# Tuesday, 13 April 2010

Trise lovoje?

Tai, kas vyksta už uždarų miegamojo durų, yra asmeniškas žmonių reikalas. Miegamajame įgyvendinamos pačios slapčiausios fantazijos, atsiduodama pojūčiams ir aistroms.

Tačiau, ar visiems slaptiems troškimams lemta išsipildyti? Kaip reaguotumėte, jeigu vieną dieną jūsų vyras užsimintų apie papildomo žmogaus dalyvavimą meilės guolyje? Mūsų visuomenėje norma yra vis sunkiau apibrėžiama, o ar yra priimtinas trečio asmens buvimas jūsų miegamajame, galite spręsti tik jūs pati.

Sutikti ar nesutikti

„Jis tikriausiai iškrypėlis!“ arba „Jis manęs nemyli, o tik naudojasi manimi“, - štai tokios dvi pagrindinės mintys staiga šauna į galvą merginai, kurios vaikinas užsimena apie norą pasimylėti trise. Neskubėkite sprukti nuo tokio vyro, o išsiaiškinkite detales:

 • Jeigu seksas trise jam tarsi aksesuaras, vienas iš elementų, kuris turėtų paįvairinti seksualinį gyvenimą, tai dar nėra patologija (žinoma, abu partneriai turėtų to trokšti ir nesijausti spaudžiami ar verčiami). Toks vyro pasiūlymas turėtų nuskambėti tarsi tarp kitko, visiškai nereikalaujant.
 • Tačiau, jeigu ši idėja jį tarsi užvaldo ir jis pradeda teigti, kad be „to“ seksualinis gyvenimas jam neįmanomas, tai vertėtų susimąstyti, ar jums tikrai reikalingas toks partneris. Vyras neturėtų labai įkyriai tokio mylėjimosi būdo siūlyti moteriai.

Ar yra priimtinas trečio asmens buvimas jūsų lovoje, galite spręsti tik jūs, nieko neverčiama ir savo noru. Priimdama sprendimą atsižvelkite į savo vertybes, norus ir pasaulėžiūrą.

Jeigu vyro pasiūlymas pasimylėti trise teoriškai jums nesukelia priešiškų jausmų, tačiau praktiškai niekaip nesugebate susidoroti su pavydo jausmu, tai prieš užsiimant tokiais žaidimais reiktų pasiruošti psichologiškai. Dažniausiai moterį jaudina šie dalykai: ji neužtikrinta savo išoriniu patrauklumu ir nuolat bijo būti lyginama su akte dalyvaujančia kita moterimi arba ji yra neužtikrinta savo partnerio jausmų stiprumu. Jeigu jūs kamuojama tokių jausmų sutiksite priimti vyro pasiūlymą, tai jūsų santykiams tikrai neišeis į naudą.

Jeigu vyras tiesiog įkyriai reikalauja išbandyti seksą trise, o jūs esate kategoriškai prieš, tai rekomenduojama nenusileisti ir nesutikti su vyro pasiūlymu tik dėl to, kad jis to nori. Jei jus ta idėja nežavi, tai bet koks mylintis vyras to tikrai nevers jūsų daryti. Jeigu vyras pasitelkia dar netgi šantažą, kad sutiktumėte su jo pasiūlymu, tai signalizuoja apie didžiules problemas ne tik miegamajame… Gali būti, kad jūsų santykius ištiko krizė arba jūs netinkate vienas kitam.

Taisyklės, kurių nevalia laužyti

Jeigu jūs, viską apgalvojusi, sutikote su vyro pasiūlymu pasikviesti dar vieną merginą, tai būtinai pasinaudokite žemiau pateiktais patarimais, kad pašalinė partnerė netaptų rimta konkurente:

 • Pakviesta mergina jokiais būdais negali pasilikti visai nakčiai. Šį klausimą turėtumėte aptarti dar prieš prasidedant jūsų žaidimams. Geriausia iš karto po tokio sekso iškviesti jai taksi. Labai svarbu, kad vyras suprastu, jog tik su jumis jis gali mėgautis nesibaigiančia šiluma visą naktį.
 • Seksas trise turi būti tik tarsi smagi atrakcija. Tai tik malonumas, o ne santykiai. Išlaikykite psichologinę distanciją, nesikalbėkite, nesipažindinkite su naująja partnere.
 • Ypatingą dėmesį reiktų skirti kontracepcijai. Tokioje situacijoje tai ypač aktualu. Sperma, makšties išskyros perduoda lytines infekcijas. Jokiu būdu negalima naudoti to paties prezervatyvo. Pereinant nuo vienos moters prie kitos, vyras prezervatyvą turėtų būtinai pasikeisti.

Mielieji skaitytojai, kviečiame pareikšti savo nuomonę. Ką jūs manote apie seksą trise (vienas vyras ir dvi moterys)? Ar jūs sutiktumėte pabandyti? O gal jau tai bandėte?

#    Comments [0] |

Moterų žaidimo taisyklės

Draugė po ilgojo savaitgalio papasakojo romantiškus savo laisvalaikio nuotykius. Su vyruku ji susitikinėja jau keletą savaičių. Atėjus laisvadieniams šis pasikvietė ją išvykti pailsėti.

Viskas buvo tiesiog nuostabu: pramogos, romantika, jaukus viešbučio kambarys, bendra didelė lova ir jokio sekso!

Jie ne tik nepasibučiavo, bet šis prie jos net nelindo. Nuotykių ištroškusi širdis pradėjo smarkiai spurdėti. „Ar aš jo nedominu?“ – kilo logiškas klausimas. Ir iš tikrųjų, ar visi santykiai, kurie mus žavi, turi prasidėti intymiai?

Meilės vartai: „Uždaryta!“

XXI amžiuje pradėjome tiesiog medžioti vyrus. Medžiodavome ir anksčiau, tik viskas buvo paslėpta po lengvu subtilumo šydu. Šiandien, ištroškusios sveikų santykių esame pasiruošusios viskam.

Nuolat verkdamos, kad tinkamų vyrų reikia ieškoti su žiburiu, o tie, su kuriais susidedame, neverti nei supuvusio grašio, užkrėstos visokių “popsinių” sekso nesąmonių, vis dažniau esame pasirengusios leistis į sekso avantiūras. Ar mes tapome šliundromis?

Gera buvo ankstyvoje jaunystėje, kai visos santykių problemos pasibaigdavo sukabintomis rankomis ir šiltu bučiniu su liežuviu. Tuo tarpu šiandien, ne tik lipame ar esame tempiamos į lovas, bet ir griaužiamės dėl to.

„Duoti“, „bandyti prisiversti neduoti“ arba gauti aiškų ultimatumą „permiegok su manimi“ pradėjome priimti kaip visiškai natūralų dalyką, todėl, jei prie tavęs niekas nekiša pirštų – pasijauti nestandartine, antrarūše, neįvertinta.

Moterų „kaltės jausmas“

Matyt, ne vienai teko gyvenime susidurti su tokiu savimi pasitikinčiu mačo, kuris bandydamas įsitempti tave į lovą verčia jaustis kalta. „Kito karto gali nebūti“, „neturi, ko prarasti“, „tu ką, to nemėgsti?“ – zirzia šie, ir jei daugeliu atvejų pasakai silpną ir nedrąsų „ne“, tai kartais susigundai paslysti.

Iš esmės, savo seksualinio gyvenimo nereikėtų gėdytis, tačiau kada pasiekiama ta riba, kai moters seksualinis gyvenimas tampa fetišu?

Kad ir kokios „nedoros“ mintys suktųsi moteriškoje galvelėje, vis dar stengiamės iš paskutiniųjų savo seksualiniame gyvenime išlaikyti šiokį tokį sakralumą. Visa kita, kas lieka už „nerašyto sekso įstatymo“ ribų tampa kančia.

Ech, ta romantika…

Vėliau draugė papasakojo, jog neapsikentusi, savo abejones išdėstė simpatijai ir sulaukė gana subtilaus ir paprasto atsakymo: „Tai buvo romantiška. Permiegoti su tavimi, manau, tikrai spėsiu.“

Kada spėjome pamiršti romantiką? Ko tikimės iš vyrų? Ko tikimės iš savęs?

Nors daugelis moterų, besiblaškydamos po pasaulį ir ieškodamos tinkamo vyro mano, kad greitas seksas padės rasti ryšį, per šiokią tokią draugių ir savo patyrimų patirtį galiu pasakyti tik viena.

Tai yra visiška NESĄMONĖ! Vyras, tai toks padaras, kuriam be abejonės rūpi seksas. Visas žavesys pasiekia maksimumą būtent iki pirmųjų lytinių santykių. Vėliau gali išlikti pagarba, draugiškumas, tačiau vos atveri vyrui „malonumų vartus“ – didžiausias susidomėjimas dingsta.

Kaip matai, taip ir yra

Nereikėtų labai griaužtis ar pykti dėl to, jog iš tikrųjų pradėjome prarasti vertę. Norėti sekso yra natūralu, tačiau, kaip mūsų gyvenimo būdas įtakoja ne tik mūsų, bet ir vyrų požiūrį į mus?

Šis straipsnis nėra antisifelinė programa „niekam neduok“. Galbūt, reikėtų susimąstyti, kokias vertybes puoselėjame? Ar turime jaustis kaltos, jei kažkoks pašlemėkas (net ir simpatiškas) bando įsitempti mus į lovą? Ar reikėtų griaužtis, jei apimtos aistros pasimėgavome vienos nakties nuotykiu? Vienareikšmiškai ne, tačiau visų svarbiausia – turime neprarasti žmogiškumo.

Joks mokslininkas ar psichologas negali pasakyti, kiek lytinių partnerių, ir kokiomis aplinkybėmis sumedžiotų vyrų turėti yra „norma“, bet aišku yra viena: pasistenkime nepamiršti romantikos.

Fiziškai susilaikyti nėra labai sveika, tačiau tai, kas dedasi mūsų galvose ir širdyse, gali išlikti nesuteršta. Juk tai, kas yra tarp ausų, valdo ir tai, kas yra pas mus tarp kojų!

Raktas, kuris atrakina visas spynas yra vertinamas, o spyna, kurią galima lengvai atrakinti bet kuriuo raktu – niekam tikusi…

#    Comments [0] |

Egoizmas lovoje

Seksualinis egoistas – tai tas, kuris lytinio akto metu atlieka veiksmus, norėdamas gauti pasitenkinimą tik sau, visiškai nesusimastydamas ir nekreipdamas dėmesio į partnerio pojūčius. Tai reiškia, iš esmės toks egoistas naudojasi partnerio kūnu atlikdamas lyg gyvulys primityvų savęs patenkinimo aktą.

Atpažinkime jį

Seksualinis egoistas niekada nepaklaus, kaip jūs mėgstate tuo „užsiėminėti”, jo nedomins nei jūsų mėgstamiausia poza, nei jūsų erogeninės zonos. Jį būtinai jaudins tai, ką jūs galite daryti dėl jo lovoje (oralinis, analinis seksas). Jei jūs pasakysite, kad to, ko jis nori lovoje, dėl kokių nors priežasčių nemėgstate, jis arba visai nebebendraus su jumis, arba vis tiek pasistengs jus priversti tai padaryti.

Dažniausiai vyrai – egoistai mano, kad moterys visada lytinio akto metu patiria orgazmą, bet dauguma iš jų visai nesusimasto moterų orgazmo klausimu, todėl jie ir egoistai. Jie lovoje elgiasi būdingai egoistams: nežiūri į partnerės veidą, nes jos emocijos jų nejaudina, nesistengia sulaikyti besiartinančio orgazmo, gali komanduoti, sakyti, kaip jums reikia gulėti arba stovėti.

Geriau jokio sekso, negu blogas

Pats geriausias būdas išvengti egoisto lovoje – pradėti jam pasakoti apie savo seksualinius pageidavimus, vos tik reikalas pradės krypti „lovos” linkme. Reikia vyrui pateikti savo harmoningų santykių teoriją, pasakyti, kad jūs žiūrite į seksą, kaip į meną, kad galite suteikti vyrui malonumą, bet tik tuo atveju, jei vyras taip pat stengsis suteikti malonumą jums. Paprastai tai suveikia – egoistai „įjungia atbulinį bėgį”. Bet jei jūs jau atsidūrėte lovoje, nereikia bijoti proceso eigoje pareikšti, kad jums kažkas nepatinka, arba net nutraukti veiksmus: jau geriau jokio sekso, negu blogas.

Seksas be orgazmo – moterims kenksmingas

Tačiau moterys pasiryžusios taikstytis su seksualiniu egoizmu, negalvodamos apie pasekmes. Jos suvaidina orgazmą, dažnai ieško problemos savyje, o tai sąlygoja įvairiausius kompleksus. Taip pat ir fiziologine prasme – seksas be orgazmo – kenksmingas. Lytinis susijaudinimas turi baigtis iškrova, kitaip kenčia kiaušidės.

Tai kodėl tada moterys ir toliau susitikinėja arba net gyvena su vyru, seksas su kuriuo neteikia pasitenkinimo? Daugelis paprasčiausiai bijo likti vienos, kitos mano, kad myli, kitos dėl to, kad nepatiria orgazmo, kaltomis laiko save.

Šalin gėdą, sakykite, ką jaučiate, arba nejaučiate

Tačiau ne visada vyras, kuris nesuteikia moteriai lovoje fizinio pasitenkinimo, yra egoistas ir kaltas dėl to, ko negali padaryti. Būna, kad moteriška gėda, drovumas trukdo partneriams atvirai aptarti jų seksualinį gyvenimą, ir tuo pačiu jį pagerinti. Vyras gali tiesiog nežinoti, ko norisi jo partnerei, o tai jam perša mintį, kad jei moteris tyli, tai jai viskas gerai.Vyrai dažniausiai netgi tuo yra įsitikinę: juk jie patys pratę sakyti, jei kas jiems nepatinka, arba paprasčiausiai keisti netenkinančias aplinkybes. Intymiuose santykiuose moterys turi būti padėties šeimininkės, juk vyrai lytinio akto metu patiria orgazmą 80 atvejų iš 100, o moterys – 40. Menamą seksualinį egoizmą galima nugalėti, jei nesigėdinant, atvirai aptarsite su partneriu šią temą. Moterys dažnai bijo prisipažinti, kad nepatiria orgazmo, ir taip skatina vyro egoizmą lovoje, o juk būtent ten ir reikia būti atviromis.

#    Comments [0] |

Kaip išgyventi vienatvę?

DRAUGYSTĖ IR SOCIALINIAI RYŠIAI

Draugystė mums yra kaip maistas. Ne veltui mes save priskiriame socialiniams gyvūnams. Jau nuo akmens amžiaus pradėjo populiarėti gyvenimas bendruomenėmis ir labiausiai santykiai poromis, mažiau svarbu, juridiškai įformintomis ar ne. Psichologai tai vadina žmogaus savybe įsitraukti į grupės gyvenimą ir glaudžius santykius, kiti labiau akcentuoja poreikių patenkinimą ir patogumą. Gal todėl taip sunku išgyventi vienatvės jausmą.?…

Jau įrodyta, kad vienišumo jausmas kenkia ne tik psichologiniams procesams – mąstymui, dėmesiui, vidinei pusiausvyrai, bet ir fiziniams – motorika, pojūčiai, širdies veikla ir pan.
Kai trūksta glaudaus bendravimo ir kontakto, žmogus jaučia diskomfortą ir apima emocinės kančios. Žinoma, kiekvienam šie simptomai individualūs, nes kiekvieno jautrumo slenkstis antisocialumui skirtingas. Pagrindinis žmogų žlugdantis elementas yra sąmoningas vienatvės suvokimas – tuštuma, liūdesys, kontaktinis ilgesys…

Nepaisant neigiamų pasekmių, vienatvė vargu ar gali būti laikoma nenormaliu reiškiniu. Greičiau, tai būtinas visų tam tikrame laikotarpyje išgyventa būsena. Kiekvienas gali pasijusti vienišas – net turėdamas antrąją pusę ir būrį draugų.

VIENATVĖS ŽALA

Lėtinė, užsitęsusi vienatvė jau yra žalinga.

Vaikams ji sukelia vystymosi problemų. Nesugebėjimas būti socialiai prisijungusiam prie bendraamžių gali būti tikroji prastų mokymosi rezultatų ar agresyvaus elgesio priežastis.

Suaugusiųjų vienatvė, dažnai siejama su veržliais depresijos ir alkoholizmo priepuoliais ir medicininėmis problemomis.

Psichologas Jonas Caciopp iš Čikagos universiteto stebėjo vienišumo padarinius susijusius su sveikata:

 • Greičiau sveiksta tie ligoniai, kurie turi artimuosius, rodančius pastovų rūpestį ir morališkai palaikančius ligonį.
 • Vienišumas padidina riziką savižudybei, tai aktualu tiek jaunų, tiek pagyvenusiųjų tarpe.
 • Vienišų asmenų ataskaitoje ryškus didesnis suvokiamas streso lygmuo, net kai jis yra veikiamas tų pačių veiksnių kaip ne vienišų žmonių.
 • Turint mažiau socialinių sąveikų, sunkiau susidorojama su stresu.
 • Vienatvė “pakelia” streso hormonų ir kraujospūdžio lygį, todėl sunkiau dirba širdis ir atsiranda didesnė kraujagyslių ligų tikimybė.
 • Vienišų žmonių miegas neramus, jie dažniau prabunda, taip pat mažiau laiko praleidžia lovoje ir mažiau pailsi.

Vienatvė, pasak Caciopp, gali sukelti rimtas, pavojingas gyvybei pasekmes, kai mes negalime gauti pakankamai socialinių ryšių.

KAIP IŠVENGTI VIENIŠUMO JAUSMO?

Yra keletas būdų , kurie Jums gali padėti išgyventi vienišumo laikotarpį Jūsų gyvenime. Apsvarstykite šiuos veiksmus:

 1. Priminkite sau, kad jūsų vienatvė netruks amžinai.
 2. Galite sukurti naujas situacijas, kuriose atsiranda daugiau galimybių užmegzti pažintis.
 3. Užsiimkite veikla, kuri Jus domina. Didelė tikimybė, kad pasinėrę į kažkokią sritį rasite bendraminčių. Be to, jausite, kad įprasminate laiką, o galiausiai ir pasitenkinimą tuom, ką darote, bei tapsite įdomesnis kitam. Galėsite kažko išmokti, kažką duoti. Juk santykiai pagrįsti abipusiais mainais.
 4. Užsiimkite savanorišku darbu.
 5. Dalyvaukite seminaruose ir įvairiuose renginiuose.
 6. Darbe plėtokite savo socialinius įgūdžius. Nesibaidykite praktikos pažinti kitus ir leisti jiems pažinti Jus. Daugiau bendraukite su savo bendradarbiais, organizuokite pasibuvimus, gal būt nuspręsite pakeisti darbą.
 7. Negalima spręsti apie naujus žmones vadovaujantis ankstesnių santykių pagrindu.
 8. Intymi draugystė paprastai išsivysto palaipsniui, kai žmonės mokosi dalintis savo jausmais. Venkite skubėti. Leiskite procesui plėtotis natūraliai.
 9. Vertinkite savo draugus ir savo unikalias savybes. Romantiniai santykiai Jūsų neišgelbės nuo vienatvės tol, kol neišmoksite gerai jaustis vienas su savimi.
 10. Visada galvokite apie savo ir artimųjų poreikius. Svarbu nepaminti nei vienos pusės interesų norint, kad bendravimas būtų naudingas, o ne griaunantis.
 11. Sekite savo mitybą, nuolat mankštinkitės ir reguliariai miegokite.
 12. Pagalvokite apie vienatvę, kaip galimybę augti - ugdyti savarankiškumą ir išmokti rūpintis savo emociniais poreikiais.
 13. Išnaudokite visas galimybes mėgautis gyvenimu, o ne gyvenkite laukime.
 14. Išmeskite stereotipus, kad veiklomis užsiimant būtinas partneris – eiti į kiną ar baseiną galima ir vienam.

Būdų yra ir daugiau, tai labai individualu, kiekvienam savo, tik reikia į save įsiklausyti.

Apibendrinant – vienatvė, tai yra ne tik būsena, bet ir mąstymo būdas. Jei nesijauti vienišas, tu ir neesi vienišas. Svarbu akcentuoti ne savo vienatvę, o savo asmenybę, nukreipti dėmesį ir energiją į racionalias veiklas, išmokti patenkinti savo poreikius, išmokti būti su savimi, pamilti save, ieškoti savęs, leisti sau gyventi ir žiūrėti į pasaulį atviriau, „geranoriškiau“.

Negalima laukti, kol į Jūsų gyvenimą ateis kažkas, kas apvers jį aukštyn kojomis, juk gyvename vieną kartą. Turime eiti savo gyvenimo keliu, bet kartu ir nenudelbti akių, o pastebėti tai, kas vyksta aplinkui. Gal Jums skirtas žmogus yra šalia, žiūri į Jus, bet lygiai taip pat bijo užkalbinti, bėga, liūdi, jaučiasi vienišas, yra sugniuždytas po buvusių santykių, ar dar dėl kažkokių priežasčių neištiesia tau rankos ir nesitiesia prie tavosios. Svarbiausiai žinoti, kad esi ne vienas ir neleisti sau pulti į neviltį.

Straipnis parašytas remiantis užsienio literatūra. Jei tema Jums bus aktuali, sulauksite straipsnių ciklo - VIENATVĖ.

#    Comments [0] |
# Monday, 05 April 2010

Seksas ir sportas: kas sudegina daugiau kalorijų

Egzistuoja nuostata, kad reguliarus seksas padeda išvengti prostatos, širdies ir kraujagyslių ligų bei vėžio, o daugelis sportininkų įsitikinę, kad jo pagalba galima pasiekti stulbinamų rezultatų – nuo patirtų orgazmų skaičiaus priklauso tikimybė laimėti auksą. Tačiau specialistai pastebi, kad žmogaus sveikatą lemia daugiau veiksnių, o vien seksas, kultivuojamas vietoj sportinės veiklos, deja, sveikatos neišsaugo. Kita vertus, tam tikras maistas gali pagerinti libido, prailginti ne tik sekso, bet ir seksualinio gyvenimo trukmę.

Sudegintų kalorijų kiekis priklauso nuo pozos

„Tiesa, pats geriausias būdas sužadinti seksualinį aktyvumą ir sustiprinti lytinį potencialą – sportinė veikla. Aerobiniai pratimai suaktyvina hormonų gamybą, mažina įtampą, pagerina kraujotaką lytiniuose organuose. Kitaip tariant, reguliariai bėgiojantis žmogus po kelių mėnesių pajus dvigubai didesnį lytinį poreikį, o aerobikos užsiėmimus lankančiųjų seksualinis potraukis gali padidėti net 30 proc.“, - teigė Lietuvos olimpinio sporto centro sportininkų mitybos specialistas Marius Baranauskas.

Egzistuoja nuomonių, kad sekso metu galime sudeginti nuo 100 iki 500 kcal. Kaip ir sportuojant, energijos sąnaudos priklauso nuo seksualinės mankštos trukmės bei intensyvumo, pozų sudėtingumo ir pan. Nors seksas prilyginamas ryte prabėgtam krosui, vis dėlto sportu jo vadinti negalime.

Pavyzdžiui, Misionieriaus pozoje, kai moteris yra apačioje, o vyras – viršuje, vyras esą sudegina apie 32 kcal, o moteris – apie 20 kcal, o mylintis stovint vyras – apie 100 kcal, o moteris – 45 kcal. Taip pat yra įvairių nuomonių, kiek kilokalorijų netenkama orgazmo metu. Anot M. Baranausko, galima rasti ir tokius skaičius: suvaidinto orgazmo metu netenkama iki 160 kcal, o tikro – perpus mažiau. Esą vaidinant reikia daugiau psichinių jėgų. Tačiau egzistuoja ir priešinga nuomonė.

Saugus seksas – sporto sąjungininkas

Manoma, kad netekus 1 lašo spermos tolygu netekti 40 lašų kraujo. Tačiau rimtų mokslinių tyrimų, kurie pagrįstų, kad sportininkų gyvenimas be sekso darytų teigiamą įtaką pasiektiems sportiniams rezultatams, nėra. Priešingai, yra manoma, kad reguliarus ir saugus seksas prieš varžybas mažina įtampą ir padeda susikoncentruoti, o „susilaikymas“ sportininkui gali net labai pakenkti. Tačiau vėl nėra tikslių ir apibendrintų mokslinių tyrimų, pagrindžiančių sekso, propaguojamo prieš varžybas, naudą sportininko ištvermei ar kitoms fizinėms savybėms.

„Seksas prieš varžybas labiau siejamas su agresyvumu, tiksliau jo mažinimu, kas gali tapti privalumu per daug agresyviems sportininkams, tačiau trūkumu tiems, kurių agresyvumo lygis ir taip yra labai mažas. Kai kurie mokslininkai pastebi, kad sekso metu patirtų orgazmų skaičius labai svarbus sportininkėms moterims, pavyzdžiui – maratono ar šuolio į aukštį atstovėms. Netgi yra įsitikinusiųjų, kad nuo patirtų orgazmų skaičiaus priklauso sportininkių laimėti aukso medaliai“, - pasakojo pašnekovas.

Ilgesnio sekso be nuovargio garantas

Jei žmogus po dienos darbų jaučiasi pavargęs, jam trūksta energijos, vakare, likus 3 val. iki sekso rekomenduojama valgyti makaronų, grikių, bulvių su neriebiu padažu, 100 g troškintos paukštienos ar žuvies, dubenėlį šviežių lapinių daržovių, porą gabalėlių juodos duonos su sviestu, 2 puodelius greipfrutų, slyvų ar pomidorų sulčių. Likus 2 valandoms nerekomenduojama persivalgyti ar vartoti riebaus, sunkiai ir ilgai virškinamo, labai aštraus ar neįprasto maisto. Geriausia rinktis greitai virškinamus ir įsisavinamus maisto produktus ir patiekalus, pavyzdžiui kelis riestainius, meduolius ar dubenėlį saldžios ryžių ar avižinių dribsnių košės su pora šaukštelių uogienės ar medaus.

Ilgesnę seksualinę mankštą rekomenduojama pradėti suvartojus pakankamą gėrimų kiekį: pavyzdžiui, likus valandai iki sekso pradžios išgerti 400 – 500 ml silpnai mineralizuoto ar silpnai saldinto geriamojo vandens.

Anot M. Baranausko, reguliariai seksu užsiimantys žmonės turėtų žinoti, kad ilgai trunkančio sekso metu – sunaudojus didelę dalį angliavandenių, didėja laisvųjų riebalų rūgščių naudojimas energijai gauti organizme. Po seksualinės iškrovos kraujyje ženkliai sumažėja gliukozės, nes sekinamos angliavandenių (glikogeno) atsargos kepenyse ir raumenyse. Angliavandenių stygiaus nulemtas nuovargis labiau būdingas vyrams, nes jų raumenų masė dažniausiai yra didesnė nei moterų.

Todėl reikėtų atkreipti dėmesį į angliavandenių ir vandens atsargų atstatymą organizme. Po meilės žaidimų geriausia suvalgyti ką nors saldaus – džiovintų abrikosų, bananą, apelsiną ar kukurūzų javainių. Atsigaivinimui geriausia rinktis silpnai mineralizuotą geriamąjį vandenį, nes ilgiau trukusio intensyvesnio sekso metu, kartu su prakaitu netenkama ir mineralinių medžiagų – kalio, magnio, natrio ir pan. Kaip alternatyvią atsigavimo priemonę galima pasirinkti ir neriebų šokoladinio skonio pieną.

Tinkama mityba ir sportas ilgina seksualinį gyvenimą

„Kaip ir daugelis mūsų sveikatą lemiančių veiksnių, mityba gali daryti įtaką seksualinio gyvenimo kokybei. Pavyzdžiui, taurė vyno ir šokolado plytelė po gausios vakarienės – skamba gundančiai, tačiau tai „tuščios“ kalorijos, o vynas gal ir padeda atsipalaiduoti, bet išgėrus jo per daug gali pablogėti seksualinės mankštos kokybė arba ji gali visai neįvykti.

Vyrams reikėtų žinoti, kad per didelis sočiųjų riebalų, cholesterolio kiekis maiste siejamas su aterosklerozės rizika, gali „užsikimšti“ kraujagyslės, sutrikti normali kraujo tėkmė į lytinių organų zoną. Su amžiumi tampa sunkiau ne tik mylėtis, bet ir patirti malonius pojūčius. Kita vertus, vartoti per mažai riebalų yra blogai. Riebalai reikalingi lytinių hormonų gamybai“, - teigė sportininkų mitybos specialistas.

Vis dėl to persistengti, anot pašnekovo, nereikia – riebius mėsos ir pieno produktus geriausia keisti į liesesnius, o transriebalų rūgščių turinčių maisto produktų (kietas margarinas, sausainiai, daugelis konditerijos gaminių) reikėtų vartoti saikingai. Siekiant nepabloginti libido geriau vartoti sveikatai palankius mononesočiųjų ir polinesočiųjų riebalų rūgščių turinčius produktus, pavyzdžiu,i alyvų, saulėgrąžų, sojų, kukurūzų aliejų, lašišą, tuną, riešutus, avokadus.

Lytinę potenciją išsaugantys produktai

Lytinių organų zonos kraujotakos gerinimui rekomenduojama vartoti maisto produktus, savo sudėtyje turinčius aminorūgšties L - arginino, kurios daug yra javainiuose, avižiniuose dribsniuose, žemės riešutuose, piene, žaliose daržovėse, česnakuose, ženšenyje, sojos pupelėse. Įrodyta, kad L - argininas ypač naudingas siekiant pagerinti vyrų lytinę potenciją.

Siekiant pagerinti vyrų prostatos funkciją, o moterims – menopauzės simptomus, naudinga ir soja. Tačiau sojos turėtų vengti moterys, sirgusios krūties vėžiu, nes šis produktas gali padidinti ligos atsinaujinimo tikimybę.

Apelsinai, kiviai, melionai, braškės, obuoliai, slyvos, kopūstai, paprikos – vaisiai ir daržovės, turintys daug vitamino C. Šis vitaminas didina hormono oksitocino lygį organizme ir yra natūralus antioksidantas. Medus taip pat labai naudingas, nes jame yra mineralinės medžiagos boro, kuri padeda organizmui ne tik utilizuoti estrogenus, bet ir padidinti atsakingo už libido hormono testosterono lygį.

Kiaušiniai, žuvis, mėsa, špinatai, žirneliai, kvietiniai miltai – maisto produktai, kuriuose yra daug vitamino B6, kuris padeda palaikyti hormonų pusiausvyrą organizme ir mažina stresą. Graikiški riešutai, kaip daugelis kitų riešutų, avokadai, austrės, lašiša ir kitos jūros gėrybės turi organizmui naudingų riebalų rūgščių, kurios yra lytinių hormonų sudėtinė dalis, padeda palaikyti normalią cholesterolio koncentraciją kraujyje ir tuo pačiu apsaugo nuo širdies ir kraujagyslių ligų.

„Taip pat vitaminas E, kurio daug yra nerafinuotame aliejuje, kiaušinio trynyje, kepenyse, riešutuose, žirniuose, pupelėse, špinatuose, pieno produktuose, yra laikomas pagrindiniu už lytinį aktyvumą atsakingu vitaminu, kuris reikalingas hormonų ir prostaglandinų sintezei organizme, kaip ir vitaminas C yra puikus antioksidantas, padedantis ląstelių membranas apsaugoti nuo laisvųjų radikalų žalingo poveikio.

Reikia nepamiršti ir imbiero, kuris nuo senų laikų naudojamas gydymo tikslais. Jį vartojant galima suintensyvinti medžiagų apykaitą, pagerinti kraujo pritekėjimą į lytinių organų zoną ir taip suteikti organizmui taip reikalingos energijos“, - patarė sportininkų mitybos specialistas.

#    Comments [0] |