# Wednesday, 30 May 2012

Bucinai kuriuos gali ismeginti

Kiek bučinių tipų žinote? Paįvairinkite savo romantišką gyvenimą dešimčia naujų bučinių ir nustebinkite antrąją pusę – dar šį vakarą išbandykite visus!

1. „Drugelio bučinys“

Kuo arčiau priartėkite veidu prie partnerio ir bučiuodami pajudinkite blakstienas. Švelnūs blakstienų prisilietimai primins drugelio plazdenimą ir sukels švelnų ir malonų šiurpulį jūsų partneriui.

2. „Ausies spenelio bučinys“

Liežuvio galiuku švelniai palieskite partnerio ausų spenelį. Pabučiuokite. Bučinys bus dar malonesnis, jei į ausį sušnibždėsite ką nors seksualaus.

3. „Pirštų bučiniai“

Bučiuokite partnerio rankų pirštus. Pirštuose yra daug nervų galūnėlių, kurie sukelia virpulius visame kūne.

4. „Pėdučių bučiniai“

Leiskite „pasibučiuoti“ jūsų ir partnerio kojoms. Savo pėdomis švelniai lieskite, glostykite ir kutenkite mylimojo pėdas.

5. „Kaktos bučiniai“

Vienas intymiausių ir artimiausių bučinių - bučinys į kaktą. Tokius bučinius mėgsta tiek moterys tiek vyrai. Bučinys turi būti lėtas ir jausmingas.

6. „Šalti bučiniai“

Įsidėkite į burną ledo kubelį ir pabučiuokite partnerį. Šaltas bučinys - malonus ir atgaivinantis, ypač karštomis vasaros dienomis.

7. „Karšti-šalti bučiniai“

Ilgai, energingai ir aistringai bučiuokite partnerio lūpas. Tada atsitraukite ir švelniai papūskite, kad partnerio lūpos pajustų malonią vėsą.

8. „Įtraukiantis bučinys“

Pabandykite bučiuojantis švelniai apžioti ir liežuviu pakutenti apatinę partnerio lūpą. Kiekvieną veiksmą darykite labai švelniai.

9. „Aistringas bučinys“

Pabandykite švelniai įkąsti partneriui į lūpą. Šis judesys turėtų būti lėtas, labai švelnus ir nesukelti nė mažiausio skausmo ar išgąsčio.

10. „Gardus bučinys“

Gurkštelkite jūsų partneriui patinkančio gėrimo ir pasibučiuokite vos tik nuriję gėrimą.

#    Comments [0] |

Patarimai kaip islaikyti darnius ir karstu santykius

30 patarimų poroms, kad jų gyvenime ir miegamajame niekada nepritrūktų aistros.

1. Juokitės!

Nepamirškite juoktis, net jei juokiatės iš „gelbėjimosi rato“ ant pilvo. Juokitės, juokinkite ir gyvensite ilgai bei laimingai.

2. Paverskite miegamąjį romantiškiausia vieta pasaulyje

Jei su partneriu sukursite tokį miegamojo interjerą, kuriame galėsite atsipalaiduoti ir nusiteikti romantiškai, galėsite atostogauti ne vieną kartą per metus, o kiekvieną vakarą.

3. Užsiimkite nors viena veikla, kurią mėgsta jūsų partneris

Jums nebūtina perrimti visų partnerio pomėgių, bet išsirinkite bent vieną, kad galėtumėte praleisti laiko kartu. Pažaiskite kartu kompiuterinius žaidimus arba pasivaikščiokite po parduotuves - pamėkite, ką mėgsta jūsų mylimas žmogus.

4. Virtuvėje ne varkite, o mėgaukitės

Virtuvė - geriausia vieta kūrybai. Išsirinkite egzotiškų patiekalų receptų ir ruoškite kartu. Valgio ruošimas turi asocijuotis su džiaugsmu ir galimybe pabūti kartu.

5. „Močiutės kelnaites“ iškeiskite į seksualinius apatinius

Visiems laikams atsisveikinkite su „močiutės kelnaitėmis“, nes net šiuolaikinės močiutės jų nebedėvi.

6. Sukurkite judviejų tradicijas

Kartu su partneriu pagalvokite, kokia veikla jums suteikė daug džiaugsmo ir paverskite ją tradicija.

7. Lavinkite atmintį

Kai jus su partneriu skiria atstumas, stenkitės prisiminti kartu praleistas gražiausias akimirkas. Nuolatos priminkite sau, kodėl mylite antrąją pusę.

8. Romantiškus vakarus planuokite

Net jei per televizorių rodo „Talentų“ finalą, net jei reikia plauti indus arba jaučiatės pavargę - romantikai reikia rasti laiko. Nepamirškite, kad romantiški vakarai jums suteiks energijos, o ne ją atims.

9. Bučiuokitės... prancūziškai

Bučiuokitės kiekvieną dieną. Aistringai. 50 ateinančių metų.

10. Nepraraskite vilties

Jūs ne Barackas Obama, bet jei jis gali suteikti vilties tautai, jūs tikrai galite suteikti vilties savo santykiams, net kai juos ištinka gili krizė.

11. Pamirškite savo lūkesčius...

Mėgaukitės gyvenimu ir mylėkite savo antrąją pusę. Vykite šalin netikroviškus lūkesčius, džiaukitės tuo, ką turite, o ne jaudinkitės dėl to, ko niekada neturėsite.

12. Pasimatymus skirkite restorane, o ne prekybos centre

Prekybos centre lankykitės rečiau, nei skiriate pasimatymus. Leisdami laiką dviese kine ar restorane, investuosite į savo santykius, o ne daiktus, kurių jums nereikia.

13. Vilkėkite aptemptus drabužius

Aptemti drabužiai nėra patogūs, bet nesijaudinkite - juos labai greitai galėsite nusivilkti.

14. Sumokėkite visas skolas

Patikėkite, piniginių skolų palūkanos nėra tokios didelės, kaip asmeninio gyvenimo, todėl ilgai nedelskite ir jas grąžinkite.

15. Nustokite skųstis

Džiaukitės tuo, ką jums suteikė gyvenimas ir leiskite džiaugtis partneriui. Nepamirškite, kad nuolatiniai skundai nė vienam iš judviejų nesuteikia džiaugsmo.

16. Geriau trumpai, nei nieko

Geriau „greitukas“, nei jokio sekso. Geriau dažniau, nei niekada.

17. Leiskite jums padėti

Manote, kad partneris jums nepadeda? Tačiau ar tikrai leidžiate jums padėti?

18. Laikas, kai vaikai suminga, skirtas tik judviem

Kai vaikai suminga, neleiskite jus išskirti kompiuteriams. Užsiimkite veikla, kuri jus vienija.

19. Mylėkite savo kūną

Užuot kalbėję, kaip nepasitikite savo kūnu, pradėkite sportuoti.

20. Pamirškite dingstis ir atsikalbinėjimus

Nenaudokite vaikų kaip dingsties, kodėl nenorite mylėtis. Vaikams svarbiausia, kad tėvų santykiai būtų tvirti ir laimingi, o geri santykiai be sekso neįmanomi.

21. Nepavydėkite

Leiskite jam jūsų pavydėti ir pačiai pavydėti nebereikės.

22. Negalvokite tik apie save

Nuo jūsų ir mylimojo partnerystės pradžios pasaulis nustojo suktis aplink jus vieną ir pradėjo suktis aplink abu.

23. Negriaukite, o „taisykite“ pašlijusius santykius

Užuot mąstę, kas bus, kai jūsų santuoka sužlugs, ieškokite pagalbos - kreipkitės į santykių specialistus.

24. Pamirškite svajones ir susitaikykite su tikrove

Jei svajojote, kad dėl mylimo žmogaus nereiks stengtis ir aukotis, teks susitaikyti su tikrove - dėl meilės reikia stengtis nuolatos.

25. Pamirškite makiažą

Joks vyras nevestų moters, kuri jam negraži prabudusi ryte lovoje.

26. Mylėkite

Mylėkite savo partnerį už tai, koks jis yra, o ne už tai, koks norite, kad jis būtų. Jei vertinsite antrosios pusės bruožus ir savybės, meilė neišblės.

27. Didžiuokitės savo amžiumi

Nustokite skųstis dėl atsirandančių raukšlių ir didėjančio žvakučių skaičiaus ant gimtadienio torto. Džiaukitės savo patirtimi, kuri atsiskleis ne tik kasdieniniame gyvenime, bet ir miegamajame.

28. Neapgaudinėkite

Galima likti kartu po neištikimybės, bet neįmanoma iš tiesų atleisti.

29. Nebandykite įrodinėti savo tiesos

Tiesų gali būti daug, o tikra meilė - tik viena.

30. Nebijokite, pripažinti suklydę

Jūsų partneris žino, kad neesate šventoji, todėl tokia apsimesti - beviltiška.

#    Comments [0] |

Vyriski samojai netinka moterims

Ar žinojote, kad komiškų filmų ir televizijos laidų scenaristai-vyrai stengiasi konsultuotis su moterimis, nes gerai žino, kad jų sąmojai neįtinka moteriškos lyties auditorijai?

Aaronas Traisteris, žurnalistas ir santykių specialistas, teigia, kad vyrų sąmojai tikras galvos skausmas moterims. Jis pastebi, kad vyrų pokštai dažnai išprovokuoja dailiosios lyties atstovių pyktį, o kartais netgi ašaras. A. Traisteris tikina, kad iššifruoti, kas slepiasi už vyrų sąmojų nėra sunku ir pabrėžia, kad kandžiausiais pokštais stipriosios lyties atstovai maskuoja didžiausias savo baimes ir kompleksus.

Sąmojai, susiję su fiziniu skausmu

Komedijos, kuriose žmonės sąmoningai arba nesąmoningai žaloja savo kūną turi gilias tradicijas, bet jos labiau mėgiamos vyrų nei moterų. Vyrams patinka matyti, kaip kiti jų lyties atstovai nukenčia dėl savo neatidumo ir žioplumo, nes jie jaučiasi pranašesni už ekrane matomus „nevykėlius“. Moterims nereikėtų piktintis, jei jų mylimasis nuolatos laido sąmojus, susijusius su fiziniu skausmu, - jie adresuojami ne moterims, o kitiems vyrams.

Sąmojai, susiję su seksu

Vyrai mėgsta laidyti sąmojus apie seksą, nes juos kankina nepasitikėjimas savimi seksualiniame gyvenime. Interneto puslapis „Deadspin“ atliko apklausą ir išaiškino, kad per pasimatymą sąmojus apie seksą laidę vaikinai, buvo linkę gerokai padauginti alkoholio ir sugadinti romantišką vakarą. Apklausos dalyviai pripažino alkoholį vartoję, nes taip tikėjosi nugalėti baimę.

#    Comments [8] |

Kaip atnaujinti automobili

Siūlome jums išbandyti automobilio valymui 10 produktų, kuriuos tikrai rasite savo namuose. Rezultatas jus tikrai nustebins – automobilis atrodys, kaip naujas be didelių išlaidų.

Ši instrukcija tinka ir pardavėjams ir megėjams


1. Plaukų kondicionierius

Kai nuo automobilio nuplausite nešvarumus, ištrinkite jį plaukų kondicionieriumi, kurio sudėtyje yra lanolino. Nuplaukite kondicionierių vandeniu ir leiskite išdžiūti. Automobilis atrodys kaip po vaškavimo, o lietus kurį laiką nepaliks ant automobilio jokių žymių.

2. „Coca-cola“

Užpilkite „Coca-cola“ gėrimo ant šluostės ir valykite sunkiai nuplaunamus automobilio stiklus. Nepamirškite nuplauti stiklų vandeniu, nes nuo gėrimo, langai bus lipnūs.

3. Degtinė

Iš degtinės galite pasiruošti veiksmingo stiklų skysčio. 3 puodelius degtinės sumaišykite su 4 puodeliais vandens ir 2 arbatiniais šaukšteliais indų ploviklio. Gerai išplakite mišinį ir galėsite jį naudoti.

4. Langų ploviklis

Langų ploviklis tiks lempų blizginimui ir jis daug pigesnis už automobiliams skirtas priemones.

5. Šlapios servetėlės

Visada turėkite po ranka šlapių servetėlių. Jos tinka automobilio stiklų valymui, taip pat ir automobilio salono paviršiams.

6. Amoniakas

Amoniakas veiksmingai išvalo automobilio valytuvus. 1/4 puodelio sumaišykite su 1l šalto vandens. Valykite valytuvus šluoste, sudrėkinta tirpalu. Nusausinkite. Amoniako tirpalas taip pat tinka automobilio stiklų valymui. Išvalytus langus nusausinkite.

7. Soda

1/4 puodelio kepimo sodos sumaišykite su 1/4 puodelio indų plovimo skysčio ir 2 puodeliais vandens. Šis tirpalas padės veiksmingai nuplauti visus automobilio paviršiaus nešvarumus.

8. Vyno akmuo

Vyno akmuo yra balti milteliai, gaunami iš vynuogių ir naudojami kulinarijoje. Vyno akmuo tinka apsaugoti automobilio priekinį stiklą nuo riebalavimosi. 1 puodelį vyno akmens sumaišę su 3l vandens gausite mišinį, kuris ne tik veiksmingai nuplaus riebalus, bet ir apsaugos nuo riebalavimosi.

9. Žibalas

Supilkite į 10l kibirą 1 puodelį žibalo ir gausite priemonę, kuri atstos automobilio vaškavimą. Kempine ištrinkite šiuo tirpalu visą automobilio paviršių ir džiaukitės spindesniu.

10. Zomšos skiautė

Jei plovėte automobilį smarkiai kaitinant saulei, tikriausiai pastebėjote, kad nuo vandens liko žymių. Jas pašalinkite patrynę zomšine skiaute.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 29 May 2012

11 bilo gates taisykliu

1. Gyvenimas nesąžiningas, susitaikyk su tuo.
2. Pasauliui nerūpi tavo savimonė ir savigarba. Pasaulis laukia iš tavęs kokių nors pasiekimų, prieš priimdamas rimtai tavo savigarbą.
3. Mažai tikėtina, kad tau pradės mokėti 40 tūkst. per metus iš karto po mokyklos baigimo. Tu netapsi kompanijos viceprezidentu su limuzinu ir asmeniniu vairuotoju kol nenusipelnysi to.
4. Jei manai, kad tavo mokytojas griežtas ir reiklus - palauk, kol susipažinsi su savo viršininku. Priešingai nei mokytojo, tavo viršininko karjera priklauso nuo to, kaip tu susitvarkai su savo darbais.
5. Kepti mėsainius McDonalde - ne gėda. Tavo protėviai bet kokį darbą, net ir tokį, būtų pavadinę "gera proga".
6. Neskubėk dėl visų savo nelaimių kaltinti tėvus. Nedejuok dėl savo nesėkmių, o mokykis iš jų.
7. Prieš tau gimstant, tavo tėvai nebuvo tokie nuobodūs ir neįdomūs žmonės, kokiais tau atrodo dabar. Jie tapo tokiais, uždirbdami pinigus tavo nerūpestingai vaikystei, skalbdami tavo drabužius ir klausydamiesi tavo nesibaigiančių tauškalų apie tai, koks tu fainas. Taigi, prieš išvykdamas saugoti Amazonės miškus, kuriuos naikina gobši tavo tėvų karta, pabandyk bent jau susitvarkyti savo kambarį.
8. Mokykloje buvo uždrausta skirstyti vaikus į laimėtojus ir nevykėlius, gyvenime - ne. Kai kuriose mokyklose nustojo rašyti blogus pažymius ir leido laikyti testus ar atsakinėti į klausimus tiek kartų, kiek prireiks, bet realiame gyvenime viskas visai kitaip.
9. Gyvenimas nėra suskirstytas į semestrus, jame neegzistuoja vasaros atostogos ir labai mažai darbdavių yra suinteresuoti padėti tau susirasti savo tikrąjį "aš". Tu turi pats surasti tam laiko.
10. Nepainiok realaus gyvenimo su tuo, kas rodoma per televiziją. Realiame gyvenime žmonės praleidžia didžiąją laiko dalį ne kavinėje, o darbe.
11. Palaikyk gerus santykius su akiniuočiais-botanikais. Labai tikėtina, kad vienas iš jų kada nors taps tavo viršininku.

#    Comments [0] |

interjero detale


puiki priemone
#    Comments [0] |
# Friday, 25 May 2012

Erotiski komplimentai

Vyras vidutiniškai pasako 16 tūkst. žodžių per dieną. Iš tikrųjų jam užtenka kelių taiklių žodžių, kad palenktų moterį į savo pusę. O jeigu jis rimtai pasistengtų, tai mylimoji greitai išsinertų iš savo drabužėlių pati.

„Ši tavo strazdanėlė – tokia žavinga!“ Toks komplimentas visada bus geras.

Galite paminėti, pavyzdžiui, jos dailų apgamėlį ant žando, atskirą strazdanėlę, jos mielas mažas ausytes. Kuo individualiau, tuo geriau.

Žinoma, yra ir kitų magiškų sakinių, kurie padės vyrui pasiekti savo trokštamą tikslą.

Šie žodžiai tikrai nuves moterį į lovą:

1. „Aš nuvilksiu tą drabužėlį“

Neuždavinėkite jokių klausimų. Tik praneškite: „Ašį nuvilksiu vėliau tavo marškinėlius“. Taip jūs atrodysite užtikrintas ir vyriškas. Sukursite intymumo atmosferą ir sužadinsite išankstinį džiaugsmą dėl būsimų jaudinančių emocijų. Tai bus kur kas elegantiškiau, nei paprasčiausiai ją išrengti.

2. „Tu sukeli man keistų minčių“

Tokiu būdu paskatinsite moterį išlaisvinti savo instinktus. Tačiau šiuo sakiniu taip pat suteiksite jai šansą jus ignoruoti. Bet kuriuo atveju laimite.

3. „Noriu, kad tau būtų gera!“

Jei norite, kad jūsų moteris patirtų orgazmą, nekalbėkite apie tai. Moteriai svarbu jaustis gerai ir atsipalaiduoti. Anatominiai kamantinėjimai nors ir būna paskatinti gerų ketinimų, tačiau jie veikia kaip dantų gydytojo grąžtas. Verčiau sakykite, jog norite, kad moteris jaustųsi gerai ir galėtų mėgautis nakties malonumais.

4. „Tu bučiuojiesi beprotiškai gerai!“

Suteikite moteriai jausmą, jog ji yra nuostabi meilužė. Pakomentuokite bučinį ar prisilietimą, kuris jums patiko. Venkite vulgarybių, išlikite subtilus, kad neįskaudintumėte moters.

5. „Tu...“

„Tu esi tokia graži“, „Tu kvepi taip skaniai“, „Tu varai mane iš proto“. Naudokite žodį „Tu“, kur tik galite. Jis padaro bendravimą labiau asmenišku, o “Tu esi nuostabi!“ moters ausims skamba geriau nei „Seksas buvo nuostabus“.

#    Comments [0] |

Masturbacija tabu

Nors masturbacija plačiai paplitusi, bet ji vis dar tebėra tabu tema. Daug kas tą daro, tik niekas apie tai garsiai nekalba. Nepaisant seksualinio švietimo, individualus pasitenkinimas iki šiol laikomas neetišku ir nenagrinėtinu reiškiniu.

Pasitenkinimas savarankiškai. Kodėl jis taip gražiai vadinamas? Juk galima turėti lytinių santykiu su asmeniu, kurį myli. Tai kodėl nepadoru su savimi, kurį myli labiausiai?

Toks solo numeris turi savo privalumų: pats žmogus geriausiai žino, kas jį jaudina. Jis gali tuo užsiimti, kada tik užsimano. Jis nelaužo ištikimybės ir nieko neišduoda.

Visiškai klaidinga prielaida, kad tik viengungiai reguliariai pasitenkina patys, nulėmė tai, jog masturbacijos temą vis dar gaubia tam tikros abejonės, o individualus pasitenkinimas laikomas smerktinu dalyku.

Vokiečių mokslininkai atliko plačius tyrimus ir išaiškino, kad 90 procentų Vokietijos vyrų ir 80 procentų moterų kartkartėmis pasitenkina patys, nepriklausomai nuo jų šeimyninės padėties.

„Gąsdinančios pasakos, kad nuo masturbacijos žmogus tampa kvailas ir negali susilaukti vaikų laimei jau priklauso praeičiai, – sako mokslininkai. – Šiandien mes žinome: kas moka tinkamai pasidarbuoti ranka, tas patenka į septintą dangų, o ne į pragarą.“

Šiek tiek informacijos solo sekso tema

1. Pavadinimas

Žodis „masturbacija“ kilęs iš lotynų kalbos. Jis yra išvestas iš „manus“ (ranka) ir „stupare“ (išsitepti).

2. Paplitęs dalykas

Nepaisant to, kad niekas per daug apie tai garsiai nekalba, vokiečių mokslininkai įrodė, jog žmonių lovose reguliariai įvyksta karštų solo numerių. Pagal įvairių tyrimų rezultatus, kas antras vyras ir kas ketvirta moteris sykį per savaitę pasitenkina patys.

3. Maži pagalbininkai

Kai kurios damos solo sekso metu naudojasi sekso žaisliukų pagalba. Dauguma vokiečių moterų naktinio staliuko stalčiuje laiko melsvos arba rausvos spalvos vibratorius.

4. Gera treniruotė

Gera žinia moterims: gerą orgazmą galima išsitreniruoti! Trumpai tariant: moteris, kuri dažnai patiria malonumą pati, padidina šansą patirti orgazmą su mylimuoju.

5. Kinas galvoje

Garbingas žmogus pripažins, kad ne visada savas partneris atlieka pagrindinį vaidmenį vaizduotės kine, kai jis pasitenkina pats. Dažniausiai prieš akis sukasi karštos pupytės, raumeningi aktoriai ar žavus viršininkas, kurie nieko apie tai neįtaria.

6. Pažvelk sykį, brangusis

Gerokai daugiau vyrų nei moterų prisipažino pageidaujantys stebėti savo antrąją pusę masturbuojantis. Padarykite partneriui malonumą ir parodykite jam karštą specialų numerį. Tai tik išeis į naudą jūsų seksualiniam gyvenimui.

7. Dėl sveikatos

Mediciniškai įrodyta, kad orgazmas yra gera priemonė nuo skausmo. Be to, toks trumpas solo malonumas – lygiai kaip ir seksas su partneriu – nuima stresą ir padeda atsipalaiduoti.

8. Apsauga vyrui

Kartkartėmis onanizmu užsiimantis vyras tokiu būdu palaiko savo sveikatą. Medikai patvirtino, kad 20–30 metų vyrai, kurie reguliariai masturbuojasi, per dažną ejakuliaciją trečdaliu sumažina riziką susirgti prostatos vėžiu.

9. Naminė priemonė sekso metu

Nemažai moterų, užsiimdamos seksu su partneriu, nesugeba patirti orgazmo. Tuomet joms tik į naudą išeitų papildomai pasidarbuoti pačioms, sustiprinti mylimojo pastangas ir taip pasiekti aukščiausią malonumo tašką.

10. Siaubo pasakos

Siaubo pasakų apie masturbaciją jau seniai niekas nebeseka, bet jos vis dar tebėra bauginančios. Žmonėms buvo kalama į galvas, kad jie gali apakti, jei paslapčia užsiims nešvariais dalykais. Be to, dar buvo teigiama, kad dėl nuodėmingos veiklos vargšeliai gali mirti arba kad masturbacija padaro žmogų kvailu, kurčiu ar nevaisingu. Kaip gerai, kad mes dabar žinome, jog visa tai – nesąmonės!

#    Comments [0] |

gif pokstas

Gif pokstas

#    Comments [0] |
# Thursday, 24 May 2012

kaip pasigaminti vietnamietisa kava

kaip pasigaminti vietnamietiska kava
#    Comments [0] |

kurortinio romano taisykles

Nepaisant to, kad visi pripažįsta, jog kurortiniai romanai pernelyg lengvabūdiški ir greitai pasibaigiantys, dauguma merginų vis tiek naiviai tikisi gero tęsinio – rimtų santykių.

Mielos merginos, tam, kad sugrįžtumėte iš atostogų su maloniais prisiminimais, o ne karčiais nusivylimais, svarbu žinoti kelias kurortinių Amūro žaidimų taisykles.

1. Palikite rimtas mintis namuose ir atsisakykite realaus gyvenimo.

Atostogos – tai linksmybių, poilsio, nerūpestingumo, lengvumo ir atsipalaidavimo laikas. Tokios pat ypatybės turi būti būdingos ir kurortiniam romanui. Jums nereikia vyro, kuris mylėtų visą laiką, nemeluotų ir neišduotų. Šiuos kriterijus palikite savo realiam gyvenimui. O į meilės nuo tykius pajūryje žiūrėkite kaip į paslaugą, įeinančią į kelialapio komplektą ir nesitikėkite jokio tęsinio.

2. Nepasakokite apie save per daug.

Nereikia skubėti iškloti naujam gerbėjui visų savo ankstesnio ir dabartinio gyvenimo smulkmenų. Likite jam mįsle. Ir pačios nekamantinėkite per daug apie jį. Galbūt jis vedęs? Tuomet ar galėsite leisti sau trumpalaikį nuotykį, žinodamos apie jo žmoną? Kuo mažiau informacijos, tuo mažiau problemų. Rekomenduojamos pokalbių temos: mėgstami patiekalai ir gėrimai , seksualinės Afrikos genčių tradicijos, sunkus pingvinų gyvenimas Antarktidoje, netvarka ekonomiškai atsilikusiose šalyse.

3. Negaiškite tuščiai laiko.

Partnerį kurortiniam romanui geriausia išsirinkti iš tų, kurie jau šnairuoja į jus. Kiekviena normali mergina kurorte pastebės porą trejetą vyrukų, kurie žvelgia į ją ilgiau už kitus. Pasirinkite geriausią iš jų ir šypsokitės. Ne verta gaišti jėgų tiems, kurie nekreipia į jus dėmesio. Užkariautojos meną galima tobulinti ir paprastame gyvenime.

4. Seksas visai nebūtinas.

Kurortiniam romanui reikia ne paprasto, o genialaus meilužio. Kam jums gadinti prisiminimus apie tai, kaip viskas gražiai prasidėjo ir kaip įprastai baigėsi? Juk tarp vyrų kur kas daugiau tokių, kurie gali apgaubti romantika, už tuos, kurie pasirodytų tikrai geri lovoje. Jei abejojate, neskubėkite. Apsiribokite jaudinančiu flirtu.

5. Ateitis neegzistuoja.

Įsidėmėkite: atostogos neturi ateities. Jos prasideda vieną konkrečią dieną ir kažkurią kitą dieną pasibaigia. Jokių planų, jokių svarstymų, jokių abejonių! Argi jūs taupėte pinigus tam, kad nuobodžiautumėte per atostogas ir kankintumėtės po to? Jums egzistuoja tik čia ir dabar.

Dar viena taisyklė, kurią tikrai prisimenate: seksas turi būti saugus!

Malonių atostogų ir smagių nuotykių!

#    Comments [0] |

kodel reikia sakyti ne

Ar dažnai naktimis prieš užmigdami ilgai vartotės lovoje ir galvojate: „Kodėl neatsisakiau“? Ir vėl pasakėte TAIP, kai to nenorėjote, prisiėmėte papildomo darbo, kuriam iš tikrųjų neturite nei laiko, nei jėgų ir kuris jums sukelia tik stresą? Tuomet reikėtų sąmoningai pasimokyti retsykiais pasakyti NE.

NE sakymas prasideda galvoje. Kad pasakytumėte NE, turite pirmiausia pagalvoti NE. Tai skamba banaliai, bet taip nėra. Bėgant metams dauguma minčių tapo automatiškomis. Jūs galvojate, to nesuvokdami. Ir šios mintys sukelia baimes, kurios trukdo pagalvoti NE ir pasakyti NE. Todėl dauguma žmonių dažnai sako TAIP, nors jie – pasvarstę – tikrai mieliau pasakytų NE. Įsisąmoninkite šią aplinkybę ir visada duokite sau laiko pagalvoti, prieš atsakydami į kito asmens reikalavimą ar prašymą.

Pašalinkime kliūtis, trukdančias pasakyti NE

Toliau pateiksime tipiškų blokuojančių ir baimę sukeliančių minčių pavyzdžius bei kai kurias alternatyvas, kurios gali padėti lengviau ištarti NE.

Suformuluokite atitinkamas savas alternatyvas asmeninėms, neigiamai atsakyti trukdančioms mintims. Atkreipkite dėmesį į tai, kad jūsų argumentai būtų įtikinami.

Baimė prarasti kitų palankumą

Kas nesako NE baimindamasis, kad dėl to pašnekovas nebejaus jam simpatijos, tam gali padėti tokos mintys: „Aš nežinau, ar jis (ji) mane atstums. Jeigu jis (ji) manęs nemėgsta, nors aš visada sakau TAIP, tada mano pasiaukojimo kaina yra per didelė. Aš pakelsiu, jeigu jis (ji) mane atstums.“

Baimė nuvilti kitus

Jeigu nepasakote NE, nes nenorite nuvilti kitų, pagalvokite taip: „Aš nežinau, ar kitas nusivils, įsižeis ar reaguos susierzinimu. Mano argumentai yra geri. Jis galėtų tai įžvelgti, suprasti., pripažinti. Aš tik sakau savo nuomonę. Kaip jis reaguos, yra jo reikalas. Aš turiu tokią pat teisę išreikšti savo norus kaip ir jis. “

Baimė pasirodyti egoistu

Tas, kuris bijo, kad kiti jį gali palaikyti beširdžiu ir egoistu, jei pasakys NE, gali drąsos pasisemti iš tokių argumentų: „Jei išsakiau savo norą, tai dar toli gražu nereiškia, kad esu egoistas. Turiu tokią pat teisę išsakyti savo norus kaip ir jis arba ji.“

Agresyvios reakcijos baimė

Gal bijote, kad pašnekovas taps agresyvus, jei pasakysite NE ir nesugebėsite apsiginti? Jums padės tokios mintys: „Aš nežinau, kaip kitas reaguos. Mano NE nėra pagrindas agresyviems veiksmams ar kaltinimams. Aš ginu savo teisėtus interesus. Konfliktų kartais neįmanoma išvengti. Tai nėra priežastis man atsisakyti savo poreikių patenkinimo.“

Praradimo baimė

Jei bijote, kad dėl ištarto NE galite prarasti darbą, partnerį ar draugą, tai įtikinkite save taip: „Aš negaliu numatyti, kas įvyks. Galbūt gerokai perdedu. Taip lengvai nei partneris, nei darbo vieta neprarandami. Vienas atsisakymas retai kada būna toks reikšmingas, kad nuo jo priklausytų karjera ar partnerystė.“

Jausmas, jog nėra kito pasirinkimo

Gal manote, kad negalite pasakyti NE, nes nėra kitos išeities? Save laikote aplinkybių auka? Tada pamąstykite taip: „Nėra tokių aplinkybių, kurių negalima būtų pakeisti. Yra kitų, kurios gali nustelbti šias aplinkybes ir jų primetamą prievartą. Aš visada atsakau už savo elgesį. Kiti gali mane tik išnaudoti, jeigu sutiksiu, arba priekaištauti, jei nesutiksiu.“

Savigarbos stiprinimas

Daug kas mano, kad jie bus laikomi ypač nesavanaudžiais, gerais žmonėmis, jei niekada nesakys NE. Tokie asmenys turėtų sau išaiškinti „Nėra nesavanaudžių žmonių. Aš taip pat tikiuosi naudos sau, jei pasakysiu TAIP. Aš taip pat turiu poreikių, kurie turi būti patenkinti. Ir tai yra gerai.“

Nuo šiol pradėkite mokytis sakyti NE. Sėkmės!

#    Comments [0] |
# Wednesday, 23 May 2012
# Sunday, 20 May 2012

Isprotejo rusijos virsuniu uzkariautojai

Sie pilieciai tikrai nebijo aukscio ir privers jusu skranduziu jausti kutenima
#    Comments [7] |

Isprotejo rusijos virsuniu uzkariautojai

Sie pilieciai tikrai nebijo aukscio ir privers jusu skranduziu jausti kutenima
#    Comments [0] |
# Sunday, 13 May 2012

Sokiruojantis Time zurnalo virselis

sis virselis pribloske visus

#    Comments [0] |

kodel kyla deagalu kaina

Video kuris paaiskina kodel kyla degalu kaina kai auga ekonomika


#    Comments [0] |

Ar tai google pokstas ar klaida ?

2012-05-13 tai yra antras menesio sekmadineis o google.com sveikina mus su monitos diena


#    Comments [0] |
# Friday, 11 May 2012

meiluziai pagal ledu skoni

Vaniliniai, šokoladiniai, braškiniai – kiekvienas turi savo mėgstamiausią skonį. Tad koks yra jūsiškis ir ką jis apie jus sako? Mes pažvelgėme kiek giliau į labiausiai mėgstamus ledus, kad galėtumėme pasakyti, ką jūsų mėgstamas ledų skonis atskleidžia apie jus miegamajame.

Net jei esate iš žmonių, kurie negali pasirinkti vieno mėgstamo skonio, galite sužinoti apie save kai ką naujo! Tad pristatome jums, ką bendro turi ledai ir meilė...

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra vaniliniai...

Vanilinių ledų mėgėjai tvirtai stovi ant žemės, kur yra saugiausia.

Lovoje jie nemėgsta eksperimentuoti. Seksas gryname ore ar neįprastose vietose jiems visai nepatinka. Tiesą pasakius, priimtiniausia jiems tai daryti misionieriaus poza, mylinčiai žiūrint į partnerio akis.

Prieraišūs ir ištikimi, jie ieško tikrosios meilės.

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra šokoladiniai...

Kaip ir galima tikėtis, šokolado mėgėjai yra labai aistringi žmonės, kuriems patinka mėgautis įvairiomis malonumo rūšimis ir gėrėtis viskuo, ką daro. Ypač, kai kalba sukasi apie meilę.

Šokoholikams meilė be nežabotos aistros yra ne meilė.

Šokolado mėgėjai turi šeštąjį pojūtį kitų žmonių jausmams, o ypač, širdies reikaluose. Jie yra labai dėmesingi meilužiai.

Dėka išskirtinio šarmo, jie turi didžiulį ratą draugų ir net dar didesnį ratą gerbėjų.

Jei jūsų mėgstamiausia ledai yra braškiniai...

Braškės turi labai stiprias sąsajas su erotika ir vaidina didelį vaidmenį viliojant.

Galima nė neabejoti, kad tie, kuriems patinka braškių skonio ledai, yra labai seksualūs sutvėrimai.

Aistringiems ir beveik visuomet pasirengusiems paišdykauti braškių mėgėjams patinka paprasti dalykai. Jie nėra nusiteikę prieš kelias skirtingas pozas, tačiau vos jie atranda tai, kas jiems tinka geriausiai, jie pasilieka prie to.

Kartais jie nėra patys išrankiausi partneriams, tačiau jei kartą jų širdis pasirinko, jie išliks ištikimi iki pabaigos.

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra karameliniai...

Ar jums patinka karamelinio skonio ledai, ar mėgstate ledus paskaninti karamelės gabalėliais, karameliniai ledai yra jausmingas pasirinkimas.

Tiems, kuriems patinka karameliniai ledai, seksas yra tai, kuo reikia gardžiuotis. Jiems nepatinka skubėti, tačiau gali leisti laiką tenkindami partnerio poreikius prieš sulaukdami dėmesio sau.

Karamelės mėgėjai yra atidūs, rūpestingi ir gali išvaryti iš proto. Jie nekenčia greitukų, jiems daug labiau patinka mėgautis laiku, praleistu miegamajame.

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra riešutiniai...

Graikinių riešutų ledai nėra tokie populiarūs kaip lazdyno riešutų įvairovė, tačiau kartą jų paragavus kelio atgal nėra. Riešutinio skonio ledai byloja apie ištikimybę.

Šio skonio ledai nedera prie kitų skonių, tad tas pats galioja ir kalbant apie meilę.

Graikinių riešutų mėgėjai yra ištikimi vienai širdžiai. Jiems neįdomu keliauti nuo vienų santykių prie kitų, o vienos nakties nuotykiai jiems yra visiškai nepriimtini.

Jie sutelkia dėmesį į vieną žmogų ir svajoja apie ramybę. Jie yra labai šeimyniški ir romantiški, mylintys ir ištikimi kompanjonai.

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra bananiniai...

Bananinių ledų fanai nėra paprasti žmonės. Jie mėgsta nuotykius, siurprizus ir unikalias patirtis.

Bananų mėgėjai yra linkę keisti partnerius, kad atrastų naujų malonumų, o pastovaus partnerio turėjimas ne visada yra jų plano dalis.

Jiems reikia daug laiko, kad atiduotų savo širdį kitam žmogui, tačiau vos radę savo princą ar princesę, jie nebepaleis.

Jie palenks jį ar ją savo pusėn dėl savo vaizduotės ir aistros eksperimentuoti: seksas automobilyje, lėktuve, jūroje ir t.t. Bananinių ledų mėgėjai yra atviri (beveik) viskam!

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra mėtiniai...

Mėtinių ir mėtinių su šokolado gabaliukais ledų mėgėjai yra drėbti iš to paties molio. Jiems patinka, kai viskas yra šviežia ir švaru.

Netvarka nėra tai, kas patinka mėtų mėgėjams, taigi ir užsiėmimai miegamajame turi būti tvarkingi ir švarūs.

Mėtų mėgėjams retai patinka glamonėtis – daug labiau tikėtina pamatyti juos ieškančius dušo ar artimiausio dantų šepetėlio.

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra Stracciatella skonio...

Stracciatella ledai yra ypatingo skonio – pusiau vaniliniai, pusiau šokoladiniai. Gal dėl to jie yra tokie mėgstami?

Tie, kuriems patinka Stracciatella skonio ledai yra aistringi, mėgsta seksą ir retai pasitenkina vienu meilužiu ar viena poza.

Įvairovė šiems žmonėms yra itin svarbi. Vienintelis būdas, kaip priversti Stracciatella skonio ledų mėgėją likti ištikimu, yra duoti jam pakankamai erdvės ir laisvės.

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra citrininiai...

Jei citrininiai ledai ar net šerbetas yra iš tikrųjų pagaminti iš šviežių citrinų (ne iš dirbtinio skonio, kaip dažnai pasitaiko), tuomet nėra nieko labiau gaivinančio!

Tie, kuriems patinka citrininiai ledai yra svajotojai, jiems patinka atsipalaiduoti ir leistis pasroviui. Jiems patinka egzotika ir dažnai jie renkasi neįprastus partnerius, kurie nuolat meta jiems iššūkį ir “perkrauna” mintis.

Jiems patinka įsivaizduoti jausmingus nuotykius ir jie turi daugybę seksualinių fantazijų, tačiau jie nėra linkę viso to paviešinti, nebent randa idealią savo antrąją pusę.

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra kavos skonio...

Priklausomiems nuo kavos žmonėms kavos skonio ledai yra idealus pasirinkimas vasarą.

Tai praktiškas sprendimas, tad ir kavos skonio ledų mėgėjai yra praktiški žmonės.

Kita vertus, jie turi daugybę planų, idėjų ir vilčių, tačiau kai kalba pasisuka apie meilę, jie nėra lakios vaizduotės, jiems trūksta įkvėpimo ir jie nėra atviri naujovėms.

Kavos mėgėjams dvasinis pasitenkinimas patinka labiau nei kūniškas, todėl miegamajame jie galo būti šiek tiek nuobodūs.

Dažniausiai jie yra geri ir dėmesingi meilužiai, tačiau yra linkę prisirišti prie tos pačios rutinos.

Jei jūsų mėgstamiausi ledai yra vyšniniai...

Vyšnios yra kaip ir braškės – jos turi didelę erotinę galią.

Vyšnių mėgėjai yra labai aistringi ir jausmingi. Jie yra atsidavę meilužiai, kurie nori išpildyti kiekvieną savo partnerio norą.

Jų didžiausia fantazija? Seksas užrištomis akimis. Jiems reikia patyrusio partnerio, kuris galėtų išpildyti jų viltis ir aistras. Ir tokio, kuris sugebėtų išlaikyti jų diktuojamą tempą.

#    Comments [0] |

Didysis melas apie porų santykius


Šį pavasarį, kai visas pasaulis tik ir svajoja apie didžiąją meilę ir laimę dviese, vokiečių dainininkė negailestingai suvedė sąskaitas su meile.

51 metų muzikantė, buvusi grupės „Lassie Singers“ lyderė Christiane Rösinger, išleido knygą „Meilė dažnai per daug gerai vertinama“ , kurioje atskleidžia, koks klaidingas visuomenės supratimas apie romantišką partnerystės laimę.

„Manote, jog atsidūrėte pasakoje, bet jūs esate tik kvaila porelė“ – tokiais savo dainos „Porų melas“ žodžiais dainininkė dar 1991 metais parodė, kad netiki romantiškais santykiais.

„Apie meilę lyg ir viskas pasakyta. Tačiau, išskyrus porą sociologų, niekas garsiai nepareiškė, kad ji yra per daug sureikšminta, kad meilė yra tik konstruktas“, – sako muzikantė.

Rašydama knygą autorė išnagrinėjo daugybę porų pavyzdžių iš literatūros ir savo aplinkos, perskaitė per 100 populiariausių psichologinių knygų apie partnerių santykius ir patarimų vienišiems žmonėms, išanalizavo įvairias pažinčių ir santuokos teorijas.

Savo tyrimų rezultatus – blogiausius klaidingus įsitikinimus ir iliuzijas, autorė apibendrino knygoje ir suskirstė juos į 10 kategorijų.

1. Porų melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: pora savaime yra geriausia gyvenimo forma, žmogus gali visapusiškai vystytis tik kaip poros dalis.

REALYBĖ: partnerystė yra labai pažeidžiama, nestabili, klibančiais kompromisais paremta organizacijos forma, kuri daugeliu atvejų gali egzistuoti tik specialiai palaikoma, kai vienas partneris nuslopina savo poreikius ir paklūsta kitam.

2. Partnerystės melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: pora išlieka visą gyvenimą kartu, kokia ji turi būti, partneriai palaiko vienas kitą, yra geriausi draugai ir net po dvidešimties bendro gyvenimo metų vis dar mėgaujasi po kelis kartus per savaitę aistringu seksu.

REALYBĖ: šis idealas niekada nepasiekiamas, nes ilgametės aistringos partnerių meilės idėja jau savaime yra neišsprendžiamas prieštaravimas.3. Vaikų melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: net jei santuoka nebesuteikia jokio malonumo ir vargina, dėl vaikų reikia gyventi kartu, kitaip jiems bus padaryta žala.

REALYBĖ: nelaiminga trijulė tėvas-motina-vaikas dažniausiai būna liūdnos vaikystės šaltinis. Dauguma tėvų po skyrybų sutaria geriau ir

usitikę rodo vienas kitam didesnę pagarbą, tai džiugina ir vaiką.

4. Pavydo melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: santuokos kritikai ir viengungiai tik pavydi poroms, nes jiems nepasisekė, nes jie nesugebėjo sudaryti santuokos ir puoselėti santykių. Iš tikrųjų kiekvienas žmogus nieko labiau netrokšta kaip būti poros dalis.

REALYBĖ: kaip gali vyras ar moteris pavydėti neišsivysčiusios gyvenimo formos, jei atidžiau pažvelgę į konkrečių porų santykius, kaskart vis nori sušukti „O ne, taip gyventi aš nenoriu!“?

5. Gamtos melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: partnerystė – monogamija – yra natūrali žmonių gyvenimo forma. Taip buvo visada.

REALYBĖ: seniai žinome, jog seksualumas ir santuoka nėra du neatsiejamai susiję dalykai, jie paremti ekonominės būtinybės. Romantiškos meilės idėja gimė tik XVIII amžiuje.

6. Gyvūnų melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: net gyvūnai gyvena poromis ir išlieka visą gyvenimą ištikimi vieni kitiems!

REALYBĖ: jei apie 90 procentų visų rūšių paukščių gyvena poromis, monogamija tarp žinduolių, kuriems, kaip žinome, priklauso ir žmogus, yra veikiau išimtis. Tik 3 procentai visų žinduolių gyvena sudarydami tvirtą porą. Artimiausi mūsų giminaičiai – beveik visos primatams priklausančios žmogbeždžionių rūšys gyvena poligamiškai. Jų patinas poruojasi su keliomis patelėmis.

7. Technikos melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: per praktiką ir pratybas kiekviena pora gali pasiekti ją patenkinančio seksualumo. Gera valia ir pastangomis seksą galima ištobulinti, ypač padedant seksologams, psichoterapeutams ir ezoterikos žinovams.

REALYBĖ: kai trūksta geismo, net geriausia technika nieko nepadeda. Žmonijos istorijoje santuokinė meilė ir aistringa meilė nuo seno laikomi skirtingais dalykais. Ir monogamiška santuoka funkcionuoja tik su keliais sekso partneriais, kai bent vienas ar abu kartkartėmis turi slaptų meilužių.8. Išganymo melas

Tai niekšingiausias iš visų poros melų.

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: reikia tik surasti tinkamą partnerį, tada visi poreikiai – tiek dvasiniai, tiek emociniai, tiek erotiniai – bus nuolat patenkinami ir gyvenimo prasmė surasta. Pagaliau patekus į porų apgyvendintą dangų neturi būti daugiau jokių problemų.

REALYBĖ: nuo mirties niekas negali pabėgti. Visas pasaulio veikla pirmiausia reikalinga tam, kad nuslėptų faktą, jog mes visi esame gimę vieni ir turėsime mirti vieni. Galima bandyti bėgti nuo mirties baimės, užsimiršti pasineriant į meilės nuotykius ar fiktyvias draugystes, bet išsigelbėti nuo vienatvės nepavyks.

9. Darbo melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: meilė – tai triūsas. Po trumpo įsimylėjimo laikotarpio reikia vystyti tikrą meilę.

REALYBĖ: visos profesijos pagrįstos pasitenkinimą teikiančio darbo melu. Faktas: kai meilė virsta darbu, partneriai tampa nelaimingi.

10. Sekso melas

KLAIDINGAS SUPRATIMAS: meilė ir seksas yra neatskiriamai vienas su kitu susiję. Kas kito negeidžia, tas jo nemyli iš tikrųjų.

REALYBĖ: seksas kaip ir meilė dažnai per daug sureikšminami. Temas „jokio sekso“ yra tapusi tabu, kad beveik niekas atvirai nebedrįsta kalbėti apie sekso dažnumą. Iš tikrųjų daug metų seksas jau nebevaidina jokio vaidmens.

#    Comments [0] |
# Thursday, 10 May 2012

kaip sustiprinti imuniteta

Imunitetas – tai organizmo atsparumas ligoms. Jis turi apginti nuo visko, kas genetiškai svetima. Prasidėjo peršalimo ligų sezonas, o sirgti nenori niekas. Žmogaus imuninę sistemą stiprina ir augalai. Žinomiausias yra ežiuolė, bet ne vienintelis.

Nusilpus imunitetui, organizmas negali pasipriešinti infekcijoms

Nė vienas žmogus negali visiškai išvengti aplink siaučiančių virusų ir bakterijų, nebent jų klestėjimo laikotarpiu apsigyventų šilto klimato šalyje. Tad vis dažniau imunitetą stiprinti rekomenduojama augalinėmis, homeopatinėmis priemonėmis.

Augalai gali veikti kaip nespecifiniai imunostimuliatoriai – aktyvinti mononukleozinių fagocitų, makrofagų, T ir B limfocitų veiklą. Jie turi adjuvantų –medžiagų, stiprinančių imuninę reakciją esant imunogenui – savybių. Adjuvantai skiriasi nuo imunostimuliatorių, nes vartojami norint sustiprinti sveiko organizmo imunitetą, bet ne normalizuoti pakitusį imuninį reaktyvumą. Imunostimuliatoriai reikalingi ir patyrus stresą, dėl kurio antinksčiai išskiria labai daug kenksmingų hormonų. Nusilpęs organizmas nebegali pasipriešinti infekcijoms.

Mokslininkai G. Šimonienė, V. Jurkštienė, K. Jankauskienė, V. Gailius, E. Kėvelaitis ir P. R. Venskutonis bandė nustatyti iš Lietuvoje introdukuotos krūminės perilės (Perilla frutescens) pagamintų preparatų poveikį fagocitozės aktyvumui. Tyrimo išvadose rašoma, kad augalo sudėtyje esančios veikliosios medžiagos stiprina nespecifinį ląstelinį imunitetą, didina fagocitų aktyvumą tiek in vivo, tiek in vitro.

O štai gerąsias juodųjų serbentų savybes aprašė „American Journal of Clinical Nutrition“. Pirmieji klinikiniai tyrimai parodė, kokia svarbi mūsų imuninei sistemai šių vaiskrūmių sėklų aliejuje esanti gama linoleno rūgštis, kurios yra net 15–19 procentų. Atlikus kraujo analizę paaiškėjo, kad šis aliejus nesuskystina ląstelių membranų, tačiau jame sumažėja prostoglandino E2. Tai mokslininkai įvardijo kaip nuosaikų imuniteto sustiprėjimą.

Naudingos ir kitos priemonės: žuvų taukai, ryklių kremzlių preparatai, bičių produktai, alaus mielės.

Augalinių imunomoduliatorių poveikis

Kininio ženšenio (Panax ginseng) sudėtyje yra polisacharidų, todėl jis pasižymi imunomoduliaciniu poveikiu: aktyvina leukocitų, fagocitų ir makrofagų veiklą, naikina įvairius svetimkūnius, bakterijas, virusus, grybelius. Tyrimais nustatyta, kad šis augalas stabdo kai kurių piktybinių navikų atsiradimą. Jį rekomenduojama vartoti po sunkių ligų, chirurginių operacijų, ilgai trunkančio fizinio ir emocinio nuovargio. Gydomąjį poveikį lemia ženšenio ekstrakte esantys ginsenosidai, dar vadinami triterpeniniais saponinais. Jie pasižymi adaptogeninėmis savybėmis, padeda kovoti su stresu ir nuovargiu.

Geri augaliniai imunomoduliatoriai yra ir dirvinis asiūklis, plačialapis gyslotis, vaistinis čiobrelis, tikroji levanda, paprastasis putinas, juodasis serbentas, plaukuotasis beržas, paprastasis alavijas, bazilikas.

Viena populiariausių vaistažolių

Šiandien, ko gero, dažniausiai parduodamas vaistinis augalas imuninei sistemai stiprinti yra ežiuolė. Viršutinių kvėpavimo takų infekcinėms ligoms gydyti ir profilaktiškai tinka 3 iš 9 rūšių: rausvažiedė (Echinacea purpurea), blyškioji (E. pallida) ir siauralapė (E. angustifolia).

Ežiuolėse gausu polisacharidų, glikoproteinų, alkaloidų ir flavonoidų. Jos malšina uždegimus, naikina virusus, grybelius ir veikia kaip stiprus antioksidantas. Rausvažiedžių ežiuolių žolėje esantys polisacharidai ir glikoproteinai – nespecifiniai imuninės sistemos stimuliatoriai. Biologiniai tyrimai atlikti VDU Kauno botanikos sode. Gauti rezultatai parodė, kad šie augalai Lietuvoje visiškai subręsta, sukaupia daug medžiagų, pasižyminčių farmakologiniu aktyvumu.

#    Comments [0] |

aguonu pyragas


Toks keksas turėtų papirkti visus aguonų mėgėjus, nes gaminyje jų labai daug. Bet tai yra šio kekso pliusas. O minusas būtų toks: nuo kekso paruošimo iki valgymo pradžios praeina nemažai laiko. Tik laukti šiuo atveju yra verta.

Produktai:

120 gramų aguonų

250 mililitrų pieno

200 g sviesto

220 gramų cukraus

3 kiaušiniai

300 gramų miltų

Truputį druskos

1,5 šaukštelio kepimo miltelių

1 citrinosGaminimas

Puode užviriname pieną ir į jį sudedame aguonas. Galima dar kelias minutes pavirinti ir palikti per naktį. Aguonos turėtų sugerti pieną.

Sviestą ištrinti su cukrumi. Maišant po vieną įmušti kiaušinius. Kitame inde išsijojame miltus, įberiame nedidelį žiupsnelį druskos, sudedame kepimo miltelius.

Galiausiai į sviesto, cukraus ir kiaušinių mišinį sudedame aguonas (nieko tokio, jei jos sugėrė ne visą pieną) ir paruoštus miltus. Viską gerai išmaišome.

Paskutinis etapas – į masę išspaudžiame citrinos sultis. Kas mėgsta, į tešlą galima įtarkuoti ir citrinos žievelę.

Jei kepate ne silikoninėje skardoje, skardą reikia patepti sviestu. Orkaitė turi būti įkaitinta iki 180 laipsnių. Keksas kepa apie valandą. Kadangi orkaitės yra skirtingos, kekso iškepimo laipsnį galima patikrinti į jį įbedant smeigtuką: jei ištraukus jis nėra aplipęs tešla, keksą galima traukti iš orkaitės ir leisti atvėsti.

Rekomenduoju keksą valgyti kitą dieną – pastovėjęs kelias dienas jis tampa tik skanesnis.

#    Comments [0] |

Kokius komplimentus sakyti vyrams

Ne tik moterims, bet ir vyrams patinka komplimentai, tik reikia gerai žinoti, kaip pagirti partnerį, kad jį pamalonintumėte. Mūsų patarimai, padės taikliai pasakyti komplimentą jūsų išrinktajam ir gal net privers jį nurausti.

Pagirkite ne jo darbą, o pasiekimus

Ne pareigų pavadinimas ir atlyginimas priverčia vyrą didžiuotis savimi, o jo sugebėjimas susidoroti su už

#    Comments [0] |

kaip taupyti ir megautis gyvenimu


Nuolatinis savęs varžymas ir atsisakymas pirkti gadina nuotaiką, o protingas taupymas gali net teikti malonumo.

Žinoma, galima susiveržti diržus ir atidėti pirkinius arba jų visai atsisakyti, bet galima ekonomiškiau tvarkant savo namų ūkį susikurti sau šiek tiek daugiau finansinės laisvės.

27 patarimai, kaip iš savo biudžeto išpešti kuo daugiau

1. Planavimas.

Netinkami įpročiai tuština piniginę. Planuokite savo pajamas ir išlaidas iš anksto. Nustatykite prerogatyvas ir išbraukite nenaudingus, beprasmiškus pirkinius. Tada iš tų pačių lėšų galėsite sau daugiau leisti.

2. Išpardavimai.

Būkite atsargūs rausdamiesi išparduodamų prekių konteineriuose. Ne viskas, kas paimta nuo lentynų, sudėta į atskirus krepšius ar ant prekystalių, yra tikrai naudingos ir pigesnės prekės.

3. Pakuočių dydžiai.

Nebūtinai didelės pakuotės turi būti pigesnės: palyginkite 100 g ir kilogramo kainas, kurios būna nurodytos parduotuvėse mažesniais skaičiais šalia produkto kainos.

4. Pagunda.

Dideliuose prekybos centruose pirkėjams, kad patektų į maisto skyrių, paprastai tenka praeiti pro viliojančiai išdėstytas laisvalaikio prekes. Tai skatina mus neplanuotoms išlaidoms.

5. Akių lygyje.

Brangiausios prekės paprastai būna išdėstytos lentynose akių lygyje, o pigesnės apačioje. Pasilenkti apsimoka!

6. Laikymo laikas.

Daug maisto produktų galima laikyti labai ilgai. Todėl konservus ir vakuuminio įpakavimo kavos atsargas apsimoka pirkti didesniais kiekiais. Išlošiate per išpardavimus, tačiau atkreipkite dėmesį į galiojimo datą.

7. Tiesioginis pirkimas.

Derliaus nuėmimo metu pirkdami produktus, pavyzdžiui, bulves, tiesiai iš ūkininkų daug sutaupysite, gausite šviežių bei ekologiškų produktų ir patirsite malonumą.8. Kainų palyginimas.

Prieš įsigydami brangią techniką, elektronikos prietaisus panaršykite internete ir palyginkite prietaisų kainas įvairiose parduotuvėse, jų technines charakteristikas bei pagaminimo vietas. Ir jūs galėsite nusipirkti tikrai kokybišką daiktą už palankią kainą.

9. Firmos parduotuvė.

Perkant įmonės parduotuvėje galima sutaupyti iki 50 procentų. Bet nepamirškite priskaičiuoti atvažiavimo išlaidų.

10. Progos.

Naudokitės nuolaidų savaitėmis. Pavyzdžiui, prekybos centrai prieš vasaros atostogas dažnai pigiai išparduoda mokyklines prekes.

11. Įrankiai.

Kai kuriuose miestuose jau galima išsinuomoti įrankius arba pasiskolinti juos iš kaimynų. Tokiu būdu, pavyzdžiui, apsiesite be savo elektrinio grąžto, kuris dažniausiai būna reikalingas tik persikrausčius į naują butą.

12. Benzino taupymas 1.

Reguliarus padangų slėgio tikrinimas tausoja piniginę, nes minkštos padangos sunkiau įsivažiuoja. Tai kainuoja degalų, 0,2 baro per mažai -- maždaug pusę litro. Patarimas: nepaisant gamintojo nurodymų, slėgį ramiai galima padidinti 0,2 baro, padangos dėl to nenukentės.

13. Benzino taupymas 2.

Iškraustykite bagažinę – dešimt kilogramų svorio padidina benzino sąnaudas vienu litru per 100 km.

14. Benzino taupymas 3.

Oro kondicionieriai sunaudoja iki dviejų litrų benzino per 100 km. Kiti srovę naudojantys prietaisai, pvz., įjungtos visos šviesos iki 0,4 litro per 100 km.

15. Benzino taupymas 4.

Anksti įjungiama aukštesnė pavara ir mažesnis apsisukimų skaičius padeda sutaupyti benzino: dvigubas apsisukimų skaičius reiškia maždaug dvigubai didesnes degalų sąnaudas.

16. Medikamentai.

Jei gydotės patys, atminkite, kad iš reklamos žinomi vaistai neretai būna labai brangūs. Analogiški preparatai dažniausiai kainuoja trečdaliu pigiau.

17. Dulkių siurbliai.

Išvalyti be elektros ir filtrų maišelių gali pamiršti kilimų valymo šepečiai, kurie savo veleniniu šepečiu patikimiau surenka trupinius ir net šuns plaukus. Kainuoja maždaug tiek, kiek vienkartinių filtrų paketas.

18. Elektros prietaisai.

Iš principo jie turėtų būti pritaikyti individualiems poreikiams. Viengungiai apkepą greičiau išsikeps miniatiūrinėje orkaitėje ir sunaudos trimis ketvirtadaliais mažiau elektros energijos nei įprastoje, didelei šeimai skirtoje orkaitėje.

19. Karštas vanduo.
Elektriniai virduliai sunaudoja 50 procentų mažiau elektros energijos nei puodas ant viryklės. Šildyti mikrobangų krosnelėje maisto kiekius iki 0,5 litro irgi labiau apsimoka.20. Skalbimas.

Skalbyklė ryja energiją. 30 laipsnių temperatūros skalbimo programai sunaudojama dviem trečdaliais mažiau elektros energijos nei 60 laipsnių. Šiuolaikiniai skalbimo milteliai žemesnėje temperatūroje skalbia lygiai taip pat gerai.

21. Temperatūra.

60 laipsnių programos užtenka visiems skalbiniams, 90 laipsnių neduoda geresnio rezultato, tik sunaudoja 60 procentų daugiau elektros energijos.

22. Dėmės.

Prieš skalbimą užpylus dėmes balinančiomis priemonėmis ir truputį palaikius nebereikia pirminio skalbimo operacijos.

23. Dozavimas.

Skalbiant vidutinio nešvarumo skalbinius galima naudoti 20-30 procentų mažiau skalbimo miltelių nei nurodyta ant pakuotės.

24. Kalkės.

Kalkių apnašos iki 50 procentų padidina elektros srovės sąnaudas, nes ant kaitinimo vamzdelių susidaro izoliacinis sluoksnis. Be to, dėl užsitęsusios kaitinimo eigos pailgėja skalbimo laikas.

25. Šviesa.

Keli šviesos šaltiniai efektingiau ir jaukiau apšviečia patalpą nei viena 150 W lempa lubų viduryje. Be to, apšvietimą galima paskirstyti pagal poreikius: darbo vietos – nuo 60 W, fono – iki 40 W.

26. Energiją taupančios lempos.

Pakeiskite paprastas šviestuvų lemputes ekonomiškomis. Efektas: viena 11 W energiją taupanti lempa šviečia 90 valandų sunaudodama 1 kilovatvalandę elektros, o paprasta 60 W lemputė – tik 17 valandų. Didesnę pirkimo kainą kompensuoja ilgesnis naudojimo laikas (8000-12000 valandų lyginant su 1000 valandų).

27. Šaldytuvas.

30 procentų namuose sunaudojamos elektros energijos tenka šaldytuvui ir šaldikliui. Jei į vidų dažnai dėsime karštus patiekalus ar ilgiau laikysime atdaras duris, galime padidinti sąnaudas iki 50 procentų.

#    Comments [0] |

Aštuoni puikaus vadovo įsitikinimai

Prieš keletą metų man teko garbė bendrauti su keletu sėkmingiausių Lietuvos ir kelių kaimyninių šalių bendrovių vadovų. Norėjau suprasti kokiais principais ir įsitikinimais vedami jie tampa geriausiais tarp geriausių (!). Tiesa, jog visi jie yra labai panašūs.

Po ilgų tyrinėjimų ir apmąstymų supratau, kad šiuos verslo lyderius vienija aštuoni įsitikinimai. Tai nėra praktiški patarimai, veikiau požiūrio taškai, kuriais grindžiama visa jų verslo filosofija. Toliau aprašau šiuos įsitikinimus detaliau, jog jais galėtumėte pasinaudoti ir jūs.

Verslas yra ekosistema, ne kovos arena

Vidutiniai vadovai kiekviename verslo aspekte įžiūri galimą konfliktą. Jie traktuoja darbuotojus kaip „armiją“, konkurentus kaip „priešus“, o klientus kaip „teritoriją“, kurią reikia okupuoti. Puikūs vadovai adaptuojasi naujose rinkose, nes sudaro partnerystes su kitomis bendrovėmis, darbuotojais… ir net konkurentais.Vidutiniai vadovai sukuria griežtas struktūras su nelanksčiomis taisyklėmis ir bando kontroliuoti bendrovę nuleisdama įsakymus „iš viršaus“ ir vairuodama bendrovės „vairą“. Puikūs vadovai įžvelgia darbuotojų svajones, viltis ir visus susaisto kilnia vizija. Jie įkvepia darbuotojus bendradarbiauti ir dalintis.

Vadyba yra paslauga, ne kontrolė

Vidutiniai vadovai nori, kad darbuotojai darytų tai, kas jiems liepta. Jie sukuria tokią aplinką, kur darbuotojai „laukia, ką vadovas nuspręs“. Puikūs vadovai nustato kryptį ir sukuria išteklius, kurie reikalingi darbuotojams atlikti savo darbą. Jie leidžia komandoms būti savarankiškoms ir skatina iniciatyvą.

Darbuotojai yra kolegos, ne vaikai

Vidutiniai vadovai žiūri į savo darbuotojus kaip į nesubrendusius pradinukus, kuriais negalima pasitikėti. Puikūs vadovai žino, kad darbuotojai yra brangiausias bendrovės turtas, todėl rūpinasi jų mokymu ir stengiasi įžvelgti stipriąsias jų savybes. To pasekoje, darbuotojai pasirūpina bendrovės rezultatais.

Motyvacija ateina iš vizijos, ne baimės

Vidutiniai vadovai pasitelkia baimę – būti atleistam, išjuoktam, neįvertintam – tam, kad galėtų juos motyvuoti. Todėl žmonės paralyžiuojami ir nepriima ryžtingų sprendimų. Puikūs vadovai nupiešia patrauklios ateities vaizdą ir pasiūlo prisidėti ją kuriant. Darbuotojai tampa labiau atsidavę ir entuziastingi.

Pokyčiai reiškia augimą, ne skausmą

Vidutiniai vadovai pokyčiuose įžvelgia pavojų, kažką, kas neišvengiama. Puikūs vadovai supranta, kad nuolatiniai pokyčiai yra vienintelis augimo garantas. Jie neinicijuoja pokyčių vien dėl pokyčių, tačiau skatina darbuotojus priimti naujas idėjas, kad šios padėtų išplėtoti veiklą.

Technologijos yra priemonė, ne tikslas

Vidutiniai vadovai pritaiko informacines technologijas tam, kad padėtų geriau suvaldyti darbuotojus. Taip prarandamas žmogiškumas ir nuoširdumas. Puikūs vadovai mano, kad technologijos padeda atlikti darbą produktyviau, sukuria naujas galimybes, leidžia išspręsti problemas kūrybiškai.

Darbas turi teikti malonumą, ne kančią

Vidutiniai vadovai traktuoja savo darbuotojus kaip aukas, kurie privalo iškęsti darbo valandas mainais už mėnesinį atlyginimą. Puikūs vadovai mano, kad darbas turi teikti malonumą, kelti naujus iššūkius, leisti save išreikšti. Dėl to darbuotojai tampa visapusiškai turtingi ir laimingi.Skaitykite daugiau: http://verslas.delfi.lt/business/astuoni-puikaus-vadovo-isitikinimai.d?id=58685875#ixzz1uSHJHmUM

#    Comments [0] |
# Wednesday, 09 May 2012

du vaikai automobilyjedu vaikuciai 6 metuku kuriems labai patiko daina somebody that I used to know gotye


#    Comments [0] |

kaip traukti merginu demesis

Ar buvo tau kada nors atsitikę taip, kad tau patinka mergina, tu pradedi skirti jai dėmesį, gražiai su ja bendrauti, tampi mandagus? Iš pradžių mergina tai pastebi ir, atrodo, kad jai tai patinka. Tada tu skiri dar daugiau dėmesio, bet jauti, kad mergina tampa šaltesnė ir kažkaip tolsta nuo tavęs, nors tu, atrodytu, darai viską teisingai. Tu elgiesi, kaip tikras džentelmenas, bet suvilioti merginos tau nepavyksta.

Daugelis gali su manimi nesutikti, bet „džentelmenas“ – tai visuomenės pririšta nuomonė. Nuo pat vaikystės mus mokina, kad reikia būti mandagiam, gražiai elgtis su moterimis, užleisti joms pirmenybę ir t.t. Bet kai ateina laikas, kai tu nori pasiekti tau patikusią merginą ir elgiesi „džentelmeniškai“, nieko nesigauna, ir tau nepavyksta sudominti jos, ir tu galvoji, kas gi ne taip. O esmė yra ta, kad ne visada reikia skirti merginai dėmesio.

Tu gali paklausti, ką aš čia rašau? Žinok, aš pats negalėjau tuo patikėti, bet kai pabandžiau praktiškai, supratau, ką aš dariau neteisingai, ir kur buvo mano klaidos.

Aš manau, kad tu pažinojai, arba, bent jau matei merginą, kuri siekia tokio vaikino, kuris net nežiūri į ją. Atrodytu, visai nelogiška situacija. Bet taip yra. Merginos, kaip ir daugelis žmonių, nevertina to ką turi, ir siekia to ko neturi. Kaip tai suprasti ir kaip tuo pasinaudoti. Taigi, jeigu paprastai pasakyti, tai mergina nevertins jai skiriamo dėmesio, bet sieks to dėmesio, kuris jai neskiriamas.

Jeigu visai neskirti merginai dėmesio, tai irgi nepadarys jokios įtakos jos simpatijoms. Kalbant apie „dėmesio žaidimą“, tai jį pradėti turi vaikinas. Jis turi pirmas padaryti žingsnį, atkreipti į save dėmesį. Būtent tas pirmas žingsnis turi būti išreikštas „džentelmeniškumu“, dėmesio parodimu merginai. Tokiu būdu, tu užkabini merginą ir įtrauki ją į žaidimą.

Kaip žaidimą nukreipti savo linkme? Aš tau parodysiu kelis pavyzdžius, bet tai nereiškia, kad tu turi juos atlikinėti, kaip robotas. Svarbu, kad tu suprastum pačią žaidimo esmę. O esmė yra tame, kad vienam tavo žingsniui, dėmesio žingsniui, tu turi sulaukti du atsakomuosius iš merginos pusės.

Pats geriausias pavyzdys, tai sms žinutės. Bet mergina turi būti iš ankščiau pažįstama. Realiame gyvenime tu padarai pirmą žingsnį ir sudomini merginą, tai gali būti bet kas, gražus ir švelnus bendravimas, komplimentas ir panašiai. Kiti du žingsniai eina iš jos pusės. Tu būtinai turi sulaukti žinutės iš jos, nes jeigu tu parašysi, tai bus dar vienas tavo ėjimas. Kai ji parašo, tu neskubi atrašyti, o atrašai tik sulaukus dvejų žinučių. Tokiu būdu mergina padaro du žingsnius į tavo pusę. Nebūtinai reikia laukti dvejų žinučių, tiesiog gali ilgai neatrašinėti, o pasiteisinti – tu „negirdėjai telefono“. Viso šio žaidimo esme palikti merginą nežinomybės jausme. Ir kai ji laukia atsakymo, tai priartina tave prie jos.

Pavyzdys iš realaus gyvenimo. Jus bendradarbiai. Tu padarai pirmą žingsnį, kreipiesi pas ją su kažkokiu klausimu ar problemėle. Kreipdamasis, tu viską gražiai jai pateiki, maloniai pabendrauji, vienu žodžiu, sudomini. Toliau turi sulaukti kreipimosi iš jos pusės ir t.t.

Tu turi suprasti, kad per didelis dėmėsis atstumia, o nepakankamas, atvirkščiai, traukia. Čia aš rodžiau paprasčiausius pavyzdžius. Esmė tame, kad nebūtinai turi būti eiliškumas, kaip pavyzdžiuose, jeigu merginą gerai sudomini, tai jinai ir eis iš proto dėl tavęs ilgai nesulaukdama atsakymo. Bet ir be atsakomojo žingsnio nieko nepadarysi, net jeigu ir labai sudominai, mergina galiausiai apsiramins.


#    Comments [0] |
# Thursday, 03 May 2012

Kontracepcijos metodų gidas

Šiandien yra daugybė apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo būdų. Pradedant nuo abstinencijos iki sterilizacijos, kontracepcija – tai ir įvairios apsaugos priemonės ar hormoniniai preparatai. Renkantis tinkamą kontracepcijos būdą svarbu įvertinti kiekvieno jų pliusus ir minusus.

Dabar kiekvienam prieinamas labai platus spektras įvairių kontracepcijos metodų. Tiesa, jų yra tiek daug, kad dėl tokios pasirinkimų gausybės galima net pasimesti. Apsispręsti, kuris metodas yra tinkamiausias, galima palyginus apsisaugojimo priemonių poveikį ir tai, kaip naudojamas kiekvienas metodas ar produktas. Taip pat, labai svarbu apie kiekvieno metodo pranašumus ir trūkumus pasikalbėti su gydytoju.

Svarbu turėti omenyje tai, kad nors visi kontracepcijos metodai yra sukurti apsisaugoti nuo nepageidaujamo nėštumo, kai kurie iš jų gali padėti išvengti ir lytiškai plintančių ligų.

Apsisaugojimo metodas Nr. 1: Abstinencija

Abstinencija yra pats efektyviausias apsisaugojimo būdas, tačiau tik jei praktikuojamas kiekvieną kartą. Šis metodas reiškia tai, kad jūs nepradedate vaginalinio lytinio akto ir užtikrinsite, kad skysčiai iš penio neatsidurtų arti vaginos.

Pranašumai:

>> Apsauga nuo nėštumo garantuota

>> Apsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų, jei nėra genitalijų kontakto

Trūkumai:

>> Kai kurioms poroms taip ištverti ilgą laiką gali būti sunku

Apsisaugojimo metodas Nr. 2: Ovuliacijos laiko apskaičiavimas

Šis metodas reiškia akylą kūno pokyčių stebėjimą, kuo remiantis galima nustatyti ovuliacijos laiką ir tuo metu vengti sekso. Dažniausiai naudojamas skaičiavimo metodas – tai kūno temperatūros matavimas kiekvieną rytą itin jautriu termometru ir gleivių konsistencijos stebėjimas. Taip galima pastebėti pokyčius, kurie signalizuoja ovuliaciją.

Pranašumai:

>> Prieš seksą nereikia rūpintis apsaugos priemonėmis

>> Nereikia naudoti medicininių kontraceptinių priemonių, kurios gali turėti šalutinį efektą

Trūkumai:

>> Reikalauja didelės motyvacijos, disciplinos ir supratingumo

>> Net viską įvykdžius teisingai, yra galimybė, kad šis metodas nesuveiks

Apsisaugojimo metodas Nr. 3: Barjerai

Tai tokios apsisaugojimo priemonės, kurios neleidžia spermai pasiekti kiaušinėlio. Tai gali būti:

>> Prezervatyvai. Lateksiniai prezervatyvai uždengia penį ir turi talpyklą spermai sulaikyti. Taip pat yra ir moteriški prezervatyvai, kurie prieš lytinį aktą įstatomi į moters vaginą. Vienas prezervatyvas gali būti panaudotas tik vienam lytiniam aktui.

>> Diafragma. Tai lateksinis kupolas, kuris dedamas į vaginą ir uždengia gimdos kaklelį. Ją parenka ir paskiria gydytojas. Ji įstatoma prieš lytinį aktą, paliekama ten kuriam laikui, po to, gali būti išvalyta ir išimta.

>> Kempinės. Tai spurgos formos rutuliai iš putų, kurie susideda iš spermicidų ir įdedami prieš seksą. Viena kempinė gali būti panaudota vieną kartą.

>> Kepurėlės. Kaip ir diafragma, tai maži iš latekso arba plastiko pagaminti gaubtuvėliai, kurie įstatomi į gimdos kaklelį. Jie keičiami kasmet, o parinkti ir išrašyti turi gydytojas.

Barjeriniai metodai yra efektyvesni, jei naudojami su spermicidu – geliu, kuris žudo spermą ir iki maksimumo padidina nėštumo prevenciją.

Privalumai:

>> Naudojant barjerinius metodus kontrolė jūsų rankose

>> Lateksiniai prezervatyvai apsaugo ir nuo kai kurių lytiniu keliu plintančių ligų bei ŽIV / AIDS

Trūkumai:

>> Jei prezervatyvas plyšta, apsauga prarandama

>> Tinkamai naudoti barjerinius metodus reikia praktikos

>> Kai kurie barjeriniai metodai, tokie kaip kempinės ar kepurėlės, nėra tinkami naudoti menstruacijų metu

Apsisaugojimo metodas Nr. 4: Kontraceptinės tabletės

Kiekvieną dieną geriamose tabletėse yra tam tikros hormonų kombinacijos, kurios sutrikdo ovuliaciją (kiaušinėlio paleidimą iš kiaušidės). Yra daugybė skirtingų prekinių ženklų ir formulių, leidžiančių surasti tinkamiausią sau preparatą.

Privalumai:

>> Teisingai naudojant – tai patikima nėštumo prevencija

>> Kai kurioms moterims gali padėti kontroliuoti nemalonius PMS simptomus

>> Dažnai sutrumpina ir palengvina menstruacijas. Kai kurie gydytojai išrašo kontraceptines tabletes, kurias galima gerti keletą mėnesių iš eilės, tad moteris gali turėti tik keletą menstruacinių periodų per metus.

Trūkumai:

>> Geriausia, jei geriama kiekvieną dieną tuo pačiu metu

>> Kontraceptinės tabletės gali sukelti tokį šalutinį poveikį kaip pykinimas, svorio priaugimas ir galvos skausmas

>> Padidėjusi rizika sveikata vyresnėms kaip 35 metų ir rūkančioms moterims

>> Labai reti rimti šalutiniai efektai kaip kraujo krešuliai ir insultas

>> Neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų

Apsisaugojimo metodas Nr. 5: Injekcijos

Hormoninio pagrindo kontraceptinė priemonė yra suleidžiama gydytojo kas 3 mėnesius.

Pranašumai:

>> Nereikia jaudintis, kad kasdien reikia išgerti tabletę

>> Nėra menstruacijų

Trūkumai:

>> Kontracepcijos šalutiniai efektai gali būti svorio priaugimas ir laikinas kaulų tankio sumažėjimas

>> Vaisingumas gali neatsistatyti dar metus po injekcijos

>> Neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų

Apsisaugojimo metodas Nr. 6: Spiralė

Tai T formos gimdoje įstatomi įtaisai, kurie sutrukdo apvaisintam kiaušinėliui prisitvirtinti prie gimdos sienelių.

Šios priemonės yra dviejų tipų: hormoninės ir varinės. Vienos rūšies spiralės padengtos variu ir gali išbūti gimdoje iki 10 metų, kitos papildomai išskiria nedidelius hormono (progesterono) kiekius ir šitaip padidina jų efektyvumą. Pastarosios turi būti pašalintos po vienerių metų.

Privalumai:

>> Priemonė pradeda veikti vos ją įstačius

>> Gali susilpnėti menstruacijų simptomai arba jos gali apskritai dingti

Trūkumai:

>> Moters organizmas gali atmesti spiralę

>> Spiralė gali įplėšti gimdos sienelę

>> Retai, tačiau gali būti, kad po spiralės įstatymo gali atsirasti gimdos ir kiaušintakio infekcija

>> Dėl vario gali sustiprėti skausmas menstruacijų metu

Apsisaugojimo metodas Nr. 7: Pleistrai

Nuo nėštumo apsaugoti hormonai į organizmą gali patekti ir per pleistrus. Šie pleistrai gali būti klijuojami ant bet kurios kūno vietos ir turi būti keičiami kiekvieną ar kas tris savaites. Ketvirtą savaitę pleistro klijuoti nebereikia, tuomet turi prasidėti kraujavimas, o po to prasideda naujas trijų savaičių ciklas.

Privalumai:

>> Nereikia jaudintis, ar nepamiršai išgerti tabletės

>> Su pleistru galima drąsiai maudytis

Trūkumai:

>> Privalu kiekvieną kartą pleistrą klijuoti vis kitoje kūno vietoje, siekiant išvengti odos sudirgimo

>> Mažiau efektyvi priemonė moterims, sveriančioms 90 kg ir daugiau

Apsisaugojimo metodas Nr. 8: Sterilizacija

Tai būdas, kai apsisprendžiama visam laikui atsisakyti galimybės susilaukti vaikų. Tai operacija, kurios metumoters kiaušintakiai, kuriais kiaušinėliai keliauja iš kiaušidžių į gimdą, yra perrišami, nupjaunami arba blokuojami kokiu nors kitu būdu. Kiaušintakiai taip pat gali būti tiesiog pašalinami. Dėl to spermatozoidai nebegali pasiekti kiaušinėlio ir jo apvaisinti.

Vyrams atliekama vazektomija. Jos metu vyro sėkliniai latakai, kuriais iš sėklidžių į varpą keliauja spermatozoidai, yra perrišami, perpjaunami arba blokuojami kitu būdu. Dėl to spermatozoidai nebepatenka į sėklą, kuri yra ejakuliuojama lytinių santykių metu, ir tada vyras nebegali apvaisinti moters.

Privalumai:

>> Daugiau niekada neteks nerimauti dėl nepageidaujamo nėštumo ar kitų kontraceptinių priemonių naudojimo.

Trūkumai:

>> Tai negrįžtamas kontracepcijos būdas

>> Po procedūros reikia kelių dienų atgauti jėgas

>> Operacijos metu daroma narkozė, kuri taip pat rizikinga

>> Neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų

Apsisaugojimo metodas Nr. 9: Kontraceptinis žiedas

Nuo nepageidaujamo nėštumo saugantys hormonai į organizmą gali patekti naudojant makšties žiedą, kuris įstatomas giliai į makštį. Ten jis laikomas 21 dieną, tuomet savaitei ištraukiamas, o po to dedamas naujas žiedas.

Privalumai:

>> Nereikia jaudintis dėl kasdienių tablečių

Trūkumai:

>> Retai, tačiau yra galimybė, kad jis iškris iš makšties ir teks naudoti papildomas kontraceptines priemones

>> Neapsaugo nuo lytiniu keliu plintančių ligų

Apsisaugojimo nuo nepageidaujamo nėštumo būdų yra tikrai daug. Svarbiausia pasitarti su gydytoju bei partneriu ir išsirinkti jūsų gyvenimo būdui tinkamiausią priemonę.


#    Comments [0] |

Apie ką mąsto vyrai lovoje?

Ar kada nors spėliojote, ką mąsto jūsų partneris intymiomis akimirkomis? Į šį klausimą gali atsakyti tik patys vyrai. Pateikiame stipriosios lyties atstovų mintis apie seksą, glamones ir slapčiausias fantazijas.

„Visos mano mintys skirtos žmonai ir jos seksualumui. Stebiu kiekvieną jos judesį, tyrinėju kiekvieną kūno plotelį ir įsivaizduoju, kaip mes glamonėjamės. Rytais man užtenka pamatyti skubančią į darbą mylimąją ir nebenoriu, kad ji išeitų.“ D., 31 m.

„Nuolat prisimenu, kai mano mergina paskambino man į darbą ir sušnabždėjo kai ką labai seksualaus. Skubėjau namo, kad tik greičiau galėčiau ją pamatyti. Dažnai prisimenu tą skambutį ir aistringą vakarą.“ M., 30 m.

„Mano žmona bučiuojasi nepakartojamai. Ji prancūzė ir parodė man, koks yra tikras prancūziškas bučinys. Dažnai svajoju apie mūsų bučinius.“ T., 35 m.

„Man patinka, kai pavargęs grįžtu iš darbo, o mano mergina lėtais judesiais padeda man nusirengti. Atsargiai atsega marškinių sagas ir bučiuoja kaklą. Tai pačios intymiausios ir romantiškiausios mūsų akimirkos, kurias prisimenu, kai jos nėra šalia.“ T, 26 m.

„Kartais įsivaizduoju savo žmoną drąsią ir valdingą lovoje, kokia ji niekada nebus, nes ji labai drovi.“ D., 41 m.

„Mylėdamasis dažnai prisimenu seksualias scenas iš klasikinių filmų, kuriuose herojai aistringai mylisi.“ A., 46.

„Nenorėčiau, kad žmona sužinotų, ką galvoju, kad atitolinčiau orgazmą. Jei noriu, kad mintys būtų veiksmingos tenka įsivaizduoti siaubingus arba liūdnus dalykus. Pavyzdžiui, laidotuves...“ J., 40 m.

„Liesdamas jos kūną, pirštais braižau raides abėcėlės tvarka.“ B., 24 m.Apie ką mąsto vyrai lovoje?

#    Comments [0] |

plepumo nauda

Nėra moterų, kurios nemėgtų paplepėti ir apkalbėti kitų. Tiesiog jos tai daro dažniau, o vyrai – rečiau. Kodėl mums taip patinka prie kavos puodelio aptarinėti panašias į save? Ar iš tikrųjų apkalbos – tik tuščias laiko praleidimas, kaip tvirtina vyrai? O gal jos naudingos moterų psichikai?

Ką apie tai sako psichologai? Įsidėmėkite: kad ir ką mes apkalbėtume, visada tai turi tiesioginį ryšį su mumis!

Apkalbos kaip būdas atsikratyti trūkumų

Visi mes – nėra čia ko slėpti – mėgstame aptarinėti trečiuosius asmenis, narstyti po kaulelį drauges ir pažįstamas. Tokios apkalbos nėra visai nekaltos, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Gyvenime veikia karmos dėsnis, kuris niekada nedaro išimčių: kai tik mes pradedame kritikuoti kitą žmogų, turime būti pasirengę, kad likimas ateityje mus pastatys į tokią pat padėtį. Ir mums arba teks pakartoti kritikuojamojo poelgį, dėl kurio jį pasmerkėme, arba pasielgti priešingai savo principams ir vertinimo kriterijams.

Tarkime jūs su drauge nuolat aptarinėjate kolegę .„Ar matei kokia netvarka jos namuose? Siaubinga!“ Štai jūs sukritikavote – ir karmos dėsnis ima veikti. Netrukus dėl kokios nors priežasties jūs susirgsite ir namuose įsivyraus dar didesnė netvarka. Užuot numojusios ranka ir pasakiusios sau: „Kai pasveiksiu, išlipsiu iš lovos, viską sutvarkysiu“, jūs visą laiką būsite nuolatinio psichologinio diskomforto būsenoje.

Todėl tą pačią kolegę turėtumėte vertinti atlaidžiai: „Jos namuose netvarka, ir nieko – ji puikiai gyvena ir dėl to nesijaudina!“ Reiškia, ir jūs vertinsite save teigiamai, kai susiklosčiusios aplinkybės trukdys jums susitvarkyti.

Ką daryti? Apkalbinėdamos kitus prisiminkite, jog kalbate apie problemą, kurios pačios nesate išsprendusios. Nesmerkite kitų, o kritikuodamos stenkitės suprasti, kaip pačios turėtumėte spręsti tą pačią problemą. Analizuokite svetimą problemą kaip savą, ir viskas bus gerai.

Plepėjimas kaip būdas atsikratyti problemos

Jeigu jūs plepate apie save („Oi merginos, ką aš jums dabar papasakosiu, tačiau tai – didelė paslaptis!“), reiškia, jaučiate poreikį pasidalinti savo problemą su kitais. Tokiu būdu jūs nuimame nuo savęs dalį atsakomybės, pasidaro lengviau psichologiškai, o pati problema nustoja taip smarkiai slėgti. Jūs arba surandame išeitį, arba liaunatės dėl jos nervintis.

Tačiau su šios rūšies plepalais reikia būti labai atsargioms. Juk išpasakojusios kitiems savo paslaptis, jūs suteikiame jiems informaciją, kurią kada nors galės panaudoti prieš jus.

Apkalbos kaip priemonė troškimams įgyvendinti

Egzistuoja dar viena plepalų rūšis, kuri gali būti naudinga kaip būdas būsimam tikslui pasiekti. Tarkime, jūs prisipažįstate draugei, jog įsimylėjote vyriškį, už kurio ketinate netrukus ištekėti. Nieko panašaus jūsų gyvenime nėra, tai – tik svajonės, kurias pateikiate kaip tikrovę. Papasakojusios apie tokį troškimą dideliam žmonių skaičiui, jūs pradedate stengtis, kad tai įvyktų, ir imate siekti tikslo.

Pasitaiko nemažai atvejų, kai mergina, pirmą kartą išvydusi vaikiną, padariusį jai stiprų įspūdį, sušunka: „Jis bus mano vyras!“. Ir po kurio laiko iš tikrųjų žengia su juo prie altoriaus. Plepalai kartais gali tapti instrumentu, padedančiu pasiekti svarbaus tikslo.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 02 May 2012

Vyru valgymo iprociai ir moteru kuno linijos

Ar žinojote, kad blogi partnerio įpročiai keičia jūsų kūno linijas? Sužinokite, kaip šią problemą išspręsti ir sutirpdyti nereikalingus kilogramus.

Problema: valgote tą patį, ką valgo jis

Vyrai valgo daugiau ir mėgsta nesveiką maistą. Su partneriu kartu praleidžiate 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę ir nenoromis perimate jo valgymo įpročius. Labai sunku atsispirti traškučiams, picai, alui, saldintiems gėrimams - maisto produktams, kurie labai greitai pradeda „koreguoti“ kūno linijas.

Sprendimo būdas

Valgymas kartu su partneriu yra vienas didžiausių malonumų, bet prisiminkite auksinę taisyklę: valgykite, kiek telpa jums, o ne partneriui. Visada suvalgykite mažiau ir valgykite tik tada, kai esate alkana ir tik sveikus produktus.

Problema: nustojote daryti mankštą

Nerandate laiko daryti reguliarios mankštos, nes norite praleisti kuo daugiau laiko su mylimuoju.

Sprendimo būdas

Motyvuokite save mankštai - fiziniai pratimai pagerins jūsų seksualinį gyvenimą. Mankšta suteiks jums daugiau energijos ir jėgų, padės treniruoti dubens raumenis, svarbius seksualiniam gyvenimui.

Problema: kiekvieną dieną einate į pasimatymą

Beveik kiekvieną vakarą mėgaujatės vakarienėmis mieste. Kiekvienas vakaras jums ypatingas, todėl neatsisakote gausių patiekalų ir susigundote desertu.

Sprendimo būdas

Ruoškite maistą kartu namuose. Prisiminkite seną posakį, kad kelias į vyro širdį veda per skrandį. Pademonstruokite savo kulinarinius sugebėjimus, bet gaminkite nekaloringus ir sveikus patiekalus. Jei kulinariniais sugebėjimais negalite pasigirti, kartu paruoškite lengvų užkandžių.

Problema: savaitgaliais liekate namuose

Anksčiau kiekvieną savaitgalį eidavote su draugėmis pašokti, apsipirkinėti, sportuoti ir sudegindavote daug kalorijų, o dabar vis dažniau liekate su mylimuoju namuose ir žiūrite filmus. Koks geras filmas be užkandžių?..

Sprendimo būdas:

Prisiverskite kartais susitikti su draugėmis, kitaip rizikuojate tapti nuobodžia namisėda. Taip pat siūlykite partneriui kartu pašėlti mieste, nudumti prie jūros, aplankyti kitame mieste gyvenančius draugus, praleisti dieną gamtoje.

Problema: aukštakulnius iškeitėte į sportbačius

Mėgstamas aptemptas sukneles ir aukštakulnius iškeitėte į sportbačius ir partnerio bliuzoną. Jaučiatės saugi ir pasitikite savimi, nes esate mylima.

Sprendimo būdas

Nepamirškite, kad šis malonumas gali tapti jūsų įpročiu. Nenustokite rūpintis savimi, svoriu ir išvaizda. Laikykitės taisyklės: dėvėkite patogius laisvalaikio drabužius tik sekmadieniais.

Problema: pradėjote valgyti viską, kas kepta

Prieš susipažindama su mylimuoju nežinojote, kad beveik viską galima kepti - net daržoves. Jūsų vaikinas viską kepa ir toks maistas kur kas skanesnis, tad net pati nepastebėjote, kaip įpratote prie riebių ir apskrudusių valgių.

Sprendimo būdas

Atsikratykite šio ir atpratinkite partnerį. Taip išsaugosite dailias kūno linijas ir sveikatą. Imkitės iniciatyvos ir paruoškite arba restorane užsakykite virtų ar ant garų gamintų patiekalų. Po truputį įpraskite pati ir įpratinkite partnerį valgyti sveikai paruoštus valgius. Jūsų tikslas - keptu maistu mėgautis tik retkarčiais.

#    Comments [0] |

Dizainas – konkurencinis pranašumas


Dizainas visuomet buvo esminis veiksnys mados ar elektronikos versle, tačiau dabar jo svarba suvokiama ir kituose sektoriuose bei srityse, pvz. oro linijų, maisto produktų ar net vyriausybinių organizacijų, kurios taip pat tiekia klientų (gyventojų) aptarnavimo paslaugas.

Šiomis dienomis bendrovių vadovai supranta, kad dizainas gali būti konkurencinio pranašumo šaltinis. Tačiau retas jų suvokia kaip nuosekliai ir žingsnis po žingsnio integruoti gebėjimą kurti dizainą į bendrą įmonės strategiją. Šiame straipsnyje pateiksiu keletą patarimų šiuo klausimu.

Tikslų ir strategijos suderinimas

Pačios sėkmingiausios dizaino srityje bendrovės nustato tokius dizaino tikslus, kurios derintųsi su korporacine bendrovės strategija. Prieš išleidžiant naują HP kompiuterių gamybos liniją, dizaino komanda standartizavo logotipą ir taip sutaupė 50 mln. JAV dolerių.

Aiškus dizaino vizijos ir bendrovės strategijos turėjimas leidžia laiku paskirstyti reikalingus išteklius ir lengviau įgyvendinti užsibrėžtus tikslus. Tiesa, sunkiausioji dali yra pats įgyvendinimas. Tradiciniai resursų paskirstymo modeliai ir koncepcijos gali nepadėti.Pasamdyti garsaus dizainerio neužtenka

Viena pagrindinių tendencijų tarp bendrovių vadovų yra brangiai pasamdyti vieną ar kelias dizaino „superžvaigždes“ ir po metų juos atleisti, neva, dėl prastų rezultatų. Iš tiesų, rezultatus sukuria ne pavieniai darbuotojai, o visa komanda kartu paėmus.

Nors talentingų darbuotojų pritraukimas yra svarbus uždavinys, koncentruotis reikėtų ties aplinkos, kurioje vyksta dizaino darbai, tobulinimu. Minėtas „superžvaigždės“ atleidimas gali palikti žemą moralę bei pasitikėjimą vidinėje bendrovės kultūroje.

Dizainas atsiperka per ilgą periodą

Skeptikai visuomet nori išgirsti tikslius argumentus, kodėl jie turėtų investuoti į dizainą. Tačiau atsakyti į šį klausimą yra labai sudėtinga. Tyrimų bendrovės, pvz., „Nielsen“, apskaičiuoja bendrą rinkodaros investicijų grąžą, kai tuo tarpu dizainas tėra rinkodaros dalis. Beje, dizainas yra emocinis faktorius, tad jį išmatuoti konkrečiais skaičiais neįmanoma.

Žurnalas „Fast Company“ atliko įdomų tyrimą, kuriame lygino korporacijų, kurios daug investuoja į dizainą ir likusių korporacijų kapitalizacinės vertės pokyčius. Pirmųjų korporacijų pokytis buvo teigiamas 64 proc., kai tuo tarpu antrųjų neigiamas 22 proc.

Pokyčiai vaidina lemiamą vaidmenį

Klysta manantys, jog bendrovės dizaino sėkmė priklauso tik nuo dizainerių komandos įgūdžių. Iš tiesų lemiamą rolę vaidina pokyčių vadybos komanda, kuri sėkmingai (arba ne) integruoja dizainerių dalyvavimą kuriant naujus bei tobulinant senus produktus.

Perėjimas į aktyviau dizainu besirūpinančią kompaniją gali būti skausmingas, ypač jei būsimiems pokyčiams nebus tinkamai pasiruošta. Galutinis dizaino kultūros atsiradimas gali užtrukti net iki septynerių metų (čia kalbama apie stambias bendroves. Smulkiam verslui gali pakakti ir gero pusmečio), tad pirmųjų rezultatų nereikėtų tikėtis dar pirmaisiais metais.Svarbiausia – sukurti dizaino kultūrą

Kiekviena bendrovė privalo suprasti, jog gebėjimas kurti puikų produktų dizainą netaps įmonės konkurenciniu pranašumu per vieną naktį. Tai gali užtrukti daugelį metų. Tačiau norėdami sutrumpinti kelionės laiką, didžiąją dalį pastangų sutelkite ties dizainą puoselėjančios kultūros kūrimu. Tai reiškia, jog kiekvienas darbuotojas bendrovėje supranta kas yra dizainas ir kaip jis išnaudojamas pranašumui rinkoje įgyti.

„Buvo nepaprastai sunku perteikti darbuotojams prielaidą, jog dizainas yra kur kas daugiau negu vien tik produkto dekoracijos“, – teigia 3M strateginio dizaino vadovas, Mauro Porsinis (Mauro Porcini). Labai svarbu šią mintį įteigti pačioje bendrovės susikūrimo pradžioje, nes tapus stambia bendrove, virsmas į dizainu besirūpinančia bendrove yra sunkus. Bet jei vadovausitės aukščiau pateiktais patarimais – viskas įmanoma.

#    Comments [0] |

Kančia ir laimė visada šalia. Ką renkiesi tu?

Tikroji karmos reikšmė

Karmos tradicija atėjo iš Indijos. Vakarų šalyse, kai atsitinka kažkas blogo, juokaujama, kad tai karma, ir nieko čia tokio. Arba kitaip – toks tavo likimas. Sanskrito žodis „Karma“ kilęs iš senovės Pali kalbos žodžio „Kamma“. Išvertus pažodžiui tai reiškia Veiksmą. Mes žodį „Likimas“ suprantame kaip lemtį, kurios negalime keisti, bet, kaip minėjau, terminas „Kamma“ turi tiesioginę reikšmę kaip konkretus veiksmas. Iš to darome išvadą, kad viskas, kas mums nutinka, yra tiesioginis mūsų veiksmų ir prieš tai sekusių pasirinkimų padarinys. Kiekvienas veiksmas turi atoveiksmį. Kaip jau tikriausiai pastebėjote, toje pačioje situacijoje skirtingi žmonės reaguoja ir veikia skirtingai. Bet prieš tęsiant leiskite papasakoti apie vieną mokslo eksperimentą, kuris turi įtakos mano dėstomai minčiai.

Ar realybė nėra iliuzija?

Mokslininkai, siekdami išsiaiškinti, kaip mes suvokiame realybę, nusprendė atlikti eksperimentą. Į savo laboratoriją jie pakvietė kelis žinomus sportininkus. Prijungė juos prie atitinkamos aparatūros daviklių ir paprašė kiek įmanoma aiškiau įsivaizduoti, kad jie dabar sportuoja, nors tuo metu visi patogiai sėdėjo laboratorijos kėdėse. Rezultatai nustebino pačius mokslininkus. Tiriamųjų, prilipusių prie kėdžių, kūnuose susitraukdavo tie patys raumenys, kurie reikalingi vienam ar kitam sportiniam veiksmui atlikti. Smegenų srityje vyko tas pats. Aktyvavosi tie patys smegenų centrai, kurie paprastai įsijungia sportininkams dirbant. Išvada – gyvename dvejose realybėse. Viena jų – mūsų galvose. Kita – tokia, kokią matome.

Kyla ir kitas klausimas: kas pirmiau – višta ar kiaušinis? O gal – mintis ar veiksmas? Mano patirtis, sukaupta stebint save ir aplinkinius, sako, kad pradžioje yra mintis ir tik po to seka veiksmas. Viską, ką darome suvokiamoje realybėje, mes visų pirma susikuriame savo galvoje. Įdėmiai įsižiūrėkite į savo galvą – ten labai tamsu. Ir ši jūsų skaitoma knyga yra tiesiog elektronų srautas, atsispindintis jūsų akies tinklainėje ir pateikiantis informaciją į smegenis. Kyla natūralus klausimas – ar realybė nėra tik iliuzija?

Viskas yra mintis

Visgi grįžkime prie veiksmų. Išsiaiškinome, kad mintis yra tiesioginė jų iniciatorė. Kaip jau turėjote suprasti iš eksperimento, veiksmai skirstomi į dvi kategorijas – fizinis veiksmas ir veiksmas mintyse. Mes esame linkę sureikšminti fizinį veiksmą, nes jis akivaizdžiai matomas. Manome, kad jis turi daugiau įtakos mums ir aplinkiniams. Bet logika sako, kad prieš fizinį veiksmą galvoje turi atsirasti mintis, nes fizinis veiksmas yra tik jūsų vidinės minčių būsenos išdava. Iš to galima daryti kitą išvadą, kad aplinkiniai mato tik dalelę mūsų veiksmų, nes suvokdami galimas komplikacijas tikrąsias savo mintis ir jų intencijas dažniausiai slepiame.

Manau, kad būnant nuoširdžiu su pačiu savimi tai pastebėti nesudėtinga.

Verta paminėti ir minties intencijos svarbą. Galima atlikti tą patį fizinį veiksmą, bet su skirtingais ketinimais. Vadindamas kaimyną kvaileliu, niekini jį. Sakydamas vaikui „kvailelis“, švelniai bari ir bandai pamokyti. Analogiškas procesas vyksta su iš mūsų minčių susidarančiais veiksmais bei atoveiksmiais. Kažką darydami, mes manome, kad esame pasaulio centras, ir kad traukinys važiuoja tik į vieną pusę. Deja.

Visi esame vienos didelės hologramos dalys. Ir viskas joje tarpusavyje susiję. Jei šiandien kažką įžeidei – lauk, kol patį įžeis. Ką mesi, tas ir parskris atgal. Stebint daugelį žmonių susidaro įspūdis, kad jie visiškai neatsako už savo veiksmus. Kalbant su kiekvienu atskirai, visi tarytum suvokia, kas yra gerai ir kas – blogai, bet tam tikrose situacijose reaguoja visiškai priešingai jų suvokimui ir sveikam protui.

Šį straipsnį pabaigsiu Budos žodžiais: „Pats esi savo likimo šeimininkas. Pats kuri savo ateitį“. Perfrazuodamas Budą, pridėsiu: „Pats esi savo Karmos šeimininkas. Kokios tavo mintys, tokios ir aplinkybės aplink tave!”.

Ką renkiesi Tu?..

#    Comments [0] |

Alkoholiko išpažintis: tablečių nuo gyvenimo nėra


Alkoholizmas. Dėl jo byra gyvenimai, luošinami likimai, išgyvenama daugybė tragedijų. Specialistai konstatuoja: tai labai pavojinga, viena baisiausių ir labiausiai paplitusių praėjusio ir šio šimtmečio priklausomybės ligų. Ji progresuoja labai greitai ir yra nepagydoma. Ji savo aukų nesirenka pagal lytį, amžių, išsilavinimą ar intelekto lygį. Ji gali kirsti ir vyrui, ir moteriai. Ir kiemsargiui, ir profesoriui, ir jaunam, ir vyresniam. „Jei šioj žemėj yra pragaras, aš jame jau buvau“,- sako vieną iš penkių AA grupių Panevėžyje lankantis 45 metų vadybininkas Andrius.

- Kada supratote, kad esate alkoholikas?

- Kad esu alkoholikas, žinojo visi aplinkui, tik ne aš. Taigi, apie tai sužinojau paskutinis, kai supratau, jog pasiekiau „dugną“. O tai suvokiau tarsi per klaidą, atsitiktinai…

Esu kilęs iš Radviliškio rajono. Panevėžyje gyvenu 25 metus. Po armijos apsigyvenau, 22 metų vedžiau, su žmona susilaukėme dukros. Iš pradžių išgerdavau rečiau, vėliau išgertuvės dažnėjo. Septynerius metus su žmona lipdėme gyvenimą, tačiau jis vis labiau byrėjo. Išmokau gauti išgerti ir neturėdamas pinigų. Dievulis davė arklišką sveikatą, todėl darbas gerti netrukdė. Specialiai įsidarbinau statybose, kad galėčiau tai daryti. Būdamas kuklus, bijantis išsakyti nuomonę, išgėręs tarsi atgydavau – atsipalaiduodavau, rodės, kad visos svajonės jau pildosi. Kavinėse gerdavau vienas, bet tai neigdavau, nes aplinkui visada būdavo žmonių. Esu kasdien gėręs net trejus metus.

- Ką tuomet sakydavo artimieji, matydami nuolat girtą šeimos narį?

- Mane daug kartų sesuo, žmona ragino vykti užsikoduoti į Vilnių. Duodavo pinigų. Nuvažiuodavau, pragerdavau pinigus ir grįždavau namo. Vieną kartą artimųjų buvau nugabentas į sostinę ir už parankių įvestas į salę, kurioje buvo susirinkę apie 20 alkoholikų. Sesuo, žmona laukė pastato kieme. Po susirinkimo pacientai ėjo konsultuotis pas specialistus, o aš pabėgau. Užsukau į kavinę, išlenkiau vieną kitą taurelę, po to likusius pinigus susikišau į kojinę ir sugrįžau pas manęs laukusius artimuosius. Toks buvo tas pirmas mano „kodavimasis“ nuo alkoholio. Paklaustas, kodėl iš mano burnos sklinda alkoholio kvapas, atrėžiau, kad man kažkokios bjaurasties papurškė į burną.

- Nejau ir toliau gėrėte?

- Taip, kol pragėriau turėtus pinigus. Tačiau jau tada ėmė kankinti mintis: negi taip sudėtinga, negi negaliu negert? Sukandęs dantis be jokio alkoholio lašo ištvėriau devynis mėnesius. Tačiau alkoholį pirkau ir nešiau namo butelį po butelio. Kroviau į barą, o kad nuo svorio nesulūžtų lentyna, ją parėmiau knygomis. Viską aukštyn kojomis apvertė konfliktas su žmona. Susirinkau butelius ir taksi automobiliu išvažiavau gert. Po to dar gėriau ir gėriau. Dirbau ir gėriau. Žmona manęs yra paklaususi, kam aš dirbu, jei pinigus prageriu. Atsakiau: „Ot durna boba, dirbu, kad turėčiau pinigų gert.“ Vieną gražią dieną pabučiavau į buto pakeistą spyną ir grįžau pas tėvus į kaimą. Ten vėl ėmiausi statybos darbų, o rytais, per pietus ir vakarais liejosi degtinė. Visą vasarą. Ne viską ir prisimindavau. Tiesa, neištikimybe manęs apkaltint žmona negalėjo – nemesdavau gėrimo dėl panų. Kažkas yra sakęs, kad yra skanaus vyno, brendžio ar likerio. Man braškės su pienu yra skanu, o alkoholis tebuvo priemonė, kaip aš tada mąsčiau, pabėgti nuo kasdienybės, užsimiršti. Tačiau atėjo laikas, kai suvokiau, kad jau peržengiau visas ribas, o kelio atgal nėra...

- Kas turėjo nutikti, kad tai suvoktumėte?

- Kol laukiau stebuklo, bet pats nedariau jokių žingsnių, gyvenimas tęsėsi sena vaga. Žmonai jau buvau nebereikalingas. Daugumai draugų – irgi. Gėda jiems buvo neprognozuojamą girtuoklį kviestis į vakarėlius, varžybas. Tik sesuo dar nenuleido rankų. Vis ragino vėl vykti į Vilnių, kur esą pagal kažkokią programą išgydomi alkoholikai. Davė man pinigų. Tačiau vėl gėriau ten, o grįžęs į Panevėžį – dar tris dienas pas vieną šalia miesto gyvenusį draugą. 21 butelį tada išlakėme, o užkanda tebuvo svogūnų laiškai ir vanduo. Kai atsikvošėjau, gydymo programa jau buvo pasibaigusi, tad Vilniaus ligoninėje buvau paguldytas į Detoksikacijos skyrių. Ten skyriaus personalo paprotintas ėmiau lankyti AA grupę. Tačiau iš pradžių nieko nesupratau. Atrodė, kad kiekvienas iš alkoholikų pasakoja mano gyvenimo istoriją. Apie tai prasitariau palatos sanitarui Antanui. Šis man atkirto: „99 kartus nunešk savo sėdimąją į susirinkimą, o šimtąjį kartą ir protas ateis.“ Prisirinkau brošiūrų, pasidomėjau kontaktais. Radau ir panevėžiečių telefonų numerių. Grįžęs iš ligoninės vienu juo paskambinau ir buvau pakviestas į miesto mokyklą, kur kiekvieną ketvirtadienį vykdavo vienintelės tuomet Panevėžyje AA grupės susirinkimai.

- Nuėjote? Kaip Jums ten sekėsi?

- Nuėjau ne kartą, bet į besirinkdavusius žmones žiūrėjau tik iš tolo, užsilipęs ant tvoros. Savo mieste buvo nedrąsu – o jei sutiksiu kokį pažįstamą? Viduje lyg koks velniūkštis šokinėjo, kad aš vis tiek geresnis už anuos alkoholikus. Ir vieną kartą iš tiesų susitikau pažįstamą žmogų. „Tai ką, jau pas mus?“ – paklausė, ir to pakako.

- Kiek jau metų blaiviai žiūrite į gyvenimą?

- Spalio 13 dieną bus 17 metų. Esu gimęs gegužę, o ana data – antrasis mano gimtadienis. Šiandien žinau, kad alkoholizmas yra kūno, proto ir sielos liga. Kūną medikai gali „palopyti“, protą nuslopinti medikamentais, o sielą? Nuo gyvenimo tablečių nėra. Žinau, kad esu alkoholikas iki gyvenimo pabaigos. Šią diagnozę konstatavo ne medikai, ne artimieji, o aš pats. Tačiau labai džiaugiuosi blaiviai žvelgdamas į gyvenimą būtent šiandien. Kaip bus rytoj, nežinau. Pasikeitė mano pasaulėžiūra, mąstymas, vertybės. Didžiausia – blaivybė. Šeima – man tik antroji vertybė. Pabandžiau ją sukurt antrą kartą. Su antrąja žmona auginu 12 metų dukrą. Esu laimingas. Labai norėčiau padėti visiems, kurie kenčia eidami mano takais ir galbūt nė nenujaučia, kaip gera gyventi kitaip. Aš jiems patariu atsiversti interneto portalą www.anonalko.puslapiai.lt . Ten visa informacija apie mus – anoniminius alkoholikus. Būkime savo gyvenimo šeimininkais.

Komentaras:

Vilniaus priklausomybės ligų centro vadovas Emilis Subata:

- Alkoholizmas – lėtinė liga, kaip, tarkim, hipertenzija ar cukrinis diabetas. Ji irgi turi tokią savybę, kaip ligonio būklės pagerėjimas arba ligos paūmėjimas. Vadinasi, gydymas turi būti tęstinis, o tikslas – imtis visų priemonių, kad ligos recidyvas (paūmėjimas) įvyktų kaip galima vėliau ir, jei įvyktų, - su kuo mažesnėmis neigiamomis pasekmėmis. Gydant šią priklausomybės ligą, atsakomybę dalinasi pacientas su gydytoju. Pastarasis turi pritaikyti efektyvų gydymą – vaistus, konsultacijas, o pacientas turi pakeisti savo gyvenimo būdą, laikytis tam tikro režimo. Sergantieji privalo vengti alkoholinių gėrimų bei rizikingų situacijų, kuriose gali neatsispirti potraukiui pavartoti alkoholį. Taip pat jie turi sekti savo emocinę būseną. Liga gali paūmėti, kai ligonis piktas, susinervinęs, pavargęs ir pan. Todėl būtina išmokti tam tikrų savireguliacijos dalykų. Reziumuodamas visa tai norėčiau pasakyti, kad anoniminių alkoholikų grupių pagalbos resursai ir gydytojų profesionalumas yra labai gražus vienas kitą papildantis tandemas. Jam veikiant galima tikėtis gerų arba bent jau geresnių rezultatų.Tarp kitko:

Anoniminių alkoholikų (AA) judėjimas 1935 metais prasidėjo Amerikoje, o vėliau paplito visame pasaulyje. Lietuvoje – 1988 metais. Tais metais AA atstovai iš JAV atvyko į mūsų šalį, atvežė literatūros bei paaiškino pagrindines šio judėjimo taisykles. Dabar pasaulyje yra daugiau nei 104 tūkstančiai AA grupių, jose - apie 2 milijonus narių. AA nekovoja su alkoholizmu, bet padeda juo sergantiems žmonėms sveikti. Šis procesas turi vykti labai nuosekliai – visą alkoholiko gyvenimą.

#    Comments [0] |

Ką moteris privalo žinoti, nuveikti ar turėti iki 30-ties?

1997 metais „Glamour“ žurnale pasirodė Pamelos Redmond Satran sąrašas dalykų, kuriuos moterys turėtų žinoti, nuveikti ar turėti prieš 30-ąjį gimtadienį. Straipsnis susilaukė didelio moterų dėmesio ir įkvėpė daugelį žurnalistų bei rašytojų. Šis naujas sąrašas skirtas šiandieninei 30-metei.

1. Iki 30-ties turėtumėte pažinoti bent vieną vaikiną, su kuriuo norėtumėte užmegzti rimtus santykius ir vieną, kuris jums primintų, kaip toli pažengėte siekdama užsibrėžtų tikslų.

2. Iki 30-ties turėtumėte įsigyti vieną naują baldą, kurį saugosite visą savo gyvenimą.

3. Iki 30-ties turėtumėte įsigyti drabužį, kuris tiktų dalyvauti pokalbyje dėl svajonių darbo arba pasimatymui su svajonių vyru.

4. Iki 30-ties turėtumėte įsigyti piniginę, rankinę ir skėtį, su kuriais nebūtų gėda pasirodyti viešumoje.

5. Iki 30-ties turėtumėte išlikti jaunatviška ir gyvybinga.

6. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, kaip norite gyventi senatvėje ir atsidėti pinigų ateičiai.

7. Iki 30-ties turėtumėte susikurti elektroninį paštą, atsidaryti sąskaitą banke ir įsigyti mobilųjį telefoną, už kurio pokalbius mokėtumėte pati.

8. Iki 30-ties turėtumėte susikurti nepriekaištingą gyvenimo aprašymą.

9. Iki 30-ties turėtumėte pasisemti pakankamai patirties, kad turėtumėte ką įdomaus papasakoti naujiems draugams, pažįstamiems ir būsimam partneriui.

10. Iki 30-ties turėtumėte susirasti vieną draugą, kuris priverstų jus juoktis, ir vieną, kuris leistų jums išsiverkti.

11. Iki 30-ties turėtumėte įsigyti atsuktuvų rinkinį, grąžtą ir juodą nėriniuotą liemenėlę.

12. Iki 30-ties turėtumėte įsigyti ką nors beprotiškai brangaus ir tik todėl, kad to nusipelnėte.

13. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, ko norite ir ko siekiate.

14. Iki 30-ties turėtumėte išmokti tinkamai pasirūpinti sveikata, grožiu ir kūno linijomis.

15. Iki 30-ties turėtumėte pradėti karjerą, kuri jums patinka, ir santykius, kurie priverčia jus pasijusti laiminga.

16. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, kaip įsimylėti, bet nepamesti galvos.

17. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, ar norite turėti vaikų, kada ir kiek.

18. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, kada laikas išeiti iš nemėgstamo darbo, palikti nemylimą vyrą ir susitaikyti su geriausiu draugu.

19. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, kada verta stengtis, o kada - ne.

20. Iki 30-ties turėtumėte išmokti bučiuotis.

21. Iki 30-ties turėtumėte įsiminti savo prosenelių ir aukščiausių politikų vardus.

22. Iki 30-ties turėtumėte išmokti, kaip gyventi vienai ir jaustis laimingai.

23. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, kas padeda jums nurimti ir atsipalaiduoti.

24. Iki 30-ties turėtumėte įsisąmoninti, kad neįmanoma pailginti kojų ir pasirinkti tėvų.

25. Iki 30-ties turėtumėte įsisąmoninti, kad nors jūsų vaikystė nebuvo tobula, ji jau praeityje.

26. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, ką galėtumėte padaryti, o ko - ne, dėl pinigų ir meilės.

27. Iki 30-ties turėtumėte susiprotėti, kad laikas mesti rūkyti ir alkoholį vartoti saikingai.

28. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, kuo galite pasitikėti.

29. Iki 30-ties turėtumėte suvokti, kad negalite atsiprašinėti už klaidas, kurių nepadarėte.

30. Iki 30-ties turėtumėte žinoti, kodėl sakoma, kad gyvenimas prasideda tik sulaukus 30 metų.

#    Comments [0] |

Pirmas pasimatymas


Paprastai pirmas pasimatymas visada virsta savo tišku žaidimu ir dvikova tarp vyro ir moters. Stiprioji lytis tikisi patenkinti savo fizinius poreikius ir stengiasi kuo greičiau užvaldyti moterį, kuri savo ruoštu tvirtai gina savo poziciją „seksas per pirmąjį pasimatymą – nederamas dalykas“, kad lengvą flirtą paverstų patvarių santykių pradžia.

Manipuliavimas kitais – tai meistriškas sugebėjimas ne tik įtikinti žmogų savo teisumu, bet ir kontroliuoti save, kartais pasielgiant ne taip kaip reikalauja savasis „aš“ ir kaip trokštame iš tikrųjų. Šios manipuliacijos tikslas – paversti lengvą savo žaviojo gerbėjo įsimylėjimo jausmą kai kuo daugiau.

Taigi... pirmas pasimatymas!

Sėkmingo pasimatymo finalas moteriai – sulaukti vyro pasiūlymo susitikti dar kartą.

Kaip moterys to pasiekia?

os naudojasi nerašyta taisykle: „tabu seksui per pirmąjį pasimatymą“. Savimeilė, savigarba ir nepasitenkinimas privers vyrą užbaigti pradėtą tikslo siekimą iki galo, bet kokia kaina suvilioti moterį.

Mergina, svajojanti apie gyvenimo draugą, turi būti rūpestingai pasiruošusi pirmajam pasimatymui. Frazė „Aš nenoriu“ turi nuskambėti lengvai ir užtikrintai kaip naujametinis eilėraštis vaikų darželyje. Atsisakymą geriausia suprantamai argumentuoti. Galima leisti suprasti mylimajam, kad seksas bus, bet vėliau, kad jūs taip pat svajojate apie tolesnius susitikimus, kad jūs tinkamiausia jam pora, kad viskas dar bus, bet... vėliau. O dabar jums reikia laiko savo jausmams patikrinti.Kai moteris pasirengusi atsiduoti iškart, tai vyras tampas įtarus ir atsargus. Medžiotojo instinktas nustoja veikti, kai grobis pernelyg lengvai pasiekiamas.Jei lydekos pačios įšoktų į kibirą, žvejui taptų nuobodu ir neįdomu.Kodėl vyras siūlo pasimylėti per pirmą pasimatymą?

1. Jis visoms siūlo seksą per pirmąjį pasimatymą. Pasimatymas jam – tik pretekstas praleisti dar vieną naktį su dar viena lengvabūde auka.

2. Jūs elgiatės pernelyg iššaukiančiai per pirmąjį pasimatymą, ir jis laiko jus jau užkariauta.3. Galbūt jūs jam visai nepatikote ir jis nusprendžia pasiūlyti seksą, kad atsikratytų jumis (blogiausiu atveju) arba pateisinti praleistą su jumis laiką (gaudamas naudos savo kūnui).

Dėl kokių priežasčių moteris gali atsiduoti per pirmąjį pasimatymą?

1. Meilė iš pirmo žvilgsnio, didelė ir šviesi! Labai retas reiškinys mūsų dienomis!

2. Vienatvė ir neviltis. Kuo ilgiau jos kankino moterį, tuo stipresnis bus artimų santykių troškimas per pirmąjį pasimatymą.

3. Meilė seksui – pavadinkime ją taip. Tokioms moteris keisti vyrus ar pirštines – tas pats. Seksas dėl sekso – joms elgesio norma.

4. Moteriškas naivumas. Dėl patirties stokos mergina naiviai tikisi tokiu būdu pririšti prie savęs vyrą.

5. Alkoholio poveikis. Padaugino truputį, permiegojo. Svarbiausia paskui nesigraužti ir nekaltinti savęs.

Ir vis dėlto seksas – ir per pirmąjį pasimatymą, ir per šimtas pirmąjį – tai tiesiog seksas. Kai tarp vyro ir moters egzistuoja abipusis potraukis, kai abu to nori – kodėl ne? Svarbu, kad abu būtų pasirengę ryte išsiskirti be nuoskaudų, pretenzijų, kaltinimų ir veikiausiai visam laikui.Jei meilė įsižiebė po sekso, kas tada?

Seksas – tai svarbiausia poros santykių dalis. Tiems žmonėms, kurie laiko seksą santykių šerdimi, pirmiausia rūpi patikrinti, kokia išrinktoji ar išrinktasis lovoje. Ką jie ir stengiasi padaryti per pirmąjį pasimatymą. Po to nusprendžia, ar yra verta šiuos santykius tęsti ateityje.

Šiuo atveju atsakymą nulemia partnerių suderinamumas lovoje. Žmogui „uraganui“ vargu ar bus gera mylėtis su „rąstu“. „Uraganas“ turi būti abipusis!

Mūsų močiučių laikais buvo manoma, jog kelias į vyro širdį eina per skrandį. Šiais laikais galima tvirtinti, jog jis eina šiek tiek žemiau!

Jei seksas buvo stulbinantis, o emocijos gniaužė kvapą, tai vargu ar vyras skubės pamesti tą moterį net ir po greitai įvykusios sueities

Ar tinka seksas per pirmąjį pasimatymą, lieka nuspręsti jums. Svarbiausi įsiklausyti į save, savo jausmus, savo širdį ir, žinoma, sveiką protą.

#    Comments [0] |