# Thursday, 29 December 2011

Laimingi sutuoktiniai supanaseja

Kuo ilgiau sutuoktiniai gyvena kartu, tuo labiau jie tampa panašesni vienas į kitą. Tokią išvadą padarė amerikiečių psichologai, išanalizavę daugiau kaip 1000 porų, atšventusių savo Sidabrines vestuves.

Psichologai palygino vyro ir žmonos fotografijas jų šeimyninio kelio pradžioje ir po ketvirčio amžiaus. Mokslininkai padarė išvadą: kuo laimingesnė sutuoktinių pora, tuo labiau jie panašūs vienas į kitą. Aplinkiniams krenta į akis ne tik tokios poros elgsenos, mimikos ir gestų panašumai – neretai suvienodėja mylinčių žmonių balsas, ūgis ir akių spalva.

Psichologai pastebėjo, jog tvirta santuoka ir supanašėjimas būdingas žmonėms, kurių genotipai panašūs. Tuomet vyro ir žmonos išorė bėgant metams kinta vienodai, atsiranda panašios raukšlės, vienodai pakinta balso tembras.

#    Comments [0] |

Patarimai uzmezgusioms tarnybini romana

Jei simpatiškas kolega krito jums į širdį ir sukėlė romantiškus jausmus, tai šie patarimai jums labai pravers. Pati idėja užmegzti romaną darbe iš pirmo žvilgsnio atrodo labai viliojanti, bet ji gali turėti liūdnų pasekmių: lengvai galite savo karjerą ir prarasti darbą.

Dėl romano su kolega darbe gali sumažėti jūsų produktyvumas, neišvengsite stresų, nors taip būna ve visada. Kartais romantiški jausmai įkvepia žygdarbiams, pakelia darbingumą, įsimylėjusi moteris būna pasiryžusi kalnus nuversti, kad tik išrinktasis pripažintų jos reikšmingumą kolektyvui.

Prieš pradėdamos romaną darbe, išsiaiškinkite keletą dalykų.

1. Sužinokite, kokia kompanijos politika.

Romanai su kolegomis nėra uždrausti įstatymais, bet kai kuriose kompanijose nepriimtini. Firma saugo savo gerą reputaciją ir baiminasi skandalų, jei kartais romanas baigtųsi nesėkmingai. Vadovybė nenori prarasti darbuotojų dėl to.

2. Sudėkite visus taškus ant „i“.

Iškart leiskite išrinktajam suprasti, kad jeigu romanas nenusiseks, jūs liksite draugais, nors tai nebus lengva. Paaiškinkite kolegai, ko jūs tikitės iš romano, pabandykite susitarti, kaip elgsitės darbe, ar pasakosite apie savo santykius kitiems.

3. Kaip į jūsų romantiškus santykius pažiūrės bendradarbiai?

Ar nenorėsite, kad jus laikytų žmogumi, kuris sukelia chaosą ir stengiasi sukurti konfliktišką atmosferą, piktnaudžiaudamas savo autoritetu darbe? Ar norėsite, kad jus pažinotų ir pristatinėtų ne kaip specialistę, o kaip kolegos simpatiją.

4. Ar atsilieps tarnybinis romanas darbui?

Jeigu pasiryšite užmegzti artimus santykius, pasistenkite sumažinti iki minimumo neoficialų bendravimą su kolega, o dar geriau: darbe visai pamirškite apie jį. Užtektų skirti dėmesio kolegai per pietų pertrauką.

5, Būkite apdairios.

Neverta kitiems pasakoti apie tai, kaip praleidote ar kaip ruošiatės kartu praleisti savaitgalį, kitaip jus aptarinės visa firma.

Kartais bus nelengva suvaldyti emocijas, kai jūsų mylimąjį apkalbinės kiti ar kritikuos, juk darbo etiketas neleis tiesiai pareikšti: „Nutilkite, jis – mano draugas!“ Jums teks kentėti dar ir dėlto, kad negalite tinkamai apginti savo mylimo kolegos.

Pasvarstykite iš anksto, ar tikrai verta taip rizikuoti.

#    Comments [0] |

Nenoriu, bet reikia

Priežasčių, kodėl kartais net ir nenorėdami užsiimame seksu, ne viena. Išanalizavusi penkias dažniausiai pasitaikančias situacijas prancūzų psichoterapeutė Brigita Martel teigia, kad net ir toks seksas gali mums padovanoti netikėtų malonumo akimirkų.

Net ir tris kartus per dieną seksas negarantuoja seksualinio pasitenkinimo ir to, kad partneris „nepasuks į kairę“.... susitaikyti lovoje

Pasak psichoterapeutės, kartais seksas tampa priemone, padedančia susitaikytų po kilusio ginčo ar konflikto. Taip siekiame artumo, intymių santykių, norėdami sau įrodyti, kad nieko rimto neatsitiko. Tokiam susitaikymui net žodžiai nereikalingi.

Agresyvumas, kuris atsiranda porai ginčijantis lengvai gali peraugti į seksualinę energiją. Jausmas, kad galime prarasti partnerį, veikia stimuliuojamai. Tokie susitaikymai, pasak B.Martel, galimi. Tiesa, jie neturi tapti įpročiu. Jei pora sekso pagalba sprendžia visus kilusius ginčus, vietoje to, kad išsiaiškintų žodžiu, paros santykiuose įsivyrauja paslėptos agresijos atmosfera, kuri vieną kartą gali virsti nevaldomu konfliktu.

Prieš taikydamiesi po antklode pasistenkite pasikalbėti su partneriu, išsakyti tai, kas jus slegia, jaudina. Pasistenkite vienas kito neįžeidinėti. Būkite atviri. Pasak psichologų, tokia „agresyvumo“ forma gali tapti puikiu sekso dopingu.

...suteikti partneriui malonumo

Jeigu partneriai mylėtųsi tik tuomet, kai abu to nori, seksualinius kontaktus galima būtų suskaičiuoti ant pirštų. Taigi nieko blogo, jeigu vienas partnerių, pats nelabai norėdamas, suteikia malonumo antrajai pusei. Tiesa, jeigu tai netampa įpročiu. Jeigu motyvas „suteikti malonumo partneriui“ yra pagrindinis seksualinių santykių „variklis“, vienas partnerių nuolatos priverstas aukotis. Pasak seksologų, neretai tokiais „gerais“ ketinimais bandomas užmaskuoti seksualinės traukos nebuvimas. Atsargiai tokį norą reikėtų vertinti ir tuomet, kai jį padiktuoja paslėptas priešiškumas. Tokia „dovana“ labiau panaši į išmaldą, o partneris priverstas jaustis it prašytojas.

Suteikti partneriui malonumą naudinga tik tuo atveju, jei tai darydami ir patys jaučiamės gerai.

...atsikratyti išdavystės kalės jausmo

Šis klasikinis variantas, būdingas tiek vyrams, tiek moterims. Atsiduodami partneriui tarsi norime įrodyti, jog „posūkis į kairę“ – tik nelemta klaida, kad viskas ir toliau bus kaip buvę. Neištikimasis ir sau bando įrodyti, kad išdavystė buvusi „netikra“ – juk trauka partneriui vis dar išliko. Kuomet malonumo jausmas, patiriamas su artimu žmogumi, grįžta, kaltės jausmas išgaruoja. Dar daugiau - neretai suvokimas, kad paragauta neleistino vaisiaus, poros santykiams suteikia naujų spalvų. Pasak seksologų, yra porų, kurios seksualinį gyvenimą nuolat paįvairina turėdami santykių su kitais partneriais. Tačiau kai sąjungos pamatas yra ištikimybė, kaltės jausmas dažniausiai nusveria seksualinę trauką. Jeigu seksas su nuolatiniu partneriu tampa tik poreikiu būti „aukštumoje“, jeigu mylimasi tik iš pareigos, anksčiau ar vėliau tokia pora atsuks vienas kitam nugaras – ir ne tik lovoje.

...išlaikyti partnerį

Toks noras dažniausiai kyla dėl baimės. Dažniau ją išgyvena moterys. Apie tai, kaip ši baimė yra išplitusi, rodo knygų, kurios aprašo tūkstantį ir vieną erotinį būdą, kaip sulaikyti vyrą, populiarumas. Jeigu neištikimybei panaikinti pakaktų išbandyti visas Kamasutros pozas, ant kiekvienos poros miegamojo stalelio gulėtų jos egzempliorius. Deja, patys puikiai suprantame, kad pats stipriausias afrodiziakas yra geismas. Nevaržomas, kaprizingas, nenusakomas – toks trapus, todėl ir brangus. Seksualinių santykių kokybė, neapskaičiuojama jų kiekybe. Net ir tris kartus per dieną seksas negarantuoja seksualinio pasitenkinimo ir to, kad partneris „nepasuks į kairę“. Tokia suvaidinta aistra partnerio pasąmonei siųs baimės ir nepasitikėjimo signalus, kurie yra tikrieji geismo žudikai. Prisiminkite: atsiduodami tik dėl to, kad išlaikytumėte partnerį, galite „pamesti“ save.

...tiesiog atsipalaiduoti

Seksas – vienas būdų atsikratyti įtampos. Malonumą jo metu mums suteikia endorfinai – hormonai, sukeliantys euforijos jausmą. Problemų gali kilti tuomet, jei vienas partnerių jausis, jog yra naudojamas it įrankis įtampai atsikratyti ar malonumui pajausti. Jausmų artumas, masažas, glamonės, net miegas kartu – visa tai leidžia partneriams suteikti vienas kitam malonumo, padėti atsipalaiduoti. O ar eiti toliau ar ne, kiekvienas turi nuspręsti pats.

#    Comments [0] |

kaip bendrauti su vyrais?

Man 21 metai. Problema ta, kad nežinau kaip bendrauti su vyriškos lyties atstovais, kartais atrodo, kad nežinau bendros temos, ir be to niekada nežinau ką jie galvoja apie mane, kai nužiūrinėja, kai mane erzina ar kai pasako komplimentą. Hmmm, susigėstu, nežinau ar išvis tai normalu? Gal reik būti drąsesnei?

Psichologo atsakymas:

Klausi, ar reikia būti drąsesnei. Manau, jei jauti, kad norėtum tokia būti – tuomet taip, pabandyti būti drąsesnei gali būti gera mintis. Kodėl gi neišbandžius įvairių būdų bendrauti su vaikinais – gali pabandyti pabūti ir kukli, ir drąsesnė, ir galbūt dar kitokia. Tai puikus laikas eksperimentams.

Atsakant į kitą Tavo klausimo dalį – merginai jausti šiokį tokį nerimą bendraujant su nepažįstamais vyrais iš tiesų yra gana natūralu. Todėl tikrai nesi kažkuo labai kitokia nei kitos merginos.

Perskaičius Tavo laišką norisi pastebėti, kad bendraudamas su kitu žmogumi paprastai niekada nežinai, ką tiksliai jis tuo metu galvoja. Ir visiškai nesvarbu, ar tai mergina, ar vaikinas. Todėl ko gero neverta tikėtis, kad kažkokiu stebuklingu būdu Tau pavyks sužinoti, kas gi dedasi vaikinų galvose bendraujant su Tavimi. Tiksliai to nežinai ne tik Tu, bet ir kitos merginos. Vis tik neblogas būdas apie žmonių mintis ir ketinimus spręsti iš jų elgesio, pvz. jei pasako komplimentą, galima tikėtis, kad, matyt, šiam žmogui esi simpatiška ir pan.

Išmokti bendrauti su vyrais ir vaikinais lengviausia paprasčiausiai praktikuojantis. O praktikuotis gali pradėti ir nuo labiau pažįstamų vyriškos lyties asmenų. Pirmiausiai nuo savo tėčio, brolio, o gal ir pusbrolio, dėdės ar kaimyno. Greičiausiai pastebėsi, kad bendravimas su vyrais iš esmės niekuo labai nesiskiria nuo bendravimo su moterimis. Maža to, siūlyčiau pastebėti, kaip su vyrais bendrauja kitos merginos bei moterys, tame tarpe ir Tavo mama. Pasikalbėk su jomis apie tai. Kitų moterų patirtis gali Tau labai praversti.

#    Comments [0] |
# Saturday, 24 December 2011

Megaukitės prašmatniomis Sv. Kaledomis

Didžiausia Kalėdų puošmena namuose yra eglutė, bet labiausiai svečiai mėgsta kalėdinį stalą. Čia susirenka visa šeima ir draugai. Jei šiais metais norite kitokių nei įprastai šv. Kalėdų, siūlome nustebinti svečius prašmatniu ir originaliu stalo dekoravimu. Elegancija ir sumanumas puošiant stalą bei namus padovanos jums ir svečiams kitokias Šv. Kalėdas, nei esate pratę.

Kalėdinis stalas

Debi Lilly, dizainerė ir renginių organizatorė, siūlo neskubėti susirinkusių svečių kviesti prie valgiu nukrauto stalo. Iš pradžių leiskite svečiams apsiprasti ir besišnekučiuodami sulauksite vėluojančių svečių. Ant stalo padėkite šiek tiek užkandžių. Svečiai galės apžiūrėti jūsų stalą, kuris dar nebus nukrautas valgiais.

Stalą reikia papuošti taip, kad visos spalvos derėtų. Pirmiausia nuspręskite, kokios spalvos staltiesę ir servetėles rinksitės. Šiais metais labai madingas rusvos ir kivio žalios derinys. Rinkitės medžiagines servetėles ir staltiesę, tai ekologiškas ir elegantiškas pasirinkimas.

Stikliniai indai ir taurės gali būti skirtingų spalvų nei staltiesės ir servetėlės. „Taip žaismingiau, - sako dizainerė D. Lilly. - Rinkitės įvairias spalvas, bet paprastas, šiuolaikiškas indų formas“.

Nedidelė, bet originali detalė, patiks visiems svečiams. Prie svečio lėkštės galite palikti palinkėjimą, parašytą dailiu juodu rašalu ant brangaus popieriaus, nedidelę dovanėlę, gėlę ar saldainį.

Šventiška atmosfera

Šventišką atmosferą sukurs tinkamai parinkta muzika. Suraskite išskirtinės, gerai nuteikiančios muzikos, kuri negarsiai skambėtų fone. Jei turite namie muzikinių instrumentų ar natų lapų, jais galite papuošti ir namus. Tereikia raudono kalėdiško kaspino.

Vaisiai

Nėra nieko skaniau už natūralius vaisius. Jie skanūs, įvairiaspalviai ir gražiai atrodys ant jūsų stalo. Per šventes leiskite sau įsigyti ir paragauti egzotiškų vaisių.

Nepamirškit smulkmenų

Gražiai atrodys kaspinėliais papuoštos taurės ir žvakės. Nedidelės detalės, kurias pastebės visi svečiai, suteiks elegancijos ir žavesio. Derinkite žvakių spalvas, pasirinkite du madingus, tarpusavyje derančius atspalvius.

.Į namų ir stalo puošimą įtraukite visą šeimą

Kartu su visa šeima papuoškite medžio šakų - ekologiškas ir madingas namų papuošimas. Iš eglės šakų kaspinu galite surišti kalėdinių vainikų. Nepamirškite natūralių gėlių. Jos puikiai atrodys ant kalėdinio stalo. Kaspinais galite papuošti kėdžių atlošus. Namuose pridėliokite „kvepiančių“ lėkščių su džiovintais vaisiais ir cinamonu, kad suteiktumėte namams kalėdinio kvapo.

#    Comments [0] |

Santykiai pagal miego pozas

Ar žinojote, kad pozos, kuriomis miegate su antrąja puse, išduoda jūsų santykių tvirtumą? Tai nustatė amerikiečių mokslininkai, rašo eli.mama.lt.

Vienas – ant pilvo, kitas – ant nugaros

Sėkmė jų santykių raidoje daugeliu atvejų priklauso nuo to, ar miegantysis ant pilvo moka kontroliuoti ir pažaboti savo norą vadovauti. Šiaip ar taip, jis turėtų pamėginti tai daryti, nes miegantysis ant nugaros anksčiau ar vėliau jį mes.

Vienas – ant šono, kitas – ant pilvo

Partneriai puikiai papildo vienas kitą. Sprendžiant svarbius klausimus tas, kuris mažiau pasitiki savimi (miegantysis ant šono), mielai sutiks su miegančiuoju ant pilvo. Ir jokios atsakomybės už priimtus sprendimus!

Vienas –ant šono, kitas – ant nugaros

Tarp jūsų daug prieštaravimų. Miegantysis ant nugaros dažnai būna grubus kito partnerio atžvilgiu. O pastarajam vertėtų pasipriešinti, nes kuo toliau – tuo labiau bus terorizuojamas ir engiamas.

Abu miega ant nugaros

Partneriai dažnai pykstasi, todėl kiekvienas jų elgiasi taip, tarsi žinotų viską pasaulyje. Ryšys įdomus, bet, deja, neilgalaikis.

Abu miega ant pilvo

Vyksta kova dėl valdžios, nes partneriai konkuruoja vienas su kitu, kuris teisesnis ir atsakingesnis.

Abu miega ant šono, kojas prispaudę prie partnerio kojų

Partneriai jaučiasi glaudžiai susiję vienas su kitu, jiems sunku keisti savo įpročius. Kad santykiai toliau rutuliotųsi, jiems svarbu labiau pasitikėti vienas kitu.

Abu miega ant šono šiek tiek iškėtoję kojas

Tai – pati harmoningiausia pora. Vyrauja visiškas savitarpio supratimas, santykiai ramūs, abu jaučia susidomėjimą vienas kitu.

#    Comments [0] |
# Friday, 23 December 2011

Kaip kovoti su pelėsiais

Šiltas oras ir didelis drėgnumas – idealios sąlygos pelėsiams daugintis. Išnaikinti pelėsinį grybą sunku. Vis tiek pabandykime atsikratyti šio įkyraus priešo prieinamomis priemonėmis.

Mokslininkai ištyrė, kad vieni pelėsių grybeliai gali sukelti alergiją, kiti - plaučių ligas, migreną, bronchitą, astmą. Žmogaus sveikatai pavojingi ne patys grybai, o jiems dauginantis išsiskiriantys toksinai, kurie kenkia žmogaus nervų, imuninei sistemai, smegenų ląstelėms.

Dažniausios problemos:

1. patalynė, rankšluosčiai, drabužiai su juodomis dėmėmis ir kvepiantys drėgme,

2. pelėsiai ant sienų, dušo kabinos pakraščiuose ir ant vonios užuolaidos,

3. baldai, laikomi drėgnoje patalpoje.

Kaip kovoti

1. Skalbiame medžiagas.

Kai tik pelėsių sporos patenka į šiltą drėgną terpę, kur nepakanka šviesos, jos iškart pradeda daugintis dideliu greičiu, palikdamos juodas dėmeles, kurias mes vadiname pelėsiais. Dažniausiai tokios dėmės atsiranda ant rankšluosčių, minkštų lauko baldų ir drabužių, laikomų sodyboje. Kad pašalintumėte tokias dėmes, išneškite dėmėtus daiktus į lauką ir palikite išdžiūti gryname ore, labai gerai, jei nors truputį išlenda saulė. Laikykite lauke, kol jie taps visai sausi. Po to šepečiu su kietais šereliais nušveiskite pelėsių sporas. Šią procedūrą atlikite lauke – kitaip sporos gali patekti ant kitų paviršių namuose. Medžiagas, kurias galima skalbti, pamerkite į universalų baliklį pusvalandžiui, po to išskalbkite kaip paprastai. Dėmes ant medžiaginių daiktų, kurių skalbti negalima, ištrinkite kempine su balikliu. Palaukite kelias minutes, po to nušluostykite drėgnu skudurėliu ir gerai išdžiovinkite.

2. Atsikratome pelėsių vonioje.

Jei visos vonios kambario sienos padengtos pelėsių tinkleliu, reikia kreiptis į specialią tarnybą, nes patiems įveikti šią problemą bus sunku. Nedideles pelėsių dėmes ant sienų galima pašalinti tokiu būdu: ištirpinkite stiklinę chloro baliklio 3–4 litruose šilto vandens. Apsimaukite gumines pirštines, pamirkykite tirpale šepetį ir ištrinkite dėmes. Palaukite kelias minutes, po to nuplaukite chloro tirpalą drėgnu skuduru. Nešlampančias vonios užuolaidas išvalyti lengviau: išskalbkite jas karštame vandenyje su chloro balikliu. Išdžiovinkite minimalioje temperatūroje porą minučių, kad nuo užuolaidos nelašėtų vanduo ir pakabinkite į senąją vietą.

3. Atnaujiname baldus.

Mediniai baldai, laikomi drėgnoje vietoje, dažnai pasidengia pelėsiu ir skleidžia specifinį priplėkusį kvapą. Nusiurbkite juos dulkių siurbliu, naudodami minkštą antgalį su šereliais, kad pašalintumėte pelėsių sporas (po to būtinai pakeiskite dulkių surinkimo maišelį nauju, dulkių siurblio antgalinį šepetėlį gerai nuplaukite). Į šiltą vandenį įpilkite truputį universalios skalbimo priemonės. Suvilgykite tirpale skudurėlį, gerai išgręžkite ir greitai nušluostykite, stengdamosi per smarkiai nesudrėkinti medienos. Po to nušluostykite paviršių sausu skudurėliu, išdžiovinkite ir nupoliruokite. Kad spintų viduje netvyrotų pelėsių kvapas, priberkite ant dugno sodos, po kelių valandų išsiurbkite dulkių siurbliu.

Kad kitą kartą būtų paprasčiau

* Kai išsimaudote vonioje ar duše, palikite duris į vonios kambarį praviras.

* Pabandykite naudoti elektrinį oro drėgmės surinktuvą arba specialias drėgmę absorbuojančias tabletes, kurios surenka drėgmės perteklių ir palengvina kovą su pelėsiais. Vienos tokios tabletės užtenka 2 mėnesiams.

#    Comments [0] |

7 vyro ir moters skirtumai

1. Vyras visada sumokės du litus už vieno lito vertės daiktą, jeigu jis jam labai reikalingas.

Moteris visada sumokės vieną litą už dviejų litų vertės daiktą, net jeigu jis jai visai nereikalingas.

2. Moteris jaudinasi dėl ateities, kol neišteka.

Vyras nesirūpina dėl ateities, kol neveda.

3. Sėkmingas vyras tas, kuris uždirba tiek, kiek jo žmona nesugeba išleisti.

Sėkminga moteris ta, kuri sugebėjo gauti tokį vyrą.

4. Kad moteris būtų laiminga santuokoje su vyru, ji turi labai stengtis jį suprasti ir truputį mylėti.

Kad vyras būtų laimingas santuokoje su moterimi, jis turi ją labai mylėti ir nė nebandyti suprasti.

5. Kiekvienas vedęs vyras gali pamiršti visas savo klaidas. Jas prisimins žmona.

Savo klaidų moteriai prisiminti nereikia, nes ji visada teisi.

6. Moteris teka tikėdamasi, kad vyras su laiku pasikeis. Ji klysta.

Vyras veda tikėdamasis, kad žmona niekada nepasikeis. Jis taip pat klysta.

7. Moteris visada taria paskutinį žodį bet kokiame ginče.

Viskas, ką po to pasakys vyras – tai jau naujas ginčas.

#    Comments [0] |

Priimant sprendimus kuo vadovautis: protu ar jutimais?

Kiekvieną dieną žmogus priima sprendimus. Ką dėvėti: kelnes ar džinsus? Gaminti maistą namuose ar eiti į kavinę? Pakeisti nemėgstamą darbą ar likti jame?

Mūsų apsisprendimuose dalyvauja protas ir jausmai. Kiekvieno žmogaus dviejų sistemų poveikis yra skirtingas.

Protas ir jutimai negali funkcionuoti vienas be kito

Režisierius Woody Allenas ne kartą yra sakęs: „Sunkiausia yra gyvenime pajungti širdį ir galvą bendram darbui. Mano atveju tie du poliai vis dar nedraugauja.“

Kartais situacijos išsisprendžia racionaliai, bet būna, kad „vis tiek jaučiate, jog kažkas ne taip“. Taip yra todėl, kad mūsų intuicija dažniausiai žino daugiau nei mūsų protas ir logika.

Mokslininkai tyrinėja neatskiriamą jausmų ir proto ryšį. Portugalų neurologas Antonio Damasio tiria kognityvinę ir emocinę žmogaus būklę, kai jis mąsto, priima sprendimus ar kažką veikia. Anot mokslininko, šiose situacijose suveikia taip vadinamas „praeities žymeklis“, kuris kūnui siunčia signalą jau buvusių patirčių. Iš jų žmogus gali nuspręsti kaip jam pasielgti.

Sprendimai turi būti priimami tiek vadovaujantis protu, tiek jausmais

Svarbiausia, kad būtų ir to, ir to. Tas, kuris vadovaujasi viena sistema, gali priimti neteisingus sprendimus. Jeigu vadovausitės instinktais, sprendimai gali būti neatsargūs, rizikingi ir ne iki galo apgalvoti. Išeitis vienintelė: suvokti save ir žinoti kuomet sprendimus galite priimti pasitelkdami protą, o kada – jutimus.

Sprendimą galite rasti tik patys

Patartina išanalizuoti kiekvieną situaciją. Tarkime, užduoti sau klausimus: „Ką jaučiu pagalvojęs (-usi), kad dirbsiu kitoje įmonėje? Kokios emocijos apima pamąsčius apie skyrybas su partnere (-iu)? Kaip į tai reaguoja mano kūnas?

Nebijokite proto ir jausmų susikirtimo. Jei dvejojate ir mėtote argumentus tiek iš vienos, tiek iš kitos pusės, tai nėra blogai. Svarbu, kad rastumėte tarp jų pusiausvyrą ir bendrą sutarimą. Nebijokite klysti, juk kiekvienas iš mūsų kartais priima neprotingus ir klaidingus sprendimus, iš kurių mokomės.

#    Comments [0] |
# Thursday, 22 December 2011

Internetinis bendravimas – melo irštva?

Kad kiekviename iš mūsų slypi mažasis Pinokis šiais laikais nestebina niekieno. Yra žinoma, kad beveik visi žmonės pameluoja per dieną net 200 kartų!
Masačusetso universiteto mokslininkai ištyrė, kad žmonės, naudodami naujausias technologijas ir virtualų bendravimą meluoja dvigubai daugiau nei tie, kurie bendrauja gyvai.

Rezultatai buvo pateikti „Journal of Applied Social Psychology“. Jie įrodė: rašant elektroninius laiškus ar bendraujant elektroniniuose pokalbiuose meluojama dažniau nei realiame gyvenime.

Buvo tiriama universiteto studentų grupelė. Jie buvo suskirstyti poromis ir turėjo bendrauti internetu ar gyvai. Studentai vienas kito nepažinojo.

Dažniausiai klaidingą informaciją studentai pateikdavo elektroniniu paštu, o labiausiai atviri ir nuoširdūs jie buvo bendraudami gyvai.

To priežastis: bendraudami internetu žmonės jaučiasi mažiau susiję vienas su kitu, tarp jų prasčiau mezgasi ryšys ir pasitikėjimas.

#    Comments [0] |

Košmariškiausios situacijos, kurios gali ištikti sekso metu

Kiekvieno sekso ir aistringiausių momentų metu jus gali ištikti košmariškiausios situacijos ir sugadinti visą „reikalą“. Tačiau, galbūt tokiais atvejais geriausia iš to pasijuokti ir per daug stipriai į tai nereaguoti. Taigi, pristatome košmariškiausias situacijas, kurios gali atsitikti ir jums:
1. Visa diena buvo įtempta ir stresinė. Jūs esate toks pavargęs, kad sekso metu jūs užmiegate. Partneriui ši situacija gali būti išties nemaloni.

2. „O taip, ooo taip, Paolo! Oi, tiesą sakant, aš norėjau pasakyti, mėgstu Paolo picas!“ Dar viena nemaloni situacija, kai sumaišomi vardai. Patarimas: prieš mylėdamiesi su nauju partneriu iš galvos išmeskite visus buvusius iki tol.

3. Netyčia ištarta frazė „aš tave myliu“. Tokiais atvejais trumpi romanai tuo ir pasibaigia, tad būkite atsargesni.

4. Nepersistenkite lovoje su akrobatiniais judesiais, nes galite iškristi iš lovos ir susižeisti. Juk nenorite, kad jūsų romanas pasibaigtų ligoninėje.

5. Nemalonūs garsai. Jų išvengti kartais taip pat nepavyksta. Geriausia tokiu atveju pasitelkti humoro jausmą.

6. Per daug alkoholio sekso metu gali sukelti staigų pykinimą, tad geriau to nedaryti gerokai kauštelėjus.

7. Kaimynai, kambariokai, viršininkas užtinka jus santykiaujant. Tai nemaloni situacija. Deja, kaip išvengti jos efektyvių patarimų nėra.

8. Nemalonus partnerio kūno kvapas ar prakaitas. Išeitis yra: pasiūlykite jai/jam mylėtis duše.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 21 December 2011

Puošniausiųjų karpažolių žvaigždės

Dabar Kalėdų simboliu laikomos jau ne vien eglutės. Jas gali pakeisti kėniai ar kokie nors kiti spygliuočiai. Kalėdų medelio palydovai – puošniausios karpažolės, arba puansetijos. Šios gėlės plačiai auginamos ir perkamos dar tik kelis dešimtmečius, bet jau sukurta įvairių veislių, jos vis dažniau įsilieja į šventę. Ne veltui vadinamos Kalėdų žvaigždėmis (Weihnachts Stern, Christmas flowers).

Pirkite gruodžio mėnesį

Parduotuvėse pirmąsias žydinčias puošniausias karpažoles galima pamatyti jau lapkričio mėnesį. Jos išsilaiko 3–6 savaites, todėl jei trokštate nusipirkti Kalėdoms ir Naujiesiems metams, labai neskubėkite. Jei šventinę nuotaiką norite sukurti anksčiau, gal net nuo advento pradžios, pirkite, o vėliau pakeiskite naujomis.

Atkreipkite dėmesį – spalvingų pažiedžių centre turi būti išsiskleidę tik keli tikrieji žiedai. Kuo daugiau bus išsiskleidusių, tuo augalo laukia trumpesnis gyvenimas. Apžiūrėkite, ar nėra sulaužytų stiebų ir dėmių ant lapų. Puošniausios karpažolės yra jautrios šalčiui, todėl niekada nepirkite laikomų atvirame ore (pavyzdžiui, turguje), o tik šiltose gėlių parduotuvėse. Namo vežkite gerai suvyniotas į popierių ar bent apgaubtas maišeliais.

Raskite tinkamą vietą

*Namuose augalus išvyniokite, nes suspausti, negaudami oro ir šviesos nukentės. Pastatykite juos šviesioje vietoje, bet ne tiesioginiuose saulės spinduliuose.

*Jei kambario oras yra labai šiltas ir sausas, nukris dalis lapų. Juk šios karpažolės auginamos šiltnamiuose, kur oro drėgmė būna apie 60–70% ir patenka į kambarius, kur gerokai sausiau (20–40%). Bet prie įprastos kambario temperatūros jos prisitaiko gerai, ir rūpesčių nekyla.

*Puošniausioms puansetijoms pavojingi temperatūrų svyravimai, žemesnėje nei 15˚ C temperatūroje ima vysti, praranda spalvą. Kenkia ir skersvėjai, šalto oro gūsiai, patenkantys į vidų atidarius langą.

*Laistykite vos šiltesniu nei kambario temperatūra vandeniu ir neleiskite žemei nei išdžiūti, nei užmirkti.

*Kas 2 savaites tręškite žydintiems augalams skirtomis trąšomis.

*Taip prižiūrimos puošniosios karpažolės ilgai puoš namus, kol subręs ir ims byrėti spalvingi pažiedžių lapai. Tie, kas augalus pirko tik šventėms, dabar juos galės išmesti.

Auginti namuose galima ir ilgiau

*Nykstančios karpažolės atrodo negražiai. Palaukite, kol nubyrės didesnė dalis lapų, bet dar nepradės augti naujos šakelės, ir jas nugenėkite. Krūmeliai apkarpomi taip, kad ant šakelių liktų tik po 2–3 pumpurus. Jei augalas turėjo vieną stiebą, jis nukerpamas, paliekant 5–7 cm ilgio arba su 3–4 pumpurais. Nieko baisaus, jei liks vos vienas kitas lapas.

*Pastatykite augalą ant rytinės ar vakarinės palangės, laistykite labai saikingai. Netrukus pradės sprogti pumpurai.

*Kovo mėnesį persodinkite į didesnį vazonėlį su kompostine arba durpine žeme. Vėl gausiau laistykite.

*Po mėnesio pradėkite tręšti universaliomis trąšomis kambariniams augalams.

*Vasarą ant palangės augalui gali būti per daug saulės, tad pastatykite jį toliau.

*Jauni stiebai auga greitai, per sezoną gali ištįsti iki 0,5 m. Birželio mėnesį per ilgus stiebus galima patrumpinti, kad augalas tankiau šakotųsi.

*Jei norite išauginti medelį, palikite tik vieną stiebą. Jį pririškite prie kuolelio, kad augtų tiesus. Šakotis leiskite tik norimame aukštyje. Per vieną vasarą puošnioji karpažolė pavirs tankiu žaliuojančiu krūmu ar medeliu. Dekoratyvūs lapai gražiai atrodys ir be žiedų.

Turėkite kantrybės – tikrai pražys

Vėl pražydinti karpažolę nelengva. Ne todėl, kad ji paseno ar netinkamai prižiūrite, o todėl, kad būtina sudaryti ypatingas sąlygas. Kad gėlė sukrautų žiedpumpurius, turi praeiti ne mažiau kaip 30 trumpų dienų. Ji laikoma šviesoje ne ilgiau kaip 10–12 valandų kasdien. Jei kambaryje vakare įjungta elektra arba šviesa sklinda iš gatvės, karpažolė nežydės. Todėl nuo spalio arba lapkričio kasdien ją uždenkite kartonine dėže, kad 14 valandų per parą pabūtų visiškoje tamsoje.

Toks kasdienis rūpestis – ne visiems žmonėms priimtinas, ypač ilgai dirbantiems. Šiltnamiuose, auginant daugybę karpažolių, dienos ilgį reguliuoti yra lengviau.

Karpažolių keliami pavojai

Visų karpažolių pieniškos sultys – nuodingos. Jei namuose yra gyvūnų ar mažų vaikų, jas laikykite nepasiekiamoje vietoje. Žiemą žalumynų išsiilgę augintiniai (papūgėlės, katės, šunys ir kiti) gali apgraužti lapus, kurių vasarą net nepastebėtų. Vaikai susidomi ryškiomis spalvomis, gali skinti lapus, žaisti ar jų ragauti. Sultys gali sudirginti odą, akis, burnos gleivinę.

Karpažolių lapais nepuoškite valgių. Priežiūros darbus (genėkite, persodinkite) atlikite mūvėdami pirštines.

Astrologo ir psichologo patarimai

Niūriausiomis metų dienomis labai trūksta ryškių spalvų. Kalėdų žvaigždės vardas primena artėjančias šventes, ryški spalva kontrastuoja su aplinka, atkreipia dėmesį, sušildo. Namuose puansetijos negali likti nepastebėtos, todėl ir statomos gerai matomoje vietoje. Jos skleidžia šventinę nuotaiką, o kur šventės, ten ir svečiai. Taigi šios gėlės kuria džiugaus bendravimo atmosferą. Jomis papuošus namus, vakarėliai ir susitikimai praeis linksmiau.

#    Comments [0] |

Septyni būdai plonai piniginei pripildyti (II dalis)

Vaistas nr. 3: tegu daugėja jūsų aukso

„Štai jūsų plonos piniginės jau pilnėja. Jau išmokote palikti jose dešimtadalį to, ką uždirbote. Išmokote kontroliuoti savo išlaidas, kad išsaugotumėte didėjantį turtą. Dabar apsvarstysime, kaip priversti tą turtą tarnauti jums ir jį gausinti. Malonu piniginėje turėti aukso, jis džiugina šykštuolio širdį, tik, deja, jis nieko neuždirba.

Auksas, kurį sukaupėme, pasilikdami dalį savo pajamų, tik pradžia. Jo atnešamos pajamos ir sukraus mums turtus. Taigi, kaip priversti auksą dirbti? Mano pirmoji investicija buvo nesėkminga – praradau viską, ką turėjau. O mano pirmoji sėkminga investicija buvo paskola, kurią suteikiau Agarui, skydų meistrui.

Kartą per metus jis prisipirkdavo daug bronzos, atgabentos iš už jūrų, ir naudojo ją skydams gaminti. Neturėdamas pakankamai lėšų sumokėti už ją pirkliams, skolindavosi iš tų, kurie turėjo atliekamų pinigų. Jis buvo garbingas žmogus ir, pardavęs pagamintus skydus, skolas grąžindavo su didelėmis palūkanomis.“

Toliau Arkadas pasakojo, kad kas kartą, kai skolindavo Agarui, pasiimdavo ir iš skolos susikaupusias palūkanas, todėl didėjo ne tik kapitalas, bet ir pajamos. Maloniausia buvo matyti, kaip tos sumos grįžta į Arkado piniginę.

Žmogaus turtas – tai ne monetos, kurios skambčioja jo piniginėje. Tai jo gaunamos pajamos, ta aukso srovelė, kuri be perstojo teka į jo piniginę ir neleidžia jai suplonėti. Štai ko kiekvienas žmogus turėtų siekti. To trokšta visi, kiekvienas iš mūsų. Juk visi norime pajamų, kurių srautas nenutrūktų, kad ir ką darytumėte – dirbtumėte ar keliautumėte.

Arkadas tęsė: „Mano pajamos buvo didelės. Paskolos Agarui buvo mano pirmieji mėginimai sėkmingai investuoti. Pasimokęs iš jų, kapitalui didėjant pradėjau skolinti ir investuoti daugiau. Iš pradžių tik iš kelių, o vėliau jau iš daugelio šaltinių į mano piniginę tekėjo auksinė turto srovė, o tą turtą galėjau skirti išmintingiems dalykams, kokius tik sugebėjau sugalvoti.“

Žmogaus turtas – tai ne monetos, kurios skambčioja jo piniginėje. Tai jo gaunamos pajamos, ta aukso srovelė, kuri be perstojo teka į jo piniginę ir neleidžia jai suplonėti. Štai ko kiekvienas žmogus turėtų siekti. To trokšta visi, kiekvienas iš mūsų. Juk visi norime pajamų, kurių srautas nenutrūktų, kad ir ką darytumėte – dirbtumėte ar keliautumėte.

Aukso kiekis didėja labai greitai, kai jį tinkamai naudojant gaunamos geros pajamos. Tai aiškiai rodo toliau aprašytas pavyzdys.

Vienas ūkininkas, gimus pirmajam sūnui, davė pinigų skolintojui dešimt sidabrinių ir paprašė juos naudoti skolinimui iki tol, kol jo sūnui sukaks dvidešimt metų. Pinigų skolintojas sutiko ir pažadėjo ketvirtadalio šios sumos dydžio palūkanas per ketverius metus. Kadangi ūkininkas tą sumą atidėjo savo sūnui, paprašė pinigų skolintojo palūkanas kas kartą pridėti prie pagrindinės sumos.

Kai sūnui sukako dvidešimt metų, ūkininkas nuėjo pas pinigų skolintoją pasiteirauti apie savo pinigus. Pinigų skolintojas paaiškino, kad ši suma didėjo dėl procentų, todėl nuo dešimties sidabrinių ji išaugo iki trisdešimt vieno ir pusės sidabrinio.

Ūkininkas labai apsidžiaugė, o kadangi sūnui tuo metu tų pinigų nereikėjo, paliko juos pinigų skolintojui. Kai sūnus sulaukė penkiasdešimties metų, o jo tėvas jau buvo iškeliavęs į kitą pasaulį, pinigų skolintojas atidavė jam susikaupusius pinigus – šimtą šešiasdešimt septynis sidabrinius.

Štai jums trečias vaistas plonos piniginės ligai gydyti: „Kiekvieną monetą įkinkykite į darbą, kad ji uždirbtų pinigus, kaip laukai duoda derlių, kad neštų jums pajamas – turto srautą, be perstojo tekantį į jūsų pinigines.“

Vaistas nr. 4: saugokite savo turtus

„Nelaimės mėgsta turto blizgesį. Piniginėje esantį auksą reikia gerai saugoti, kad jo neprarastumėte. Todėl būtų išmintinga išmokti saugoti savo pinigus, kol dar jų turite mažai, o ne laukti, kol dievai duos daugiau“ – kalbėjo Arkadas kitą dieną savo klausytojams.

Kiekvieno, kas turi aukso, tykoja didelės pagundos: atrodo, kad būtų galima daug uždirbti, investavus jį į patikimiausius projektus. Dažnai draugai ir giminės drąsiai daro tokias investicijas ir ragina sekti jų pavyzdžiu.

Pirmasis patikimas investavimo principas – pagrindinės sumos saugumo užtikrinimas. Ar protinga žavėtis dideliu uždarbiu, jei yra pavojus prarasti investuotą sumą? Sakyčiau, kad ne.

Bausmė už riziką – galimas visko praradimas. Todėl prieš investuodami savo lėšas gerai išnagrinėkite visas garantijas, kad jos nepražus. Nesusižavėkite romantiškais troškimais kuo greičiau praturtėti.

Prieš kam nors skolindami pinigus įsitikinkite, ar jis galės grąžinti, pasidomėkite, ar grąžindavo kitiems. Priešingu atveju jūs, patys to nenorėdami, galite padovanoti jam savo sunkiai uždirbtus pinigus. Prieš investuodami į ką nors išsiaiškinkite, kokie pavojai gali tykoti jūsų investicijos.

„Mano pirmoji investicija baigėsi tragiškai. Visų metų santaupas patikėjau tokiam Azmarui, plytų gamintojui, kuris išsirengė į tolimą kelionę užjūrin. Susitarėme, kad Tyro mieste iš finikiečių jis nupirks man retų brangakmenių. Jam sugrįžus, ketinome juos parduoti ir pelną pasidalyti.

Tačiau tie finikiečiai pasirodė esantys dideli sukčiai – vietoj brangakmenių jam įkišo spalvoto stiklo gabaliukų. Mano santaupos prapuolė. Dabartinė mano patirtis būtų leidusi iš karto suprasti, kad kvaila pavesti plytų gamintojui pirkti brangakmenius.

Todėl iš savo patirties patariu jums per daug nepasikliauti žiniomis, patikint kitiems savo lėšas, kad išvengtumėte galimų investavimo spąstų. Geriau pasitarkite su tais, kurie turi patirties, kaip iš pinigų gauti pelno. Tokių patarimų galima gauti ir nemokamai, o jų vertė didžiulė.“

Jį galima nusakyti taip: „Saugokite savo turtą, investuodami jį tik ten, kur pagrindinė suma bus saugi, iš kur ją prireikus bus galima atsiimti ir kur už ją gausite pakankamai dideles palūkanas. Tarkitės su išmanančiais žmonėmis. Klauskite patarimo tų, kurie turi patirties, kaip iš aukso gauti pelno. Tegu jų išmintis apsaugo jūsų lobį nuo nesaugaus investavimo.“

Saugokite savo turtą, investuodami jį tik ten, kur pagrindinė suma bus saugi, iš kur ją prireikus bus galima atsiimti ir kur už ją gausite pakankamai dideles palūkanas. Tarkitės su išmanančiais žmonėmis. Klauskite patarimo tų, kurie turi patirties, kaip iš aukso gauti pelno.

Vaistas nr. 5: padarykite būstą pelninga investicija

„Jei žmogus devynis dešimtadalius to, ką uždirbo, skirs pragyvenimui ir gyvenimo malonumams, o kažkokią tų devynių dešimtadalių dalį galės paversti pelninga investicija be žalos savo gerovei, jo turtai augs greičiau“ – aiškino Arkadas savo klausytojams penktą dieną.

„Labai daug žmonių Babilone su savo šeimomis gyvena netinkamuose būstuose. Reikliems savininkams jie brangiai moka už patalpas, kuriose jų žmonos neturi vietos gėlėms auginti, taip džiuginančioms moterų širdis, o jų vaikai neturi kur žaisti, išskyrus nešvarias gatves.

Jokia šeima negali džiaugtis visais gyvenimo malonumais, jei neturės bent švaraus lopinėlio žemės, kur vaikai galėtų pažaisti, o žmonos užsiauginti ne tik gėlių, bet ir šviežių daržovių bei vaisių šeimai pamaitinti.“

„Turėti nuosavą namą nėra neįmanomas dalykas kiekvienam, kas to labai nori. Argi mūsų puikusis karalius neišplėtė Babilono sienų tiek, kad jame dabar yra daug nenaudojamų žemių, kur už prieinamą kainą galima įsigyti sklypą namui statyti?“, – teiravosi Arkadas.

Štai kokia palaima laukia žmogaus, turinčio savo namus. Labai sumažės ir jo pragyvenimo išlaidos, daugiau pajamų galės skirti malonumams ir savo troškimų tenkinimui. Taigi penktasis vaistas plonos piniginės ligai gydyti vadinasi taip: „Turėkite savo nuosavą namą.“

#    Comments [0] |

Ar jie tikrai seksomanai?

Meilės nuotykiais išgarsėjusios JAV įžymybės vis dažniau aiškina savo elgesį liguista priklausomybe. Ar tai banalus pasiteisinimas, ar rimta liga?

Ne viena JAV garsenybė, tarp jų golfo žaidėjas Tigeris Woodsas ir buvęs Sandros Bullock vyras Jesse‘as Jamesas, pastaraisiais metais prarado savo gerą vardą dėl daugybės ryšių su meilužėmis. Tokiais atvejais skuba nustatyti diagnozę: sekso manija.

Ar nenumaldomas poreikis laužyti ištikimybę iš tikrųjų yra priklausomybės liga ar tik naujo gyvenimo stiliaus požymis? Į tokius klausimus atsakė vokiečių sekso ekspertas Kornelius Rothas, duodamas interviu žurnalistams.

Vis daugiau garsenybių vadina save priklausomais nuo sekso. Kaip kilo ši perdėtų smaginimųsi banga ?

Ši banga persimeta iš JAV į Europą. JAV sekso manija jau tapo rimta problema. Maždaug 6–8 procentai gyventojų yra priklausomi, o Vokietijoje šiuo metu – mažiau kaip 1 procentas. JAV veikia labai efektingos pagalbos grupės. Jos drąsina žmones prisipažinti apie tai ne tik sau, bet ir kitiems: „Aš esu seksomanas“. Tai yra svarbus žingsnis vaduojantis nuo priklausomybės. Pradinėje fazėje jie bando išsiaiškinti sau, kada ir kur jų sekso nuotykiai iš tikrųjų yra prasmingi.

Ar įžymybės nebando atkreipti visuomenės dėmesio į save pasinaudodami sekso manija? Gal jie tokiu būdu mėgina pasiteisinti dėl savo palaido gyvenimo?

Žinoma, kad pačios garsenybės arba žiniasklaida gali pasinaudoti jų liga reklamos tikslais. Tačiau kai žmogus kreipiasi į kliniką, kuri specializuojasi sekso manijos gydyme, kaip Tigerio Woodso atveju, aš nebūčiau likęs to laikyti atsiprašymu už nedorą elgesį ar neigiama savireklama. Tai veikiau rimtas bandymas įveikti ligą. Iki šiol sekso manija dažniausiai būdavo laikoma nekenksminga ir savotišku prabangos reiškiniu, tarytum tiems žmonėms likimas būtų suteikęs per daug gėrybių. Iš tikrųjų ji kaip ir kiekviena priklausomybė yra rimta psichinė problema. Ji gerokai aptemdo visą žmogaus gyvenimą.

Ar sekso manija yra naujas fenomenas?

Ji egzistavo visada. Anksčiau toks vyrų elgesys buvo vadinamas Don Žuano kompleksu, o moterų – nimfomanija. Dabar problemą sustiprino interneto įtaka. Per internetą pornografija tapo kaip niekad lengvai prieinama. Per pažinčių portalus galima be vargo susirasti sekso partnerių.

Ar įžymybės yra neatsparesni tokiems dalykams, nes jos gauna daugiau viliojančių pasiūlymų nei normalūs piliečiai?

Lengvai gaunamas seksas tikrai vaidina svarbų vaidmenį ir stumia silpnuosius į priklausomybę.

Iš ko atpažįstama sekso manija?

Seksas tampa svarbiausiu dalyku apskritai. Neretai toks žmogus kasdien daug valandų naršo po internetines sekso svetaines, nuolat keičia meilužes ar apgaudinėja partnerę leisdamasis į vienos nakties nuotykius bei prasidėdamas su prostitutėmis. Per konsultaciją su sekso ekspertu paaiškėja, ar už to slypi tik konfliktas su partnere, ar liguista priklausomybė.

Iš ko nusprendžiama, kad reikalinga profesionali pagalba?

Pačiam asmeniui sunku nustatyti, kiek smarkiai jis priklausomas. Dažnai jis lygina save su kitais, kad pateisintų savo elgesį. Gali pasinaudoti neigiamu įžymybių pavyzdžiu: „Bet juk taip elgiasi visi!“ Toks savęs lyginimas su kitais jau yra priklausomybės signalas. Taip pat ir didėjantis kontrolės praradimas: žmogus iš tikrųjų to nebenori ar nebenori daryti tokiu mastu, bet daro, po to jaučiasi kaltas ir vidujai ištuštėjęs. Su laiku priklausomybė jį vis labiau užvaldo Jis praranda normalių užsiėmimų džiaugsmą, pavyzdžiui, nebenori susitikinėti su draugais, ir gerą nuotaiką palaiko tik užsiimdamas seksu. Intensyvumas nuolat didinamas, žmogus vis daugiau laiko gaišta sekso svetainėse. Pagaliau sulaukia atpildo: jį kas nors užklumpa biure, praranda darbą arba su juo išsiskiria žmona.

Ši priklausomybė nėra susijusi su viena medžiaga kaip alkoholizmo atveju?

Viskas, kas žmogui teikia malonumą, gali sukelti priklausomybę. Čia kalbame apie elgsenos priklausomybę. Šiandien žinoma, kad seksomanų smegenyse įvyksta panašūs sensibilizacijos procesai kaip alkoholizmo atveju.

Kaip atsiranda sekso manija?

Priklausomybė atsiranda ten, kur žmogus yra labiausiai pažeidžiamas. Apie 80 procentų seksomanų turi piktnaudžiavimo patirties. Dažnai tai būna seksualinis piktnaudžiavimas arba svarbiausių poreikių nepaisymas vaikystėje. Suaugusiam sunku užmegzti tikrai artimus ryšius su kitais žmonėmis. Priklausomybė visada yra bandymas išgyventi tokius jausmus kaip drąsa, saugumas, gyvenimo džiaugsmas ir savo vertės pojūtis. Apsvaigimas trumpam numalšina šitą troškimą.

Ar vyrai labiau linkę į sekso maniją?

Nuo sekso priklausomų moterų dalis sudaro tik 15–20 procentų. Sprendžiant pagal internetinę sekso maniją, moterys pamažu vejasi. Beje, bulimija turi daug bendro su sekso manija, tai yra moteriška vaikystės traumų perdirbimo forma. Moterys ieško savo reikšmingumo patvirtinimo per patrauklumą, vyrai – per seksualinį aktyvumą.

Ką daryti žmonai, kurios vyras yra seksomanas?

Aš griežtai pasikalbėčiau su juo apie jo elgesį. Jeigu ji suteiks jam galimybę slapta atsiduoti sekso manijai, tai ši priklausomybė tik sustiprės. Patirtis rodo, kad žmonės susitvarko su sekso manija, kai gresia skausmingos pasekmės. Pavyzdžiui, kai partnerė grasina skyrybomis. Labai svarbu, kad ir ją konsultuotų specialistas. Dažnai seksomanų partnerės būna pažeistos skausmingų vaikystės traumų. Tokiu atveju abu partneriai įsipainioję destruktyvios elgsenos pinklėse.

Ar padeda terapija?

- Seksomanas mokosi lytinio susilaikymo. Su laiku ji išmoksta išgyventi praturtinantį ir įpareigojantį seksualumą, susitaiko su savo praeitimi. Du trečdaliai pacientų pakeičia savo žlugdančią elgseną ir sugeba prisirišti prie partnerio.

#    Comments [0] |

Pikantiškiausi faktai apie vyrišką organą

Ar gali rūkymas sumažinti vyriško lyties organo apimtį? Kiek kalorijų turi sperma? Įdomūs faktai ir mitai apie penį jums moterims labiau padės pažinti antrąją savo pusę. Visus posakius „Koks nosies ilgis, toks ir...“ galite pamiršti.

Plikė – potencijos požymis?

Plikimui įtakos tikrai nedaro testosteronai, o greičiau hormonas DHT. Tad, kad vyrų plaukų slinkimas yra susijęs su jų vaisingumu yra visiškas mitas.

Penis – meno kūrinys

Manote, kad „origami“ galima išlankstyti tik iš popieriaus? Tuomet klystate. Knyga „Puppetry of the Penis“ atskleidė vyriško organo galimybes – jis gali „išlankstyti“ mėsainį, Eifelio bokštą, rankinį laikrodį. Va čia tai bent!

Didžiausias penis siekia 45 cm

Visų laikų didžiausias penis priklauso porno žvaigždei Longui Dongui Silveriui. Jo pasididžiavimas siekia susijaudinimo metu net 45 cm. Mažiausias penis, dar vadinamas mikroskopiniu tesiekia vos 1 cm.

Vyriško organo lūžis – neįmanomas

Dieterio Bohleno penio lūžis, aprašytas jo biografijoje, yra visiškas kliedesys. Jau vien varpos „sudedamoji“ dalis nėra lūžtanti, nes tam reikėtų kaulų.

Rūkymas gali sumažinti varpos dydį

Tiesa. Ir net aštuoniais milimetrais. Tai patvirtino Bostono universiteto mokslininkai, atlikę visus reikiamus tam tyrimus. Taip nutinka todėl, kad nikotinas užkemša kraujo kanalus ir sumažina, sulėtina kraujo tekėjimą.

Sperma yra nekaloringa

Vieno „išsiveržimo“ metu sperma turi vos penkias kalorijas – tarsi alyvuogė, įdaryta paprika ar 10 g. imbiero.

Simpatiškesni vyrai gali didžiuotis kokybiškesne sperma

Tai įrodė Valensijos universiteto mokslininkai. Buvo tirti 66 vyrai, kurių fotografijos parodytos moterims. Jos įvertino jų išvaizdą. Rezultatas: simpatiškesnių vyrų spermatozoidai buvo greitesni, o jų sperma – sveikesnė ir geresnė.

#    Comments [0] |

Pažink save: įsivaizdavimas padeda pasiekti tikslą! (5 eksperimentas)

Išbandykite tokį psichologinį eksperimentą: atstokite tiesiai ir pasilenkite į priekį, pasistenkite pirštais ar delnais pasiekti kojų pirštus. Įsidėmėkite, koks atstumas liko neįveiktas.

Atsitieskite, užmerkite akis ir aiškiai įsivaizduokite, kaip pasilenkiate ir lengvai rankų pirštais pasiekiate pėdas. Atkurkite šią situaciją savo vaizduotėje kelis kartus. Jei nepavyksta iškart aiškiai įsivaizduoti, pasitreniruokite, kol išmoksite. Kitaip eksperimento negalėsite atlikti.

Dabar vėl atsimerkite, atstokite tiesiai ir pasilenkite į priekį. Įsidėmėkite, koks atstumas dabar skiria rankų ir kojų pirštus.

Ką suvokėte?

Be abejonės, jūs pasiekėte kojų pėdas arba sugebėjote žemiau pasilenkti į priekį. (Šis eksperimentas, žinoma, tinka tik tiems žmonėms, kurie nėra gerai treniruoti ir negali iš pirmo karto be įsivaizdavimo pasiekti kojų pirštų.)

Įsidėmėkite: galėdami įsivaizduoti, kad kažką jau pasiekėte, iš tikrųjų tikslą pasieksite lengviau arba palengvinsite sau pastangas.

Kokią reikšmę šis pažinimas gali turėti kasdienybėje?

Verta pasinaudoti vaizduotės jėga siekiant tikslų. Visai nesvarbu, ar tai asmeniniai troškimai, profesiniai ar sportiniai siekiai. Kuo gyviau ir dažniau išsivaizduosite save prie finišo, tuo bus didesnė tikimybė, kad iš tikrųjų pasieksite savo tikslą.

Treniravimasis vaizduotėje yra labai veiksmingas metodas, kai norima padidinti ir pagerinti savo sugebėjimus.

Tai reiškia taip pat, kad galima sau apsunkinti tikslo siekimą ar visai užkirsti sau kelią, įsivaizduojant, kad nepasiseka.

Pasvarstykite, kur galite dabar panaudoti šį pažinimą. Kokius troškimus įgyvendinti padėtų vaizduotės jėga?

#    Comments [0] |

Anksčiau kėlęs, būsi lieknas!

Sakoma: „Anksti kėlęs, jaunas vedęs, nesigailėsi.“ Yra dar vienas argumentas, kodėl verta rytais ilgai nesivartyti lovoje. Pasirodo, „pelėdos“ labiau linkusios tukti nei „vyturiai“.

Mokslininkai nustatė, jog žmonės, kurie vėlai gula ir vėlai keliasi, turi daugiau šansų prisiauginti antsvorį. Nuo miego valandų skaičiaus tai visai nepriklauso. Svarbiausia storėjimo priežastis – gyvenimo būdas.

Žmogaus prigimtis reikalauja, kad jis miegotų naktį, o būdrautų dieną.

Natūralaus bioritmo pažeidimai nulemia tai, kad žmogus ima valgyti dažniau, didesniais kiekiais ir nesveikesnį maistą.

Vėlai gulantys ir keliantys žmonės renkasi riebesnius maisto produktus ir vakarais suvalgo 300 kalorijų daugiau už tuos, kurie laikosi normalaus dienos režimo.

Mokslininkai pastebėjo, kad „pelėdos“ paprastai daugiau už „vyturius“ išgeria kokakolos ir kitokių saldžių gazuotų gėrimų. Naktinėtojams reikia iš kažkur gauti energijos, kad išliktų žvalūs po vidurnakčio. Taip pat nustatyta, jog „pelėdos“ suvartoja du kartus daugiau greito maisto produktų ir du kartus mažiau daržovių bei vaisių nei „vyturiai“.

#    Comments [0] |