# Tuesday, 23 February 2010

Moterys myli ausimis

Vienas iš nedaugelio dalykų, kuriuos tikras džentelmenas PRIVALO mokėti – tai sakyti komplimentus. Pats džentelmenas gali būti skaistus, drovus, mikčiojantis, neiškalbingas ir neišvaizdus, tačiau sugebėjimas laiku ištarti tinkamą frazę, nutaisyti miną ar parodyti pagarbų gestą, skirtą moteriai (o ir vyrui) akimoju nubrauks visus jo trūkumus.

Nes komplimentas (žodinis ar judesys) yra tiesus kelias į pašnekovo palankumą. Šioje planetoje nėra nė vieno žmogaus, kuris nesiektų pripažinimo už savo pastangas ir veiklą. Čia nerasite nė vieno, kuris nenorėtų būti pagerbtas, mylimas ir reikalingas. Komplimentas šiuos poreikius ir patenkina.

TIKSLAS

Komplimento tikslas – priversti moterį pasijusti gerai ir ypatinga. Žinoma, tai nėra lengva. Dažniausiai sakomi ir girdimi komplimentai yra banalūs, paviršutiniški, akivaizdūs, tušti ir beprasmiai.

Mes žinome, kad juos reikia sakyti, tačiau retas moka tai atlikti kaip reikiant (juoba kad retas juos išvis sako – mes labiau linkę savo nuomonę pasilaikyti sau ir emocijų atvirai nereikšti). Bet gal Jus paguos tai, kad rasti idealų komplimentą nėra sunku (deja, nėra universalaus, tinkančio visiems atvejams) – nes komplimentui svarbiausia – tinkamas momentas.

Juoba kad ir mokytis niekada nėra per vėlu, kaip nėra vėlu ir pradėti juos naudoti. Nes, kaip sakydavo Džeimsas Bondas, „kiekviena diena yra verta sakyti komplimentams“, o jam su moterimis, kaip žinia, sekėsi…

PRADŽIA

Pradėkite nuo to, kad kritiškai ir objektyviai (su draugų pagalba ar be jos) įvertinkite tai, kaip išvis kalbate, ir kaip valdote žodį. Jūsų žodynas – skurdus ar turtingas? Kalbate mįslėmis ir pernelyg sudėtingai? Ar žmonės Jumis išvis tiki? Kiekvieno komplimento žodžiai turi būti paprasti, neįmantrūs, sakinio konstrukcija trumpa ir aiški, ne sudėtinga, be jokių šalutinių sakinių.

Jei turite problemų su „žodžių vadyba“, daugeliu atvejų, mimika, atkištas nykštys ir užverstos akys gali pakeisti žodžius, o tokie jaustukai, kaip „oho!“ ar „hm!“ – skambėti iškalbingiau už įmantriausią sakinį. Tik tai reikia daryti! Reaguoti! Reikšti savo nuomonę (teigiamą, pageidautina)!

Jei neturite bėdų su verbaline komunikacija, kaip dabar madinga sakyti, įvertinkite savo įtaigumą. Pagrindinė ir „auksinė“ komplimento taisyklė yra ta, kad jis visada turi skambėti nuoširdžiai.

Moteris pasąmonėje neišvengiamai iš pradžių pagalvos, kad Jūs, girdamas ją, sau siekiate asmeninės naudos (nusitempti į lovą, pasiskolinti pinigų, atsikąsti jos pietų moliūgo riekės), ypač, jei anksčiau niekada jai tokių dalykų nekalbėdavote, ir niekaip nereaguodavote, ar ji vilkėtų „Brooks Brothers“ suknele, ar sermėgą, bile kaip pančiu sujuostą… Todėl aiškiai išreikštas nuoširdumas ir yra geriausia apsauga nuo tokių įtarinėjimų.

Prieš sakydamas komplimentą, apsispręskite, kas Jums iš tikrųjų joje patinka? Išvaizda, elgesys, mintys, laikysena, humoro jausmas? Nesišvaistykite štampais – Jūs turite pats savo teiginiu tikėti, tik tada komplimentas skambės nuoširdžiai. Kai suvoksite, kas patinka, pridėkite įrodymą, kodėl. Pvz., „Tu labai stropi ir patikima. Visada smagu su Tavimi budėti morge naktinėje pamainoje“.

Bet neužmirškite, geras komplimentas reikalauja realybės jausmo (žinoma, jei esate gruzinas, galite mylimąją vadinti kad ir „šviesiausia kalnų žvaigžde“). Nefantazuokite.

Jei Jūsų veidas išduoda, kad esate suktas iš prigimties ar ne sykį nutvertas melavęs, naudokitės šia paprasta schema:

ĮSIŽIŪRĖKITE

Nelaidykite liežuvio apie detales, kurias pastebite pirmiausia – plaukus, batus, automobilį. Jūsų žodžiai išnyks tą pačią akimirką, kai tik išskris iš Jūsų burnos. Paieškokite Jūsų moters išvaizdoje ar laikysenoje ko nors, į ką ji įdėjo pastangų, kurių rezultatas matyti ne iš karto. Geriausias komplimentas – ne paruoštas iš anksto. Pvz., „net negalvojau, kad taip gerai kalbi lenkiškai“. „Negalvojau, kad šita Tau patinkanti daina yra tokia liūdna ir jausminga. Sujaudino ir mane“…

LAUKITE

Komplimentas skamba įtaigiausiai tada, kai yra sakomas iškart po kažkurio veiksmo, pvz., atneštos arbatos, padainuotos dainos, išklausytos dainos ir t.t. Iš esmės komplimentas visada turi būti skirtas konkrečiai detalei/veiksmui – tai ne tik parodo, kad kreipiate dėmesį į pokyčius ar gerai atliktą veiksmą, bet ir tai Jūs sužavėjo.

Tai skamba taip pat nuoširdžiai. Pvz., „man patinka, kaip Tu priderinai raudoną spalvą prie savo plaukų, ši spalva Tau nuostabiai tinka“.

APSIDRAUSKITE

Jei ruošiatės pradžiuginti nepažįstamą ar sunkiai prieinamą moterį, kad neatrodytumėte lunatikas ar iškrypėlis, sulaukite akių kontakto ir, prieš tardamas komplimentą, apsidrauskite buferine fraze, kaip antai: „turiu pasakyti“, „turbūt dažnai tai girdite, bet privalau ir aš tai pasakyti…“, „atsiprašau, kad trukdau…“

PALAUKITE

Jums reikia įrodymo, kad moteris nudžiugo. Šypsenos. Nustebusiu balsu tariamo „ačiū“. Paraudonavimo. Nenueikite iškart. Netęskite diskusijos. Palaukite to, tada Jūs irgi gerai pasijausite. Nes komplimentas tam tikra prasme yra partnerystė, pagrįsta dviejų žmonių santykiais – jei vienas sako malonius žodžius, kitas turi jausti malonumą.

Ar Jums yra tekę išsakyti komplimentą, kuris privertė moterį pasijusti nemaloniai? Ar tokį, kuris nesukėlė laukiamo efekto? Aš tai girdėjęs daug kartų („matau, metei rūkyti, šaunuolė!“ „Numetei keletą kilų, ane? Geriau atrodai!“).

Deja, kai sakote moteriai, kad ji sulieknėjo, priverčiate ją pasijusti blogai, nes ji automatiškai prisimena, kad buvo stora. Juoba kad moterims neužtenka vien pagirti jų šunelius, laikrodžius, šukuosenas, batelius ar žiedus. Svarbiausia už viso fasado matyti ją pačią. Kiekvienas banalus komplimentas, kad ir ką bepasakysite, tik patvirtins, kad Jums patinka tik jos plaukai, krūtinė, kojos, sunkelė, o ne ji pati…

Galvokite plačiau – gražios moterys neabejotinai dažnai ir taip susilaukia komplimentų už savo grožį, tačiau retas kas įvertina jų protą, pasiekimus ir talentą. Pasinaudokite tuo. Net pati gražiausia pasaulyje moteris iškart apsals, išgirdusi, kad dar yra ir protinga…

KELI TECHNINIAI PATARIMAI, KAIP SAKYTI KOMPLIMENTUS

Atminkite, kad moteris VISADA jaučiasi nesaugi – kaip ir kiekvienas kitas žmogus šioje planetoje. Todėl ji visada galvoja, ką kiti žmonės galvoja apie ją. Jei žinote, kad ji kovoja su viršsvoriu, pasidarė naują šukuoseną, užsivilko naują suknelę, nuoširdus to įvertinimas jai padės. Pvz., „girdėjau, kad pasidarei naują šukuoseną, bet tai, ką matau, nuostabu“.

Niekada savo komplimentu nežeminkite kito asmens – nelyginkite jos su kitomis, pabrėždamas jos naujus pokyčius.

Gerbkite kitų nuomones – pritarimas kito asmens išsakytai teigiamai nuomonei technine prasme yra tas pats komplimentas, ir toks Jūsų pritarimas jį tik dar labiau sustiprins: „visiškai sutinku, geltona ant Tavęs žiūrisi dar geriau“.

Klauskite kitų nuomonės – nuomonės klausimas iš esmės yra pripažinimas ir tuo pačiu – komplimentas. Pvz., „nežinau, kaip šita šiaudinė skrybėlė atrodo ant mano galvos, bet matau, kad turite skonį, gal patartumėte?“

Nesišvaistykite komplimentais pernelyg dažnai. Nenupiginkite jų.

Pasistenkite sugalvoti ką nors originalesnio. „Gerai atrodai šįvakar“ yra nieko nesakantis teiginys. Nors jis gali būti nuoširdus, bet tuo pačiu yra nuobodus ir tuščias (ir ji, be abejonės, bus tai girdėjusi šimtus kartų). Geriau jau pasakyti „Tu esi nuostabiausia moteris pasaulyje“, kuris savyje turi daug paslėptos prasmės (Jūsų pasirinkimo, palyginimo su kitomis, jos pastangų įvertinimo). Nes kiekviena moteris praleidžia dag laiko besirengdama ir besipuošdama, todėl „gerai atrodai“ privalo būti detalesnis, pvz., su faktu, kad jos „auskarai tinka prie šitų batelių“ ir pan.

#    Comments [0] |

Didysis “O”

Seksologų tvirtinimu, moters sugebėjimas pasiekti orgazmą priklauso nuo to, ar ji turi nuolatinį sekso partnerį, ar ji – vienišė.

Buvo atlikta apklausa, kurioje dalyvavo 500 moterų, vyresnės nei 40 metų. Dalis jų - ištekėjusios, kitos – vienišos. Mokslininkai, išanalizavę šių moterų seksualinį pasitenkinimą, priėjo išvados, kad vienišos moterys dažniau patiria orgazmą.

56 proc. netekėjusių dailiosios lyties atstovių pareiškė, kad jos visados patiria orgazmą masturbuodamosios. O ištekėjusios moterys orgazmą pasiekia tik 24 proc.

Reikalas tas, kad sekso metu moteris galvoja ir apie seksualinį vyro pasitenkinimą. O štai masturbuodamosios, moterys susikoncentruoja tik savo pojūčiams patenkinti, kas ir padeda pasiekti orgazmą.

Mokslininkai galutinai išsklaidė mitą ir išsiaiškino, kas gali padėti moteriai patirti vaginalinį orgazmą. Paaiškėjo, kad viskas priklauso ne nuo preliudijos trukmės, o nuo vyriškio lytinio organo ir jo seksualinės patirties.

Škotijos universiteto seksologijos specialistai išsiaiškino, kad moters sugebėjimas patirti vaginalinį orgazmą priklauso nuo trijų pagrindinių faktorių:

  • partnerio lytinio organo dydžio,
  • lytinio akto trukmės,
  • moters sugebėjimo susikoncentruoti pojūčiams ir tuo pačiu atsiriboti nuo problemų.

„Būtent tai yra pagrindiniai dalykai ir daugeliu atvejų priklauso moters pasitenkinimas lytinio akto metu, nes vaginalinis orgazmas pasiekiamas gana paprastai. Jis priklauso nuo penio judesių vaginoje be papildomo stimuliavimo“, - aiškina škotų seksologai.

Tačiau jų kolegų Australijoje duomenimis, negalima apriboti moters orgazmo pasiekimą tik šiais trimis faktoriais. Jų nuomone, kai kuriais atvejais patirti vaginalinį orgazmą padeda papildomas klitorio stimuliavimas.

Seksologų manymu, tokie dalykai, kaip amžius, pasitikėjimas savo seksualinėmis jėgomis ir pirmenybės teikimas „greitam“ arba „lėtam“ seksui padeda nustatyti, kaip dažnai vyrai ir moterys patiria orgazmą.

Tikimybė patirti orgazmą neatsiejama nuo pasitikėjimo partneriu

Atliktos apklausos duomenimis, paaiškėjo, kad dauguma vyrų, neatsižvelgiant į jų amžių, įsitikinę, jog lytinių organų dydis turi lemiamos reikšmės seksualiniuose santykiuose.

Jauni vyrai dažniau nei moterys atsakė, kad jie yra „seksualiai patyrę“. Tuo tarpu moterys jautėsi esančios labiau „seksualiai patrauklios“. Pasak seksologų, toks seksualinės saviidentifikavimo tipas tiesiogiai susijęs su orgazmų dažnumu, ypač moterų tarpe. Tačiau ši tendencija mažiau pastebima pagyvenusių vyrų ir moterų tarpe.

Jaunų moterų tarpe didesnė tikimybė patirti orgazmą neatsiejama nuo pasitikėjimo partneriu ir artimų santykių nebuvimo su kitais vyrais. 60 proc. apklaustų dailiosios lyties atstovių taip pat akcentavo psichologinį ryšį su vyru ir patvirtino, pasirengusios išspręsti seksualines vyro prblemas, jei jų jausmai – abipusiai.

Dauguma jaunų vyrų nepasirengę ilgiems emociniams ryšiams

Atsidavimas savo partnerei taip pat padidina pagyvenusių vyrų galimybes patirti orgazmą. Tikėtina, kad tai susiję su tuo, jog vyresnio amžiaus vyrams vis sunkiau įvyksta ejakuliacija. Apklausos duomenimis, tik 20 proc. jaunų vyrų yra pasirengę ilgiems emociniams ryšiams ir pasiryžę visus savo jausmus išlieti moteriai.

Iš to, kas pasakyta ir išeina ideali formulė:

orgazmas = lytinių aktų skaičius + dažnumas + trukmė + pasitikėjimas partneriu + pasitikėjimas savimi + fiziniai duomenys + atsidavimas - amžius

#    Comments [0] |

Noriu i ANTRA pasimatyma

Noriu i ANTRĄ pasimatymą

Ištisą savaitę veltui laukei žavaus vyriškio skambučio – jis taip ir nepaskambino. Neparašė net trumpos tekstinės žinutės. O tu tikėjaisi, jog šį kartą tau tikrai pasiseks.

Antrojo pasimatymo nepadėjo laimėti net nauja velniškai brangi rankinė, prie kurios taip ilgai derinai lūpų dažus. Atrodei išties žavingai, bet jis to neįvertino.

Nusibodo būti vienišai, kadangi niekaip nesiseka užmegzti sėkmingos pažinties. Gyveni lyg užburtame rate: eini į pasimatymus, tačiau niekuomet nepasiseka sulaukti antrojo. Gal priklausai vienam iš žemiau išvardintų moterų tipų, kurios pačios atbaido savo svajonių vyrus?

Nervingoji

Žinoma, kad jaudiniesi pirmojo pasimatymo metu, tačiau turi galvoti, ką tu sakai ir kaip elgiesi. Stenkis pasitikėti savimi. Vyramas patinka moterys, žinančios savo vertę ir tai, ko jos trokšta iš gyvenimo.

Nepadaugink alkoholio siekdama sumažinti įtampą. Jei tavo romantiškos vakarienės turinys nuolat atsiduria ant tavo svajonių vyriškio kelnių arba apgirtusi pradedi plūstis dėl nevykusių savo gyvenimo vyrų, nenuostabu, kodėl nesulaukti antrojo pasimatymo.

Tardytoja

Turbūt į pirmąjį pasimatymą eini pasiruošusi lyg į rimtą pokalbį dėl darbo, kuriame sieki įvertinti, ar naujai sutiktas vyras sugebės eiti tavo vaikino pareigas. Iš tiesų pirmasis pasimatymas negali virsti egzaminu, kurio metu vaikinas privalo teisingai atsakyti į šimtą tavo pateiktų klausimų.

Neskubėk su vertinimais, kadangi teigiamos savybės gali atsiskleisti ir antrojo pasimatymo metu. Pokalbis turi vykti kuo natūraliau, todėl mėgaukis pažinimo žavesiu, o ne apklausa policijos nuovadoje.

Apgavikė

Jei tikiesi, kad linkčiojimas ir sutikimas su viskuo, ką sako tau patinkantis vaikinas, padės laimėti antrąjį pasimatymą, elgiesi nesąžiningai. Apsimetinėjimas gal ir padės susitikti antrąjį kartą, tačiau ilgainiui yla iš maišo vis tiek išlįs. Kita vertus, neišsakydama savo nuomonės, rizikuoji pasirodyti neįdomi, kadangi nesuteiki vaikinui progos tave pažinti. Vyrams reikia iššūkių ir to, kas verstų juos mąstyti.

Lengvabūdė

Jei pirmojo pasimatymo metu „pasirašai“ seksualiniams santykiams, negali tikėtis rimtos draugystės, kadangi lengvai pasiekiamas „grobis“ vyrams paprastai neįdomus.

Pagalvok, kuo vaikiną galėsi nustebinti per antrąjį arba trečiąjį susitikimą? Net jei manai, jog tavo sugebėjimai lovoje puikūs, neskubėk, priversk vaikiną šio džiaugsmo kiek palūkėti. Pasistenk pirmiausia jį priblokšti savo bendravimo įgūdžiais arba intelektu, o intymius reikalus palik ateičiai.

Persekiotoja

Jei kitą dieną po pasimatymo puoli skambinti vaikinui ir sakai, kad negali be jo gyventi, todėl žūtbūt nori vėl su juo susitikti, tu jį gąsdini. Vaikinams nepatinka būti persekiojamiems.

Iš tiesų situacija turėtų klostytis atvirkščiai: vyrui derėtų siekti tavo dėmesio ir širdies, todėl jam turėtų atitekti užkariautojo vaidmuo, o tau – tos, kuri mėgaujasi rodomu dėmesiu.

Atlapaširdė

Intymios problemos ir buvę vaikinai – nėra tinkamos pirmojo pasimatymo temos. Paprastai vyrai bijo pokalbių apie santykius ir emocijas.

Jei imsi potencialiam vaikinui pasakoti apie savo buvusios draugystės trūkumus, pastatysi jį į nepatogią padėtį. Be to, pasirodysi pernelyg priklausoma ir emocionali. Vyrai pirmojo pasimatymo metu nori gerai praleisti laiką, o ne atsidurti psichologo kabinete.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 16 February 2010
# Tuesday, 09 February 2010

Elektros energija Lietuvoje buvo ir yra brangiausia

Latvija ir Estija niekada neturėjo atominės elektrinės, tačiau šių šalių gyventojai už elektros energiją mokėjo tiek pat arba dar mažiau už buvusius Ignalinos atominės elektrinės savininkus lietuvius. Nuo naujųjų metų Lietuvos gyventojai už kilovatvalandę moka net iki 12 centų brangiau už savo kaimynus. Kodėl?

Lietuvos energetikų mokslo ir energetikos draugijos pirmininkas Algirdas Stumbras “Respublikai” teigė, kad Estijos ir Latvijos gyventojai už elektrą sumoka mažiau, nes elektros gamyba šiose valstybėse yra pigesnė nei Lietuvoje.

“Latviai per 50 proc. energijos gauna iš hidroelektrinių, kurių Lietuvoje mes kategoriškai neleidžiame. Estai elektros gamybai naudoja skalūnus, o tai yra pigiausias būdas gauti elektros energijos”, - pabrėžė A.Stumbras.

Nepriklausomų elektros tiekėjų asociacijos prezidentas, buvęs energetikos ministras Leonas Ašmontas “Respublikai” sakė, kad elektros kainos galutiniams vartotojams Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje daugiausia skiriasi dėl skirtingų elektros perdavimo tinklų tarifų. Tad atsakymo į klausimą, kodėl elektros kainos Lietuvoje yra pačios didžiausios iš trijų Baltijos šalių, L.Ašmontas siūlo ieškoti Valstybinėje kainų ir energetikos kontrolės komisijoje (VKEKK).

“Dabar šito negaliu paaiškinti, nes aš tik antrą dieną darbe. Kaip tik dabar sėdime ir sprendžiame šį klausimą (elektros energijos kainas - aut. past.)”, - “Respublikai” teigė VKEKK pirmininkė Diana Korsakaitė.

Beje, mažiau už elektros energiją moka ne vien Lietuvos kaimynai. Net Didžiosios Britanijos, kur darbo užmokesčiai kelis kartus didesni nei Lietuvoje, gyventojai už elektros energiją vidutiniškai moka apie 43-44 centus už kilovatvalandę, pigiau nei pas mus.

#    Comments [0] |
# Friday, 05 February 2010

Ms office 2010 torrent 4734

Jau pasirode ir dar vienas Microsoft Office 2010 versija torrentu portaluose. Paskutine versija yra laikoma RC.

Microsoft patvirtino kad RC versija yra 14.0.4734.1000

#    Comments [0] |
# Thursday, 04 February 2010

TEO LT AB pranesa

 TEO LT, AB, Respublikos G. 58, LT-35171 PANEVĖŽYS, LIETUVA,
WWW.TEO.LT

        Žmonės susilaukia skambučio *(fiksuota linija),* kurio tekstas yra:

        "Sveikinimai jums! Skambiname jums, norėdami pranešti, kad jus

        laimėjote keliones į ... išlaidu apmokėjimą. Spauskite '9', kad
        sužinotumėte detaliau".

        Jei nuspaudžiate '9', jus sujungiamas itin brangia linija (apie 20 GBP=110 LTL per minutę). Po sujungimo, net jei iš karto padedate rageli,  pokalbis bus automatiškai sujungtas mažiausiai 5 minutėms, ko pasakoje    pokalbio kaina sieks 100 GBP (570 LTL).

        Jeigu liekate prisijungęs, po 11 minučių įrašytas balsas paprašo įvesti savo pašto kodą ir namo numeri. Dar po 2 minučių pasigirsta   pranešimas:

        "Atsiprašome, bet jus nesate vienas iš laimingųjų", po kurio  pokalbis išjungiamas.
        Pasekmes: tokiu skambučių kaina siekia po 260 GBP (1,500 LTL). Kam
        panaudojami pašto indekso ir namo numerio duomenys lieka neaišku.

        British Telecom (Lietuvos Telekomo analogo Anglijoje) teigimu, šie

        skambučiai ateina ii už Didžiosios Britanijos ribu, ir British Telecom

        yra nepajėgus jų sustabdyti.

        Vienintelis sprendimas yra padėti rageli prieš surenkant '9'. Jei jus

        pasieks panašaus turinio skambutis, nedvejodami padekite rageli ir

        jokiais budais nespauskite '9'!


        Lietuvos Respublikos generalinė prokuratūra
        Rinktinės g. 5a, LT 01515 Vilnius

#    Comments [0] |