Page 1 of 1 in the skirybos category
# Wednesday, 22 February 2012

Technoseksualai, retroseksualai, uberseksualai – visi jie vyrai

Kokio vyro norėtumėte sau? Kokio linkėtumėte dukrai, draugei ar... priešei?

Mačio

Jie buvo madingi 90-taisiais. Rūstus ir gąsdinantis jis važinėjo džipu, pinigus vežiojosi dėžėse ir kalbėjo pusės metro dydžio mobiliuoju telefonu. Toks konkretus bičas. Šiandien tie mačo jau gerokai senstelėję, tačiau jų esmė nelabai pasikeitusi – tikri vyrai. Iš tokių švelnių meilės žodžių nelauk.

Santykiai su moterimis: moteris tokiems vyrams – daugiau kūnas nei siela. Jiems svarbu, kad moteris atitiktų grožio standartus, o koks jos intelektas...

Gyvenimas su juo: nuobodu su tokiu vyru vargu ar bus. Mačo visada ieško nuotykių. Šio tipo vyrai ypač pavydūs.

Kur tokių rasti: apsaugos firmose, policijoje ir... belangėje.

Metroseksualai

Šis vyrų tipas atsirado kaip priešprieša mačo. Patys metroseksualai teigia, kad jų atsiradimas – atsakas feministėms. Jei damos gali parodyti savo “vyriškąją” pusę, kodėl vyrams reikia slėpti “moteriškąją”. Metroseksualai paiso mados tendencijų, itin rūpinasi savo sveikata. Tokie vyrai gali būti bet kokios seksualinės orientacijos. Tiesa, vienintelis romanas, kuris niekada nesibaigia, – meilė sau pačiam.

Santykiai su moterimis: metroseksualai žiūrėdami į moterį pirmiausia vertina, ar gerai ji žiūrėsis prie jo ir jo mašinos. Moteris turi atrodyti stilinga, kad nebūtų gėda pasirodyti su ja visuomenėje.

Gyvenimas su juo: tai nuolatiniai vakarėliai, premjeros, prezentacijos. Flirtas – metroseksualo kraujyje, todėl būkite pasiruošusi - jis daug ir karštai bendraus su kitomis moterimis. Beje, pats yra labai pavydus.

Kur tokių rasti: metroseksualų stichija – šou verslas, dizainas. Jų rasite visose madingose vietose.

Technoseksualai

Tai vyrai, kurių gyvenime nieko nebuvo ir nėra svarbiau už kompiuterius.

Santykiai su moterimis: jis gali kartą per savaitę atsitraukti nuo kompiuterio, kad susitiktų su savo mergina. Tačiau ir tiek. Jį visada labiau žavi virtualus pasaulis. Be to, technoseksualą sudomins tik ta, kuri žinos, kad “vinčesteris” yra ne šautuvas, o kompiuterio detalė.

Gyvenimas su juo: jums teks pasinerti į jo pasaulį. Vienas gyvenimo su techoseksualu privalumų, jūsų buitis bus aprūpinta pačia naujausia technika. Trūkumas – gyvensite laidų ir kompiuterinių detalių apsuptyje.

Kur tokių rasti: internete. Čia jo draugai, pažįstami. Čia jis ieško ir gyvenimo draugės.

Retroseksualai

Retroseksualai kviečia stipriąją lytį vėl tapti tikrais vyrais, kurių priedermė mokėti priimti spendimus, kad ir su ginklu rankose. Tokie vyrai visada praleis damą pirmą, sumokės už ją restorane.

Santykiai su moterimis: jiems patinka save prižiūrinčios moterys, kurių charakterio nepavadinsi lengvu. Tiesa, jiems labai svarbu, kad pareigomis, alga jie pranoktų savo antrąją pusę.

Gyvenimas su juo: būdama su retroseksualu galite jaustis silpna moterimi. Jiems tai patiks. Jei jam nenustosi kartojus, koks jis protingas, stiprus – jūsų santykiai bus ilgalaikiai ir tvirti.

Kur tokių rasti: kompanijose, bankuose – vidurinysis ir aukštesnysis personalas.

Uberseksualai

Vyrai, galintys taikiai sugyventi su protinga ir sėkminga moterimi. Jis elegantiškas, tačiau ne saldus. Domisi politika, ekologija. Uberseksualai – nusiteikę pozityviai, energingi, sportuoja, tačiau ne dėl to, kad tai - madinga, o dėl to, kad tai – sveika. Šio tipo vyrai - liberalūs, nesunkiai eina į kompromisą.

Santykiai su moterimis: uberseksualams moteris – lygiavertė partnerė. Jis vertina jos vidų ir nereikalauja, kad ji atrodytų kaip modelis iš žurnalo viršelio. Tiesa, toks vyras niekada neleis iš jo vyti virvelių. Moteriškumo, mokėjimo bendrauti bet kokioje kompanijoje – štai ko jis tikisi iš savo moters.

Gyvenimas su juo: uberseksualai neskirsto darbų į vyriškus ar moteriškus. Tai ypač atsakingi vyrai, todėl jo neišgąsdins, jei prisipažinsite, jog jau turite vaikų.

Kur tokių rasti: Raudonojoje knygoje... Tiesa, pastaruoju metu tokie vyrai pamažu vėl grįžta į madą.

#    Comments [0] |

Siais laikais meile skaudina labiau nei bet kada

Praėjus šventiškai meilės dienos nuotaikai, specialistai prabyla apie šiuolaikinę meilę, kuri mums sukelia daugiau skausmo nei mūsų proseneliams.

Šv. Valentino diena yra geriausias pavyzdys, kokia skausminga gali būti moderni meilė. Mylėti ir būti mylimi privalo visi – tam paminėti, skirta net šventinė diena, kuri, būkime nuoširdūs, sukurta ir skatinama prekybininkų. Meilės diena į dvi grupės suskirsto visus žmonės – į mylinčius ir mylimus bei vienišus. Psichologai pastebi, kad žmonės patiria didelį visuomenės spaudimą, jei yra vieniši. Spaudimas sukelia nepasitikėjimą savimi, kuris galit tapti net depresijos priežastimi.

Mūsų senelių ir prosenelių meilė buvo kitokia. Iš pažiūros ji buvo daug sudėtingesnė - nepriteklius, karas, pavojingos sveikatai ir tuo metu neišgydomos ligos, tačiau žmonės kentėdavo mažiau. Moterys vyrų, išėjusių kariauti, laukdavo ne vienerius metus. Kariaujantys vyrai svajodavo, kada galės grįžti pas mylimas moteris. Tokia buvo tikrovė ir seniau žmonės priėmė ją kaip neišvengiamą ir natūralų dalyką.

Psichologai dėl šiuolaikinės meilės sukeliamo skausmo kaltina Holivudą, internetą ir kapitalizmą. Pasak jų, šiuolaikiniai žmonės buvo išmokyti galvoti apie meilę kaip būtinybę, o ne privilegiją. Žmonės meilę – „vartoja“, o ne vertina. Sociologė E. Illouz iš Jeruzalės universiteto lygina šiuolaikinio žmogaus meilę su švedišku stalu. „Mes savanaudiškai renkamės ką ir kaip mylėti, reikalaujame partnerių paklusti mūsų norams ir pamirštame apie jų poreikius. Tokia „meilė“ neišvengiamai sukelia skausmą. Skausminga meilė yra XXI amžiaus bruožas“, – sako mokslininkė.

Psichologai pastebi, kad pagrindinis modernios meilės bruožas – chaotiškumas. Žmonės tikisi, kad meilė privalo pakeisti visas jų gyvenimo sritis, todėl jos praradimas sukelia įvairiapusį skausmą – ne tik emocinį, bet ir fizinį. Specialistai juokauja, kad moderni meilė yra „nuodinga“. Ji keičia lyčių vaidmenis, ji egoistiška ir nenuolaidžiaujanti, vadinasi, ji iš anksto „užprogramuota susinaikinti“.

E. Illouz sako, kad žiniasklaidoje gausu straipsnių, dėl porų skyrybų kaltinančių žmonių vaikystės traumas, tačiau ji su tokia nuomone nesutinka. „Pažiūrėkite, koks yra šiuolaikinis žmogus romantiškuose santykiuose? Jis fobiškai bijo įsipareigoti ir nusileisti partneriui. Mūsų senelių ir prosenelių meilė buvo nuolaidesnė, nuoširdesnė ir ne tokia savanaudiška.“ E. Illouz teigia, kad vartotojiška ir kapitalistinė kultūra pakeitė žmonių požiūrį į santykius. „Šiuolaikinis žmogus turi kur kas didesnį partnerių pasirinkimą. Kiek pažinčių galima užmėgsti vien internete? Žmonės, ieškodami partnerių, elgiasi kaip prekybos centre. Jie reikalauja geriausios „prekės“ ir vienas prieš kitą siekia pasipuikuoti geriausiu „laimikiu“. Šiuolaikinis vyras fobiškai bijo įsipareigoti, kad tik nepraleistų progos permiegoti su patraukliausiomis moterimis, o moterys ieško besąlygiškai norinčių įsipareigoti vyrų,– sako E. Illouz. Ji priduria: – Daugybę metų feminizmas buvo kaltinamas dėl išsikreipusių žmonių romantiškų santykių, tačiau aš manau, kad juos iškreipė kapitalizmas.“

Didžiosios Britanijos psichologijos asociacijos narys, profesorius Glennas Wilsonas, sako: „Moterims nebereikia vyrų - jos pačios gali pasirūpinti savo materialine gerove. Vyrams nėra reikalo įsipareigoti vienai moteriai. Abiejų lyčių atstovai nuolatos nusivilia meile, nes Holivudo filmai juos įtikina, kad tikra meilė yra visą gyvenimą trunkanti aistra. Tikrovėje aistra dingsta ir žmonės jaučiasi apgauti. Jie ieško vis naujų partnerių, skiriasi ir nesugeba sukurti ilgalaikių, nuoširdžių ir tvirtų santykių“.

#    Comments [0] |
# Thursday, 19 January 2012

Kaip iveikti issiskyrimo skausma?

Note: For visitors of your site, this entry is only displayed for users with the preselected language Lithuanian/lietuvių (lt)

Po išsiskyrimo jaučiamės vieniši, mus kankina liūdesys, nerimas dėl ateities. Paimkite baltą popieriaus lapą ir surašykite viską, kas jus jaudina. Įdėkite tą lapą į voką ir užklijuokite. Paslėpkite giliai stalčiuje ir imkitės paprastų priemonių, kurios padės atgauti džiaugsmą ir pamatyti gyvenimo grožį. Po mėnesio galėsite atplėšti voką. Nustebsite, kaip smarkiai pasikeitė jūsų gyvenimas per tokį trumpą laiką.

Valgykite maistą, kuris jums pakelia nuotaiką.

Valgykite nedaug, bet leiskite sau pasimėgauti maistu, kuris jums labai patinka. Šokoladas, ledai, gabalėlis torto... Galite sau leisti šiek tiek pasmaližiauti. Paruoškite sudėtingą dar neragautą patiekalą ir pasikvieskite draugų.

Klausykitės muzikos.

Sukurkite grojaraštį iš jus linksminančių ir apie ateitį skatinančių galvoti dainų. Tai bus kasdieninis jūsų „vaistas“ nuo išsiskyrimo skausmo.

Žiūrėkite filmus, kurie jus priverčia juoktis.

Žiūrėkite įvairias komedijas, net pačias kvailiausias, svarbiausia, kad filmai jus priverstų šypsotis ir juoktis.

Kiekvieną dieną nusiprauskite po dušu.

Net jei neplanuojate kelti kojos iš namų, nusiprauskite po dušu ir iš karto pasijusite geriau. Galbūt netrukus persigalvosite ir vis dėl to nuspręsite išeiti pasivaikščioti, apsipirkti ar susitikti su draugais.

Stenkitės kiekvieną dieną pasivaikščioti.

Vaikščiojimas greitina kraujotaką ir priverčia smegenis dirbti. Pasivaikščiojimui rinkitės vietas, kuriose dar nesate buvę, aplankykite muziejus, galerijas, nepraleiskite progos aplankyti nemokamų renginių.

Pabandykite groti būgnais.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad iš visų veiklų, padedančių įveikti skausmą po išsiskyrimo, veiksmingiausia yra grojimas būgnais. Jei jums nepatinka būgnai, imkitės kitokios naujos veiklos, kuri padėtų įgyti naujų žinių, sugebėjimų ir susirasti naujų draugų.

Išmokite kvėpavimo pratimų.

Kvėpavimo pratimai padeda atsipalaiduoti ir nurimti. Jie naudingi jūsų psichinei ir fizinei sveikatai.

Užsiimkite joga

Joga suteiks jums lankstumo, išmokys atsipalaiduoti, įgauti pasitikėjimo savimi.

Medituokite

Geriausias būdas įveikti stresą, atsikratyti blogos nuotaikos ir negatyvių minčių - meditacija.

Mokykitės kovos menų

Kovos menai ne tik privers jūsų kūną judėti, bet ir išmokys jus susikaupti. Kovos menai padeda atgauti pasitikėjimą savimi ir savo jėgomis, be to, užsiėmimuose galėsite susirasti naujų pažįstamų ir draugų.

#    Comments [0] |