Page 1 of 3 in the vyrai category Next Page
# Tuesday, 13 March 2012

Moterys jauciasi laimingesnes kai ju partneriai liudi

Moterys jaučiasi laimingesnės, kai jų partnerius kankina liūdesys, rodo mokslininkų tyrimas.

Išsamus tyrimas, kurį atliko Harvardo medicinos mokykla, parodė, kad moterys jaučiasi laimingos, kai jų vyrus kamuoja liūdesys, nes jos mano, kad tokie jų partnerių jausmai yra naudingi partnerystei. Moterys teigė, kad vyrų atvirai demonstruojamas liūdesys, rodo jų pasitikėjimą ir norą įsipareigoti. Dr. Shiri Cohen, viena iš tyrimą atlikusių mokslininkių, sakė: „Moterys partnerių emocijas vertina dvejopai - jos gali kenkti arba padėti santykiams. Vyrų liūdesys moterims atrodo lyg „investicija“ - patirtis, kuri gali tik suartinti porą, o ne ją išskirti“.

Tyrime dalyvavo 156 heteroseksualios poros, kurių santykiai trunka vidutiniškai 3,5 metų (56 proc. buvo susituokusios poros). Kiekvienas tyrimo savanoris buvo prašomas papasakoti apie įvykį, susijusį su partneriu, kuris sunervino, nuliūdino ar privertė susirūpinti. Pasakojimai buvo filmuojami. Tada poros buvo suvedamos ir prašomos dešimt minučių aptarti ir diskutuoti apie prieš tai nurodytas situacijas. Poros buvo filmuojamos, o jų emocijos fiksuojamas specialaus elektroninio prietaiso, kuris nurodydavo emocijų stiprumą ir tipą - teigiamas ar neigiamas emocijas jausdavo savanoriai.

Mokslininkai tyrinėjo vaizdo medžiagą ir užfiksuotas porų emocijas. Jie tikėjosi, kad partneriai jaus panašias emocijas, tačiau rezultatai nustebino. Moterys jausdavosi laimingesnės, pajutusios partnerių nusiminimą, o vyrai jausdavosi laimingesni, kai aiškiai suprasdavo, ką reiškia jų partnerių emocijos, nesvarbu, ar jos buvo teigiamos ar neigiamos. Taip pat paaiškėjo, kad vyrams sunku atskirti, kurios moterų emocijos teigiamos, o kurios - neigiamos. Pavyzdžiui, daugiau nei pusė vyrų galvodavo, kad jų mylimosios piktos, kai jos iš tiesų jautėsi laimingos. Skirtingai moterys, gana tiksliai suprasdavo, kaip jaučiasi jų partneriai.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 29 February 2012

Sekso zaidimai budas isvengti rutinos

Seksologai teigia, kad žaidimai, kurių metu jūs įkūnijate kokį nors personažą, − puikus būdas atgaivinti rutina virtusį seksą.

Valdovė ir vergas

Vieni svarbiausių šio žaidimo atributų − latekso rūbai, botagėliai, antrankiai, kaukės ir pan. Parduotuvės suaugusiesiems siūlo itin platų asortimentą šios rūšies prekių.

Valdovės ir vergo situaciją visai nesunku suvaidinti namų sąlygomis. Tu − valdinga ir stipri, o jis turi pasijusti bejėgis ir silpnas. Tu kuri taisykles, jis − tik paklūsta, tačiau malonumas garantuotas abiem.

Gydytojas ir pacientė

Baltas chalatas, kepuraitė... Gydytoju galite apsimesti kuris tik norite. Gydytojo apžiūra, bakstelėjimai švirkštu, pirmoji pagalba − tai tik nedidelė dalis repertuaro, kurį padiktuoja ši tema.

Užpuolikas ir auka

Užpuoliką gali suvaidinti tiek vyras, tiek moteris. Labiau paplitęs pirmasis variantas. Paprastai pora iš anksto susitaria, kad nori žaisti tokį žaidimą ir kuris kurio vaidmens imsis.

Tačiau laikas ir vieta, kada ir kur tai įvyks, lieka paslaptimi. Taigi „auka“ iš tikrųjų būna užpulta netikėtai. Aštrių pojūčių tikrai netruks.

Striptizo šokėja ir klientas

Šiame žaidime pagrindinis vaidmuo tenka moteriai. Jei iki šiol su šokiu neturėjai nieko bendro − prieš tokį triuką praverstų keletas realių striptizo pamokų.

Namuose susikurti striptizo klubo atmosferą visiškai paprasta − tereikia pritemdyto apšvietimo, minkštų pagalvėlių, patogios sofos, muzikos ir seksualių apatinių.

Mokytoja ir mokinys

Bemaž visi berniukai kažkada vaikystėje buvo platoniškai įsimylėję kokią nors mokytoją.

Suaugusių vyrų fantazijose taip pat dažnai iškyla jauna, žavi, seksuali mokytoja, susisukusi plaukus į griežtą kuodą, avinti aukštakulnius ir siaurą trumpą sijonėlį. Nesunku suvokti, jog tokią fantaziją paversti realybe visai nesunku.

Žmona ir meilužis

Pamenate klasikinius anekdotus? Grįžta vyras iš komandiruotės ir... Nė vienas vyras nenorėtų namuose aptikti to, apie ką pasakojami anekdotai.

Tačiau pasijusti meilužio, užsukusio pas žavią moterį vos jos vyrui išvykus į komandiruotę, kailyje norėtų beveik visi. Suteik jam tokią progą. Žaidimas būtinai turėtų prasidėti viešoje vietoje, kur yra daugiau žmonių.

Prie jų turite vaidinti, kad esate nepažįstami, susikurti savo ženklų kalbą, slapta „susitarti“ dėl pasimatymo, namo ar į viešbutį vykti ne kartu, kad niekas nepastebėtų ir „nieko neįtartų“.

Šios situacijos esmė − pakurstyti savo geismą paslaptimi ir intriga taip, kad lovą pasiektumėte jau nebe rusendami, o liepsnote liepsnodami aistra.

Filmo kūrimas

Tu ir tavo mylimasis norite pasijusti kaip aktoriai, vaidinantys pagrindines roles meilės filme? Tai visai nesunku. Čiumpate kamerą, randate tinkamą kampą, iš kurio geriausiai matosi jūsų meilės žaidimų scena, ir tiesiog imatės veiksmo.

Jei vienas imsis dar ir režisieriaus vaidmens, galės diriguoti veiksmui komentarais, kokia poza atsistoti (atsisėsti, atsigulti). Svarbiausia − būkite atsargūs ir ypač atidžiai saugokite nufilmuotus vaizdelius.

Santechnikas ir namų šeimininkė

Atrodo, sugedęs čiaupas − visai neromantiškas dalykėlis. Tačiau jį taisantis seksualus santechnikas kažkodėl nuolat lankosi daugybės moterų seksualinėse fantazijose.

Taigi tavo brangiausiajam tereikia senų marškinių, suplyšusių džinsų, kepuraitės su snapeliu ir per petį permesto krepšio su įrankiais.

Jis paskambina į duris, tu atidarai. Jis kalba kaip netašytas darbininkas, o tu − dėkinga šeimininkė, kurios virtuvę šis vyriškis netrukus išgelbės nuo stichinės nelaimės. Nusivedi jį į virtuvę, jis atsigula ant grindų arba tu atsisėdi ant virtuvės stalo ir... „taisymas“ prasideda.

„Ačiū Dievui atėjai“

Tikrai ne visada verta iš anksto kruopščiai suplanuoti savo veiksmų planą, ką ir kaip veiksite, kuo rengsitės, kokius žaisliukus turėsite po ranka. Viskas priklauso nuo noro ir fantazijos.

Nustebink jį tiesiog „įmurkdydama“ į savo susikurtą žaidimą. Jis grįžta namo, tu pasitinki ir iš karto sukuri jam tokią situaciją, kurioje jis tiesiog privalo vaidinti.

Pvz., pasitinki jį kaip karalių, pati pasipuošusi rūmų dama (nuoširdžiai nustebusi, kodėl jis taip nederamai apsirengęs rūmų puotai), arba apsimeti, kad jis supainiojo butus ir atėjo visai ne į savo namus...

#    Comments [0] |
# Sunday, 26 February 2012

kaip suprasti kad partneriui lovoje nuobou

Po tam tikro laiko bet kokios poros seksas nustoja būti toks jaudinantis kaip pažinties pradžioje, tvirtina seksologai. Kaip suprasti moteriai, kad vyrui pasidarė su ja nuobodu lovoje? Ir ką daryti?

Seksologai iš Lidso universiteto paskelbė priežastis, kurios nulemia aistros atšalimą ir į kurias pataria atsižvelgti moterims, kai kyla įtarimas, jog partneris joms tapo abejingas.

Drovumas

Kaip išaiškino britų mokslininkai, atlikę tyrimus, kad padidėtų šansai suvilioti vyrą, moteriai verta atsižadėti kuklumo ir apsinuoginti iki pusės. Tyrimai parodė, kad 40 procentų nepridengto kūno padaro moterį labiausiai patrauklia priešingai lyčiai.

Jei moteriai sunku apsinuoginti prieš vyrą arba ji bijo mylėtis šviesoje, ar reikia stebėtis, kad vyrui lovoje su ja bus nuobodu? Kad pajustumėte malonumą iš intymių santykių, visai nebūtina turėti tobulą kūną. Reikia mylėti save tokią, kokia esate.

Atsargumas

Kai partneris visus savo veiksmus pradeda mandagiu klausimu: „Ar galima...?“ – tai nė kiek neįkvepia. Baimė šokiruoti savo antrąją pusę atvirais prisipažinimais, ko jūs iš tikrųjų norite, taip pat nuskurdina seksualinį gyvenimą. Žinoma, būna sunku pasiryžti ir išdrįsti papasakoti apie savo troškimus, bet kaip kitaip mylimas žmogus sužinos apie juos?

Iš anksto nuspėjami veiksmai

Ilgalaikėje santuokoje seksas dažnai virsta rutina. Jei priėjote iki to, kad partneris ir jūs iš anksto galite nusakyti kiekvieną būsimą kito judesį – tai pavojingas simptomas ir signalas, kad reikia skubiai kažką keisti. Pavyzdžiui, jei įprasta preliudija netrunka ilgiau kaip penkias minutes, pasistenkite prailginti įvadinių glamonių laiką prieš numalšindami geismą.

Pasyvumas

Nėra griežtų taisyklių, kas turi būti sekso iniciatoriumi ir parodyti aktyvumą. Tai nereiškia, kad jūs turite pasikeisti vietomis su vyru ir būti visą laiką aktyvi. Tiesiog retkarčiais parodykite iniciatyvą.

Per garsiai ar nepakankamai išreiškiamos emocijos

Teatrališkai garsios dejonės ar murkimas, dažnas tų pačių žodžių kartojimas – visa tai gali erzinti partnerį lovoje taip pat kaip ir visiškas tylėjimas. Tačiau įprotis krizenti ir maivytis kaip moksleivei taip pat gali paversti seksualinį gyvenimą vaikų žaidimu – iš nieko gero neišeis.

Įprotis analizuoti

Vargu ar galima priekaištauti žmogui, kuris mėgsta viską apsvarstyti ir įvertinti, prieš ryždamasis kokiam nors poelgiui. Tačiau sekse kartais reikia tiesiog atsiduoti aistrai – be jokių svarstymų ir vertinimų. Jeigu analizuosite kiekvieną žingsnį, tai santykiai neteks spontaniškumo – svarbiausios įsimenančio sekso ypatybės.

Nenoras leistis į eksperimentus sekse

Jeigu jus gąsdina pasiūlymai dėl naujų pozų ir vaidmenų žaidimų, tai aštrių pojūčių partneris su jumis tikrai nepatirs. Seksualinės fantazijos neskirstomos į geras ir blogas, todėl duokite joms laisvę. Pabandykite iš pradžių apsvarstyti su partneriu prie vyno taurės savo seksualinius pageidavimus – tai padės juos įgyvendinti.

#    Comments [0] |
# Saturday, 25 February 2012

Ka mes visada norejome zinoti apie seksa

Tik nedrįsome paklausti. Atsakymai į dešimt intriguojančių klausimų.

Ar nuo sekso galima suliesėti? Ar kokakola apsisaugo nuo nėštumo? Į tokius ir panašius klausimus atsakė vokiečių profesorius Frankas Sommeris, garsus vyrų sveikatos specialistas iš Hamburgo.

Ar galima per apvaisinimą paveikti vaiko lytį?

Pagal kai kuriuos tyrimus šiltais metų mėnesiais pradedama gerokai daugiau berniukų nei mergaičių. X chromosomos, atsakingos už moterišką vaisiaus lytį, yra kur kas jautresnės karščiui nei y chromosomos.

Ar seksas iš tikrųjų padeda išsaugoti liekną figūrą?

Ekspertai sako „ taip“. Jei užsiiminėtumėte seksu mažiausiai du kartus per dieną, galėtumėte numesti kelis kilogramus. Mat per vieną lytinį aktą su patiriamu orgazmu sudeginama apie 225 kalorijų. Tai atitinka maždaug pusę didelio mėsainio.

Ar rūkymas kenkia potencijai?

Rūkymas yra vienas stipriausių potencijos priešų! Dūmus leidžiantiems vyrams gresia dvigubai didesnė rizika tapti impotentams nei nerūkantiems. Paaiškinimas paprastas: nikotinas susiaurina kraujagysles. Pirmuosius požymius galima nustatyti iš nusilpusio penio, nes ten kraujagyslės ploniausios.

Ar galima pagreitinti spermijų judėjimą?

Taip, geriant kavą. San Paulo universiteto mokslininkų atlikti tyrimai parodė, kad kavos mėgėjų spermijai iš tikrųjų yra greitesni už negeriančių šio gėrimo vyrų.

Ar važiavimas dviračiu kenkia vyrams?

Po ilgesnio laiko, praleisto ant dviračio (vidutiniškai po 6 valandas per savaitę) gali iš tikrųjų atsirasti erekcijos sutrikimų. Sėdynės spaudimas į vyro lytinius organus pablogina penio kraujo cirkuliaciją ir aprūpinimą deguonimi.

Ar įmanomas orgazmas be spermos išsiliejimo?

Taip, žinoma. Tai gali įvykti, kai vyras prieš tai jau turėjo kelias ejakuliacijas. Tuomet nespėja pasigaminti nauja sperma ir išsiliejimo nebūna, bet tai dar nereiškia, kad vyras gali nepatirti orgazmo.

Ar kokakola tikrai veikia kaip kontracepcijos priemonė?

Gandai, kad apsiplovimai kokakola po sekso apsaugo nuo nėštumo, pasaulyje yra plačiai paplitę. Iš tikrųjų kokakola paralyžiuoja spermijus. Tačiau tai tikrai nepatikima apsaugos priemonė.

Ar penis gali nulūžti?

Taip, nepaisant to, kad jame nėra kaulo. Užtenka netinkamo išlinkimo erekcijos metu, kad perlūžtų smulkių skaidulų darinys, gaubiantis akytkūnį. Tada reikia skubiai važiuoti į ligoninę.

Ar ilgas penis geriau už trumpą?

Tauškalai! Ilgas penis sekso metu netgi būna nestabilus, nes jam sunkiau išlaikyti spaudimą. Sekso kokybė priklauso nuo vyro technikos ir jausmų. Beje, ir gandai, kad ilgas penis būna vaisingesnis, yra klaidingi. Vyrai su 10 cm ilgio organu turi tokius pat šansus apvaisinti moterį kaip ir turintys 20 cm ilgio penį.

#    Comments [0] |
# Monday, 13 February 2012

Gera sveikata lemia ne tik genai

Medikai, chemikai, farmakologai, biologai teigia, kad negalima tikėtis ilgai gyventi pasikliaujant vien tik puikiais genais. „Gyvenimo trukmę, ilgą jaunystę labiau lemia tai, ką žmogus daro kasdien. Tie, kurie atsisako žalingų ir labiau paiso sveikų įpročių, gyvena ilgiau ir sveikiau“, – tikina Milano (Italija) Šv.Rapolo universiteto ligoninės endokrinologas Livio Luzi. Keletas italų mokslininkų sukūrė sveiko gyvenimo taisykles, kurios tiktų ir lietuviams.

Medikai, chemikai, farmakologai, biologai teigia, kad negalima tikėtis ilgai gyventi pasikliaujant vien tik puikiais genais. „Gyvenimo trukmę, ilgą jaunystę labiau lemia tai, ką žmogus daro kasdien. Tie, kurie atsisako žalingų ir labiau paiso sveikų įpročių, gyvena ilgiau ir sveikiau“, – tikina Milano (Italija) Šv.Rapolo universiteto ligoninės endokrinologas Livio Luzi. Keletas italų mokslininkų sukūrė sveiko gyvenimo taisykles, kurios tiktų ir lietuviams.

Daugiau žuvies ir daržovių

Vašingtono medicinos mokyklos mokslininkai nustatė, kad 20-30 proc. sumažinus per dieną gaunamų kalorijų kiekį pagerėja širdies veikla, kraujospūdis, sumažėja blogojo cholesterolio.

L.Luzi pataria kasdien valgyti daržovių ir vaisių, nes jie – puikūs antioksidantai.

Žuvies reikia valgyti tris kartus per savaitę, nes joje esančios omega3 polinesočiosios riebalų rūgštys padeda palaikyti normalią širdies veiklą, sumažina insulto tikimybę ir cholesterolio kiekį kraujyje.

Negalintiesiems gyventi be mėsos patariama rinktis paukštieną.

Pietums – bent pusvalandis

Šiuolaikinis žmogus turi mažai laisvo laiko. Daugybė žmonių per pietus greit sukemša sumuštinį ir išgeria puodelį kavos. Tokios mitybos žalą ilgainiui pajunta ne tik skrandis, bet ir visas organizmas.

Nors sumuštinyje gali būti net ir 500 kilokalorijų, paskubomis, mažai kramtant suvalgytas maistas apsunkina labiau negu lėtai kramtant suvalgyta garuojanti spagečių lėkštė.

L.Luzi pataria pietums skirti bent 30 minučių. Užuot rinkusis mėsą, suvalgyti energijos teikiančių angliavandenių patiekalą, pavyzdžiui, lėkštę makaronų.

Naudingos vynuogių odelės

Italų mokslininkai atliko tyrimą ir nustatė, kad raudonųjų vynuogių odelėje esanti medžiaga resveratrolis slopina senėjimo procesą, mažina širdies ir kraujagyslių ligų tikimybę, saugo organizmą nuo bakterijų ir virusų.

„Raudonųjų vynuogių kekę galima vadinti sveikatos šaltiniu. Beje, daug resveratrolio yra ne tik šiose uogose ir iš raudonųjų vynuogių gaminamuose gėrimuose, bet ir žaliojoje arbatoje“, – sakė L.Luzi.

Atmintį stiprina kava

Italijoje kava neretai vadinama dievų gėrimu. Italijos mokslininkai nustatė, kad joje – daug antioksidantų.

„Puodelis kavos kasdien mažina riziką susirgti vėžiu, antrojo tipo diabetu, Alzheimerio liga, senatvine silpnaprotyste, išsėtine skleroze, Parkinsono liga.

Kava teigiamai veikia emocijas, stiprina atmintį“, – teigė vienas Italijos mitybos fondo vadovų Andrea Poli.

Tereikia kava mėgautis saikingai – neviršyti dviejų trijų puodelių per dieną.

Lėta savižudybė

Praėjusio amžiaus viduryje moterų teisių gynėjos demonstracijose nešdavo ne tik transparantus, bet ir degančią aukštai iškeltą cigaretę. Tarsi laisvės ir nepriklausomybės deglą.

Šiandien žinome, kad tabakas nesuteikia nei laisvės, nei stiprybės. Atvirkščiai, paverčia nuo jo priklausoma būtybe, žudo smegenis, lytinę potenciją, savigarbą, šalia esančius žmones.

Buvęs Italijos premjeras Silvio Berlusconi viešai yra pareiškęs, jog, kad ir kur jis būtų, neatsisako vienintelio dalyko – 30 minučių trukmės popietės miego. Jo metu jis atgauna daug energijos ir todėl yra toks darbingas.

Šį pareiškimą patvirtina ir tyrėjai. Štai Atėnų universiteto mokslininkai nustatė, kad popietės miegas 37 proc. sumažina infarkto riziką.

„Miego metu pašalinami streso hormonai. O mažai miegančių žmonių organizme greičiau gaminasi alkį sukeliantys hormonai. Visiems naudinga gerai išsimiegoti naktį ir nusnausti popiet“, – tikino Šv.Rapolo universiteto Miego medicinos centro vadovas Luigi Ferrini Strambi.

Gyvenimą trikdo prietaisai

Italijos statistikos institutas nurodo, kad pusę italų kamuoja stresas dėl mašinų spūsčių.

Dar neįsėdus į automobilį apima nerimas, jaudulys, pagreitėja širdies plakimas, kvėpavimas, išmuša prakaitas. Prie to prisideda vis rečiau išjungiamų mobiliųjų telefonų, kompiuterių, televizorių keliamas stresas.

Ne vienas mokslinis tyrimas įrodė, kad prietaisais save apsupantys žmonės patiria psichikos, miego, mitybos, kitų sutrikimų.

Gydytojai pataria bent jau miegamajame nelaikyti mobiliojo ryšio telefono.

Bent šiek tiek judėkite

Šiuolaikinis žmogus sėdėdamas praleidžia 36 metus. Pasaulio medikai sutaria, kad sėdima veikla – viena pagrindinių kliūčių gerai sveikatai.

„Kad išvengtumėte diabeto, antsvorio, širdies ir kitų ligų, išlaikytumėte gerą atmintį ir lėčiau sentumėte, pakanka tris keturis kartus per savaitę po pusvalandį pasportuoti – pabėgioti, pavažinėti dviračiu, paplaukioti. Galite sodinti gėles. Svarbiausia – judėkite“, – sakė L.Luzi.

Skaitykite daugiau romanų

Streso sukeltas liūdesys tampa ir apatijos priežastimi, ir pažeidžia imuninę sistemą, neleidžia atsinaujinti smegenų ląstelėms. Liūdni žmonės dažniau serga širdies, kraujagyslių, virškinamojo trakto ligomis.

Tuo tarpu pozityvios mintys, optimizmas teigiamai veikia sveikatą.

Atsipalaiduoti padedanti veikla – joga, meditacija ir romanų skaitymas – pagerina ne tiktai bendrą savijautą, bet ir suteikia smegenims gyvybingumo, stiprina imuninę sistemą.

Atsiveria jausmų gama

Britų psichologas Stuartas Brody nustatė, kad mylintis ne tik išnyksta stresas, bet ir pagerėja kraujospūdis. Tam įtakos turi lytinio akto metu išsiskiriantys hormonai.

„Intymūs santykiai veikia fizinę, emocinę, psichologinę sferą, jų metu suaktyvinamos visos juslės, atsiveria marga jausmų gama“, – tikina mokslininkai.

Verta prisiminti

Vartokite mažiau kalorijų;

kramtykite lėtai, valgymui skirkite laiko;

dažniau mėgaukitės vynuogėmis;

per dieną išgerkite bent puodelį kavos;

nerūkykite;

gerai išsimiegokite;

venkite technologijų sukeliamo streso;

bent šiek tiek pajudėkite;

dažniau atsipalaiduokite;

mylėkite ir mylėkitės.

#    Comments [0] |

Romantiska sv Valentino vakariene su slaptu ingridientu

Virtuvės šefas Charlie's Bighamas iš Londono siūlo šiai šv. Valentino romantiškai vakarienei paruošti patiekalą, kurio „slaptas ingredientas“ jau tūkstančius metų laikomas veiksmingu afrodiziaku. Tiesa, virtuvės šefas siūlo neišduoti mylimajam slapto ingrediento, nes romantiška nuotaika gali netikėtai pradingti...

Ch. Bighamas sako, kad jautienos pyragas su jaučio sėklidėmis – reikalaujantis drąsos paraugauti patiekalas, bet priduria, kad jis tikrai turėtų padidinti libido ir įkaitinti aistras. Afrodiziakinėmis jaučio sėklidžių galiomis nuo senovės tiki kinai, kurie ir dabar naudoja jas kaip vaistą nuo impotencijos dažniau nei „Viagrą“. Šį efektyvų afrodiziaką ir jo galias yra aprašę indai.

„Jaučio sėklidės marinuojamos romo, raudono vyno, medaus ir žolelių marinate mediniame inde. Jau 15 metų gaminu šį patiekalą ir galiu pasakyti, kad kartą paragavusios poros užsisako šio patiekalo vėl ir vėl. Šiuo patiekalu domisi žurnalistai, klientai... Be abejonės, šis pyragas susilaukė didžiausio dėmesio iš visų mano gaminamų patiekalų, – sako Ch. Bighamas. -Jei jums nepavyks gauti jaučio sėklidžių, pasigaminkite jautienos pyragą be šio ingrediento, bet ruoškite jį su mylimu žmogumi, nes maisto gaminimas kartu yra geriausias būdas poroms atsipalaiduoti po darbų, kartu leisti laiką ir sukurti romantišką nuotaiką.“

Jautienos pyragas yra tradicinis airiškas patiekalas, tad jaučio sėklides siūlome pakeisti kitu „slaptu ingredientu“ - „Guinness“ alumi.

Jums reikės:

(tešlai)

200g miltų

žiupsnelio druskos ir juodųjų pipirų

110g sviesto

2-3 didelių šaukštų šalto vandens

1 išplakto kiaušinio (aptepti pyrago paviršiui)

(įdarui)

900g jautienos jautienos išpjovos, supjaustytos kubeliais

20g sviesto

25g miltų

1 didelio šaukšto alyvuogių aliejaus

2 didelių svogūnų, smulkiai supjaustytų

2 morkų, supjaustytų smulkiais kubeliais

2 didelių šaukštų „Vusterio“ padažo

2 didelių šaukštų pomidorų pastos

500 ml „Guinness“ alaus

300 ml jautienos sultinio

2 didelių šauktų cukraus

druskos ir juodųjų pipirų pagal skonį

Paruošimo būdas:

Pirmiausia imkitės įdaro. Suberkite miltus į didelį indą. Įberkite druskos ir juodųjų pipirų. Išvoliokite miltuose jautieną, kol mėsa pasidengs plonu miltų sluoksniu.

Keptuvėje ištirpinkite sviestą ant nedidelės ugnies. Sumaišykite jį su alyvuogių aliejumi. Apkepkite mėsą, svogūnus ir morkas (kepkite kelias minutes). Į keptuvę sudėkite pomidorų pastą, supilkite „Vusterio“ padažą, alų ir suberkite cukrų. Leiskite padažui užvirti, tada sumažinkite ugnį ir ant nedidelės ugnies padažą kepkite apie 2 valandas. Padažas turi būti tirštas, o mėsa suminkštėti. Leiskite mėsai ir padažui atvėsti.

Iš nurodytų ingredientų paruoškite tešlą. Pirštais maišykite miltus, sviestą, vandenį ir druską. Stenkitės darbuotis greitai, kad sviestas neištirptų. Jei masė bus per sausa, sušlapinkite keliais papildomais šalto vandens šaukštais. Tešla turi pastovėti nuo 15 iki 30 min. kambario temperatūroje. Palaukę iškočiokite, tešlos storis turi siekti apie 5 mm. Supjaustykite tešlą į plonas juosteles ir išklokite kepimo indo dugną. Sudėkite atvėsusį įdarą. Viršų uždenkite likusiomis tešlos juostelėmis (tarpelių nepalikite). Pyrago viršų ištepkite plaktu kiaušiniu.

Kepkite pyragą orkaitėje 180 laipsnių temperatūroje 30-35 minutes.

#    Comments [0] |
# Friday, 10 February 2012

Vidutinio amziaus vyro krize

Kas yra gyvenimo vidurio krizė? Ogi, kai atsikeliate vieną rytą, prieinate prie lango ir staiga suprantate, kad jūsų niekas daugiau nedžiugina: nei dairymasis į merginas trumpais sijonais, nei baltas sniegas lauke, nei reti, artėjantį pavasarį pranašaujantys saulės spinduliai. Nebėra sieloje polėkio, nieko nesinori: nei gerti, nei linksmintis, nei moterų vilioti. Kas atsitiko su jumis?

Visada mielai tvirtindavote, kad tikras vyras mėgsta mėsą, alkoholį ir moteris. Šiandien nieko iš to nebereikia. O reikia kažko, ko jūs patys nežinote. Arba gali atsitikti taip: prieinate prie veidrodžio ir staiga pastebite, kad jau nebesate kupinas jėgų sveikas vyrukas, pasirengęs savo kelyje sutriuškinti visas kliūtis. Štai ir alaus pilvukas išsišovęs, ir raukšlės aplink akis ir žilų plaukų atsirado. Jei tuo metu pribėgs vaikas, staiga suprasite, kad jis yra jūsų artėjančios senatvės pranašas...

Nenusiminkite, su jumis vyksta tai, ko neišvengia praktiškai visi vyrai apie 40–45 metus. Tai – vadinamoji „vidutinio amžiaus krizė“.

Ši vidutinio amžiaus krizė, be abejonės, būdinga ir moterims, tačiau jos išgyvena lengviau. Paklausite kodėl? Dėl paprastos priežasties. Mat moterys rečiau apie tai susimąsto, jų galvos užimtos nuolatinių rūpesčių dėl kitų žmonių: vaikų, vyro, tėvų.. Laiko sau ir savo mintims nebelieka. O vyrai iš prigimties filosofai, jie stengiasi viską įprasminti ir išanalizuoti. Todėl jiems sunkiau.

Ką sako specialistai apie vyrų vidutinio amžiaus krizę?

Kiekvieno vyro gyvenime būna periodas , kai viskas apsiverčia aukštyn kojomis. Sąvoką „vidutinio amžiaus krizė“ (arba „gyvenimo vidurio krizė“) galima apibrėžti kaip fiziologinį ir psichologinį disbalansą, kai netikėtai ant vyro galvos užgriuvusių problemų mastas sugniuždo jį. Tai įvyksta tarp 30 ir 50 metų. Šioje būklėje žmogus nesugeba blaiviai ir adekvačiai įvertinti savo padėties. Jis arba nugrimzta į sunkią depresiją, arba karštligiškai stengiasi užpildyti savo gyvenimą kažkuo paviršutinišku, dar labiau pagilindamas savo problemas. Pirmoje gyvenimo pusėje žmogui tenka spręsti užduotis, susijusias su materialios gerovės siekimu, šeimos sukūrimu, karjera. Anksčiau ar vėliau šias užduotis jis išsprendžia. Vyras dar tebėra kupinas energijos, bet nežino, kur panaudoti savo jėgas. Šiuo metu ir pradeda lįsti į galvą keistos mintys ir amžini klausimai: kam aš gyvenu? Ar pasiekiau viską , ką galėjau? Ir ar man reikia viso to, ko aš pasiekiau? Senosios vertybės nebetenka reikšmės, atsiranda naujos. Pagal statistiką šiuo gyvenimo periodu įvyksta daugiausia skyrybų, savižudybių, patiriama nervinių sutrikimų. Stiprūs vidutinio amžiaus krizės išgyvenimai priveržia žmogų pažvelgti į savo gyvenimą kitu rakursu, pakeisti planus ar net visą savo pasaulio supratimą. Žmogus gali pradėti netikėtai vertinti tai, kas dar vakar jam atrodė visiškai neįmanoma, arba atvirkščiai, atsisakyti to, kas sudarė jo viso gyvenimo prasmę, pradėti kitaip žiūrėti į save ir aplinkinius žmones. Vidutinio amžiaus krizę paprastai lydi smarkūs pokyčiai žmogaus gyvenime.

Kaip gyventi toliau? Pabandykime išsiaiškinti.

Vidutinio amžiaus krizės diagnostika

Atidžiai perskaitykite šį sąrašą ir sustatykite, kiek punktų atitinka jūsų būklę.

* Gyvenime pasiekėte viską, ko norėjote. Žmona, vaikai, butas, automobilis, sodyba. Bet kažkodėl nejaučiate pasitenkinimo.

* Ne, nieko gyvenime nepasiekėte, tik iššvaistėte brangų laiką? Stovite priešais suskilusią geldą ir nežinote, ką su ja veikti?

* Nieko daugiau nebenorite: nei sekso, nei lėbavimų, nei pasiplaukiojimo baidarėmis ar slidinėjimo Alpėse.

* Visada manėte, kad jūs nesate toks kaip visi, ypatingas, o dabar žvelgiate į save ir nieko išskirtinio nematote.

* Pradedate abejoti savo anksčiau puoselėtais jausmais įvairiems žmonėms ir sau.

* Esate labai nepatenkintas savo išvaizda, kuria anksčiau didžiavotės.

Ką sužinojote apie save? Ar galite prie šio sąrašo dar daug pridurti? Taip, tai ji – „vidutinio amžiaus vyrio krizė“.

Praktiniai patarimai

Ko negalima daryti:

* Ignoruoti savo problemą, bėgti nuo jos ir nebandyti spręsti, slopinti savo išgyvenimus alkoholiu, kompiuteriniais žaidimais, kitais stimuliatoriais.

Ką reikėtų daryti:

· Pakeisti savo gyvenimą. Pavyzdžiui, jei anksčiau visą laiką prasėdėjote namie, važiuokite į kalnus, plaukite kruiziniu laivu. Jei trūksta pinigų tolimoms kelionėms, traukite į turistinį žygį po Lietuvą.

· Pasvarstykite, kas dar jus domina. Tikriausiai dar daug ko nepamatėte, neišbandėte. Suraskite tikslą. Gal reikėtų išmokti kokią užsienio kalbą ar nusileisti bent kartą su parašiutu?

· Peržiūrėkite savo vertybes ir prioritetus, prisiminkite, kad negalite galvoti tik apie save. Daugybei žmonių reikia jūsų pagalbos ir meilės.

· Prisiminkite savo laimėjimus (tik gerus) ir pripažinkite, kad gyvenimą nugyvenote ne veltui, o priekyje laukia dar tiek daug visko!

· Pakeiskite kai ką savyje ir savo gyvenime, kad galėtumėte laisviau kvėpuoti. Kaip išmintingas žmogus ištraukite iš krizės naudos!

· Nesugebate surasti gyvenimo prasmės? Atsipalaiduokite ir apsidairykite aplinkui. Pažvelkite į apsnigtus medžius, kurie pavasarį išsprogs. Argi tai ne prasmė? Mėgaukitės kiekviena savo būties akimirka. Išmokite džiaugtis paprastais dalykais. Ir gyventi taps lengviau.

Išvada

Ne viskas taip jau tragiška. Tik nereikia bėgti nuo savo kančių, slopinti jų, baimintis naujovių, kurios beldžiasi į jūsų pasaulį, o leisti savo asmenybei persitvarkyti iki galo, atsiskleisti. Ir tada išgyvenimai ne žlugdys, o praturtins jus, padarys išmintingesniu ir brandesniu.

Vidutinio amžiaus vyrų krizė suteikia žmogui šansą pasikeisti, o to negalima laikyti trūkumu. Krizė padeda geriau suprasti save, atmesti mažmožius ir nereikalingus dalykus. Todėl mes patariame į ją žvelgti ne su baime, o su pagarba ir dėkingumu. Mūsų gyvenime yra daug įdomių ir malonių dalykų, jis per trumpas, kad gaištume jį nepasitenkinimui ir nusivylimui.

#    Comments [0] |

Vairuotojo charakteris pagal automobilio spalva

Psichologai mano, jog automobilio spalva, kurią pasirinko vairuotojas, gali atskleisti jo charakterio ypatybes. Šios žinios tikrai pravers merginoms ir moterims: naujo pažįstamo mašinos spalva joms pasakys įdomių dalykų apie jos savininką.

Balta spalva

Baltų automobilių mėgėjai – estetai, siekiantys švaros ir nepriekaištingų santykių (jie bent bando sudaryti tokį įspūdį kitiems). Balta – svajonių ir idealo spalva. Dažniausiai ją pasirenka nelinkę bendrauti, uždari žmonės.

Pilka

Pilkos mašinos vairuotojas nenori išsiskirti iš kitų. Jis užsisklendęs savyje nuo jį supančio pasaulio. Išorinis blizgesys jo nevilioja. Šis žmogus šimtą kartų pamatuos, kol atkirps.

Geltona

Geltoną automobilį įsigyja tie, kurie nori bet kokia kaina išsiskirti. Geltonos spalvos pasirinkimas taip pat reiškia troškimą išsivaduoti nuo spaudimo, tapti laimingu. Jeigu vyriškis važinėja geltona mašina, reiškia, jis veržiasi į priekį, stengiasi būti pažangus, šiuolaikiškas, atviras naujovėms. Be to, jis sugeba lengvai prisitaikyti prie permainų.

Smėlinė

Švelniai smėlinei automobilio spalvai pirmenybę teikia svajotojai. Taip pat ir daug praktiškų žmonių pasirenka tokią spalvą, nes ant jos ne taip gerai pastebimas purvas kaip ant kitų.

Sidabrinė

Vyras, kuris nori pasirodyti esąs ypatingas, pasirinks sidabro spalvos automobilį. Prie tokio vairuotojo sunku prieiti ir su juo susidraugauti. Jis – egoistas ir užsispyręs.

Oranžinė

Oranžinį automobilį pasirinkęs vyras bus kupinas energijos, veiklos ir ugnies, tačiau turi polinkį per greitai įsikarščiuoti, įtūžti.

Žydra

Važinėjimas žydru automobiliu pakelia nuotaiką, sukuria šventės pojūtį. O sėdintis prie tokios mašinos vairo bus nerūpestingas, linksmas žmogus. Su juo nebus nuobodu.

Mėlyna

Mėlynų mašinų mėgėjai labiausiai vertina ramybę ir jaukumą. Pirmenybę jie teikia dvasingumui ir harmonijai. Šiuo vairuotoju galima pasitikėti. Jis tiesus, doras ir patikimas.

Ruda

Žmogus, nelinkęs konfliktuoti su kitais, mėgstantis jaukumą, poilsį ir komfortą, važinės rudos spalvos automobiliu.

Raudona

Raudonus automobilius vairuoja stiprios asmenybės. Raudonos mašinos savininkas nebus pilka pelytė, jis atkakliai siekia užsibrėžto tikslo ir pripažinimo. Tai – aktyvus ir nuotykius mėgstantis žmogus, tačiau greitai užsiplieskiantis ir valdingas.

Žalia

Žalia automobilio spalva išduoda tai, kad jos savininkas stengiasi patikti. Ši spalva taip pat simbolizuoja energingumo stoką, pasyvumą, menkas pastangas įsitvirtinti pasaulyje, silpną temperamentą. Tai – mažiausiai agresyvi iš visų spalvų. Egzistuoja prietaras, kad šią spalvą renkasi netradicinės orientacijos vyrai.

Violetinė

Violetinė – tai romantikų spalva. Violetinės spalvos automobilis yra ženklas, kad jos savininkas siekia padaryti magišką įspūdį aplinkiniams ir pats norėtų būti moters pakerėtas. Toks vyras – kūrybinga asmenybė su stipria intuicija, neabejingas menui.

Juoda

Juoda automobilio spalva reiškia, jog jo savininkas stengiasi pabėgti nuo likimo. Nors aplinkiniai mano jį esant pasitikintį savimi žmogų, iš tikrųjų jis kenčia nuo menkavertiškumo komplekso. Jam labai svarbu, kad jį kiti gerbtų.

#    Comments [0] |

Vairuotojo charakteris pagal automobilio spalva

Psichologai mano, jog automobilio spalva, kurią pasirinko vairuotojas, gali atskleisti jo charakterio ypatybes. Šios žinios tikrai pravers merginoms ir moterims: naujo pažįstamo mašinos spalva joms pasakys įdomių dalykų apie jos savininką.

Balta spalva

Baltų automobilių mėgėjai – estetai, siekiantys švaros ir nepriekaištingų santykių (jie bent bando sudaryti tokį įspūdį kitiems). Balta – svajonių ir idealo spalva. Dažniausiai ją pasirenka nelinkę bendrauti, uždari žmonės.

Pilka

Pilkos mašinos vairuotojas nenori išsiskirti iš kitų. Jis užsisklendęs savyje nuo jį supančio pasaulio. Išorinis blizgesys jo nevilioja. Šis žmogus šimtą kartų pamatuos, kol atkirps.

Geltona

Geltoną automobilį įsigyja tie, kurie nori bet kokia kaina išsiskirti. Geltonos spalvos pasirinkimas taip pat reiškia troškimą išsivaduoti nuo spaudimo, tapti laimingu. Jeigu vyriškis važinėja geltona mašina, reiškia, jis veržiasi į priekį, stengiasi būti pažangus, šiuolaikiškas, atviras naujovėms. Be to, jis sugeba lengvai prisitaikyti prie permainų.

Smėlinė

Švelniai smėlinei automobilio spalvai pirmenybę teikia svajotojai. Taip pat ir daug praktiškų žmonių pasirenka tokią spalvą, nes ant jos ne taip gerai pastebimas purvas kaip ant kitų.

Sidabrinė

Vyras, kuris nori pasirodyti esąs ypatingas, pasirinks sidabro spalvos automobilį. Prie tokio vairuotojo sunku prieiti ir su juo susidraugauti. Jis – egoistas ir užsispyręs.

Oranžinė

Oranžinį automobilį pasirinkęs vyras bus kupinas energijos, veiklos ir ugnies, tačiau turi polinkį per greitai įsikarščiuoti, įtūžti.

Žydra

Važinėjimas žydru automobiliu pakelia nuotaiką, sukuria šventės pojūtį. O sėdintis prie tokios mašinos vairo bus nerūpestingas, linksmas žmogus. Su juo nebus nuobodu.

Mėlyna

Mėlynų mašinų mėgėjai labiausiai vertina ramybę ir jaukumą. Pirmenybę jie teikia dvasingumui ir harmonijai. Šiuo vairuotoju galima pasitikėti. Jis tiesus, doras ir patikimas.

Ruda

Žmogus, nelinkęs konfliktuoti su kitais, mėgstantis jaukumą, poilsį ir komfortą, važinės rudos spalvos automobiliu.

Raudona

Raudonus automobilius vairuoja stiprios asmenybės. Raudonos mašinos savininkas nebus pilka pelytė, jis atkakliai siekia užsibrėžto tikslo ir pripažinimo. Tai – aktyvus ir nuotykius mėgstantis žmogus, tačiau greitai užsiplieskiantis ir valdingas.

Žalia

Žalia automobilio spalva išduoda tai, kad jos savininkas stengiasi patikti. Ši spalva taip pat simbolizuoja energingumo stoką, pasyvumą, menkas pastangas įsitvirtinti pasaulyje, silpną temperamentą. Tai – mažiausiai agresyvi iš visų spalvų. Egzistuoja prietaras, kad šią spalvą renkasi netradicinės orientacijos vyrai.

Violetinė

Violetinė – tai romantikų spalva. Violetinės spalvos automobilis yra ženklas, kad jos savininkas siekia padaryti magišką įspūdį aplinkiniams ir pats norėtų būti moters pakerėtas. Toks vyras – kūrybinga asmenybė su stipria intuicija, neabejingas menui.

Juoda

Juoda automobilio spalva reiškia, jog jo savininkas stengiasi pabėgti nuo likimo. Nors aplinkiniai mano jį esant pasitikintį savimi žmogų, iš tikrųjų jis kenčia nuo menkavertiškumo komplekso. Jam labai svarbu, kad jį kiti gerbtų.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 01 February 2012

10 didziausiu klaidu santuokoje

Skirkite kelias minutes ir peržvelkite šį 10 didžiausių klaidų santuokoje sąrašą. Venkite šių klaidų ir jūsų santuoka bus laiminga.

1. Pagarbos trūkumas.

Gerbkite partnerio sprendimus. Niekada apie mylimą žmogų nekalbėkite už jo nugaros. Stenkitės jį palaikyti, suprasti ir vertinti.

2. Nemokėjimas išklausyti.

Kai sutuoktinis bando su jumis pasikalbėti, negalite atitraukti dėmesio nuo kompiuterio ar televizoriaus. Kai kalbatės, nežiūrite į akis ir nesidomite, kas jums sakoma. Tai didelė klaida santuokoje. Stenkitės ne tik išklausyti, bet ir išsakyti savo jausmus. Negalite tikėtis, kad partneris perpras jūsų mintis.

3. Seksualinio intymumo trūkumas.

Neapgaudinėkite savęs ir partnerio: seksualinio intymumo trūkumas kenkia jūsų santykiams. Jei reikia, nebijokite kreiptis į specialistus. Ieškokite išeičių ir atvirai apie seksualinio problemas kalbėkitės su parneriu.

4. Noras būti teisia ar teisiu.

Dauguma konfliktų šeimoje kyla, nes partneriai nori įrodyti savo tiesą, tačiau jūsų tikslas ne būti teisiu, o rasti kompromisą.

5. Žodžiai nesutampa su veiksmais.

Kai partnerio žodžiai nesutampa su veiksmais, jaučiame didelį nusivylimą. Mums sunku gerbti jo nuomonę ir pasitikėti jo žodžiais. Pasitikėjimas labai svarbus nuoširdiems ir atviriems santykiams.

6. Skausmingi žodžiai.

Kartais partneriai susipykę ar tiesiog erzindami vienas kitą pasako nemalonių, įskaudinančių žodžių. Toks elgesys turėtų būti netoleruojamas. Jie kenkia pasitikėjimui ir palieka nuoskaudų.

7. Nenuoširdumas.

Šeimoje negalime meluoti ir geriau neturėti jokių paslapčių. Net nepastebėsite, kaip melas atitolins jus nuo partnerio, o išaiškėjusi apgavystė sugriaus pasitikėjimą.

8. Priekaištavimas.

Nuolatinis priekaištavimas dėl tvarkos ir kitų smulkmenų gali sugriauti santykius ir įplieksti pykčius. Tačiau buitinės smulkmenos nėra pakankama priežastis gadinti gerus santykius su partneriu. Stenkitės per dažnai nepriekaištauti, o dėl erzinančių smulkmenų pasistenkite susitarti draugiškai.

9. Savanaudiškumas.

Galbūt leidžiate dideles pinigų sumas savo įgeidžiams patenkinti arba linksminatės su draugais, kai jūsų partneris trokšta ramybės. Jei norite gerų santykių šeimoje turite nuolatos galvoti apie judviejų norus ir rasti išeitis, kuri tenkintų ir jus ir jūsų partnerį.

10. Pykčio priepuoliai.

Poroms reikia išmokti konfliktus spręsti taikiai. Šaukimas, daiktų mėtymas ir panašus elgesys palieka nuoskaudų, išgąsdina partnerį ir vaikus. Jei jaučiate pyktį, išeikite pasivaikščioti, imkitės kokios nors veiklos ir problemą spręskite pykčiui atlėgus.

#    Comments [0] |