# Wednesday, 20 February 2013

baimes seksualumas

Laba diena. Nežinau, ar galiu tikėtis pagalbos, bet nors patarimo. Esu 35 metų moteris, auginu 12 metų sūnų. Jau kurį laiką dažnai ir be saiko vartoju alkoholį. Nesu asociali, degradavusi ar žemai puolusi, bet bijau, kad tokia galiu tapti. Tai – tik laiko klausimas, nes jau turiu priklausomybę. Geriu beveik kas vakarą – dažniausiai viena. O savaitgaliais kartais ir dieną... Greitai užsikabinu. Nuo ko tai prasidėjo, net sunku paaiškinti... Esu netradicinės seksualinės orientacijos, gal tai ir daro įtaką tokiam pasirinkimui... Turiu viską nuo visų slėpti – nuo vaiko, tėvų, giminaičių. Būčiau pasmerkta, jei sužinotų, nes buvau auklėta griežtoje katalikiškoje šeimoje, kur homoseksualai laikomi išgamomis ir ištvirkėliais. Pastoviai vaidinti ir meluoti –tokios psichologinės įtampos neišlaikiau... Ir nieko negaliu padaryt su savim. O išsiskyrimas su mylimu žmogum dar labiau paskatino griebtis alkoholio. Turiu draugių, bet šia tema nedrįsčiau su jom kalbėtis.

Labai tikiuosi, kad mano laiškas neliks be atsakymo. Su pagarba R.

Į portalo alfa.lt skaitytojos laišką atsako psichologė Eglė Gedrimienė

Sveiki,

iš jūsų laiško sklinda daug sunkių jausmų. Tai – ir vienišumas, ir kaltė, gėda, nusivylimas. Labai detaliai aprašėte savo izoliacijos, vienišumo jausmus. Suprantu, kad neturite su kuo pasidalyti slegiančiomis paslaptimis dėl asmeninio gyvenimo, seksualinės orientacijos, alkoholio problemų. Nuolatinis buvimas tarsi su kauke, negalėjimas atsiskleisti ir būti savimi net artimiausiame šeimos, draugų rate yra labai sunkus. Jūs ir pati minite, kad tai sukuria didelę psichologinę įtampą, kuri besitęsdama ilgą laiką iš savo pusės tik dar labiau įsuka gėrimo ratą.

Neretai geriantys žmonės alkoholiu bando skandinti sunkius jausmus, taip tarsi nuslopinti dvasinį skausmą, bent laikinai pabėgti nuo realybės ir bent trumpam pamiršti sunkumus ir problemas. Vis tik šis sprendimas laikinas, savo ruožtu sukeliantis dar daugiau kaltės ir gėdos jausmų, kurie prisideda prie jau ir taip nemažos dvasinės naštos.

Iš to, ką parašėte, panašu, kad savo aplinkoje šiuo metu nelabai randate paramos, palaikymo spręsti iškilusias problemas. Labai svarbu būtų surasti bent vieną toki asmenį, kuriuo galėtumėte pasitikėti ir kuriam galėtumėte atsiverti nieko neslėpdama. Jei savo šeimoje, draugų rate tokių asmenų šiuo metu nerandate – juo gali tapti ir specialistas, psichologas. Suradus vietą, kur bent kartą per savaitę galėtumėte pabūti tokia, kokia esate, pabūti savimi ir pasijausti suprastai ir priimtai, tai gali labai pasitarnauti dvasinei jūsų savijautai.

Taip pat gera parama gali tapti ir anoniminių alkoholikų grupės. Tai – neformalios vyrų ir moterų draugijos, kuriuos vienija noras mesti gerti ir gyventi blaiviai. Savitarpio supratimas ir parama, palaikymas yra vienas stipriausių anoniminių alkoholikų grupių aspektų. Šiuo metu tokių grupių yra įvairiuose Lietuvos vietovėse, o daugiau informacijos apie jų veiklą glite lengvai rasti internete.

Dar viena galimybė atsiverti ir taip padaryti žingsnį geresnio gyvenimo link – tai palaikymo grupė netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms. Gali būti, kad tokioje grupėje rastumėte supratimą ir galimybę pasidalyti savo gyvenimo sunkumais, susijusiais su seksualinė orientacija, geriau pažinti save ir kartu su kitais žmonėmis paieškoti atsakymų į jums kylančius klausimus ir problemas. Tokių grupių yra ir Lietuvoje, informacijos apie jas taip pat galima rasti internete. Jei nerasite, galite dar kartą parašyti į redakciją.

Tai – tik keletas galimybių padaryti žingsnį link laimingesnio ir blaivesnio gyvenimo. Esate jauna moteris, turite sūnų, taigi stengiatės ne tik dėl savęs, bet ir judviejų geresnio gyvenimo.

#    Comments [0] |
Comments are closed.