Page 1 of 3 in the santuoka category Next Page
# Thursday, 07 June 2012

urvines moters isradimas

Santuoka asocijuojasi su saugumu, jaukiu namų židiniu, meile, pasitikėjimu. O kas ją išgalvojo? Ne, tikrai ne kinai ir ne arabai. Tai buvo pirmykštė moteris! Ji susidėjo su silpniausiu, genties niekinamu vyru, nes jai nusibodo visą laiką vienai rūpintis palikuonimis.

Seksualinė revoliucija įvyko prieš milijonus metų. Moteriai nusibodo haremo santykių modelis, kai stipriausias vyras gyvena su keliomis moterimis ir apvaisina jas. Ji susirado silpnesnį už kitus bei žemesnio rango vyrą, kuris galėjo geriau pasirūpinti ja ir palikuonimis. Šios kategorijos vyrai paprastai pralaimėdavo jėgos varžybas dėl moters ir ėmė ieškoti būdų, kaip kitaip susirasti sau porą. Jų ginklu tapo rūpestingumas.

Sąmoningas monogaminių santykių pasirinkimas atskyrė žmogų nuo primityviųjų jo giminaičių – beždžionių, kurioms buvo būdingas promiskuitetas (taip moksliškai vadinami netvarkingi, mišrūs lytiniai santykiai).

„Šis perėjimas nuo promiskuiteto prie porinių santykių yra buvo lemiamas žingsnis, nulėmęs mūsų žmonių padermės išsivystymą“, – aiškina tyrimus atlikusios mokslininkų grupės vadovas Sergejus Gavriletsas iš Tenesio universiteto (JAV).

Po šios seksualinės revoliucijos sumažėjo vyrų kaip patinų varžytuvių ir kovų dėl moters, tačiau dėl to nusilpo visa gentis. Užtat padidėjo abiejų tėvų intensyviai prižiūrimų palikuonių šansai išgyventi. Perėjimas prie klasikinės šeimos sukėlė daug psichologinių, socialinių bei fizinių pokyčių, aiškina Gavriletsas.

Kada konkrečiai prasidėjo šeimos vystymasis, mokslininkai negali tiksliai pasakyti. Gavriletsas spėja, jog tai turėjo įvykti iškart po žmonių padermės atsiskyrimo nuo beždžionių.

Kad santuoka buvo gera idėja, įrodė ir Mičigano universiteto (JAV) mokslininkų atlikti tyrimai. Susituokusios poros būna laimingesnės. Anot mokslininkų, vienišiai ne taip gerai įveikia gyvenimo iššūkius kaip gyvenantys poromis. Tyrimų rezultatai buvo publikuoti moksliniame leidinyje „Proceedings of the National Academy of Sciences“.

Amerikiečių mokslininkai nurodė penkias priežastis, kurios, šalia meilės, yra svarbūs argumentai, kodėl verta pasirinkti santuoką:

1. Mokesčiai

Vadinamasis sutuoktinio apmokestinimas („splitting-tarif“) yra naudingas sutuoktinių poroms, kurių pajamos skiriasi. Tada pajamų mokestis padalinamas į dvi lygias dalis. Daugiau uždirbantis moka mažesnius mokesčius.

Jei vienas sutuoktinis gauna reguliarias pajamas, o kitas, dirbantis savarankiškai, patiria nuostolių, tuomet sumažinama abiejų šeimos narių mokesčių našta.

2. Išlaikymas

Sutuoktiniai turi finansiškai palaikyti vienas kitą. Jei vienas jų netenka darbo ar tampa nedarbingas, kitas turi prisidėti prie jo išlaikymo.

3. Bendras turtas

Jei kitaip nebūna iš anksto susitarta, visas turtas, kurį pora sukaupia santuokoje , priklauso abiems po lygiai. Po skyrybų jis padalinamas per pusę. Sutuoktiniai gali sudaryti sutartį dėl atskiro turto santuokoje ar bendro turto po skyrybų.

4. Draudimas

Daugumai draudimo agentūrų visai nesvarbu, ar pora gyvena kartu oficialiai susituokusi ar ne, jos įteikia vieną turto draudimo sutartį. Išimtį sudaro tik ligos ir slaugos draudimai. Jei vienas sutuoktinis nedirba arba uždirba menkai, jis apdraudžiamas kartu su kitu nemokamai. Nesusituokusios poros turi sudaryti dvi atskiras draudimo sutartis net tuo atveju, jei vienas nedirba ar namuose prižiūri vaikus.

5. Teisė tylėti

Sutuoktiniai turi teisę teisme atsisakyti parodymų, jeigu jie gali pakenkti partneriui.

#    Comments [8] |
# Sunday, 26 February 2012

kaip suprasti kad partneriui lovoje nuobou

Po tam tikro laiko bet kokios poros seksas nustoja būti toks jaudinantis kaip pažinties pradžioje, tvirtina seksologai. Kaip suprasti moteriai, kad vyrui pasidarė su ja nuobodu lovoje? Ir ką daryti?

Seksologai iš Lidso universiteto paskelbė priežastis, kurios nulemia aistros atšalimą ir į kurias pataria atsižvelgti moterims, kai kyla įtarimas, jog partneris joms tapo abejingas.

Drovumas

Kaip išaiškino britų mokslininkai, atlikę tyrimus, kad padidėtų šansai suvilioti vyrą, moteriai verta atsižadėti kuklumo ir apsinuoginti iki pusės. Tyrimai parodė, kad 40 procentų nepridengto kūno padaro moterį labiausiai patrauklia priešingai lyčiai.

Jei moteriai sunku apsinuoginti prieš vyrą arba ji bijo mylėtis šviesoje, ar reikia stebėtis, kad vyrui lovoje su ja bus nuobodu? Kad pajustumėte malonumą iš intymių santykių, visai nebūtina turėti tobulą kūną. Reikia mylėti save tokią, kokia esate.

Atsargumas

Kai partneris visus savo veiksmus pradeda mandagiu klausimu: „Ar galima...?“ – tai nė kiek neįkvepia. Baimė šokiruoti savo antrąją pusę atvirais prisipažinimais, ko jūs iš tikrųjų norite, taip pat nuskurdina seksualinį gyvenimą. Žinoma, būna sunku pasiryžti ir išdrįsti papasakoti apie savo troškimus, bet kaip kitaip mylimas žmogus sužinos apie juos?

Iš anksto nuspėjami veiksmai

Ilgalaikėje santuokoje seksas dažnai virsta rutina. Jei priėjote iki to, kad partneris ir jūs iš anksto galite nusakyti kiekvieną būsimą kito judesį – tai pavojingas simptomas ir signalas, kad reikia skubiai kažką keisti. Pavyzdžiui, jei įprasta preliudija netrunka ilgiau kaip penkias minutes, pasistenkite prailginti įvadinių glamonių laiką prieš numalšindami geismą.

Pasyvumas

Nėra griežtų taisyklių, kas turi būti sekso iniciatoriumi ir parodyti aktyvumą. Tai nereiškia, kad jūs turite pasikeisti vietomis su vyru ir būti visą laiką aktyvi. Tiesiog retkarčiais parodykite iniciatyvą.

Per garsiai ar nepakankamai išreiškiamos emocijos

Teatrališkai garsios dejonės ar murkimas, dažnas tų pačių žodžių kartojimas – visa tai gali erzinti partnerį lovoje taip pat kaip ir visiškas tylėjimas. Tačiau įprotis krizenti ir maivytis kaip moksleivei taip pat gali paversti seksualinį gyvenimą vaikų žaidimu – iš nieko gero neišeis.

Įprotis analizuoti

Vargu ar galima priekaištauti žmogui, kuris mėgsta viską apsvarstyti ir įvertinti, prieš ryždamasis kokiam nors poelgiui. Tačiau sekse kartais reikia tiesiog atsiduoti aistrai – be jokių svarstymų ir vertinimų. Jeigu analizuosite kiekvieną žingsnį, tai santykiai neteks spontaniškumo – svarbiausios įsimenančio sekso ypatybės.

Nenoras leistis į eksperimentus sekse

Jeigu jus gąsdina pasiūlymai dėl naujų pozų ir vaidmenų žaidimų, tai aštrių pojūčių partneris su jumis tikrai nepatirs. Seksualinės fantazijos neskirstomos į geras ir blogas, todėl duokite joms laisvę. Pabandykite iš pradžių apsvarstyti su partneriu prie vyno taurės savo seksualinius pageidavimus – tai padės juos įgyvendinti.

#    Comments [0] |
# Saturday, 25 February 2012

BBC praso vaiku organizuoti savo tevu vestuves

„BBC“ televizija kuria naują realybės šou, kuriame bus siekiama atspindėti šiuolaikinę Didžiosios Britanijos visuomenę neįprastu būdu – per vaikų organizuojamas vestuves savo tėvams.

Realybės šou laidoje Marrying Mum & Dad vaikai nuo 7 iki 12 metų gali išleisti iki 10 tūkst. svarų sterlingų tėvų vestuvių organizavimui. Vaikai renka mamoms vestuvines sukneles, šventės vietą, valgį, muziką ir ruošia kitas staigmenas.

Laidos kūrėjai teigia manantys, kad jų pasirinktas laidos formatas suteiks puikias galimybes parodyti, kokia yra šiuolaikinė britų visuomenė. Tačiau laidos idėja susilaukė ir didelės kritikos bangos. Kritikai teigia, kad laidos kūrėjai naudojasi vaikais, kurie yra per jauni, kad ant savo pečių užsikrautų vestuvių organizavimo rūpesčius.

Pasak kūrėjų, mažieji laidos dalyviai galės pasirūpinti visomis vestuvių smulkmenomis, kokiomis tik norės, tik negalės prisidėti ruošiant vakarinę šventės dalį. Tėvai, patikėję vestuvių organizavimą savo atžaloms, turės susidurti su dideliu iššūkiu – jie turės pasitikėti atžalų skoniu, norais ir vaizduote. Kūrėjai jau yra nufilmavę vieną laidą, kurioje tėvai yra priversti eiti prie altoriaus su filmo „Šrekas“ herojų kostiumais.

Marrying Mum & Dad ne vienintelis „BBC“ kuriamas realybės šou apie vestuves. Televizija taip pat kuria laidą Don’t Tell the Bride, per kurią sutuoktinių giminės, pabroliai ir pamergės, už 12 tūkst. svarų sterlingų rengia vestuves, apie kurių smulkmenas nei nuotaka nei jaunikis nieko nežino.

Laidos prodiuseris Ninderis Billingas sako: „Mūsų laidų patirtis parodė, kad vis daugiau porų tuokiasi jau augindamos vaikus. Dar visai neseniai vestuves su jau auginamais vaikais arba atžalomis iš ankstesniųjų santuokų buvo gėdingos. Poros dažnai nuspręsdavo neleisti vaikams dalyvauti vestuvėse. Dabar viskas pasikeitė ir šį pokytį norime atspindėti savo laidoje“.

2010 metais net 46,8 proc. kūdikių gimė nesusituokusiose šeimose – daugiausiai nei bet kada anksčiau Didžiosios Britanijos istorijoje. Specialistai teigia, kad šis skaičius ateityje tik augs.

#    Comments [0] |
# Friday, 24 February 2012

Nauja pavydo forma tarp moteru - nestumas po 30 metu

Žiniasklaidoje pastaruoju metu rašoma apie vis vyresnes moteris, susilaukiančias vaikų. Jos kelia pavydą kitoms dailiosios lyties atstovėms – daug moterų trokšta pagimdyti vaiką vyresnio amžiaus. Vaisingumo problemos ir pavydas tapo problema ne vienai šiuolaikiniai moteriai, vyresnei nei 30 metų.

45 metų rašytoja Karen Jones iš Didžiosios Britanijos sakė: „Nesupratau, kas darosi su mano emocijomis, bet visi pastebėjo, kad pasikeičiau. Tiesiog pasikeitė mano asmenybė – vaisingumo problemos atskleidė tamsiąją mano charakterio pusę.“ Karen ištekėjo sulaukusi 35 metų. Ji norėjo susilaukti vaikų, nors žinojo, kad bus nelengva, nes per jaunystėje atliktą apendicito operaciją jai buvo pažeistas kiaušintakis. Karen pradėjo gydymą vaisingumo klinikoje ir sakė nesitikėjusi, kad bandymas pastoti ją taip pakeis.

„Vos tik pradėjau gydymą, mano draugės, draugių draugės ir kitos pažįstamos pastojo. Kai kurios buvo kur kas vyresnės už mane. Matydavau, kaip kitos pacientės iš vaisingumo klinikos pastoja ir nustoja lankytis. Pyktis ir pavydas, kad jos gali susilaukti vaikų, o aš ne, tapo nebepakeliamas. Aš net pati nepastebėjau, kaip pradėjau garsiai sakyti, kad nekenčiu visų besilaukiančių moterų. Nenorėjau eiti į gatvę – nenorėjau matyti nėščių moterų ir jų išsipūtusių pilvų.“ Karen susigriebė, kad neigiamos emocijos ją taip užvaldė, kad jos pradėjo trukdyti gyvenimui, tad ji kreipėsi pagalbos į psichologus.

Psichologai pastebi, kad tokių pacienčių kaip Karen vis daugėja, nes tarp moterų didėja vaisingumo problemų, taip pat vis vyresnio amžiaus moterys trokšta susilaukti vaikų. Karen sakė: „Jaučiausi vieniša. Draugės ir pažįstamos „Facebooke“ dalijosi savo didėjančio pilvo, ultragarso, naujagimių nuotraukomis. Jausmai mano viduje susipynė. Norėjau džiaugtis už drauges, bet negalėjau atsikratyti siaubingo pavydo. Mane kankino gėda, kad negaliu susilaukti vaikų, ir kaltės jausmas, kad esu niekam tikusi moteris.“

Norah Harding iš vienos Didžiosios Britanijos nevaisingumo klinikos sakė: „Mano kabinete lankosi negalinčios pastoti moterys, kurios jaučia didelę įtampą, stresą ir pavydą. Jos skundžiasi, kad nevaisingumas pakeitė jų charakterį – jos tapo piktos ir nepakančios kitų žmonių laimei. Atlieku įvairius tyrimus, kad išsiaiškinčiau, ką moterims reiškia nevaisingumas. Tyrimų rezultatai rodo, kad dauguma moterų skausmą dėl negalėjimo pastoti lygina su skausmu, patiriamu dėl mylimo žmogaus žūties.“

Karen prisimena, kaip po pirmųjų apsilankymų nevaisingumo centre jos bendradarbė pranešė apie savo nėštumą. „Ji pajuokavo, kad jos vyrui tereikėjo vos į ją pažvelgti ir ji pastojo. Norėjau jai trenkti, – prisipažįsta Karen. Netrukus kūdikio susilaukė jos vyro sesuo. – Nesutikau aplankyti naujagimio. Tiesiog negalėjau. Jaučiau tik pyktį“, – sakė Karen.

Netrukus ji pastojo ir visas gyvenimas apsivertė aukštyn kojomis. „Per vieną akimirką tapau kitu žmogumi. Vos sužinojusi, kad laukiuosi, nebegalėjau nesišypsoti. Mano pasikeitimas buvo toks stulbinantis, kad aplinkinius žmones net gąsdino. Norėjau sužinoti visas smulkmenas iš besilaukiančių draugių, norėjau pagirti kiekvieną gatvėje pamatytą kūdikį“, – sakė Karen, auginanti dvi dukras.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 22 February 2012

Technoseksualai, retroseksualai, uberseksualai – visi jie vyrai

Kokio vyro norėtumėte sau? Kokio linkėtumėte dukrai, draugei ar... priešei?

Mačio

Jie buvo madingi 90-taisiais. Rūstus ir gąsdinantis jis važinėjo džipu, pinigus vežiojosi dėžėse ir kalbėjo pusės metro dydžio mobiliuoju telefonu. Toks konkretus bičas. Šiandien tie mačo jau gerokai senstelėję, tačiau jų esmė nelabai pasikeitusi – tikri vyrai. Iš tokių švelnių meilės žodžių nelauk.

Santykiai su moterimis: moteris tokiems vyrams – daugiau kūnas nei siela. Jiems svarbu, kad moteris atitiktų grožio standartus, o koks jos intelektas...

Gyvenimas su juo: nuobodu su tokiu vyru vargu ar bus. Mačo visada ieško nuotykių. Šio tipo vyrai ypač pavydūs.

Kur tokių rasti: apsaugos firmose, policijoje ir... belangėje.

Metroseksualai

Šis vyrų tipas atsirado kaip priešprieša mačo. Patys metroseksualai teigia, kad jų atsiradimas – atsakas feministėms. Jei damos gali parodyti savo “vyriškąją” pusę, kodėl vyrams reikia slėpti “moteriškąją”. Metroseksualai paiso mados tendencijų, itin rūpinasi savo sveikata. Tokie vyrai gali būti bet kokios seksualinės orientacijos. Tiesa, vienintelis romanas, kuris niekada nesibaigia, – meilė sau pačiam.

Santykiai su moterimis: metroseksualai žiūrėdami į moterį pirmiausia vertina, ar gerai ji žiūrėsis prie jo ir jo mašinos. Moteris turi atrodyti stilinga, kad nebūtų gėda pasirodyti su ja visuomenėje.

Gyvenimas su juo: tai nuolatiniai vakarėliai, premjeros, prezentacijos. Flirtas – metroseksualo kraujyje, todėl būkite pasiruošusi - jis daug ir karštai bendraus su kitomis moterimis. Beje, pats yra labai pavydus.

Kur tokių rasti: metroseksualų stichija – šou verslas, dizainas. Jų rasite visose madingose vietose.

Technoseksualai

Tai vyrai, kurių gyvenime nieko nebuvo ir nėra svarbiau už kompiuterius.

Santykiai su moterimis: jis gali kartą per savaitę atsitraukti nuo kompiuterio, kad susitiktų su savo mergina. Tačiau ir tiek. Jį visada labiau žavi virtualus pasaulis. Be to, technoseksualą sudomins tik ta, kuri žinos, kad “vinčesteris” yra ne šautuvas, o kompiuterio detalė.

Gyvenimas su juo: jums teks pasinerti į jo pasaulį. Vienas gyvenimo su techoseksualu privalumų, jūsų buitis bus aprūpinta pačia naujausia technika. Trūkumas – gyvensite laidų ir kompiuterinių detalių apsuptyje.

Kur tokių rasti: internete. Čia jo draugai, pažįstami. Čia jis ieško ir gyvenimo draugės.

Retroseksualai

Retroseksualai kviečia stipriąją lytį vėl tapti tikrais vyrais, kurių priedermė mokėti priimti spendimus, kad ir su ginklu rankose. Tokie vyrai visada praleis damą pirmą, sumokės už ją restorane.

Santykiai su moterimis: jiems patinka save prižiūrinčios moterys, kurių charakterio nepavadinsi lengvu. Tiesa, jiems labai svarbu, kad pareigomis, alga jie pranoktų savo antrąją pusę.

Gyvenimas su juo: būdama su retroseksualu galite jaustis silpna moterimi. Jiems tai patiks. Jei jam nenustosi kartojus, koks jis protingas, stiprus – jūsų santykiai bus ilgalaikiai ir tvirti.

Kur tokių rasti: kompanijose, bankuose – vidurinysis ir aukštesnysis personalas.

Uberseksualai

Vyrai, galintys taikiai sugyventi su protinga ir sėkminga moterimi. Jis elegantiškas, tačiau ne saldus. Domisi politika, ekologija. Uberseksualai – nusiteikę pozityviai, energingi, sportuoja, tačiau ne dėl to, kad tai - madinga, o dėl to, kad tai – sveika. Šio tipo vyrai - liberalūs, nesunkiai eina į kompromisą.

Santykiai su moterimis: uberseksualams moteris – lygiavertė partnerė. Jis vertina jos vidų ir nereikalauja, kad ji atrodytų kaip modelis iš žurnalo viršelio. Tiesa, toks vyras niekada neleis iš jo vyti virvelių. Moteriškumo, mokėjimo bendrauti bet kokioje kompanijoje – štai ko jis tikisi iš savo moters.

Gyvenimas su juo: uberseksualai neskirsto darbų į vyriškus ar moteriškus. Tai ypač atsakingi vyrai, todėl jo neišgąsdins, jei prisipažinsite, jog jau turite vaikų.

Kur tokių rasti: Raudonojoje knygoje... Tiesa, pastaruoju metu tokie vyrai pamažu vėl grįžta į madą.

#    Comments [0] |

Siais laikais meile skaudina labiau nei bet kada

Praėjus šventiškai meilės dienos nuotaikai, specialistai prabyla apie šiuolaikinę meilę, kuri mums sukelia daugiau skausmo nei mūsų proseneliams.

Šv. Valentino diena yra geriausias pavyzdys, kokia skausminga gali būti moderni meilė. Mylėti ir būti mylimi privalo visi – tam paminėti, skirta net šventinė diena, kuri, būkime nuoširdūs, sukurta ir skatinama prekybininkų. Meilės diena į dvi grupės suskirsto visus žmonės – į mylinčius ir mylimus bei vienišus. Psichologai pastebi, kad žmonės patiria didelį visuomenės spaudimą, jei yra vieniši. Spaudimas sukelia nepasitikėjimą savimi, kuris galit tapti net depresijos priežastimi.

Mūsų senelių ir prosenelių meilė buvo kitokia. Iš pažiūros ji buvo daug sudėtingesnė - nepriteklius, karas, pavojingos sveikatai ir tuo metu neišgydomos ligos, tačiau žmonės kentėdavo mažiau. Moterys vyrų, išėjusių kariauti, laukdavo ne vienerius metus. Kariaujantys vyrai svajodavo, kada galės grįžti pas mylimas moteris. Tokia buvo tikrovė ir seniau žmonės priėmė ją kaip neišvengiamą ir natūralų dalyką.

Psichologai dėl šiuolaikinės meilės sukeliamo skausmo kaltina Holivudą, internetą ir kapitalizmą. Pasak jų, šiuolaikiniai žmonės buvo išmokyti galvoti apie meilę kaip būtinybę, o ne privilegiją. Žmonės meilę – „vartoja“, o ne vertina. Sociologė E. Illouz iš Jeruzalės universiteto lygina šiuolaikinio žmogaus meilę su švedišku stalu. „Mes savanaudiškai renkamės ką ir kaip mylėti, reikalaujame partnerių paklusti mūsų norams ir pamirštame apie jų poreikius. Tokia „meilė“ neišvengiamai sukelia skausmą. Skausminga meilė yra XXI amžiaus bruožas“, – sako mokslininkė.

Psichologai pastebi, kad pagrindinis modernios meilės bruožas – chaotiškumas. Žmonės tikisi, kad meilė privalo pakeisti visas jų gyvenimo sritis, todėl jos praradimas sukelia įvairiapusį skausmą – ne tik emocinį, bet ir fizinį. Specialistai juokauja, kad moderni meilė yra „nuodinga“. Ji keičia lyčių vaidmenis, ji egoistiška ir nenuolaidžiaujanti, vadinasi, ji iš anksto „užprogramuota susinaikinti“.

E. Illouz sako, kad žiniasklaidoje gausu straipsnių, dėl porų skyrybų kaltinančių žmonių vaikystės traumas, tačiau ji su tokia nuomone nesutinka. „Pažiūrėkite, koks yra šiuolaikinis žmogus romantiškuose santykiuose? Jis fobiškai bijo įsipareigoti ir nusileisti partneriui. Mūsų senelių ir prosenelių meilė buvo nuolaidesnė, nuoširdesnė ir ne tokia savanaudiška.“ E. Illouz teigia, kad vartotojiška ir kapitalistinė kultūra pakeitė žmonių požiūrį į santykius. „Šiuolaikinis žmogus turi kur kas didesnį partnerių pasirinkimą. Kiek pažinčių galima užmėgsti vien internete? Žmonės, ieškodami partnerių, elgiasi kaip prekybos centre. Jie reikalauja geriausios „prekės“ ir vienas prieš kitą siekia pasipuikuoti geriausiu „laimikiu“. Šiuolaikinis vyras fobiškai bijo įsipareigoti, kad tik nepraleistų progos permiegoti su patraukliausiomis moterimis, o moterys ieško besąlygiškai norinčių įsipareigoti vyrų,– sako E. Illouz. Ji priduria: – Daugybę metų feminizmas buvo kaltinamas dėl išsikreipusių žmonių romantiškų santykių, tačiau aš manau, kad juos iškreipė kapitalizmas.“

Didžiosios Britanijos psichologijos asociacijos narys, profesorius Glennas Wilsonas, sako: „Moterims nebereikia vyrų - jos pačios gali pasirūpinti savo materialine gerove. Vyrams nėra reikalo įsipareigoti vienai moteriai. Abiejų lyčių atstovai nuolatos nusivilia meile, nes Holivudo filmai juos įtikina, kad tikra meilė yra visą gyvenimą trunkanti aistra. Tikrovėje aistra dingsta ir žmonės jaučiasi apgauti. Jie ieško vis naujų partnerių, skiriasi ir nesugeba sukurti ilgalaikių, nuoširdžių ir tvirtų santykių“.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 14 February 2012

Ko is kunisku molonumu tikisi vyras ir ko moteris

Sekso biologinė paskirtis, kaip visi žinome, yra giminės pratęsimas, vaikų atsiradimas. Poreikį turėti palikuonių jaučia daugelis žmonių, tačiau ne visi vienodai. Kai kas tariasi visai nenorintys turėti vaikų. Mat lytinį instinktą didžia dalimi lemia galvos smegenų žievės veikla, t.y. žmogaus protas. Be jo žmogus, kaip ir visi gyvūnai, rūpintųsi vaikų atsiradimu tik instinktyviai.

Tačiau sekso funkcija vaikais neapsiriboja. Žmonės, kaip ir dalis laukinių gyvūnų (pvz., liūtai) lytiškai santykiauja daug dažniau nei reikia giminei pratęsti. Tokį elgesį lemia lytinio instinkto savybės: periodiškai kyla specifinė fiziologinė įtampa, kai instinktas patenkinamas, įtampa atslūgsta, atsiranda malonumo pojūtis, po tam tikro laiko įtampa vėl atsiranda... Šis "užburtas ratas", jei nėra sutrikimų ar nukrypimų, sukasi beveik visą gyvenimą.

Intelektas, išgyvenimai, seksualinės nesėkmės gali visiškai ar ilgesniam laikui "užblokuoti" lytinį potraukį. Pasitaiko ir kitų lytinių santykių nukrypimų, pvz., keršto tikslais, siekiant patirti ypatingų pojūčių, imami "kolekcionuoti" priešingos lyties atstovai ir kt. Tuomet žmogus sąmoningai suaktyvina savo seksualinę veiklą ir padidina patį lytinį potraukį.

IEVAI

Dauguma moterų puikiai žino, jog vyrai savo gyvenimo be sekso negali net įsivaizduoti. Tik nedidelė vyrų dalis nesidomi seksu arba nustumia jį antrą ar trečią vietą savo vertybių sistemoje. Kartais dėl sekso jie pamiršta visus savo reikalus, ypač tai būdinga jauniems, neseniai pradėjusiems šeimyninį gyvenimą vyrams.

Kai po draugystės laikotarpio, neturėdami kito būdo legalizuoti savo seksualinio gyvenimo, mergina ir vaikinas susituokia (kartais to reikalauja tėvai), prasideda tikrasis "medaus mėnuo", kuris gali užtrukti ir visus metus. Dažnai vyrui netgi sunku atsikelti ir palikti žmoną vieną lovoje. Pamirštama apie mokslus, buitinius reikalus, vėluojama į darbą. Tai nuostabus, laimės kupinas gyvenimo laikotarpis.

Seksas - vyro silpnoji vieta. Neturėdamas lytinių santykių, vyras jaučia fiziologinę įtampą, nuo kurios išgelbėti gali tik moteris. Taigi vyras tampa nuo jos priklausomas, o pačiai moteriai atsiranda galimybė juo manipuliuoti. Neretai vyrai tenkinasi masturbacija, bet tikras seksas daug geriau. Fiziologinį diskomfortą gali jausti dar nesuradę partnerės jauni vyrai arba tie, kuriems prasidėjęs priverstinis susilaikymo laikotarpis - partnerės nėštumas, pogimdyminis laikotarpis arba vieno kurio išvyka, liga ir pan. Ypač sunku gyventi su žmona kartu, miegoti vienoje lovoje ir nesimylėti.

Daugelis urologų teigia, jog reguliarus lytinis gyvenimas naudingas vyro organizmui, jo priešinės liaukos (prostatos) funkcijai, o susilaikymas - kenksmingas. Tačiau pastebėta, jog vyras daug blogiau fiziškai ir psichologiškai jaučiasi, kai nusiteikia aktui, bet aktas neįvyksta. Tai gali sukelti didžiulį pasipiktinimą, tiesiog agresiją moters atžvilgiu. Retkarčiais šie jausmai netgi perauga į fizinę prievartą.

Lytiškai santykiaudamas su mylima moterimi vyras trokšte trokšta atsako. Dauguma jų mano, jog tai, kas patinka jam, patinka ir jai. Šia mintimi paremtas vienas iš vyriškų mitų apie moteris. Jis skamba taip: "Moteris labai mėgsta lytinius santykius, bet kai vyras juos pasiūlo, nesutinka arba apsimesdama priešinasi".

Šiuolaikiniam vyrui moters atsakas akto metu labai svarbus, jis patvirtina moters jausmus vyro atžvilgiu. Moters teigiama reakcija sustiprina jo pasitikėjimą, padidina seksualinį pasitenkinimą. Deja, po ilgesnio bendro gyvenimo moters reakcija paprastai sumažėja ar net išnyksta, ypač kai atsiranda buitinių ar kitokių nesutarimų. Ignoruodami dvasinio artumo būtinumą, vyrai visas pastangas sudeda į sekso technikos tobulinimą. Tuomet tikimasi, jog moterys pamirš apie nesutarimus, pajutusios stebuklingas glamones. Žmonos neretai įsitraukia į tokį "žaidimą" ir pradeda vaidinti seksualinį susijaudinimą, orgazmą, tuo tarpu toliau kaupia nuoskaudas. Kad ir kaip vyras tikėtųsi malonios reakcijos į savo intymias pastangas, moteris neturėtų apsimetinėti. Vieną kartą pradėjusi vaidinti, moteris priversta tai tęsti. Tai galutinai sužlugdo jos pasitenkinimą seksu, ilgainiui pradeda trukdyti ir vyro pasitenkinimui.

Dauguma vyrų mėgsta sekso įvairovę, ypač kelias sueities pozicijas to paties akto metu, kiti jas keičia po truputį. Bendro gyvenimo pradžioje labiau mėgstamos aktyvios pozicijos. Vyrui svarbu pajusti savo pergalę, viršenybę prieš moterį. Be to, tokia pozicija suteikia veiksmų, judesių laisvę.

Vėliau vyrai pradeda vertinti ir kitas suartėjimo pozicijas. Pasyvios pozicijos daugiau tinka vyrams, kurie greitai patiria ejakuliaciją. Kuo labiau nusitęsia ejakuliacijos momentas, tuo vyrai įgauna daugiau pasitikėjimo savimi. Tokiems vyrams taip pat patinka, kai moteris, būdama viršuje, greičiau pasiekia orgazmą. Plačiai paplitusi nuomonė apie ilgai galinčio atlikti frikcijas vyro stiprumą yra iš esmės klaidinga.

Demokratiškiems vyrams patinka tokios sueities pozicijos, kai abu partneriai gali būti vienodai aktyvūs. Vienoje iš tokių pozicijų, kai abu sėdi "veidas į veidą", vyrui patogu matyti moters kūną. Tai sukelia didelį malonumą, nors ejakuliacijos ir nepagreitina.

Retas vyras abejingas oraliniam seksui. Vyrai paprastai skubina nuolatines partneres jį išbandyti. Jie ypač mėgsta moters oralinį kontaktą su jo lyties organais, nes šioje pozicijoje įžvelgia visišką moters nuolankumą ir atsidavimą. Kai vyras bučiuoja moters intymias vietas, jis jaučia ypatingą jos atvirumą.

Žinoma, vyrų pomėgiai sekse yra labai individualūs ir bėgant metams gali kisti. Jauni vyrai mėgsta intensyvų lytinį gyvenimą, vėliau poreikis po truputį mažėja, o penkiasdešimties metų amžiuje, kad atsirastų visavertė erekcija, neretai prireikia moters rankų pagalbos. Labai svarbus ir moters dvasinis palaikymas.

Moters parama ypač svarbi, jei vyras susirgo lytinių organų liga, pavyzdžiui prostatitu. Ši liga erekcijai tiesioginės įtakos neturi, bet gali atsirasti nemalonių pojūčių ejakuliacijos metu. Tokiems vyrams svarbus lytinio gyvenimo reguliarumas. Jis svarbus ir vyresnio amžiaus vyrams, kenčiantiems nuo prostatos adenomos. Dabar šiai ligai pristabdyti yra efektyvių vaistų.

Nuolatinis noras prievartauti moteris, nors ir pasitaiko, nėra paplitęs tarp vyrų. Šeimoje tokie vyrai elgiasi sadistiškai, linkę suteikti skausmą akto metu. Tai toleruoja mazochistinį poreikį turinčios moterys, mėgstančios jausti skausmą lytinių santykių metu.

Moterį reikia mylėti - ir jos kūną, ir jos sielą, ir ją visą... Kitaip vyrai gali, patys to nežinodami, labai daug prarasti...

ADOMUI

Dabar moterys daug dažniau galvoja apie seksą nei anksčiau. Dauguma jų vertina seksą būtent su konkrečiu, jai patinkančiu arba, dar geriau, mylimu vyru. Joms seksas ir dvasinis bendravimas yra neatsiejami dalykai. Kol neatsirado pasitikėjimo atmosfera, visavertis pasitenkinimas sunkiai įmanomas.

Kai kurios merginos, norėdamos atitikti seksualinės revoliucijos reikalavimus, linkusios eksperimentuoti. Nejausdamos jokių jausmų vyro atžvilgiu, jos stengiasi būti aktyvesnės, kaitalioja sueities pozicijas, dažnai keičia partnerius. Tai yra jaunystės "liga", po kurios arba pasveikstama, arba ji lieka "neišgydyta". Pirmuoju atveju tokia moteris pradeda jausti įprastą dvasingumo ir seksualumo poreikį, antruoju - visiškai atšąla seksui.

Vyrai visuomet turi prisiminti, jog moterys nemėgsta skubotumo, skuba jas labai žemina. Skubėti versti santykiauti - reiškia negerbti moters norų. Žinoma, galima ją įkalbėti ar padaryti spaudimą, tačiau lytiškai santykiauti ji sutiks visiškai tam nepasiruošusi. Tokiu atveju gero sekso nebus niekada. Daug geriau sulaukti jos aktyvaus domėjimosi seksu.

Idealus variantas - pora lytiškai santykiauja tik tuomet, kai to nori moteris. Būtent tada vyras turi galimybę pajusti partnerės aistrą. Kartais bijoma, kad tuomet šie santykiai bus labai retai, bet poreikį visiškai nesunku "pažadinti" - tereikia atsižvelgti į jos dvasinius poreikius. Jei diena bus bloga, tai bus bloga ir naktis. Patarimas paprastas - vadinasi, vyras turi siekti, kad tos dienos būtų geros.

Labai svarbu palaikyti ir neseksualų fizinį kontaktą. Daugumai moterų toks kontaktas, pvz., lengvas apsikabinimas, prisilietimas, yra įprastas. Vyrai gi, kai lytinis gyvenimas su partnere tampa reguliarus, jį pradeda visiškai ignoruoti ir... daug praranda. Atšaldamos seksui moterys tiesiog streikuoja prieš vyrų nedėmesingumą, abejingumą jų, moterų, norams.

Nors moterų pagrindinės erogeninės zonos skiriasi, nė vienai iš jų nepatinka, kai vyras glamones pradeda nuo lytinių organų. Juos suprasti galima - būtent lytiniai organai ir domina labiausiai. Tačiau reikia atminti - lytinių organų glamonės svarbios, bet tik po to, kai moteris yra sujaudinta.

Šiuolaikinis visavertis seksas įmanomas tik naudojantis efektyvia kontracepcija. Deja, dauguma priemonių yra moterims. Moterys dažnai nereikalauja, kad vyrai perimtų atsakomybę už kontracepciją, tačiau jie turi žinoti, jog jų dėmesys šioje srityje yra labai svarbus. Moteriai svarbu jausti, kad vyras rūpinasi ja, kad neskuba pradėti lytinių santykių, kol dar nenutarta dėl kontracepcijos. Natūralu, kai vyras moka už kontracepcijos priemones. Pradiniame bendravimo etape dažnai naudojami vyriški prezervatyvai. Tai taip pat rodo rūpinimąsi moters sveikata.

Kai kurie vyrai klaidingai mano, jog tik moterims reikia praustis intymiąsias vietas. Ir iš tiesų, išskyros iš moters lytinių organų daug gausesnės. Tačiau be jokių abejonių ir moteriai yra daug maloniau lytiškai santykiauti su tvarkingu, švariai nusipraususiu visą kūną ir lyties organus, pasikirpusiu rankų ir kojų pirštų nagus vyru.

Išgėrus vyrą pradeda labai "traukti" prie moterų. Retai moteriai tai patinka. O jeigu vyras tampa priklausomas nuo alkoholio, žmonai seksas sukelia pasibjaurėjimą. Vienintelis variantas - abu partneriai yra saikingai išgėrę ir yra praleidę malonų vakarą kartu.

Skirtingai nuo vyrų, dauguma moterų yra gana konservatyvios sueities pozicijų kaitaliojimo atžvilgiu. Tai yra visai suprantama, kadangi pradėjus lytinį gyvenimą visavertis pasitenkinimas ir orgazmas atsiranda ne iš karto. Moteriai sujaudinti ir orgazmui sukelti reikia gana sudėtingos procedūros. Todėl pereinant prie kitos sueities pozicijos reikia daug ką "perkonstruoti" iš naujo. Ši problema išnyksta tik tada, kai partneriai įgyja daugiau patirties, taip pat moterims peržengus trisdešimties metų ribą.

Sueities pozicijos, kai moterys pasyvi, yra priimtinos daugeliui. Būdama tokioje pozicijoje moteris nejaučia jokio pažeminimo. Bet vyras, jei tik moteris pageidauja, turi leisti jai būti aktyviai tiek, kiek ji to norės. Lytinių santykių srityje būtina toleruoti bet kuriuos moters pageidavimus, nes tai leis jai iki galo išreikšti savo aistrą. Ogi būtent aistringos moterys ir patinka vyrams...

#    Comments [0] |

Kaip suzadinti seksualni apetita

Seksualinės fantazijos, erotiniai filmai ir knygos, žaislai, apatiniai drabužiai yra ne tik jūsų padėjėjai pagerinti seksualinį gyvenimą, bet ir atrasti kažką naujo. Kaip iš naujo patirti jaudulį ir orgazmą? Gal pats laikas peržiūrėti savo dienos meniu?

Migdolai, agurkai ir saldymedis

Ne tik migdolai, bet ir jų aromatas veda moterį į seksualinio susijaudinimo būklę. Be to, amino rūgštis sukelia kraujo srautą į genitalijas. Tarp kitų „maisto kvapų“, kurie prisideda prie žadinimo, mokslininkai įvardina agurkų ir saldymedžio kvapą, kadangi šis kvapas 13% padididina kraujo tėkmę į makštį.

Avokadas: vitaminas seksui

Bendri seksologų ir mitybos specialistų tyrimai parodė, kad viena iš priežasčių dėl žemo seksualinio potraukio yra maisto produktai, kurių sudėtyje yra vitamino B, geležies, folio rūgšties ir kalio. „Šių elementų trūkumas neišvengiamai veda prie nuovargio jausmo, sumažėja seksualinės energijos ir apatijos, kuri taip pat turi įtakos seksualinio gyvenimo kokybei“ – sakė mokslininkas K. Morris iš Tufts universiteto. Įrašykite į savo savo meniu avokadą, kuriame gausu kalio ir vitamino B6, ir jūs pamiršite seksualinio apetito trūkumą.

Česnakas: kraujagyslėms ir širdžiai

Keista, kad česnakai ne tik gydo peršalimą, bet taip pat veiksmingai aktyvina lytinį potraukį. Cheminis junginys alicinas gaminasi, kai česnakai naudojami maisto produktuose. Jis kaip ir viagra padidina kraujo tekėjimą į genitalijas. Skatina seksualinio potraukio bumą.

Uogos: vaisinė viagra

Sena kinų patarlė byloja: „Goji“ uogas nereikėtų vartoti, jeigu jūs išvažiuojate toli nuo namų“. „ Goji“ uogos – vienos iš geriausių tonikų seksui gerinti. Jos gerai žinomos Azijos medicinoje. Mokslas patvirtino, kad šį uoga padidina testosterono lygį kraujyje, gydo nevaisingumą, vyrams atsiranda potraukis moterims.

Moliūgų sėklos – cinko šaltinis

Moliūgų sėklose yra daug cinko, vitamino E. Jos saugo kraujegysles, padeda lytiniame gyvenime.

#    Comments [0] |
# Monday, 13 February 2012

Meile neskesta ir nedega

Niekam ne paslaptis, kad idealių santykių priežastis pirmosiomis romano savaitėmis būna svaiginančių hormonų antplūdis. Todėl mokslininkai iki šiol abejojo, kad net po dešimties metų santuokos šiuos jausmus įmanoma išsaugoti.

Pasirodo, jie klydo: meilė su metais gali net sustiprėti. Tai įrodė neseniai atlikti nauji amerikiečių mokslininkų tyrimai.

Kad atsakytų į jaudinantį klausimą „Kiek laiko vis dėlto trunka meilė?“, ekspertai iš Niujorko universiteto ir Kalifornijos kolegijos atliko tyrimus, kuriuose dalyvavo 274 sutuoktinių poros, išgyvenusios kartu daugiau kaip dešimt metų.

40 proc. sutuoktinių atsakė, kad nebėra taip beprotiškai įsimylėję vienas kitą, kaip buvo pirmosiomis pažinties dienomis.

13 procentų apklaustųjų pranešė, kad vis dar tebejaučia stiprią meilę partneriui.

26,2 proc. tyrimo dalyvių prisipažino, jog jie išsaugojo aistrą ir jaudinantį potraukį vienas kitam.

Mokslininkų atliktoje apklausoje buvo tokie punktai kaip švelnumo jausmas partneriui, teigiama nuomonė apie jį, seksualinis patrauklumas ir kiti.

Tyrimo autoriai mano, jog eksperimento rezultatai paneigia visuotinai paplitusią nuomonę, jog su laiku aistra neišvengiamai nusilpsta, o meilė – praeina.

Įdomiausia tai, kad trisdešimt metų kartu išgyvenusios poros dabar jaučiasi labiau įsimylėjusios nei prieš dešimt metų.

#    Comments [0] |
# Monday, 06 February 2012

Teisingas kiviras - raktas i seimynine laime

Vyras ir žmona, kurie būdami kartu kivirčijasi, ir gyvena ilgai kartu. Tokią išvadą padarė JAV mokslininkai iš Minesotos universiteto, paneigę paplitusią nuomonę, kad barniai daro ardomąjį poveikį poros santykiams.

Ginčytis nėra žalinga, o įsižeisti geriau nereikia!

Nauji amerikiečių mokslininkų tyrimai patvirtino tai, ką dauguma šeimų seniai įtarė. Nustatyta, jog šeimyniniai barniai, kurie kartojasi vidutiniškai kartą per savaitę, gali būti tvirtos ir laimingos santuokos raktas. Tai įrodo, kad kivirčai anaiptol ne visada turėtų būti vertinami neigiamai.

Šį kartą mokslininkai atliko tyrimus Indijoje. Paaiškėjo, jog 44 proc. sutuoktinių porų laiko barnius ir konfliktus galimybe palaikyti dialogą. Jei ginčai išsprendžiami konstruktyviai, jie padeda įžvelgti susikaupusias problemas, ieškoti išeities ir apsaugoti santykius nuo streso ir nepasitenkinimo, kuriems būdinga kauptis.

Tyrimus atlikę mokslininkai pabrėžė, kad gauti rezultatai anaiptol nepateisina konfliktų ir nepaneigia nuomonės, jog būtent užsitęsę konfliktai gali išardyti santuoką. Vis dėlto negalima paneigti fakto, kad kai kurie šeimyniniai konfliktai būna konstruktyvūs.

Mokslininkų tyrimai parodė, jog svarbu ne tai, kaip dažnai poros vaidijasi, o tai, kaip jos išsprendžia konfliktus. Žinoma, toks ginčo modelis, kai vienas partneris stengiasi perrėkti kitą, bus neefektyvus. Tačiau išsiaiškinti santykius bus visada naudingiau, nei nutylėti ir savaitėmis visai nesikalbėti.

Mokslininkai pataria poroms mokytis konstruktyvaus ginčo meno.

#    Comments [0] |