# Thursday, 07 February 2013

sekmes kelias tai poziuris kitaip

Rašytojas ir rinkodaros guru vadinamas Sethas Godinas išleido naują knygą, kurioje skatina šiuolaikinę kartą nebijoti beprotiškų idėjų ir sumanymų.

Savo naujausioje knygoje „The Icarus Deception“ Sethas Godinas teigia, kad šiuolaikinių žmonių smegenys yra „išplautos“ ir tikina, kad, norint pasiekti sėkmės versle, būtina elgtis beprotiškai ir net absurdiškai.

„Per 100 metų beveik visas pasaulis praturtėjo dėl industrializacijos. Žmonės išmoko užsidirbti pinigų ir pinigai pradėjo valdyti pasaulį, – žurnalistams pristatydamas knygą kalbėjo S. Godinas. – Buvo pastatytos mokyklos ir sukurta švietimo bei darbo sistemos, kurios verčia žmones elgtis pagal tam tikras visuotines ir vienodas taisykles.

Kelios kartos nugyveno gyvenimą, kuris buvo kruopščiai suplanuotas. Plano laikymasis garantavo gerėjančią gyvenimo kokybę, bet dabar sistema griūva, – teigė S. Godinas. – Nėra saugaus darbo, nebeliko jokio garanto, kad mokantis ir sunkiai dirbant gyvenimo kokybė tikrai pagerės, nes dauguma kompanijų keliasi į pasaulio šalis, kuriose darbo jėga pigesnė.“

Pasak S. Godino mokymosi sistema, paremta industrine ekonomika, yra didžiausia šiuolaikinės kartos problema. „Mes vis dar tikime, kad tik vadovaudamiesi nustatytomis instrukcijomis, galime pasiekti geresnio gyvenimo, o jo nesulaukę, jaučiamės nuvilti.“ S. Godinas siūlo elgtis priešingai – maištauti prieš sukurtą sistemą ir gyventi vadovaujantis ne taisyklėmis ir visuotinėmis normomis, o puoselėti talentus ir įgyvendinti vidinius troškimus.

„Nesiūlau mesti darbo ir tapti poetu, – sakė S. Godinas. – Siūlau prisiminti meną gyventi ir būti žmogumi, o ne sistemos dalimi.“ Kaip pavyzdį S. Godinas pateikia Marką Zuckerbergą, „Facebook“ įkūrėją. „Kai jis pasakojo savo idėjas, aplinkiniai jį laikė pamišusiu. Jis nesistengė pritapti, jis darė tai, ką iš tiesų norėjo. Tad pagrindinis mano patarimas jaunam ir ambicingam žmogui – nepasiduoti visuotinėms taisyklėms, jei jos jums netinka. Visada bus žmonių, kurie norės tomis taisyklėmis vadovautis ir nenorės nieko siekti, bet visada bus ir tokių, kurie elgsis kitaip nei minia.“

#    Comments [0] |
Comments are closed.