterį ir imkite garsiai komentuoti gražią šuniuko nuotrauką, kartkartėmis pakrizendama ar pertraukdama jį: „Pažvelk čia!“

7. Išsisukinėjimas nuo sekso

Ir kai pagaliau vėl nusileisite, gulėkite negyvėlės poza ir dramatiškai išverskite akis.

8. Šaipykitės, šaipykitės, šaipykitės!

Būkite kandi, pašiepkite, kiek tik galite. Geriausia kritikuokite jį ir jo juokingą darbą.


9. Svajokite apie kitus vyrus!

Klauskite, kad vėl užeis jo geriausias draugas, nes jis visada taip gundančiai kvepia. Užsidėkite kompiuterio ekrane mėgstamo aktoriaus nuotrauką.

10. Siūlykite psichologinę pagalbą!

Įkalbinėkite partnerį kreiptis į psichologą ar porų santykių terapeutą. Pripirkite įvairių ezoterinių knygelių ir išdėstykite jas ant sofos.

#    Comments [0] |

kaip praleisti romantiska vakara

Siūlome 7 idėjas vakarui dviese. Šios idėjos suartins partnerius, kurių pomėgiai skirtingi.

1. Mėgaukitės gražiu vaizdu

Nusivežkite mylimąją ar mylimąjį į vietą, kurioje atsiveria graži miesto panorama ar gamtos peizažas. Surenkite iškylą ir grožėkitės besileidžiančia saule.

2. Mėgaukitės renginiu tik dviese

Ši idėja tiks poroms, kuriose vienas partneris yra intravertas, o kitas – ekstravertas. Lankykitės renginiuose, bet rezervuokite staliuką dviems. Nepaisant didelės žmonių minios, galėsite mėgautis renginiu tik dviese.

3. Surenkite maisto ragavimo vakarėlį

Įsigykite kelių gero vyno rūšių ir paruoškite neįprastų užkandžių. Leiskite antrajai pusei atspėti, kokį vyną ragauja ir iš ko paruoštus užkandžius ragauja.

4. Aplankykite vietas, kuriose nebuvote

Jūsų mieste tikrai yra vietų, kuriose nebuvote. Susidarykite ilgą maršrutą ir išeikite kelioms valandoms pasivaikščioti. Galite aplankyti rajonus, kuriose jūs ir jūsų partneris praleido vaikystę.

5. Apsikeiskite būstu su draugais vienai nakčiai

Ši idėja tiks poroms, kurios turi kartu gyvenančią draugų porelę. Sutvarkykite namus, paruoškite vakarienę ir vienai nakčiai apsikeiskite namais. Ši idėja leis pakeisti aplinką be didelių išlaidų ir pastangų.

6. Kartu sportuokite

Užsiimkite abiem patinkančia fizine veikla. Eikite į žygį, bėgiokite, važinėkite dviračiais. Po fizinių pratimų pasimėgaukite baseinu ir vakariene.

7. Surenkite dvigubą kino seansą namuose

Jis mėgsta veiksmo ir siaubo filmus, o jums labiausiai patinka meilės istorijos. Parodykite vienas kitam mėgstamiausius savo filmus. Per vieną vakarą pažiūrėkite du skirtingo žanro filmus.

#    Comments [0] |
# Friday, 15 June 2012

10 patarimu moteru suvedziotojams

Note: For visitors of your site, this entry is only displayed for users with the preselected language Lithuanian/lietuvių (lt)

Viliojimo menas yra toks senas kaip pasaulis. Bet tai dar nereiškia, kad jo negalima labiau ištobulinti.

35 metų Berlyno aktorius Atilla Oeneris savo knygoje: „Neįmanoma atsispirti. 33 nuostabiai nepadorios moterų numylėtinio vilionės“ atskleidžia rafinuotas flirto technikas, kurios Kazanovai, Don Žuanui ir kitiems jų sekėjams padėjo užkariauti moterų pasaulį.

Vien seksualaus kūno tobulam suvedžiotojui dar neužtenka. Lovelasu save vadinantis aktorius tvirtina tiksliai žinąs, kaip pasiekti tikslą: „Turi būti nenuspėjamas ir dėmesingas, man kartais padėdavo ir apsimestinis abejingumas. Viskas labai priklauso nuo situacijos ir moters“.

Stiprioji lytis seniai yra atradusi porą gudrybių ir triukų, kurie gerokai padidina šansus palenkti moters širdį. Veriantis žvilgsnis, šaunuolio laikysena ir humoras sujaudina daugumą moterų. Deja, konkurentai taip pat nesnaudžia, todėl nė vienam vyrui nepakenks įsisavinti daugiau viliojimo metodų.

Nesulaukęs pakankamo pripažinimo scenoje kaip aktorius Oeneris pradėjo savo pergalingą žygį per lovas. Su moterimis jam sekėsi kur kas geriau. „Moterys visada užėmė svarbią vietą mano gyvenime, – sako jis. – Savo pergalių niekada neskaičiavau. Man nerūpėjo permiegoti su kuo daugiau moterų. Man labiau rūpėjo užkariaujant patiriamas jaudulys, turintis nepaprastai didelio žavesio“.

Savo sukaupta gausia patirtimi sėkmingas suvedžiotojas nusprendė pasidalinti su savo bendralyčiais ir pateikti jiems gerų patarimų.

Ar žinojote, kad apsimoka pavaišinti kokteiliu karštą barmenę, nes gėrimų pilstytojos mėgsta, kai jas kas pakviečia pasivaišinti? Arba kad nuobodžiaujančio vyro poza gali sudominti moteris?

Svarbiausias aktoriaus patarimas: „Suvedžiotojas turėtų iš principo mylėti visas moteris. Nes kiekviena moteris turi kažką vertingo ir geidžiamo. Tai surasti ir yra suvedžiotojo uždavinys“.

Beje, šiuo metu modernusis Kazanova privačiame gyvenime apsiriboja viena geidžiama moterimi ir yra laimingas tėvas.

10 profesionalaus viliotojo patarimų

1. Užimkite tinkamą poziciją.

Jei norite nusitempti moterį į lovą, turite gerai įsitaisyti scenoje, tai yra, vienas užimti padėtį tam tikroje vietoje, kur damos galėtų jus gerai matyti. Vis dėlto nesistenkite per daug kristi į akis. Strategiškai geriausia vieta kavinėje – atsistoti prie baro.

2. Teisinga kūno laikysena

Vyras atrodo įdomus, kai jo kūnas atsipalaidavęs. Geriau atrodyti šiek tiek nuobodžiaujančiam, nei įsitempusiam.

3. Teisingas laiko apskaičiavimas.

Tik trečią kartą susitikus žvilgsniams su išrinktąja galima signalizuoti, jog pajutote jai simpatiją. Geriausiai tinka kukli šypsena. Per daug nevaržomas, atviras dėmesys gali tik atbaidyti.

4. Taikinyje – tik viena moteris.

Konkurencija pagyvina verslą? Tai negalioja vyrams, išėjusiems į medžioklę. Taigi, mieli vyrai, nežvilgčiokite per daug akivaizdžiai į kitas moteris, išskyrus tą, kurios trokštate. Jei nužvelgsite kitai moteriai pavymui, jūsų geismo objektas iškart tai pastebės – nesvarbu, kad jums atrodys, jog dairotės labai atsargiai.

5. Svarbių detalių paieškos.

Jūs priartėjote prie svajonių moters bent per toleruotiną atstumą? Gerai, tuomet atidžiai į ją įsižiūrėkite. Kiekviena smulkmena vertinga! Surasti bendrų interesų dabar bus teisingas žingsnis tinkama linkme.

6. Atakuokite!

Vos tik išsiaiškinote, kas ją domina, pradėkite puolimą ir užmegzkite pokalbį ta tema.

7. Improvizuokite!

Jei neturite jokio supratimo, kokie moters interesai, turite sumaniai improvizuoti. Pavyzdžiui „Mano draugas sukūrė džinsų, kuriuos mūvite, modelį. Jis apsidžiaugtų, jei pamatytų, kaip gerai jie jums tinka“.

8. Humoras daro stebuklus.

Juokas suartina, tad būkite linksmi, bet jokiu būdu ne paiki!

9. Viskas – tik prisitaikymo klausimas.

Jei vyras taikosi suvilioti moterį, užmezgęs kontaktą jis turėtų pademonstruoti sugebėjimą prisitaikyti. Aktorius Oeneris sako: „Tikriausiai mano paslaptis yra ta, kad aš sugebu įsijausti į kitą žmogų. Aš anksti išmokau prisitaikyti“.

10. Lankstumas.

Geras suvedžiotojas neturėtų bukai vertinti tik vieno tipo moterų, o sugebėti įžvelgti privalumų visose.

#    Comments [0] |
# Monday, 11 June 2012

keturi klausimai pirmam pasimatymui - tik neskubekite ju uzduoti

Per pirmąjį pasimatymą siekiame kuo daugiau sužinoti apie kitą žmogų. Tereikia tik 4 klausimų, kuriuos užduosite per kelias minutes ir sužinosite, ar verta planuoti antrą pasimatymą.

Kokia moteris tau šiuo metu yra artimiausia. Papasakok apie ją.

Šis prašymas yra labai gudrus, nes padeda gauti daug informacijos. Sužinosite, koks vaikino požiūris į moteris, ar jis jautrus, jausmingas, romantiškas, sužinosite, ar jis turi moterų draugių, o gal jis tikras „mamytės sūnelis“. Vos vienas klausimas padės sužinoti apie jo požiūrį į moteris, draugų ratą ir šeimą.

Kokiais pasiekimais labiausiai didžiuojiesi?

Šis klausimas padės sužinoti ne tik apie vaikino sugebėjimus, profesiją, laisvalaikį ir pasiekimus, bet ir apie ambicijas bei ateities planus. Taip pat galite sužinoti apie jo moralines vertybės, požiūrį į save, moteris ir jį supančią aplinką. Šis klausimas taip pat padeda nustatyti, ar vaikinas pasitiki savimi, kokios jo pagrindinės būdo savybės.

Kokios ekstremalios sporto rūšis tau patinka?

Šis prašymas iš tiesų visai nesusijęs su sportu. Vyrai mėgsta kalbėtis apie sportą, bet pasakodami apie jį, jie atskleidžia ne tik savo sportinius pomėgius, bet ir polinkį į riziką, nuotykius, net požiūrį į santykius. Jei vaikinas yra išbandęs daugybę sporto rūšių, bet nė vienam jam nepatiko, gali būti, kad panašiai jis jaučiasi ir santykiuose su moterimis.

Jei būtum ne žmogus, o gyvūnas, koks gyvūnas būtum?

Šis klausimas vaikinui gali pasirodyti keistas, bet dailiosios lyties atstovėms vyrai atleidžia jų keistenybes. Šis klausimas bus netikėtas ir privers vaikiną spontaniškai atsakyti į klausimą, o jūs galėsite sužinoti įdomių dalykų apie jo asmenybę. Jei vaikinas įsivaizduoja save kaip liūtą ar tigrą – jis fiziškai ir emociškai stiprus, linkęs dominuoti, pripratęs gauti, ko trokšta. Jei vaikinas save įsivaizduoja kaip paukštį, jis trokšta nuotykių ir laisvės. Tiesa, vaikinas gali sakyti netiesą, kad pateisintų jūsų lūkesčius, jis gali paminėti gyvūną, kurį norėtumėte išgirsti jūs. Tai ženklas, kad vaikinui patinkate.

#    Comments [0] |
# Thursday, 07 June 2012

Jei vyras aistringas darbe aistringas ir meileje

Jei manote, kad nedrąsus informatikas privačiame gyvenime pavirs pašėlusiu ir aistringu partneriu, – žinokite, jog smarkiai klystate! Tyrimai parodė, kad kompiuterių specialistai ir meilėje būna santūrūs.

Kokia profesija seksualiausia?
Vokiečių internetinė pažinčių agentūra „Parship“ kartu su Bremeno universiteto mokslininkais įvertino 3900 narių duomenis. Tyrimas turėjo atskleisti ryšį tarp profesinės veiklos ir tam tikrų asmeninių savybių, kurios turi didžiausią reikšmę santykiuose su partneriu, pavyzdžiui, sugebėjimas bendrauti ir suprasti kitą žmogų.

„Tyrimas aiškiai parodė, kad tam tikri asmenybės bruožai vienose profesinėse grupėse būna kur kas stipriau išreikšti nei kitose“, – aiškina profesorius Uwe Engelis iš Empirinės ir taikomosios sociologijos instituto prie Bremeno universiteto. Tos pačios žmonių savybės pasireiškia ir bendraujant su partneriu.

Pavyzdžiui, dizaineriai santykiuose su antrąja puse mėgsta elgtis nevaržomai ir atsainiai, o gydytojai pasižymi geresniu sugebėjimu įsijausti į kito žmogaus būseną.

Psichologijos profesorius Alfredas Gebertas iš Miunsterio universiteto apibendrino kai kurių profesijų atstovų elgsenos bendraujant su antrąją puse ypatumus:

Medikai
Gydytojams būdingas nepaprastas sugebėjimas išklausyti, suprasti ir užjausti kitą žmogų, kurio jie nepraranda ir santuokoje. Jie mielai prisiima atsakomybę ir visada būna pasirengę išklausyti kito rūpesčius ir padėti. Vis dėlto dauguma jų vertina tradicinį vaidmenų pasiskirstymą santuokoje. Santykiai, pagrįsti lygiateisiškumu, su jais klostosi sunkiai.

Amatininkai

Amatininkai būna absoliutūs realistai ir abiem kojomis tvirtai stovi ant žemės. Jei svajojate apie ištikimą partnerį, su kuriuo galėtumėte dalintis visais gyvenimo džiaugsmais ir vargais, ieškokite kandidato tarp garbingų ir sąžiningų amatininkų. Dėl partnerio tokie tipai sugeba pereiti per ugnį. Beje, tas pats galioja ir jų draugams. O jei norite, kad sutuoktinis jus dar ir skatintų – emocionaliai ir intelektualiai –, tai dairykitės dizainerio arba architekto.

Mokytojai

Galima sakyti, kad tai – mažieji egoistai, kurie gyvenime ir santykiuose su partneriu stengiasi, kad pirmiausia būtų patenkinti jų poreikiai ir norai. Jų darbas reikalauja mokyti kitus, tačiau partneriai paprastai to nevertina, nes visažiniai su laiku pradeda nervinti. Užtat jie gali džiaugtis turį partnerį prie šono, kuriam netrūksta iškalbos ir kuris dažnai iš anksto žino išeitį iš įvairių sudėtingų gyvenimo situacijų.

Pardavėjai

Sugebėjimas užmegzti kontaktus ir bendrauti su įvairiais žmonėmis būtina jų darbe. Šių savybių pardavėjai nepraranda ir privačiame gyvenime. Jie meistriškai manipuliuoja žmonėmis, patys mėgaudamiesi gyvenimu ir meile. Pobūviuose ir vakarėliuose šio tipo asmenys dažnai atsiduria dėmesio centre ir tampa linksmybių siela. Jie nevengia lengvo flirto su kitais, todėl jų partneris turi nestokoti tolerancijos ir pasitikėjimo savimi. Tačiau nerimauti neverta. Pardavėjas ar pardavėja nori tik – visai nekaltai – įkaitinti savo antrąją pusę. Šios profesijos atstovai mėgsta būti paslaugūs ir padėti kitiems, tai naudinga ir partneriui.

Ūkininkai

Didelių nuotykių ūkininkas partnerystėje netrokšta. Jis bus labai patenkintas, jei viskas vyks ritmingai, kasdienybės rutina nebus sutrikdyta ir jis neturės didelių rūpesčių savo meilės gyvenime. Per konfliktus jis laikosi santūriai, veikiau gūžtelės pečiais, nei leisis į triukšmingą žodinį mūšį. Užtat jis bus ištikimas partneris, tvirtas petys gyvenime, į kurį galima atsiremti ir kuris nepateiks nemalonių staigmenų. O tai juk nėra blogas dalykas.

Dizaineriai

Šios kūrybingos asmenybės pasižymi didele tolerancija, kuri būdinga ir jų santuokiniams ryšiams. Nuobodžiauti su dizaineriu niekada neteks – veikiau priešingai. Partneris skatinamas pasitempti, nes viską jo „menininkas“ daro su didele aistra. Kartais namuose gali smarkiai įkaisti atmosfera ir dūžti lėkštės. Normos dizaineriui yra kaip rakštis, todėl jis nevengia sukurti naujų taisyklių ir peržengti nustatytų ribų. Jeigu partneris jo nepalaiko, santykiai pašlyja.

Informatikai

Informatikai – tai drovūs tipai, poros santykiuose atliekantys ramiojo parnerio vaidmenį. Su problemomis, baimėmis ir rūpesčiais jie stengiasi susidoroti patys vieni. Ir tai jiems pavyksta, nes informatikai paprastai būna susitelkę savyje ir gyvenantys santarvėje su savimi. Jie mėgaujasi buvimu dviese su antrąja puse, nemėgsta gausių sambūrių, didelio šurmulio ir aktyvaus poilsio lauke. Mieliausiai leidžia laisvalaikį namuose su partneriu. Jų vidinė ramybė ir pusiausvyra teigiamai veikia santuoką. Jie nebūna dideli svajotojai ir fantazuotojai, dažniausiai vadovaujasi logika. Jiems būdingas analitinis mąstymas.

#    Comments [0] |

PMS

Jei kankina nenumaldomas noras valgyti saldumynus ar, priešingai, labai sūrų, kartų maistą, jei nuotaika bloga, viskas erzina, o pamatę mažą vaikelį apsiverkiate iš susijaudinimo, o dar skauda galvą ir pučia pilvą, nereta moteris susimąsto ir savęs paklausia: „Kada turėtų prasidėti mėnesinės?“.

Jeigu iki jų pradžios liko apie 5–14 dienų, greičiausiai jus vargina priešmenstruacinis sindromas (PMS). PMS simptomų yra apie 200, ir manoma, kad bent vieną iš jų patiria net apie 80 proc. moterų.

Kodėl vienoms PMS praeina beveik nepastebimai, kitas jis kankina nesunkiai, o trečioms šis periodas tiesiog būna išbrauktas iš gyvenimo? Komentuoja medicinos centro „MaxMeda“ gydytoja akušerė-ginekologė Daiva Keršulytė.

Norma ar patologija?

PMS žinomas nuo seno. Dar Hipokratas jį aprašė kaip priešmenstruacinę būseną, kai moteriai gali kilti minčių apie savižudybę ir kitų sunkių emocinių ir fiziologinių simptomų. Tiesa, anksčiau PMS nebuvo skiriama daug dėmesio, veikiausia dėl to, kad šis sindromas susijęs su mėnesinėmis, t.y. normaliais natūraliais fiziologiniais pokyčiais moters organizme. Todėl ir PMS keliami negalavimai buvo laikomi norma, o ne patologija, ir juos reikėjo tiesiog iškentėti. Tik 1931 m. Robert Frank įvedė terminą „priešmenstruacinė įtampa“. Dar maždaug po dvidešimties metų Katarina Dalton apibendrino duomenis ir pavadino problemą „priešmenstruaciniu sindromu“.

Taigi šiuo metu požiūris į PMS visiškai kitoks. Be abejo, jeigu jo simptomai nedaro įtakos moters gyvenimo kokybei, į medikus kreiptis nereikia. Tačiau jeigu PMS trukdo dirbti ir gyventi, susitaikyti su tuo nereikėtų, juolab kad padėti galima.

Klasifikacija pagal simptomus

Anot gydytojos, specialios PMS simptomų klasifikacijos nėra, o dažniausi jų – pilvo, galvos skausmas, krūtų jautrumas ir pabrinkimas, padidėjęs kūno svoris, pykinimas, galūnių patinimas, nemiga, seksualiniai ir apetito pokyčiai, depresija, dirglumas, nuotaikų kaita, nerimas, padidėjęs jautrumas, vienišumo jausmas. Medikai išskiria PMS ir sunkų PMS. Manoma, kad sunkus PMS kamuoja apie 8 proc. moterų. Jo metu moterį kankina ne 1–2, o daugiau minėtų simptomų: ji išgyvena gilią depresiją, smarkų nuotaikų svyravimą, vargina labai skausmingos mėnesinės ir kt.

Priežastis – hormonai

Nuo ko priklauso PMS sunkumas? Anot gydytojos, tai lemia labai daug dalykų. Tačiau nustatyta, kad labiau PMS vargina tas moteris, kurių nervų sistema labilesnė, todėl jos į ciklinius hormoninius organizmo pokyčius reaguoja jautriau. Manoma, kad hormono progesterono, kiaušidžių gaminamo iš karto po ovuliacijos, aktyvumas gali daryti įtaką PMS atsiradimui ir simptomų sunkumui. Be to, didelę įtaką daro įtampa, stresai.

Tiesioginio ryšio tarp PMS ir paveldimumo nėra. Kita vertus, polinkį sirgti tam tikromis ligomis gauname iš tėvų. Tad jeigu mamą kamavo skausmingos mėnesinės, kurios, beje, yra vienas iš PMS simptomų, tikimybė, kad tos pačios bėdos vargins ir dukrą, išlieka.

Labiau vargina jaunesnes

Ar moters amžius turi ryšį su PMS: galbūt jaunesniems pasireiškia rečiau, o metams bėgant sindromo kamuojamų moterų skaičius didėja? Anot gydytojos, priešingai, labiau PMS skundžiasi jaunesnio amžiaus moterys (20–35 metų), beje, joms ir sulaukus menopauzės šie simptomai gali pasunkėti. Kita vertus, teigiamos įtakos PMS gali turėti nėštumas, gimdymas, žindymas, gyvenimo būdas. „Praktika rodo, kad daugeliui moterų po gimdymo PMS simptomai sušvelnėja arba net visiškai išnyksta. Tai aiškinama nėštumo metu moters organizme vyksiančiais hormoniniais pokyčiais“, – pažymi D.Keršulytė.

Ar metams bėgant PMS gali sunkėti? Anot gydytojos, kadangi metams bėgant keičiasi hormoninis fonas, o ir nervų sistema gali tapti labilesnė, tad ir PMS simptomai gali paaštrėti.

Dvi savaitės išbrauktos iš gyvenimo

Kiek laiko gali tęstis PMS sukeltos kančios? Vienos moterys teigia, kad prieš prasidedant mėnesinėms simptomai trunka 5–6 dienas, kitos – net 14 dienų.

Kaip jau minėjome, vienos moterys juos pakelia ramiai, kitos – labai audringai, tačiau visais atvejais šie simptomai prasideda 5–14 dieną iki mėnesinių ir baigiasi joms prasidėjus arba pasibaigus. Todėl PMS diagnozuoti nėra sunku, tai gali pastebėti ir pati moteris, tereikia keletą mėnesių vesti dienyną. Tuomet paaiškės, kad kūno svorio padidėjimas, krūtų jautrumas, nuotaikų svyravimai ir kiti simptomai kartojasi cikliškai.

„PMS diagnostika nėra sudėtinga – užtenka apklausti pacientę. Paprastai prasidėjus mėnesinėms simptomai susilpnėja, o joms pasibaigus visai išnyksta. Su kitomis ligomis PMS supainioti neįmanoma. Jeigu negalavimai kamuoja moterį ir po mėnesinių, vadinasi, tai nėra PMS. Tuomet reikėtų ieškoti kitų rimtų hormoninių sutrikimų priežasčių“, – aiškina gydytoja.

PMS ir ligos

Ligos PMS įtakos praktiškai neturi, galbūt išskyrus skydliaukės patologijas. Pastebėta, kad sergančiąsias skydliaukės ligomis labiau vargina ir PMS, tačiau nebūtinai

PMS ir maistas

Prieš PMS rekomenduojamas lengvas neriebus maistas. Nemažai moterų skundžiasi, kad prieš mėnesines priauga kone porą kilogramų, o tokį svorio padidėjimą kaip tik ir lemia organizme susikaupę skysčiai. Tad valgydamos aštriai, sūriai, vartodamos daug prieskonių, druskos, gerdamos stiprią kavą ar labai koncentruotą arbatą, dar labiau skatinsime skysčių kaupimąsi, neišvengsime tinimo.

Kaip sau padėti?

Kaip palengvinti PMS? Ar visoms moterims tinka tie patys būdai? „Kai minėjau, didelę įtaką daro stresas, įtampa, nuovargis. Todėl PMS gali pasireikšti tam tikrais gyvenimo tarpsniais ir nebūtinai varginti nuolat. Būtent streso hormonai provokuoja hormono prolaktino, kuris, manoma, ir kelia PMS simptomus, išsiskyrimą. Neseniai teko dalyvauti pasauliniame ginekologinės endokrinologijos kongrese Florencijoje (Italija) ir klausyti garsaus profesoriaus Wolfgang Wuttke (Vokietija) paskaitos, kurioje jis pažymėjo, kad pirmaeiliu preparatu išlieka tikrasis skaistminys, nes įrodyta, kad šis augalas tiesiogiai mažina prolaktino kiekį ir taip padeda organizmui. Tačiau reikia nepamiršti, kad, norint pasiekti efektą, preparato reikia vartoti ne mažiau nei 6 mėnesius“, – teigia ginekologė. Esant sunkiam PMS, skiriama kontraceptikų, kai kartu diagnozuojama depresija, – antidepresantų.

Ar įmanoma PMS profilaktika – juk mėnesinės būna kiekvieną mėnesį? Anot gydytojos, simptomams palengvinti padės gyvenimo būdo pokyčiai: subalansuota mityba, sportas, psichologinės treniruotės.

„Jei PMS ne epizodinis ir ne susijęs su tam tikrais išgyvenimais, o vargina moterį nuolat, vien su piliule neapsieisime. Iš moters reikalaujame didelio darbo: sureguliuoti mitybą, atsisakyti alkoholio, būtinai sportuoti“, – pabrėžia D.Keršulytė.

Naujausi mokslo tyrimai

Naujausi mokslininkų tyrimai skelbia, kad PMS simptomus sukelia ir jų stiprumą lemia hormonas alopregnanolonas (praneša meddaily.ru). Šis hormonas išsiskiria po ovuliacijos, per nėštumą ir esant menstruacinio ciklo pokyčiams.

Dauguma moterų jautriau reaguoja į alopregnanoloną iš karto po menstruacijų, o iki jų – mažiau, todėl tokios moterys nesiskundžia ir dėl PMS. Užtat moterys, kurios jautriau reaguoja į šį hormoną prieš menstruacijas, labiau kenčia ir nuo PMS. Tai paaiškėjo po eksperimento, kurio dalyvėms leido hormono tokiomis dozėmis, kokios įprastai būna nėščiųjų kraujyje.

#    Comments [0] |

Kaip pamilti zmonos tevus

Žurnalistas Aaronas Traisteris teigia, kad įmanoma ne tik atsikratyti neapykantos mylimosios tėvams, bet net ir juos pamilti. Tereikės pasinaudoti jo patarimais.

„Esu liberalus vaikinas iš šiaurės, o mano žmonos Karel tėvai - išskirtinai konservatyvi porelė iš Teksaso. Su žmona esame kartu jau 10 metų ir per juos buvo nelengvų akimirkų, bet ne mūsų su žmona santykiuose, o mano ir jos tėvų. Prireikė 10 metų, kad išmokčiau gerbti jos tėvus ir išmokčiau svarbių pamokų apie santykius su mylimosios tėvais.

Ieškokite, kas jus suartina, o ne skiria. Aš ir mano mylimosios tėvai tikros priešingybės. Iki šiol su žmonos tėvu dalinomės tik vienu bendru pomėgiu - dievinome keptus vištienos sparnelius. Tačiau dabar mano uošvis nusprendė tapti vegetaru, tad nebeliko ir šio mus siejusio bendro pomėgio. Džiaugiuosi, kad dar yra futbolas. Mes sergame už skirtingas komandas, bet aš stengiuosi tai nuslėpti. Kai susitinkame kelias valandas žiūrime futbolą, jis kalbasi su manimi, o aš - su kepta mėsa ir gaiviaisiais gėrimais. Tyliai žudau save nesveiku maistu, bet viską darau dėl šeimyninės laimės.

Niekada nesakykite nieko blogo apie jos tėvus. Kai gimė mūsų antrasis sūnus, Karel motina nusprendė mums „padėti“ ir dviems mėnesiams apsigyveno mūsų namuose. Neslėpsiu, buvo sunku jaustis namie kaip svečiui, bet labiausiai kentėjo Karel. Išdrįsau jai prasitarti, kad reiktų atsisakyti jos mamos „pagalbos“. Mano drąsa kainavo man siaubingą barnį, po kurio išmokau - niekada, net ir norėdamas gero savo mylimam žmogui, nesakyk nieko blogo apie jo tėvus.

Parodykite iniciatyvą. Po mano ir žmonos vestuvių uošvė užsimanė, kad mudu perskaitytume vieną tų nuobodžių religinių knygų. Ji reikalavo atkakliai, o aš žinojau, kad tikrai jos neskaitysiu. Pagaliau, sugalvojau, kaip šią problemą išspręsti. Pasiūliau pažiūrėti pagal knygą sukurtą filmą. Žiūrėjome visi kartu ir uošvė buvo labai patenkinta. Filmas nebuvo panašus į „Sopranus“, bet iškenčiau. Nuo to laiko mano ir uošvės santykiai pagerėjo.

Svarbiausia - teigiamos savybės, o blogas - pamirškite. Pamenu, kaip šventėme kartu su žmonos tėvais Kalėdas. Jos buvo iš karto po rinkimų ir mano uošvis buvo įsiutęs dėl politinių naujienų. Mes susipykome, nes jam atrodė, kad jo nepalaikau, aš tenorėjau įrodyti, kad esu apolitiškas. Pradėjome rėkti vienas ant kito. Net nepastebėjome, kaip visi pasišalino iš kambario ir likome dviese. Supratau, kad pyktis neverta. Jis man gali nepatikti dėl charakterio savybių ar įsitikinimų, bet jis visada man patiks dėl to, kad yra mano mylimiausios moters tėvas. Jis užaugino puikią, rūpestingą ir atsakingą dukterį, su kuria aš sukūriau šeimą.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 30 May 2012

Patarimai kaip islaikyti darnius ir karstu santykius

30 patarimų poroms, kad jų gyvenime ir miegamajame niekada nepritrūktų aistros.

1. Juokitės!

Nepamirškite juoktis, net jei juokiatės iš „gelbėjimosi rato“ ant pilvo. Juokitės, juokinkite ir gyvensite ilgai bei laimingai.

2. Paverskite miegamąjį romantiškiausia vieta pasaulyje

Jei su partneriu sukursite tokį miegamojo interjerą, kuriame galėsite atsipalaiduoti ir nusiteikti romantiškai, galėsite atostogauti ne vieną kartą per metus, o kiekvieną vakarą.

3. Užsiimkite nors viena veikla, kurią mėgsta jūsų partneris

Jums nebūtina perrimti visų partnerio pomėgių, bet išsirinkite bent vieną, kad galėtumėte praleisti laiko kartu. Pažaiskite kartu kompiuterinius žaidimus arba pasivaikščiokite po parduotuves - pamėkite, ką mėgsta jūsų mylimas žmogus.

4. Virtuvėje ne varkite, o mėgaukitės

Virtuvė - geriausia vieta kūrybai. Išsirinkite egzotiškų patiekalų receptų ir ruoškite kartu. Valgio ruošimas turi asocijuotis su džiaugsmu ir galimybe pabūti kartu.

5. „Močiutės kelnaites“ iškeiskite į seksualinius apatinius

Visiems laikams atsisveikinkite su „močiutės kelnaitėmis“, nes net šiuolaikinės močiutės jų nebedėvi.

6. Sukurkite judviejų tradicijas

Kartu su partneriu pagalvokite, kokia veikla jums suteikė daug džiaugsmo ir paverskite ją tradicija.

7. Lavinkite atmintį

Kai jus su partneriu skiria atstumas, stenkitės prisiminti kartu praleistas gražiausias akimirkas. Nuolatos priminkite sau, kodėl mylite antrąją pusę.

8. Romantiškus vakarus planuokite

Net jei per televizorių rodo „Talentų“ finalą, net jei reikia plauti indus arba jaučiatės pavargę - romantikai reikia rasti laiko. Nepamirškite, kad romantiški vakarai jums suteiks energijos, o ne ją atims.

9. Bučiuokitės... prancūziškai

Bučiuokitės kiekvieną dieną. Aistringai. 50 ateinančių metų.

10. Nepraraskite vilties

Jūs ne Barackas Obama, bet jei jis gali suteikti vilties tautai, jūs tikrai galite suteikti vilties savo santykiams, net kai juos ištinka gili krizė.

11. Pamirškite savo lūkesčius...

Mėgaukitės gyvenimu ir mylėkite savo antrąją pusę. Vykite šalin netikroviškus lūkesčius, džiaukitės tuo, ką turite, o ne jaudinkitės dėl to, ko niekada neturėsite.

12. Pasimatymus skirkite restorane, o ne prekybos centre

Prekybos centre lankykitės rečiau, nei skiriate pasimatymus. Leisdami laiką dviese kine ar restorane, investuosite į savo santykius, o ne daiktus, kurių jums nereikia.

13. Vilkėkite aptemptus drabužius

Aptemti drabužiai nėra patogūs, bet nesijaudinkite - juos labai greitai galėsite nusivilkti.

14. Sumokėkite visas skolas

Patikėkite, piniginių skolų palūkanos nėra tokios didelės, kaip asmeninio gyvenimo, todėl ilgai nedelskite ir jas grąžinkite.

15. Nustokite skųstis

Džiaukitės tuo, ką jums suteikė gyvenimas ir leiskite džiaugtis partneriui. Nepamirškite, kad nuolatiniai skundai nė vienam iš judviejų nesuteikia džiaugsmo.

16. Geriau trumpai, nei nieko

Geriau „greitukas“, nei jokio sekso. Geriau dažniau, nei niekada.

17. Leiskite jums padėti

Manote, kad partneris jums nepadeda? Tačiau ar tikrai leidžiate jums padėti?

18. Laikas, kai vaikai suminga, skirtas tik judviem

Kai vaikai suminga, neleiskite jus išskirti kompiuteriams. Užsiimkite veikla, kuri jus vienija.

19. Mylėkite savo kūną

Užuot kalbėję, kaip nepasitikite savo kūnu, pradėkite sportuoti.

20. Pamirškite dingstis ir atsikalbinėjimus

Nenaudokite vaikų kaip dingsties, kodėl nenorite mylėtis. Vaikams svarbiausia, kad tėvų santykiai būtų tvirti ir laimingi, o geri santykiai be sekso neįmanomi.

21. Nepavydėkite

Leiskite jam jūsų pavydėti ir pačiai pavydėti nebereikės.

22. Negalvokite tik apie save

Nuo jūsų ir mylimojo partnerystės pradžios pasaulis nustojo suktis aplink jus vieną ir pradėjo suktis aplink abu.

23. Negriaukite, o „taisykite“ pašlijusius santykius

Užuot mąstę, kas bus, kai jūsų santuoka sužlugs, ieškokite pagalbos - kreipkitės į santykių specialistus.

24. Pamirškite svajones ir susitaikykite su tikrove

Jei svajojote, kad dėl mylimo žmogaus nereiks stengtis ir aukotis, teks susitaikyti su tikrove - dėl meilės reikia stengtis nuolatos.

25. Pamirškite makiažą

Joks vyras nevestų moters, kuri jam negraži prabudusi ryte lovoje.

26. Mylėkite

Mylėkite savo partnerį už tai, koks jis yra, o ne už tai, koks norite, kad jis būtų. Jei vertinsite antrosios pusės bruožus ir savybės, meilė neišblės.

27. Didžiuokitės savo amžiumi

Nustokite skųstis dėl atsirandančių raukšlių ir didėjančio žvakučių skaičiaus ant gimtadienio torto. Džiaukitės savo patirtimi, kuri atsiskleis ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir miegamajame.

28. Neapgaudinėkite

Galima likti kartu po neištikimybės, bet neįmanoma iš tiesų atleisti.

29. Nebandykite įrodinėti savo tiesos

Tiesų gali būti daug, o tikra meilė - tik viena.

30. Nebijokite, pripažinti suklydę

Jūsų partneris žino, kad neesate šventoji, todėl tokia apsimesti - beviltiška.

#    Comments [0] |