# Monday, 30 January 2012

Kaip susitvarkyti darbo vieta


Atrodytų, pati paprasčiausia užduotis. Juk sutvarkyta darbo vieta – tai mažiau rūpesčių, lengviau surandami daiktai ir dar visokių kitokių teigiamų dalykų galima išvardyti. Aišku, draugės menininkės tuoj man pasakys, kad sutvarkyta darbo vieta tolygi katastrofai, nes nuo sterilaus darbo stalo išbėgioja visos mūzos. Bet juk ne visi menininkai. Ir aš nesiūlau išradinėti kažkokių neįmanomų dalykų – tvarkinga darbo erdvė, kai viskas patogiai sudėta po ranka. Kaip sukurti namų biurą jau esu rašiusi čia. Dabar tik keli esminiai akcentai, kaip palaikyti tvarką darbo vietoje.

Pirmiausia, ką reiktų atsiminti kiekvienam – apibrėžtos darbo vietos ribos. Jeigu darbui paskirtas visas kambarys – tada paprasta, nes ribas nustato sienos, bet jeigu darbo vieta bendrojoje erdvėje – ribas reiktų nusistatyti. Kitaip – dalis popierių ir knygų iškeliaus, ten, kur neturėtų, o ant darbo stalo rasite plastikinę vaikų varną.

Antra. Susikurkite nuosavą sistemą. Nežinau, kas tai bus – dėžutės, sunumeruoti aplankai, lentynėlės. Svarbiausia, kad Jūs patys žinote, kas kur sudėta ir kaip viską rasti.Be to, atkreipkite dėmesį į tai, kuriuos daiktus naudojate dažniausiai. Jiems skirkite pačią patogiausią vietą.

Trečia. Išmeskite viską, kas nereikalinga. Svarbiausia, nesigailėkite, nepavydėkite ir negrūskite į kampą sakydami, „gal kada nors pravers“. Viską, kas nereikalinga ir nenaudojama padovanokite, išmeskite, atiduokite labdarai arba parduokite. Na gerai gerai, jei jau labai reikalingas daiktas – nuneškite į paliepę ar sandėliuką. Svarbu, nesugrūskite ten visko.

Ketvirta. Suraskite vietą viskam, kas reikalinga. Tam pravers dėžutės, stiklainiai, dėklai, spintos, stalčiai.

Puikių minčių!

#    Comments [0] |

Vistienos kotletai su kopustais


Vis tenka sugalvoti, ką pagamint pietums. Šiuokart – vištienos kotletai su kopūstais.

Prireiks:

500 g vištienos filė

500 g šviežio kopūsto

1 kiaušinis

2 šaukštai majonezo

1 svogūno galvutė

2-3 skiltelės česnako

prieskoniai, kokius mėgstat

truputis druskos

Vištieną sumalam. Kopūstą – susmulkinam kombaine. Svogūną ir česnakus smulkiai supjaustome. Viską sumaišome, įkulame kiaušinį, suberiame prieskonius ir viską gerai išminkome.

Formuojam kotletukus, dedam į skardą ir užpilam truputį vandens.

Kepam orkaitėje 180 laipsnių temperatūroje apie pusvalandį.

Valgom su šviežių pomidorų salotom (pomidorai, svogūnas, natūralus jogurtas), kas mėgsta – galima pagaminti bulvių košės.

Va toks labai greitas patiekalas šeimyniniams pietums.

Skanaus!

#    Comments [0] |

energiniai vampyrai kas jie tokie


„Ir tu – vampyras, ir aš – vampyras, ir visi jie – vampyrai!“ Tikriausiai kiekvienas iš jūsų yra pastebėjęs, kad pabendravus su vienais žmonėmis pasidaro lengva ir gera, tarytum būtumėte pasipildę savo jėgų atsargas, o su kitais net po trumpo pokalbio pasijuntate išsekę, sugenda nuotaika. Visa tai galima paaiškinti.

Per bet kokį žmonių susidūrimą vyksta energiniai mainai. Suprantama, energijos kiekis, kurią jūs atiduodate, ne visada atitinka tą, kurį gaunate. Vieną kartą balansas gali būti jums teigiamas, kitą – neigiamas. Jeigu jūsų pašnekovas nieko nedaro, kad ištrauktų iš jūsų kuo daugiau energijos, tai tokią padėtį galima drąsiai pavadinti normalia, nepriklausomai nuo to, koks buvo balansas.

Energinių mainų procesus galima pailiustruoti dažnai gamtoje pasitaikančiu pavyzdžiu. Šiltesnis kūnas pasikeičia šilumine energija su šaltesniu. Iš šių mainų dažnai didesnę naudą gauna anaiptol ne šiltasis kūnas, tačiau tai normalu – tokie gamtos dėsniai, kurios dalimi esame ir mes.

Kontaktuodami su vienais ar kitais žmonėmis, mes kartais veikiame kaip donorai, o kartais – kaip „vampyrai“. Energijos kiekis, kurį atiduodame, priklauso nuo daugybės veiksnių ir aplinkybių. Tai ir mūsų sveikatos būklė, nuotaika, santykiai su pašnekovu ir daug kitų. Beje, nei mūsų, nei pašnekovo būsena niekada nebūna pastovi, todėl donoro ir „vampyro“ vaidmenys gali nuolat keistis.

Jeigu jūsų partneris (sąmoningai ar nesąmoningai) nesiima jokių priemonių, kad pakeistų mainų procesą savo naudai, tokius mainus reikia laikyti normaliais. Tada energijos kiekio pokyčiai į vieną ar kitą pusę būna nedideli ir rimtai nepaveikia pašnekovų savijautos.

Dabar panagrinėsime situaciją, kai viena pusė įsikiša į mainų procesą. Čia galimi du variantai: sąmoningas arba nesąmoningas poveikis. Sąmoningu poveikiu vadinami veiksmai, kai žmogus supranta, ką jis daro, suvokia vykstančius procesus ir jų rezultatus (bent jau artimiausius). Apsiginti nuo tokių žmonių, ypač jeigu jie savo dalyko profesionalai, labai sunku. Laimei, tokių žmonių nedaug.

Didžioji dalis netolygių energijos mainų įvyksta tada, kai susitinka du žmonės su skirtingais energiniais potencialais. Daug kas yra pajutęs palengvėjimą po pokalbio su dvasininku ar vienuoliu. Šioje situacijoje mes patys atlikome „vampyro“ vaidmenį.

Kita vertus, kai kalbamės su ligoniais ar smarkiai išvargusiu žmogumi, patys pajuntame silpnumą, o pašnekovui pasidaro lengviau. To nereikia bijoti – žmogus turi savybę savarankiškai atnaujinti savo energijos išteklius, o energija, išeikvota geriems tikslams, visada sugrįžta padidėjusi. Todėl ligonių lankymas turi prasmę. Didžiausia dovana sergančiajam, kurią atnešime, bus ne gėlės ar saldainiai, o mūsų pačių energijos dozė. Beje, kitam padarytas blogis taip pat sugrįžta padvigubėjęs.

Pagrindinė „vampyrų“ dalis – būtent tie žmonės, kurie tai daro nesąmoningai, nesuprasdami, ką daro ir kas vyksta. Tiesiog vieną kartą žmogus pasielgė tam tikru būdu, rezultatas jam patiko, ir jis tęsia tai įvairiais variantais, tapdamas savo manipuliacijų įkaitu.

Tokius žmones sąlyginai galima suskirstyti į tris grupes: „saulės“, „mėnulio“ ir „viršininkų“.

„Saulės“ žmonės – aktyvūs, nuolat provokuojantys konfliktus, kaip kartais sakoma, tiesiog „ieškantys preteksto kivirčui“. Vienas tokių žmonių porūšis yra „autobusų ar parduotuvių kasų chamai“. Jų užduotis – išvesti jus iš kantrybės, pasiekti, kad jūsų emocijos užsipliekstų, nes jie minta jomis. Įsidėmėkite: jūsų susierzinimas, pasipiktinimas, įniršis yra jų maistas!

„Mėnulio“ žmogų trumpai galima apibūdinti žodžiu „niurzglys“. Tai žmonės, kurie nuolat kuo nors nepatenkinti, dejuoja, skundžiasi, virkauja, siekdami jūsų užuojautos. O apie užuojautą galima pasakyti štai ką. Mūsų kalboje yra daug žodžių, nusakančių užuojautos mastą. Užuojauta, gailestis, nepasitenkinimo išgyvenimas kartu su niurzgliu, įsijautimas į kito būseną, supratimas, susigraudinimas, paguoda, empatija... Bendraujant su „mėnulio“ žmogumi, šitos užuojautos laipsnį jums teks pasirinkti savarankiškai ir kiekvieną kartą vis iš naujo. Jūsų užuojauta yra jo maistas!

Tikriausiai pažįstate ir tokių žmonių, apie kuriuos sakoma: karštas, užsiplieskiantis, bet greit nusiraminantis? Tai kaip tik trečiosios „vampyrų“ kategorijos atstovai – „viršininkai“. Kartais tokių žmonių elgesį nulemia temperamentas, o kartais ir ne. Jeigu pabendravę su tokiais žmonėmis prisiminsite, kaip jie sukėlė jumyse baimę, nerimą, kaltės jausmą, o paskui, gavę iš jūsų reikalingą neigiamų emocijų dozę, nusiramino ir net pralinksmėjo – žinokite, tai buvo jie!

Ar reikia gintis nuo tokių žmonių? Į šį klausimą nėra lengva vienareikšmiškai atsakyti. Reikalas tas, kad mūsų energija nėra labai tyra. Jai daro įtaką ir ne pačios geriausios mūsų emocijos, ligos, mintys, nuotaikos, troškimai – viskas, į ką mes vienaip ar kitaip reaguojame. Štai ir išeina, kad energiją, kurią iš mūsų ištraukia įvairūs vampyrai, sudaro gana aštrus mišinys.

Kai dėlės siurbia iš žmogaus kraują, jam pasidaro geriau (tiesa, neaišku, kaip jaučiasi dėlės). Tas pats kartais įvyksta ir su energija. Kai kitas žmogus „siurbia“ iš mūsų neigiamą energiją, reikėtų jam už tai padėkoti – jis daro tokią pat paslaugą kaip dėlė. Beje, reikia prisiminti, kad didelis dėlių skaičius vietoj naudos gali pakenkti.

Vis dėlto baimė, jog „vampyrai“ atims energiją, žmogui gali padaryti daugiau žalos nei pats energijos praradimas. Tad neverta nulįsti į kampą ir atsisakyti kontaktų su išoriniu pasauliu.

Mes nepateiksime jums konkrečių rekomendacijų, kaip elgtis, kai pajuntate, kad iš jūsų kažkas bando atimti energiją. Tačiau pats tokių procesų supratimas ir suvokimas, kodėl žmogus elgiasi vienokiu ar kitokiu būdu, pakeis jūsų reakciją į įvykius. Mes tikimės, kad ji taps santūresnė nei anksčiau, nes būtent jūsų emocijos ir nulemia, kokių energinių nuostolių patirsite.

#    Comments [0] |

Kas isimyli: sirdis ar protas


Jau antikos laikais melė buvo skirstoma į tris rūšis: „erosą, filią ir agapę“, tai yra, į seksą, draugystę ir artimojo meilę. Naujausi įsimylėjusiųjų smegenų aktyvumo tyrimai parodė, kad šalia bendrųjų „emocinių“ smegenų zonų, suaktyvėja ir kitos zonos, atliekančios veikiau racionaliass funkcijas. Todėl mokslininkai paskelbė, kad meilė esanti visai ne iracionalus jausmas, kaip anksčiau buvo manyta.

Naujieji JAV ir Šveicarijos mokslininkų tyrimai įrodė, kad įsimylėjimas gali sukelti ne tik tokią pat euforijos būseną kaip kokainas, bet ir paveikia intelektualiąsias smegenų sritis. Tyrinėtojai, vadovaujami profesorės Stephanie Ortigue iš Sirakūzų universiteto, konstatavo, jog žmogus gali įsimylėti per vieną penktadalį sekundės. Savo plačiuose tyrimuose mokslinininkai fiksavo įsimylėjusių žmonių smegenų zonų aktyvumą, naudodami magnetinio rezonanso tomografijos prietaisus.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad žmogui įsimylėjus ima sąveikauti dvylika smegenų zonų ir išsiskiria tokios cheninės medžiagos (dopaminas, oksitocinas, adrenalinas ir vazopresinas), kurios sukelia euforijos jausmą. Tačiau įsimylėjimo jausmas daro įtaką ir kompleksinėms kognityvinėms funkcijoms (kito žmogaus įsivaizdavimui, nuomonei apie jį ir jo paveikslui).

Mokslininkų tyrimų rezultatai kelia klausimą: „Kas įsimyli iš tikrųjų: širdis ar smegenys?“

„Tai visais laikais buvo sunkiausias klausimas, – sako profesorė S.Ortigue. – Aš sakyčiau, jog smegenys. Bet širdis irgi kažkuo pisideda, nes meilė yra kompleksinis reiškinys, apimantis procesus, kurie nukreipti ir į viršų, ir į apačią, nuo smegenų į širdį ir atvirkščiai. Pavyzdžiui, kai kurių smegenų zonų suaktyvėjimas gali paskatinti širdį sukelti tai, ką mes pajuntame kaip virpuliukus pilve. Kiti juntami simptomai, kurie atrodo kylantys iš širdies, gali būti prasidėję nuo smegenų duoto impulso.“

Be to, tyrimai parodė, kad šviežiai įsimylėjusių žmonių kraujo sudėtis pakinta, padaugėja susijaudinimo ir džiaugsmo hormonų.

Šių tyrimų rezultatai turi didelę reikšmę neurologijai ir psichinės sveikatos tyrimams, nes nusivylimas meile gali būti rimta emocinio streso ir depresijų priežastimi. „ Tai jau kitas būsimų smegenų ir psichikos tyrimų objektas, – sako S.Ortigue. – Kai mes suprasime, kodėl žmonės įsimyli ir kodėl jiems plyšta širdis, kai išsiskiria, galėsime sukurti naujus terapijos metodus.“ Identifikuodami tas smegenų zonas, kurios dalyvauja įsimylėjime, gydytojai ir psichoterapeutai galės geriau suprasti pacientų nelaimingos meilės skausmą.

Mokslininkai jau išsiaiškino, kad įvairių meilės rūšių atvejais – pavyzdžiui, pasiaukojančios motinos meilės vaikui ir karštos priešingos lyties suaugusiųjų aistros – atveijais suaktyvėja visai skirtingos smegenų zonos.

#    Comments [0] |
# Sunday, 29 January 2012

5 sekundziu iprotis taupantis pinigus

Parduotuvės pilnos įvairiausių produktų – nuo įprastų kasdieninių iki egzotiškų, net sunkiai suvokiamų. Jie sudėlioti lentynose, masina spalvomis ir įdomiais pavadinimais. Lyg užhipnotizuoti, dedame juos į krepšį, paskui parsinešame namo ir… išmetame. Tai rodo net statistika – lietuviai išmeta trečdalį maisto. “Maisto banko” dar 2009-aisiais, ekonominio sunkmečio metais, vykdytos apklausos duomenimis, maistą kartą per savaitę išmesdavo net 32 proc. apklaustų respondentų.

Žmonių neatidumu labai dažnai naudojasi ir prekybos centrai – pagal marketingines taisykles sudėlioti produktai, ryškios šviesos, vis dar magiškas žodis „akcija“ – priverčia žmones užsimerkti ir prarasti budrumą. Tada ranka tiesiasi prie pakuotės, įmeta į krepšelį. O paskui – produktas keliauja į šiukšlių dėžę. Dažniausiai – dėl pasibaigusios galiojimo datos. Arba todėl, kad nupirkus produktą, kurio neplanavote – paprasčiausiai pritrūksta laiko jį suvartoti.

Nežinau, kaip Jūs, bet visada tikrinu prekės galiojimo laiką. Tam sugaišti ne itin daug – 5 sekundes. Jei blaiviai įsivertini, kad iki kol baigsis galiojimas spėsi jį sunaudoti – drąsiai dedi į krepšį, jei ne - geriau lai lieka lentynose. Ir visai nesvarbu, kad jo kaina mažesnė. Žinoma, yra siūloma keletas būdų, kaip pratęsti galiojimą: pagaminti patiekalą ir jį sušaldyti, paruošti pusfabrikačius.

Niekada neperku perfasuotų produktų – sūrio, mėsos, tik originaliose gamintojų pakuotėse. Pati esu mačiusi parduotuvės salėje, kad pardavėja plėšė pakuotes, o paskui viską iš naujo pakavo. Tai buvo prieš penkis metus – gal dabar nebedaro – negaliu pasakyti. O gal nusineša į sandėlį. Bet vaizdas įstrigo atmintin ilgam. Nes iš naujo atspausdintose etiketėse produktas „atgimsta“ ir jo galiojimo laikas prasitęsia.

Ai, dar vos nepamiršau – kartais kyšteliu nosį į nukainuotų produktų lentyną. Sąžiningesni pardavėjai, prekes, kurių galiojimo laikas baigsis rytoj – gaminius stipriai nukainoja. Išmokau to, gyvendama Belgijoje, prieš parduotuvės darbo pabaigą visos tos dienos bandelės – būdavo už pusę kainos. Tik vėl – reikia labai atidžiai apžiūrėti pakuotes.

#    Comments [0] |

Vienos guliasas - sriuba

Sudėtis:

1 kg bulvių (krakmolingos geriausia);

0.5 kg svogūnų;

0.5 kg kiaulienos (su riebaliuku, galima ir jautienos);

30g saldžiosios paprikos pakelis (jei mėgstate aštriau, tinka ir 2x30g)

džiovintų petražolių ir česnakų prieskoniai;

truputis alyvuogių aliejaus (galima ir kitokio).

Gaminimas:

Kiaulieną ar jautieną supjaustome 2 cm kubeliais. Dedame į keptuvę ir pakepiname nestipriai su nedaug aliejaus (mėsa galima palikti per naktį, kad atsirastų natūralių mėsos skysčių arba kepant pagardinti truputėliu raudonu vynu). Po to visą keptuvės turinį dedame į didelį puodą (geriausia skirtą troškinimui) ir ten įpylus truputį virinto vandens – troškiname apie 20 minučių (viskas priklauso nuo mėsos minkštumo). Tuo metu supjaustome svogūnus kubeliais, kažkur 0.5 cm dydžio (gali pasirodyti, kad svogūnų bus per daug guliašui, tačiau tai netiesa). Į puodą, kur troškinasi mėsa suberiame pjaustytus svogūnus (galima prieš tai juos pakepinti nestipriai keptuvėje) ir kepiname 5 minutes, vis pamaišant. Supjaustome bulves 2×2 cm dydžio kubeliais (jei bus maži kubeliai, krakmolingos bulvės sutižusios gali likti) ir sudedame į puodą

pasikepinimui 5 minutes, sumaišant su esančiu turiniu ir įpilame 2 arbatinius šaukštelius aliejaus. Tada suberiame saldžiosios paprikos pakelio turinį, atsargiai išmaišome ir užpilame virinto karšto vandens kol bulves apsems. Viską išmaišome ir troškiname 30 minučių (jei mėsa vis dar

kieta – ilgiau). Troškinimosi metu pamaišome. Prieš pabaigą suberiame didelį valgomąjį šaukštą prieskonių arba pagal skonį ir dar 2 minutes patroškiname. Patiekiame Vienos bulvių guliašą – sriubą su grietine ir duona. Skanaus.

#    Comments [0] |

Ryziu lesiu salotos

Paprastos, sveikos bei greitai paruošiamos ryžių ir lęšių salotos, pagardintos švelniu acto, garstyčių ir paprikos padažu puikiai tiks pietums ir vakarienei.

Jums reikės:

1 didelio šaukšto alyvuogių aliejaus

¼ arbatinio šaukštelio šviežiai sumalto juodojo pipiro

2 didelių šaukštų švelnaus raudono arba balto vyno acto

2 puodelių kepintų rudųjų ryžių

1 arbatinio šaukštelio smulkinto česnako

200 g virtų lęšių

1 arbatinio šaukštelio garstyčių

1 morkos

1/2 arbatinio šaukštelio švelnios raudonos paprikos

šviežių petražolių

druskos pagal skonį

Paruošimo būdas:

Dideliame inde sumaišykite aliejų, actą, paprikas, garstyčias, česnaką. Sudėkite ir sumaišykite likusius ingredientus. Skanaus!

Maistinė vertė:

250 kcal

8 g riebalų

36 g angliavandenių

8 g baltymų

vitaminas A ir folio rūgštis

#    Comments [0] |

Vistienos krutinele italiskai


Paprastas ir greitai paruošiamas itališkos vištienos „picatta“ receptas puikiai tinka sveikiems pietums ar vakarienei.

Produktai (1 porcijai):

2 vištienos kepsneliai (plokšti, ploni krūtinėlės pjausneliai),

druskos ir pipirų.

šiek tiek miltų,

1 didelis šaukštas alyvuogių aliejaus,

1/4 puodelio sauso balto vyno,

1 arbatinis šaukštelis smulkiai supjaustyto česnako,

1/2 puodelio vištienos sultinio,

2 dideli šaukštai šviežių citrinų sulčių,

1 didelis šaukštas konservuotų kaparėlių,

1 didelis šaukštas sviesto,

šviežių petražolių.

Paruošimo būdas:

· Pabarstykite vištienos kepsnelius druska, pipirais ir miltais.

· Apkepkite paruoštus kepsnelius iš abiejų pusių įkaitintoje keptuvėje su alyvuogių aliejumi. Vieną pusę kepkite apie 2–3 minutes, uždengę keptuvės dangtį. Kepsnelius ištraukite iš keptuvės ir sudėkite į lėkštę.

· Į keptuvę supilkite vyną ir suberkite česnaką. Kaitinkite neuždengę dangčiu apie dvi minutes, kol česnakas įgaus rusvą spalvą, o vynas beveik išgaruos.

· Supilkite vištienos sultinį ir citrinos sultis. Įberkite kaparėlių ir grąžinkite į keptuvę vištienos kepsnelius. Kiekvieną pusę kepkite apie 1 minutę.

· Vištieną sudėkite į lėkštę.

· Keptuvėje išlydykite sviestą, šiek tiek įlašinkite šviežių citrinų sulčių. Kai sviestas išsilydys, užpilkite padažą ant vištienos kepsnelių.

· Vištieną pabarstykite šviežiomis petražolėmis.

· Garnyrui tiks įvairių žalių salotų mišinys su alyvuogių aliejumi.

#    Comments [0] |

Ar mokate paruosti tirpia kava

Daugelis tirpios kavos gėrimą painioja su kava ir, netinkamai jį paruošę, nusprendžia, kad tirpi kava nėra jiems skirta arba tiesiog ją nuvertina. Keletas labai paprastų patarimų padės tinkamai paruošti tirpią kavą ir mėgautis tikruoju jos skoniu, kvapu bei išvaizda.

Visų pirma tirpios kavos nereikia plikyti. Nors labai panaši į kavą, tačiau jos negalima užpilti verdančiu vandeniu, nes vietoje gardžios putos išvysite srutas primenantį vaizdą. Užvirinus vandenį tiesiog reikia šiek tiek palaukti, kol vanduo atšals bent jau iki 80 laipsnių.

Lėtai užpilant karštu vandeniu, reikia nuolat maišyti, kad tirpti kava nesuliptų į gumulėlius, o iškilusius miltelius būtų galima panardinti į vandenį.

Tinkamai paruoštos tirpios kavos puodelis pasipuoš stora puta, ant kurios galima užbarstyti šokolado drožlių.

#    Comments [0] |

Pokalbis pries miega toks pats svarbus kaip ir seksas

Naujas mokslinis tyrimas atskleidė, kad norėdamos sukurti gerus santykius, poros prieš miegą turi skirti kelias minutes pokalbiui.

Psichologai sako, kad moterys, kurioms vyrai nerodo dėmesio po pasimylėjimo ar prieš miegą, jaučia dėmesio ir saugumo trūkumą.

Tyrime dalyvavo 456 heteroseksualūs žmonės. Pastebėta, kad tie tyrimo dalyviai, kurių partneriai nerodydavo dėmesio prieš miegą ar po sekso, jautėsi vienišesni. Tyrimas taip pat atskleidė, kad vyrai dažniau užmiega pirmi nei moterys.

Dr. Danielis Krugeris, kuris vadovavo tyrimui, sako, kad ne tik geras seksualinis gyvenimas, bet ir pokalbiai po intymių akimirkų ir prieš miegą, svarbūs geriems porų santykiams. „Pastebėjome, kad pokalbiai labai svarbūs moterims po sekso ir prieš miegą. Jei vyrai greitai užmiega po sekso ar neparodo dėmesio prieš miegą, moterys jaučiasi vienišos. Joms trūksta dėmesio ir tai tiesiogiai paveikia porų santykius. Per tokius pokalbius moterys jaučia partnerių norą joms įsipareigoti. Vyrai vis dar jaučia stiprų instinktą turėti kuo daugiau partnerių, todėl jiems tokie pokalbiai nėra svarbūs“, - sakė mokslininkas.

#    Comments [0] |

kaip tinkamai pasirinkti gyvenimo partneri

Rasti tinkamą gyvenimo partnerį sudėtinga užduotis. Žmonės turi tikti vienas kitam, dalintis panašiais pomėgiais, juk drauge jie turės praleisti visą savo gyvenimą. Mylimu žmogumi reikės rūpintis, pakęsti jį, mylėti, padėti, paguosti ir suprasti. Kadangi meilei vadovauja jausmai, todėl jokių taisyklių nėra, bet mes pateiksime jums naudingų patarimų.

Ką reikėtų žinoti?

Reikia atsakyti sau į klausimą, su kokiu žmogumi norėtumėte praleisti visą savo gyvenimą. Pirmiausia turite aiškiai sau įvardinti, ko norite iš mylimo žmogaus. Su gyvenimo partneriu turite jausti gyvenimo pilnatvę.

Pasikalbėkite su artimaisiais ir draugais.

Kai suvoksite savo poreikius, išsakykite juos savo šeimai ir draugams, išklausykite jų patarimų, gal būtent jie padės rasti jums sielos draugą.

Radę tinkamą žmogų ištirkite jį.

Prieš pradėdami kurti bendrus planus atlikite nedidelį tyrimą: ištirkite jo aplinką, charakterio bruožus. Įsitikinkite, kad tas žmogus atitinka jūsų lūkesčius. Negalite turėti jokių abejonių, kad norite su tuo žmogumi praleisti visą gyvenimą.

Pradėkite vaikščioti į pasimatymus.

Jei manote, kad tas žmogus galėtų tapti jūsų gyvenimo partneriu, pradėkite vaikščioti į pasimatymus. Nepamirškite, kad pats pirmas pasimatymas yra labai svarbus, nes sudaro pirmą įspūdį.

Pirmasis įspūdis.

Įsidėmėkite, kad pirmo pasimatymo metu padarytas įspūdis yra pats svarbiausias. Jis dažniausiai nulemia potencialaus partnerio ilgalaikį požiūrį į jus. Labai retai pasitaiko antrasis šansas, tad išnaudokite pirmą įspūdį.

Kalbėkite atvirai.

Tik bendravimas ir kalbėjimas sukuria ryšį tarp žmonių. Kalbėdami sužinosite ar žmogus įdomus, kas jam rūpi, kuo domisi, kokios jo vertybės ir požiūris, koks humoro jausmas.

Atkreipkite dėmesį į akių kontaktą.

Kalbėdami žiūrėkite į akis. Nuoširdus ir tyras žmogus išlaikys akių kontaktą.

Stebėkite jo/jos veiksmus.

Stebėkite, kaip partneris elgiasi. Jei matote, kad jis nervinasi, sukurkite tokią atmosferą ir situaciją, kad jis atsipalaiduotų.

Rodykite pagarbą.

Pagarba vienas kitam santykiuose labai svarbi. Vedybiniuose ryšiuose ji yra pats svarbiausias dalykas. Per pasimatymus stebėkite ar jums priimtina, kaip su jumis bendrauja jūsų išrinktasis ar išrinktoji.

Apsvarstykite.

Nedarykite greitų išvadų. Išanalizuokite visus įvykusius pasimatymus, ką naujo sužinojote apie potencialų partnerį. Skubotos išvados dažniausiai būna neteisingos. Neskubėkite.

#    Comments [0] |

TOP 10: ko zmonos tikisi is vyru?

Šiame sąraše rasite svarbiausius žmonų troškimus, kuriuos turėtų tikrove paversti kiekvienas geras vyras. Pastebėsite, kad žmonos nėra labai įnoringos - jos nori paprastų dalykų, kurie pagerina santykius šeimoje ir neleidžia užgesti jausmams.

Kiekviena žmona nori...

1. ... girdėti žodžius: „Myliu tave“.

Visos moterys nori žinoti, kad yra mylimos. Kiekvieną dieną pakartoti du žodelius: -„myliu tave“ - tikrai nėra sunku. Savo jausmus galima parodyti ir apkabinimu ar bučiniu.

2. ... kad ją supratų ir jai atleistų.

Klysti žmogiška. Nė vienas žmogus nėra tobulas. Jūsų žmona nusipelno atleidimo ir supratimo. Tik tada ji galės suprasti savo vyrą. Atleidimas yra santykių ir partnerystės esmė.

3. ... pasikalbėti.

Pokalbiai su žmona nebūtinai turi būti tik apie vaikus ir jų auklėjimą. Kalbėtis galite ir turite apie viską, o svarbiausia - jausmus.

4. ... kad jai skirtų pakankamai laiko.

Žmona nuolatos laukia ir tikisi tų retų akimirkų, kai ji su mylimu vyru gali likti dviese ir mėgautis jo dėmesiu. Geriausia dovana žmonai - romantiška akimirka kartu.

5. ... kad vyras dažniau sakytų „taip“.

Vyrams įprasta į bet kokį žmonos prašymą net nepagalvojus atsakyti neigiamai, o moterys taip mėgsta sulaukti atsakymo: „taip“.

6. ... kad jas išklausytų.

Kiekviena moteris nori būti išklausyta ir išgirsta. O jei ji bus dar ir suprasta, moteris tikrai jausis laiminga.

7. ... kad jas bučiuotų ir apkabintų.

Kaip dažnai pabučiuojate savo žmoną ar apkabinate? Darykite tai nuolatos. Neišsisukinėkite pasiteisinimais, kad šalia nuolat būna vaikai. Jiems tikrai patiks matyti vienas kitą mylinčius tėvus.

8. ... kad vyras prisiimtų dalį šeimos atsakomybių.

Viena dažniausių konfliktų šeimoje priežasčių - buities rūpesčiai. Pasidalinkite pareigomis, padėkite vienas kitam ir išvengsite nereikalingų pykčių.

9. ... kad leistų pailsėti.

Leiskite žmonai porą kartų per mėnesį pailsėti nuo vaikų ir namų ruošos. Leiskite jai pasirūpinti savo išoriniu ir vidiniu grožiu.

10. ... kad ja rūpintųsi.

Dauguma vyrų pasąmoningai yra įpratę rūpintis tik savimi, bet sukūrus šeimą reikia išmokti pasirūpint ir mylimais žmonėmis. Visos moteris mėgsta jausti vyro palaikymą.

#    Comments [0] |
# Thursday, 19 January 2012

Kaip isgyventi biure

Gyvenimas kolektyve dažnai primena mūšio lauką., bet jūs galite tapti nugalėtoju!

Sociologai išskiria šešis pagrindinius „darbuotojų“ tipus, kurie neigiamai veikia kolektyvo santykius. Su visais jais galima susidoroti, pasirinkus palankiausią nukenksminimo strategiją. Taigi:

Pavyduolis

Kebliausias dalykas yra nustatyti, kas būtent skleidžia gandus. Labai dažnai pavyduolį imame įtarinėti paskutinį. Sunku patikėti, juk jis toks dvasingas! Jeigu jį pavyko atskleisti, pasikalbėkite su juo atvirai. Pavyduolis niekada neprisipažins elgęsis nedorai. Nespauskite jo per stipriai, nutaisykite atlaidžią veido išraišką, apsimeskite kad juo patikėjote, ir paleiskite. Gandai kolektyve greitai nurims.

Bambeklis

Stenkitės vengti atviro bambeklio, kuris būna amžinai viskuo nepatenkintas. Neverta klausytis ilgų pokalbių apie tai, kas jį asmeniškai įžeidė ir kaip blogai gyventi Lietuvoje. Jis greitai supras, kas jūs nesate tas žmogus, kuriam galima atskleisti tokias paslaptis ir greitai nuo jūsų atstos.

Visažinis

Iš esmės tai yra geras darbuotojas, todėl neverskite jo sutrikti ir leiskite garbingai išeiti iš padėties. Nesistenkite priversti jo prisipažinti, kad jis neteisus. Geriau iš pradžių pašlovinti jį, o paskui pateikti savo konstruktyvius pasiūlymus.

Kunkuliuojantis

„Spirgučiai“ būna nepasitikintys savimi žmonės, o jų agresija – savigynos forma. Nebandykite perrėkti jo, kalbėkite su juo lėtai ir maloniai. Tai priverčia choleriško temperamento žmogų susimąstyti ir nusitraminti.

Konservatorius

Jam tinka tie patys metodai kaip ir bambekliui. Neprisileiskite jo per arti prie savęs. Pesimizmas užkrečiamas!

Cinikas

Bendraujant su ciniku taktiškas elgesys nebus efektingas. Veikite ryžtingai. Kai jis pakelia balsą, jūs šypsokitės ir griežtai reikalaukite savo. Stiprius priešininkus cinikas moka gerbti.

#    Comments [0] |

Gero sekso patarimai visiems

Šie trumpi ir paprasti gero sekso patarimai padės labiau mėgautis seksualiniu gyvenimu. Šiuos patarimus lengva įgyvendinti, o rezultatai tikrai nenuvils.

Kaip sužinoti: kokio sekso norite?

Pastebite, kad jūsų netenkina dabartinis seksualinis gyvenimas, bet nežinote priežasčių? Raskite laisvą minutėlę ir pasvajokite. Įsivaizduokite, kad galite pasimylėti vieną ir paskutinį kartą gyvenimą. Kokio sekso norėtumėte? Apgalvokite viską nuo pradžių iki pabaigos, nepamiršdami nė menkiausios smulkmenos. Štai ir žinote atsakymą, ko iš tiesų jums trūksta jūsų miegamajame.

Seksas kaip žaidimas

Per daug nesureikšminkite seksualinio gyvenimo. Žiūrėkite į seksą, kaip mėgstamiausią žaidimą. Būkite išradingi, kūrybingi ir entuziastingi. Tokiu požiūriu lengvai „užsikrės“ ir jūsų partneris.

Nustokite žaisti „sugedusį telefoną“

Užuominos, spėjimai apie partnerio norus ir dažniausiai nuviliantis rezultatas. Nustokite žaisti „sugedusį telefoną“ lovoje. Išmokite atvirai ir nuoširdžiai kalbėtis su partneriu apie seksualinius troškimus ir poreikius. Bendravimas net ir didžiausias jūsų seksualinio gyvenimo problemas pavers paprasčiausiais niekais.

Erotinės nuotraukos, vaizdeliai... Neslėpkite jų!

Ir vyrai ir moterys mėgsta erotines nuotraukas, vaizdelius ir filmus, bet žiūrinėja juos dažniausiai po vieną ir paslaptyje. Nebūkite senamadiški! Keiskitės seksualia medžiaga, kurią randate internete. Taip sužadinsite geismą vienas kitam, o ne fantazuosite apie garsenybes ir aktorius.

Sužinokite viską apie savo anatomiją

Gana skaityti moteriškus žurnalus (taip, ir jūs, vyrai). Pasiimkite anatomijos vadovėlį ir užpildykite žinių spragas.

Tyrinėkite savo partnerį

Tyrinėkite savo partnerį ir pažinkite jautriausias jo kūno vietas.

Neatsisakykite naujovių, jei pirmas kartas buvo nesėkmingas

Nepavyko išbandyti naujos sekso pozos? Bandėte žaisti vaidmenimis, bet negalėjote susikaupti ir susijaudinti? Taip lengvai nepasiduokite. Pabandykite dar kartą. Naujovės sekse reikalauja praktikos.

Vaidinkite... miegamajame

Neįprasčiausias ir iš pirmo žvilgsnio neįgyvendinamas seksualines fantazijas galima paversti tikrove vaidinant kitos profesijos atstovą.

Nepamiškite palikti įjungtą šviesą

Nesimylėkite tamsoje, juk nieko negalite pamatyti. Labiausiai seksualiai jaudinantis vaizdinys - susijaudinęs partneris. Negalėsite matyti partnerio emocijų, jei mylėsitės tamsoje.

Ir vėl darykite namų darbus

Ar pasiilgote namų darbų? Kad ir koks būtų jūsų atsakymas, šiuos namų darbus tikrai ruošite uoliai. Kiekvieną dieną savo partneriui užduokite užduotį, susijusią su seksu, o jis - jums.

Planuokite

Nuolatos planuokite, ką norite nuveikti lovoje. Suplanuokite, ką veiksite miegamajame savaitgalį, o ką ypatingo sugalvosite atostogoms.

#    Comments [0] |

Pasakykite, kas jusu rankineje, o as pasakysiu – kas jus!

Moters rankinėje galima rasti praktiškai viską. Kiek anekdotų sukurta čia tema, kiek komiškų kino filmų epizodų! Pagal rankinės turinį psichologai gali nemažai pasakyti apie savininkės charakterį.

Visiškas chaosas

Šio tipo moters rankinė dažniausiai būna masyvi arba vidutinio dydžio, be skyrelių ir daugybės kišenėlių, arba jų labai mažai. Joje viskas suversta į krūvą, be jokios tvarkos.

Tokių rankinių savininkės paprastai būna smulkmeniškos, nemėgstančios atkakliai dirbti. Jos greitai pavargsta nuo darbo, tampa irzlios ir agresyvios. Gyvenime jos vadovaujasi devizu: „Jokių problemų!“ Lengvai susipažįsta, lengvai išsiskiria. Pirmenybę teikia tokioms rankinėms, į kurias galima viską suversti ir pamiršti. Darbe jos didžiąją laiko dalį skiria pokalbiams apie kitus dalykus ir pašaliniams užsiėmimas, o ne savo tiesioginėms pareigoms.

Chaoso priešingybė

Viskas, ko gali prireikti, visada po ranka, lengvai randama. Šio tipo moters rankinė niekada nebus rėkiančios spalvos. Pirmenybę ji teikia švelniems atspalviams ir griežtoms formoms.

Moterų, kurios nešioja tokias rankines, charakteris ramus, santūrus. Jos taktiškos, dėmesingos, pasitikinčios savimi. Turi organizacinių sugebėjimų.

Kolekcionierės rankinė

Joje galima rasti panaudotų kino ir teatro bilietų, sutrintų receptų, prospektų, iškarpų iš laikraščių ir žurnalų, vokų, fotografijų...

Tokių rankinių savininkės nėra labai praktiškos kasdieniuose reikaluose. Jos gyvena savo romantiškame pasaulyje, kuris smarkiai skiriasi nuo realaus gyvenimo.

Pasiruošusi visiems gyvenimo atvejams

Ko tik čia nėra! Atsarginiai akiniai, vaistų rinkinys, maža ir didelė telefonų knygelė, dezodorantas, manikiūro rinkinys, keli raktų komplektai, siūlai su adata, plastikiniai maišeliai. Šį sąrašą galima tęsti iki begalybės.

Toks rinkinys byloja apie moters dalykiškumą, praktiškumą ir gyvenimo išmintį, kartais ir apie gerą širdį.

Jeigu jūs maždaug tokį rinkinį aptiksite vyro portfelyje, tai jį galima pavadinti pedantu ir nesugebančiu rasti savo vietos gyvenime.

Dalykinis stilius

Rankinėje būtinai bus užrašų knygelių, vokų rinkinys, storas sąsiuvinis, specialusis žurnalas ir naujas laikraštis, būtinai rašiklis – ir ne vienas. Pastaruoju metu prasimušusios verslininkė nešioja mažo formato asmeninį kompiuterį.

Tokias rankines gali turėti įvairių charakterių damos. Jas visas vienija vienas dalykas: pasitikėjimas savimi, ambicijos, savigarba, humoro stoka ir gana naivus supratimas apie buities reikalus. Tokios moterys pasirenka rankines su daugybe skyrelių.

#    Comments [0] |

Kaip iveikti issiskyrimo skausma?

Note: For visitors of your site, this entry is only displayed for users with the preselected language Lithuanian/lietuvių (lt)

Po išsiskyrimo jaučiamės vieniši, mus kankina liūdesys, nerimas dėl ateities. Paimkite baltą popieriaus lapą ir surašykite viską, kas jus jaudina. Įdėkite tą lapą į voką ir užklijuokite. Paslėpkite giliai stalčiuje ir imkitės paprastų priemonių, kurios padės atgauti džiaugsmą ir pamatyti gyvenimo grožį. Po mėnesio galėsite atplėšti voką. Nustebsite, kaip smarkiai pasikeitė jūsų gyvenimas per tokį trumpą laiką.

Valgykite maistą, kuris jums pakelia nuotaiką.

Valgykite nedaug, bet leiskite sau pasimėgauti maistu, kuris jums labai patinka. Šokoladas, ledai, gabalėlis torto... Galite sau leisti šiek tiek pasmaližiauti. Paruoškite sudėtingą dar neragautą patiekalą ir pasikvieskite draugų.

Klausykitės muzikos.

Sukurkite grojaraštį iš jus linksminančių ir apie ateitį skatinančių galvoti dainų. Tai bus kasdieninis jūsų „vaistas“ nuo išsiskyrimo skausmo.

Žiūrėkite filmus, kurie jus priverčia juoktis.

Žiūrėkite įvairias komedijas, net pačias kvailiausias, svarbiausia, kad filmai jus priverstų šypsotis ir juoktis.

Kiekvieną dieną nusiprauskite po dušu.

Net jei neplanuojate kelti kojos iš namų, nusiprauskite po dušu ir iš karto pasijusite geriau. Galbūt netrukus persigalvosite ir vis dėl to nuspręsite išeiti pasivaikščioti, apsipirkti ar susitikti su draugais.

Stenkitės kiekvieną dieną pasivaikščioti.

Vaikščiojimas greitina kraujotaką ir priverčia smegenis dirbti. Pasivaikščiojimui rinkitės vietas, kuriose dar nesate buvę, aplankykite muziejus, galerijas, nepraleiskite progos aplankyti nemokamų renginių.

Pabandykite groti būgnais.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad iš visų veiklų, padedančių įveikti skausmą po išsiskyrimo, veiksmingiausia yra grojimas būgnais. Jei jums nepatinka būgnai, imkitės kitokios naujos veiklos, kuri padėtų įgyti naujų žinių, sugebėjimų ir susirasti naujų draugų.

Išmokite kvėpavimo pratimų.

Kvėpavimo pratimai padeda atsipalaiduoti ir nurimti. Jie naudingi jūsų psichinei ir fizinei sveikatai.

Užsiimkite joga

Joga suteiks jums lankstumo, išmokys atsipalaiduoti, įgauti pasitikėjimo savimi.

Medituokite

Geriausias būdas įveikti stresą, atsikratyti blogos nuotaikos ir negatyvių minčių - meditacija.

Mokykitės kovos menų

Kovos menai ne tik privers jūsų kūną judėti, bet ir išmokys jus susikaupti. Kovos menai padeda atgauti pasitikėjimą savimi ir savo jėgomis, be to, užsiėmimuose galėsite susirasti naujų pažįstamų ir draugų.

#    Comments [0] |

Vyrai mano, kad brunetes patrauklesnes ir protingesnes uz blondines

Sakoma, kad džentelmenai labiau mėgsta blondines. Tačiau jie jas mėgsta tik laisvalaikiu, nes blondinės skirtos pramogai. Tyrimas rodo, kad vyrai labiau mėgsta bendrauti, diskutuoti ir šnekėti su brunetėmis. Taip pat jie laiko brunetes patrauklesnėmis.

Vestminsterio universiteto mokslininkai atliko įdomų tyrimą. Jie pasiuntė savanorę gražuolę į tris skirtingus naktinius klubus po tris kartus. Vieną kartą moteris plaukus buvo nusidažiusi rudai, kitą – geltonai, trečią – raudonai. Mokslininkai stebėjo vyrų reakciją ir vertino jų susidomėjimą.

Paaiškėjo, kad labiausiai vyrų dėmesį moteris patraukė būdama blondine. Daugiausia komplimentų už patrauklumą ir protą ji susilaukė būdama brunete. Tyrimo rezultatai buvo publikuoti moksliniame žurnale „Scandinavian Journal of Psychology“.

Vestminsterio Universiteto mokslininkė Viren Swami sako, kad tokio tyrimo rezultatai gali įtakoti mados tendencijas ir brunetės gali tapti seksualumo ir patrauklumo simboliais, o ne blondinės. Ji sako: „Šeštajame ir septintajame dešimtmečiuose moters idealu buvo laikoma Jackie Kennedy – ideali brunetė. Septintajame ir aštuntajame dešimtmečiuose idealia moterimi tapo blondinė. Tačiau pastaruoju metu blondinės visuotinai laikomos kvailomis.“

Tyrime dalyvavusi savanorė būdama blondine su vyrais kalbėjosi 60 kartų. 42 kartus būdama brunetė ir 18 kartų kaip raudonplaukė.

V. Swami sako: „Tikėtina, kad vyrams blondinės kelia daugiau seksualinių impulsų nei brunetės, tačiau tai tėra tik prielaidos. Taip pat yra tikimybė, kad vyrai blondines sieja su jaunatviškumu ir gyvybingumu.“

#    Comments [0] |

Dalykai, kurie labiausiai erzina vyrus lovoje

Psichologai apibendrino įvairių apklausų apie lytinius santykius rezultatus ir nustatė, jog yra tokių moteriško elgesio niuansų, kurių nemėgsta visi vyrai.

Štai dalykų, kurie labiausia nervina vyrus lovoje, sąrašas:

1. Vyrai nemėgsta nejautrių moterų, kai, nepaisant visų jų pastangų sekso metu, partnerė vis tiek guli bejausmė kaip rąstas, neparodydama jokios reakcijos. Vyrui tuomet atrodo, kad tai, ką jis daro, jai nepatinka. Reikalas tas, kad vyrui svarbu suvokti, jog jis gali pasiekti rezultatų bet kokiame reikale, kurio imasi. Kai moteris visiškai niekaip nereaguoja į jo veiksmus, jis pradeda jaustis pasigailėtinu nevykėliu.

2. Vyrai negali pakęsti moterų, kurios labai ilgai plepa lovoje. Nesutramdomas plepumas sekso metu erzina vyrus kaip ir visiškas tylėjimas – tai trukdo jiems pajusti malonumą. Tokia vyro prigimtis, kad jis negali kalbėti ir užsiimti seksu vienu metu – įsidėmėkite tai! Kuo labiau įsitempia jo smegenys, kad suprastų, apie ką kalbama, tuo labiau nusilpsta jo seksualinis potraukis.

3. Vyrui nepatinka, kai moteris būna visai abejinga jo kūnui. Dauguma moterų patiria nusivylimą, kai vyrai trumpai prisilietę prie krūtinės ar kitos vietos laiko meilės preliudiją baigta. Moterys nustebtų sužinojusios, kad vyrai jaučia tą patį. Jie įsižeidžia, kai moteris ignoruoja kitas jų kūno dalis ir sutelkia dėmesį tik į „vyrišką pasididžiavimą“. Arba prisiliečia prie jo labai nedrąsiai, nerodydama jokių jausmų. Iš to vyras daro išvadą, jog jis pats moters nejaudina.

4. Vyrai nepakenčia, kai moterys pasakoja apie savo „buvusius“. Skaudžiausia jiems girdėti, kai moteris pradeda lyginti buvusį ir dabartinį partnerį, ypač jei dabartinis aiškiai pralaimi šiame konkurse. Apskritai vyrą labai žemina faktas, kad jo išrinktajai kadaise su kažkuo buvo gera lovoje.

#    Comments [0] |
# Saturday, 14 January 2012

Sausainukiu receptas

Jums reikės:

200 gr. sviesto,

2 kiaušinių,

200 gr cukraus,

300 gr. avižinių dribsnių (paprastų),

100 gr. sezamo sėklų,

200 gr. saulėgrąžų,

saujelė razinų,

saujelės džiovintų abrikosų,

100 gr. graikiškų arba lazdyno riešutų,

Puode ištirpinti sviestą, suberti dribsnius ir maišant pakaitinti keletą minučių. Kiaušinius išplakti su cukrumi iki standžių putų.

Kai dribsniai praauš sudėti sezamus, saulėgrąžas, išmirkytas ir nusausintas razinas ir abrikosus (abrikosus susmulkinti) ir užpilti išplaktu kiaušiniu. Viską gerai išmaišyti. Skardą iškloti kepimo popieriumi. Gautą masę dėti šaukšu ant skardos. Kepti orkaitėje 15-20 min. 180 laipsnių temperatūroje, kol gražiai parus. Palikti atvėsti skardoje ir tik tada išimti.

#    Comments [0] |

Iprociai kurie pades ilgai gyventi

Žmonės, išgirdę apie patarimus, kai gyventi ilgai ir sveikai, būna nusiteikę skeptiškai. „Ar galėsiu gyventi ilgai, bet mėgautis tuo gyvenimu?“ - klausia jie. Atsakymas slypi šiame straipsnyje.

Kasdieniniai sveiki įpročiai gali būti ne tik naudingi jūsų sveikatai, bet ir malonūs.

1. Pusryčiams valgykite salotas

Daugelis žmonių pusryčių nevalgo, bet pabandę rytais valgyti žalių daržovių salotas, netrukus neįsivaizduosite be jų savo ryto. Nekaloringos, šviežių daržovių salotos suteiks energijos ir pagerins virškinimą. Nejausite sunkumo, kuris gali kankinti nuo saldaus jogurto ar grūdų - įprastų šiuolaikinio žmogaus pusryčių. Įspėjimas: šviežių daržovių salotos, pagardintos citrinos sultimis, suteiks sotumo jausmo ne ilgiau nei 3 valandoms, todėl eidami į darbą pasirūpinkite užkandžiu, kad sulauktumėte pietų meto.

2. Meditacija

Kiekvieną dieną medituodami išmoksite atsipalaiduoti, atsikratyti įtampos, streso ir sutelkti visą dėmesį į savo gyvenimą ir tikslus. Meditacija priverčia sustoti, pailsėti, viską apmąstyti ir nurimti.

3. Sportuokite pakeliui į darbą ir biure

Žmonėms, dirbantiems namuose, šis patarimas problemų nesudarys, nes namuose niekas nemato, kai atsistoję nuo kompiuterio atliekame kelis pratimus. Jei dirbate biure, sportuokite pakeliui į darbą, pavyzdžiui, važiuokite dviračiu. Darbe galite persirengti ir net nusiprausti (šiuolaikiniuose biuruose jau yra dušų, spintelių daiktams susidėti). Pasidomėkite pratimais, kurie neatkreipia aplinkinių dėmesio. Stenkitės nuolat pasirąžyti ir kas valandą atsistoti, penkias minutes pasivaikščioti. Nesinaudokite liftu, lipkite laiptais. Būtinai pajudėkite per pietų pertrauką.

4. Bėgiojimas basomis

Jei norite gyventi ilgai, turite reguliariai mankštintis taip, kad suprakaituotumėte, o širdis pradėtų daužytis greitai. Vienas veiksmingiausių būdų yra bėgimas. Geriausia bėgioti basomis - taip treniruojasi pasaulinio garso sportininkai. Toks bėgiojimas mažiausiai kenkia nugarai, padeda išvengti traumų, atpalaiduoja. Bėgiodami stenkitės pajausti kiekvieną savo kūno judesį.

5. Valgykite nedaug

Trys paprasti patarimai, kaip valgyti sveikai ir gyventi ilgai:

- Valgykite „tikrą“ maistą, o ne pusgaminius ir apdorotus produktus.

- Valgykite nedaug. Žmonės valgo per daug ir dažnai persivalgo. Jei norite išvengti daugybės sveikatos problemų valgykite tik tiek, kad pasisotintumėte.

- Didžiąją dalį raciono turi sudaryti daržovės, vaisiai ir riešutai, kurie padės išvengti širdies ligų ir vėžinių susirgimų.

6. Reguliariai tikrinkitės sveikatą

Reguliariai lankykitės pas gydytoją ir profilaktiškai tikrinkitės sveikatą. Dauguma ligų yra išgydomos, kai diagnozuojamos pirminėse stadijose.

7. Gerai išsimiegokite

Miegokite tiek, kiek reikalauja jūsų kūnas. Laikykitės miego ritmo: eikite miegoti visada tą pačią valandą ir kelkitės be žadintuvo. Vakarais negerkite kavos ir neskaitykite knygos lovoje. Lova skirta miegui, o kavą galite gerti tik kartą per dieną - rytais.

#    Comments [0] |

Kodėl mes pasiduodame?

„Absoliučiai tobulu vadiname tą tikslą, kurio siekiame tik dėl jo paties, o niekuomet – dėl kitų tikslų. Toks gėris kaip tik yra laimė. Mat ją visuomet pasirenkame dėl jos pačios, o niekuomet – dėl ko nors kito“, – graikų filosofas, Aristotelis.

Kodėl užsibrėžę tikslus per Naujuosius metus, mes juos pamirštame jau vasario mėnesį? Pagalvokite apie savo tikslus. Kas atsitiko, kad jie neįgyvendinami?

Tam yra mažiausiai penkios priežastys, kurias mes ir aprašome žemiau. Šių priežasčių suvokimas gali suveikti kaip prevencinė priemonė, kuri padės išvengti spąstų.

Asmeninis noras

Klasikinė lyderystės seminarų ir saviugdos knygų problema yra pažadas, kad „tai jums padės!“ Po daugybės metų eksperimentavimo supratau svarbią pamoką – tik tu pats gali pasikeisti ir pasiekti tikslus!


Laiko stygius

Visi žmonės nori greičiausio rezultato per trumpiausią laiką, todėl netinkamai įvertina laiką, kurio prireiks tiems tikslams pasiekti. Viskas užtrunka ilgiau nei manome. Kai deadline viršija mūsų lūkesčius, mes tiesiog pasiduodame.

Prieš nustatant tikslus turime realiai įvertinti laiką, kurio mums prireiks rezultatui pasiekti. Užsibrėžę tikslą, padidinkite jo „galiojimo laiką“ nors 50 procentų.

Sunkus darbas

Tikslų siekimas ne tik užima daugiau laiko, tačiau ir pareikalauja daugiau darbo. Mūsų optimizmas veiklos koncepciją palaiko labai lengva, tačiau jos įgyvendinimas yra daug sudėtingesnis. Suprasti yra lengva, įgyvendinti – sunku.

Norėdami pasijusti geriau dabar, mes manome, kad viskas vyks sklandžiai ir be problemų, tačiau tai daro žalą ilgalaikėje perspektyvoje. Kiekvienas pasiekimas turi savo kainą – pripažinkite tai ir bus daug lengviau!

Nenumatyti sunkumai

Vėlgi, ši priežastis panaši į prieš tai buvusią – mes norime manyti, kad pamatę galimybę, ją „greitai įgyvendinsime“ ir džiaugsimės vaisiais. Tikėtis geriausio nėra blogai, tačiau ruoškitės blogiausiam. Gali įvykti kažkas nenumatyta.

Siekdami tikslo mes dažnai pražiūrime problemas, kurias kaip gaisrus reikia gesinti tuoj pat, o tai reiškia atsitraukimą nuo galimybių. Todėl planuokite trukdžius, sunkumus ir krizes, nes jų tikrai bus. Būkite realistiški!

Palaikymo darbai

Yra sakoma, kad tapti milijonieriumi lengva. Daug sunkiau yra juo išlikti. Natūralu, kad pasiekę tam tikrą tikslą jūs save apdovanojate, šiuo atveju, nusiperkate kažką brangaus. Gali būti, kad po šio pirkinio milijono nebelieka.
Dauguma pradedančiųjų verslininkų mano labai panašiai. Jie sukuria verslą ir pirmus metus jis auga. Tačiau vėliau atsiranda konkurentai ir tenka pamiršti plėtros planus ir išsaugoti status que. Ne visiems tai pavyksta.

Tiesa ta, kad pasiekę tikslą negalite atsipalaiduoti. Sėkmė yra ne privilegija, o atsakomybė ir įsipareigojimas. Tikėtina, kad dabar gausite dirbti dar daugiau. Susitaikykime, tokia yra realybė.


#    Comments [0] |

Dalykai, kuriuos daro sekmingi zmones

Kodėl tu susilauki stulbinamos sėkmės vienose srityje, tačiau kitose – ne? Pasirodo, kad daugybė nemažai pasiekusių žmonių neįsivaizduoja savo sėkmės priežasčių.

Dažnai sėkmę aiškiname kaip tam tikrų įgūdžių ir talentų turėjimą, kurių stingame kitose srityse. Tačiau toks intuityvus atsakymas nėra nedidelė paveikslo detalė.

Mūsų tyrimas rodo, kad sėkmingi žmonės tokiais tampa ne todėl, kas yra, o dėlto ką daro. Jei konkrečiau, yra devyni dalykai, kuriuos daro sėkmingi žmonės.

Būk konkretus

Kai užsibrėžiate tikslą, pasistenkite jį padaryti kiek įmanoma konkretesnį. „Numesti 5 kg.“ yra geresnis tikslas už „numesti keletą kilogramų“, nes jis perteikia vaizdą, kaip atrodo sėkmė. Žinojimas kur esi ir kiek dar liko iki tikslo verčia neprarasti entuziazmo iki tol, kol tikslą pasiekiate.
Pasinaudok galimybėmis

Turėdami omenyje, kokie užimti mes esame ir kiek daug tikslų vienu metu bandome pasiekti, nieko keisto, kad prarandame galimybes. Paprasčiausiai mes jų nepastebime.

Ar iš tiesų šiandien nėra galimybės nueiti į sporto salę? Atsakyti į skambutį? Išsiųsti verslo pasiūlymą? Pasiekti tikslą reiškia pasinaudoti šiomis galimybėmis, kitaip jos išslys mums iš pirštų.

Matuok progresą

Norint pasiekti tikslą, reikia reguliariai ir nuoširdžiai matuoti progresą. Jeigu nežinote dabartinių rezultatų, jūs negalite atitinkamai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes ir naujus iššūkius. Matuokite progresą kiekvieną dieną (blogiausiu atveju - kartą į savaitę).

Būk realistiškas optimistas

Kai nusistatote tikslą, į viską žvelgiate pozityviai. Tikėjimas savo sėkme yra nepaprastai svarbus siekiant išlaikyti motyvaciją. Tačiau kad ir koks būtų tikslas, nemanykite, jog jį pasieksite lengvai.

Dauguma tikslų (ypač ambicingų) reikalauja laiko, planavimo, pastangų ir atkaklumo. Jei manysite, kad kelionė bus lengva, tai jos metu padarysite daugybę klaidų, kurių buvo galima išvengti.

Siekite tobulėjimo, o ne populiarumo

Tikėjimas savo įgūdžiais pasiekti tikslą yra svarbu, tačiau taip pat reikia tikėti, jog galite įgyti naujų įgūžių. Dauguma mūsų tiki, jog intelekto, asmenybės, fizinių savybių negalime pakeisti. Tuomet užsibrėžiame tokius tikslus, kurie atitiktų mūsų asmenybę.

Laimei, mokslininkai įrodė, kad ši prielaida yra klaidinga. Suvokimas, kad galite pasikeisti padeda priimti geresnius sprendimus ir pasiekti pilną potencialą. Kitas naudingas aspektas - malonu bus ne tik pasiekti tikslą, bet ir jo siekti.

Ugdyk discipliną

Disciplina yra gebėjimas siekti ilgalaikių tikslų ir nepasiduoti esant sunkioms situacijoms. Tyrimai rodo, kad disciplinos nestokojantys žmonės įgyja daugiau žinių ir daugiau uždirba.

Gera naujiena ta, kad galite ugdyti discipliną. Žmonės, kurie dažniau mano esantis nedisciplinuoti, turi daugiau galimybių pasikeisti ir pasiekti sėkmės. Kaip minėjau anksčiau, nuolatinės pastangos ir planavimas veda į sėkmę.

Stiprink valios raumenis

Tavo savikontrolės raumenys veikia lygiai taip pat kaip ir kūno raumenys – netreniruojami silpsta. Bet „įkinkyti“ į darbą jie stiprėja visą laiką ir padeda įgyvendinti tikslus.

Ugdydami valią suteikite sau nuolatinius iššūkius. Nustokite valgę nesveiką maistą, kiekvieną dieną padarykite nors po keletą šimtų atsispaudimų, išsitieskite, kai jaučiatės „susmukę“, įgykite naujų įgūdžių, kurie nebūtinai susiję su jūsų veikla.

Pradėkite mažais žingsneliai. Jei norite numesti dietos, valgykite trečdaliu mažiau negu iki šiol. Vėliau, jau šiek tiek įgavę pasitikėjimo, sumažinkite maisto kiekį dar tiek pat. Ilgainiui jūsų valios raumenys taps stiprūs.

Nepersistenk

Nesvarbu kaip stipriai paaugo jūsų valios raumenys, privalote suprasti, jog jūsų galimybės yra ribotos. Jei perdegsite, ilgainiui tai gali stipriai atsiliepti jūsų produktyvumui ir sveikatai.

Nepriimkite keleto iššūkių vienu metu. Dauguma žmonių pernelyg pasitiki savimi ir mano galėsiantys atsisakyti žalingų įpročių, tačiau pasąmoningai jie vis tiek „išlenda“.

Sėkmingi žmonės žino, kad ne mažiau svarbu tam tikru momentu nustoti siekti savo tikslo ir atsipalaiduoti. Kaip sakė mano draugas: „Žinok, kada pralaimėti ir išgerti Margaritos kokteilį“.

Susikoncentruok ties tuo, ką padarysi, o ne tuo, ko vengsi

Norite numesti svorio, atsikraktyti žalingo įpročio ar blogos nuotaikos? Tuomet ugdykite gerus įpročius, užuot susikoncentravę ties blogais įpročiais ir problemomis. Mesti rūkyti daug lengviau, jei užsibrėžiate tikslą lankytis sporto salėje.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad kuo labiau stengiatės užmigti, tuo mažiau šansų, jog užmigsite. Atkakliai besistengdami atsisakyti blogio įpročio, jūs gaunate atvirkščią rezultatą.

Neabejoju, kad dalį šių patarimų (arba juos visus) esate skaitę anksčiau. Jie – esminiai, ilgaamžiai, todėl veikia visada. Prisiminkite, kad neturite tapti kitokiu žmogumi, kad taptumėte sėkmingu žmogumi. Svarbu ne tai, kas esate, o tai, ką darote.


#    Comments [0] |

Nenoriu, bet uzsiimu seksu


Ne visada užsiimame seksu iš geismo, kartais tiesiog prisiverčiame tai daryti. Seksologai nurodo penkias dažniausias priežastis, kodėl mylimės tada, kai to visai nenorime.

Susitaikymas lovoje

Kartais ryžtis seksui verčia baimė ilgam „įstrigti“ konflikto būsenoje. Siekiame atgauti artumą, kuriam nereikia žodžių, įrodyti sau, kad nieko nepataisomo neįvyko, atgaivinti intymius santykius. Agresyvumas tokiu atveju transformuojasi į seksualinę energiją. Jausmas, kad gali netrukus prarasti artimą žmogų, veikia kaip stiprus stimuliatorius. Tokie susitaikymai nesukelia problemų, jeigu jie įvyksta retai. Tačiau kai jie sistemingai pakeičia žodžius, kyla pavojus, kad partneriams teks gyventi latentinės agresijos būsenoje, kuri nuodys jų santykius. Nepasitenkinimas gali virsti atviru stipriu konfliktu, kuris pasirodys neišsprendžiamas. Idealu būtų, prieš taikantis ant pagalvės nepagailėti laiko ir išsakyti savo priekaištus, nesistengiant pažeminti partnerio – tokiu būdu kiekvienas galės užglaistyti žaizdas, padarytas jo savimeilei. Toks „teisingas“ agresyvumas paveiks ir seksualinius santykius, kuriuose nebeliks nuodų.

Siekis prisirišti jį/ją

Šis ketinimas byloja apie baimę, dažniausiai būdingą moterims ir ypač pastebimą iš to, kokį populiarumą turi knygos apie tūkstantį ir vieną erotinį būdą vyrui suvilioti. Deja, jei užtektų išbandyti visas Kamasutros pozas, kad apsaugotume vyrą nuo neištikimybės, tai šios knygos egzempliorių būtų galima rasti kiekvienuose namuose. Tačiau, kaip žinome, pats stipriausias afrodiziakas yra geismas. Laisvas, kaprizingas, nenuspėjamas ir todėl toks brangus. Seksualinių santykių kokybės nenusako kiekybė. Du lytiniai aktai per dieną negarantuoja nei seksualinio pasitenkinimo, nei partnerio ištikimybės – jo pasąmonė pagaus signalus, liudijančius apie partnerės nepasitikėjimą ir baimę. Moterys, atsiduodamos tam, kad sulaikytų partnerį, pamiršta save ir suteikia per daug reikšmės kitam.

Kaltės jausmo po neištikimybės atsikratymas

Šio tipo poelgyje, būdingame ir vyrams, ir moterims, glūdi siekimas sumažinti nuodėmingo įvykio reikšmę ir sugrįžti į „seną vagą“. Tuo pačiu galima įrodyti sau, kad tai buvo ne taip svarbu, jeigu mes sugebame pajusti potraukį savo nuolatiniam partneriui. Toks geismas dažnai kyla suvokus, kad asmuo sulaužė draudimą, ir suteikia aštrumo pojūčiams. Jei sąjunga pagrįsta ištikimybe, tai kaltės našta gali nusverti susijaudinimą, sukeltą išdavystės. Priešingu atveju neištikimybė tampa viena iš seksualinių santykių sudedamųjų dalių. Kaltės jausmas nusilpsta, jei suartėjimas su nuolatiniu partneriu suteikia malonumo pojūtį. Jeigu seksas tampa narcizinių poreikių išraiška, tai anksčiau ar vėliau geismo klausimas taps skausmingai aštrus.

Malonumo kitam suteikimas

Jeigu abu partneriai vis lauktų geismų sinchroniškumo, tai seksualinius kontaktus per metus būtų galima suskaičiuoti vienos rankos pirštais. Siekime suteikti malonumą kitam, kai pačiam „nei šilta, nei šalta“, nėra nieko smerktino, jeigu tik dviejų sąjunga nepagrįsta smurtu. Kai toks malonumo suteikimas tampa įprasta reakcija, jis virsta savotišku aukojimu, tuo pačiu skausmingu ir patogiu, nes padeda apeiti klausimą apie nusilpusį ar nesamą geismą. Suteikti malonumą gerai, kai suteikiantis gauna iš to emocinį arba moralinį pasitenkinimą. Be to, juk potraukį galima sustiprinti ir potraukiu, kurį tau jaučia kitas. Todėl malonumas kartas atsiranda tada, kai jo nesitikime.

Paprasčiausias atsipalaidavimas

Pagal paplitusią nuomonę, seksualiniai kontaktai būtinai turi būti paskatinti kilnių jausmų. Šios pozicijos šalininkai neatsižvelgia į tai, kad mes visi – žinduoliai ir kad mūsų elgesį nulemia instinktai ir hormonai. Seksas – vienas iš būdų atsikratyti įtampos ir patirti dvasios ir kūno ramybę. Patirdami malonumą, nes išskiriame endorfinus – euforiją sukeliančius džiaugsmo hormonus. Orgazmą dažniausiai lydi lengvumo ir raminančios tuštumos pojūčiai. Problema kyla, kai moteris jaučia, kad vyras nori pasinaudoti jos kūnu dėl savo atsipalaidavimo. Jausminis suartėjimas, masažas, glamonės suteikia galimybę padaryti kitam malonumą, nepanaudojant savo partnerio kaip objekto. O eiti toliau ar ne, kiekvienas sprendžia pats.

#    Comments [0] |

5 budai kaip pagerinti santykius su uosve arba anyta


Sukurti stiprius ir gerus santykius su uošve arba anyta gali būti vienas sunkiausių jūsų gyvenimo išbandymų. Jums reikės pastangų, valios ir ištvermės.

Kurdami šeimą su mylimu žmogumi klaidingai galvojame, kad sukursime tik dviejų žmonių sąjungą, kurios negalės paveikti aplinkiniai žmonės. Jau visai netrukus pajusite uošvės arba anytos spaudimą padovanoti joms anūkų ir sulauksite įvairių patarimų. Žinoma, uošvės ir anytos nori tik gero savo vaikams ir jų antrosioms pusėms. Sudarykite su partneriu sąjungą ir kartu ištikimai „kovokite“ už gerus santykius su jūsų abiejų mamomis. Pateikiame naudingų patarimų.

· Keiskite savo požiūrį.

Keiskite savo požiūrį į uošvę arba anytą. Kaip tą padaryti? Štai linksmas būdas. Jei iš anytos ar uošvės dovanų gausite kokį nors niekniekį, pavyzdžiui, ryškiaspalvį puodelį, laikykite jį matomoje vietoje. Kiekvieną kartą kai pagalvosite ką nors negatyvaus apie uošvę ar anytą, užsirašykite savo mintis ant popieriaus skiautelės, sulankstykite ir įmeskite į puodelį. Taip atsikratysite blogų minčių ir nekaupsite savyje pykčio nukreipto prieš partnerio mamą.

· Prisiminkite, kad jūsų mylimą žmogų į šį pasaulį atvedė būtent ji.

Niekada nepamirškite, kad turėtumėte dėkoti, jog jūsų uošvė ar anyta pagimdė ir užaugino jūsų gyvenimo partnerį. Padėkokite jai.

· Negailėkite komplimentų.

Kiekvieną kartą sutikę uošvę arba anytą pasakykite jai ką nors gražaus: pagirkite jos išvaizdą, šukuoseną ar naują palaidinę. Patikėkite, šiuos žodžius ji brangins.

· Reguliariai padovanokite jai dovanėlę arba nusiųskite gėlių.

Nebūtina laukti gimtadienio. Dėmesį galima rodyti ir be progos.

· Atraskite gerąsias uošvės ir anytos savybes.

Kad ir kaip būtų sunku, pamėginkite atrasti gerų uošvės ar anytos savybių. Jei jūsų santykiai bus geri, uošvė arba anyta niekada nekenks jums ir jūsų santykiams su jos vaiku.

#    Comments [0] |

1 iš 4 britų yra nutukes, bet tai neigia


Statistika rodo, kad kas ketvirtas Didžiosios Britanijos gyventojas yra nutukęs, tačiau tai neigia. Ketvirtadalis populiacijos turi antsvorio, tačiau tik 6 proc. tai pripažįsta.

Tyrimo rezultatai britų nedžiugina. Specialistai tvirtina, kad nutukimas Didžiojoje Britanijoje tapo norma ir visuotinai priimtinu reiškiniu.

„Slimming World“ kasmetinis tyrimas atskleidė, kad trys ketvirtadaliai nutukusių žmonių mano, jog nutukimas yra kitų žmonių, o ne jų problema. Tik 1 iš 3 antsvorio problemų turinčių žmonių pripažįsta, kad yra nutukę, dėl to jaučia gėdą ir mano, kad jų gyvenimo kokybė sumažėjusi. Tyrimas taip pat parodė, kad nors ir nepripažindami nutukimo, 70 proc. britų norėtų numesti svorio.

„Slimming World“ specialistė Jacquie Lavin šio tyrimo rezultatus vadino „neraminančiais“. Ji sakė: „Dauguma žmonių ir sveikatos ekspertų yra įsitikinę, kad svorį kontroliuoti galima mažinant suvartojamų kalorijų kiekį ir aktyviai sportuojant. Jų šūkis: „Mažiau valgyk, daugiau sportuok“. Tačiau tokie pareiškimai daugumą žmonių išgąsdina ir jie nesiima jokių veiksmų. Manau, kad reikia skatinti nutukusius žmones keisti gyvenimo įpročius ir negąsdinti dietomis ar alinančiomis treniruotėmis. Turime pakeisti įsišaknijusias visuomenės psichologines problemas, nes trūksta motyvacijos. Paskatinkime keisti gyvenimo būdą ir numesti pavojingus papildomus kilogramus. Tyrimai ne sykį įrodė, kad nepakanka tik informuoti, jog nutukimas kenkia sveikatai ir pateikti dietų galimybes. Reikia kelti žmonių pasitikėjimą savimi, paskatinti, paaiškinti, kokia yra gyvenimo būdo pokyčių prasmė“.

Tyrimą atliko „YouGov“. Jame dalyvavo 2065 britai.

#    Comments [0] |

Dalykai, kuriuos daro sekmingi zmones

Kodėl tu susilauki stulbinamos sėkmės vienose srityje, tačiau kitose – ne? Pasirodo, kad daugybė nemažai pasiekusių žmonių neįsivaizduoja savo sėkmės priežasčių.

Dažnai sėkmę aiškiname kaip tam tikrų įgūdžių ir talentų turėjimą, kurių stingame kitose srityse. Tačiau toks intuityvus atsakymas nėra nedidelė paveikslo detalė.

Mūsų tyrimas rodo, kad sėkmingi žmonės tokiais tampa ne todėl, kas yra, o dėlto ką daro. Jei konkrečiau, yra devyni dalykai, kuriuos daro sėkmingi žmonės.

Būk konkretus

Kai užsibrėžiate tikslą, pasistenkite jį padaryti kiek įmanoma konkretesnį. „Numesti 5 kg.“ yra geresnis tikslas už „numesti keletą kilogramų“, nes jis perteikia vaizdą, kaip atrodo sėkmė. Žinojimas kur esi ir kiek dar liko iki tikslo verčia neprarasti entuziazmo iki tol, kol tikslą pasiekiate.
Turėdami omenyje, kokie užimti mes esame ir kiek daug tikslų vienu metu bandome pasiekti, nieko keisto, kad prarandame galimybes. Paprasčiausiai mes jų nepastebime.

Ar iš tiesų šiandien nėra galimybės nueiti į sporto salę? Atsakyti į skambutį? Išsiųsti verslo pasiūlymą? Pasiekti tikslą reiškia pasinaudoti šiomis galimybėmis, kitaip jos išslys mums iš pirštų.

Matuok progresą

Norint pasiekti tikslą, reikia reguliariai ir nuoširdžiai matuoti progresą. Jeigu nežinote dabartinių rezultatų, jūs negalite atitinkamai reaguoti į besikeičiančias aplinkybes ir naujus iššūkius. Matuokite progresą kiekvieną dieną (blogiausiu atveju - kartą į savaitę).

Būk realistiškas optimistas

Kai nusistatote tikslą, į viską žvelgiate pozityviai. Tikėjimas savo sėkme yra nepaprastai svarbus siekiant išlaikyti motyvaciją. Tačiau kad ir koks būtų tikslas, nemanykite, jog jį pasieksite lengvai.

Dauguma tikslų (ypač ambicingų) reikalauja laiko, planavimo, pastangų ir atkaklumo. Jei manysite, kad kelionė bus lengva, tai jos metu padarysite daugybę klaidų, kurių buvo galima išvengti.

Siekite tobulėjimo, o ne populiarumo

Tikėjimas savo įgūdžiais pasiekti tikslą yra svarbu, tačiau taip pat reikia tikėti, jog galite įgyti naujų įgūžių. Dauguma mūsų tiki, jog intelekto, asmenybės, fizinių savybių negalime pakeisti. Tuomet užsibrėžiame tokius tikslus, kurie atitiktų mūsų asmenybę.

Laimei, mokslininkai įrodė, kad ši prielaida yra klaidinga. Suvokimas, kad galite pasikeisti padeda priimti geresnius sprendimus ir pasiekti pilną potencialą. Kitas naudingas aspektas - malonu bus ne tik pasiekti tikslą, bet ir jo siekti.

Ugdyk discipliną

Disciplina yra gebėjimas siekti ilgalaikių tikslų ir nepasiduoti esant sunkioms situacijoms. Tyrimai rodo, kad disciplinos nestokojantys žmonės įgyja daugiau žinių ir daugiau uždirba.


Gera naujiena ta, kad galite ugdyti discipliną. Žmonės, kurie dažniau mano esantis nedisciplinuoti, turi daugiau galimybių pasikeisti ir pasiekti sėkmės. Kaip minėjau anksčiau, nuolatinės pastangos ir planavimas veda į sėkmę.

Stiprink valios raumenis

Tavo savikontrolės raumenys veikia lygiai taip pat kaip ir kūno raumenys – netreniruojami silpsta. Bet „įkinkyti“ į darbą jie stiprėja visą laiką ir padeda įgyvendinti tikslus.

Ugdydami valią suteikite sau nuolatinius iššūkius. Nustokite valgę nesveiką maistą, kiekvieną dieną padarykite nors po keletą šimtų atsispaudimų, išsitieskite, kai jaučiatės „susmukę“, įgykite naujų įgūdžių, kurie nebūtinai susiję su jūsų veikla.

Pradėkite mažais žingsneliai. Jei norite numesti dietos, valgykite trečdaliu mažiau negu iki šiol. Vėliau, jau šiek tiek įgavę pasitikėjimo, sumažinkite maisto kiekį dar tiek pat. Ilgainiui jūsų valios raumenys taps stiprūs.

Nepersistenk

Nesvarbu kaip stipriai paaugo jūsų valios raumenys, privalote suprasti, jog jūsų galimybės yra ribotos. Jei perdegsite, ilgainiui tai gali stipriai atsiliepti jūsų produktyvumui ir sveikatai.

Nepriimkite keleto iššūkių vienu metu. Dauguma žmonių pernelyg pasitiki savimi ir mano galėsiantys atsisakyti žalingų įpročių, tačiau pasąmoningai jie vis tiek „išlenda“.

Sėkmingi žmonės žino, kad ne mažiau svarbu tam tikru momentu nustoti siekti savo tikslo ir atsipalaiduoti. Kaip sakė mano draugas: „Žinok, kada pralaimėti ir išgerti Margaritos kokteilį“.

Susikoncentruok ties tuo, ką padarysi, o ne tuo, ko vengsi

Norite numesti svorio, atsikraktyti žalingo įpročio ar blogos nuotaikos? Tuomet ugdykite gerus įpročius, užuot susikoncentravę ties blogais įpročiais ir problemomis. Mesti rūkyti daug lengviau, jei užsibrėžiate tikslą lankytis sporto salėje.

Mokslininkų tyrimai parodė, kad kuo labiau stengiatės užmigti, tuo mažiau šansų, jog užmigsite. Atkakliai besistengdami atsisakyti blogio įpročio, jūs gaunate atvirkščią rezultatą.

Neabejoju, kad dalį šių patarimų (arba juos visus) esate skaitę anksčiau. Jie – esminiai, ilgaamžiai, todėl veikia visada. Prisiminkite, kad neturite tapti kitokiu žmogumi, kad taptumėte sėkmingu žmogumi. Svarbu ne tai, kas esate, o tai, ką darote.


#    Comments [0] |
# Friday, 13 January 2012

10 budu, kaip naujiems namams suteikti senovisko zavesio


Pabodo modernus interjero stilius? Negalite sukurti jaukaus senoviško stiliaus interjero, nes gyvenate naujame name arba bute? Nėra nieko neįmanomo. 10 mūsų patarimų padės jums atnaujinti namus ir suteikti jiems senoviško žavesio.

Sendintos grindys

Galite įsigyti laminato, kuris imituoja sendintas grindis, bet geriausias pasirinkimas - natūralios medienos grindys. Jas galite lakuoti arba dažyti grindų dažais. Labai madingos pastelinės spalvos, kurios dominuoja skandinaviško stiliaus interjere. Plytelės virtuvėje taip pat suteiks senoviško žavesio jūsų namams.

Dekoruokite namus sendintomis plytomis

Sendintos plytos gali papuošti ne tik jūsų kiemą ar balkoną, bet ir namų interjerą, pavyzdžiui, laiptus. Tai labai paprastas būdas suteikti namams senoviško dvelksmo, tereikia pasikliauti fantazija, kaip ir kur jas naudoti.

Įsigykite antikvarinių interjero detalių

Antikvarinių interjero detalių nedidelėmis kainomis galite įsigyti užsienio „blusų turguose“ arba internetiniame aukcione „eBay“. Išbandykite savo pastabumą ir antikvarinėse parduotuvėse, galbūt pamatysite ką nors patinkančio ir nebrangaus. Senoviška lempa, paveikslų rėmai, veidrodis... Tinka viskas.

Senoviškos durys

Pasveikinkite svečius senoviškomis durimis, arba naujomis, imituojančiomis senoviškas.

Įsigykite senoviškų vonios interjero detalių

Nėra nieko gražesnio už senoviškas rankenėles, veidrodžius, kabliukus rankšluosčiams, dailias kojeles voniai ar senoviško stiliaus maišytuvą. Naujai voniai su senoviškomis detalėmis geriausiai tiks šviesi spalvų paletė.

Senoviškos rankenėlės

Nustebsite, kaip pasikeis jūsų baldų išvaizda, jei pakeisite rankenėles. Keiskite komodų, stalčių, virtuvės spintelių rankenėles.

Rinkitės natūralias medžiagas

Natūralios medžiagos jūsų namuose sukurs jaukią atmosferą. Naudokite medį ir akmenį namų interjerui. Šios dvi medžiagos tikrai suteiks senoviško žavesio.

Naujai panaudokite senus baldus

Senos durys, langai ar raštuotos užuolaidos pakabintos kaip paveikslas, trauks svečių žvilgsnį ir taps originaliu namų akcentu. Seni langai gali tapti spintų durimis arba kambario perskyra.

Senoviškas apšvietimas

Naudodami natūralias medžiagas, pavyzdžiui, medį ir liną ar nėrinius, sukurkite jaukų ir originalų apšvietimą. Nebijokite lempų ir šviestuvų kurti savo rankomis. Internete rasite daugybę paprastų idėjų ir patarimų.

Smulkmenos

Senoviškos smulkmenos, įvairūs stikliniai ir metaliniai indai, buteliukai, rankenėlės, medinės lentynos leis jums sukurti jaukią atmosferą, dvelkiančia senove. Sugalvokite kaip išmaniai pateikti turimas smulkmenas, sugalvokite paskirtį ar raskite netikėta vietą lentynėlei, prikrautai mielų smulkmenų, kuri atrodys lyg atkeliavus tiesiai iš amatininko parduotuvėlės.

#    Comments [0] |

2012-ieji: pasaulio pabaiga ateina, tad reikia tinkamai jai pasiruosti


Astrologija ir numerologija meluoti negali: šių metų gruodžio 21 dieną prieš 5125 metus majų išpranašauta pasaulio pabaiga tikrai įvyks. Bent tuo yra įsitikinę kai kurie žmonės. Jie nelaukia sudėję rankų, o ruošiasi išgyventi pasaulio pabaigą.

Svarbu paminėti, kad majai iš tiesų pasaulio pabaigos nenumatė. Tiesiog jų kalendorius, paremtas astronominiais stebėjimais ir matematiniais skaičiavimais, naudotas Centrinėje Amerikoje iki europiečių atvykimo, baigiasi 2012 metų gruodžio 21 dieną. Daugybė žmonių pasaulyje tiki, kad tai ne atsitiktinumas. Majai tikrai būtų pratęsę savo kalendorių, jei būtų buvę verta...

Žmonių susijaudinimas dėl galimos pasaulio pabaigos toks stiprus, kad JAV kosmoso agentūra NASA savo internetiniame puslapyje pradėjo teikti informaciją, paneigiančią šią ir kitas pasaulio pabaigos teorijas. NASA specialistai teigia praeitais metais sulaukę daugiau nei 5 tūkst. žmonių klausimų, ar tikrai 2012-ieji yra paskutiniai Žemės gyvavimo metai. Kai kurie net klausė, ar jiems reiktų nužudyti savo naminius augintinius prieš pasaulio pabaigą.

Archeologai sako, kad yra vienas įrodymas, kuris galėtų patvirtinti žmonių baimę. 1960 m. Meksikoje rastas akmuo, ant kurio išpranašauta, kad 2012 m. gruodžio 21 d. iš dangaus nusileis bebaimis majų karo dievas. Tiesa, prieš savaitę pasirodė žinių, kad atsirado dar vienas įrodymas - panašus akmuo, kuriam – 1300 m. Jis laikoma Meksikos nacionaliniame antropologijos ir istorijos institute. Ant akmens taip pat minima 2012 m. gruodžio 21 diena.

#    Comments [0] |

Skanumynų receptų konkursas: italiski sausainiai


Jums reikės:

400 gr miltų,

400 gr cukraus,

2 arbatinių šaukšteliių kepimo miltelių,

6 kiaušinių,

2 stiklinių mėgiamų riešutų,

1 arbatinio šaukštelio vanilės ekstrakto.

1 arbatinio šaukštelio riešutų ekstrakto,

100 g juodojo šokolado.

Riešutus pakepiname orkaitėje 170 C apie 10min. Keptus riešutus sutriname kočėlu.

Sausus produktus sumaišome, atskirame inde suplakame kiaušinius ir dviejų rūšių ekstraktus, tada į dubenį su kiaušiniais supilame miltus išmaišome, suberiame riešutus ir vėl išmaišome.

Paruoštą tešlą dedame ant kepimo popieriaus*, tešlą išklojame apie 2 cm storio ir kepame orkaitėje 190 C, apie 20min, kol viršus paruduos. (Neperkepkite!) Iškepusius lakštus truputi atvėsinti, nuimti kepimo popierių ir dar šiltą supjaustyti norimo dydžio ir formos gabalėliais.

Šokoladą dedame į indelį ir virš garų kaitiname, kol šokoladas ištirps ir puošiame sausainius.

* Paruoštą tešlą dedame ant kepimo popieriaus, paskirstome, tada ant viršaus dar vieną lakštą kepimo popieriaus ir iškočiojame. Iš šio kiekio išeina dvi kepimo skardos skanių sausainėlių.

#    Comments [0] |

Ko galime pasimokyti is izymybiu skyrybu?


2011 metais skyrėsi daugybė įžymių porų. Skyrybų priežastys pačios įvairiausios: nuo nesantuokinių ryšių iki nesutaikomų pykčių. Santykių ekspertė Pam Spurr analizuoja praėjusių metų šou verslo veikėjų dramas ir pataria, ko galėtume iš jų pasimokyti.

Demi Moore ir Ashtonas Kutcheris

Aktorės gerbėjai negalėjo patikėti, kai Demi Moore nusprendė savo gyvenimą susieti su kur kas jaunesniu, Holivudo „širdžių ėdiku“ Ashtonu Kutcheriu. Per 8 metus trukusią draugystę, Ashtonas įrodė, kad gali būti šeimyniškas ir net tapo geru buvusio Demi sutuoktinio Bruce'o Williso bičiuliu. Vis dėlto Holivude niekas nenustebo, kai A. Kutcheris buvo apkaltintas permiegojęs su perpus jaunesne už D.Moore mergina.

Išvada: amžiaus skirtumas yra nuolatinis išbandymas. Porų, kurių amžius smarkiai skiriasi, santykiai niekada nebūna ramūs. Vyresni partneriai nerimauja dėl jaunesnių mylimųjų, o šie stengiasi vyresniajam partneriui padaryti įspūdį. Amžiaus riba niekada neišnyks, bet galima ją šiek tiek „paslėpti“. Pavyzdžiui, vyresnis partneris jausis blogai, jei jaunesnis klausysis jaunatviškos muzikos ar bendraus su jaunais draugais. Tokiuose santykiuose svarbu nuolatos bendradarbiauti, ieškoti kompromisų ir užsiimti bendrais pomėgiais.

Adele

Neseniai talentingoji atlikėja prisipažino, kad vis dar gydosi žaizdas po skyrybų su vaikinu, įkvėpusių dainininkę sukurti jos paskutinį albumą. Praėjusiais metais merginai teko patirti išbandymų ne tik dėl sudaužytos širdies, bet ir balso problemų.

Išsiskyrimas su mylimu žmogumi niekada nebus lengvas, bet kiekvieną dieną jausitės lengviau, o nuoskaudos pasimirš. Patartina analizuoti buvusius santykius, atkreipti dėmesį į sunkumus, partnerio padarytas skriaudas.

Naujus metus pradėkite galvodami apie geriausias savo savybes.

Caroline Flack ir Harry‘s Stylesas

Ši žymi pora išsiskyrė dėl visuomenės ir aplinkinių spaudimo. Caroline – 32 metai, o jos mylimasis – septyniolikmetis paauglys.

Skyrybas gali paskatinti aplinkinių požiūris į jūsų partnerio pasirinkimą. Kaip to išvengti? Reikia ieškoti kompromisų su šeima ir artimaisiais. Pasirinkite tinkamą laiką pokalbiui su šeima apie savo jausmus. Jei sugebėsite aiškiai ir įtikinamai paaiškinti artimiesiems, kas lėmė jūsų pasirinkimą, jie tikrai priims jūsų partnerį.

Kuo daugiau laiko leiskite drauge su partneriu, tuo sunkiau aplinkinių neigiama nuomonė galės pakenkti jūsų santykiams.

Jennifer Lopez ir Marcas Anthony‘s

Po 7 metus trukusių santykių šios žymios poros ryšys nutrūko praėjusią vasarą. Pora kartu augino dvynukus – Maxo ir Emme.

Skyrybas visada apsunkina vaikai, kurie tėvų išsiskyrimą priima skaudžiausiai. Stenkitės nukreipti jų mintis nuo skyrybų, nesipykite su partneriu jiems girdint. Naujus metus pasitikite kupini naujų jėgų. Padrąsinkite save. Pakeiskite savo stilių, šukuoseną.

Beckhamai

Ši pora oficialiai neišsiskyrė, bet geltonoji spauda spėlioja, ar žymioji pora atsidūrė ant skyrybų slenksčio. Praėjusią liepą Victoria ir Davido Beckhamų gausią šeimą papildė naujagimė Harper Seven.

Kūdikio gimimas yra didelis džiaugsmas, bet kartu ir išbandymas. Reikia atsisakyti savo poreikių. Jei jaučiate, kad kūdikio gimimas į namus atnešė įtampos ir streso, stenkitės geriau organizuoti savo gyvenimą. Su partneriu dalinkitės darbais, leiskite vienas kitam pailsėti ir rasti laiko sau.

#    Comments [0] |

Patarimai, padesiantys geriau issimiegoti


Norite būti produktyvesni darbe? Norite, kad jūsų mintys būtų aštresnės, atmintis gera ir netrūktų energijos? Geriausias būdas puikiai jaustis visą dieną - gerai išsimiegoti naktį. Deja, dažną šiuolaikinį žmogų kankina nemiga ir kiti miego sutrikimai. Per naktį nepailsime, todėl darbo valandomis jaučiamės nuvargę ir mieguisti.

Jei norite išmiegoti saldžiai ir gerai pailsėti, turite sąmoningai dėl to pasistengti ir pakeisti kai kuriuos miego įpročius.

Šiame straipsnyje rasite daug patarimų. Nebūtina laikytis visų iš karto, išbandykite bent tuos, kurie jums atrodo galintys padėti. Pastebėję, kad vieni būdai jums nepadeda, išbandykite kitus. Svarbu eksperimentuoti ir turėti kantrybės. Kiekvienas žmogus individualus, todėl ir jūsų gero miego strategija turi būti pritaikyta būtent jums.

Išsiaiškinkite: kiek miego jums reikia?

Pirmas dalykas, kurį turite išsiaiškinti, kiek miego jums reikia, kad jaustumėtės pailsėję? Kiekvieno žmogaus miego poreikis skirtingas. Specialistai pataria suaugusiam žmogui miegoti apie 8 valandas. Tačiau pasitaiko žmonių, kuriems 8 valandų gali būti per mažai arba per daug.

Laikykitės reguliaraus miego ritmo

Nustatykite savo miego ir kėlimosi laiką. Visada eikite miegoti tuo pačiu metu. Kūnas prisitaikys prie reguliarių poilsio valandų ir miego kokybė pagerės. Kaip tinkamai nustatyti miegojimo laiką? Eikite miegoti, kai jausitės pavargę. Geriausia miegoti tiek, kad galėtumėte pabusti natūraliai, be žadintuvo. Taip miegodami pajusite didelį skirtumą: būsite gyvybingi ir pailsėję, dieną nekankins mieguistumas. Svarbu miego ritmo nesutrikdyti net savaitgaliais.

Jei nepavyko gerai išsimiegoti, nusnauskite dieną

Jei blogai išsimiegojote arba turite keltis anksčiau nei paprastai, nusnūskite trumpai dieną. Taip išvengsite nuovargio ir atsikratysite mieguistumo. Tačiau snausti dieną nepatariama žmonėms, kuriuos kankina nemiga. Dienos miegas neturėtų trukti ilgiau kaip 30 minučių.

Miegoti pogulio vakare nepatartina

Kartais užsinorime miego vos grįžę iš darbo, bet nusnaudę valandą, nebegalime užmigti naktį. Specialistai pataria nemiegoti vakare. Kai vakare apima snaudulys, užsiimkite buities darbais – jie jus prabudins.

Šviesos terapija

Hormonas melatoninas padeda natūraliai reguliuoti mūsų miego ciklą. Jo išsiskyrimą skatina šviesa. Smegenys būna aktyvesnės, kai mus supa šviesa, o prieblandoje ar tamsoje natūraliai pajuntame mieguistumą. Ilgos darbo valandos biure, kai dienos sutrumpėja, atima iš mūsų galimybę pasimėgauti natūralia dienos šviesa, o tai sutrikdo melatonino gamybą. Todėl net ir dieną jaučiamės mieguisti. Kaip gauti daugiau šviesos žiemą?

· Rytais, net ir šviečiant saulei nenešiokite akinių nuo saulės..

· Per pietų pertrauką būtinai išeikite pasivaikščioti. Jei diena saulėta, kas valandą darykite trumpas pertraukėles ir išeikit į lauką įkvėpti gryno oro.

· Leiskite šviesai patekti į jūsų biuro patalpą ir namus.

· Jei jaučiate šviesos trūkumą, naudokite specialų šviesos terapijos aparatą.

Tamsos terapija

Norėdami būti aktyvūs dieną turite gauti pakankamai šviesos, bet norėdami geriau miegoti naktį, turite būti tamsoje.

· Eidami miegoti išjunkite televizorių ir kompiuterį. Įprotis užmigti šalia įjungto televizoriaus neleidžia gerai išsimiegoti, nes televizoriaus skleidžiama šviesa sutrikdo melatonino gamybą. Jei negalite užmigti tyloje, geriau klausykitės ramios muzikos arba grožinės literatūros įrašų.

· Prie lovos naudokite mažo galingumo lemputes.

· Eidami miegoti gerai užtraukite užuolaidas, nes miegui reikia tamsos. Kai kurie žmonės mėgsta miegoti su miego akiniais. Pabandykite, gal ir jums patiks.

· Net ir prabudę naktį, stenkitės nejungti šviesos.

Miegamasis, tinkamas miegui

· Gerai izoliuokite miegamąjį, kad negirdėtumėte gatvės ar kaimynų triukšmo.

· Miegamajame turi būti vėsu. Prieš eidami miegoti gerai išvedinkite kambarį.

· Miegokite patogioje lovoje, naudokite patogią pagalvę.

Lovoje tik miegokite ir mylėkitės

Stenkitės lovoje nedirbti ir nevalgyti. Specialistai pataria lovoje tik miegoti ir mylėtis. Taip jūs pasąmoningai užsinorėsite miego vos tik atsigulę į lovą.

Ritualai prieš miegą

Susikurkite sau malonų ir atpalaiduojantį ritualą prieš miegą.

· Skaitykite knygas arba žurnalus.

· Pagulėkite šiltoje vonioje.

· Klausykitės ramios muzikos.

· Užsiimkite mėgstamu hobiu.

· Pasiruoškite kitai dienai.

Prieš miegą nevalgykite

Stenkitės valgyti kuo anksčiau, kad nenueitumėte miegoti pilnu pilvu. Prieš miegą venkite riebaus ir aštraus maisto.

Jei prieš miegą išalkote, galite suvalgyti:

· pusę sumuštinio su kalakutiena,

· jogurto su vaisiais ir grūdais,

· bananą..

Šie lengvi užkandžiai nuramins alkį ir leis gerai išsimiegoti.

Prieš miegą negerkite alkoholio

Žmonės klaidingai įsitikinę, kad alkoholis padeda miegoti geriau, bet toks įsitikinimas yra neteisingas. Alkoholis padeda greičiau užmigti, bet blogina miego kokybę, priverčia daug kartų prabusti.

Prieš miegą negerkite kavos

Specialistai įspėja, kad kofeinas veikia mūsų miegą net ir praėjus 10–12 valandų po jo vartojimo. Atsisakykite kavos jau per pietus.

Meskite rūkyti

Nikotinas stimuliuoja, todėl cigaretė prieš miegą gali sukelti nemigą. Dideli rūkaliai naktį pradeda jausti nikotino trūkumą, todėl prastai miega.

Reguliariai mankštinkitės

Užsiimkite mankšta kas dieną apie 20 minučių ir pastebėsite, kad miegas naktį pagerės. Specialistai pataria nedaryti mankštos prieš pat miegą, nes pakilusi kūno temperatūra neleis užmigti, nebent darytumėte atpalaiduojančius jogos pratimus.

Išmokite įveikti stresą

Geram miegui trukdo nuolatinis stresas ir mintys prieš miegą apie nepadarytus darbus arba problemas, kurių negalite išspręsti. Prieš miegą galvokite apie raminančius dalykus, svajokite ir jokiu būdu neprisileiskite nerimą keliančių minčių.

Darykite kvėpavimo pratimus

Šie pratimai padės įveikti stresą, atsipalaiduoti ir geriau miegoti. Paprastas, bet efektyvus pratimas: užsimerkite, stenkitės giliai įkvėpti ir lėtai iškvėpkite. Pratimą kartokite daug kartų, kiekvieną kartą stengdamiesi įkvėpti kuo daugiau oro.

Kada būtina kreiptis į gydytoją?

Jei aukščiau išvardinti patarimai nepadėjo miegoti geriau, jums gali būti reikalingas specialus gydymas.

Kreipkitės į gydytoją, jei jus kankina šie simptomai:

· nuolatinis mieguistumas ir nuovargis dieną;

· garsus knarkimas;

· nemiga;

· jei pamiegoję jaučiate nuovargį;

· jei reguliariai po miego jaučiate galvos skausmus.

#    Comments [0] |

20 dalyku, kuriu nezinojote apie seksa


Skaitote visus straipsnius apie seksą ir du kartus peržiūrėjote visas serialo „Sekso ir miesto“ serijas? Manote, kad išmanote viską apie seksą? Ar tikrai? Patikrinkite savo žinias pagal mūsų pateikiamą vertingos informacijos apie seksą sąrašą.

1. Moterys kaip ir vyrai gali ejakuliuoti.

Šis teiginys sulaukia daugybės diskusijų, bet nemaža dalis moterų teigia, kad prieš ar per orgazmą, jos išskiria skystį, kuris nėra nei šlapimas nei natūrali lubrikacija. Moterys gali išskirti kelis lašus skysčio arba kur kas daugiau. Manoma, kad moterys ejakuliuoja, kai stimuliuojamas G taškas.

2. Gali būti, kad jūsų ir partnerio lytiniai organai netinka vienas kitam.

Seksologai partnerių lytinių organų atitikimą lygina su dėlionės žaidimu. Gali būti, kad partnerio penis jums tiesiog per didelis arba per mažas, todėl seksas jums neteikia malonumo. Specialistai pataria išbandyti įvairias pozas ir sekso žaisliukus.

3. Kairė klitorio dalis yra jautriausia.

Moksliniai tyrimai parodė, kad jautriausia moters klitorio pusė yra kairė. Nepamirškite savo žiniomis pasidalinti su partneriu dar šiąnakt!

4. Moterims po sekso gali prasidėti kraujavimas.

Kraujas po mylėjimosi gali būti visai ne mėnesinių ženklas. Kartais moterys pradeda kraujuoti dėl gimdos kaklelio uždegimo arba gimdos polipo. Šios ligos nėra pavojingos gyvybei, bet jas būtina gydyti, todėl nelaukite ir apsilankykite pas savo ginekologą.

5. Moters seksualinis susijaudinimas susijęs su mėnesinių ciklu.

Moterys jaučia padidėjusį seksualinį potraukį, kai organizme padaugėja testosterono kiekio. Gamtos išdaiga – moteris labiausiai nori mylėtis, kai didžiausia tikimybė pastoti.

6. Dauguma heteroseksualių vyrų mėgsta analinį stimuliavimą.

Vyrai bijo pripažinti, kad jiems patinka analinis stimuliavimas, nes bijo, kad juos palaikys gėjais. Tačiau vyrų analinėje angoje yra daugybė nervų, kurių stimuliavimas gali sukelti intensyvų orgazmą.

7. Orgazmas sumažina mėnesinių skausmus.

Orgazmas yra puikus būdas numalšinti mėnesinių skausmus. Nesijaudinkite, jei po orgazmo pradės smarkiau bėgti kraujas, tai normalu.

8. Moterys gali pajausti orgazmą daugybę kartų iš eilės.

Vyrai po orgazmo privalo pailsėti. Jie negali patirti erekcijos, skirtingai nei moterys, kurios gali patirti orgazmą daugybę kartų iš eilės. Seksologai teigia, kad net ir vyrai gali patirti vieną orgazmą po kito, bet tam reikia gerai pažinti ir ištreniruoti savo kūną.

9. Pagyvenę žmonės mylisi tiek pat kiek ir jauni.

Seksualinis potraukis ir noras mylėtis nedingsta su metais. Pagyvenę žmonės turi daugiau laiko sau ir kartais mylisi net dažniau nei skubančios ir vaikus auginančios poros.

10. Lubrikantas - vaistas nuo skausmo ir būdas pasiekti orgazmą.

Jei moteris sueities metu nepakankamai sudrėksta ir jaučia skausmą, geriausia išeitis artimiausioje vaistinėje įsigyti buteliuką lubrikanto. Natūrali lubrikacija dėl hormonų pokyčių gali sutrikti, todėl nereikia baimintis tokiomis akimirkomis pasinaudoti lubrikantu. Jis suteiks malonų seksą ir padės pasiekti orgazmą.

11. Dauguma moterų negali pajusti orgazmo be klitorio stimuliavimo.

Vaginalinis seksas, nuo kurio pasitenkina vyras, nėra geriausias būdas moteriai pasiekti orgazmą. Dauguma moterų negali taip pasiekti orgazmo, nes joms reikia klitorio stimuliacijos.

12. Seksas daro moterį gražesne ir seksualesne.

Po sekso moters organizme padvigubėja estrogeno kiekis, kuris suteikia plaukams blizgesio, o odai – švelnumo. Specialistai teigia, kad būtent estrogenas yra moterų jaunystės šaltinis. Kas galėjo pamanyti, kad seksas, yra veiksmingiausias jaunystės eleksyras?

13. Per vyro ejakuliaciją išsiskiria tik vienas arbatinis šaukštelis spermos.

Vyrai mano, kad jie išskiria labai daug spermos, bet iš tiesų vos 1–2 arbatinius šaukštelius.

14. Žmonės ir delfinai – vieninteliai žinduoliai, kuriems seksas teikia malonumą.

Tikriausiai nežinojote, kad legendinis personažas delfinas Fliperis galėjo mėgautis seksu kaip ir jūs. Mokslininkai teigia, kad žmonės ir delfinai yra vieninteliai žinduoliai, kurie gali pajusti malonumą mylintis.

15. Seksas slopina stresą ir gerina imuninę sistemą.

Seksas geriausias būdas atsikratyti streso ir neperšalti. Mylėjimasis slopina stresą ir stiprina imuninę sistemą, rodo tyrimai. Nors ir būtumėte labai užsiėmę, skirkite šiam natūraliam „vaistui“ laiko.

16. Dubens raumenų mankšta padeda pagerinti seksą.

Kada paskutinį kartą darėte Kegelio pratimus? Apatinių dubens raumenų įtempimas ir atpalaidavimas sustiprins makštį ir suteiks intensyvesnį orgazmą. Įtempiami ir atpalaiduojami dubens raumenys mylintis maloniai nustebins ir jūsų partnerį. Pratimus daryti paprasta. 10 sekundžių laikykite įtemptus raumenis, tada atleiskite. Kartokite po 10 kartų 3 kartus per dieną.

17. Seksas trunka maždaug 10 minučių.

Pamirškite pasakojimus, kad seksas trunka visą naktį ar bent jau valandą. Iš tiesų vidutiniškai poros mylisi apie dešimt minučių. Žinoma, patyrusios poros šį laiką gali pailginti.

18. Normalu užmigti po sekso – ir vyrams, ir moterims.

Normalu po mylėjimosi atsipalaiduoti ir pajusti nuovargį. Miegas po sekso nesusijęs su jausmų trūkumu. Po sekso žmogaus organizmą pradeda veikti oksitocinas, hormonas, kuris ramina ir sukelia mieguistumą.

19. Kai kurios kontraceptinės tabletės gali sumažinti moters libido.

Kontraceptinės tabletės, kurios turėjo moterims suteikti seksualinę laisvę, gali mažinti libido. Ginekologai pataria pajutus, kad kontraceptinės tabletės sumažino seksualinį potraukį, keisti tabletes ir ieškoti geriau tinkančių, kurių pašalinis poveikis bus minimalus.

20. Normalu, kad seksualinėse fantazijose moteris nusižemina prieš vyrą.

Jei seksualinėse svajonėse įsivaizduojate savo valdovą, įsakmiai jums liepiantį vykdyti jo troškimus, nesijaudinkite. Tyrimai parodė, kad 50 proc. moterų seksualinėse svajonėse nusižemina, didelė dalis svajoja, kad yra priverčiamos jėga užsiimti seksu. Specialistai pataria moterims nesupainioti tikrovės su fantazijomis. Tai du skirtingi pasauliai.

#    Comments [0] |

Ko neverta atleisti vyrui


Kartais noras išsaugoti santykius pasirodo stipresnis už asmeninės savigarbos jausmą, ir moterys atleidžia mylimajam net bjauriausius poelgius. Kaip sužinoti, kokiais atvejais galima atleisti, o kokiais tiesiog būtina padėti tašką santykiuose su vyru?

Dėl psichologinių ypatybių moterims lengviau leistis į kompromisus nei vyrams. Tai įrodė mokslininkai. Tačiau gana dažnai moterys perlenkia lazdą ir, tirpdamos iš meilės savo brangiausiajam, užmerkia akis, stengdamosi nepastebėti akivaizdaus jo grubumo ar trivialumo.

Kas įeina į vyriškų „nusižengimų“, kurių jokiu būdu negalima daryti, sąrašą?

Nepagarba

Kad santuoka išsilaikytų daugybę metų, o dar geriau – amžinai, vyras turi visada gerbti žmoną kaip moterį. Neleiskite jam keiktis jums girdint, laidyti nešvankius sąmojus, viešai flirtuoti su kitomis damomis, dovanoti gimtadienio proga puodus, vantas ar atvirukų rinkinį (jei tai nėra susiję su jūsų hobiu). Rankos pakėlimas, smurtas, įžeidimai ir laisvės suvaržymas – tabu. Jūsų atleidimą tokiais atvejais vyras suvoks kaip leidimą toliau taip elgtis. Užkirskite tam kelią

Melas

Nėra tokių aplinkybių, kur būtų pateisinami apgaulė ir melas žmogui, su kuriuo dalinatės lovą ir pusryčius, Melas atskiria partnerius vieną nuo kito. Jeigu apgaulė įsiskverbė į jūsų santykius, verta pamąstyti, ar jūs iš tikrųjų artimi vienas kitam. Jo apgaulės mastai čia neturi reikšmės. Tiesa ir tik tiesa turi sieti jus.

Tinginystė

Kai šeimoje atsiranda vaikų, moteris didžiąją savo laiko dalį priversta skirti vaiko auginimui ir išeina motinystės atostogų. Tokiais atvejais labai svarbu, kad vyras negulinėtų ant sofos, o aprūpintų šeimą. Jo nenoras kovoti su savo tinginiu gali neigiamai atsiliepti šeimos gerovei.

Egoizmas

Savimyla vyras nieko nedaro šiaip sau: bet kokioje situacijoje jis veikia atsižvelgdamas tik į savo naudą. Jei moteris atleis jam tai, vadinasi, visą laiką jo gyvenime ji užims paskutinę vietą. O juk meilė būna tuomet, kai antrosios pusės interesai tampa svarbesni už savus.

Godumas

Kiekviena moteris trokšta jaustis geidžiama ir mylima. Gyvenant su šykščiu vyru tai praktiškai neįmanoma. Nė viena jos užgaida nebus patenkinta, o apie malonias staigmenas ir dovanas apskritai reikia pamiršti. Prieš atleisdamos savo mylimajam už jo godumą, susimąstykite: ar esate pasirengusios susitaikyti su šia jo savybe visą gyvenimą?

#    Comments [0] |
# Thursday, 12 January 2012

5 asmenys, su kuriais nederetu aptarineti meiles problemu


Dažnai problemų meilės fronte išsipasakojimas padeda jaustis geriau. Tačiau yra grupė žmonių, su kuriais neturėtum kalbėti apie savo santykių problemas. Sužinok daugiau apie tuos, kurių patarimų klausyti nereikėtų!

Meilės ekspertai atskleis tau naujausius triukus, kaip pagerinti savo santykius. Įrodysime, kad nėra jokio reikalo mokėti milžiniškus pinigus už laiką, praleistą pas profesionalų psichologą. Vietoje to, paskaityk šį straipsnį, atskleisiantį kitokį problemų sprendimo būdą - apsaugok save nuo erzinančių ir nesmagių situacijų bei sužinok daugiau apie žmones, su kuriais neturėtum dalintis savo santykių problemomis.

1. Vieniša draugė

Vienišos draugės patarimo išklausyti verta, juk tu nori, kad ji tavo gyvenime jaustųsi svarbi. Tačiau tokios merginos negali būti geriausios patarėjos meilės reikalų klausimais ir jų patarimais nederėtų vadovautis prieš tai jų rimtai neapsvarsčius. Jos gali tapti subjektyvios ir pamiršti, kad svarbiausia yra išspręsti atsiradusią problemą, o ne siūlyti tau siekti keršto ar praleisti pašėlusį vakarą su draugėmis.

2. Ištekėjusi draugė

Šiuo atveju reikia pabrėžti, jog nekalbame apie merginas, kurios ištekėjo būdamos tikrai įsimylėjusios ir tikėdamos, kad vestuvės – tai geriausias joms tuo metu galėjęs nutikti dalykas.

Juk taip pat yra merginų, nusprendusių tekėti už vaikino su kuriuo susitikinėjo daugybę metų tiesiog norėdamos savo santykius perkelti į aukštesnį lygį. Tokios draugės sakys, kad tavo problema nėra tokia jau sunki ir kad reiktų palaukti, jei situacija pablogės, tuomet imtis priemonių.

3. „Pasakysiu-tau-tai-ką-norėtum-girdėti“ tipo draugė

Draugės, iš paskutiniųjų norinčios tau įtikti, neabejotinai sakys tai ką tu nori girdėti, bet ne teisybę. Prieš vadovaudamasi jos patarimais, gerai pagalvok, ar tikrai gali pasitikėti tokių draugių nuomone, jei jos negali tau pasakyti savo tikrųjų minčių.

4. Draugė „aukso ieškotoja“

Merginos, kurioms labiau rūpi jų finansinis statusas nei jausmai, garantuotai užima pirmą vietą sąraše tų, su kuriais neturėtum dalintis savo meilės ir kitomis rimtomis problemomis. Mūsų patarimas: neprisileisk tokių žmonių arti savęs ir nepasakok jiems nieko labai asmeniško, ypač apie savo meilės santykius. Draugių „aukso ieškotojų“ reakcija į tavo problemas gali būti abejinga arba net kiek ciniška.

5. „Juk-sakiau-tau“ draugė

Venk būti itin atvira apie savo meilės gyvenimą su žmonėmis, kurie santykių klausimu yra labai kritiški. Padėk sau išvengti „juk-sakiau-tau“ stiliaus diskusijos ir prispyrus reikalui papasakok tik nedidelę savo problemos dalį, o tuomet išklausyk jos patarimo.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 11 January 2012

Kaip bendrauti su virsininku

Darbe santykiai su tiesioginiu vadovu yra labai svarbūs. Net jei vadovo požiūris ar asmeninės savybės mums nepatinka, net jei jis blogai atlieka savo darbą, vis tiek tenka su juo tartis, ieškoti sprendimų, prašyti pagalbos ir palaikyti konstruktyvius santykius. Bendraujant su viršininku geriausia nusistatyti aiškias taisykles ir principus, kad liktų kuo mažiau vietos jausmams ir emocijoms.

Nenuvertinkite savo viršininko

Darbuotojai mano, kad vadovo tikslas yra tik kritikuoti pavaldinį. Iš tiesų kiekvieno vadovo pareiga padėti darbuotojui susidoroti su iškilusiais sunkumais. Jo pareiga imtis visų reikalingų priemonių, kad jo pavaldinio darbas būtų efektyvus. Vadovas gali jums nepatikti, bet turite jį palaikyti. Jausdamas palaikymą vadovas jums atsidėkos tuo pačiu.

Išmokite išklausyti ir priimti kritiką

Išmokite išklausyti vadovo kritiką. Jei vadovas jus pasikviečia ir nurodo jūsų darbo trūkumus, tiesiog atidžiai išklausykite. Tada grįžkite į darbo vietą ir gerai apgalvokite, ką išgirdote. Prisiimkite atsakomybę, jei esate kaltas. Jei tinkamai atlikti užduotį jums sutrukdė nuo jūsų nepriklausančios aplinkybės ar buvote neteisingai apkaltintas, grįžkite į vadovo kabinetą ir ramiai bei argumentuotai išsakykite savo poziciją. Venkite kaltinimų.

Paklausykite vadovo nurodymų

Neatmeskite neapsvarstę vadovo pasiūlymų, kaip pagerinti darbą. Pabandykite elgtis pagal jo nurodymus ir vėliau apsvarstykite rezultatus. Jei vadovo nurodymai nepasiteisino, pasiūlykite savo idėjų.

Elkitės profesionaliai

Jūsų ir vadovo tikslas galvoti apie darbo rezultatą, o ne asmeninius santykius ir ambicijas.

Suvokite vadovo uždavinius ir pareigas

Jei gerai išmanysite savo sritį ir nutuoksite, už ką atsakingas vadovas, jūsų bendravimas su juo bus lygiavertis. Dažnai pamirštame, kad vadovas turi daugybę pareigų, kurios neapsiriboja tik vieno darbuotojo koordinavimu. Pažinkite vadovo darbo stilių, įvertinkite jo organizacinius gebėjimus, asmeninius laimėjimus, jo stiprybes ir trūkumus. Niekada neapsiribokite tik blogosiomis vadovo savybėmis, ieškokite gerųjų jo pusių, kitaip produktyviai bendradarbiauti bus neįmanoma.

Turėkite aiškią elgesio su vadovu taktiką

Pažinę savo vadovą, pagalvokite, kokia tinkamiausia būtų bendravimo taktika. Galvokite apie tai, kad turite stengtis išvengti konfliktų ir išmokti bendradarbiauti. Nustatykite aiškias taisykles ir bendravimo ribas. Viena iš taisyklių: išlaikykite dalykinius santykius. Vadovas negali būti jūsų draugas ir atvirkščiai.

Paklauskite savęs: koks esu darbuotojas?

Jei norite, kad darbiniai santykiai su vadovu būtų produktyvūs ir malonūs, įvertinkite ne tik savo vadovą, bet ir save. Paklauskite savęs: koks esu darbuotojas? Kokios mano vertybės? Kokie trūkumai? Kaip galėčiau tobulėti? Kokių klaidų turėčiau vengti? Kaip galėčiau pasistengti? Nemanykite, kad jūsų privalumų ir trūkumų nepastebi vadovas. Jei mokėsite save vertinti kritiškai, išvengsite pykčio dėl kritikos.

Netrukdykite vadovo dėl menkų problemų

Vadovai nemėgsta darbuotojų, kurie nuolatos skundžiasi ir kiekviena proga gaišina jų laiką. Kreipkitės į vadovą tik ypatingais atvejais. Vertinkite jo laiką. To paties reikalaukite ir iš vadovo.

Svarbiausia – pasitikėjimas

Sunkiausia bendrauti, kai tarp darbuotojo ir vadovo nėra abipusio pasitikėjimo. Ženkite pirmą žingsnį. Atsikratykite priešiškumo. Klauskite vadovo patarimų, vadovaukitės jais, puikiai atlikite jums skirtas užduotis. Netrukus pasitikėjimas pradės augti.

Turėkite kantrybės

Nesitikėkite, kad per vieną dieną galite pakeisti savo santykius su vadovu, o jūsų bendravimas taps produktyvus ir malonus. Kurkite santykius su vadovu po truputį. Leiskite jam užsitarnauti jūsų pasitikėjimą, o jūs darbais parodykite savo sugebėjimus. Bendravimo su vadovu gerinimas yra ilgas procesas, kuris pareikalaus kantrybės.

#    Comments [0] |

Planuojame seimos biudzeta

Suplanuoti šeimos biudžetą nėra lengva, bet labai naudinga. Jei norite, kad jūsų planas būtų efektyvus, turite nepamiršti visų šeimos narių poreikių ir norų. 5 paprastos taisyklės padės sukurti planą, kuris leis tinkamai paskirstyti šeimos pinigus.

1. Pirmiausia susidarykite visų būtinų šeimos išlaidų sąrašą.

Gerai apgalvokite visas būtinas šeimos išlaidas. Nepamirškite tokių išlaidų kaip automobilio taisymas ar pinigai, kuriuos skiriate pataisyti bėgančiam čiaupui. Visada atidėkite pinigų netikėtoms išlaidoms. Maistas, transportas, komunaliniai ir kiti mokesčiai, higienos ir švaros prekės, drabužiai ir avalynė - nepamirškite nieko, kad matytumėte, kiek pinigų galite skirti pramogoms, o kiek atsidėti vasaros atostogoms.

2. Atsižvelkite į šeimos poreikius ir sukurkite optimalų finansinį šeimos planą.

Kurdami šeimos biudžeto planą, stenkitės kuo naudingiau panaudoti pinigus, kad visi šeimos nariai galėtų patenkinti savo poreikius, atsisakę nesvarbių, bet nemažai kainuojančių smulkmenų. Geras tas šeimos planas, kuris padeda žinoti, kokią sumą tam tikriems poreikiams galima skirti, o ne toks, kuris suvaržo ir priverčia atsisakyti norų.

3. Stebėkite kam ir kiek išleidžiate.

Labai svarbu fiksuoti kiekvieną centą, kurį išleidžiate. Kelis mėnesius susirašykite visas šeimos išlaidas centų tikslumu. Tik tada pamatysite, kaip ir kur leidžiate pinigus. Pamatysite, kad, rodos, mažytės išlaidos įvairioms smulkmenoms per mėnesį sudaro nemenkas sumas ir tikrai suprasite ko vertėtų atsisakyti, kad liktų pinigų svarbesniems dalykams - šeimos atostogoms ar didesniems pirkiniams. Pavyzdžiui, kas dieną darbe iš aparato perkate 1,5 Lt kainuojančią kavą (arba dar brangesnę kavinėje), užuot nusipirkę visą kavos pakuotę parduotuvėje ir užsiplikę ją puodelyje. Sutaupyti kavai pinigai leistų visai šeimai kartą per mėnesį apsilankyti kino teatre.

4. Nepamirškite į šeimos biudžetą įtraukti pramogų.

Pradėję planuoti šeimos biudžetą netapkite Skrudžu, kuris siekia tik sutaupyti. Sutaupyti pinigai turi būti skiriami šeimos pramogoms. Jei jūsų sudarytas šeimos planas suteiks jums, jūsų partneriui ir vaikams smagių pramogų, visi šeimos nariai bus suinteresuoti laikytis plano.

5. Planas turi būti paprastas

Sudarykite tokį paprastą ir aiškų šeimos finansinį planą, kad net jūsų penkiamečiam sūnui būtų aišku, kiek ir kam galima išleisti. Sudėtingas finansinis planas įpareigos jus nuolat skaičiuoti ir riboti savo poreikius.

#    Comments [0] |

Nepamirskite pasikeisti krutu implantu!

Pasaulį – nuo Venesuelos, Ispanijos ir Prancūzijos iki Vokietijos ir Didžiosios Britanijos bei Čekijos – ir toliau krečia skandalas, kilęs dėl nekokybiškų krūtų implantų. Paaiškėjus, kad šimtams tūkstančių moterų jie gali sukelti didelių nepatogumų ir net rimtų sveikatos sutrikimų, juos rekomenduojama keisti. Neatmetama galimybė, kad lietuvaitėms, ypač gyvenančioms užsienyje, taip pat buvo įdėti nekokybiški krūtų implantai.

„Svarbu atsiminti, kad implantai nėra visam gyvenimui. Praėjus 10-12 metų, norint išvengti problemų, juos reikia keisti, ” – daugelio kūno formas pasitobulinusių moterų ir merginų dar neįsisąmonintą tiesą primena žinomas estetinės plastikos chirurgas Darius Radzevičius. Deja, daugelis moterų mano, kad implantus įsigijo kartą ir visam gyvenimui.

Dariau, norinčios pasigražinti moterys čia niekuo dėtos. Ką manote apie tuos kolegas, kurie naudojo nekokybiškus implantus?

Vienareikšmiai atsakyti negaliu. Kad implantai su defektais, pastebėta tik praėjusius daugeliui metų. Bet juk retsykiais kyla skandalai ir dėl, pavyzdžiui, nekokybiškų automobilių stabdžių, buities priemonių, nekokybiško maisto. O juk implantas – labai sudėtingas daykas. Vien jo sienelę sudaro apie 200 sudedamųjų dalių. Nemanau, kad kažkas specialiai gamino blogus impalantus, kurie praėjus tam tikram laikui, ėmė plyšti dažniau nei kiti.

Ar verta taip smarkiai rizikuoti? Ar implantai netrukdo laiku diagnozuoti rimtų ligų, pavyzdžiui vėžio?

Yra daug vėžio diagnostikos būdų, ir jiems implantai netrukdo.

O kūdikio maitinimui netrukdo?

Ne, netrukdo. Keista, bet visuomenėje sklando įvairiausi mitai, ir man nuolat tenka atsakyti į tuos pačius klausimus. Ar galima su krūtų impalntais skristi lėktuvu? Ar jie nesprogsta, neplyšta? Atsakau – ne, neplyšta. Ar fioziologiniai implantai einant nekliuksi. Ne, nekliuksi. (Juokiasi.)

Fiziniai privalumai po atliktų estetinių operacijų– akivaizdūs. O kokie moraliniai?

Svarbiausias estetinės chirurgijos tikslas – padaryti taip, kad žmogus po operacijos gerai jaustųsi. Jeigu jums patinka, jūsų nevargina netobula Jūsų nosis, veidas, kūnas, tuomet puiku, palikite juos ramybėje. Ar Jūs įsivaizduojate puikų aktorių Gerardą Depardeux su mažyte nosyte? Tikrai ne, nes didelė nosis jo nevargina. Bet jeigu vargina, jaučiatės blogai, per pusmetį smarkiai susenote, ir nors jums tik 45-eri, o atrodote kaip 60-ties, dėl to kopleksuojate, galima tai pataisyti. Jeigu pasitelkus šiuolaikinę mediciną galima galima atrodyti gražiau, jauniau, tai kodėl to nedaryti? Veidą ir kūną tikrai verta ir reikia susitvarkyti kaip ir dantis, kaip plauku ir gražiai, harmoningai gyventi.

Esate beprotiškai užsiėmęs žmogus? Neseniai dalyvavote televizijos realybės šou „Didieji pokyčiai”? Ko Jūs su kolegomis siekėte?

Aš manau, kad šito realybės šou esmė buvo parodyti, kas tai yra grožio chirurgija, kokios apskritai yra plastinės chirurgijos galimybės. Iš vienos pusės – viskas paprasta, viskas gražu, iš kitos pusės – tai yra chirurgija, su galimom komplikacijom ir galimybių riba.

Jau ne pirmus metus vykdote grožio misiją – norite visus Lietuvos žmones pamažu paversti gražiais ir patraukliais? Kaip rinkotės šio projekto dalyvius?

Kaip jau ne kartą sakiau – tai nebuvo mano labai gerbiama laida „Bėdų turgus”. Be abejo, yra daug žmonių, kuriems reikalinga pagalba. Bet laidos idėja ir mano tikslas nebuvo išoperuoti kuo daugiau žmonių ir kuo daugiau jų padaryti laimingais, o atrinkti žmones, kurie savo fizinėmis problemomis ir gyvenimo istorijomis būtų įdomūs kitiems žmonėms.

Supratau – Jums reikėjo nelaimingų žmonių…

Kažkuria prame – taip. Norėjome nelaimingus žmones padaryti laimingais, juos pagrąžindami ir grąžindami pasitikėjimą savimi. Laidos tikslas nebuvo kuo daugiau suteikti labdaros…

Bet ją suteikėte. Atlikote darbų už milžinišką sumą.

Tiesą, sakant, taip. Bet pinigus palikime nuošaly. Tai buvo mano kasdienis darbas. Aš pacienčių neskirsčiau į pacientes iš televizinio projekto ir ne. Kas jos tokios – įtalingų vyrų žmonos ar ne. Jos tiesiog buvo mano pacientės. Paprastai per dieną atlieku 2-3 operacijas, projeto metu vieną iš jų atikdavau realybės šou dalyvei.

Kaip nusiteikdavote prieš operaciją, nesudrebėjo ranka stebint kameroms?

Tai buvo kasdienis mano darbas, o ne joks išbandymas – visa Lietuva stebi, ar Radzevičiui pavyks ar nepavyks. Aš dirbau ramiai, nors operacijos buvo sudėtingos: veido tempimo, krūtų mažinimo, krūtų didinimo su pakėlimu operacijos… Aš kito darbo kaip ir nemoku. Na, dar bandau fotografuoti. Ir neįsivaizduoju savęs sėdinčio prie kompiuterio nuo devynių iki šešių. . Aš visą gyvenimą mokiausi operuoti žmones ir tai dabar kasdien darau.

Jūsų pacientai įnoringi. Ar visada Jūsų ir Jūsų klientės mąstymasir matymas sutampa?

Viskas aptariama prieš operaciją. Aš labai smulkiai išaiškinu, kokia yra problema, kokios yra galimybės, ko moteris nori, pageidauja, kad atlikčiau, ko atlikti aš negaliu. Ir jeigu pacientės lūkesčiai sutampa su mano galimybėmis, viskas bus gerai.

Televizijos, pramogų pasaulio žvaigždės, pasinaudojusios plastinės chirigijos paslaugomis, tampa panašios į lėles. Jūsų irgi panašus tikslas?

Mano nuomone, geros plastinės operacijos arba atliktos procedūros nesimato. Labiausiai krenta į akis nenūraliai atrodančios krūtinės, nenatūraliai išpūstos lūpos, veidai be mimikos. Tai – blogi plastinė schirurgijos pavyzdžiai. O gerų pavyzdžių mes nematome, nepastebime. Diskutuojame, įtariame, kad aktorė Demie Moor pasidariusi tą ar tą operaciją, kodėl Tomas Cruisas taip šviežiai ir jaunai atrodo? Kodėl taip gražiai atrodo Sophie Loren arba Sofija Rotaru? Atsakymai dažniausia būna tokie – sportas, joga, makaronų dieta, bet aš esu tikras, kad teisingas atsakymas – ne toks. Tai – geri plastinės chirurgijos pavyzdžiai.

O blogi pavyzdžiai? Ala Pugačiova? Maša Rasputina?

Aš labai mažai žiūriu televiziją, tame tarpe ir Rusijos, bet manau, kad tokių pavyzdžių surastume ir daugiau. Kalbant apie plastines operacijas ir grožio kultą, manau, kad šitoje srityje pirmauja Lotynų Amerikos šalys, JAV, Kinija. Kiekvienoje šalyje stebimas plastinių operacijų Top 5-kas. JAV – senstančio veido ir krūtų korekcija. Lotynų Amerikoje – kūno formų, sėdmenų formos korekcija, riebalų nusiurbimas. Kinijoje populiariausia akių formos korekcija, mat kinai nori būti panašesni į baltąją rasę. Irane, kitose Rytų šalyse dažniausiai operuojamos nosys – jie nori turėti europietiškas nosis. Europoje, kaip ir JAV, populiaru krūtų didinimo operacijos ir senstančio veido korekciją.

Dar viena populiari operacija – veido odos tempimo operacija. Sunki, sudėtinga. Verta jai ryžtis ir kaip ji atliekama?

Dar vienas mitas – kad veido operacija yra labai sudėtinga ir trunka 5-6 valandas. Kad jos metu atkeliama oda nuo kaulo, o po jos laukia ilgas gijimas. Bet laikai pasikeitė, mano filosofija – irgi. Dalyvaujant projekte „Didieji pokyčiai” mano tikslas buvo parodyti, kad veido tempimo operacija trunka trumpai ir atliekama atlikus tik vietinę nejautrą – jos metu moteris nemiega, ji sąmoningą, mes su ja bendraujame, šnekamės. Aš neatkeliu odos nuo kaulo, pjūviai kelis kartus trumpesni, o gijimo procesas gerokai turmpesnis nei buvo prieš 10 metų. Pasikeitė visa filosofija, operavimo technika, veido tempimo vektoriai, ši operacija tapo greita ir saugi. Pacientė pati savo kojomis į operacinę ateina ir iš jos išeina. Ir namo vyksta vakare arba kitą rytą.

Apie tai kalbėdamas tenoriu pasakyti, kad veido tepimo operacija neturi asocijuotis su A. Pugačiovos veidu, kuris yra temptas, pertemptas ir negražus. Tai turėtų asocijuotis su gerais plastinės chirurgijos pavyzdžiais, kada moterys atrodo puikiai. Niekas net neįtartų, kad jos yra po operacijos. Juk kaip dažnai net neįtariame, kodėl žinomi žmonės, aktoriai, verslo žmonės po atostogų taip puikiai atrodo. Atsakymas– todėl. (Juokiasi.)

Taigi neverta išlaidauti brangiems kremams, geriau taupyti tinkamai plastinei operacijai?

Išlaidauti verta. Sulaukus 30-ties, veido tempimo operacija nereikalinga, reikalingi kremai. Užtat geriau nerūkyti, naudoti apsauginius kremus, turėti savo kosmetologę ir pas ją reguliariai lankytis. Kad senėjimo procesai vyktų lėčiau ir operacija būtų reikalinga tik brandžiame amžiuje ir visai nesudėtinga. Čia ir yra esmė. Nereikia nuo 15-kos metų pradėti taupyti plastinei operacijai. Tikrai ne.

O vyrai rūpinasi savo išvaizda? Taip pat kaip ir moterys?

Pusė visų ausų formos korekcijos operacijų atliekama vyrams . Apie 30 proc. visų nosies aperacijų atliekama vyrams. Negaliu sakyti, k ad jie nori turėti gražesnę nosį – jie, dažniausiai po patirtų traumų, nori turėti tiesesnę nosį, pakoreguoti jos formą. Veido tempimo operacijas atlieku 3-5 procentams savo pacientų vyrų. Tikrai ne 30 ar 50 procentų,kaip moterų.

Koks atvejis Jums didesnis iššūkis – brandaus amžiaus pacientė, turinti daug problemų, ar gražuolė, norinti pakoreguoti nosytės formą?

Nesakyčiau, kad pastarasis atvejis labai lengvas, nes nosies korekcija viena sudėtingiausių. Ją atliekant labai daug lemia milimetrai. Operacijų neskirstau į lengvas ir sunkias.

Savo žmonai ryžtumėtės atlikti operaciją? Esate ją gražinęs?

Matote – apie savo žmoną, kaip ir apie kitus savo pacientus, informacijos negaliu nei patvirtinti, nei paneigti. Tai mane įpareigoja Hipokrato priesaika. (Juokiasi.)

#    Comments [0] |

5 mitai apie vyru seksualuma

Apie vyrų seksualumą egzistuoja nemažai populiarių, bet abejotinų teorijų, kurios nepatvirtintos moksliniais tyrimais.

1 mitas. Seksualinis susilaikymas naudingas vyro sveikatai ir padidina jo gyvenimo trukmę.

Tokių tvirtinimų galima aptikti senovės kinų traktatuose apie meilė ir seksą. Tačiau urologai ir seksologai tvirtina priešingai. Seksas bent du kartus per savaitę vyrams yra būtinas. Vyrai, turintys reguliarių lytinių santykių, išgyvena vidutiniškai 10 metų ilgiau. Reguliarus lytinis gyvenimas – geriausia profilaktika nuo prostatito ir prostatos auglių.

Ir dar. Seksui kaip fiziniam aktui reikalingas pasirengimas, treniruotės, ištvermingumas, tvirtina medikai. Jei vyras nesinaudos savo reprodukciniu organu pagal jo paskirtį, tai jam liks tik į tualetą vaikščioti.

2 mitas. Net su prezervatyvu galima užsikrėsti venerinėmis ligomis ir AIDS.

Tai netiesa. Teisingai naudojamas prezervatyvas pakankamai patikimai apsaugo nuo daugybės ligų, perduodamų lytiniu keliu. Paprastai nesėkmės įvyksta tik tais atvejais, kai guminis gaminys naudojamas netinkamai arba būna nekokybiškas.

3 mitas. Impotencija būna tada, kai vyras negali, o kai jis nenori – tai visai kitas dalykas.

Nepakankamas lytinis potraukis – tai taip pat erekcijos sutrikimas! Klausimas dėl potraukio partnerei įtraukiamas į visus seksologų ir psichoterapeutų diagnozės nustatymo testus. Nepakankamas potraukis – svarbus bendro žmogaus sveikatos sutrikimo simptomas, ir ne tik seksualinio.

4 mitas. Seksas brandžiame amžiuje gali smarkiai pakenkti vyro sveikatai.

Viskas atvirkščiai! Brandus seksas sumažina tokių grėsmingų ligų kaip širdies infarkto ir insulto riziką. Kokybiškas seksas gali būti visaverte mankštos alternatyva. Nuo reguliaraus lytinio gyvenimo susitvarko žmogaus hormoninė sistema, sumažėja rizika susirgti prostatos vėžiu.

Be to, pastebėta, kad vyrui prasideda antroji jaunystė, kai jis veda moterį ar įsitaiso meilužę, kuri gerokai jaunesnė už jį.

5 mitas. Su amžiumi vyrui nusilpsta potencija.

Iš dalies tai tiesa. Tačiau tik iš dalies! Seksualinės brandaus vyro galimybės gali būti ne tokios kaip jaunystėje. Bet... Potencijos „gyvybingumas“ priklauso nuo daugybės veiksnių: sveikatos būklės, lytinių santykių reguliarumo ir apskritai sugebėjimo džiaugtis gyvenimu. Be to, šiuolaikinės medicinos laimėjimai įgalina gyventi lytinį gyvenimą iki gilios senatvės.

#    Comments [0] |

„A la Raffaello“

„A la Raffaello“

Jums reikės:

300 g varškės

300 g kokoso drožlių

200 g cukraus

Į nedidelį indelį supilkite 2-3 šaukštus kokosų drožlių. Varškę, likusias kokoso drožles ir cukrų sumaišykite, suminkykite, suformuokite nedidelius kamuoliukus ir apvoliokite indelyje esančiose kokoso drožlėse. Į kiekvieną kamuoliuką galite įdėti po riešutą. Skanu ir greita.

#    Comments [0] |

isiskyre serga dazniau

Tokią išvadą padarė amerikiečių mokslininkai. Pasirodo vyrai ir moterys, gyvenantys santuokoje, rečiau serga chroniškomis ligomis.

Mokslininkai iš Čikagos universiteto, vadovaujami sociologijos daktarės Lindos J. Waite, atliko tyrimus, kuriuose dalyvavo 8652 asmenys nuo 51 iki 61 metų.

Pagal tyrimų rezultatus išsiskyrę žmonės 20 proc. dažniau serga chroniškomis ligomis už susituokusius arba tuos, kurie dar nebuvo susituokę.

Vyrų ir moterų, kurie išgyveno skyrybas ir sudarė naują santuoką, sergamumas chroniškomis ligomis sumažėja iki 12 proc.

Daktarė Lina J.Waite tokį dėsningumą aiškina tuo, kad skyrybos neigiamai paveikia sveikatą. Nusivylimai, graužatis dėl praeities, finansiniais sunkumai, užgriuvę nauji rūpesčiai, vaikų auklėjimo problemos – visa tai neigiamai paveikia žmogaus organizmą.

Mokslininkams pavyko išsiaiškinti dar vieną įdomų dalyką: santuokoje gyvenantys žmonės dažniau serga depresija už viengungius arba išsiskyrusius.

#    Comments [0] |

Metant rukyti svarbiausia motyvacija

Rūkymas yra viena pagrindinių vėžinių susirgimų priežasčių ir didina riziką susirgti kitomis pavojingomis ligomis. Metų pradžia – tinkamiausias laikas atsikratyti šio pavojingo įpročio.

Mesti rūkymą labai sunku, nes rūkantis žmogus tampa priklausomas nuo nikotino. Efektyviausias būdas – motyvacija. Motyvuokite save, jog metus rūkyti pagerės sveikata, turėsite finansinės naudos.

Gyvenimo būdo trenerė Rasheeda Ogunlara sako: „Metant rūkyti svarbu, kad šalia būtų žmogus, kuris jus palaikytų. Dar geriau būtų, jei tas žmogus pats yra sėkmingai metęs rūkyti. Į jį būtų galima kreiptis, kai dings motyvacija ar bus sunku įveikti norą užsirūkyti. Sėkmingai mesti rūkyti geriau pavyksta, kai du artimi žmonės atsisako šio įpročio. Tada svarbu nepalūžti, nes būni atsakingas ne tik už save, bet ir už sau artimą žmogų.“

Metant rūkyti reikia rasti būdų, kaip susidoroti su stresu ir depresija, nes cigaretės žmogus dažniausiai griebiasi, kai nori nusiraminti stresinėse situacijose. Rūkymo pertraukėles pakeiskite naujais atpalaiduojančiais ritualais: arbatos pertraukėle ar pasivaikščiojimu.

#    Comments [0] |
# Thursday, 05 January 2012

Psichologo komentaras: kodel jis manes neveda?


Klausimas:

Labas, aš draugauju su vaikinu beveik 4 metus, 3 iš jų gyvenam kartu. Seniau kalbėjom apie santuoką, bet dabar šita tema tarsi tapo tabu, nes jis susinervuoja kai užsimenu. Ar tiesa, kad vyras, kai tikrai myli nelaukia ir veda? Ar jis vis dar nėra tikras dėl manęs? Nes pastoviai sako, kad myli, bet santuokos baidosi... Nesuprantu, kas mums atsitiko... Ar dar puoselėt draugystę, ar susiplanuot finansus ir palikti ji?

Atsakymas:

Sveiki,

Teoriškai vyrui nenorėti vesti gali būti daugybė priežasčių – įsipareigojimų, atsakomybės baimė, nenoras vesti konkrečios moters, nepakankama branda ir dar ko gero nemažai kitų. Vis tik tai teoriniai paaiškinimai. Konkretų atsakymą apie Jūsų vyrą tikriausiai sužinosite tik iš jo paties.

Vis tik norisi atkreipti Jūsų dėmesį į tai, kad sprendimas dėl santuokos turėtų natūraliai plaukti iš judviejų santykių. Jei santykiai prasti, santuoka jų nepagerins. Todėl kažin ar tokiu atveju verta jos visomis priemonėmis siekti. Kita vertus, jei santykiai yra geri, oficialus jų įforminimas netūrėtų būti didelė problema.

Todėl šiuo atveju siūlyčiau atkreipti dėmesį į kitus Jūsų bendravimo aspektus, ne tik į santuokos klausimą. Ar pastaruoju metu gerai sutariate? Kaip per šiuos keturis metus pasikeitė judviejų santykiai, kokia linkme jie juda? Ar pradėjote geriau vienas kitą suprasti, lengviau prisiderinate prie vienas kito, ar sėkmingai randate sprendimus konfliktinėse situacijose? O gal atvirkščiai – nutolote, susvetimėjote?

Atsakymai į šiuos klausimus gali padėti Jums apsispręsti dėl santykių ateities.

Jei jaučiate, kad santuoka yra Jums svarbi ir save ateityje įsivaizduojate kaip ištekėjusią moterį, siūlyčiau mesti visas užuominas į šalį. Pasikalbėkite ne užuolankomis, o visiškai atvirai. Raskite tam pakankamai laiko, kai abu būsite pailsėję ir gerai nusiteikę. Atvirai pasiteiraukite, ar jis mato judu santuokoje. Jei nuspręsite, kad šiam apsisprendimui reikia laiko – konkrečiai sutarkite, kiek jo skirsite ir kada vėl pasikalbėsite šia tema. Verčiau du kartus per metus iš tiesų pasikalbėti rūpima tema, nei kas antrą dieną tik apie tai užsiminti.

Tikiuosi toks pokalbis padės Jums rasti atsakymus į rūpimus klausimus.

#    Comments [0] |

Lovos pokalbiai


Psichologai surinko daug įrodymų, kad porų, kurios kalbasi lovoje, santuoka būna tvirtesnė už tų partnerių, kurie nebendrauja intymioje aplinkoje. Pokalbis lovoje gali vykti prieš ir po lytinio suartėjimo arba nepriklausomai nuo jo.

Ką ji nori išgirsti?

Atsakymas į šį klausimą skirsis priklausomai nuo moters, bet tikrai galima pasakyti, kad kiekvienai moteriai reikia dėmesio intymioje aplinkoje. Ji nori išgirsti, kad yra graži, protinga, įdomi, geras žmogus ir panašius malonius dalykus. Vyras turėtų nepamiršti pavadinti jos vardu (šalia mažybinių pravardžių), nes tai padidina abipusį supratimą ir suartina.

Ko ji nenori išgirsti?

Ji nepageidauja girdėti kritikos savo adresu ir kitų neigiamų dalykų. Jeigu vyras negali pasakyti jai ko nors malonaus, geriau jam visai nepradėti pokalbio. Nereikia miegamajame aptarinėti darbo reikalų, draugų, šeimos, rutininių rūpesčių, buities, negalima bartis ir keiktis. Miegamasis – tai mylėjimosi, miego ir atsipalaidavimo vieta.

Apie ką ji norėtų kalbėtis?

Apie tai, kaip viskas buvo

Aptarkite, kas jums patiko, kai mylėjotės. Tai pakankamai lengva ir maloni svarstymų tema.

Rytojaus planai

Žinoma, planai, kuriuos galite svarstyti lovoje, turi būti romantiški: apie būsimą laisvalaikį kartu, apie seksą. Šios temos geros tuo, kad skatina iš anksto džiaugtis būsima diena.

Ateities planai

Lovoje galite svarstyti tik romantiškus ateities planus arba visai nekalbėti apie ateitį. Nebūtina kažką planuoti ateičiai, galima paprasčiausiai pasvajoti dviese apie malonius dalykus. Pokalbiai apie ateitį suartina.

Kaip ilgai ji norėtų kalbėtis?

Pokalbiai lovoje neturi užtrukti ilgai. Žinoma, nebūtina kalbėtis kas naktį. Viskas priklauso nuo to, ar jūs nusiteikę bendrauti, ar esate pavargę ar ne. Svarbiausia partneriui parodyti dėmesį moteriai, tada ji užmigs su šypsena lūpose. Vyras turi būti lovoje šalia ne tik fiziškai, bet ir emociškai.

Stiprių poros ryšių pagrindas – ne tik intensyvus intymus gyvenimas, bet ir emocinis artumas.

#    Comments [0] |

Skanumynu receptu konkurso dalyvis: vaiku spurgytes


Spurgytėms jums reikės:

0, 5 kg varškės;

0, 5 stiklinės cukraus;

3 kiaušinių;

2 šaukštelių kepimo miltelių;

1 pakelio vanilinio cukraus;

0, 5 stiklinės grietinės;

3 stiklinių miltų;

apie 0, 5 l aliejaus,

trupučio cukraus pudros

Gaminimas:

Kiaušiniai išplakami maišytuvu su 1/ 2 cukraus ir vaniliniu cukrumi, o likusį cukrų ištriname su varške. Viską sumaišome ir įdedame grietinę bei vėl sumaišome.

Miltus sumaišome su kepimo milteliais, suberiame į bendrą masę ir minkome. Iš tešlos aliejuotomis rankomis formuojame nedideles graikiško riešuto dydžio spurgas.

Neformuokite didelių spurgų, nes viduje bus neiškepusi tešla.

Įkaitiname aliejų, kiaurasamčiu dalimis dedame spurgas ir verdame, kol gražiai paruduos (virti ant silpnos ugnies, kad viduje iškeptų, vartyti tik tada, kai spurgos pakyla nuo puodo apačios). Išgriebti irgi su kiaurasamčiu. Iškepusias spurgas atvėsiname ir apibarstome cukraus pudra.

SKANAUS!

#    Comments [0] |

10 populiariausiu duonos rusiu is viso pasaulio


Duona yra bene populiariausias maisto produktas Vakaruose ir daugumoje kitų šalių, nors Rytų Azijos gyventojai dažniausiai teikia pirmenybę ryžiams ar makaronams.

Duona dažniausiai kepama iš kvietinių miltų tešlos, sumaišytos su mielėmis, kad iškiltų.

Riestainis

Jis būna žiedo formos, gana kietas, dažniausiai apibarstytas sezamo sėklomis ar aguonomis.

Prancūziškas batonas

Plonas ilgas batonas, iškeptas iš vandens, miltų, mielių, druskos. Jį iškart atpažįstame iš įpjovų viršuje, padaromų prieš kepimą.

„Dunkelbrot“

Kvietinė duona, populiari Vokietijoje. Kepama iš 90 proc. kvietinių arba rupių miltų.

Čiabata

Itališka kvietinė duona puriu minkštimu, kepama su mielėmis. Kepama daug jos rūšių, kurios priklauso nuo regiono: skirsis plutos traškumas ir minkštimo tankumas.

„Mantou”

„Mantou“, dažnai vadinama kinų ant garų virta bandelė ar duona, dažniausiai valgoma kaip pagrindinis patiekalas šiaurinėse Kinijos dalyse, kur auginami kviečiai, o ne ryžiai. Jos gaminamos iš maltų kviečių miltų, vandens ir raugo.

Bulvinė duona

Kepama iš dalies paprastų kvietinių miltų ir bulvių. Jų proporcijos gali būti labai įvairios. Gaminama su raugu ir be jo, gali būti ir daugiau sudedamųjų dalių, kepama įvairiais būdais.

Bandelė

Bandelė dažniausiai kepama mažesniais kepalais, skirtais vienam žmogui. Ji skiriasi nuo biskvitinės bandelės, nes kepama su mielėmis, o ne kepimo milteliais ar geriamąja soda.

Tortilija

Plona, be raugo kepama duona, kepama nuo priešistorinių laikų. Ji gaminama iš smulkiai sumaltų kukurūzų grūdų. Tose Meksikos srityse, kurios netinkamos kukurūzų auginimui, ji kepama iš kvietinių miltų.

Visų grūdo dalių duona

Duona kepama iš miltų, kuriuose yra nemaltų arba ne visai sumaltų kviečių grūdų.

Miežinis arba avižinis paplotėlis

Šiais laikais paplotėliai kepami su geriamąja soda ar kepimo milteliais, kad iškiltų ir suteiktų kepiniui lengvumo ir purumo.

#    Comments [0] |

40 metu ir be seimos? Dziaukites!


Sulaukti 40-ties ir nesukurti šeimos nėra nieko gėdingo. Nors visuotinai priimta, kad tokio amžiaus būtina turėti šeimą, ne visi žmonės nori ar gali gyventi šeimyninį gyvenimą. Vieni vis dar nori būti nepriklausomi, kiti išsiskiria, treti patiria vyro ar žmonos netektį. Tačiau gyvenimas nesibaigia. Žinoma, kartais užklumpančio stipraus vienišumo jausmo neįmanoma išvengti, bet tikrai galima džiaugtis ir mėgautis vienišu gyvenimu. Pateikiame kelis veiksmingus patarimus.

Mėgaukitės laisve

Įvertinkite tai, ko neturi šeimyninį gyvenimą sukūrę žmonės. Mėgaukitės laisve. Jūs niekam nesate įsipareigoję ir galite daryti viską, ko tik geidžia jūsų širdis. Šeimas sukūrę žmonės yra varžomi ne tik pareigų ir atsakomybių, bet ir nuolat turi paisyti savo partnerio nuomonės.

Įgyvendinkite jaunystės svajones

Būdami jauni svajojame suaugę įgyvendinti daugybę dalykų, bet sukūrę šeimas ir nerasdami laiko, privalome svajones pamiršti. Jei neturite šeimos, jums niekas netrukdo įgyvendinti senas svajones - mokytis, keliauti, kurti ir pan.

Turėkite daug draugų

Kad išvengtumėte vienišumo jausmo, turėkite daug draugų, nuolat susiraskite naujų pažinčių, leiskite daug laiko tarp žmonių. Šeimas sukūrę žmonės negali sau to leisti ir dažniausiai turi atsisakyti aktyvaus bendravimo su draugais.

Keliaukite

Naujos vietos, kultūros ir patirtys geriausias būdas atipalaiduoti ir susirasti naujų draugų. Patikėkite, keliauti su visa šeima sunku ir labai vargina.

Vaikščiokite į pasimatymus

Šeimas sukūrę žmonės ilgisi nerūpestingų pasimatymų, vakarienių restoranuose ir romantiškų kino seansų. Visa tai jūs sau galite leisti, kai vedusiems telieka apie tai pasvajoti.

Vertinkite, ką turite

Vieniši žmonės dažnai linkę galvoti apie tai, ko jie neturi, bet nesusimąsto apie tai, kuo galėtų džiaugtis. Šeimas turinčių žmonių gyvenimas dažniausiai sudėtingas ir problematiškas, o jūs galite džiaugtis ramybe ir laisve.

Jei nenorite vesti, susižadėkite

Jei jaučiate didelį artimųjų ir visuomenės spaudimą dėl vedybų, su mylimu žmogumi susižadėkite.

#    Comments [0] |

Kodėl tevai bijo vaiku atostogu?


„Tėvai turi atostogauti per moksleivių atostogas. Tokį įstatymą reikia išleisti. Arba bent jau leisti tėvams tuo metu dirbti pusę darbo dienos, kad vieni likę vaikai iki pietų nespėtų vieni kitiems galvų nukąsti, – pusiau juokais, pusiau rimtai pasakė vilnietė dviejų dukterų mama ir pridūrė: – Tiek vasaros, tiek žiemos ar kitos vaikų atostogos yra didelė problema. Tikras galvos skausmas tėvams.“ O žiemą ją skauda dar labiau, nes sunkiau atžaloms surasti prasmingos veiklos ir pasirūpinti jų saugumu.

Žiemos vargai

Jei vasarą būna galimybė vaikus išsiųsti į įvairias stovyklas prie jūros ar ežero, pas senelius ar patiems pasiimti daugiau atostogų ir kartu leisti laiką su atžalomis, tai žiemą veiklos pasiūla pradinukams ir moksleiviams iki maždaug dvylikos metų – daug skurdesnė. Tokio amžiaus vaikus palikti namuose vienus gimdytojai nelinkę, o surasti, kuo jiems saugiai ir įdomiai užsiimti, nėra taip jau lengva.

„Praėjusią savaitę vyras pasiėmė atostogų, kad pabūtų su dukterimis. Šią savaitę būtų buvę sudėtinga jomis pasirūpinti, bet netikėtai peršalau, todėl likau namuose. Kol mažoji dar eina į darželį, vyresnė viena gali būti namuose. Kitąmet jaunėlė jau eis į mokyklą, tada mums bus šakės, nes Vilniuje senelių nėra, tai neturėsime kam palikti dukterų“, – kalbėjo šešerių Lauros ir trylikametės Ievos mama.

Vilniuje ji turi galimybę mergaites penkias dienas, t. y. visą savo darbo savaitę nuo ryto iki pavakarės, palikti Lietuvos vaikų ir jaunimo centre, kur jos būtų pamaitintos, prižiūrėtos ir kasdien galėtų užsiimti įdomia veikla. Tačiau šiai vilniečių šeimai abi dukras leisti į tokią dienos stovyklą yra per brangu. „Vienos vesti negalime, nes kita irgi norės, o už abiejų penkių dienų užsiėmimus tokioje stovykloje reikėtų sumokėti apie šešis šimtus litų. Tiek mums yra per daug“, – paaiškino vilnietė.

Jos pažįstama, gyvenanti Norvegijoje ir šiuo metu sugrįžusi atostogų į Lietuvą, tvirtina, kad ir ten tėvai suka galvas, kur per atostogas palikti vaikus, kad jie būtų prižiūrėti ir saugūs. Pasak lietuvės, norvegai šią problemą sprendžia taip išskirstydami mokslo metus, kad moksleiviai turėtų santykinai, bent jau palyginus su Lietuvos moksleivija, mažai atostogų. Pavyzdžiui, norvegų Kalėdų atostogos šiemet tetruko vieną, o mūsiškiai atostogauja dvi savaites.

Pasirinkimas: nuobodžiauti ar įspūdžiauti?

Vaikų teisių apsaugos specialistai pripažįsta, kad moksleivių priežiūra ir užimtumas, kai nevyksta mokyklinė ir popamokinė veikla, yra opi problema. Ji iškyla tėvams per visas vaikų atostogas – pavasarį, vasarą, rudenį ar žiemą. Nors vasarą įvairios savivaldybės stengiasi organizuoti skirtingas dienines ar stacionarias stovyklas, jų dažnai nepakanka, kad per visas ilgas vasaros atostogas moksleiviai ilsėtųsi saugiai ir įdomiai. Per žiemos atostogas šią užduotį įvykdyti – dar sudėtingiau.

Šaltuoju metų laiku keletą savaičių atostogaujanti šalies moksleivija daugiausia laiko praleidžia uždarose patalpose. Ne paslaptis, jog mėgstamiausi jos užsiėmimai yra sėslūs: priešais televizorių, kompiuterių, išmaniųjų telefonų ar kompiuterinių žaidimų ekranus, t. y. veiklos moksleiviai, žinoma, susiranda, tačiau tėvams rūpi, kad šie per atostogas patirtų naujų įspūdžių ar išmoktų ko nors naujo.

Pajutę tėvų norą užimti vaikus, o ir šiems nesipriešinant, nes jiems patiems dažnai atsibosta dvi savaites brūžintis namuose ar aplink juos, Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atstovai sukūrė stovyklą, kuri veikia visų moksleivių atostogų metu. Prieš trejus metus vilniečiai, neformaliojo ugdymo lyderiai Lietuvoje, pristatė žiemos metui pritaikytą programą „Įspūdžiautojai: žiemos atostogos“.

Penkias dienas prieš Naujuosius ir tiek pat po jų, t. y. per dvi savaites trunkančias moksleivių atostogas, tėvai 7–12 metų vaikus galėjo kasdien nuo aštuntos ryto iki šeštos vakaro atvežti į Lietuvos vaikų ir jaunimo centrą. Čia jie kiekvieną dieną užsiimdavo skirtinga veikla (buvo surengtos kepimo, lipdymo dirbtuvėlės ar baidarių žygis baseine). Tiesa, už vieno vaiko penkių dienų įspūdžiavimo programą tėvams reikia sumokėti apie tris šimtus litų, todėl šia paslauga gali pasinaudoti ne kiekviena sostinės šeima.

„Į šią kainą įeina vaikų maitinimas dukart per dieną. Be to, nemažai kainuoja ir įvairios priemonės, skirtos dirbtuvėlėms, – paaiškino Lietuvos vaikų ir jaunimo centro atstovė Jūratė Janavičienė. – Šią programą vaikai mėgsta, jiems patinka užsiėmimai ir jų vedėjai, kurie yra jauni ir kūrybingi. Programą „Įspūdžiautojai“ nuolat atnaujiname, tobuliname, keičiame užsiėmimus, atsižvelgdami į vaikų norus ir poreikius.“

Tolyn nuo mirksinčių ekranų

Tiems tėvams, kurių piniginė neleidžia vaikų palikti mokamuose užimtumo centruose, siūloma pasidomėti, ar moksleiviai negalėtų patekti į savivaldybių įkurtus dienos centrus, nevyriausybinių organizacijų vykdomas programas. O rajonuose ir kaimo vietovėse gyvenantys tėvai turėtų atkreipti dėmesį į bendruomenių atstovų ar bibliotekų darbuotojų per moksleivių atostogas jiems organizuojamus renginius.

Kaip rodo Lietuvos Respublikos vaiko teisių apsaugos kontrolierės įstaigos praėjusių metų vasarą surinkti duomenys apie moksleivių laisvalaikį atostogų metu, kiekviena savivaldybė stengiasi savaip padėti suaugusiems pasirūpinti jų atžalomis. Tačiau ir patys tėvai turi domėtis, surinkti informaciją apie galimus laisvalaikio praleidimo būdus ir apie juos papasakoti atžaloms.

„Siūlome patiems tėvams pasidomėti galimybėmis ir ieškoti išeičių. Sutikime, jog visi turime ir galime kažkuo prisidėti prie turiningo ir saugaus vaikų laisvalaikio“, – teigė vaiko teisių apsaugos kontrolierė Edita Žiobienė.

O štai žiemą, kai tų galimybių būna ne per daugiausia, o dažnas moksleivis laisvalaikį leidžia prie kompiuterio ekrano, iškyla ir kitas – saugumo virtualioje erdvėje – klausimas.

„Kiekvienas vaikas turi teisę į internetinę komunikaciją, saviraiškos laisvę ir jos įgyvendinimo būdų pasirinkimą. Tėvai (globėjai, rūpintojai), įgyvendindami savo teises ir pareigas vaiko atžvilgiu, privalo gerbti vaiko privatumą, tačiau kartu jie turi rūpintis ir užtikrinti, jog vaikas, naudodamasis internetu, būtų saugus, – perspėjo E. Žiobienė. –

Tėvai turi domėtis vaiko veikla internete, informuoti jį apie galimus neigiamus padarinius (paaiškinti vaikui, kad bendraujant internetu nereikėtų atskleisti asmeninės informacijos), patys suaugusieji neturėtų piktnaudžiauti ir nesudaryti sąlygų vaiko teisės į privatų gyvenimą pažeidimui. Patarimų apie saugų internetą vaikai ir jų tėvai gali rasti tokiuose interneto tinklalapiuose kaip www.draugiskasinternetas.lt ar ww.esaugumas.lt . Tėvai, būdami rūpestingi ir pareigingi, privalo domėtis, kokia informacija naudojasi vaikai, taip pat ir rodoma televizijos.“

#    Comments [0] |

Pavydas: kada jis tampa nesveiku?


Kas mes būtume be sveikos porcijos pavydo? Tačiau per daug pavydo gali sugadinti santykius. Iš kur atsiranda šis jausmas ir kodėl jis toks svarbus?

Sigmundas Freudas rašė: „Tarsi liepsna pavydas užsidega kūne ir paveikia jį bei psichiką.“ Tačiau tai neatskiriama kiekvieno gyvenimo dalis. Jau vaikystėje mes pajaučiame pirmus pavydo požymius: mes norime būti labiau mylimi tėvų nei mūsų broliai ar seserys. Freudas tai pavadino konkurencijos pavydu.

Tai padeda susiformuoti asmenybei ir išmokti žmogiškai reaguoti į nepasitikėjimą ir netektis. Freudas manė, kad būtų nenormalu, jeigu žmonės neturėtų pavydo jausmo.

Visai kas kita yra baisioji pavydo pusė, kuri nepriklauso nuo partnerio elgesio ir yra sunkiai kontroliuojama. Tokiose situacijose pats žmogus yra kažko prisidirbęs, dėl to visur ir visada įtarinėja kitą, kad ir jis negeras, kad ir jis išdavė ar pan.

Baisiausia pavydo forma – patologinis pavydas, dar vadinama paranoja. Žmogus nebesupranta realybės ir labai dažnai iškelia perdėtas scenas. Tokią pavydo formą reikia gydyti ir kreiptis pas psichologą.

Kodėl dažniau vyrai būna pavydūs nei moterys? Pvz.: Vyrams neištikimybė yra tik kūniška, o moterys išjaučia tai ir emociškai. Tad, jeigu jos būna neištikimos, tai santykiams kyla didesnis pavojus. Todėl ir vyrai labiau pavydi savo moterų.

Šiuolaikiniai žmonės pavydi ir klausinėja savęs: „Kodėl ji (-s) turėtų norėti būti su manimi? Kodėl turėčiau būti jai/jam vienintelis (-ė)? Baimė būti per mažai geru savo antrajai pusei ir sukelia pavydo jausmą.

#    Comments [0] |

Kai vyras bijo prisirišti prie mylimosios


Įsitaisėte naują draugą, jaučiate jam simpatiją, stiprų fizinį potraukį, kartu praleidote daug aistringų valandų?. Net jei jūsų meilė trunka jau kelias savaites ar mėnesius, tai dar nereiškia, kad jūsų laukia bendra ateitis ir kad iš to išsivystys ilgalaikė partnerystė.

Ypač vyresnio amžiaus vyriškiai, išgyvenę keletą skausmingų nusivylimų, tampa labai atsargūs ir bijo susieti savo likimą su moterimi.

Tikri jausmai, bet atskiras gyvenimas

Dažniausiai dviejų žmonių ryšys užsimezga ir tampa vis glaudesnis pamažu. Kai abi pusės ima jausti vienas kitam stiprius jausmus, po kurio laiko jos pradeda naują partnerį pristatinėti saviems draugams ir šeimai. Dauguma merginų tai suvokia kaip normalų ir suprantamą dalyką, jos nori integruoti naująjį širdies draugą į savo socialinę aplinką.

Vyras, negalvojantis apie ilgalaikį ryšį, neskuba susipažinti su merginos tėvais ar lydėti į jos draugų vestuves.

Taip pat jis nenori jos integruoti į savo aplinką, vienas kuria gyvenimo planus ir elgiasi savo nuožiūra.

Jeigu toks vyro elgesys užsitęsia, poros ryšys paprastai neišauga iš trumpalaikio meilės romano ribų. Merginai būna labai apmaudu dėl to, ypač kai abu partneriai jaučia vienas kitam tikrus jausmus.

Prisirišimo baimės priežastys

Kokios priežastys verčia vyrą bijoti per didelio artumo? Pirmiausia dėl tokio elgesio būna kalta neigiama patirtis ir per menkas pasitikėjimas savimi. Kai kurie žmonės iš prigimties būna labai nedrąsūs ir jiems sunku atsiverti. Neretai jie būna kilę iš nedarnios šeimos. Jei vaikystėje tėvas su motina nuolat pykosi, namuose buvo daužomos lėkštės, tai berniukas galėjo įgyti atitinkamą supratimą apie šeimyninį gyvenimą, kurio pats nenorėtų patirti.

Geriau vienišas nei suvaržytas?

Vienišius nuo santuokos gali atbaidyti ir šiuolaikinis vaidmenų pasiskirstymas šeimoje. Vyrai nori būti stiprūs ir truputį valdingi, o iš jų reikalaujama klusniai iškraustyti indaplovę, nuvalyti dulkes. Moterys turi rūpintis šeima ir karjera – ir kartu dar būti žavios meilužės. Sulygindama lyčių teises, visuomenė atima iš vyrų dalį vyriškumo.

Ar dar reikia stebėtis, kodėl kai kurie vyrai savo noru lieka viengungiais? Ir savęs realizavimo temos nereikėtų pamiršti. Vienam išvykti į kelionę po pasaulį ar susikoncentruoti į įdomų projektą gali būti labai smagu. Šiuo atveju tvirta santuoka tik trukdo. Iš tikrųjų retas vyras prisipažįsta sau, kad norėtų visą gyvenimą likti vienas. Jis tik ketina kurį laiką pagyventi vienas. Paprastai po kurio laiko išauga artimų žmogiškų santykių poreikis.

Įsimylėjusi bijantį vesti

Ką daryti moteriai, įsimylėjusiai vyrą, bijantį įpareigojančių santykių? Turėkite kantrybės. Atviri, pokalbiai, be jokių kaltinimų, gali nemažai pakeisti. Savo norus dėl santykių ateities reikėtų nustatant laiko ribas, o ne laukti, kol kitas kada nors pasikeis. Garbingai ri atvirai kalbėdamos apie savo jausmus, suteiksite vyrui šansą išlįsti is savo kiauto ir atsiverti meilei.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 04 January 2012

Atsikratykime rupesciu balasto!


Ar man pavyks padaryti tą darbą? Ar per stora? Ar jis dar myli mane? Mes esame linkę apsunkinti save kankinančiomis, dažnai nereikalingomis abejonėmis. Kaip jų atsikratyti?

Reikėtų įprasti reguliariai išsivalyti ne tik rūbų spintą, virtuvės spinteles, rašomąjį stalą bei visą butą, bet ir savo galvą. Mat joje kaip sename rūsyje kaupiasi visoks nereikalingas psichinis šlamštas.

Kas yra rūpesčiai?

Rūpesčiai – tai mintys ar vaizdinių grandinės, susijusios su neigiamomis emocijomis ir baimėmis. Taigi, rūpesčiai yra „tik“ fantazijos, nurodančios mums galinus ateities pavojus ir visada prasidedantys nuo baikštaus klausimo „Kas bus, jeigu...“ Šios įsivaizduojamos baimės sukelia realias kūno reakcijas: raumenys susitraukia, širdies ritmas ir kvėpavimas padažnėja, medžiagų apykaitos procesai pakinta. Dėl to gali atsirasti koncentracijos, mitybos ir miego sutrikimų, prasidėti galvos ar skrandžio skausmai. Mūsų smegenys nesugeba atskirti, ar mes iš tikrųjų atsidūrėme pavojaus situacijoje, ar tik piešiame mintyse katastrofos scenarijų.

Aš rūpesčiai turi prasmę?

Dažniausiai jie neturi jokios prasmės. Mokslininkai nustatė, kad 40 procentų mūsų rūpesčių sukasi apie dalykus, kurie niekada neįvyksta., 30 % susiję su praeitimi, kurios jau nebepakeisi. 12 % sudaro nereikalingi būgštavimai dėl sveikatos, 10 % - dėl nereikšmingų smulkmenų ir 4 % - dėl dalykų, kurių apskritai negalima pakeisti. Lieka tik 4 % prasmingų svarstymų, nes jie susiję su aplinkybėmis, kurias galima paveikti. Visi kiti tik „ryja“ mūsų energiją.

Atsikratykime sielos balasto!

Tik patys galime nuspręsti, kokių nereikalingų šiukšlių prisikaupę mūsų psichikos kampeliuose ir kertelėse. Kaip ir kiekvienoje spintoje ar kiekviename rūsyje čia galima rasti senų, nebetinkamų vilkėti drabužių ar nenaudingų daiktų. Pavyzdžiui:

· Rūpestis dėl figūros

Graužatis dėl per riebaus ar per lieso kūno (ypač būdinga moterims) dar niekam neatnešė laimės. Mat džiaugsmas ir pasitenkinimas gyvenimu nepriklauso nuo to, ar jūsų kūno proporcijos atitinka grožio standartus. Apsidairykite aplinkui ir nesunkiai tuo įsitikinsite. Kol svoris nekenkia sveikatai, jums tinkamiausia figūra bus ta, su kuria gerai jaučiatės.

· Rūpestis, ar pavyks kažką padaryti

Klausinėjimas savęs „Ar man pavyks tai padaryti?“ nieko neduoda. Išmeskite tokį rūpestį į šiukšlių kibirą. Verčiau paklauskite savęs: „Kaip galėčiau tai padaryti?“ ir ieškokite konstruktyvaus sprendimo. Nesibaiminkite nesėkmių. Prisiminkite, kad visi garsūs žmonės yra jų patyrę.

· Rūpestis, ar užteks pinigų

Rūpesčiai dėl pinigų visada nemalonūs. Tačiau pirmiausia reikia pažvelgti atidžiau, ar konkretus rūpestis tikrai susijęs su pinigais. Jei nėra pinigų gyvybiniams poreikiams patenkinti (maistui, drabužiams ir stogui virš galvos), tuomet šie rūpesčiai realūs. Tokiu atveju žmogui reikia ieškoti išeities, pagalbos ar paramos. Jei pagrindiniai gyvybiniai poreikiai patenkinti, tuomet rūpesčius dėl pinigų galima trumpai nusakyti klausimu: „Ar užteks man pinigų dalykams, kurie nėra gyvybiškai svarbūs ir be kurių galima išgyventi?“

· Rūpestis, ar partneris dar tebemyli

Išmeskite tokius svarstymus iš galvos tol, kol gyvenate kartu su partneriu. Jei tokias abejones nuolat nešiositės širdyje ir sieloje, į jūsų santykius įsiskverbs neigiamos emocijos, nes tikra meilė visada remiasi į pasitikėjimą.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 03 January 2012

Trys darbuotoju tipai, kuriuos būtina pasamdyti


Prieš tris savaites rašiau straipsnį apie tris darbuotojų tipus, kuriuos būtina nedelsiant atleisti. Geriau neturėti darbuotojo visai, negu turėti vieną iš išvardytų tipų.

Straipsnyje žiūrima per inovacijų prizmę, t.y. patariama atleisti tuos darbuotojus, kurie labiausiai stabo naujų produktų ir paslaugų kūrimąsi.

Atkreipkite dėmesį, kad tai nėra personalo ar įdarbinimo, o labiau inovacijų srities straipsnis. Štai trys darbuotojų tipai, kuriuos būtina pasamdyti, norint paskatinti naujovių kūrimą bendrovėje.

Mokytojai (The Challenging Coach)

„Tai nėra pats geriausias tavo darbas ir manau, tu tą supranti pats. Žinau, kad tu gali geriau ir aš ketinu tau padėti su tuo susitvarkyti.“

Daugybė mūsų gyvenime yra turėję nors vieną gerą mokytoją. Buvo momentų kai jautėtės išsisėmę, tačiau jūsų mokytojai matė jūmyse potencialą ir paskatino jus rodytis dar geresnius rezultatus. Tikriausiai, taip pat paskatino tapti geresniu žmogumi.

Iššūkius keliantys mokytojai skatina pasinaudoti galimybėmis, kurių būdamas vienas jūs nesiimtumėte. Visų pirma, jis parodo tas galimybes, atveria žmogui akis. O svarbiausia tikriausiai yra tai, kad jis vertina klaidas, nes žino jų didžiulę mokymosi vertę.

Šie mokytojai jums suprasti, ko norite iš gyvenimo. Ironiška, tačiau bendrovėse su lyderiais, kuriuose žinoma kaip mesti iššūkį darbuotojams, yra didžiausia darbo jėgos kaita. Skirtumas tas, kad jie bendrovę palieka laimingi ir energingi.

Jeigu norite turėti mokytoją ir tarp savo darbuotojų, geriausia kreiptis į pažįstamus ir verslo partnerius. Paprašykite, jog kolegos pasidalintų istorijomis, ką ir kokiu būdu išmoko iš savo mokytojų. Turėti nors vieną mokytoją reikia kiekvienam žmogui.

Verslininkas (The Entrepreneur)

„Visi tie žmonės, kurie streikuoja Volstryte… Žinai, įtariu, kad jiems galėtum parduoti daugybę kepurių, skėčių ir hotdog’ų. Kam priklauso prekės ženklas „Okupuokime Volstrytą“ (angl. „Occupy Wall Street“)? Manau, galima užregistruoti jį ir pardavinėti marškinius su šia emblema.“

Šie verslininkai natūraliai prijaučia kapitalizmo sistemai ir mėgsta spręsti iššūkius – kuo sunkesni, tuo geriau. Jų protas nukreiptas į kūrybą. Jie mato galimybes, kai kiti mato problemas. Parodykite man verslininką, ir aš parodysiu jums žmogų, kuris pilnai atsako už savo pasirinkimus.

Opra Vinfri prisimena, kai vaikystėje jai močiutė patarė išmokti skalbti ir džiaustyti drabužius. Neva, toks yra moters likimas. Opra priėmė šiuos žodžius kaip iššūkį ir jau paauglystėje demonstravo nepaprastą verslumą.

Jei jūsų bendrovėje daug kūrybininkų, idėjų gausa jūs nesiskundžiate, bet kas apsiima įgyvendinimu? Iš kitos pusės, jei apsupate save analitiškais žmonėmis, jūs pritrūksite idėjų. Voltas Disnėjus turėjo Rojų Disnėjų, o Bilas Geitsas – Polą Aleną.

Norėdami surasti verslius žmones, ieškokie iššūkius mėgstančius ir entuziazmo nestokojančius žmones, dažniausiai jaunus. Kai kurie galbūt jau spėjo sužlugdyti savo verslą dėl patirties stokos. Vėlgi, svarbiausia, kad šis žmogus būtų optimistiškas ir matytų galimybes.

Jūsų priešingybės (Your Opposites)

„Tarp įtemptų priešingybių yra harmonija, visai kaip lanko ir strėlės atveju“, – Heraklitas.

Kas yra yin ir kas yra yang? Kas mąsto kairiuoju pusrutuliu, o kas dešiniuoju? Mūsų nuomone, pačios sėkmingiausios bendrovės yra tos, kurios rado balansą tarp vieno ir kito.

Jei jūsų bendrovėje daug kūrybininkų, idėjų gausa jūs nesiskundžiate, bet kas apsiima įgyvendinimu? Iš kitos pusės, jei apsupate save analitiškais žmonėmis, jūs pritrūksite idėjų. Voltas Disnėjus turėjo Rojų Disnėjų, o Bilas Geitsas – Polą Aleną.

#    Comments [0] |

Pakeisk balso tembra ir tapsi laimingesnis (7 eksperimentas)


Kad sužinotumėte, kokią įtaką galite padaryti savo emocijoms pakeisdami balso tembrą, atlikite tokį psichologinį eksperimentą.

Pagalvokite, kokias žodžiais iškeikiate save, kai padarote ką nors negero ar smarkiai suklystate (pasakote sau: „kvaiša“, „idiotas“, „nevykėlis“ ar pavartojate tarptautinius keiksmažodžius). Dabar prisiminkite, kokiu tonu ištariate tuos žodžius. Dažniausiai tai būna čaižus, grubus tonas.

Dabar ištarkite tuos pačius žodžius tokiais būdais:

labai lėtai,


visai greitai,


pašnabždomis,


pataikaujančiu arba viliojančiu tonu,


pakeltu balsu,


žemu balsu,


išdainuokite tuos žodžius.


Kokį atradimą padarėte?

Kaip jautėtės keikdami save įvairiais būdais? Tikriausiai teko nusišypsoti arba nusijuokti, šių keiksmų jūs nepriėmėte rimtai, tiesa?

Tai reiškia, jog pakeičiant balso tembrą galima nuslopinti ar visai sunaikinti neigiamą žodžių poveikį, tuo pačiu ir jų daromą žalą savo fizinei ir psichinei būsenai.

Kokią reikšmę šis pažinimas gali turėti kasdienybėje?

Jūsų pokalbiai su savimi (taip pat ir mintyse) nulemia emocijas. Kai galvojate apie save blogai, keikiate save, įsikalbate sau, kad niekas jūsų nemyli ar visi nori pakenkti, tada jaučiatės varganai.

Kitą kartą, kai pagausite save taip elgiantis ir norėsite pasijusti geriau, iškeikite save viliojančiu tonu. Iškart neutralizuosite savo keiksmų neigiamą energiją ir ji nebegalės jūsų paveikti.

Žinoma, tas pats vyksta ir tuomet, kai blogai galvojate apie kitus žmones. Jeigu tuos piktus žodžius ištartumėte juokingu būdu arba išdainuotumėte, visas pyktis išsisklaidytų ir nebegadintų jums nuotaikos.

Balso skambesys turi poveikį emocijoms. Pakeitus balso tembrą švelnesniu, žodžiai nebetenka neigiamos energijos.

#    Comments [0] |

Ar as nepriekaistinga?


Mes, moterys, dažniausiai galvojame apie save blogai, užuot priminusios sau, kas mes esame, ką turime savyje ir kuo galime didžiuotis.

Mes, moterys, nuolat būname prastos nuomonės apie save, nepatenkintos savo išvaizda ir stengiamės panaikinti kiekvieną tariamą trūkumą. Tai moteriškas tobulybės siekis. Daugumai iš mūsų jis buvo įdiegtas jei ne nuo gimimo, tai bent nuo vaikystės. „Toms, kurios vaikystėje ir paauglystėje buvo giriamos už tobulą išvaizdą bei elgesį, gresia didelis perfekcionizmo pavojus, – sako vokiečių sociologijos profesorius Rolfas Haublas. – Prie tokių pagyrų pripratusi mergina, net tapusi suaugusia moterimi, vis dar stengiasi viską atlikti 150 procentų ir visiems įtikti. Tai – alinantis Sizifo darbas. Juoba kad moterims dažnai tenka imtis daugybė vaidmenų. Sričių, kuriose jos nori sublizgėti daug: profesija, darbas, karjera, buitis, santuoka, vaikai. Jos sudaro didelį krūvį. Moterį greitai apima jausmas, kad nieko nebepajėgia padaryti gerai.“

Dėl to kalti tikrai ne tik vyrai! Beje, ir ne tik reklama! Kaip moterį paveikia tobulų figūrų ir lygių veidų vaizdai, priklauso nuo individualaus supratimo. Tai įrodė specialius tyrimus atlikę psichologai iš Viurcburgo universiteto. Kas lygina dailius, skaitmeniniu būdu gerokai paretušuotus ir patobulintus modelius ar kino žvaigždes su savo išvaizda, tas visada save nuvertina. Kai žmogus tik šiaip sau apžiūrinėja gražią nuotrauką, dažnai automatiškai priskiria sau dalį privalumų, kuriuos turi modelis.

Savęs lyginimas su pagražintomis įžymybių nuotraukomis yra patikimiausias metodas, kaip pasijusti nelaimingai, tvirtina vokiečių psichoterapeutas dr. Rolfas Merke. Toks lyginimas sukelia pavydą ir skatina nebesidžiaugti savo asmeniniais pasiekimais. Taip žmogus vis labiau praranda ryšį su savo identitetu.

Dairymasis į kitus gali būti ir teigiamas dalykas, padedantis sustiprinti savo vertė pojūtį. Su viena sąlyga: moteris turi lyginti save su tariama konkurente objektyviai, savęs nenuvertindama.

„Tokie palyginimai gali padėti peržiūrėti savo norus ir įsivaizdavimus, – aiškina psichoterapeutas R.Merke. – Moteris turi savyje ieškoti kylančio pavydo priežasčių ir paklausti savęs, ar ji pasirengusi toms aukoms, kurios būtų reikalingos, kad galėtų stoti į konkurencinę kovą. Ar ji iš tikrųjų norėtų dirbti modelio darbą ir daugiau laiko praleisti oro uostuose nei namuose? Ar ji pasirengusi visą likusį gyvenimą skaičiuoti kalorijas, kad tilptų į mažiausio dydžio drabužius? Jai reikia išsiaiškinti savo privalumus ir juos vertinti. Ji turi suvokti, kad ir pati be abejonės yra žavinga būtybė, kuri kartais per vakarėlius sugadina kitoms moterims nuotaiką.“

#    Comments [0] |

Tevu barniai gali sukelti vaikams ilgalaikius miego sutrikimus


Mokslininkai nustatė, kad miego pobūdis gali būti suformuoti dar vaikystėje. Neretai vaikams iš nedarnių šeimų, atsiranda miego sutrikimų, kurių jie nesugeba atsikratyti net suaugę.

2011 metais JAV buvo paskelbti tyrimų duomenys, kurie aiškiai rodo, kokią įtaką daro tėvų santykiai vaiko miegui. Amerikiečių mokslininkai globojo 350 šeimų ir analizavo tėvų tarpusavio santykius bei vaiko reakciją į šeimyninio gyvenimo nesklandumus ir konfliktus. Paaiškėjo, kad jau kūdikiai akivaizdžiai reaguoja į tėvų santykių problemas. Jei motina ir tėvas nuolat barasi, maždaug nuo 18 mėnesių mažylis pradeda sunkiau užmirgti ir dažniau pabunda naktį. Sveiki vaikai iš darnios šeimos paprastai miega gerai.

Tėvų konfliktai vaikams reiškia didelį stresą

Jokie kivirčai niekada nebūna džiuginantys, tačiau vaikai ir paaugliai ypač smarkiai kenčia nuo tėvų barnių, Tėvai net ir paaugliams, kurie patys to neprisipažintų, atlieka svarbią apsauginė funkciją. Kai tėvai pykstasi, vaikai bijo prarasti šią šeimos apsaugą ir jaučiasi atsidūrę tarp dviejų frontų. Tai sukelia jiems stiprų emocinį stresą, kuris atsiliepia miegui. Kadangi mūsų smegenys per miegą perdirba dienos įvykių ir išgyvenimų prisiminimus, tėvų kivirčas tampa pagrindine vaiko smegenų tema.

Nesiginčykite vaiko akivaizdoje

Lengva pasakyti, bet iš tikrųjų nepaprastai svarbu vengti kivirčų prie vaiko. Nekelkite balso vienas prieš kitą, verčiau atidėkite santykių aiškinimąsi tam laikui, kai liksite vieni. Ir tada negalima kelti balso, nes vaikai labai jautriai reaguoja į konfliktuojančius tėvus. Jei vaikas didesnis, galima jam paaiškinti, kad mama ir tėtis dabar nesugeba susitarti dėl kokio dalyko, todėl jie pasiginčys. Tai padės vaikui suprasti situaciją ir išvengti nežinios.

Ne dėl visų miego sutrikimų kalti tėvai

JAV mokslininkai pabrėžia, kad negalima daryti atvirkštinės išvados, jog dėl bet kokio miego sutrikimo kalti tėvų santykiai. Reikia ieškoti vaiko nemigos priežasčių. Užsitęsę miego sutrikimai kenkia vaiko sveikatai.

Nesvarbu kodėl sutriko vaiko miegas, dėl to vis tiek reikia susirūpinti. Miego stoka gali pakenkti vaiko širdžiai ir kraujagyslių sistemai. Beje, prastas miegas nulemia prastus rezultatus mokykloje. Dėl miego sutrikimų greitai pakinta vaiko elgesys, jis gali tapti hiperaktyvus arba asocialus. Nedelskite vaiko labui pasikonsultuoti su gydytoju.

#    Comments [0] |

Vadovas griauna tavo santuoka?


Likus šešiems mėnesiams iki vestuvių, 37 metų Natalie Trice ir jos sužadėtinis Oliveris pradėjo dažnai pyktis. Poros barniai baigdavosi ašaromis ir nuoskaudomis. Tačiau jų barniai buvo ne dėl jauniesiems įprastų vestuvių planavimo sunkumų, bet dėl N. Trice patiriamų patyčių darbe. Mokslininkų tyrimai rodo, kad darbe patiriamas stresas ir patyčios tiesiogiai veikia mūsų šeimyninius santykius.

Neseniai atliktų tyrimų rezultatai atskleidė, kad patyčios darbe valstybių ekonomikai atneša milijoninius nuostolius. Kitas tyrimas parodė, kad neigiama atmosfera darbe ir nuolatinė įtampa dėl patiriamų užgauliojimų gali sugriauti santuoką. Namai, kurie turėtų būti užuovėja nuo visų negandų, tampa dar vienu kovos lauku.

N. Trice pasakoja apie savo patirtį: „Darbe iš manęs pradėjo šaipytis ir tyčiotis keli kolegos, kurių nuomonei nepritardavau. Kai įsidarbinau, vadovės buvau įspėta apie įtemptą atmosferą ir nedraugiškus kolegų ryšius. Iš tiesų įtampą kėlė vienas asmuo. Jau po kelių mėnesių bendradarbis pradėjo „neapykantos kampaniją“. Jis viešai pradėjo kviestiniuoti mano darbinius gebėjimus ir kompetenciją. Mano tiesioginis vadovas ir personalo skyrius nereagavo į skundus. Niekas man nepadėjo ir neturėjau kur kreiptis. Stengiausi nepasiduoti, bet stresas apėmė visas mano gyvenimo sritis. Pradėjau savimi nepasitikėti. Grįžusi iš darbo namo nuolatos verkdavau, mane ėmė kamuoti nerimas ir nuovargis. Po darbo niekur nenorėdavau eiti, praradau norą bendrauti su žmonėmis. Mano būsimas vyras kartodavo, kad negaliu prarasti darbo. Pareigų neteko mane priėmęs vadovas, kuris mane palaikė. Netekau paskutinio ramsčio ir praėjus metams po įsidarbinimo išėjau iš darbo“.

Kompanijos „StarHere“ vadovė Sarah Hamilton Fairley sako: „Vis dažniau pasigirsta istorijų apie patyčias darbe. Tai komplikuotas psichologinis teroras, kai prieš pasirinktą asmenį naudojamos apkalbos, įžeidžiantys elektroniniai laiškai, užuominos ir nemalonūs komentarai. Patyčias patiriantis žmonės greitai tampa pažeidžiami psichologiškai, krinta jų našumas, dingsta motyvacija. Kartais patyčios pasireiškia subtilesnėmis formomis – pakartotinu atsisakymu paaukštinti pareigose ar pakelti algą. Žmogus jaučia stresą, kuris neigiamai atsiliepia asmeniniams santykiams“.

N. Trice tęsia pasakojimą: „Anksčiau dirbau vadove vienoje televizijos kompanijoje. Mane gerbė ir mylėjo kolegos. Keisčiausia, kad eidama į naujo darbo pokalbį nebuvau perspėta, kad ryšiai tarp kolegų yra įtempti tik dėl vieno asmens. Žinoma, aš jam nepatikau. Sulaukiau įžeidžiančių užuominų, kritikos, iš manęs buvo juokiamasi. Nė vienas kolega manęs neužstojo. Atrodė, kad tokie santykiai tame departamente yra normalūs. Mane ėmė kamuoti nerimo priepuoliai. Gydytojas net išrašė raminamųjų. Grįžusi namo taip pat nerasdavau palaikymo. Mano būsimas vyras manė, kad pati esu kalta dėl susidariusios situacijos. Jis mane kaltino, kad nesiimu jokių veiksmų ir tiesiog neleido išeiti iš darbo. Buvau praradusi viltį, bet netikėtai sužinojau, kad laukiuosi. Sužinojęs, kad laukiuosi, sužadėtinis persigalvojo. Vaikas jam buvo svarbesnis už mano karjerą. Jis nebenorėjo, kad laukdamasi nuolat jausčiau stresą ir patarė man kuo greičiau išeiti iš darbo. Išeidama smulkiai paaiškinau priežastis ir parašiau skundą dėl patirtų patyčių. Pateikiau gydytojų pažymas apie patirtus sveikatos sutrikimus. Jokio atsako nesulaukiau. Po gimdymo man prasidėjo depresija, kuri, pasak specialistų, buvo įtakota anksčiau darbe patirto streso.“

Tokių istorijų daugybė. Tamsin Featherstone pasakoja kaip iš jos buvo tyčiojamasi, kai ji dirbo didelėje maisto pramonės kompanijoje rinkodaros vadybininke. Ji sako: „2008 m. dvi vyresnio amžiaus kolegės ėmė iš manęs tyčiotis. Patyčios prasidėjo po mano paaukštinimo. Dėl patiriamo streso ėmė griūti mano santuoka. Abu su vyru buvome karjeristai ir mūsų santykiai jau buvo įtempti. Tačiau patyčios darbe atėmė mano pasitikėjimą savimi. Netekau daug svorio, pradėjo kankinti nemiga. Mano vyras daug dirbo, todėl palaikymo nesulaukdavau. Patyčios tęsėsi, o mano sveikata blogėjo. Mano santuoka iširo.“

Santykių specialistė Paula Hall sako, kad vyrai ir moterys į patyčias reaguoja labai skirtingai. Ji sako: „Moterys labiau kenčia dėl patyčių. Jos nemoka atsilaikyti. Vyrai mano, kad su patyčiomis reikia kovoti, todėl jiems atrodo, kad kančia dėl patyčių yra pačių moterų kaltė. Tačiau jie turėtų suprasti, kad patyčios sukelia žmogui viso gyvenimo krizę. Jos cikliškai naikina asmenybę.“

Nicas Hammarlingas, kuris tyrinėja patyčias darbe, sako: „Mūsų darbas yra labai didelė mūsų socialinio identiteto dalis. Darbas veikia mūsų psichiką. Problemos darbe gali sukelti kraujo spaudimo didėjimą, libido sumažėjimą, nemigą, nerimą.“

Charlotte Bird, dvejus metus kentusiai užgauliojimus darbe, patyčios sugriovė seksualinį gyvenimą. Ji prarado potraukį savo partneriui. Ji pasakoja: „Po motinystės atostogų dėl finansinių problemų turėjau grįžti į darbą. Grįžau į kompaniją, kurioje dirbau jau dešimt metų. Mane gerbė ir vertino. Tačiau norėjau dirbti tik 4 dienas per savaitę, kad daugiau laiko liktų šeimai. Mano tiesioginis viršininkas sužinojęs šį norą pradėjo ignoruoti mano elektroninius laiškus ir skambučius. Vėliau sulaukdavau patyčių. Vyras nesuprato, kad nesutarimai su vadovu man sukelia didelį stresą. Grįždavau namo suirzusi. Vos tik pradėdavome kalbėtis apie darbą, susipykdavome. Praradau libido. Santuoką ištiko krizę“. Charlotte parašė oficialų skundą dėl savo viršininko elgesio. Patyčios liovėsi.

#    Comments [0] |

10 naturaliu priemoniu, kad jaustumemes laimingi


Mūsų organizmas moka natūraliai, be jokių vaistų pagalbos, paversti mus laimingais. Jis išskiria hormoną, vadinamą endorfinu, kuris veikia kaip natūralus analgetikas ir sukelia euforijos būseną. Nors farmacija siūlo įvairių vaistų, kurie gali sukelti laimės būseną, mes patys galime paskatinti endorfino išsiskyrimą natūraliais būdais. Tai paprasčiausias ir efektyviausias būdas jaustis laimingais.

1. Sportas

Išsirinkite mėgstamiausią būdą sportuoti: treniruokitės sporto salėje, bėgiokite ar tiesiog kiekvieną dieną išeikite pasivaikščioti. Fizinis krūvis padeda atsikratyti blogos nuotaikos, padeda įveikti depresiją ir padidina endorfinų išsiskyrimą.

2. Seksas

Mylintis mūsų organizme išsiskiria didelis endorfinų kiekis. Kuo ilgesnis ir labiau jaudinantis seksas, tuo daugiau išsiskiria „laimės“ hormono.

3. Muzika

Muzikos klausimasis taip pat sukelia laimės pojūtį ir skatina endorfinų išsiskyrimą. Namuose nuolatos tyliai leiskite neįpareigojančios, atpalaiduojančios muzikos, kuri suteiks jaukią atmosferą jūsų namams ir leis atsipalaiduoti.

4. Maistas

Mėgaukitės maistu. Gėrėkitės spalvomis, pajauskite įvairias tekstūras, ragaukite įvairaus maisto ir mėgaukitės jo skoniu... Visais įmanomais būdais stimuliuokite savo pojūčius ir raskite laiko jais mėgautis. Jei norite, kad valgymo pojūčiai taptų jautresni, atsisakykite greito maisto.

5. Juokas

Tai vienas geriausių būdų fiziškai ir emociškai jaustis laimingu. Juokas gerina kvėpavimą, padeda atsikratyti streso ir leidžia išsiskirti dideliam kiekiui endorfinų.

6. Fizinis kontaktas

Kai liečiame ar apsikabiname kitą žmogų, klausomės malonaus jo balso tembro ar užuodžiame malonų jo kūno kvapą, mūsų organizmas išskiria endorfinų. Mėgaukitės kitų žmonių draugija ir nevenkite fizinio kontakto.

7. Svajokite

Jei norite jaustis laimingu, stenkitės blogus prisiminimus nuvyti svajonėmis. Svajokite apie savo ateitį, kurkite planus ir tikslus.

8. Hobis

Būtinai turėkite hobį, kuris jums teikia džiaugsmą ir reguliariai jam skirkite laiko. Tai geriausias būdas reguliariai priversti organizmą išskirti endorfinų ir efektyviai atsipalaiduoti.

9. Kvapai

Kvapai gerina atmintį ir pakelia nuotaiką. Tegu visur jus supa malonūs kvapai.

10. Akupunktūra

Tyrimai parodė, kad akupunktūra padeda natūraliai įveikti skausmą.

#    Comments [0] |