Page 1 of 1 in the verslas category
# Monday, 11 June 2012

kaip duoti varda savo verslui

Prieš pat verslo pradžią būsimieji verslininkai yra taip „užsikasę“ įvairiais darbeliais, kad kartais pamiršta vieną svarbiausių verslo aspektų – jo pavadinimą. Žinoma, pavadinimas galiausiai būna parinktas, tačiau neskiriant jam reikiamo dėmesio. O čia ir slypi problema.

Tiesa ta, kad geras verslo pavadinimas gali labai padidinti sėkmės šansus. Žodžiai yra įtaigus dalykas. Savo karjerą pradėjau kaip tekstų rašytoja (angl. copywriter). Žinau, kad žodžiai yra nepaprastai svarbūs. Kiekvienas jų turi skirtingą prasmę, tad juos rinkti reikia labai apgalvotai.

Pavadinimas turi būti skambus

Ypač kai pasakomas garsiai! Aš esu didžiulė fanė aliteracijų, kurios prasideda iš tokios pat raidės, pvz. „Klaipėdos kartonas“, „Blue Bridge“, „Vilniaus vandenys“ ir pan. Pasistenkite, kad jūsų vardą būtų galima ištarti nenusilaužus liežuvio. Žmonės jį vartos kalbėdami tarpusavyje, minės televizijoje ar radijuje.

Pavadinimas turi išlaikyti balansą

Jeigu į pavadinimą įtrauksite bus įtraukta bendrinių žodžių („Vaivorykštės korporacija“), jis gali būti pernelyg abstraktus ir nesuprantamas. Vis dėlto pavojus gali slypėti ir pernelyg konkrečiame pavadinime („Panevėžio miestprojektas“), nes vartotojai nesupras, ar paslaugas gali įsigyti ir kitų miestų gyventojai.

Pavadinime nenaudokite inicialų

Visų pirma todėl, kad šie pavadinimai yra nuobodūs. Taip, IBM naudoja inicialus, tačiau ši bendrovė per metus sugeneruoja daug milijardų dolerių ir neseniai atšventė šimto metų veiklos jubiliejų. Galėsite padaryti tą patį kai sulauksite tokios pat sukakties. Iki tol naudokitės labiau patraukiančiu įmonės pavadinimu.

Pavadinimas turi būti užregistruotas oficialiai

Priklausomai nuo to, kokie dideli jūsų užmojai, ši užduotis yra labai svarbi. Viena Italijos vynų gamybos bendrovė taip stipriai išsiplėtė, kad savo produkcija ėmė eksportuoti į užsienį. Bet keletas gudrių lietuvių buvo užregistravę jų pavadinimą vietiniame registre, tad vynų gamybos bendrovė už galimybę prekiauti savo gaminius Lietuvoje sumokėjo papildomai 200 tūkst. eurų (vien tik už pavadinimą).

Pavadinimas turi būti aiškus

Lig šiol nežinau kaip turėtų būti tariamas „Flickr“ svetainės pavadinimas – su „r“ ar be jos. Ir tikrai neįsivaizduoju kaip reikia tarti „delicio.us“ pavadinimą. Mano nuomone, tai buvusio „dot-com“ bumo liekanos, kurių jums vartoti nerekomenduočiau.

Pavadinimas negali apriboti bendrovės

Jau išsiaiškinome, kad tam tikras konkretumo laipsnis pavadinime yra priimtinas, tačiau pernelyg konkretus pavadinimas gali apriboti bendrovės veiklą. Tarkim, „Petro rašomieji stalai“ gali pridaryti kliūčių, kai norėsite gaminti kėdes ar kitus baldus.

#    Comments [0] |
# Saturday, 14 January 2012

Kodėl mes pasiduodame?

„Absoliučiai tobulu vadiname tą tikslą, kurio siekiame tik dėl jo paties, o niekuomet – dėl kitų tikslų. Toks gėris kaip tik yra laimė. Mat ją visuomet pasirenkame dėl jos pačios, o niekuomet – dėl ko nors kito“, – graikų filosofas, Aristotelis.

Kodėl užsibrėžę tikslus per Naujuosius metus, mes juos pamirštame jau vasario mėnesį? Pagalvokite apie savo tikslus. Kas atsitiko, kad jie neįgyvendinami?

Tam yra mažiausiai penkios priežastys, kurias mes ir aprašome žemiau. Šių priežasčių suvokimas gali suveikti kaip prevencinė priemonė, kuri padės išvengti spąstų.

Asmeninis noras

Klasikinė lyderystės seminarų ir saviugdos knygų problema yra pažadas, kad „tai jums padės!“ Po daugybės metų eksperimentavimo supratau svarbią pamoką – tik tu pats gali pasikeisti ir pasiekti tikslus!


Laiko stygius

Visi žmonės nori greičiausio rezultato per trumpiausią laiką, todėl netinkamai įvertina laiką, kurio prireiks tiems tikslams pasiekti. Viskas užtrunka ilgiau nei manome. Kai deadline viršija mūsų lūkesčius, mes tiesiog pasiduodame.

Prieš nustatant tikslus turime realiai įvertinti laiką, kurio mums prireiks rezultatui pasiekti. Užsibrėžę tikslą, padidinkite jo „galiojimo laiką“ nors 50 procentų.

Sunkus darbas

Tikslų siekimas ne tik užima daugiau laiko, tačiau ir pareikalauja daugiau darbo. Mūsų optimizmas veiklos koncepciją palaiko labai lengva, tačiau jos įgyvendinimas yra daug sudėtingesnis. Suprasti yra lengva, įgyvendinti – sunku.

Norėdami pasijusti geriau dabar, mes manome, kad viskas vyks sklandžiai ir be problemų, tačiau tai daro žalą ilgalaikėje perspektyvoje. Kiekvienas pasiekimas turi savo kainą – pripažinkite tai ir bus daug lengviau!

Nenumatyti sunkumai

Vėlgi, ši priežastis panaši į prieš tai buvusią – mes norime manyti, kad pamatę galimybę, ją „greitai įgyvendinsime“ ir džiaugsimės vaisiais. Tikėtis geriausio nėra blogai, tačiau ruoškitės blogiausiam. Gali įvykti kažkas nenumatyta.

Siekdami tikslo mes dažnai pražiūrime problemas, kurias kaip gaisrus reikia gesinti tuoj pat, o tai reiškia atsitraukimą nuo galimybių. Todėl planuokite trukdžius, sunkumus ir krizes, nes jų tikrai bus. Būkite realistiški!

Palaikymo darbai

Yra sakoma, kad tapti milijonieriumi lengva. Daug sunkiau yra juo išlikti. Natūralu, kad pasiekę tam tikrą tikslą jūs save apdovanojate, šiuo atveju, nusiperkate kažką brangaus. Gali būti, kad po šio pirkinio milijono nebelieka.
Dauguma pradedančiųjų verslininkų mano labai panašiai. Jie sukuria verslą ir pirmus metus jis auga. Tačiau vėliau atsiranda konkurentai ir tenka pamiršti plėtros planus ir išsaugoti status que. Ne visiems tai pavyksta.

Tiesa ta, kad pasiekę tikslą negalite atsipalaiduoti. Sėkmė yra ne privilegija, o atsakomybė ir įsipareigojimas. Tikėtina, kad dabar gausite dirbti dar daugiau. Susitaikykime, tokia yra realybė.


#    Comments [0] |

Dalykai, kuriuos daro sekmingi zmones

Kodėl tu susilauki stulbinamos sėkmės vienose srityje, tačiau kitose – ne? Pasirodo, kad daugybė nemažai pasiekusių žmonių neįsivaizduoja savo sėkmės priežasčių.

Dažnai sėkmę aiškiname kaip tam tikrų įgūdžių ir talentų turėjimą, kurių stingame kitose srityse. Tačiau toks intuityvus atsakymas nėra nedidelė paveikslo detalė.

Mūsų tyrimas rodo, kad sėkmingi žmonės tokiais tampa ne todėl, kas yra, o dėlto ką daro. Jei konkrečiau, yra devyni dalykai, kuriuos daro sėkmingi žmonės.

Būk konkretus

Kai užsibrėžiate tikslą, pasistenkite jį padaryti kiek įmanoma konkretesnį. „Numesti 5 kg.“ yra geresnis tikslas už „numesti keletą kilogramų“, nes jis perteikia vaizdą, kaip atrodo sėkmė. Žinojimas kur esi ir kiek dar liko iki tikslo verčia neprarasti entuziazmo iki tol, kol tikslą pasiekiate.
Pasinaudok galimybėmis

Turėdami omenyje, kokie užimti mes esame ir kiek daug tikslų vienu metu bandome pasiekti, nieko keisto, kad prarandame galimybes. Paprasčiausiai mes jų nepastebime.

Ar iš tiesų šiandien nėra galimybės nueiti į sporto salę? Atsakyti į skambutį? Išsiųsti verslo pasiūlymą? Pasiekti tikslą reiškia pasinaudoti šiomis galimybėmis, kitaip jos išslys mums iš pirštų.

Matuok progresą

Norint pasiekti tikslą, reikia reguliariai ir nuoširdžiai matuoti progresą. Jeigu nežinote dabartinių rezultatų, jūs negalite atitinkamai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes ir naujus iššūkius. Matuokite progresą kiekvieną dieną (blogiausiu atveju - kartą į savaitę).

Būk realistiškas optimistas

Kai nusistatote tikslą, į viską žvelgiate pozityviai. Tikėjimas savo sėkme yra nepaprastai svarbus siekiant išlaikyti motyvaciją. Tačiau kad ir koks būtų tikslas, nemanykite, jog jį pasieksite lengvai.

Dauguma tikslų (ypač ambicingų) reikalauja laiko, planavimo, pastangų ir atkaklumo. Jei manysite, kad kelionė bus lengva, tai jos metu padarysite daugybę klaidų, kurių buvo galima išvengti.

Siekite tobulėjimo, o ne populiarumo

Tikėjimas savo įgūdžiais pasiekti tikslą yra svarbu, tačiau taip pat reikia tikėti, jog galite įgyti naujų įgūžių. Dauguma mūsų tiki, jog intelekto, asmenybės, fizinių savybių negalime pakeisti. Tuomet užsibrėžiame tokius tikslus, kurie atitiktų mūsų asmenybę.

Laimei, mokslininkai įrodė, kad ši prielaida yra klaidinga. Suvokimas, kad galite pasikeisti padeda priimti geresnius sprendimus ir pasiekti pilną potencialą. Kitas naudingas aspektas - malonu bus ne tik pasiekti tikslą, bet ir jo siekti.

Ugdyk discipliną

Disciplina yra gebėjimas siekti ilgalaikių tikslų ir nepasiduoti esant sunkioms situacijoms. Tyrimai rodo, kad disciplinos nestokojantys žmonės įgyja daugiau žinių ir daugiau uždirba.

Gera naujiena ta, kad galite ugdyti discipliną. Žmonės, kurie dažniau mano esantis nedisciplinuoti, turi daugiau galimybių pasikeisti ir pasiekti sėkmės. Kaip minėjau anksčiau, nuolatinės pastangos ir planavimas veda į sėkmę.

Stiprink valios raumenis

Tavo savikontrolės raumenys veikia lygiai taip pat kaip ir kūno raumenys – netreniruojami silpsta. Bet „įkinkyti“ į darbą jie stiprėja visą laiką ir padeda įgyvendinti tikslus.

Ugdydami valią suteikite sau nuolatinius iššūkius. Nustokite valgę nesveiką maistą, kiekvieną dieną padarykite nors po keletą šimtų atsispaudimų, išsitieskite, kai jaučiatės „susmukę“, įgykite naujų įgūdžių, kurie nebūtinai susiję su jūsų veikla.

Pradėkite mažais žingsneliai. Jei norite numesti dietos, valgykite trečdaliu mažiau negu iki šiol. Vėliau, jau šiek tiek įgavę pasitikėjimo, sumažinkite maisto kiekį dar tiek pat. Ilgainiui jūsų valios raumenys taps stiprūs.

Nepersistenk

Nesvarbu kaip stipriai paaugo jūsų valios raumenys, privalote suprasti, jog jūsų galimybės yra ribotos. Jei perdegsite, ilgainiui tai gali stipriai atsiliepti jūsų produktyvumui ir sveikatai.

Nepriimkite keleto iššūkių vienu metu. Dauguma žmonių pernelyg pasitiki savimi ir mano galėsiantys atsisakyti žalingų įpročių, tačiau pasąmoningai jie vis tiek „išlenda“.

Sėkmingi žmonės žino, kad ne mažiau svarbu tam tikru momentu nustoti siekti savo tikslo ir atsipalaiduoti. Kaip sakė mano draugas: „Žinok, kada pralaimėti ir išgerti Margaritos kokteilį“.

Susikoncentruok ties tuo, ką padarysi, o ne tuo, ko vengsi

Norite numesti svorio, atsikraktyti žalingo įpročio ar blogos nuotaikos? Tuomet ugdykite gerus įpročius, užuot susikoncentravę ties blogais įpročiais ir problemomis. Mesti rūkyti daug lengviau, jei užsibrėžiate tikslą lankytis sporto salėje.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad kuo labiau stengiatės užmigti, tuo mažiau šansų, jog užmigsite. Atkakliai besistengdami atsisakyti blogio įpročio, jūs gaunate atvirkščią rezultatą.

Neabejoju, kad dalį šių patarimų (arba juos visus) esate skaitę anksčiau. Jie – esminiai, ilgaamžiai, todėl veikia visada. Prisiminkite, kad neturite tapti kitokiu žmogumi, kad taptumėte sėkmingu žmogumi. Svarbu ne tai, kas esate, o tai, ką darote.


#    Comments [0] |

Dalykai, kuriuos daro sekmingi zmones

Kodėl tu susilauki stulbinamos sėkmės vienose srityje, tačiau kitose – ne? Pasirodo, kad daugybė nemažai pasiekusių žmonių neįsivaizduoja savo sėkmės priežasčių.

Dažnai sėkmę aiškiname kaip tam tikrų įgūdžių ir talentų turėjimą, kurių stingame kitose srityse. Tačiau toks intuityvus atsakymas nėra nedidelė paveikslo detalė.

Mūsų tyrimas rodo, kad sėkmingi žmonės tokiais tampa ne todėl, kas yra, o dėlto ką daro. Jei konkrečiau, yra devyni dalykai, kuriuos daro sėkmingi žmonės.

Būk konkretus

Kai užsibrėžiate tikslą, pasistenkite jį padaryti kiek įmanoma konkretesnį. „Numesti 5 kg.“ yra geresnis tikslas už „numesti keletą kilogramų“, nes jis perteikia vaizdą, kaip atrodo sėkmė. Žinojimas kur esi ir kiek dar liko iki tikslo verčia neprarasti entuziazmo iki tol, kol tikslą pasiekiate.
Turėdami omenyje, kokie užimti mes esame ir kiek daug tikslų vienu metu bandome pasiekti, nieko keisto, kad prarandame galimybes. Paprasčiausiai mes jų nepastebime.

Ar iš tiesų šiandien nėra galimybės nueiti į sporto salę? Atsakyti į skambutį? Išsiųsti verslo pasiūlymą? Pasiekti tikslą reiškia pasinaudoti šiomis galimybėmis, kitaip jos išslys mums iš pirštų.

Matuok progresą

Norint pasiekti tikslą, reikia reguliariai ir nuoširdžiai matuoti progresą. Jeigu nežinote dabartinių rezultatų, jūs negalite atitinkamai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes ir naujus iššūkius. Matuokite progresą kiekvieną dieną (blogiausiu atveju - kartą į savaitę).

Būk realistiškas optimistas

Kai nusistatote tikslą, į viską žvelgiate pozityviai. Tikėjimas savo sėkme yra nepaprastai svarbus siekiant išlaikyti motyvaciją. Tačiau kad ir koks būtų tikslas, nemanykite, jog jį pasieksite lengvai.

Dauguma tikslų (ypač ambicingų) reikalauja laiko, planavimo, pastangų ir atkaklumo. Jei manysite, kad kelionė bus lengva, tai jos metu padarysite daugybę klaidų, kurių buvo galima išvengti.

Siekite tobulėjimo, o ne populiarumo

Tikėjimas savo įgūdžiais pasiekti tikslą yra svarbu, tačiau taip pat reikia tikėti, jog galite įgyti naujų įgūžių. Dauguma mūsų tiki, jog intelekto, asmenybės, fizinių savybių negalime pakeisti. Tuomet užsibrėžiame tokius tikslus, kurie atitiktų mūsų asmenybę.

Laimei, mokslininkai įrodė, kad ši prielaida yra klaidinga. Suvokimas, kad galite pasikeisti padeda priimti geresnius sprendimus ir pasiekti pilną potencialą. Kitas naudingas aspektas - malonu bus ne tik pasiekti tikslą, bet ir jo siekti.

Ugdyk discipliną

Disciplina yra gebėjimas siekti ilgalaikių tikslų ir nepasiduoti esant sunkioms situacijoms. Tyrimai rodo, kad disciplinos nestokojantys žmonės įgyja daugiau žinių ir daugiau uždirba.


Gera naujiena ta, kad galite ugdyti discipliną. Žmonės, kurie dažniau mano esantis nedisciplinuoti, turi daugiau galimybių pasikeisti ir pasiekti sėkmės. Kaip minėjau anksčiau, nuolatinės pastangos ir planavimas veda į sėkmę.

Stiprink valios raumenis

Tavo savikontrolės raumenys veikia lygiai taip pat kaip ir kūno raumenys – netreniruojami silpsta. Bet „įkinkyti“ į darbą jie stiprėja visą laiką ir padeda įgyvendinti tikslus.

Ugdydami valią suteikite sau nuolatinius iššūkius. Nustokite valgę nesveiką maistą, kiekvieną dieną padarykite nors po keletą šimtų atsispaudimų, išsitieskite, kai jaučiatės „susmukę“, įgykite naujų įgūdžių, kurie nebūtinai susiję su jūsų veikla.

Pradėkite mažais žingsneliai. Jei norite numesti dietos, valgykite trečdaliu mažiau negu iki šiol. Vėliau, jau šiek tiek įgavę pasitikėjimo, sumažinkite maisto kiekį dar tiek pat. Ilgainiui jūsų valios raumenys taps stiprūs.

Nepersistenk

Nesvarbu kaip stipriai paaugo jūsų valios raumenys, privalote suprasti, jog jūsų galimybės yra ribotos. Jei perdegsite, ilgainiui tai gali stipriai atsiliepti jūsų produktyvumui ir sveikatai.

Nepriimkite keleto iššūkių vienu metu. Dauguma žmonių pernelyg pasitiki savimi ir mano galėsiantys atsisakyti žalingų įpročių, tačiau pasąmoningai jie vis tiek „išlenda“.

Sėkmingi žmonės žino, kad ne mažiau svarbu tam tikru momentu nustoti siekti savo tikslo ir atsipalaiduoti. Kaip sakė mano draugas: „Žinok, kada pralaimėti ir išgerti Margaritos kokteilį“.

Susikoncentruok ties tuo, ką padarysi, o ne tuo, ko vengsi

Norite numesti svorio, atsikraktyti žalingo įpročio ar blogos nuotaikos? Tuomet ugdykite gerus įpročius, užuot susikoncentravę ties blogais įpročiais ir problemomis. Mesti rūkyti daug lengviau, jei užsibrėžiate tikslą lankytis sporto salėje.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad kuo labiau stengiatės užmigti, tuo mažiau šansų, jog užmigsite. Atkakliai besistengdami atsisakyti blogio įpročio, jūs gaunate atvirkščią rezultatą.

Neabejoju, kad dalį šių patarimų (arba juos visus) esate skaitę anksčiau. Jie – esminiai, ilgaamžiai, todėl veikia visada. Prisiminkite, kad neturite tapti kitokiu žmogumi, kad taptumėte sėkmingu žmogumi. Svarbu ne tai, kas esate, o tai, ką darote.


#    Comments [0] |
# Tuesday, 03 January 2012

Trys darbuotoju tipai, kuriuos būtina pasamdyti


Prieš tris savaites rašiau straipsnį apie tris darbuotojų tipus, kuriuos būtina nedelsiant atleisti. Geriau neturėti darbuotojo visai, negu turėti vieną iš išvardytų tipų.

Straipsnyje žiūrima per inovacijų prizmę, t.y. patariama atleisti tuos darbuotojus, kurie labiausiai stabo naujų produktų ir paslaugų kūrimąsi.

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra personalo ar įdarbinimo, o labiau inovacijų srities straipsnis. Štai trys darbuotojų tipai, kuriuos būtina pasamdyti, norint paskatinti naujovių kūrimą bendrovėje.

Mokytojai (The Challenging Coach)

„Tai nėra pats geriausias tavo darbas ir manau, tu tą supranti pats. Žinau, kad tu gali geriau ir aš ketinu tau padėti su tuo susitvarkyti.“

Daugybė mūsų gyvenime yra turėję nors vieną gerą mokytoją. Buvo momentų kai jautėtės išsisėmę, tačiau jūsų mokytojai matė jūmyse potencialą ir paskatino jus rodytis dar geresnius rezultatus. Tikriausiai, taip pat paskatino tapti geresniu žmogumi.

Iššūkius keliantys mokytojai skatina pasinaudoti galimybėmis, kurių būdamas vienas jūs nesiimtumėte. Visų pirma, jis parodo tas galimybes, atveria žmogui akis. O svarbiausia tikriausiai yra tai, kad jis vertina klaidas, nes žino jų didžiulę mokymosi vertę.

Šie mokytojai jums suprasti, ko norite iš gyvenimo. Ironiška, tačiau bendrovėse su lyderiais, kuriuose žinoma kaip mesti iššūkį darbuotojams, yra didžiausia darbo jėgos kaita. Skirtumas tas, kad jie bendrovę palieka laimingi ir energingi.

Jeigu norite turėti mokytoją ir tarp savo darbuotojų, geriausia kreiptis į pažįstamus ir verslo partnerius. Paprašykite, jog kolegos pasidalintų istorijomis, ką ir kokiu būdu išmoko iš savo mokytojų. Turėti nors vieną mokytoją reikia kiekvienam žmogui.

Verslininkas (The Entrepreneur)

„Visi tie žmonės, kurie streikuoja Volstryte… Žinai, įtariu, kad jiems galėtum parduoti daugybę kepurių, skėčių ir hotdog’ų. Kam priklauso prekės ženklas „Okupuokime Volstrytą“ (angl. „Occupy Wall Street“)? Manau, galima užregistruoti jį ir pardavinėti marškinius su šia emblema.“

Šie verslininkai natūraliai prijaučia kapitalizmo sistemai ir mėgsta spręsti iššūkius – kuo sunkesni, tuo geriau. Jų protas nukreiptas į kūrybą. Jie mato galimybes, kai kiti mato problemas. Parodykite man verslininką, ir aš parodysiu jums žmogų, kuris pilnai atsako už savo pasirinkimus.

Opra Vinfri prisimena, kai vaikystėje jai močiutė patarė išmokti skalbti ir džiaustyti drabužius. Neva, toks yra moters likimas. Opra priėmė šiuos žodžius kaip iššūkį ir jau paauglystėje demonstravo nepaprastą verslumą.

Jei jūsų bendrovėje daug kūrybininkų, idėjų gausa jūs nesiskundžiate, bet kas apsiima įgyvendinimu? Iš kitos pusės, jei apsupate save analitiškais žmonėmis, jūs pritrūksite idėjų. Voltas Disnėjus turėjo Rojų Disnėjų, o Bilas Geitsas – Polą Aleną.

Norėdami surasti verslius žmones, ieškokie iššūkius mėgstančius ir entuziazmo nestokojančius žmones, dažniausiai jaunus. Kai kurie galbūt jau spėjo sužlugdyti savo verslą dėl patirties stokos. Vėlgi, svarbiausia, kad šis žmogus būtų optimistiškas ir matytų galimybes.

Jūsų priešingybės (Your Opposites)

„Tarp įtemptų priešingybių yra harmonija, visai kaip lanko ir strėlės atveju“, – Heraklitas.

Kas yra yin ir kas yra yang? Kas mąsto kairiuoju pusrutuliu, o kas dešiniuoju? Mūsų nuomone, pačios sėkmingiausios bendrovės yra tos, kurios rado balansą tarp vieno ir kito.

Jei jūsų bendrovėje daug kūrybininkų, idėjų gausa jūs nesiskundžiate, bet kas apsiima įgyvendinimu? Iš kitos pusės, jei apsupate save analitiškais žmonėmis, jūs pritrūksite idėjų. Voltas Disnėjus turėjo Rojų Disnėjų, o Bilas Geitsas – Polą Aleną.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 21 December 2011

Septyni būdai plonai piniginei pripildyti (II dalis)

Vaistas nr. 3: tegu daugėja jūsų aukso

„Štai jūsų plonos piniginės jau pilnėja. Jau išmokote palikti jose dešimtadalį to, ką uždirbote. Išmokote kontroliuoti savo išlaidas, kad išsaugotumėte didėjantį turtą. Dabar apsvarstysime, kaip priversti tą turtą tarnauti jums ir jį gausinti. Malonu piniginėje turėti aukso, jis džiugina šykštuolio širdį, tik, deja, jis nieko neuždirba.

Auksas, kurį sukaupėme, pasilikdami dalį savo pajamų, tik pradžia. Jo atnešamos pajamos ir sukraus mums turtus. Taigi, kaip priversti auksą dirbti? Mano pirmoji investicija buvo nesėkminga – praradau viską, ką turėjau. O mano pirmoji sėkminga investicija buvo paskola, kurią suteikiau Agarui, skydų meistrui.

Kartą per metus jis prisipirkdavo daug bronzos, atgabentos iš už jūrų, ir naudojo ją skydams gaminti. Neturėdamas pakankamai lėšų sumokėti už ją pirkliams, skolindavosi iš tų, kurie turėjo atliekamų pinigų. Jis buvo garbingas žmogus ir, pardavęs pagamintus skydus, skolas grąžindavo su didelėmis palūkanomis.“

Toliau Arkadas pasakojo, kad kas kartą, kai skolindavo Agarui, pasiimdavo ir iš skolos susikaupusias palūkanas, todėl didėjo ne tik kapitalas, bet ir pajamos. Maloniausia buvo matyti, kaip tos sumos grįžta į Arkado piniginę.

Žmogaus turtas – tai ne monetos, kurios skambčioja jo piniginėje. Tai jo gaunamos pajamos, ta aukso srovelė, kuri be perstojo teka į jo piniginę ir neleidžia jai suplonėti. Štai ko kiekvienas žmogus turėtų siekti. To trokšta visi, kiekvienas iš mūsų. Juk visi norime pajamų, kurių srautas nenutrūktų, kad ir ką darytumėte – dirbtumėte ar keliautumėte.

Arkadas tęsė: „Mano pajamos buvo didelės. Paskolos Agarui buvo mano pirmieji mėginimai sėkmingai investuoti. Pasimokęs iš jų, kapitalui didėjant pradėjau skolinti ir investuoti daugiau. Iš pradžių tik iš kelių, o vėliau jau iš daugelio šaltinių į mano piniginę tekėjo auksinė turto srovė, o tą turtą galėjau skirti išmintingiems dalykams, kokius tik sugebėjau sugalvoti.“

Žmogaus turtas – tai ne monetos, kurios skambčioja jo piniginėje. Tai jo gaunamos pajamos, ta aukso srovelė, kuri be perstojo teka į jo piniginę ir neleidžia jai suplonėti. Štai ko kiekvienas žmogus turėtų siekti. To trokšta visi, kiekvienas iš mūsų. Juk visi norime pajamų, kurių srautas nenutrūktų, kad ir ką darytumėte – dirbtumėte ar keliautumėte.

Aukso kiekis didėja labai greitai, kai jį tinkamai naudojant gaunamos geros pajamos. Tai aiškiai rodo toliau aprašytas pavyzdys.

Vienas ūkininkas, gimus pirmajam sūnui, davė pinigų skolintojui dešimt sidabrinių ir paprašė juos naudoti skolinimui iki tol, kol jo sūnui sukaks dvidešimt metų. Pinigų skolintojas sutiko ir pažadėjo ketvirtadalio šios sumos dydžio palūkanas per ketverius metus. Kadangi ūkininkas tą sumą atidėjo savo sūnui, paprašė pinigų skolintojo palūkanas kas kartą pridėti prie pagrindinės sumos.

Kai sūnui sukako dvidešimt metų, ūkininkas nuėjo pas pinigų skolintoją pasiteirauti apie savo pinigus. Pinigų skolintojas paaiškino, kad ši suma didėjo dėl procentų, todėl nuo dešimties sidabrinių ji išaugo iki trisdešimt vieno ir pusės sidabrinio.

Ūkininkas labai apsidžiaugė, o kadangi sūnui tuo metu tų pinigų nereikėjo, paliko juos pinigų skolintojui. Kai sūnus sulaukė penkiasdešimties metų, o jo tėvas jau buvo iškeliavęs į kitą pasaulį, pinigų skolintojas atidavė jam susikaupusius pinigus – šimtą šešiasdešimt septynis sidabrinius.

Štai jums trečias vaistas plonos piniginės ligai gydyti: „Kiekvieną monetą įkinkykite į darbą, kad ji uždirbtų pinigus, kaip laukai duoda derlių, kad neštų jums pajamas – turto srautą, be perstojo tekantį į jūsų pinigines.“

Vaistas nr. 4: saugokite savo turtus

„Nelaimės mėgsta turto blizgesį. Piniginėje esantį auksą reikia gerai saugoti, kad jo neprarastumėte. Todėl būtų išmintinga išmokti saugoti savo pinigus, kol dar jų turite mažai, o ne laukti, kol dievai duos daugiau“ – kalbėjo Arkadas kitą dieną savo klausytojams.

Kiekvieno, kas turi aukso, tykoja didelės pagundos: atrodo, kad būtų galima daug uždirbti, investavus jį į patikimiausius projektus. Dažnai draugai ir giminės drąsiai daro tokias investicijas ir ragina sekti jų pavyzdžiu.

Pirmasis patikimas investavimo principas – pagrindinės sumos saugumo užtikrinimas. Ar protinga žavėtis dideliu uždarbiu, jei yra pavojus prarasti investuotą sumą? Sakyčiau, kad ne.

Bausmė už riziką – galimas visko praradimas. Todėl prieš investuodami savo lėšas gerai išnagrinėkite visas garantijas, kad jos nepražus. Nesusižavėkite romantiškais troškimais kuo greičiau praturtėti.

Prieš kam nors skolindami pinigus įsitikinkite, ar jis galės grąžinti, pasidomėkite, ar grąžindavo kitiems. Priešingu atveju jūs, patys to nenorėdami, galite padovanoti jam savo sunkiai uždirbtus pinigus. Prieš investuodami į ką nors išsiaiškinkite, kokie pavojai gali tykoti jūsų investicijos.

„Mano pirmoji investicija baigėsi tragiškai. Visų metų santaupas patikėjau tokiam Azmarui, plytų gamintojui, kuris išsirengė į tolimą kelionę užjūrin. Susitarėme, kad Tyro mieste iš finikiečių jis nupirks man retų brangakmenių. Jam sugrįžus, ketinome juos parduoti ir pelną pasidalyti.

Tačiau tie finikiečiai pasirodė esantys dideli sukčiai – vietoj brangakmenių jam įkišo spalvoto stiklo gabaliukų. Mano santaupos prapuolė. Dabartinė mano patirtis būtų leidusi iš karto suprasti, kad kvaila pavesti plytų gamintojui pirkti brangakmenius.

Todėl iš savo patirties patariu jums per daug nepasikliauti žiniomis, patikint kitiems savo lėšas, kad išvengtumėte galimų investavimo spąstų. Geriau pasitarkite su tais, kurie turi patirties, kaip iš pinigų gauti pelno. Tokių patarimų galima gauti ir nemokamai, o jų vertė didžiulė.“

Jį galima nusakyti taip: „Saugokite savo turtą, investuodami jį tik ten, kur pagrindinė suma bus saugi, iš kur ją prireikus bus galima atsiimti ir kur už ją gausite pakankamai dideles palūkanas. Tarkitės su išmanančiais žmonėmis. Klauskite patarimo tų, kurie turi patirties, kaip iš aukso gauti pelno. Tegu jų išmintis apsaugo jūsų lobį nuo nesaugaus investavimo.“

Saugokite savo turtą, investuodami jį tik ten, kur pagrindinė suma bus saugi, iš kur ją prireikus bus galima atsiimti ir kur už ją gausite pakankamai dideles palūkanas. Tarkitės su išmanančiais žmonėmis. Klauskite patarimo tų, kurie turi patirties, kaip iš aukso gauti pelno.

Vaistas nr. 5: padarykite būstą pelninga investicija

„Jei žmogus devynis dešimtadalius to, ką uždirbo, skirs pragyvenimui ir gyvenimo malonumams, o kažkokią tų devynių dešimtadalių dalį galės paversti pelninga investicija be žalos savo gerovei, jo turtai augs greičiau“ – aiškino Arkadas savo klausytojams penktą dieną.

„Labai daug žmonių Babilone su savo šeimomis gyvena netinkamuose būstuose. Reikliems savininkams jie brangiai moka už patalpas, kuriose jų žmonos neturi vietos gėlėms auginti, taip džiuginančioms moterų širdis, o jų vaikai neturi kur žaisti, išskyrus nešvarias gatves.

Jokia šeima negali džiaugtis visais gyvenimo malonumais, jei neturės bent švaraus lopinėlio žemės, kur vaikai galėtų pažaisti, o žmonos užsiauginti ne tik gėlių, bet ir šviežių daržovių bei vaisių šeimai pamaitinti.“

„Turėti nuosavą namą nėra neįmanomas dalykas kiekvienam, kas to labai nori. Argi mūsų puikusis karalius neišplėtė Babilono sienų tiek, kad jame dabar yra daug nenaudojamų žemių, kur už prieinamą kainą galima įsigyti sklypą namui statyti?“, – teiravosi Arkadas.

Štai kokia palaima laukia žmogaus, turinčio savo namus. Labai sumažės ir jo pragyvenimo išlaidos, daugiau pajamų galės skirti malonumams ir savo troškimų tenkinimui. Taigi penktasis vaistas plonos piniginės ligai gydyti vadinasi taip: „Turėkite savo nuosavą namą.“

#    Comments [0] |