Page 1 of 1 in the teva category
# Tuesday, 03 January 2012

Tevu barniai gali sukelti vaikams ilgalaikius miego sutrikimus


Mokslininkai nustatė, kad miego pobūdis gali būti suformuoti dar vaikystėje. Neretai vaikams iš nedarnių šeimų, atsiranda miego sutrikimų, kurių jie nesugeba atsikratyti net suaugę.

2011 metais JAV buvo paskelbti tyrimų duomenys, kurie aiškiai rodo, kokią įtaką daro tėvų santykiai vaiko miegui. Amerikiečių mokslininkai globojo 350 šeimų ir analizavo tėvų tarpusavio santykius bei vaiko reakciją į šeimyninio gyvenimo nesklandumus ir konfliktus. Paaiškėjo, kad jau kūdikiai akivaizdžiai reaguoja į tėvų santykių problemas. Jei motina ir tėvas nuolat barasi, maždaug nuo 18 mėnesių mažylis pradeda sunkiau užmirgti ir dažniau pabunda naktį. Sveiki vaikai iš darnios šeimos paprastai miega gerai.

Tėvų konfliktai vaikams reiškia didelį stresą

Jokie kivirčai niekada nebūna džiuginantys, tačiau vaikai ir paaugliai ypač smarkiai kenčia nuo tėvų barnių, Tėvai net ir paaugliams, kurie patys to neprisipažintų, atlieka svarbią apsauginė funkciją. Kai tėvai pykstasi, vaikai bijo prarasti šią šeimos apsaugą ir jaučiasi atsidūrę tarp dviejų frontų. Tai sukelia jiems stiprų emocinį stresą, kuris atsiliepia miegui. Kadangi mūsų smegenys per miegą perdirba dienos įvykių ir išgyvenimų prisiminimus, tėvų kivirčas tampa pagrindine vaiko smegenų tema.

Nesiginčykite vaiko akivaizdoje

Lengva pasakyti, bet iš tikrųjų nepaprastai svarbu vengti kivirčų prie vaiko. Nekelkite balso vienas prieš kitą, verčiau atidėkite santykių aiškinimąsi tam laikui, kai liksite vieni. Ir tada negalima kelti balso, nes vaikai labai jautriai reaguoja į konfliktuojančius tėvus. Jei vaikas didesnis, galima jam paaiškinti, kad mama ir tėtis dabar nesugeba susitarti dėl kokio dalyko, todėl jie pasiginčys. Tai padės vaikui suprasti situaciją ir išvengti nežinios.

Ne dėl visų miego sutrikimų kalti tėvai

JAV mokslininkai pabrėžia, kad negalima daryti atvirkštinės išvados, jog dėl bet kokio miego sutrikimo kalti tėvų santykiai. Reikia ieškoti vaiko nemigos priežasčių. Užsitęsę miego sutrikimai kenkia vaiko sveikatai.

Nesvarbu kodėl sutriko vaiko miegas, dėl to vis tiek reikia susirūpinti. Miego stoka gali pakenkti vaiko širdžiai ir kraujagyslių sistemai. Beje, prastas miegas nulemia prastus rezultatus mokykloje. Dėl miego sutrikimų greitai pakinta vaiko elgesys, jis gali tapti hiperaktyvus arba asocialus. Nedelskite vaiko labui pasikonsultuoti su gydytoju.

#    Comments [0] |