# Tuesday, 09 March 2010

Sekse irgi reikia suderinamumo

Seksologų tvirtinimu, idealų sekso partnerį gyvenime galima sutikti dviem atvejais: romanuose apie meilę ir savo fantazijose: pamatė vienas kitą ir suprato, kas skirti vienas kitam.

Seksualinis suderamumas – abiejų partnerių darbo rezultatas

Iš tikrųjų steorotipas, atkeliavęs iš knygų, kur “jie sutverti vienas kitam” realiame gyvenime neturi nieko bendro. Todėl, kad seksualinis suderamumas – abiejų partnerių darbo rezultatas: stengiasi prisitaikyti vienas prie kito, „šlifuoja kampus“ intymioje gyvenimo sferoje. Tuo tarpu dažniausiai pasitaikančios seksualinio nesuderamumo sritys – tai skirtingi bioritmai, temperamentai ir seksualiniai pomėgiai. O kaip įveikti šias kliūtis reikėtų klausti seksologų nuomonės, bet, patikėkite, amerikų neatrasite. Tai - daug paprasčiau, nei galėtumėte pagalvoti.

Tarkim, jei vyras dirba nuo penktos valandos ryto iki pietų, o žmona nuo priešpiečių iki vakaro, tai, akivaizdu, jie gali normaliai intymiai bendrauti tik per išeigines dienas. Tačiau moteris gali prieš atsikeliant vyrui ne tik pasimylėti su juo, bet ir paduoti jam pusryčius. O jam išėjus, vėl atsigulti ir dar kiek pasnausti. Kitaip tariant, prisitaikyti prie jo.

Kaip žinia, bioritmai dalijami į dvi dalis. Vieni (jų mažuma) yra genetiniai ir jokiai korekcijai nepasiduoda. Kita bioritmų grupė sugeba prisitaikyti prie organizmo permainų. Todėl jie gali keistis priklausomai nuo aplinkybių.

Lova – ne vieta aiškintis intymius santykius

Pora, besiskundžianti bioritmų neatitikimu, paprastai turi omenyje vieną iš dviejų dalykų: arba visiškai skirtingos jų seksualinio aktyvumo piko valandos, arba neatitinka pelėdos ir vieversio „grafikas“, dėl ko nesutampa intymaus bendravimo laikas. Kitaip tariant, partnerių skirtingas mylėjimosi laikas. Todėl vienam iš jų reikėtų nusileisti ir prisitaikyti prie kito.

Pasaulio seksologijos specialistų tvirtinimu, nebūna globalinio bioritmo neatitikimo. Pasak jų, net esant itin skirtingiems dviejų žmonių bioritmams, yra laiko tarpsnis, kai jis sutampa ir yra patogus abiems. taip pat seksologai siūlo ir tokią išeitį: šiandien jūs mylitės tada, kai patinka vienam partneriui, o rytoj ar poryt, kai patinka kitam.

Vienaip ar kitaip, tačiau bioritmų neatitikimais seksualinio gyvenimo sugriauti neįmanoma. Taip pat seksologai siūlo bioritmų neatitikimus su partneriu aptarti iš anksto. Tik jokiu būdu nepradėti aiškintis tuos klausimus lovoje. Tai ne ta vieta aiškintis seksualinius santykius.

Be to, tokiais atvejais nereikėtų visą kaltę versti ir bioritmams. Geriau bioritmų „derinimui“ išnaudoti išeigines dienas, kai nereikia anksti keltis ir niekur skubėti. Tačiau nepamirškite ir prioritetų. Kitaip tariant, vyras ir seksas turi būti prioritetai, o visi kiti reikalai gali palaukti. Juk seksualinis gyvenimas – viena svarbiausių harmoningų tarpusavio santykių dalis.

Geriausias „receptas“, įveikiant seksualinį neatitikimą

Galų gale jei metų metais nesutampa darbo laikas, tai reikėtų kažkam iš jųdviejų jį keisti. Antraip, anksčiau ar vėliau gali atsirasti „pagalbininkai“ seksualinėje sferoje, kurie ir padėtų išspręsti šią problemą. Be to, ilgainiui iš tokios santuokos ar gyvenimo drauge išgaruoja aistra, jausmingos emocijos, potraukis. Žmonės tampa panašūs į „seserį su broliu“ ar „kaimynus“. Pajunta susvetimėjimą, atitolsta vienas nuo kito.

Tas pats atsitinka, jei partnerių skirtingi ir seksualiniai temperamentai. Nors moterų žurnalai jau mus išmokė mintinai, kad sekso reikia norėti visada ir visur, tačiau nepaisant to, dažnai vienas nori sekso vieną kartą per dvi savaites, kitam - tiesiog būtina, kad tai įvyktų bent 5 kartus dažniau…

Nereikia būti ir pasaulinio garso seksologu, norint suprasti, kad partnerių seksualinių temperamentų skirtumas gali gerokai išbalansuoti seksualinį gyvenimą. Tačiau tada, jei partneriai nė nemėgina ieškoti kompromiso.

Pats geriausias „receptas“, įveikiant tą neatitikimą, - pamiršti save ir pirmiau galvoti apie savo mylimą žmogų, kad jam būtų gerai. Nors tai lengviau padaryti tam, kuris šeimoje užima lyderio pozicijas. O dar geriau ir teisingiau būtų, kad iniciatyvos imtųsi ta pusė, kuri pasižymi aktyvesniu seksualiniu temperamentu… Svarbiausia, kalbėtis apie tai ir išsiaiškinti savo pozicijas.

Be to, susiklosčius tokiai situacijai, galima būtų praplėsti priimtinų glamonių diapazoną. Pavyzdžiui, į pagalbą pasitelkti oralinį seksą, manualinio stimuliavimo būdus.

Svarbiausia, nesėdėti sudėjus rankų ir nelaukti, kol blogėjantys tarpusavio santykiai baigsis skyrybomis. Kai atsiranda seksualinis nepasitenkinimas, reikėtų aptarti seksualinio temperamento neatitikimą.

Tačiau, deja, tai būna viena didžiausių problemų, nes retai pavyksta įtikinti antrą pusę, kad ši suprastų ir priimtų su dėkingumu. Dažniausiai - įsižeidžia, supyksta, nenori net girdėti.

Juk mokslininkai seniai įrodė, kad nuolatinis lytinis gyvenimas ne tik stimuliuoja protinę veiklą, stiprina širdį, bet ir prailgina gyvenimą.

Vyrai labiau sugeba atsipalaiduoti sekse nei moterys

Dar viena labai aktuali vyro ir moters santykiuose problema, kai vyras pasiūlo naujovių intymioje sferoje, pavyzdžiui, sekso žaisliukų ar kitų mylėjimosi būdų, o moteriai jis atrodo pasileidęs ištvirkėlis ar net iškrypėlis. Todėl dažniausiai tokie pasiūlymai baigiasi įtarinėjimais: „O kas tave to mokė?”. Vienintelė paguoda tai, kad seksualinio drovumo ar varžymosi klausimai – laikomi išimtinai kultūrinio pobūdžio. Todėl, kad juose nėra nei lašo biologijos, nei gramo fiziologijos. Žodžiu, vien kultūra.

Reikia pripažinti, kad dauguma vyrų labiau sugeba atsipalaiduoti sekse nei moterys. Todėl, išgirdusios iš savo partnerio pasiūlymą, išmėginti ką nors naujo sekse, svarbiausia iš karto neatšauti „ne“.

Pagaliau juk vyras netemps jėga iš karto įgyvendinti savo pasiūlymą. O moterys savo ruožtu turėtų laiko pagalvoti ir „susitaikyti“ su ta mintimi, kad gal ir reikėtų palaikyti jo troškimus. Kitaip tariant, pasiruošti psichologiškai.

Po to, kai jūs sąlyginai sutiksite, pamėginkite paklausti savęs: kodėl jis to užsinorėjo ir ko jis tikisi? Galų gale abu pakalbėję apie tai, ne tik geriau suprasite mylimojo motyvus, bet ir pačios tiksliai žinosite: ar užteks jums drąsos perlipti per save ar ne. Atsisakyti visada suspėsite.

Pagaliau, tai – itin delikatus klausimas, todėl ir reikėtų delikačiai jį apsvarstyti. Gerai būtų įtraukti į pokalbį trečią šaltinį: „Štai perskaičiau apie tai straipsnį, kaip tu galvoji?..“ Dar geriau būtų tai padaryti įsipylus vyno taurę ir šviesos prieblandoje. Tačiau jei bus pasipiktinta perskaitytu straipsniu, teks ieškoti kito varianto.

Prietaisas seksualiniam suderamumui nustatyti

Seksologų tvirtinimu, poros, linkusios prisitaikyti vienas prie kito, daug harmoningesnės ir sekse. Tam reikalui britų seksologai sukūrė įdomų prietaisą seksualiniam suderamumui nustatyti. Prie šio prietaiso šonų pritaisytos dvi ranekenėlės: viena – vienam partneriui, kita – kitam. Sukant rankenėlę, šio prietaiso strėlė iš vertikalios padėties pakrypsta į kurią nors pusę ir grįžta. Tačiau partneriai, sukdami rankenėles, gali „negrąžinti“ strėlės į jos pradinę padėtį. Taip atsitinka, kai vienas jų stipriai „perlenkia lazdą“. Tada strėlė pradeda krypti į priešingą pusę.

Išvada: kai pora išmoks laikyti strėlę jos teisingame režime, tai ir bus įrodymas, kad jų seksualiniai santykiai – suderinti.

Pasak britų seksologų, jei žmonės gerai susidoroja su šiuo testu, tai ir dėl iškilusių seksualinių nesutarimų jie sugebės susitarti.

Seksologas Liudvikas Petravičius

#    Comments [0] |

Seksualinė energija

“Žmogus gali suklestėti, tinkamai nukreipęs savo seksualinę energiją” - Napoleon Hill

Sekso troškimas yra bemaž stipriausias žmogaus gyvenime. Šio troškimo skatinamai žmonės ugdo vaizduotę, drąsą, valią, užsispyrimą ir kūrybingumą. Tačiau prieš nagrinėjant seksualinio troškimo įtaką žmonėms, paimkime pavyzdį iš gyvūnijos pasaulio.

Pašalinę gyvūno lytines liaukas, jūs atimsite iš jo pagrindinį skatinimo šaltinį. Pažiūrėkite, kas atsitinka su gyvuliu po kastracijos: jautis, pavyzdžiui, tampa toks pat paklusnus kaip ir karvė. Patino lyties pakeitimas atima tas kovines savybes, kurios iki tol buvo jam būdingos.

Seksualinis troškimas – geidžiamiausias

Tas pats nutiktų ir žmogui. Žmogaus protas reaguoja į įvairius stimulus, kurie pakelia jo virpesių dažnį. Taip kyla entuziazmas, vaizduotė, stiprus troškimas. Štai stimulai, į kuriuos protas reaguoja jautriausiai:

1. Seksualinio pasitenkinimo troškimas.

2. Meilė.

3. Šlovės, valdžios, pinigų troškimas.

4. Muzika.

5. Vienos ar skirtingų lyčių žmonių draugystė.

Seksualinės išraiškos troškimas, kaip matome, yra svarbiausias. Genijus to neslepia, atvirkščiai - naudojasi. Genijus - tai ne ilgus plaukus nešiojantis ir neįprastą maistą valgantis pataikūnas, o seksualus, geidžiamas ir su kitais mokantis bendrauti žmogus.

Seksualinės energijos transformacija

Istorija žino lyderių, kuriuos įkvėpė moterys. Savo proto ribas šie vyrai praplėtė veikiami seksualinio troškimo. Jeigu pažabotume ir transformuotume šią varomąją jėgą, ji galėtų pakelti žmogų į aukščiausią minties lygmenį, - tokį kuris garantuoja visų troškimų išsipildymą.

Štai žmonės, pasiekę negirdėtas sėkmės aukštumas, - kiekvienas jų buvo apdovanotas dideliu seksualiniu pontencialu, kurį jie sugebėjo nukreipti kita vaga: Džordžas Vašingtonas, Napoleonas Bonapartas, Viljamas Šekspyras, Abraomas Linkolnas, Tomas Džefersonas…

Seksualinė energija - tai visų genijų kūrybinė jėga. Nebuvo ir lyderio, kuris nebūtų jos pažabojęs. Žinoma, nereikia šio teiginio abosliutinti, toli gražu ne visi seksualūs žmonės yra genijai. Žmogus įgyja genijaus statusą tik tuomet, kai stimuliuoja savo protą taip, kad šiame gimsta kūrybinė vaizduotė.

Seksas ir prekyba

Pastebėta, kad seksualūs žmonės yra geresni pardavėjai. Jiems padeda asmenybės magnetizmas - neatsiejama seksualinės energijos dalis. Labai seksualūs žmonės paprastai turi turtingas magnetizmo atsargas.

Ta gyvybinė jėga padedanti bendrauti su žmonėmis, veikia keliais būdais:

1. Rankos paspaudimas akimirksniu parodo, ar yra magnetizmas, ar jo nėra.
2. Balso tonas turi būti muzikalus ir žavingas.
3. Laikysena ir eisena gracinga, lengva ir greitesnė nei įprastai.
4. Koketavimas taipogi būdingas seksualiems žmonėms.
5. Kūno puošimas nėra svetimas dalykas seksualinę energiją turintiems žmonėms. Jie paprastai rūpinasi savo išvaizda.

Priimdami į darbą pardavėjus, dauguma patyrusių vadybininkų ieško asmeninio magnetizmo savybės kaip svarbiausios. Žmonės, neturintys seksualinės energijos, niekuomet netaps entuziastais ir nesugebės įkvėpti kitiems entuziazmo, o tai yra vienas svarbiausių gero pardavėjo bruožų.

Neturintis seksualinės energijos oratorius, pamokslininkas, juristas arba prekybininkas patirs nesėkmę mėgindamas daryti įtaką kitiems žmonėms. Dauguma žmonių pasiduoda įtakai tik tada, kai paveiktos jų emocijos. Sumanus pardavėjas prekiaudamas sąmoningai ar nesąmoningai paverčia seksualinę energiją entuziazmu!

Pardavėjas, kuris sugeba “perjungti” savo smegenis nuo sekso prie prekybos, dirba aistringai lyg mylėtųsi. Suvokia tai ar ne, jis yra įvaldęs seksualinės transformacijos meną. Dauguma pardavėjų, kurie perkeičia savo seksualinę energiją, netgi neįtaria, kad yra įvaldę didžiulę jėgą.

Seksualinei energijai pakeisti reikia didžiulių pastangų, tačiau to galima pamažu išmokti. Tai, žinoma, reikalauja stiprios valios, tačiau atlygis toks vertingas, kad pamėginti verta.

Klaidingos nuomonės apie seksą

Dauguma žmonių seksualiai neišprusę. Seksualinis troškimas aiškinamas klaidingai, jį juodina nemokšos ir pikti liežuviai.

Į didelę seksualinę energiją turinčius moteris ir vyrus paprastai žiūrima kaip į žmones, su kuriais reikia elgtis atsargiai. Užuot vadinę juos palaimintaisiais, juos paprastai smerkia.

Milijonai žmonių net mūsų visuotinio švietimo amžiuje turi nevisavertiškumo kompleksą, kuris atsirado dėl klaidingos nuomonės, esą jų įgimtas seksualumas - tai prakeiksmas. Žinoma, šis pareiškimas neturėtų būti suprastas kaip palaido gyvenimo pateisinimas. Kai seksu piktnaudžiaujama, tuomet jis darko kūną ir alina dvasią.

Praktiškai visų didžiųjų lyderių veiklą labai skatino moterys. Daugeliu atvejų tai buvo kukli, pasiaukojanti žmona, apie kurią visuomenė beveik nieko arba iš viso nieko nežinojo. Kitais atvejais įkvėpimo šaltinis buvo “kita moteris”.

Kiekvienas protingas žmogus supranta, kad per didelė stimuliacija seksu yra pražūtinga. “Seksomanai” iš esmės niekuo nesiskiria nuo narkomanų. Ir vieni, ir kiri praradę aistrų kontrolę.

Šis nemokšiškumas taip paplito todėl, kad sekso klausimai visuomenėje menkai aptarinėjami. Nutylėjimas veikia jaunus žmones taip pat kaip ir draudimas.

Sekso poreikiui pasitraukus - valdžios ir kūrybos viršūnė

Retas žmogus pasiekia savo kūrybos viršūnę iki 40 metų amžiaus. Dažniausiai pakilimas į viršūnę ištinka būnant 40-60 metų tarpsnyje. Ši žinia turėtų įkvėpti tuos, kurie nesugebėjo atskleisti savo kūrybinių sugebėjimų iki 40 metų, ir tuos, kurie bijo senatvės.

Periodas tarp 40 ir 50 metų yra vaisingiausias žmogaus gyvenime. Artėti prie tos atžymos žmogus turėtų ne su baime, o su viltimi ir nekantrumu.

Dauguma vyrų tik po 40 metų imasi didelių darbų. Tai liudija įžymių žmonių biografijos. Įkopęs į ketvirtą dešimtį, žmogus pradeda mokytis seksualinės energijos transformacijos meno. Paprastai žmogus net nepastebi, kad jo seksualinė energija jau srūva kita vaga. Jis mato, kad jo veiklos rezultatai gerėja, tačiau tokios permainos priežasčių dažnai nesupranta.

Šis tekstas paremtas garsaus sėkmės mokytojo Napoleono Hillo knygos “Mąstyk ir būk turtingas” medžiaga. Šią knygą yra išleidusi “Luceo” leidykla.

Diana Šimanskytė

#    Comments [0] |

Romantika nebemadinga?

Anksčiau į ją buvo patenkama užrištomis akimis, ilgu pasivaikščiojimu po žvaigždėtu dangumi, ranka rašytais laiškais ir gėlėmis. Šiandien gi turime lygias lyčių teises, automobilį „Audi 100“, „Facebook“ ir SMS. Romantika šiais laikais dvelkia kažkuo senoviniu ir atgyvenusiu. Ir nenuostabu.

ROMANTIKA VAKAR IR RYTOJ

Pats žodis „romantika“ yra kilęs nuo termino „romanicus“, reiškiančio „romėnų stiliumi“ – juo viename senosios prancūzų kalbos regioniniame dialekte prieš šešis šimtus metų buvo apibūdinamas kalbėjimo, rašymo ir išraiškos stilius, kurį vartojo tuometinės elitinės klasės, besidalinančios istorijomis apie tuometinius kavalierius, jų žygdarbius, garbę ir meilę.

T.y., dalykais, kurie šiandien net nebėra aktualūs, nes moterys ir pačios sugeba padaryti žygdarbius bei apginti savo garbę. Juoba kad ir romantika buvo ne prasčiokų privilegija (kuris vargšas išgalėjo nusisamdyti gondolą ar mokėjo dainuoti serenadas?).

Todėl šiais visuotinio vargingumo laikais romantikai galbūt net ir nėra vietos. Tačiau mes juk tikime šviesia ateitimi ir žinome, kad krizė kada nors pasibaigs, ir mes visi vėl tapsime turtingi, ir vėl galėsime gerti šampaną, ir dovanoti gėles?

Ir širdies gilumoje vis tiek žinome, kad moterys, kad ir kokios savarankiškos nori atrodyti, vis tiek yra trapios būtybės, kurioms patinka tas pat, kas patiko ir prieš šešis šimtus metų – meilė, saugumas, pastangos, dėmesys ir rūpestis. Jos visada norėjo ir tebenori būti apgaubtos mūsų apsiautais – tame ir slypi romantikos nemarumas.

TAISYKLĖS

Tačiau romantika nėra lengvas reikalas, kaip gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. Ją irgi reikia apgalvoti bei planuoti. Svarbiausia, žinoti pagrindines nuorodas, kuriomis būtina sekti.

Pradžiai, bet kuriuo atveju, būdamas su mylimąja, išjunkite savo mobilųjį telefoną. Neleiskite niekam blaškyti savo dėmesio. Atsiribodamas nuo aplinkinio pasaulio, Jūs parodysite mylimajai, kad ne Jūs priklausote nuo kitų žmonių valios, o jie priklauso nuo Jūsų; ir ne jie Jums yra reikalingi, o tik Jūs jiems.

Skirkite visą dėmesį tik jai ir tik jai. Net jei šalimais esama ir kitų dėmesio vertų ar įdomių savo istorijomis moterų, Jūsų mylimoji yra vienintelė moteris visoje salėje. Taškas.

Įsiklausykite – ji kur kas dažniau Jums duos suprasti, kaip ją sužavėti ar suvilioti, jei tik atkreipsite dėmesį į jos žodžius.

VAKARIENĖ RESTORANE

Puiki vakarienė visada yra skani ir soti įžanga romantiškam vakarui. Tai, kaip Jūs elgiatės restorane, pasako Jūsų moteriai daug apie Jus: gėrimai, kuriuos Jūs geriate, valgiai, kuriuos Jūs išsirenkate, greitis, kuriuo valgote savo beliašus, ir tai, kaip Jūs apmokate gautą sąskaitą – viskas jai siunčia signalus apie Jus.

Todėl:

Neikite į restoraną vien dėl to, kad jis yra madingas. Ieškokite malonios ir jaukios aplinkos.

Neskubinkite vakaro ir neskubėkite prisikimšti skilvius. Pasimėgaukite vienas kito kompanija be kepto paršelio su obuoliu nasruose, geriau pažinkite vienas kitą vien su gėrimais, neblaškydami savo dėmesio dėl valgio.

Niekada negerkite ir nevalgykite greičiau už savo moterį.

Geras pokalbis yra esminis sėkmės veiksnys maloniam pasimatymui. Pažinkite ją – sužinokite, kas jai patinka ir nepatinka, kas yra jos mėgstamiausiais valgis, kur ji yra buvusi ir kur norėtų nukakti, kokie filmai jai patinka ir ką ji norėtų išvysti.

Dalinkitės su ja savo mėgstamais dalykais. Nebijokite pasiūlyti jai paragauti savo užsakyto patiekalo, tai visada atrodo dosnu.

Apmokėkite sąskaitą oriai. Nesiraukykite, nekilnokite antakių, nedūsaukite. Ir, dėl Dievo meilės, jokių kišeninių kakuliatorių. Neužmirškite sąkaitą palikti ant stalo.

Sugalvokite, kur pasivaikščioti po nuostabios vakarienės. Nes nieko nėra romantiškiau, kaip atsipalaidavęs promenadas pilnu pilvu.

KELIONĖ Į SAVE

Nebūtina grūstis į Paryžių tam, kad pamatytumėte kažką naujo. Netgi mūsų Vilniuje ar gretimame Lietuvos miestelyje yra begalės žavingų vietų, apie kurias Jūs net neįsivaizdavote. Paieškojęs jas galite rasti – tam, kad nustebintumėte jomis ir savo moterį.

Pavyzdžiui:

Apsigyvenkite savaitgaliui viešbutyje. Pasislėpkite nuo rutinos ir pasinerkite į prabangą. Nors vieną savaitgalį pagyvenkite kitame pasaulyje.

Pasijuskite turistais ir iš naujo įvertinkite savo miestą ar bet kurį kitą netoliese esantį – katakombos, rūsiai, KGB, sovietinės slėptuvės, CŽA kalėjimas – retas iš mūsų iš tikrųjų pažįsta kad ir tą patį Vilnių. Apsilankykite ten, kur dar nebuvę – tokių vietų yra daug.

Eikite kartu į „Spa“ ir leiskite jiems pasirūpinti Jumis.

ROMANTIŠKOS DOVANOS

Atminkite – visos moterys be išimties mėgsta gauti dovanas. Ir jei užklupsite jas netikėtai (ir ji nieko neturi padovanoti Jums), ji jaus moralinę skolą kaip nors atsidėkoti Jums už parodytą dėmesį.

Norint nupirkti dovaną, kuri padarys jai įspūdį, nebūtina mokėti tiek, už kiek pragyvenate tris mėnesius. Prasminga ir apgalvotai parinkta dovana visada yra geriausias sprendimas.

Todėl:

Siųskite jai gėlių – neapsiribokite standartine puokšte iš banalių rožių, tulpių ar pigiųjų gvazdikų, parinkite kažko nematyto arba egzotiško. Gėles siųskite jai tik į darbovietę– jos kolegių pavydui. Jei leidžia kišenė, įdėkite į puokštę šokolado (ne pigią „Karūnos“ plytelę, bet kažko importinio, pademonstruokite jai, kad turite skonį ir įdėjote pastangų tokį rafinuotą šokoladą surasti).

Nustebinkite ją bilietais į teatrą – tai ne vien pademonstruos Jūsų žaismingą spontaniškumą ir dosnumą, bet taip pat parodys, kad Jūsų interesai siekia toliau, nei vien per TV brukamas šlamštas ar video žaidimai.

Kartu su ja aplankykite antikvariatus. Pažiūrėkite, kas jai patinka. Jei leidžia kišenė, pademonstruokite husariškumą, nupirkdamas jai patikusį daiktą iškart.

Jei gerai ją išklausinėsite, galite rasti daug peno idėjoms. Kas jos mėgstamiausias rašytojas? Raskite jo knygą. Kas jos mėgiamas dainininkas? Nupirkite bilietus į jo koncertą (kad ir kur nors provincijoje, patikėkite, tai įdomu ir pikantiška). Sužinokite jos aistrą, ir tapkite tos aistros dalimi.

ROMANTIKA NAMUOSE

Elegantiška vakarienė namuose gali atskleisti Jūsų neišreikštą talentą ir rafinuotą mąstymą. Kruopščiai paruošta aplinka (Jūs rūpinatės, kad jai būtų malonu), padori apranga (nėra blogai atrodyti gerai, ir Jūsų moteris tai visada įvertins), pritemdytos šviesos (moterys išvis nemėgsta ryškios šviesos dėl visiems suprantamų priežasčių), gera muzika ir kitos mažos smulkmenos visada sukurs jaukią atmosferą. Tam tereikia nedaug pastangų.

Nes romantiško vakaro sėkmės garantas – paprastumas. Jei blaškysitės po apartamentus degiodamas žvakes ar garsindamas/tylindamas muziką, tai tik blaškys Jūsų ir jos dėmesį. Paprastumas įgalina atsipalaiduoti ir nesukti sau galvos, kas toliau?

Nors tradicinė vakarienė, vynas ir gėlės yra išbandytas variantas, tačiau jis suteikia nedaug galimybių kūrybiškumui ir asmenybei pasireikšti.

Todėl:

Sukurkite jaukią atmoferą, ji visada sąlygoja gerą nuotaiką – net jei Jums ir nepatinka klasikinė muzika, turite puikią progą pabandyti ją pamėgti. Klasikinė muzika ir yra klasikinė, kad išgyveno per visus amžius tik todėl, kad visada leisdavo jos besiklausantiems žmonės atsipalaiduoti ir svajoti.

Tačiau atminkite – muzika neturi dominuoti, ji turi būti fonas romantiškam vakarui. Optimalus garsas – kai galite susikalbėti muzikos netildydami.

Atsargiau su kvapniomis ir išvis bet kokiomis žvakėmis – jos ne vien sudegins Jūsų jausmams reikalingą deguonį, bet gali pernelyg dominuoti ir blaškyti Jūsų dėmesį.

Pagal visas etiketo taisykles padengtas stalas (žr. Internete, kaip tai padaryti) – puiki proga intymioje ir žaismingoje aplinkoje išbandyti, kaip iš tikrųjų yra valgoma aukščiausios klasės aplinkoje, nesibaiminant, kas ką pagalvos.

Tai visada yra puiki pramoga, tiesa, kartais reikalaujanti ir egzotiškų valgių, gėrimų ar tiesiog stalo įrankių. Jei Jūs sugebate juos gauti ir jais pasirūpinti – tai geriausias įrodymas, kad jūs iš esmės galite viską. Neapsiribokite vien banalia pica.

Šviežios gėlės yra privalomas romantiško stalo akcentas. Tiesiog pasistenkite, kad jos neužstotų mylimosios akių.

Po vakarienės patiekiama kava ir šokoladas – ne vien ritualinis reikalavimas. Jai reikia kofeino. Na, o šokoladas – jau daugelio kartų išbandytas afrodiziakas.

Pasimėgaukite romantišku filmu. Ne pertraukiamu reklamų ir vienu balsu įgarsintu filmu per TV, bet ištisiniu video ar DVD, įgalinančiu visapusiškai įvertinti charakterių genezę bei siužeto niuansus.

Jei turite namuose/apartamentuose balkoną ar terasą, nieko nėra romantiškiau, kaip pasėdėti po žvaigždėmis susisiautus į antklodes. Bet kuriuo nakties metu. Bet kuriuo…

Giedrius Drukteinis

#    Comments [0] |

Moteris - kaip narkotikas

Mokslininkai nustatė, kokią figūrą turinčios moterys priverčia į jas žiūrinčius vyrus jaustis taip, tarsi jie būtų pavartoję alkoholio arba narkotikų.

Ši žinia milijonams dėl išvaizdžių savo kūno linijų išgyvenančių moterų atneš didelį palengvėjimą, konstatuoja britų dienraštis „Daily Mail“: mokslininkai nustatė, kad vyrams labiausiai patinka apvalainos moterys. Bet ir tai dar ne viskas: paaiškėjo, jog tokių moterų kūno linijos vyrų smegenis veikia beveik taip pat, kaip alus ar brendis.

JAV mokslininkų atlikto tyrimo rezultatai liudija, kad dainininkės Beyonce Knowles ar aktorės Christinos Hendricks tipo figūros į jas žiūrinčių vyrų smegenyse sukelia panašią reakciją, lyg jie būtų pavartoję alkoholio ar narkotikų.

Džordžijos valstijos Gwinnetto koledžo (JAV) mokslininkai, vadovaujami daktaro Steveno Plateko, skenavo 14 jaunų vyrų smegenis tuo metu, kai jie žiūrėdavo nuogų moterų, kurioms buvo atliktos šlaunų ir sėdmenų formą pabrėžiančios plastinės operacijos, nuotraukų rinkinį. Tyrimo dalyvių smegenys buvo skenuojamos ir po to, kai jie baigdavo žiūrėti nuotraukas.

Pabrėžiama, kad nuotraukose užfiksuotų moterų svoris plastinių operacijų metu nebuvo mažinamas (nebuvo nusiurbiami riebalai), o tik perskirstomas.

Paaiškėjo, kad eksperimente dalyvavusių vyrų smegenyse esantys „atpildo centrai“ – smegenų žievės sritys, kurias paprastai aktyvuoja alkoholiniai gėrimai ir narkotinės medžiagos – įsijungdavo žiūrint į nuogų moterų po tokių plastinių operacijų nuotraukas. Labiausiai vyrus stimuliuodavo vadinamosios „smėlio laikrodžio“ tipo figūros, tai yra, didelis liemens ir klubų apimties santykis.

Pasak daktaro S. Plateko, tai galima paaiškinti tuo, kad platūs klubai ilgą laiką buvo siejami su gera sveikata ir galimybe išnešioti sveikus kūdikius.

Tačiau moterų svorio didinimas tiriamųjų smegenyse aktyvuodavo tik įprastas už vizualinį formos suvokimą atsakingas smegenų sritis, teigia tyrėjai.

„Kažkokiu būdu baltaodes moteris Vakarų šalyse pavyko apkvailinti ir priversti manyti, kad vyrams patinka itin liesos, badmiriaujančios Kate Moss tipo merginos. Tačiau iš tikrųjų stipriausia korta – figūros apvalainumai. Šis tyrimas paaiškina, kodėl vyrai švilpia gatvėje pamatę išvaizdžios figūros merginas ar bando prie jų seksualiai priekabiauti“, - sakė tyrėjų grupės vadovas.

JAV mokslininkų tyrimo rezultatai paskelbti žurnale „PLOS One“.

#    Comments [0] |