# Thursday, 29 March 2012
# Tuesday, 27 March 2012

Puodukas

puodukas kava

#    Comments [0] |

Karine naujove

asdfapuikus ir labai praktiskas ir paprastas isradimas padesiantis ne tik kariams bet ir betkokiose gelbejimo operacijose
#    Comments [0] |

kur tai yra?
Bournemouth pliazas 8.5 metro aukscio ir 5.5 metro plocio. Sukure Stuart Murdoch
#    Comments [0] |
# Sunday, 25 March 2012

Super suletintas baletassuper suletintas baletas grazumelis
#    Comments [0] |
# Saturday, 24 March 2012

kur tai yra?

Jega :)Island of Man Islands Vest "Elliðaey (Ellidaey)".
#    Comments [0] |
# Friday, 23 March 2012

Sunku patiketi is ko tai pagaminta ART

siam meno kuriniui sukurit panaudota 500 000 zvejybiniu kabliuku, tai 8 metru ilgio meno kurinys

#    Comments [0] |
# Thursday, 22 March 2012

Kodel vienoms pavyksta isteketi kitoms ne

Ar jums nė karto nekilo įtarimas, kad išteka vis tos pačios? Viena draugė, neseniai pabuvojusi metrikacijos biure, jau skuba ten antrą kartą ar trečią. O kita, kuri labai trokšta ištekėti ir sukurti šeimą, jau seniai tiesiog nyksta akyse, bet niekaip nesutinka sau skirtojo. Tai kodėl vyrai vienas veda, o kitų – ne?

„Ar aš kalta?“

Nežinau, ar paguos skaitytojas tas faktas, jog dėl to, ar jas veda ar ne, kaltos tik jos pačios. Reikalas tas, kad visas dailiosios lyties atstoves galima suskirstyti į dvi kategorijas, sąlygiškai pavadinsime jas chroniškomis žmonomis ir chroniškomis meilužėmis. Pirmąsias vyrai mielai veda, o antrųjų – ne. Kiekviena šių kategorijų turi savų pliusų ir minusų.

Chroniška žmona

Chroniškos žmonos galvoje sukasi vienintelis planas: aš turiu būti ištekėjusi. Kitų variantų jai negali būti – jokių neaiškių gyvenimiškų situacijų, trumpalaikių susitikimų ar nieko neįpareigojančių santykių. Tokių vyrų, kurie trokšta nerimtų ryšių, šios kategorijos mergina net nepastebi, o jei susiduria, atstumia juos iš karto, nė nesvarstydama. Ji verčiau visai neturės vaikų, nei gimdys juos nesantuokinius ir augins viena. Ji neįsivaizduoja, kad galėtų ramiai gyventi viena. Tai jai atrodo tiesiog neįmanomas dalykas.

Tad kol chroniška žmona nesusiras sau antrosios pusės, ji nenurims. Ji visur ir visada ieškos vyro. Siekiant trokštamo tikslo jai atrodys tinkamos bet kokios priemonės: skelbimai, laikraščiuose ar internete, pažintys su nevedusiais draugų draugais, žygiai į diskotekas, parodų atidarymus, futbolo ar krepšinio rungtynes, kurių iš tikrųjų nemėgsta.

Susiradusi vyrą, žmona užsiims savo reikalais, dirbs mėgstamą darbą, rūpinsis namais, šeima, daugiau nesiblaškydama ir neieškodama „tikrojo gyvenimo draugo“, nes šis klausimas jai išspręstas. „Dabar aš ištekėjusi, ir puiku!“ – visa savo išvaizda bylos ji.

Chroniška meilužė

Chroniškos meilužės galvoje dominuoja kitas planas: galima gerai pagyventi ir vienai. Jei šalia yra vyras, tai – gerai, jei nėra – dar geriau, nepražūsiu ir be jo.

Skirtingai nuo žmonos, ji gali užsiimti mėgstamu darbu, negaišdama laiko (be ypatingo reikalo!) buities darbams: skalbimui, valymui, valgio gaminimui. Nuolatinis vyro buvimas namuose tokią moterį vargina, su laiku ima erzinti, ji kur kas geriau jaučiasi viena.

Meilužė niekada nebūna įsitikinusi, kad jau šį kartą ji sutiko savo vienintelį ir likimo skirtąjį. Gal rytoj pasitaikys dar geresnis? Todėl ji dažnai keičia savo svajonių vyrus, nesibaimindama sulaužyti kam nors ištikimybę ar pasirodyti lengvabūde. Ji visada atvira naujai pažinčiai ir kiekvieną naują vyrą sutinka kaip svarbiausią savo gyvenime.

Tokios moterys dažnai pasigimdo vaiką be santuokos ir sutuoktinio – tiesiog sau.

Vyrų baimė

Įdomu tai, kad ir vienos, ir kitos koncepcijos pagrindas yra... vyrų baimė. Chroniška žmona bijo didelio skaičiaus vyrų, su kuriais jai tektų užmegzti santykius, jei nesusirastų vienintelio sutuoktinio. Ji paprasčiausiai nemokėtų elgtis. Jai lengviau prisitaikyti prie vieno žmogaus ir gyventi su juo, nei iš naujo ieškoti kito kandidato į savo širdį.

Chroniška meilužė taip pat bijo santykių, tačiau su vienu vyru – ji nežino, kaip galėtų kasdien juos puoselėti ir net galvoti apie ateitį. Vien mintis, kad tektų daug metų būti šalia to paties žmogaus, kuris kasdien painiosis jai po kojomis ir varžys jos laisvę, jai atrodo nepakeliama.

Tik nugalėjusios savo baimę abi moterys gali pereiti į kitą kategoriją: žmona tapti meiluže, o meilužė – žmona.

#    Comments [0] |

Graikiskos kopustu salotos

Reikės:

1 kopūsto,

2 svogūnų,

4 šaukštų cukraus,

½ stiklinės aliejaus

2 šaukštų druskos,

1 šaukštelio pipirų,

150 ml prieskoninių žolių acto (jį galima pasidaryti patiems: į vyno ar vaisių actą pripjaustykite daug įvairių prieskoninių žolių ir palaikykite mažiausiai porą valandų),

1 butelio gazuoto mineralinio vandens .

Paruošimas:

Kopūstą smulkiai supjaustykite (kotą išmeskite) ir sudėkite į dubenį.

Svogūnus supjaustykite smulkiais kubeliais ir sumaišykite su kopūstais.

Actą sumaišykite su aliejumi, druska, cukrumi, pipirais ir mineraliniu vandeniu. Cukrus turi gerai ištirpti. Atsargiai pilkite mineralinį vandenį, nes jis truputį putos!

Mišinį užpilkite ant kopūstų. Viską uždenkite dangčiu, prispauskite 2–3 konservų dėžutėmis ar kitu sunkiu daiktu. Padėkite į šaldytuvą 24 valandoms.

Kitą dieną nupilkite skystį ir valgykite.

Šios kopūstų salotos skanios su kepsniais.

Jas galima sudėti į stiklainį ir laikyti kelias dienas šaldytuve.

#    Comments [0] |

Namelis viduryje nusekusios upes


Sis namelsi randasi serbijoje. Bajina Basta miestas yra yra isikures visai netoliese sios vietos. jei kaada jums teks buti siose vietose butinai aplankykite si namuka


#    Comments [0] |

Puma kuprine su priedaissi pumos kuprine yra sukurta su spalvotu gaubtu

#    Comments [0] |

Puikus japonu sokis Tron


Tai sokis atliktas pagal TRON filmo motyvus

#    Comments [0] |
# Wednesday, 21 March 2012

sakas zvaigzdes prie puodo vadina vagisemis

Internetas ir knygų lentynos lūžta nuo kulinarinių knygų ir receptų gausos. Tačiau nepriklausomas mitybos ekspertas Vincentas Sakas ragina neskubėti jų pirkti ir jomis vadovautis, nes taip užkibsite ant apsimetėlių kulinarų kabliuko. Tarp tokių kulinarijos „žinovų“ pasitaiko žinomų žmonių, vadinamųjų žvaigždžių!

„Bet kas, iškepęs kiaušinį ar užtepęs ant batono margarino, tampa kulinarijos „žinovu“ ir dėsto savo neklystančią, tačiau iš tiesų neišmanėlišką, o dažniausiai profanišką nuomonę. Knygynai užversti kalnais „kulinarinių“ knygų, kurias ruošia nieko kulinarijoje neraukiantys, bet įžūlūs plagiatoriai. Juos aš vadinu vagilkomis ir vagišiais, nepaisant to, kad jie yra šou biznio atstovai: artistai, dainininkai, dizaineriai ar kitų landžių profesijų žmonės. Reklamos ir savireklamos tikslais jie pasivagia receptą iš seniau išleistų kulinarinių knygų, savaip jį aprašo, savaip nufotografuoja ir vogtą dalyką parduoda kaip savo,“– tiesiai šviesiai rėžia itin atidžiai šį neigiamą procesą stebintis mitybos žinovas V. Sakas.

Tas pats, pasak jo, pasakytina ir apie šūsnis internetinių svetainių, tinklaraščių, kurių kūrėjai, neskirdami puodo nuo prikaistuvio, trintuvo nuo maišytuvo, ankštinės pupelės nuo šparago, paprikos nuo pipiro, blyno nuo sklindžio, kotleto nuo maltinio, platina savo kulinarinį neišmanymą ir kalbinį neišprusimą. Todėl spaudoje, televizijoje, internete, anot V. Sako, randame tokį kulinarijos ir mitybos sąvokų šiukšlyną, kurį netgi susivieniję Lietuvos kalbininkai sunkiai sugebėtų išmėžti.

Pasakykite tiesiai šviesiai, kas tuomet yra tikroji kulinarija? Ar tai – virėjos, riebaluota prijuoste, darbo rezultatas, garsenybės maisto gaminimo pradžiamokslis ar kažkas daugiau?

Tai jokiu būdu ne virėjos taukuota prijuoste triūsas, ar juo labiau vadinamosios žvaigždės maisto gaminimo pamokėlė. Kulinarija civilizuotame pasaulyje suvokiama žymiai plačiau – ji apima tautos istorijos, kultūros, moralės ir etikos raidą, prekybos atsiradimą ir vyksmą.

Nuo tautos mitybos – maisto produktų atsargų ruošimo ir vartojimo, valgių ir gėrimų gamybos būdų, – valgymo įpročių ir papročių priklauso ir žmogaus, kaip asmenybės, tapatybė, esybė, genetinė sistema, sveikata, išsigimimų lygis, mentalitetas, gyvensena, charakterio savybės, darbingumas, polinkiai. Galų gale, tokios būdo savybės, kaip agresyvumas arba tolerancija, drąsa arba padlaižiavimas,ir žemės ūkio ir pramonės raida. Pagal Paulį Bregą, net 90 % šiuolaikinių ligų priklauso nuo mitybos. Manau, kad 80 proc. ligų atsiranda dėl blogos mitybos, 15 proc. – dėl judėjimo stokos, 5 proc. sukelia kiti civilizacijos faktoriai, ypač užterštas oras. Keičiantis mitybai, kinta žmonių tapatybė, kinta sveikata ir net būdo bruožai.

Kokią įtaką mums, mūsų mentalitetui padarė sovietinis visuomeninis maitinimas ir kas šioje srityje vyksta dabar, jį pakeitus „greituoju maistu“?

Ankstesnis tarybinis rusų „obščepitas“ (visuomeninis maitinimas) lietuvius pavertė nuolankia biomase, garbinančia ir paniškai bijančia valdžios, siekiančia tapti „valdžia“, o tada visus niekinti, tyčiotis ir išnaudoti. Dabartinė picerinė kebabinė makdonaldinė mityba ir šiuolaikinių maisto prekių parduotuvių tinklai su ne maisto prekėmis, o jų surogatais lietuvaičius verčia nevispročiais spuoguotais paliegėliais, sugebančiais suvokti tik šou „kultūrą“ ir sugromuliuotą internetinę informaciją.

Šitą dalyką puikiai išmano politikai, leisdami pardavinėti organizmui kenksmingus maisto produktus, galintys manipuliuoti jų paveikta žmonių sąmone, padaryti juos priklausomais, paklusniais, dvasiškai ir fiziškai silpnais padarais. Taigi didžioji mūsų tautos dalis tampa nebe žmonėmis, nebe individais, o biomase – bukagalve pigia darbo jėga.

Kvepia sąmokslo teorija...

Tai – ne sąmokslas, tai – realybė. Lietuvos miestai ir miesteliai valdininkų nutarimais ir sprendimais seniai sėte nusėti nesveiko, chemizuoto beverčio maisto produktų ir sveikatai pavojingų gėrimų parduotuvėmis. Deja, Lietuvos ūkininkai, remiami Europos Sąjungos pinigais, raginami nieko nedirbti, o vien girtuokliauti ir kuo greičiau išsigimti ir išdvėsti. Pagalvokite, kokio atgarsio sulauktų Lietuvos ūkininkai, neklausydami valdininkų-činovnikų, pradėję auginti organinius (ekologiškus) maisto produktus? Deja, milijardinius pelnus gaunantys prekybos koncernai jų produktų nesuperka, o savo maisto parduotuvėse parduoda atvežtinius maisto produktų surogatus.

Ar beliko parduotuvėse kas nors gero? Ar ten įmanoma surasti lietuviškų nacionalinių produktų? Juk ten parduodamas atšaldytas kugelis, kefyras šaltibarščiams ir netgi cepelinai...

Klysta visi, kas cepelinus, kugelį ir šaltibarščius vadina lietuviškais valgiais. Cepelinus ir kugelį į Lietuvą užvežė Baltarusijos pasieniuose kažkada gyvenę žydai, po pirmojo karo traukę į Lietuvą daryti šmugelį, t.y. mainyti adatas, siūlus, puodus, įrankius į maistą, grūdus, kailius, kaulus, potašą, medų. Cepelinus žydai gamino su vištienos odos spirgų įdaru, o kugelį – su žąsienos taukais. Tų dalykų jie išmoko iš čekų, vokiečių, austrų. Tiesą kalbant, visos tautos, kurios augino bulves, gamino ir dar tebegamina kukulius su įdarais ir kepa tarkių plokštainius.

Vis dėlto cepelinai lietuvių tautoje labai išplito. Ir nors šiandien cepelinus gamina, kas netingi, neišmanėliai net cepelinų karaliais ar karalienėmis skelbiasi, o valgyklose, kavinėse, restoranuose ir kitokiose užeigose tikrų cepelinų nėra. Aplankiau visas užeigas, visas maitinimo įmones, kur gaminami cepelinai, autentiškų tikrų cepelinų radau tik vienoje. Šaltibarščiai su kefyru, suprantama yra sovietiniai rusiško „obščepito“ valgis ir vadintis tautiniu lietuvišku patiekalu neturi teisės.

Pavyzdys: lenkai teigia, kad cepelinai jų nacionalinis patiekalas, mes, lietuviai, manome, kad jis yra mūsų.

Klysta visi, kas mano, kad lietuviai ką nors yra perėmę ar gavę iš lenkų. Iš tiesų lenkai savo virtuvę sukūrė iš aplinkinių tautų – pirmiausiai lietuvių, po to vokiečių, čekų ir net italų – paveldo. Visam pasauliui reklamuojamas „bigosas“ yra Lietuvos kareivių kopūstų ir mėsos troškinys – bigas. Sriuba „žurek“ – tai jau į užmarštį beveik nuėjusi lietuviška sriuba žiūrė su kiaušiniais. „Fliakai“ – tai prastas Lietuvos kaimiečių valgis gaminamas iš plėkų, – lenkai net tokio žodžio neturi, nusakančio žarnokus. Tokių pavyzdžių galėčiau išvardinti pluoštais, bet užgaulūs lenkai gali labai įsižeisti.

Kuo mūsų nacionalinė lietuviška virtuvė skiriasi nuo kitų šalių? Ypač nuo kaimynų? Pavyzdžiui, ką latviai, estai turi, ko neturime mes?

Lietuvių tautinė virtuvė nuo aplinkinių tautų nelabai kuo skiriasi, nes visi kaimynai augino, rinko ir ruošė tuos pačius maisto produktus, augino augalus, daržoves, javus, vaisius ir uogas, galvijus, paukščius, medžiojo ir žvejojo tai, kas buvo gaunama šiose gamtinėse sąlygose. Gal labiau išskirti reikėtų estus, kurie gyveno atšiauresnėse gamtinėse sąlygose ir jų maisto produktų racionas buvo skurdesnis.

Ar galima teigti, kad mūsų nacionalinė virtuvė ypač kaloringa?

Terminą „kaloringumas“ sugalvojo mitybos nesuprantantys dietologai. Lietuviai, gyvendami atšiauresnėse sąlygose, savo mityboje vartoja riebesnius valgius organizmo gyvybinėms funkcijoms palaikyti, todėl kai kurių valgių nevertėtų siūlyti kitų kraštų gyventojams, ypač turistams.

Ryškėja tendencija, kad lietuviai ima gaminti italų, kinų, prancūzų nacionalinius patiekalus. Ar tikrai lietuviška virtuvė nyksta?

Tai ne tendencija, tai didžiulė bėda, svarbiausiai, kad apie tas virtuves lietuviai mažai ką išmano ir gaunasi, kad diletantai ruošia maistą profanams...

Pakalbėkime apie gėrimus: ar turime nacionalinių gėrimų? Pavyzdžiui, alus.

Išskyrus midų ir midaus trauktines, nėra nė vieno tautinio gėrimo. Maisto prekių parduotuvėse yra tik giros, alaus, degtinių, trauktinių ir likerių surogatai. Tie gėrimai, kuriais Lietuva galėtų didžiuotis, niveliuoti ir šiandien gaminami tik snarglėtų paauglių džiaugsmui. Juos pakeitė nuodingi gėrimų surogatai.

Ar tiesa, kad „kriaušių skonio“ gėrimas išgaunamas varį mirkant chemikaluose? Kokius triukus naudoja gamintojai, kad gėrimui suteiktų „melionų skonio“, „braškių skonio“ gėrimą?

Keliais sakiniais į šį klausimą atsakyti neįmanoma. Juos vartojant jau atsitiko didžiulė bėda – nuo gazuotų limonadų, „girų“, energinių gėrimų ir „sidrų“ net 14-15 metų berniukai pradėjo sirgti prostatos išviešėjimu (tai – prasigėrusių ir nupezusių 60-mečių liga), jaunuoliai seksualiai nepajėgūs, todėl, santykiaudami su merginomis, reikalauja oralinio sekso. Bet tai nepadeda. Ar ne todėl didėja brutalaus elgesio su merginomis atvejai, išprievartavimai?

Sakoma, kad vyriškumui palaikyti labai naudinga žuvis. Ar Lietuvoje įmanoma nusipirkti geros, šviežios žuvies? Gal atvežtinę mėsą verta keisti vietine žuvimi?

Vieną kitą žuvį galima rasti ant prekystalio, bet jos beprotiškai brangios. Visos „lašišos“, kurios parduodamos Lietuvoje, yra beveislės, cheminiais augimo stimuliatoriais, cheminiais vaistais ir cheminiais dažikliais nupenėtos raudonos žuvienos žuviagyvės. Jūrų ešeriai, beveik visos Baltijos menkės yra užsikrėtusios kirmėlėmis. Baltijos jūros žuvys taip pat beveik visos yra pavojingos mitybai. Per 60 proc. Baltijoje pagaunamų menkių yra užkrėstos kirmėlėmis.

Ypač blogos kokybės, pavojingos gyvybei yra šaldytos žuvys. Pagal Europos standartus atlaidinus šaldytas žuvis turi būti ne daugiau 4 % vandens, o Lietuvoje parduodamose – jo yra net 60 proc. Ypač prastos kokybės yra rūkytos žuvys, mat dažniausiai rūkomos išimtos iš apyvartos, brokuotos žuvys.

#    Comments [0] |

Per daug protinga kad butu namu seiminke

Louise Kirk baigė Oksfordą, bet pasirinko namų šeimininkės „karjerą“. Moteris didžiuojasi savo pareigomis, o išsilavinimą ir protą naudoja vaikų švietimui. Jos trys vaikai geriausi mokiniai prestižinėse mokyklose, o vyriausia dukra ką tik sužinojo įstojusi į Oksfordo universitetą.

Debatus Europoje apie moteris, baigiančias geriausius pasaulio universitetus, bet pasirenkančias ne karjerą, o vaikų auginimą, sukėlė Danijos premjerė Helle Thorning-Schmidt, viešai pareiškusi, kad moteris švaisto veltui savo išsilavinimą“ ir renkasi vaikų auginimą namuose.

Ar tikrai moteris gali būti per daug protinga, kad taptų namų šeimininke? Louise Kirk sako, kad yra girdėjusi nuomonių, jog geras išsilavinimas tampa pareiga siekti karjeros aukštumų. Tačiau Louise Kirk su tokia nuomone nesutinka: „Visada norėjau gauti geriausią išsilavinimą, bet niekada negalvojau apie karjerą. Nuo pat įstojimo į universitetą aiškiai žinojau, kad mano tikslas susilaukti vaikų ir jiems skirti visą savo laiką bei žinias, - sako Louise. - Oksforde išmokau, kaip analizuoti, diskutuoti, pasitikėti savimi - visas savo žinias sėkmingai perdaviau vaikams. Motinystė yra didelis išbandymas, tarsi karjera, kur visos žinios nuolatos reikalingos: nuo maisto gaminimo iki diplomatijos“.

Organizacijos, vienijančios vaikus namie prižiūrinčias moteris, vadovė Anna Lines sako: „Buvo laikai, kai požiūris, kad moteris negali siekti karjeros buvo atgyvenęs. Šiandien gajus priešingas požiūris - išsilavinusi moteris negali likti namuose, bet ir jis jau atgyvenęs. Kiekviena moteris turi teisę rinktis tokį gyvenimą, kokio ji nori, - sako A. Lines. - Vaikų auginimas nėra vien tik maitinimas, skalbimas ir namų tvarkymas. Vaiką auginantys tėvai formuoja vaiko asmenybę, charakterį, vertybes, gebėjimus.“

Danijos premjerė H. Thorning-Schmidt turi dvi dukras - 14 metų Johanną ir 12 metų Camillą. Mergaitės vaikų darželį lankė nuo vienerių, o pradėjusios eiti į mokyklą likdavo prailgintoje grupėje, nes mama dažnai dirbdavo viršvalandžius. H. Thorning-Schmidt ne kartą žurnalistams yra sakiusi, kad, jos nuomone, karjeros siekiančiai motinai toks vaikų auginimo modelis yra pats tinkamiausias. Louise Kirk nesutinka. Jos tėvas buvo diplomatas, o motina siekė karjeros, tad ją užaugino auklė. „Visada jaučiau mamos trūkumą. Nenorėjau, kad taip pat jaustųsi mano vaikai“, - sako Louise, kuri jau dvidešimt metų augina vaikus. Jų turi keturis - 20 metų Edwardą, 18 metų Eleanorą, 16 metų Francis ir 14 metų Henry. „Nuo pat mažumės lavinau savo vaikus. Jie pradėjo kalbėti daug anksčiau nei kiti vaikai, o platus jų žodynas stebindavo net suaugusius. Jie turėjo pakankamai laiko žaidimams, bet niekada nenuobodžiaudavo, nes sugalvodavau jiems įdomių lavinančių užsiėmimų. Namuose neturėjome televizorius, tad vaikams neliko nieko kaip tik įnikti į knygas. Eleonora pradėjo rašyti ir parašė net 9 knygas“.

Kaip dabar jaučiasi Louise, visą gyvenimą paskyrusi vaikams, kurie jau suka savo keliais ir netrukus pradės savarankišką gyvenimą? „Man niekada netrūko ambicijų. Kai ištuštės namai, skirsiu daugiau laiko tarptautinei edukacijos programai Alive to The World“, - sako Louise.

Diane Houston, Kento universiteto psichologijos profesorė, mano, kad moterys, savo gyvenimą skyrusios vaikams, negali išvengti gailesčio, jog nepasinaudojo karjeros galimybėmis. „Mano tyrimai rodo, kad vaikams palikus namus, motinos jaučia tuštumos jausmą ir pradeda gailėtis neišnaudotų karjeros galimybių. Tokios moterys dažniausiai ne tik suteikia puikias galimybes vaikų išsilavinimui, bet ir vyrų karjerai. Kai vaikai palieka namus, moterys jaučiasi vienišos. Vaikai kuria savo šeimas, o vyrai užsiėmę savo karjera,“ - sako D. Houston.

#    Comments [0] |

Keptos krevetes su makaronais

Paragaukite gardžių kiniškų makaronų su keptomis krevetėmis ir puikiu daržovių padažu.

Jums reikės:

8-12 didelių virtų tigrinių krevečių, išlukštentų,

5 pomidorų, supjaustytų gabaliukais,

4 susmulkintų česnako skiltelių,

1 supjaustyto svogūno,

1 susmulkintos aitriosios paprikos (jei nemėgstate valgyti aštriai, sėklytes pašalinkite),

1 nykščio dydžio imbiero,

1 arbatinio šaukštelio cukraus

3 didelių šaukštų žemės riešutų aliejaus,

200g plonų kinietiškų makaronų, pavirtų 3 minutės ir nusausintų.

 

Paruošimo būdas:

1. Įkaitinkite aliejų.

2. Inde sumaišykite pomidorus, česnaką, svogūnus, pipirą, imbierą ir cukrų. Kepkite keptuvėje, kol visos daržovės suminkštės.

3. Į keptuvę sudėkite makaronus ir krevetes. Išmaišykite. Uždenkite ir ant vidutinės ugnies šildykite apie 10 minučių.

#    Comments [0] |

Gydanti meno galia

Bostono vaikų ligoninė pirmoji JAV pradėjo plačiai taikyti meninius užsiėmimus, kaip vieną iš gydymo priemonių. Gydytojų teigimu, praktika reikalinga, prasminga ir naudinga.

Jasonas Springeris iš Bostono vaizduojamosios dailės muziejaus kiekvieną savaitę pasakoja apie meną ir leidžia mažiesiems pacientams patiems išbandyti savo jėgas. Šį vakarą visi vaikai daro tradicinius kiniškus žibintus. J. Springeris pasakoja apie žibintų atsiradimą, dekoravimą ir rodo meno istorijos knygas, tada duoda reikalingų priemonių, kuriomis naudodamiesi vaikai galės patys pasigaminti kinišką žibintą. Norėdamas įkvėpti mažuosius kūrėjus J. Springeris per projektorių paleidžia skaidrių kolekciją, kurioje užfiksuoti Azijos meno ekspozicijos kūriniai. „Galite semtis įkvėpimo iš gamtos: prisiminkite medžius, kalnus...“

J. Springeris Bostono ligoninėje veda meninius užsiėmus nuo 2007 metų. Jis sako, kad užsiėmimai susilaukia vis daugiau vaikų dėmesio ir gydytojų palankumo, todėl ateiti į ligoninę jam tenka vis dažniau. „Menas ne tik puikus būdas atsipalaiduoti ir atitraukti mintis nuo ligos. Vaikai pasineria į fantazijos pasaulį. Jų vaizduotė vertinama. Ji tampa daug svarbesne už ligą. Kūryba - puikus būdas suteikti vaikams optimizmo ir vilties. Sergantys vaikai vertina bendravimą su suaugusiu, kuris nėra susijęs su jų liga. Nuolat besijaudinantys tėvai ir tik liga susidomėję gydytojai. Ligoninės aplinka slegia. Menas leidžia atitrūkti nuo kasdienybės“, - sako J. Springeris.

Nuo 2009 metų net 45 proc. JAV ligoninių ir slaugos namų taikoma meno programa. Mokslininkai teigia, kad meno užsiėmimai veiksmingas būdas įveikti stresą, būdingą ligoniams. Pastebėta, kad tai pigesnis ir efektyvesnis būdas nuraminti ligonius nei kitos priemonės.

#    Comments [0] |

Dieta pagal horoskopa

Šylant orams, plonėja drabužių sluoksnis ir ryškėja kūno linijos. Ne vienas yra priverstas pagalvoti apie dietą ar sveiką gyvenseną. Zodiako ženklas tam turi labai didelę įtaką, tad atsižvelgus į astrologinius patarimus trokštamų rezultatų pasiekti gali būti daug paprasčiau nei manote.

Taigi kaip maitintis žvaigždės pataria visiems horoskopų ženklams.

AVINAS

Avino jautriausi organai – smegenys, akys ir veido raumenys. Numesti svorio Avinui gali būti nelengvas uždavinys, vien jau dėl to, kad rezultato jis tikisi iš karto. Patariama užsibrėžti konkretų tikslą, pavyzdžiui, sportuoti, kol įlys į senus, dabar jau mažus džinsus.

Valgyti kuo daugiau: grūdų, šakniavaisių.
Vengti: aštraus maisto, raudonos mėsos.

JAUTIS

Jaučio jautriausi organai – gerklos, skydliaukė ir liežuvis. Jis mėgsta gerą maistą, ypatingai mėgautis juo atsipalaidavus, specifinėje aplinkoje. Valgyti jam pramoga. Todėl dietai dažnai trukdo valios stoka. Patariama sportuoti, skambant puikiai mėgstamai ritmingai muzikai, puikiai tiktų – aerobika, šokiai. Nepamirštant palepinti savęs laisvu vakaru, veikiant kažką įdomaus.

Valgyti kuo daugiau: vaisių salotų, kopūstų, virtų daržovių, pagardintų prieskoniais, sriubų.
Gerti kuo daugiau: arbatų ir sulčių.
Vengti – badauti.

DVYNIAI

Dvynių pečiai ir pirštai labai glaudžiai yra susiję su nervų sistema. Jie labai energingi tiek fiziškai, tiek psichiškai, tad visą tai atiduoda dietai, todėl dažnai jos metu tampa nervingi. Norint to išvengti patariama pradėti domėtis netradiciškomis ar egzotiškomis sporto rūšimis, pavyzdžiui, pilvo šokiu. Arba kasdien stengtis atlikti vis kitokius pratimus.

Valgyti kuo daugiau: truputį apvirtų daržovių, riešutų, juodos duonos.
Vengti: neapdorotų maisto produktų, grūdų, šakniavaisių, mielinių maisto produktų, rafinuoto cukraus.

VĖŽYS

Vėžio jautriausi organai – krūtinės ląsta ir krūtinkaulis. Vėžys labiausiai iš visų Zodiako ženklų myli maistą, ypač jį gaminti. Tad jam laikytis dietos yra be galo sunku. Pasisekė tiem, kuriems patinka vegetariški patiekalai ar liesas maistas. Kuriems tai svetima – patariama susidomėti vegetarizmu ir pradėti gilintis į jo gamybą, stebinant savo ir namiškių skrandžius. Sportuoti geriausia namie, nes sunku įsivaizduoti namisėdą Vėžį sporto klube. Tad vertėtų įsigyti treniruoklį.

Valgyti kuo daugiau: kviečių, avižų, ryžių, jūros dumblių, pieno produktų, natūralių produktų.
Vengti: riebaus maisto, pieno, saldainių, mielinių maisto produktų, duonos ir druskos.

LIŪTAS

Liūtas turėtų labiausiai saugoti širdį ir stuburą. Būtent dėl širdies, ne vien dėl svorio liūtui yra reikalinga dieta. Kadangi liūtas laimingiausias jaučiasi apsuptas draugų ir artimųjų, mesti svorį jam taip pat patariama kartu su kažkieno palaikymų. Pavyzdžiui, veiksminga susirasti rytinio bėgiojimo partnerį.

Valgyti kuo daugiau: citrinų, jogurto, garstyčių, kopūstų.
Vengti: aštraus maisto, raudonos mėsos.

MERGELĖ

Mergelės jautriausia virškinimo sistema, apimanti skrandį, žarnas ir pilvą. Šio Zodiako ženklo atstovai labai praktiški žmonės, dažnai besidomintys sveika gyvensena, ypač mitybą. Todėl bėdų su dieta neturėtų kilti. Dar reikėtų prisiminti ir Mergelės pareigos jausmą. Sportuoti jai taip pat sekasi lengvai, nes dažniausiai prieš tai nuosekliai išsianalizuoja pasirinktą sporto šaką ir visa galva į ją pasineria.

Valgyti kuo daugiau: liesos mėsos, pieno produktų, daržovių.
Vengti: neapdorotų maisto produktų, citrusinių vaisių.

SVARSTYKLĖ

Silpniausia vieta – inkstai ir apatinė nugaros dalis. Tai labai socialūs, pasilinksminimus mėgstantys žmonės. Tad jau aišku, kad į sporto klubą reikėtų užsirašyti bent su keliais draugais. Geriausias būdas svarstyklėms mesti svorį – susidomėti šokiais ar susirasti būrelį draugų, dažnai organizuojančių sveiko maisto vakarėlius, pietus, iškylas.

Valgyti kuo daugiau: citrinų, jogurto, garstyčių, kopūstų.
Vengti: aštraus maisto, raudonos mėsos.

SKORPIONAS

Vertėtų saugoti lytinius organus ir šlapimo pūslę. Tai labai motyvuotas ženklas, kuriam patinka konkurencija, tad lieknėti patariama kartu su kažkuo lenktynių principu. Jis mėgsta egzotišką virtuvę, aštrų maistą, eksperimentus su maistu. Taigi dieta – dar vienas eksperimentas. Geriausia svori mesti jogos pagalba.

Valgyti kuo daugiau: kviečių, ryžių, avižų, jūros dumblių, pieno produktų.
Vengti: pieno saldainių, mielinių produktų.

ŠAULYS

Silpni organai – kepenys ir dubens kaulai. Stipria valia pasižymintis ženklas, kuriam patariama rinktis griežtą dietą ir kovos menus.

Valgyti kuo daugiau: grūdų ir šakniavaisių.
Vengti: kiaulienos, žuvies, miltinių patiekalų.

OŽIARAGIS

Jautriausi – oda, kaulai, dantys. Šiam pavyduoliui ir prabangos mylėtojui puiku mesti svorį – gurmaniškos dietos, gimnastikos ar fitneso pagalba. Labai tikėtini puikūs rezultatai.

Valgyti kuo daugiau: vaisių salotų, kopūstų, virtų daržovių, pagardintų prieskoniais, sriubų.
Gerti kuo daugiau: arbatų ir sulčių.
Vengti – badauti.

VANDENIS

Jautrūs kulkšnys ir blauzdos. Labai mėgsta naujoves, kurios greitai atsibosta. Dėl to pasiryžta netikėčiausiems dalykams. Tad ir labiausiai neįkandama dieta, Vandeniui gali būti tik dar vienas iššūkis. Sportas – nuo žongliravimo iki kardų rijimo. Svarbu, kad nenuobodu ir pelno dėmesį.

Valgyti kuo daugiau: truputį apvirtų daržovių, riešutų, juodos duonos.
Vengti: neapdorotų maisto produktų, grūdų, šakniavaisių, mielinių maisto produktų, rafinuoto cukraus.

ŽUVYS

Vertėtų patausoti kojas, o ypač jų pirštus. Jos niekur neskubančios, šiaip ir nemėgstančios tempo, kasdieniškų įsipareigojimų. Tad dieta gali ne visada pavykti ir kartais būti praskaidrinama skiltele šokolado. Labiausiai tinka joga arba svarmenų kilnojimas.

Valgyti kuo daugiau: kruopų, jūros gėrybių.
Gerti kuo daugiau: daržovių sulčių.
Vengti: morkų, kopūstų, šparagų, riebios žuvies.

#    Comments [0] |

Kaip gyditi podagra

Daugelis sergančiųjų lėtine liga – podagra – ne visada gali vartoti šiai ligai gydyti skirtus preparatus: jautrumas bei alerginės reakcijos veikliajai medžiagai, dažniausiai vyrams būdingos ligos simptomus leisdavo apmalšinti tik dietomis ir sportu. Dabar, po 40 metų pertraukos, pasirodė preparatas, kurio pagrindinė veiklioji medžiaga yra febuksostatas, leisiantis gydyti daugiau pacientų.

„Iki šiol Lietuvoje gydyti podagrai, kuri pasireiškia šlapimo rūgšties kiekio kraujyje padidėjimu, ir dėl to atsirandančiais sąnarių uždegimais, buvo vienas vaistas, kurio veiklioji medžiaga – alopurinolis. Pradėjus naudoti vaistiniuose preparatuose naują veikliąją medžiagą, atsirado galimybė gydyti ir tuos pacientus, kurių organizmas dėl įvairių priežasčių netoleruoja alopurinolio“, – sako Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikų Reumatologijos skyriaus vedėja, Lietuvos reumatologų asociacijos narė prof. Irena Butrimienė. Ji taip pat pastebi, kad sergančiųjų podagra amžius jaunėja: prieš dvidešimtmetį su pirmu ligos priepuoliu kreipdavosi vyresnio amžiaus vyrai (50-60 metų), o dabar vis dažniau kreipiasi jauni vyrai – net nesulaukę 40 metų.

Podagra susergama organizme sutrikus šlapimo rūgšties apykaitai. Dėl kraujyje ir kituose organizmo skysčiuose padidėjusio šlapimo rūgšties kiekio atsiranda natrio uratų kristalų, kurie nusėda sąnariuose ir audiniuose aplink juos, taip pat vidaus organuose. Paprastai padidėjusi šlapimo rūgšties koncentracija nejuntama, liga toliau vystosi žmogui to nejaučiant.

Pasak prof. I. Butrimienės, pirmasis podagros klinikinis simptomas – priepuolis, kurio metu per labai trumpą laiką vienas sąnarys (dažniausiai – pėdos didžiojo piršto, čiurnos, kelio) sutinsta, parausta, tampa itin skausmingas, žmogui gali pakilti temperatūra. „Podagrai progresuojant, tarpai tarp priepuolių trumpėja, o patys priepuoliai ilgėja. Šios ligos negydant vystosi lėtinis sąnarių uždegimas, širdies, kraujagyslių ir inkstų pažeidimai, – atkreipia dėmesį specialistė, pabrėždama, kad išsiaiškinti, ar sergama šia liga padeda kraujo tyrimai. „Podagra sergantiems žmonėms dažnai yra padidėjusi rizika sirgti širdies ir kraujagyslių ligomis, cukriniu diabetu, todėl tikslinga sekti arterinį kraujo spaudimą, kūno svorį, cholesterolio ir gliukozės kiekį kraujyje“, – atkreipia dėmesį prof. I. Butrimienė.

Podagra dažniausiai serga valgantys sočiai ir riebiai, daug mėsos, taip pat – dažniau vartojantys alkoholinius gėrimus. Dauguma sergančiųjų yra vyrai, nes moteris apsaugo moteriški hormonai – estrogenai. Tačiau menopauzės metu, kai šių hormonų sumažėja, podagra gali susirgti ir moterys. Taip pat nemažai lemia paveldimumas, antsvoris, tokie organizmo veiklos sutrikimai, kaip inkstų nepakankamumas, arterinė hipertenzija ir kt. Lėtinės ligos gydymas susideda iš dviejų etapų. Pirmasis – ūmaus priepuolio gydymas, kai malšinamas skausmas ir uždegimas. Antrojo etapo metu vaistais ir dieta mažinama šlapimo rūgšties koncentracija kraujyje. Jei pacientas vartoja vaistus ir laikosi tam tikrų gydytojo nurodytų taisyklių, podagros priepuolių galima išvengti.

1998 m. įkurta Lietuvos artrito asociacija (LAA) vienija reumatinėmis sąnarių ligomis sergančiuosius, gydytojus reumatologus, pacientų bendrijas ir klubus, kurių šalyje veikia 9. Siekdama padėti sąnarių ligomis sergantiems žmonėms gyventi visavertį gyvenimą, asociacija organizuoja savo nariams susitikimus su sveikatos bei socialinės sferos specialistais, leidžia periodinį leidinį „Artritas“, įvairius informacinius lankstukus, bukletus ir knygelės. LAA yra Europos kovos prieš reumatą lygos (EULAR) narė, Baltijos šalių reumato asociacijų tarybos narė, Lietuvos pacientų organizacijų atstovų tarybos narė, dalyvauja Europos žmonių, sergančių sąnarių ligomis, Trečiojo tūkstantmečio manifesto (PARE Manifest) veikloje.

#    Comments [0] |

Angliskas morku pyragas

Kaip iškepti skanų, burnoje tirpstantį morkų pyragą, kuris nustebintų visą šeimą? Šis morkų pyrago receptas jau amžių Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje laikomas geriausiu, tiesiog tobulu..

Jums reikės:

(tešlai)

150g ištirpinto sviesto,

šiek tiek kieto sviesto kepimo indo ištepti,

150 g rudojo cukraus,

3 kiaušinių,

200g rupių miltų,

1 arbatinio šaukštelio kepimo miltelių,

½ arbatinio šaukštelio druskos,

1 arbatinio šaukštelio cinamono,

½ arbatinio šaukštelio maltų muskato riešutų,

1 apelsino odelės, nutarkuotos,

100g razinų,

200g morkų, nuskustų ir smulkiai sutarkuotų,

100g pekano riešutų, susmulkintų ir lengvai pakepintų,

(glajui)

150g lydyto sūrio (švelnaus skonio),

50g rudojo cukraus,

½ citrinos žievelės, sutarkuotos,

½ citrinos sulčių,

Paruošimo būdas:

1. Įkaitinkite orkaitę iki 180 laipsnių. Pasirinktą kepimo indą ištepkite sviestu.

2. Į ištirpintą sviestą suberkite cukrų, sudėkite kiaušinius ir viską išplakite iki vientisos masės.

3. Kitame inde sumaišykite miltus, kepimo indelius, druską, prieskonius, razinas ir po truputį berkite į sviesto, kiaušinio ir cukraus mišinį. Gerai išmaišykite.

4. Tešlą sudėkite į kepimo indą ir kepkite 180 laipsnių temperatūroje 30 minučių.

5. Sumaišykite visus glajaus ingredientus iki vientisos masės ir palikite šaldytuve 30 minučių.

6. Iškepto atvėsusio pyrago viršų ištepkite glajumi ir apibarstykite pekano riešutais. Skanaus!

#    Comments [0] |

Geriausias energijos saltinis gamta

Gydytojas Vitalijus Naumavičius geros savijautos pavasarį komponentais laiko nuosaikius fizinius krūvius, lengvesnį, nedaug kaitintą, švelniai rūgštų maistą ir gebėjimą pasinaudoti tuo, ką duoda bundanti gamta.

Prasidėjus pavasariui vėl susimąstome apie pokyčius, trokštame būti gražesni, tad noro užsukti į sporto salę ar pabėgioti lauke daugėja. „Tačiau svarbu nepersistengti. Juk daugelis esame tingios kompiuterių žiurkės. Jei atpratusiam judėti kūnui duosime per didelį krūvį, organizmas kaip tik gali išsekti. Arba pradės šokinėti kraujo spaudimas, ims skaudėti sąnarius, puls kiti negalavimai. Todėl pirmąsias sportavimo dienas, nesvarbu, gryname ore ar klube, nereikėtų stengtis 100-200 procentų. Mažiausiai porą savaičių reikia leisti kūnui įprasti. Tik sureguliavę fizinio krūvio intensyvumą ir mitybą atėjus vasarai sulauksime tinkamo rezultato. Antraip vėl teks eiti pas gydytojus ir saujomis ryti tabletes“, - perspėja V.Naumavičius.

Kūnas pasako pats

Daugelis įsitikinę, kad atėjus pavasariui organizmui tiesiog privalo trūkti įvairių medžiagų ir norint tą stygių įveikti būtina įsigyti vitaminų ar maisto papildų. Tačiau, anot V.Naumavičiaus, šiuos produktus verta pirkti tik tada, kai atlikęs tyrimus juos skiria gydytojas. Baigus vartojimo kursą, visa, kas reikalinga, vėl privalu gauti iš maisto.

Kūnas pats moka atsirinkti, ko jam stinga. Šaldytuvo varstymas, kai jame kaskart ko nors ieškoma ir nerandama, parodo, kad organizmui ko nors trūksta.

„Jei labai norisi tam tikro maisto, tai ir galima jo valgyti, nesvarbu, ar tai būtų šokolado plytelė, ar bulvės su šonkauliukais. Tik, žinoma, nedera kimšti to paties diena iš dienos ar pernelyg dideliais kiekiais. O jei randi kokio nors maisto, bet juo nepasisotini, vadinasi, reikalingų mineralų arba mikroelementų jame yra labai nedaug“, - aiškina V.Naumavičius.

Kitas būdas sužinoti, kokio konkrečiai maisto mums reikia, - valgyti lėtai. Neskubriai kramsnodami sąmoningai suvokiame, ko iš tikrųjų norime, kas skanu. Jei koks nors maistas buvo gardus, o vėliau - nebe, vadinasi, jau pasiėmėme iš jo tai, ko reikėjo.

Detoksikantai ir antioksidantai

Gauti daugiau jėgų padės ir pavasario gamta. V.Naumavičius pataria paskanauti vitamino C turtingų rūgštynių, iš jų pagamintų salotų. Anksčiau teigta, esą šiame augale per daug rūgščių, o tai kenkia inkstams. Tačiau naujausi tyrimai rodo, kad rūgštynės nėra toksiškos inkstams, juolab kad tai sezoninis, ne nuolat valgomas augalas.

Vertėtų pasiskinti beržų pumpurų ir netrukus pasirodysiančių pirmųjų lapelių. Gydytojo teigimu, tai vienas geriausių lietuviškų detoksikantų ir antioksidantų. Iš jų derėtų pasidaryti organizmą valančios arbatos. Pumpurai yra aktyvesni, o lapeliai veikia švelniau.

Netrukus galėsime prisirinkti ir dar vieno detoksikanto - dilgėlių. Jos, pasak V.Naumavičiaus, yra tikras džiaugsmas kepenims. Kai kas mano, kad dilgėlės neigiamai veikia kraujo krešėjimą. Tačiau ne per daug koncentruotas ir malonus skoniui dilgėlių antpilas kraujo nesutirštins, bet organizmą išvalys tikrai gerai. Dilgėlės tinka ir tuo atveju, jei žmogus jaučia sąnarių negalavimą.

Natūralūs tonikai

Štai pušų pumpurai, kurie netrukus irgi išlįs, veikia tonizuojamai. Prisiskabius pumpurėlių, dalį galime suvartoti dabar, dalį - sudžiovinti. V.Naumavičiaus teigimu, šis stiprus tonikas atgaivins ir suteiks energijos, sustiprins inkstus bei kepenis, jis naudingas ir potencijai.

„Jei laukia sunkūs darbai ar dideli krūviai, porą pumpurų įmeskite į arbatą - žaliąją ar juodąją. Pumpurai tiks ir prie beržų užpilo. Tokie gėrimai ir stiprina organizmą, ir yra malonaus skonio“, - sako V.Naumavičius.

Dar vienas, tik kiek sudėtingesnis būdas suaktyvinti organizmą - pasigaminti citrinvyčio miltelių. Dabar labai palankus metas prisirinkti šio vijoklinio augalo, auginamo prie namų ir soduose, stiebų. Juos sumalus, po nedidelį šaukštelį dėti į puoduką ir pasidaryti labai skanios arbatos, dar geriau - su medumi.

Pravers ir moksleiviams

Tonizuojantys gėrimai su citrinvyčiu ar pušų pumpurais padėtų ir moksleiviams, kurie, ruošdamiesi egzaminams, paprastai griebiasi energinių gėrimų ar kavos. V.Naumavičius priminė ir kitą veiksmingą toniką, labai praverčiantį tada, kai trūksta laiko pavalgyti. Į žaliąją arbatą reikia įpilti karšto pieno, įmesti gabalėlį sviesto ir žiupsniuką druskos. Toks gėrimas palaiko organizmo gyvybingumą ir nekenkia sveikatai.

„Kad smegenys veiktų gerai, pirmiausia reikia kuo daugiau oro. Deguonis - pats svarbiausias protinei veiklai. Be to, maiste turi būti ir kiek riebalų. Šiuo atveju tiks nedidelis gabalėlis sviesto ar sūdytos šoninės“, - pataria V.Naumavičius.

Antibiotikai iš gamtos

Dėl pavasario orų kaitos varginant peršalimams, slogai, gydytojas pataria pakvėpuoti į retesnio audinio medžiagą suvyniotų pjaustytų svogūnų. Kai užgulta nosis, dera neužmiršti garstyčių. Jei peršalimas kamuoja ilgiau, vertėtų pasidaryti lauro lapų arbatos. Dar viena priemonė - krienai. Ir jie, ir svogūnai, ir garstyčios yra natūralūs antibiotikai. Esant kokiai nors nelabai stipriai infekcijai šių augalinių vaistų organizmui turėtų pakakti.

Be pykčio

V.Naumavičius atkreipia dėmesį, kad šylant orams reikėtų mažiau vartoti riebaus maisto, atsisakyti kaloringų troškinių, patiekalų su spirgučiais, pereiti prie lengvesnių, nedaug kaitintų patiekalų, daržovių sriubų, vartoti šiek tiek žalumynų. Bet nepersistengti, nes žalumynai yra vėsinantys. Dar ne vasaros metas, kad pereitumėme prie šaltibarščių. Pavasarį tinka jogurtas, bet jo negalima vartoti tiesiai iš šaldytuvo, jis turi būti kambario temperatūros.

Dabar dar labai tinka ir rauginti kopūstai, ir obuolių sultys. Abu šie produktai ramina bei maitina kepenis. O pavasarį kepenis reikia labai saugoti, vengti jas dirginti, nes jos ir taip sudirgusios. Pagal kinų mediciną kepenys yra atsakingos už emocijas. O kai kepenų resursai mažėja - žmogaus dirglumas didėja.

Jeigu persekioja prasta nuotaika, gydytojas siūlo ir tokį retai mūsų krašte taikomą būdą - chrizantemų žiedų arbatą. Anot V.Naumavičiaus, ji puikiai apramins, leis atsikratyti pykčio ir dirglumo.

#    Comments [0] |

Ar medicina padeda buti geresniais tevais?

Visi tėvai žino kaip sunku susitvardyti ir išlikti ramiais, kai vaikas neklauso. Melissa McClement, mama iš Didžiosios Britanijos kartu su vyru ir dukra lanko meditacijos užsiėmimus. Jos teigimu, meditacija padeda jai būti geresne mama.

„Manau, kad daugelis tėvų galvoja, jog mūsų šeima pamišusi, - sako Melissa. - Bet meditacija tikrai padeda išlaikyti ramybę namuose ir nepasiduoti neigiamoms emocijoms, kai dukra zyzia, verkia ar neklauso. Nežinau, kaip man pavyktų neišprotėti kiekvieną dieną leidžiant namuose su dukra, be meditacijos. Svarbiausia, kad ji patinka ir Pheobei“.

Melissai stresą keldavo jos dukra Pheobe. Hiperaktyvi mergaitė nė sekundei nenustovi vietoje, o susinervinusi namuose sukeldavo siaubingą sumaištį. „Ji klykdama krisdavo ant žemės ir mums niekaip nesisekdavo jos nuraminti. Siaubingiausia, kad ji taip elgdavosi ir viešumoje. Pavyzdžiui, kavinėje, nes tuno sumuštinis nebuvo toks, kokio ji tikėjosi“, - pasakoja Melissa.

Išbandyti meditaciją jai pasiūlė vyras. Jis pirmas pradėjo lankyti meditacijos kursus, norėdamas įveikti darbo sukeliamą stresą. „Nemaniau, kad meditacija bus veiksminga, bet netrukus pamačiau, kad mano vyras pasikeitė. Jis tapo daug ramesnis ir net įveikė nemigą. Nusprendžiau išbandyti meditaciją, bet ne viena, o su Pheobe.“ Moteris pasakoja, kad užsirašyti į kursus „Budos centre“ jai buvo nelengva. „Esu ateistė ir bijau visokių religijų bei religinių organizacijų. Tačiau man tikrai reikėjo imtis priemonių ir įveikti problemas, kylančias dėl Pheobes elgesio. Apsisprendžiau“.

Mellisos nusivylimui, meditacijos buvo mokomi tik tėvai, o vaikams leidžiama žaisti ir piešti, bet jie privalėjo viską daryti labai tyliai. „Po kelių mėnesių lankymosi meditacijos kursuose, dukra savo noru prisijungdavo, kai bandydavau medituoti namuose. Nusprendžiau nebelaukti ir naudoti nusiraminimo bei atsipalaidavimo pratimus kiekvieną kartą, kai susinervindavau dėl Pheobe elgesio. Nepatikėsite, ji pradėjo mane mėgdžioti. Dabar medituojame reguliariai. Nors Pheobei nieko nesaukiau, bet jos elgesys pasikeitė, o mūsų santykiai pagerėjo“, - sako Mellisa.

#    Comments [0] |

Kaip nenukenteti nuo kompiuterio

Daugumai naudojimasis kompiuteriu - tarsi stebuklas. Jis tapo pagalbininku mokantis, dirbant, bendraujant, tačiau visuomenės sveikatos specialistai įspėja, kad už ilgalaikį ir neatsakingą naudojimąsi kompiuteriu, sumokame savo sveikata. Labiausiai nukenčia akys, vystosi priklausomybė kompiuteriui.

Psichologai teigia, jog priklausomybė nuo kompiuterio yra tokia pati kaip ir priklausomybės nuo tabako, alkoholio, narkotikų, azartinių lošimų. Specialistų duomenimis apie 10% kompiuterio ar interneto vartotojų yra visiškai priklausomi. Kompiuteris ypač kenkia vaikų akims. Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro specialistai, apibendrinęs 2011/2012 m. m. mokinių sergamumo duomenis, išskiria, kad daugiau kaip pusė (58,2 proc.) mokinių turi regos sutrikimų – dominuoja toliaregystė, trumparegystė ir astigmatizmas. Daugiausia regos sutrikimų diagnozuota 1– 4 klasių grupės mokiniams.

“Vaikams, praleidžiantiems daug laiko prie kompiuterio atsiranda ne tik regos bet ir psichoneurologiniai, kaulų ir raumenų sistemos sutrikimai, nutukimas. Tėveliai turėtų prižiūrėti, kiek laiko jų atžala naudojasi kompiuteriu ir užtikrinti, kad darbas kompiuteriu būtų saugus “, - sako Klaipėdos m. visuomenės sveikatos biuro atstovė Ramunė Januškaitė. Visuomenės sveikatos specialistė su kompiuterių daroma žala sveikatai supažindino Klaipėdos Gedminų ir A. Rubliovo pagrindinių mokyklų moksleivius.

Saugokite akis!

Per dieną 9 – 12 metų vaikams patartina prie kompiuterio praleisti ne daugiau kaip 45 minutes, darant 15 minučių pertrauką. Vyresniems – iki 2 valandų, kas 30 minučių darant pertraukas, kurių metu būtina pakeisti kūno padėtį – pasivaikščioti, atlikti akių mankštos pratimus arba nors pažiūrėti į toliau esančius daiktus. Akims mažiau kenkia didesnės įstrižainės bei didesnio dažnio (per 70 Hz) monitoriai. Ilgai žiūrint į vieną tašką, akys nemirksi, išsausėja ragena. Apsaugoti akis nuo išdžiūvimo gali mirksėjimas ir dirbtinės ašaros.

Dirbdami kompiuteriu nepamirškite daryti pertraukų. Jų metu atsistokite, pavaikščiokite, atlikite mankštos pratimus, skirtus akims, nugarai, pečiams. Jei leidžia galimybės pertraukėles praleiskite gryname ore. Palepinkite akis masažu:

· Akims padės kas 30-40 minučių atliekama akių mankštą, kuri užtruks apie 3 minutes.

· Stipriai užsimerkite ir plačiai atmerkite akis. Kartoti– 6 kartus (30 sekundžių)

· Pažvelgti į viršų 1-2 sekundes, po to nuleisti žvilgsnį žemyn. Kartoti 6 kartus

· Pažvelgti į kairę1-2 sekundes, po to į dešinę. Kartoti 6 kartus

· Greitai mirksėkite 10 sekundžių

· Akimis sukite po 4 ratus pagal laikrodžio rodyklę, po to į priešingą pusę

· Tą patį pratimą atlikite užmerktomis akimis

· Uždenkite akis delnais 2-3 sekundėms

Pasirinkite tinkamą apšvietimą

· Jeigu apšvietimas yra netinkamas, gali pradėti skaudėti ne tik akis, bet ir galvą

· Šviesos kiekis turėtų būti optimalus, kad ekranas būtų aiškiai matomas

· Per ryški šviesa atsispindi ekrano paviršiuje, todėl ilgiau dirbant labai pavargsta akys

· Nuo nepageidaujamų saulės spindulių geriausiai apsaugo žaliuzės

Išsirinkite patogią kėdę

· Dėl netinkamai parinktų baldų gali atsirasti nugaros skausmai, išsivystyti pakitimai kaulų – raumenų, kvėpavimo, širdies sistemose

· Atsiminkite, kad sureguliavus kėdės aukštį, šlaunys turi būti horizontalioje padėtyje, o kojų pėdos patogiai remtis į grindis

· Kėdės sėdimosios dalies polinkio kampas turi būti nežymiai pasviręs į priekį

· Nugara turi patogiai remtis į atlošą. Atlošo išlenkimas turi būti klubų aukštyje

· Porankiai - alkūnės aukštyje

Dirbkite prie tinkamo stalo

· Stalą rekomenduojama statyti prie lango

· Reguliuodami stalo aukštį nepamirškite, kad monitoriaus centras turi būti 15-20cm žemiau akių lygio

· Atstumas tarp klaviatūros apačios ir šlaunų turėtų būti ne mažesnis 5 cm.

· Klaviatūros aukštį sureguliuokite taip, kad plaštaka ir dilbis būtų viename aukštyje, o riešo nereikėtų lankstyti dirbant

· Dabar labai populiarūs kompiuteriniai stalai su slankiojančia lentynėle klaviatūrai. Ji dažniausiai būna pilvo srities lygyje, todėl spinduliuotė tiesiogiai veikia lytines liaukas.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 20 March 2012

Ar tikrai mergaites prastesnes matematikes

Neseniai mokslininkų atlikta apklausa parodė, kad net 71 proc. vyrų savo matematinius sugebėjimus laiko „puikiais“, bet tik 59 proc. moterų taip gerai įvertino savo matematines žinias. Ši mokslinė apklausa iškelia klausimą: ar tikrai vyrai geresni matematikai už moteris? O gal jų pernelyg didelis pasitikėjimas matematiniais sugebėjimais neatitinka tikrovės? Į šį klausimą bando atsakyti geriausi įvairių sričių mokslininkai.

Stereotipas, kad berniukams geriau sekasi matematika yra giliai įsišaknijęs. „Barbie“ gamintojai net yra pagaminę lėlę, ant kurios marškinėlių užrašyta „alergiška algebrai“. Buvęs Harvardo universiteto vadovas ir JAV finansų sekretorius prezidentaujant Bilui Clintonui, Lawrence'as Summersas yra pareiškęs, kad vyrai kur kas geresni matematikai, būtent todėl finansų srityje taip trūksta moterų. Sutapimas ar ne, bet L. Summersui netrukus po šio pareiškimo teko atsistatydinti. Kembridžo universitete 6-tajame dešimtmetyje 10 matematikos studentų vaikinų tekdavo viena mergina. Tačiau net ir garsų universitetą baigusios moterys retai dirbdavo pagal specialybę ir daug dažniau augindavo namuose vaikus, todėl aukštų pasiekimų finansų srityje nepasiekė.

Mokslininkai Janet Mertz ir Jonathanas Kane'as iš Viskonsino universiteto atliko ne vieną tyrimą siekdami sužinoti, ar stereotipas apie prastesnius moterų matematinius sugebėjimus yra teisingas. „Mes atradome, - sako J. Kane'as, matematikos ir informacinių technologijų profesorius, - kad mergaitėms geriau matematika sekėsi tose šalyse, kur moterų teisės buvo mažiau varžomos. Taip pat pastebėjome, kad išsilavinusių ir gerai uždirbančių moterų matematiniai sugebėjimai geresni, o tai tiesiogiai susiję su jų vaikų matematiniais sugebėjimais, nesvarbu, kokia jų lytis. Mamų sugebėjimai turėjo didesnę įtaką vaikų matematiniams gabumams nei tėčių. Vadinasi, moterų matematiniai sugebėjimai turi tiesioginės naudos atžalų, vadinasi, naujos kartos, matematiniams sugebėjimams“, - teigia J. Kane'as.

Janet Mertz ir Johathano Kane'o tyrimas leidžia daryti išvadą, kad matematiniai sugebėjimai nėra įgimti, juos lemia sociologiniai ir kultūriniai faktoriai. Šią teoriją paremia ir Steveno Levitto pastebėjimas, kad tokiose valstybėse, kurioms būdinga lyčių segregacija, pavyzdžiui Bahreine ir Omano Sultonate, moterų matematiniai sugebėjimai kur kas geresni nei vyrų. S. Levittas taip pat pastebėjo, kad mergaitėms geriau sekėsi mokytis matematikos mergaičių mokyklose, nors berniukai religinėse mokyklose matematiką mokėsi prasčiau nei mišriose.

Mokslininkai juokauja, kad dabar tereikia palaukti kol nelygybės tarp lyčių neliks ir tada palyginti skirtingų lyčių matematinius pasiekimus. Jei mokslininkų prielaidos teisingos, mergaitėms matematikoje seksis taip pat gerai kaip ir berniukams, o stereotipas apie dailiosios lyties prastus matematinius sugebėjimus išnyks.

#    Comments [0] |

Balandzio menesio horoskopas zada daug meiles

Meilė ore

Balandžio pradžia susijusi su romantiškomis svajonėmis ir erotinėmis fantazijomis. Ir finansinėje srityje pasitaikys fantastiškų viliojančių pasiūlymų. Daug kas bandys pažaisti su ugnimi, tačiau jiems patartina elgtis atsargiai. Rizikuokite tik tiek, kiek galimų nuostolių galite nesunkiai pakelti. Į jokias finansines spekuliacijas leistis nerekomenduojame. Meilės žaidimai šiuo metu taps ypač pikantiški, bet sadomazochistiniais nukrypimais geriau nesusivilioti.

AVINAS

Žiežirbos lakstys.

Gimę kovo 21–31 d. 

Avinai dabar išgyvens neįtikėtinai jaudinantį laikotarpį. Kas iki šiol gyveno tarsi sustingęs, taps neramus ir užsinorės kažką pakeisti. Gyvenimo pokyčiai – geras dalykas, tik nenusilaužkite sprando!

Gimę balandžio 1–10 d.

Nerūpestingas pavasario laikotarpis: Venera parūpins gerai nusiteikusius verslo partnerius ir kolegas, jūsų laukia emocingi pokalbiai ir įdomūs susitikimai. Gali įsižiebti meilės kibirkštėlė.

Gimę balandžio 11–20 d.

Per daug veržlūs ir įžūlūs Avinai, nuolat galvojantys tik apie save, sužinos savo ribas. Būkite dėmesingi ir tolerantiški aplinkiniams!

JAUTIS

Aš esu toks laisvas!

Gimę balandžio 21–30 d.

Jaučiai dabar galės padaryti kalnus darbų, kuriuos ilgai atidėliojo. Jausitės žvalūs ir kupini jėgų bei veiklos troškimo.

Gimę gegužės 1–9 d.

Šie Jaučiai pajus poreikį patenkinti visus savo erotinius troškimus ir gurmaniškus pomėgius be kompromisų ir apsimetinėjimo. Kodėl ne? Tik nepamirškite savo figūros.

Gimę gegužės 10–20 d.

Dėmesingi pokalbiai ir sugebėjimas įsijausti į pašnekovo būseną padės pasijusti saugiems ir mylimiems. Anksčiau kankinęs nerimas dėl partnerio jausmų išsisklaidys, santykiai gali stabilizuotis.

DVYNIAI

Žvelkite į priekį!

Gimę gegužės 21–31 d.

Po išgyvento nusivylimo Dvyniai norės galvoti apie ateitį ir pamiršti visa, ką nemalonaus patyrė. Geras sumanymas! Likite išmintingi ir neskubėkite verstis per galvą!

Gimę birželio 1–10 d.

Stenkitės kuo daugiau laiko būti su tuo žmogumi, kuris jums svarbus. Venera padovanos jaudinančių valandėlių, kurias praleisite dviese.

Gimę birželio 11–21 d.

Dvyniai galės išvengti nesusipratimų ir nemalonumų, jei daugiau paisys savo jausmų, o ne faktų. Tokiu būdu sukursite pagrindą ilgalaikiam darniam bendradarbiavimui.

VĖŽYS

Atsinaujinimas.

Gimę birželio 22 – liepos 1 d.

Šie Vėžiai turi susitvarkyti savo gyvenimą, išmesti tai, kas nebereikalinga ir nebefunkcionuoja. Išsivaduokite nuo balasto, kol jis jūsų neprislėgė, ir galėsite lengviau atsikvėpti.

Gimę liepos 2–12 d.

Sėkmę lemiantis Jupiteris suteiks ne vieną šansą papildyti savo sąskaitą. Galėsite ramiai mėgautis gyvenimu.

Gimę liepos 13–22 d.

Vėžiai dabar neturi nieko nuskriausti ar pasielgti neteisingai. Pasinaudokite savo taktu, ieškokite kompromisų ir atsiprašykite žmonių, kuriuos įskaudinote. Kai su visais susitaikysite, pradės sektis.

LIŪTAS

Saulėtos perspektyvos.

Gimę liepos 23 – rugpjūčio 2 d. 

Liūtams vėl prasidės sėkmės etapas. Uranas įkvėps juos naujoms ir genialioms idėjoms, Venera pasirūpins, kad jie būtų gerai sutinkami ir neliktų neapdovanoti.

Gimę rugpjūčio 3–12 d.

Liūtai turėtų pasinaudoti vidiniu nerimu ir pagerinti savo materialinę padėtį. Tačiau nepraraskite realybės jausmo, kitaip iš to nieko gero neišeis.

Gimę rugpjūčio 13–23 d.

Kadangi Liūtai pastaruoju metu elgėsi labai diplomatiškai, jie gali tikėtis sėkmės ir pripažinimo darbe. Tai bus geras pagrindas būsimai karjerai.

MERGELĖ

Nusiteikite laimei.

Gimę rugpjūčio 24 – rugsėjo 2 d.

Jums galioja šūkis: gerai suplanuota pradžia – pusė darbo sėkmės! O kas gali geriau ką nors suplanuoti už rūpestingąją Mergelę?!

Gimę rugsėjo 3–12 d. 

Mergelė turi pasitikėti savo laime: nėra jokių kliūčių, jokių debesėlių, kurie ją aptemdytų. Pamirškite abejones ir griebkite ją. Tiek daug laimės pasitaiko ne kasdien!

Gimę rugsėjo 13 – 23 d.

Pasikliaudamos savo intuicija Mergelės dabar nueis toliau, nei vadovaudamosi logika. Parodykite žmonėms, kad juos mylite, neslopinkite savo emocijų.

SVARSTYKLĖS

Kova už teisybę.

Gimę rugsėjo 24 – spalio 2 d.

Pastaruoju metu Svarstyklių gyvenime viskas virsta aukštyn kojomis. Žvelkite į viską su humoru ir pasitarkite su draugais. Jie nuramins.

Gimę spalio 3–12 d.

Antroje balandžio pusėje Svarstyklės pelnys aplinkinių žmonių simpatijas. Joms patartina stengtis nepraleisti nė vieno vakarėlio, nė vieno renginio, kur jos bus kviečiamos.

Gimę spalio 13–23 d.

Šį mėnesį Svarstyklės bus linkusios į apmąstymus. Neleiskite abejonėms ir liūdesiui užgožti džiaugsmo. Pataisykite tai, ką reikia taisyti, ir nuosekliai ženkite užsibrėžtu keliu.

SKORPIONAS

Daugiau atsargumo vietoj rizikos!

Gimę spalio 24 – lapkričio 1 d.

Atkaklūs ir kruopštūs Skorpionai, gerai suplanavę, pasieks bet kurį tikslą. Neptūnas sustiprins jų intuiciją ir nuojautą.

Gimę lapkričio 2–11 d.

Skorpionams patartina būti atsargiems ir nepervertinti savo jėgų. Užsitikrinkite sėkmę ir nerizikuokite paikai. Jūsų polinkis į ekstremalius dalykus gali pražudyti.

Gimę lapkričio 12–22 d.

Ieškokite mainų, stenkitės dalytis su kitais, ne tik imti. Geri nuoširdūs pokalbiai su draugais ir pažįstamais suteiks Skorpionams įžvalgumo ir padės geriau pažinti žmones.

ŠAULYS

Apdairiai ženkite nauju keliu.

Gimę lapkričio 23 – gruodžio 1 d.

Šauliai norės lėkti pirmyn visu greičiu, bet realybė juos stabdys. Jūs galite išvengti nudegimų, jei atkreipsite dėmesį į smulkmenas ir kruopščiai viską apsvarstysite.

Gimę gruodžio 2–11 d. 

Amūras bus palankus Šauliams ir įžiebs meilės kibirkštėlę. Mėgaukitės, bet nesitikėkite per daug, kitaip teks skaudžiai nusivilti.

Gimę gruodžio 12–21 d.

Smulkmenos gali sukelti katastrofą. Jei Šauliai dabar nepraras kantrybės ir nepasirūpins visomis detalėmis, jie neišvengs nemalonumų. Atidumas ir apdairumas juos išgelbės.

OŽIARAGIS

Fantastiškos galimybės.

Gimę gruodžio 22–31 d.

Ožiaragiams patartina nesilaikyti mėšlungiškai įsikibus senų įpročių ir nebijoti pasukti nauju keliu. Išdrįskite! Marsas suteiks jums daug energijos, kad galėtumėte lengvai perimti naujoves.

Gimę sausio 1–10 d.

Geradaris Jupiteris išties Ožiaragiams raudoną kilimą. Jūsų laukia fantastiškos galimybės ir laimė, taip pat ir finansinė sėkmė. Tik nežiopsokite.

Gimę sausio 11–20 d.

Ožiaragiams atrodo, kad jie nėra pakankamai gerai vertinami ir gerbiami. Dėl to nukenčia pasitikėjimas savimi ir pasiekimai. Išdrįskite paprašyti labiau išmanančiųjų ar specialistų patarimo, jums tai bus naudinga.

VANDENIS

Ateitis šaukia.

Gimę sausio 21–30 d.

Vandeniai šį mėnesį tiesiog trykš energija. Pasiryžkite imtis naujų dalykų, žengti neišbandytu keliu. Galite sutikti tikrą meilę, nes Venera jums šypsosi.

Gimę sausio 31 – vasario 9 d.

Stiprus nerimas apims Vandenius. Jie norės viską mesti ir pradėti iš naujo. Ši idėja gali būti gera tik tada, jei viską įvertinsite realistiškai ir suvoksite prasmę.

Gimę vasario 10–19 d.

Dėl savo sugebėjimo darniai bendradarbiauti ir sumaniai derėtis Vandeniai šį mėnesį daug pasieks. Jie sustiprins naudingus ryšius ir užmegs naujus kontaktus, visai nesuvaržydami savęs.

ŽUVYS

Laimės sraute. 

Gimę vasario 20–29 d.

Skaudus praregėjimas? Ar aistrų svaigulys? Viena tikrai aišku: Neptūnas aptemdys jausmus ir sveiką protą. Jei atsainiai nenumosite ranka į savo paklydimus ir nepamiršite jų, ilgai dar kankinsitės dėl sužlugusių meilės iliuzijų.

Gimę kovo 1–10 d.

Pasitaikys viliojančių galimybių, pavyzdžiui, įdomus darbas, atlyginimo padidinimas ar paaukštinimas. Linkime sėkmės!

Gimę kovo 11–20 d.

Kelkitės greičiau nuo sofutės, kuri traukia jus tingiai gulinėti! Balandžio mėnesį Žuvys turi parodyti savo sugebėjimą bendrauti su žmonėmis. Kvieskitės draugus, eikite su jais į smagius renginius. Merkurijus pasirūpins, kad jūsų pokalbiai būtų turiningi ir naudingi.

#    Comments [0] |
# Sunday, 18 March 2012

Frazes kuriu geriau moterims nesakyti

Vyrukai, tai ne raketų mokslas, tačiau neabejotinai – įdomu. Viename socialinių tinklų moterys sukūrė grupę, kur dalinasi iš vyrų girdėtomis ir nekenčiamomis frazėmis. Negaištant laiko, pateikiame jums kelis pavyzdžius, kurių moterys tiesiog negali pakęsti:

>> Ar jie tikri?

>> Ar tau PMS?

>> „Call of Duty“.

>> Aš tau perskambinsiu.

>> Tu moki, tiesa?

>> Tu neteisi.

>> Paduok alaus.

>> Aš bankrutavau.

>> Nusiramink.

>> Aš užmigau.

>> Tiesiog paskubėk.

>> Ne, ne ir ne.

>> Leisk man paaiškinti.

>> Ji nieko neturėjo omenyje.

>> Ji man nieko nereiškė.

>> Atleisk, aš pamiršau.

>> Ji tik draugė.

>> Atrodai pavargusi.

>> Priaugai svorio.

#    Comments [0] |
# Saturday, 17 March 2012

Negyvoji amerikos jura

America's Dead Sea from Jim Lo Scalzo on Vimeo.

pries simta metu amerikoje isiliejus colorado upei susidare didelis ezeras kuris savo ruostu pritrauke daug turistu pramogauti. siuo metu kai ne vieneriu metus vandesn nebera viskas aplink atrodo kaip kad po karo
#    Comments [0] |
# Friday, 16 March 2012
# Tuesday, 13 March 2012

Rytinis apkepas

Reikės:

2 duonos riekelių,

150 g išvalytų ir paspragintų žemės riešutų,

100 g razinų,

2 kiaušinių,

2 šaukštų cuukraus pudros,

200 g liesos varškės,

1 stiklinės pieno.

Paruošimas:

Abi duonos riekeles panardinkite į pieną ir lengvai nuspauskite

. Skardą (arba gilią keptuvę) ištepkite augaliniu aliejumi. Dėkite sluoksniais nuspaustą duoną, razinas, žemės riešutus.

Elektrinėje maišyklėje išplakite kiaušinius, cukrų ir varškę. Gautu mišiniu užpilkite duoną, razinas ir riešutus.

Kepkite orkaitėje 30-40 minučių vidutinėje temperatūroje. Apkepą ir patiekite su klevų arba aviečių sirupu. Galima papuošti tarkuotais žemės riešutais.

#    Comments [0] |

seditni Lempa


seditni lempa :)
#    Comments [0] |

Didesnes krutys svarbiau uz IQ

Beveik pusė jaunų moterų nuo 18 iki 25 metų rinktųsi ne aukštesnį intelekto koeficientą, o didesnę krūtinę. Negana to, trečdalis jų net iškeistų savo IQ į didesnį biustą, atskleidžia naujas tyrimas.

Ekspertai aiškinosi, kas yra atsakingas dėl vis didėjančio jaunimo pamišimo dėl populiariosios kultūros ir klestinčios plastinės chirurgijos rinkos. Tyrimas, kuris šokiravo moteris, taip pat atskleidė tai, kad ketvirtis apklaustųjų mano, jog didesnės krūtys padėtų joms jaustis laimingesnėmis.

Beveik 60 proc. respondenčių mano, kad vyrai jomis labiau domėtųsi, jei jų krūtinė būtų didesnė. Toks požiūris atsiranda dėl spaudimo, kurį patiria šių dienų moterys per reklamą ir žurnalus. „Dabar moterys patiria beprecedentį spaudimą rūpintis savo kūnu“, - sakė Kat Banyard iš moterų grupės UK Feminista.

„Dirbančios ties moterų išvaizda industrijos tiesiog klesti ir tai reiškia, kad nuo labai jauno amžiaus moterims yra kalama į galvą, kad tai, kaip jos atrodo yra svarbiau nei tai, ką jos daro. To pasekmės – valgymo sutrikimai ar tokios ekstremalios priemonės kaip plastinė chirurgija. Statistika rodo, kad moterys vis dar bjaurisi savo kūnais“.

Tyrimo, kuris apėmė 1142 moteris, tikslas buvo sužinoti daugiau apie jaunų moterų požiūrį į grožį ir protą. Priešingai toms, kurios sakė, jog didesnės krūtys pritrauktų daugiau vyrų, tik 43 proc. moterų mano, kad jos labiau domintų vyrus jei turėtų aukštesnį intelekto koeficientą.

Mokslininkai atskleidė ir tai, kad maždaug 40 proc. respondenčių mieliau turėtų liekną figūrą nei daugiau košės galvoje, o dauguma sakė, kad tai joms suteiktų daugiau pasitikėjimo savimi. Beveik tiek pat procentų moterų tvirtino, kad iškeistų savo intelektą į tilpimą į norimą suknelės dydį. Kalbant apie santykius, dauguma moterų sakė, kad jautė, jog vyrai vertina moterų intelektą, nors du trečdaliai teigė, jog viliojant partnerį išvaizda buvo svarbesnė.

Tas pats galioja ir kalbant apie darbą. Beveik pusė moterų mano, kad patrauklumas taip pat gali padėti ir darant karjerą. Beveik 80 proc. taip pat jautė, kad buvo dažniau teisiamos dėl jų išvaizdos nei dėl intelekto.

#    Comments [0] |

Barrel 1911 Pusiau automatinis ginklas


Tai pirmasis pasaulyje pistoletas saudantis dvi kulkas vienu metu. megejams pasaudyti tai sukels dar nepatirtu jausmu


#    Comments [0] |

Sveikatos saltinis: sveikata is kevalo

Riešutai -- madinga sveikos mitybos tendencija: jie puikiai malšina alkį, suteikia žvalumo ir energijos, be to, yra skanūs. Jeigu jūs bent du kartus per savaitę suvalgysite po saujelę riešutų, tai padarysite vertingą paslaugą savo sveikatai.

Baltymai ir dar kartą baltymai

Riešutai yra ne mažiau turtingi baltymų kaip mėsos, žuvies ir pieno produktai. Be to, juose esantys augaliniai baltymai yra idealiai subalansuoti: juose yra optimalus visų nepakeičiamų aminorūgščių santykis, pavyzdžiui, metionino, lizino. Pagal savo sudėtį jos yra taip pritaikytos žmogaus organizmui, kad beveik visos įsisavinamos ir patenkina dienos poreikius. Pačiais „mėsingiausiais“ dietologai laiko žemės riešutus -- arachisus. Būtent juos siūloma reguliariai naudoti maistui vegetarams ir žmonėms, kurie dėl įvairių priežasčių nevalgo mėsos. Riešutus galima drąsiai vartoti griežtos dietos metu kaip pagrindinį baltymų šaltinį, dėti jų į salotas, padažus, košes, javainius, varškės apkepus, vaisių ir daržovių garnyrus. Ši soti ir skani gamtos dovana gali būti puiki greita užkanda, nes lengvai numalšina alkį, atstato fizinį ir protinį darbingumą.

Apsauga širdžiai

Riešutuose esančios natūralios gydomosios medžiagos palankiai veikia riebalų apykaitą ir sumažina cholesterolio kiekį, užkerta kelią aterosklerozei, kuria sergant ant kraujagyslių sienelių susidaro plokštelės, trukdančios tekėti kraujui. Tada vidaus organai ir audiniai, pirmiausia širdis ir smegenys, gauna vis mažiau deguonies, vitaminų ir maistingųjų medžiagų.

Patys „širdingiausi“ riešutai -- graikiški, kedro ir migdolai. Mokslininkų tyrimai parodė, kad į jų sudėtį įeina ypatingos medžiagos, saugančios širdį ir kraujagysles nuo pražūtingo cholesterolio poveikio.

Šių riešutų prinokusiuose branduoliuose yra iki 65 proc. aukštos kokybės aliejaus, turtingo nesočiųjų riebalinių rūgščių, kurios efektingai saugo nuo aterosklerozės. Beje, kedro riešutuose yra didžiausias kiekis naudingų nesočiųjų riebalinių rūgščių, ypač linolio. Riešutuose esančios mineralinės medžiagos (kalis, magnis, jodas) kartu su nesočiosiomis riebalinėmis rūgštimis įgalina įtraukti juos į kasdienio maisto racioną (po penkis aštuonis vienetus) dėl širdies ir kraujagyslių susirgimų, hipertonijos išeminės širdies ligos profilaktikos.

Pagalba nuo PMS

Ginekologų manymu, riešutus valgančios moterys rečiau susiduria su PMS (priešmenstruaciniu sindromu) ir lengviau jį pakelia. Pasirodo, augalinis maistas gali palengvinti šios tipiškos moterų būsenos simptomus: galvos skausmą, staigų nuotaikų kitimą, skausmingą krūtų jautrumą, spazminius pilvo skausmus. Migdolai, graikiniai riešutai, pistacijos aprūpins jus magniu, kuris padės organizmui atsipalaiduoti, susidoroti su nervingumu ir dirglumu, nuims stresą. Viena iš svarbiausių jo pareigų -- raumenų ir nervų sistemos veiklos normalizavimas: magnis reguliuoja kalcio ir natrio balansą ląstelėse.

Kai šio mineralo trūksta, ląstelės negauna pakankamai kalcio ir natrio, todėl sutrinka medžiagų apykaita ir kartais net prasideda kraujagyslių spazmai. Kasdienė magnio dozė užtikrina nepriekaištingą širdies ir kraujagyslių sistemos darbą, raumenys išsaugo optimalų tonusą, o visam organizmui lengviau sekasi pakelti stresą. Kedro riešutai – kalcio šaltinis. Kalcis vaidina svarbų vaidmenį kraujo krešėjime, apsaugo nuo skausmo ir alerginių reakcijų, sumažina kraujo praradimą menstruacijų metu, nuima raumenų įtampą. Lazdynų riešutai -- kalio tiekėjai. Šis mineralas -- gera priemonė nuo nuovargio ir depresijos. Kartu su magniu jis normalizuoja angliavandenių -- pagrindinių energijos šaltinių -- medžiagų apytaką.

Beje, riešutai -- kaloringas produktas, todėl jie geri su saiku (30-60 g per dieną). Geriausia juos valgyti žalius ir be druskos -- tokiu būdu juose išsaugoma didžioji naudingųjų medžiagų dalis. Pirkdami riešutus atidžiai apžiūrėkite jų paviršių. Neimkite užsigulėjusių branduolių: netinkamai laikomi jie pradeda pelyti ir tampa pavojingi sveikatai. Kad riešutai neapkarstų, geriausia juos laikyti šaldytuve.

Riešutai yra tikra baltymų saugykla.

Baltymų kiekis 100 g įvairių riešutų:

valytų žemės riešutų -- 27 g,

pistacijų -- 22 g,

migdolų -- 21 g,

lazdyno riešutų -- 19 g,

graikinių riešutų -- 18 g,

kedro riešutų -- 17 g.

#    Comments [0] |

Kaip islikti perspektyviu kandidatu i darbo vieta

Užsitęsusi bedarbystė gąsdina, nes potencialias darbo vietas gali užimti nauji specialistai. Kaip ilgą laiką nerandant darbo išlikti perspektyviu kandidatu?

Palaikykite ryšius su buvusiais kolegomis ir vadovais, draugais ir pažįstamais, kurie gali suteikti jums informacijos apie naujas darbo vietas ir galimybes.

Netekę darbo žmonės jaučiasi atskirti. Jie jaučia gėdą, todėl nenori bendrauti su buvusiais kolegomis, apie darbo paieškas jiems gėda kalbėtis net su draugais. Tokiu elgesiu verčiate aplinkinius gailėtis jūsų, o ne laikyti perspektyviu kandidatu. Pasitikėkite savimi ir užtikrintai domėkitės darbo rinkos naujienomis. Naudokitės visomis priemonėmis, kad sužinotumėte apie naujas darbo vietas ir demonstruokite savo susidomėjimą.

Nuolatos stebėkite, kokie reikalavimai keliami jūsų specialybės darbuotojams. Pastebėję naujų reikalavimų pasinaudokite savo laisvu laiku ir mokykitės, lankykite kursus. Naudokitės internetu ir mokykitės naujovių savarankiškai. Taip pat mokykitės naujos kalbos. Kalbų mokėjimas atveria daugybę darbo galimybių. Jei laisvą laiką išnaudosite savęs tobulinimui, nepasiduosite neigiamoms emocijoms ir išliksite perspektyviu kandidatu.

Priimkite visus pasiūlymus, išnaudokite visas galimybes.

Jei darbo paieškos užsitęsė, priimkite pasiūlymus, kurie leistų jums įgyti naudingos patirties ir papildyti gyvenimo aprašymą. Galite užsiimti net savanoriška veikla ar dirbti pusę darbo dienos, nes geriau įgyti naujos patirties nei ilgą laiką būti be darbo ir ieškoti svajonių postpozicijos.

Neperrašinėkite gyvenimo aprašymo, kad paslėptumėte bedarbystės laikotarpį.

Kad ir kaip perrašytumėte darbo aprašymą būsimas darbdavys tikrai pastebės, kad tam tikrą laikotarpį nedirbote. Todėl geriausia viršutinėje skiltyje įrašyti jūsų savanorišką ir kitokią veiklą, kuria užsiėmėte. Tokiu būdu iki minimumo sumažinsite neigiamą įspūdį, kuris gali kilti būsimam darbdaviui. Nepamirškite, kad prasidėjus ekonominei krizei daug žmonių neteko darbo, todėl darbdaviai žiūri supratingiau į kandidatus, kurie prarado darbą ir negali rasti naujos darbo vietos.

Per darbo interviu paaiškinkite aplinkybės, kuriomis buvote atleistas ir papasakokite, ko mokėtės, kuo domėjotės ieškodami darbo.

Per darbo interviu labai vertinamas darbuotojų nuoširdumas. Stenkitės nemeluoti ir pasakyti tiesiai, kodėl netekote darbo, tačiau visą dėmesį skirkite tam, ką jums pavyko nuveikti per darbo paieškų laikotarpį - kokia savanoriška veikla užsėmėte, ko mokėtės ir kuo domėjotės. Būsimas darbdavys nori įdarbinti motyvuotą ir kompetentingą darbuotoją.

#    Comments [0] |

Kalakuto lazdeles dziuveseliuose su keptom bulviu lazdelem

Rekomenduojame, kai „nėra laiko“, nes patiekalas pagaminamas lengvai ir greitai.

Kalakuto filė – 0,5 kg
Kiaušinis – 1 vnt.
Džiuvėsėliai – 1 stiklinė
Garstyčios – 1 šaukštas
Druska, pipirai
Džiovintas raudonėlis
Aliejus
Didelės bulvės – 5 vnt.
Žalios/juodos alyvuogės
Marinuoti česnakai
Marinuoti svogūnėliai
Petražolės
Alyvų aliejus
Citrina

Supjaustykite kalakuto filė griežinėliais. Pabarstykite druska, pipirais, įtrinkite garstyčiomis ir palikite 5 min. Išvoliokite kiaušinio plakinyje, raudonėlyje ir džiūvėsėliuose. Kepkite įkaitintame aliejuje 5 min.

Bulves nuskuskite ir supjaustykite lazdelėmis, pabarstykite druska ir pipirais, kepkite orkaitėje 30 min. 200°C temperatūroje.

Alyvuoges, marinuotus česnakus ir svogūnėlius užpilkite alyvų aliejumi, citrinos sultimis, pabarstykite druska, pipirais ir smulkintomis petražolėmis.

#    Comments [0] |

Moterys jauciasi laimingesnes kai ju partneriai liudi

Moterys jaučiasi laimingesnės, kai jų partnerius kankina liūdesys, rodo mokslininkų tyrimas.

Išsamus tyrimas, kurį atliko Harvardo medicinos mokykla, parodė, kad moterys jaučiasi laimingos, kai jų vyrus kamuoja liūdesys, nes jos mano, kad tokie jų partnerių jausmai yra naudingi partnerystei. Moterys teigė, kad vyrų atvirai demonstruojamas liūdesys, rodo jų pasitikėjimą ir norą įsipareigoti. Dr. Shiri Cohen, viena iš tyrimą atlikusių mokslininkių, sakė: „Moterys partnerių emocijas vertina dvejopai - jos gali kenkti arba padėti santykiams. Vyrų liūdesys moterims atrodo lyg „investicija“ - patirtis, kuri gali tik suartinti porą, o ne ją išskirti“.

Tyrime dalyvavo 156 heteroseksualios poros, kurių santykiai trunka vidutiniškai 3,5 metų (56 proc. buvo susituokusios poros). Kiekvienas tyrimo savanoris buvo prašomas papasakoti apie įvykį, susijusį su partneriu, kuris sunervino, nuliūdino ar privertė susirūpinti. Pasakojimai buvo filmuojami. Tada poros buvo suvedamos ir prašomos dešimt minučių aptarti ir diskutuoti apie prieš tai nurodytas situacijas. Poros buvo filmuojamos, o jų emocijos fiksuojamas specialaus elektroninio prietaiso, kuris nurodydavo emocijų stiprumą ir tipą - teigiamas ar neigiamas emocijas jausdavo savanoriai.

Mokslininkai tyrinėjo vaizdo medžiagą ir užfiksuotas porų emocijas. Jie tikėjosi, kad partneriai jaus panašias emocijas, tačiau rezultatai nustebino. Moterys jausdavosi laimingesnės, pajutusios partnerių nusiminimą, o vyrai jausdavosi laimingesni, kai aiškiai suprasdavo, ką reiškia jų partnerių emocijos, nesvarbu, ar jos buvo teigiamos ar neigiamos. Taip pat paaiškėjo, kad vyrams sunku atskirti, kurios moterų emocijos teigiamos, o kurios - neigiamos. Pavyzdžiui, daugiau nei pusė vyrų galvodavo, kad jų mylimosios piktos, kai jos iš tiesų jautėsi laimingos. Skirtingai moterys, gana tiksliai suprasdavo, kaip jaučiasi jų partneriai.

#    Comments [0] |

Elektroniniai laiskai likykimes etiketo

Būkime mandagūs ne tik bendraudami gyvai, bet ir virtualiame pasaulyje. Elektroninių laiškų etiketo laikytis paprasta ir naudinga.

Kiekvieną dieną susirašinėdami darbo klausimais išsiunčiame ne vieną elektroninį laišką. Elektroninis paštas tapo tokia neatskiriama darbo dalimi, kad net netoliese sėdintys kolegos susirašinėja elektroniniais laiškais, o ne susitinka gyvai aptarti darbo rūpesčių. Etiketo specialistai pastebi, kad net oficialūs darbo laiškai labiau primena susirašinėjimą trumposiomis SMS žinutėmis - nenurodomos temos, nenaudojama lietuvių kalbos ženklų, nėra kreipinių ir pan. Ar rašant elektroninį laišką būtina laikytis etiketo? Etiketo specialistai vieningai teigia - būtina, nes ir bendravimas elektroniniu paštu demonstruoja jūsų išsilavinimą, mandagumą, požiūrį į darbą ir kolegas bei leidžia apie jus susidaryti įspūdį.

· Nurodykite elektroninio laiško temą. Ne tik gavėjui reikalinga žinoti, kokia jūsų laiško tema, bet ir jums naudinga, kad gavėjęs vos žvilgtelėjęs į jūsų elektroninio laiško temą, galės tinkamai sureaguoti. Kiekvieną dieną gauname daug laiškų, net ir darbe mus pasiekia reklaminiai, informaciniai laiškai, kurių gausybėje jūsų laiškas be temos lengvai gali pasiklysti.

· Elektroninio laiško turinys turi būti tiesus. Venkite ironijos, sarkazmo ir nejuokaukite. Pagrindinis gyvo ir virtualaus bendravimo skirtumas - mes negalime matyti emocijų žmogaus, su kuriuo bendraujame. Sarkazmas, ironija ir pokštai dažnai turi dvejopą reikšmę, todėl nematant žmogaus emocijų, galima lengvai apsigauti ir suprasti klaidingai.

· Laikykitės pagrindinių laiškų rašymo taisyklių. Kaip ir rašant popierinį laišką būtina laikytis tam tikrų taisyklių: būtina naudoti kreipinį ir mandagiai atsisveikinti. Elektroninis laiškas turi būti kuo lakoniškesnis ir aiškesnis. Skirtingą informaciją dėstykite skirtingose pastraipose, kad gavėjui būtų lengviau susigaudyti.

· Naudokite lietuvių kalbos rašybos ženklus. Patartina rašyti lietuviškai. Jei laišką rašote kita kalba taip pat naudokite tos kalbos rašybos ženklus.

Venkite jaustukų ir emocijų ženklų. Oficialiuose laiškuose reiktų vengti ženklų, nurodančių emocijas, nes jie skirti neoficialiam bendravimui. Užuot naudoję jaustukus, naudokitės didžiosiomis, paryškintomis, pasvirusiomis ar pabrauktomis raidėmis.

Nepersiuntinėkite laiškų, kurie nėra svarbūs. Visi žinome, kaip vargina ir trukdo dirbti elektroniniai laiškai, kurie nėra svarbūs arba skirti net ne mums. Kiekvieną kartą norėdami persiųsti laišką, pagalvokite, ar gavėjas tikrai nori jį gauti. Nesiuntinėkite į darbo elektroninį adresą interneto pokštų, motyvacijos, reklaminių žinučių ir pan.

Nenaudokite „nematomos kopijos“. Susirašinėdami darbo reikalais geriau nenaudokite „nematomos kopijos“, nes jūsų laiško gavėjas turi teisę žinoti, kam dar laiškas buvo adresuotas. Atskirkite pagrindinius gavėjus, juos surašykite į skiltį „kam“, ir kitus, kuriems būtina žinoti apie jūsų laišką, bet nebūtina skaityti - „pridėti kopiją“.

· Kai rašote laišką, gavėjo elektroninį laišką įrašykite prieš paspausdami „siųsti“. Jei nenorite netyčiomis nusiųsti nebaigto laiško ir išvengti nesusipratimų - pirma baikite turinį ir tik tada įrašykite gavėją.

#    Comments [0] |

Aromatingas sviestas

Iš paprasto sviesto galima pasigaminti nepaprastą! Juo galėsite pradžiuginti vaikus ir pavaišinti svečius. Toks sviestas su šviežia bandele bus puiki užkandėlė prie vyno, kai sulaukiate netikėtų svečių.

Reikės:

100 g graikinių riešutų branduolių,

200 g sviesto,

50 g minkštų džiovintų abrikosų,

svogūnų laiškų,

kalendros,

druskos, pagal skonį,

maltų juodųjų pipirų.

Paruošimas:

Ištrinkite elektrinėje maišyklėje susmulkintą sviestą. Supjaustykite svogūnų laiškus, lengvai pakepinkite svieste. Supjaustykite abrikosus, pridėkite prie svogūnų ir patroškinkite ant silpnos ugnies 5-10 minučių. Leiskite atvėsti, po to sumaišykite su susmulkintais graikiniais riešutais. Pabarstykite druska, pipirais, sumaišykite su kapota kalendra, Visus priedus įmaišykite į sviestą. Palaikykite valandą šaldytuve ir tiekite į stalą.

#    Comments [0] |

Pikantiskas garnyras su salieru saknu migdolu

Tikriausiai jau visiems nusibodo bulvių ar ryžių garnyras? Tai išbandykite kai ką naujesnio – aromatingas salierų šaknis.

Reikės:

1/2 stiklinės išvalytų ir paskrudintų migdolų,

3 vidutinio dydžio salierų šaknų,

4 šaukštų augalinio aliejaus,

2 šaukštų tarkuoto svogūno,

1/5 šaukšto miltų,

stiklinės vištienos sultinio,

druskos, pipirų pagal skonį..

 

Paruošimas:

Nuvalytas salierų šaknis perpjaukite per pusę ir supjaustykite išilgai, po to 1 cm dydžio gabaliukais skersai. Į įkaitintą keptuvę įpilkite aliejaus, sudėkite trintą svogūną ir salierus. pabarstykite druska, pipirais, uždenkite dangteliu ir troškinkite ant silpnos ugnies 15-20 minučių.

Kruopščiai išmaišykite miltus vištienos sultinyje ir nuolat maišydami supilkite ant daržovių. Stebėkite, kad garnyras neprisviltų. Pavirkite 5-10 minučių. Įberkite smulkiai supjaustytų mogdolų. Tiekite prie mėsos, paukštienos, žuvies.

#    Comments [0] |

Vadoves priima i darba moteris su vaikais

Kas geriau gali suprasti darbuotoją moterį, turinčią vaikų ar ketinančią jų susilaukti, jei ne vadovė moteris? Pasirodo, vadovių moterų „supratingumas“ nėra teigiamas. Mokslininkai nustatė, kad vadovės vengia priimti į darbą moteris, turinčias ar ketinančias susilaukti vaikų.

Naujas mokslininkų tyrimas rodo, kad darbo rinkoje didžiausias moterų priešas - moterys. 25 proc. vadovių prisipažino atmetančias pretendenčių kandidatūrą, jei jos turi vaikų ar yra tinkamo amžiaus susilaukti atžalų. 72 proc. vadovių taip pat teigė, vertinančios ne tik moterų kandidačių darbo patirtį ir gebėjimus, bet ir išvaizdą bei aprangą. Mokslininkų tyrimai taip pat parodė, kad moterims, kurioms vadovauja vadovės, tenka ilgiau siekti karjeros, nei toms darbuotojoms, kurių vadovai vyrai.

Iš viso tyrime dalyvavo 1 tūkst. moterų iš skirtingų šalių. Kiekvienais metais „Business Environment“ atlieka tyrimus, kurie susiję su moterų ekonominiais, socialiniais ir politiniais laimėjimais. Šiais metais tyrimas buvo skirtas darbo santykiams. Rezultatai atskleidė, kad moterys darbo aplinkoje yra kur kas reiklesnės ir griežtesnės savo lyties atstovėms nei vyrams. Moterys tris kartus dažniau nei vyrai vertina koleges asmeniniu, o ne profesionaliu požiūriu. Moterys taip pat pripažino, kad 28 proc. dažniau autoritetais darbe pasirenka vyrus, o moteris.

Davidas Saulas, vadovavęs tyrimui, sako: „Moterys jaučia daug didesnę konkurenciją kitoms moterims nei vyrams. Moterų įtakai pasaulyje augant galima pastebėti ir augančią jų konkurenciją. Gaila, kad tiek pasiekusios moteris ne padeda tos pačios lyties atstovėms, o priešingai - kenkia ir elgiasi netolerantiškai“.

Tyrimas taip pat atskleidė, kad karjeros siekiančios moterys dirba daugiau valandų nei vyrai ir dažniau nei vyrai į darbą eina negaluodamos.

#    Comments [0] |

Mano tevas vyresnis uz mane

Jaunos moters ir vyresnio vyro santuoką įprasta laikyti netolygia. Žinoma, tai teisinga tik tuo atveju, kai amžiaus skirtumas tarp sutuoktinių yra ne 3–5 metai, o gerokai daugiau. Kaip tokia santuoka paveikia moterį energetiniu atžvilgiu?

Energijos mainų dėsniai

Energija visada teka iš ten, kur jos daugiau, į ten, kur jos trūksta. Ir jeigu vyrui 54 metai, o moteriai 32-eji., tai ji turės daugiau energijos ir nuolat ja maitins savo vyrą. Grubiai tariant, tokiu atveju pagyvenęs vyras gyvena kaip parazitas savo žmonos sąskaita.

Todėl po kelerių bendro gyvenimo metų sutuoktinių biologinis amžius susilygina: vyras pajaunėja, moteris pasensta, ima dažniau negaluoti, pavargti. Nustatyti kiekvieno sutuoktinio amžių galima paprastu aritmetiniu būdu: sudėti vyro ir žmonos metus ir padalinti iš dviejų. Mūsų atveju abiejų amžius bus 43 metai. Ir atrodys vyras bei žmona atitinkamai. Čia nėra jokių burtų – tik energetinių mainų dėsnis.

Ankstyva senatvė

Vyras, pasinaudodamas vyresniojo teisėmis, diktuoja moteriai savo gyvenimo taisykles, savo filosofiją. Jei vyrui per penkiasdešimt, jis daugiau nebeplanuoja savo gyvenime jokių sukrėtimų, siekia stabilumo, šeimos gerovės ir materialaus apsirūpinimo.

Moteriai, kuri jaunesnė už jį penkeriais ar daugiau metų, prasideda pats žydėjimas – tiek fiziologine, tiek ir profesine prasme. Jai ką tik prasidėjo savęs realizavimo periodas: vaikai paaugę ar visai suaugę, jiems nebereikia skirti tiek jėgų ir dėmesio kaip anksčiau, kitų gimdyti ji nebeketina, todėl pagaliau gali atsiduoti darbui. Tai puikus laikotarpis, kai ir kūnas, ir smegenys dar pajėgūs.

Nepriklausomai nuo troškimų, jai tenka derintis prie vyro gyvenimo ritmo. Kitaip neįmanoma, juk jis – jos vyras. Ir visi procesai, kurie turi įvykti jos gyvenime ir organizme per kelerius ar keliolika metų, gerokai pagreitėja. Iš vienos pusės, ji vis tiek turi juos išgyventi, iš kitos pusės, ji negali jiems skirti tinkamo laiko, nes reikia kuo greičiau prisiderinti prie savo sparčiau senstelėjusio vyro. Moteris, kurios vyras vyresnis už ją, subręsta ir pasensta greičiau už savo bendraamžes, ištekėjusias už vienmečių.

Prarastas gyvenimo etapas

Kelis dešimtmečius su vyresniu vyru išgyvenusios moterys neretai suvokia, kad jos visai neturėjo tam tikro gyvenimo etapo. Kai dvidešimtmetė išteka už keturiasdešimtmečio ir staiga peršoka į trisdešimtmetės amžių, vėliau supranta, kad jos gyvenime iš tikrųjų visai nebuvo to jaunystės laikotarpio tarp 20 ir 30 metų. Prisitaikiusi prie vyresnio vyro, ji praranda kontaktus su savo bendraamžiais – juk keturiasdešimtmečiui neįdomu bendrauti su dvidešimtmečiais jos draugais ir jų problemos jam atrodo juokingos. O ir jaunimas negali tinkamai atsipalaiduoti, kai šalia yra dvigubai vyresnis, tinkantis į tėvus.

Užtvenkti energijos srautą

Gyvenimas yra gyvenimas. Pasitaiko, kad moteris nusprendžia, jog šitas vyras jai daugiau nereikalingas. Jis savo vaidmenį suvaidino: vaikai pagimdyti ir užauginti, materiali gerovė sukurta. Ir vyras, kadaise buvęs mylimu žmogumi, gyvenimo palydovu ir patikimu petimi, pavirsta našta. Ką daro moteris? Suvokusi, kad vyras jai nebėra naudingas, ji paprasčiausiai... užkerta energijos srautą, iš kuris „maitinosi“ vyras. Mažiausia pasekmė vyrui – jis pradeda kankintis iš ilgesio ar pavydo, didžiausia – gali susirgti ir numirti.

Aišku, toks „nustūmimo“ nuo energetinio srauto procesas ne visada būna geras ir teisingas. Tačiau moteriai su laiku gali prabusti jos savigarba, kuri pasakys, jog kažkur kitoje vietoje yra geresnis vyras ir, svarbiausia, jaunesnis. Ankstesnį gyvenimo palydovą ji jau privedė prie savotiškos kulminacijos, o siekti naujos viršūnės ji nebegali – arba jai toji viršūnė atrodo nereikalinga, arba ji netiki, kad jos vyras – dėl savo amžiaus – galėtų ją įveikti. Suprantama, kad su šiuo vyru moteriai jau neįdomu, ji panorės susirasti kitą, kurį galėtų skatinti siekti aukštumų. Būtent dėl šios priežasties skyrybų tokiais atvejais dažniausiai pareikalauja moterys.

Tėvas ir duktė

Yra ir taikesnis netolygios santuokos sprendimo būdas – moteriai užsiimti savo asmeninio ir profesinio tobulėjimo procesu, o vyras gali imtis tėvo vaidmens: ginti, saugoti, perspėti, patarti, padėti pinigais ir demonstruoti kantrybę. Tai yra, moteris, sumaniai sureguliavusi savo santykius su vyru, gali gauti iš tokios santuokos naudos sau, ne tik pati būti nuolatine „donore“. Pati vaidindama dukters vaidmenį, ji atiduos tėvui vyrui mažiau energijos ir gaus iš jo daugiau mainais, leisdama jam pasirūpinti ja.

#    Comments [0] |

Kaip iveikti kalbejimo viesumoje baime

Oratorystė - ne tik menas, bet ir talentas, kuriuo gali pasigirti tik nedaugelis. Gebėjimas sklandžiai dėstyti savo mintis viešai - reikalingas ne tik daugelyje profesijų, bet ir bendraujant su pažįstamais ir draugais. Kuo labiau bijote kalbėti viešai, tuo jums svarbiau įveikti šią baimę.

· Praktikuokitės su šeimos nariais. Įsivaizduokite, kad kiekvienas pokalbis ir diskusija su šeimos nariais, jums yra mažos pratybos kaip aiškiai ir sklandžiai išdėstyti savo mintis. Radę laisvą minutę įvertinkite savo pastangas. Jei darbe jums reikia perskaityti pranešimą, būtinai skirkite pakankamai laiko pasiruošti. Būtų gerai, jei pasipraktikuotumėte prieš šeimos narius. Kuo daugiau kartų praktikuositės, tuo mažiau bijosite.

· Diskutuokite tik tomis temomis, kurias gerai išmanote. Jei bandysite viešai diskutuoti temomis, apie kurias nenusimanote, tik pakenksite sau - vargu, ar pavyks padaryti įspūdį kitiems ir nesusigėsti. Jūsų žinių trūkumas neturi jums trukdyti, todėl stenkitės kalbėtis tik apie tuos dalykus, kuriuos gerai išmanote.

Nesimokykite pranešimų atmintinai. Jei turite paruošti pranešimą, puikiai pasiruoškite, tik nebandykite mokytis mintinai. Kalbėdami tikrai pamiršite žodžius, o gal net sakinius ir nebežinosite, ką sakyti toliau. Mokykitės improvizuoti, sugalvokite ir pasižymėkite tik temas, idėjas ir svarbiausias mintis.

Išbandykite vizualizavimo mintyse techniką. Daugybė garsių žmonių įveikė kalbėjimo viešai baimę naudodamiesi vizualizavimo mintyse techniką. Kai kalbėsite viešai, galvokite ne apie savo baimę ar klausytojų nuomonę apie jus. Bandykite vizualizuoti visas savo mintis ir tik į jas sutelkti savo dėmesį.

Išmokite atsipalaidavimo pratimų. Jei negalite atsikratyti įtampos, bandykite atlikti atpalaidavimo, kvėpavimo, meditacijos pratimus.

Nekelkite sau per didelių reikalavimų. Prisiminkite, kad ne visi žmonės apdovanoti oratorystės talentu, todėl jūsų siekis, kuo aiškiau išdėstyti savo mintis, o ne sužavėti iškalba. Viešo kalbėjimo baimė - natūrali, jos nereikia gėdytis.

#    Comments [0] |

Kaip tinkamai paspausti ranka

Kasdienis mandagumo gestas - rankos paspaudimas - daug svarbesnis, nei gali atrodyti. Dažnai spaudžiame ranką susipažindami, vadinasi, rankos paspaudimas padeda apie mus susidaryti pirmą įspūdį - teigiamą arba neigiamą. Kaip tinkamai paspausti ranką?

· Spauskite ranką ryžtingai...

Dėl jaudulio jūsų ranka gali sudrėkti arba drebėti, bet tik nesugalvokite rankos paspaudimo išvengti. Priešingai, ryžtingai ištieskite ranką ir paspauskite lyg visai nesijaudintumėte. Rankos paspaudimas yra noro bendrauti simbolis, todėl jis labai svarbus norint užmegzti ryšius su nepažįstamu žmogumi.

· ... ir užtikrintai (bet ne per stipriai). 

Tiek vyrai tiek moterys norėdami palikti įspūdį dažnai persistengia ir ranką spaudžia per stipriai. Rankos paspaudimas turi būti užtikrintas, bet nesukelti skausmo, todėl suėmę ranką kelias akimirkas savosios neatitraukite. Geriau toks ilgesnis paspaudimas, nei per stiprus. Ranka turėtų būti įsitempusi, o ne priminti beformę „medūzą“.

Akių kontaktas. 

Visada žiūrėkite į akis žmogui, kuriam spaudžiate ranką. Rankos paspaudimas be akių kontakto laikomas nenuoširdžiu. Net paskubomis spausdami ranką vienam žmogui ar visai žmonių grupei, ištaikykite kelias akimirkas pažvelgti į akis.

Šypsena. 

Spausdami ranką ne tik žvelkite į akis, bet ir nusišypsokite. Šypsodamiesi parodote, kad šis gestas jums malonus kaip ir bendravimas su žmogumi, kuriam spaudžiate ranką.

Kultūriniai skirtumai. 

Jei vykstate į kitą šalį, pasidomėkite, ką rankos paspaudimas reiškia tos šalies žmonėms. Kai kuriose šalyse ranką spaudžia vienas kitam tik draugai, kitose net nepažįstamas žmogus bučiuojamas į skruostą, o vien tik rankos paspaudimas laikomas pernelyg šaltu ir nemandagiu gestu.

Kitos rankos paspaudimo etiketo taisyklės trumpai:

- nepaspausti jums ištiestos rankos yra nemandagu;

- visais atvejais iniciatyvą paspausti ranką rodo aukštesnio rango asmuo;

- spausti ranką su pirštine galima tik moterims;

- vyresnis žmogus tiesia ranką jaunesniam;

- tarp bendraamžių ranką pirma tiesia moteris.

#    Comments [0] |
# Monday, 12 March 2012

Pedkelnes vyramsasdfasd
Sios pedkelnes sukurtos vieno italijos dizainerio Emilio Cacallini. Ar tai madinga ar tai kiek beprotiska ideja?
Ar tai kultas ar tai kaprizas. Svarstoma ar tai tikrai gera ir praktiska mados ideja ar tai tik dar vienas ksandalingas budas kaip pritraukti demesi? O gal tai galima pavadinti tik kvailu drabuziu
#    Comments [0] |

Lamborghini Aventador J


Tai naujas Lamborgini kabrioletas, Sioje grazuoleje stovi V-12 6.5 litru darbinio turio varikliukas, kuris sugeba isspausti 700 arklio galiu jega. didziausias pasiekiams greitis yra 300 km/h, nors sis greitis yra kiek mazesnis nei kad Aventador, taciau juk sis automobilis be stogo.  Sio automobilio korpusas pagamintas is aglies pluosto o jo vidaus dalys pagamintos is ka tik uzpatentuoso medziagos kuri vadinasi "anglies oda". Automobilis toks agresivus kad norinti ji vairuoti privaloma deveti salma. Sio automobilio kaina 2.8 milijono doleriu.
#    Comments [0] |

SonyPlaystation 3 zaidimas KARA

Kara 3 sukurtas prancuzijos zaidimu kureju studijos Quintic Dreams. Sis trumpas filmukas buvo nufilmuotas nauajc judesiu uzfiksavimo technoligija specialiai skurta sony zaidimu konsolei

#    Comments [0] |
# Tuesday, 06 March 2012

Kaip pranesti apie isejima is darbo per el pasta

Norite pranešti apie išėjimą iš darbo, bet norite išvengti nemalonaus pokalbio su vadovu? Galite apie išėjimą iš darbo pranešti elektroniniu laišku - tik turite žinoti, kaip tinkamai jį parašyti ir apie ką būtina pagalvoti prieš išsiunčiant tokį laišką.

Jūsų sprendimas išeiti iš darbo turi būti nekeičiamas.

Pranešti apie išėjimą iš darbo elektroniniu laišku galite tik tuo atveju jei jūsų sprendimas palikti darbovietę yra galutinis. ir nekeičiamas. Nuėję pasikalbėti su vadovu ar darbdaviu tiesiai, galite sulaukti ne tik neigiamos reakcijo, bet ir įvairių pasiūlymų. Tačiau siųsdami elektroninį laišką užkertate kelią tokioms galimybėms, nes pranešate apie savo sprendimą ir parodote, kad nenorite jo keisti.

Rašydami laišką, vadovaukitės nuoširdumu.

Nors elektroninis laiškas jums padės išvengti vadovo reakcijos ir nemalonaus pokalbio, jis nesuteikia jums galimybės nepaaiškinti savo sprendimo priežasčių. Nuoširdžiai išdėstykite, kokios priežastys lėmė jūsų norą išeiti iš darbo, tačiau neapsiribokite tik neigiamais pastebėjimais. Būtinai parašykite, kokios patirties įgijote, paminėkite darbovietės privalumus. Visus savo teiginius paremkite nenuginčijamais argumentais, taip niekas negalės abejoti ar prieštarauti jūsų pastebėjimams, o ir jūs išvengsite subjektyvumo bei emocijomis paremtų teiginių.

Kodėl geriau apie išėjimą iš darbo pranešti elektroniniu paštu, o ne tiesiogiai?

Jei nerimaujate, kad pranešdami apie išėjimą iš darbo nesugebėsite nuslėpti savo emocijų, geriau rašykite elektroninį laišką. Visada geriau palikti darbovietę išvengus pykčių ir konfliktų. Prieš išeidami iš darbo nepamirškite parašyti ir atsisveikinimo laiško, parašykite savo kontaktus, kad vadovas galėtų susiekti, jei atsirastų jums tinkamas darbo pasiūlymas. Nepamirškite, kad jums gali prireikti buvusio vadovo rekomendacijų, tad stenkitės išlaikyti kuo geresnius santykius.

#    Comments [0] |

Kaip islikti jaunam sirdyje

Bestselerių autorė Marie de Hennezel dalinasi savo paslaptimis, kaip išlaikyti jaunatviškumą širdyje.

Susitaikykite su savo amžiumi.

Jums nepasiseks išlaikyti jaunatviškumo, jei neišmoksite susitaikyti su savo amžiumi. Teigiamai priimkite savo kūno pokyčius, nebijokite raukšlių - didžiuokitės jomis. Įžengiate į naują gyvenimo etapą, kurį turite pamėgti. Jūsų patirtis suteikia jums neįkainojamą išmintį, kuria galite pasinaudoti kuriant asmeninę laimę.

Gyvenkite sveikai.

Atsisakykite žalingų įpročių, sveikai maitinkitės ir sportuokite. Fizinis aktyvumass neišvengiamas, jei norite išlaikyti jaunatviškumą. Jums patinkanti fizinė veikla suteiks energijos jūsų kūnui ir padės išlaikyti gerą nuotaiką. Užsiiminėkite joga, plaukiokite baseine, mokykitės šokti, daug vaikščiokite, užuot naudojęsi liftu, lipkite laiptai ir nepasiduokite tinguliui.

Užsiimkite aktyvia protine veikla.

Ne tik kūnas aptingsta, taip pat ir mūsų protas. Stenkitės kuo daugiau skaityti, mokykitės atmintinai eilėraščius, dainuokite dainas. Aktyvi protinė veikla padeda sumažinti Alzhaimerio susirgimo riziką. Stenkitės išbandyti kuo daugiau naujos veiklos, nes ji efektyviai treniruoja jūsų smegenis.

Gyvenkite aktyvų socialinį gyvenimą.

Neužsidarykite namuose. Eikite į svečius, parodas, koncertus, kino seansus. Pasikvieskite draugų, vaikų ir anūkų. Pagaminkite ką nors naujo, palaikykite nerūpestingą atmosferą. Džiaukitės bendravimu ir bendraukite kuo daugiau.

Užsiimkite kūrybine veikla.

Gyvenimas priverčia atsisakyti kūrybinių ambicijų, bet dabar jūs galite sau leisti prisiminti pamirštus talentus.

Išlaikykite pozityvumą.

Didžiausias pavojus jaunatviškumui - negatyvus požiūris. Pažvelkite į jaunimą, koks jis pozityvus. Pasimokykite iš jų, nes jauni žmonės moka džiaugtis gyvenimu.

Atnaujinkite savo būstą.

Atsikratykite niekam vertų senienų. Atnaujinkite savo namus moderniomis interjero detalėmis, naujais patogiais baldais. Pasižvalgykite interjero parduotuvėse ir išsirinkite ką nors netikėto. Tegu jūsų namai būna erdvūs ir pilni šviesos, o ne užkrauti niekam nereikalingais daiktais, apie kurių buvimą jau esate pamiršę.

Gyvenkite šia diena.

Kiekvieną dieną domėkitės viskuo, kas vyksta pasaulyje. Ne tik politinėmis, bet ir kultūrinėmis, technologinėmis naujovėmis. Išbandykite viską, kaip tai daro vaikai, ir niekada neteks prašyti anūkų pagalbos, kad išsiųstumėte elektroninį laišką.

#    Comments [0] |

Vystienos kulseles su dziovintomis slyvomis

Reikės (4 porcijoms):

4 vištos kulšelių,

100 g sviesto,

1 svogūno,

juodųjų pipirų,

šafrano,

duskos,

½ l vandens,

250 g džiovintų slyvų,

2 šaukštų medaus,

21 šaukštelio cinamono,

2 šaukštelių sezamo sėklų,

100 g smulkiai kapotų migdolų.

Vištų kulšeles apkepinkite išlydytame svieste. Baigdami kepinti suberkite smulkiai supjaustytą svogūną. Pabarstykite druska, pipirais, šafranu, trupučiu cinamono, supilkite vandenį. Troškinkite apie 50 minučių. Jei vanduo per daug nugaruotų, papildykite.

Ištroškintą vištieną ištraukite iš puodo ir padėkite į šalį šiltai. Į sultinį sudėkite supjaustytas slyvas (be kauliukų), pavirinkite 15 minučių. Įmaišykite medų ir likusį cinamoną. Įberkite druskos ir pipirų pagal skonį.

Sudėkite mėsą atgal į puodą.

Sezamo sėklas ir migdolus paskrudinkite be riebalų ant keptuvės arba orkaitėje. Prieš tiekdami kulšeles pabarstykite sezamu su migdolais ir užpilkite padažu.

Prie vištienos galima patiekti ryžius arba kuskusą

#    Comments [0] |

Kalakutienos salotos su macorela, pomidorais ir spinatais

Skaitytoja Edita konkursui „Mano kulinarinis šedevras“ atsiuntė sveikų ir nesunkiai pagaminamų kalakutienos salotų su mocarela, pomidorais ir špinatais receptą.

Jums reikės (6 asmenims):

500 g kalakutienos krūtinėlės;

300 g pomidorų (labiau tinka maži);

50 g saulėje džiovintų pomidorų;

100 g špinatų;

400 g moracelos sūrio;

200 g lukštentų saulėgražų sėklų;

20 ml. alyvuogių aliejaus;

prieskonių salotoms (dėkite tokius, kokius mėgstate);

prieskonių paukštienai;

žiupsnelio druskos.

Gaminimo eiga:

Džiovinti pomidorai užpilami aliejumi ir palaikomi apie valandą, kad išmirktų. Kalakutienos krūtinėlė supjaustoma šiaudeliais, užberiama prieskonių, sudedami išmirkę džiovinti pomidorai, šiek tiek druskos ir kepama (geriausia kepti visiškai be aliejaus). Kai mėsytė apskrunda, suberiame saulėgrąžų sėklas ir viską kartu pakepiname. Tuomet belieka supjaustyti špinatus, mocarelos sūrį, sudėti pomidoriukus, paskaninti priekoniais salotoms ir visus ingredientus sumaišyti su alyvuogių aliejumi.

Prie šio patiekalo „Mineralinių vandenų“ vyno ekspertas siūlo rinktis sausą baltajį Kremstal regiono (Austrija) vyną „Sepp-Moser Schnabel Grüner Veltliner“.

Šis prieskoningas vynas yra Moser’ių šeimos, vienos iš kilniųjų Austrijos vyndarystės dinastijų, pasididžiavimas. Nuo pat 1848-ųjų metų vyndarystės tradicijos perduodamos iš kartos į kartą. Derlius ūkyje nuimamas išskirtinai tik rankomis. Visi vinifikacijos darbai atliekami tik Rohrenhof’e esančiuose rūsiuose, o tokie „naujoviški“ dalykai kaip industrinės mielės ar enzimai jau keleri metai yra griežtai uždrausti Sepp-Moser vyninėje. Nuo 2006-ųjų metų visi Sepp-Moser vynuogynai prižiūrimi remiantis biodinaminės vynuogininkystės principais – Sepp-Moser yra Austrijos biodinaminės vyndarystės asocijacijos „Demeter“ narys.

Gelsvai žalsva šio vyno spalva byloja apie gyvą ir gaivų vyno charakterį. Iš taurės sklinda egzotiškų prieskonių kvapai, juodos duonos aromatas. Burnoje jaučiamas minerališkumas ir puikus balansas tarp vaisiškumo ir prieskoniškumo. Itin ilgas malunus poskonis.

Prie kalakutienos salotų tiks ir sausas raudonasis Burgundijos regiono (Prancūzija) vynas „Olivier Leflaive Bourgogne Pinot Noir A.O.C.“.

„Bourgogne Pinot Noir“ yra švelnus, puikios struktūros vynas. Juntami aviečių, juodųjų serbentų aromatai. Vynas brandinamas ąžuolo statinėse.

#    Comments [0] |

Triusienos troskinys baltame vyne

Skaitytoja Almina konkursui „Mano kulinarinis šedevras“ atsiuntė triušienos troškinio baltame vyne receptą.

Šiam patiekalui reikės:

triušienos mėsos (apie 500 g);

morkų – 2 vnt.;

1 didelio svogūno;

valgomųjų svogūnėlių – 4 vnt.;

didelių česnako skiltelių – 2 vnt.;

balto sauso vyno – 150 ml.;

saliero stiebų – 3 vnt.;

čiobrelių – 1 ryšulėlis;

kuminas maltas – 0,5 arbatinio šaukšt.;

druskos ir juodų maltų pipirų pagal skonį;

sviesto – 1 valgomasis šaukšt.;

rūkytų lašinukų arba šoninės – 50 g.;

neriebios grietinėlės (10%) – 100 ml.

Patiekalą reikia gaminti taip:

Triušienos gabaliukus apibarstyti druska ir pipirais, įtrinti susmulkintu česnaku. Keptuvėje ištirpinti sviestą, sudėti smulkiais gabaliukais supjaustytą šoninę ir jame lengvai apkepti triušienos gabaliukus. Apkeptą triušieną perdėti į kitą indą.

Į keptuvę sudėti riekelėmis supjaustytas morkas, salierus, svogūnus (dideliais gabalais), svogūnėlius, įpilti šlakelį aliejaus ir daržoves lengvai apkepti, tada atgal sudėti triušieną, supilti vyną, įdėti čiobrelius, suberti kuminą ir viską troškinti ant mažos liepsnos apie valandą laiko. Pabaigoje užbarstyti šaukštą miltų, supilti grietinėlę ir labai trumpai pavirti (apie 0,5 min.). Patiekti su bulvių koše.

Prie šio patiekalo „Mineralinių vandenų“ vyno ekspertas siūlo rinktis sausą baltą ispanišką vyną „Enate Chardonnay „234“ Somontano DO“.

Šis gryno Chardonnay derliaus vynas yra gamintas iš atskiro labai mažo vynuogynų plotelio derliaus. Dirbtinai mažintas ir rankomis skintas derlius vynui suteikia daugiau skonio pojūčio. Vyne ryškiai juntamas obuolių, ananasų, melionų kvapas. Tai vidutinio sunkumo, elegantiškai tiršto skonio vynas.

Prie triušienos troškinio galima patiekti ir raudoną sausą „Perrin La Vieille Ferme Cotes Ventaux AC“ vyną iš Ronos upės slėnio (Prancūzija) regiono.

Vidutinio stoto vynas savo kvapu primena prieskonius, trešnes ir tabaką. Prancūzijos pietuose esantis Ronos upės slėnio vyno kraštas – viena svarbiausių vietų kokybiško vyno paieškoms. Ronos karšto klimato nulemtas „minkštas“ vyno skonis bei visai kuklią kainą už savo vyną prašantys vyndariai bendromis pastangomis sukuria net pradedančiam vartotojui patrauklų derinį. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad Perrin šeima yra itin gerbiama kaip kokybiško vyno gamintojai.

#    Comments [0] |

Ziediniu kopustu salotos

Reikės:

1 žiedinio kopūsto,

300 ml natūralaus jogurto,

3–4 šaukštų aliejaus,

1 citrinos,

2 česnako skiltelių,

100 g graikinių riešutų,

1 paprikos,

druskos, pipirų.

Žiedinio kopūsto „žiedelius“ nupjaukite, apvirkite pasūdytame vandenyje 5 minutes.

Iš aliejaus, citrinos sulčių, druskos, pipirų paruoškite marinatą ir užpilkite ant žiedinių kopūstų. Padėkite porai valandų į šaldytuvą.

Išspauskite česnako skilteles, sumaišykite su jogurtu ir užpilkite ant žiedinių kopūstų. Pabarstykite susmulkintais graikiniais riešutais ir smulkiai supjaustyta saldžiąja paprika.

#    Comments [0] |

Kalakutiena su darzovemis

Kalakutienos krūtinėlė – 300 g

Morkos – 1 vnt.

Baltasis svogūnas – 1 vnt.

Česnakai – 1 skiltelė

Konservuotos pupelės – 200 g

Bemielė sluoksniuota tešla – 50 g

Svogūnų laiškai – 10 g

Grietinė – 50 g

Grietinėlė – 200 ml

Druska, pipirai

Žolelės

Kalakutieną ir daržoves supjaustykite kubeliais ir kepkite keptuvėje ant aliejaus.

Supilkite grietinėlę, pupeles, troškinkite kelias minutes. Pagal skonį įberti druskos ir pipirų.

Pagamintą troškinį supilkite į dubenėlį, užklokite sluoksniuotos tešlos lakštu, įdėkite į įkaitintą orkaitę ir kepkite 15 min. 200°C temperatūroje.

Iškepus tešloje suformuokite angą, įdėkite grietinės ir apibarstykite smulkintais svogūnų laiškais, žolelėmis.

#    Comments [0] |
# Friday, 02 March 2012

Ferari F12 Berlineta: nuo 0 iki 100 kmph isibegeja per 3.1 sekundes


Ferari F12 Berlinetta isibegeja nuo 0 iki 100 kmph pe 3.1 sekundes o iki 200 kmph per 8.5 sekundes maksimalus greitis 340 kmph. Tai pats greiciausias Ferari automobilis ir tai geiciausias gatvemis skirtas vazineti automobilis ( bent jau oficialiai ). Sio zveriuko galia sieka 740 arklio galiu maitinamu 6.3 litro V12 variklio
#    Comments [0] |