# Friday, 31 August 2012

Profesijos ir asmenybes glaudumas

Dauguma iš mūsų skiria darbui apie 8 valandas per dieną, 5 dienas per savaitę. O kai kurių profesijų atstovai – dar daugiau. Todėl nereikia stebėtis, kad mūsų atliekamas profesinis vaidmuo uždeda savo antspaudą. Įvyksta kai kurie mūsų asmenybės savybių, vertybių, charakterio pokyčiai. Priklausomai nuo darbo pobūdžio taip pat pakinta bendravimo būdas, elgsena ir sprendimų priėmimas.

Panagrinėkime , į kurią pusę keičiasi kai kurių profesijų atstovai.

Teisininkas

Miesto gatve žingsniuojantis juristas iš tolo krenta į akis. Griežtas kostiumas, tvarkinga šukuosena ir portfelis – toks klasikinis teisininko įvaizdis. Oficiali Temidės sargų išvaizda papildo pabrėžtinai santūrų elgesį. Tokie žmonės tiksliai ir sklandžiai atsako į bet kokį klausimą, mėgsta vartoti savo kalboje specialiuosius terminus. Paprastai juristo profesiją renkasi pedantiški, kruopštūs žmonės. Tokios savybės kultivuojamos metų metus, todėl perdėtas nepatiklumas, įtarumas tampa daugumos teisininkų charakterio bruožu. Net asmeniniuose santykiuose juristai linkę ieškoti spąstų, apgaulių. Jei šiame įvaizdyje atpažinote save ir norite atsispirti profesinei deformacijai, tai stenkitės ugdyti savyje humoro jausmą. Tai labai vertinga savybė, be to, sugebėjimas pasijuokti iš savęs padės juristui išsaugoti sveiką protą ir nepavirsti nuobodžiu teisuoliu.

Buhalteris

Sąmojis, jog buhalteris – tai diagnozė, labai plačiai paplitęs jų darbinėje aplinkoje. Tam, kad pakeistų specialybę, buhalteriui prireiks kur kas daugiau pastangų nei bet kurios kitos profesijos atstovui. Bet kokie eksperimentai kelia jiems įtarimą ir gąsdina. Todėl jie stengiasi įsitaisyti į tokią vietą, kur galėtų pasilikti iki pensijos. Dėl šeimyninio biudžeto buhalterio partnerei arba partneriui nereikia jaudintis – jo planavimas patikimose rankose. Ką daryti buhalteriui, kad nepavirstų nuobodybe? Atsiplėšti nuo popierių ir suartėti su žmonėmis! Kitaip jam gresia rizika tapti dar vienu „žmogumi futliare“. Linksminkitės, išbandykite neįprastas sporto rūšis. Rizika ir nežinomybė taip pat turi savų pliusų.

Kariškis

Kariškiai nuo ankstyvos jaunystės pripranta prie griežtos tvarkos ir disciplinos atmosferos. Jie „muštruoja“ namiškius, o nepritariančius numaldo valios jėga. Į atsargą išėjęs kariūnas lieka pavyzdiniu namų tironu ir diktatoriumi. Psichologai mano, kad kariūnai paprastai neišvengia tokios stiprios profesinės deformacijos, kurios beveik neįmanoma ištaisyti. Karininkas – tai ne profesija, o gyvenimo būdas. Nepadeda net humoro jausmas, kuris paprastai būna specifinis kariškas. Kariūnai gerai adaptuojasi prie civilio gyvenimo. Iš jų išeina ištikimi vyrai ir gynėjai. Garbės kodeksas jiems neleidžia mesti šeimos. Todėl kariškiui neverta graužtis dėl savo trūkumų, geriau ugdyti savyje teigiamas savybes, kurios būdingos šios profesijos atstovams.

Gydytojas

Gydytojo darbas – tai milžiniška atsakomybė, o tarnystė žmonėms ekstremaliomis sąlygomis savaip paženklina gydytojo asmenybę. Medikų cinizmas tampa savotišku apsauginiu skydu nuo kasdienių pacientų kančių. Būdamas tarp kolegų gydytojas gali sau leisti juodą humorą, kurį beveik visada jį susieja su artimaisiais ir draugais, o tai žeidžia aplinkinių jausmus. Dauguma medikų įpranta slėpti emocijas ir stengiasi nepasakoti apie savo išgyvenimus darbe. Psichologai pataria medikams dalintis su kitais savo asmeninėmis problemomis. Nemalonumus reikia palikti darbe, o už ligoninės ribų darykite viską, kad išvengtumėte papildomo streso.

Žurnalistas

Iš darbe, ir asmeniniame gyvenime žurnalistai būna gana paviršutiniški. Juk jų profesija nereikalauja kruopščiai ištyrinėti medžiagos, todėl žurnalistų interesai nukreipti į plotį, o ne į gylį. Žurnalistai būna labai smalsūs, o privačiame gyvenime stengiasi patraukti kitų dėmesį. Tokią elgseną galima paaiškinti tuo, kad profesinėje veikloje jie būna priversti likti šešėlyje, kad išsaugotų objektyvumą. Kai kuriems žurnalistams būdingas perdėtas plepumas. Jei norite atsikratyti šio trūkumo, įsirašykite savo dialogus, paskui perklausykite. Taip bus lengviau įvertinti savo oratorinius sugebėjimus ir išsiaiškinti, ar ne per daug aktyviai „tempiate bendrą antklodę ant savęs“. Su tokiu trūkumu gyventi įmanoma, tačiau reikia pasirinkti tinkamą draugų ratą. Ieškokite žmonių, kurie mėgsta daugiau klausytis, nei kalbėti, ir laidykite žurnalistinius sąmojus dėkingų intravertų apsuptyje.

Psichologas

90 procentų atvejų žmonės stoja studijuoti psichologijos vildamiesi susigaudyti savyje, išspręsti savo problemas, atsikratyti trūkumų ir kompleksų. Juos kažkas slegia, ir jie nori išmokti to atsikratyti. Ne kiekvienam tas pavyksta. Kai kurie psichologai mėgsta kapstytis kitų žmonių problemose. Jie surengia pašnekovui aistringus tardymus ir stengiasi įpiršti savo patarimus. Kitas asmenybės deformacijos variantas susijęs su meistrišku sugebėjimu manipuliuoti žmonėmis. Tokie asmenys moka lengvai bendrauti su žmonėmis, supranta jų silpnybes. Pasinaudodamas aplinkiniais toks psichologas lengvai pasiekia to, ko pats nori, o kiti taip ir nesupranta, kaip jam tas pavyko. Psichologams vertėtų atskirti profesinį ir asmeninį gyvenimą. Nereikia traktuoti aplinkinių kaip medžiagos tyrimams. Pasakykite sau „stop“, kai tik pajusite nesveiką susidomėjimą žmogumi. Nuolat stengdamiesi įsismelkti į pasąmonę, jūs dažnai atimate iš savęs paprasto žmogiško bendravimo malonumą

Pardavimų vadybininkas

Šiuos žmones profesinė aplinka moko suktumo ir apsukrumo. Sugebėjimas parduoti prastos kokybės prekę, kuri nėra perkama – tai didis menas. Pardavimų vadybininkai būna labai plepūs. Darbe jiems tenka daug kalbėti, ir tai tampa įpročiu. Jiems būdingas ryškus artistiškumas ir perdėtas vartotojo priekabumas. Įsigijęs net smulkų daiktą, pardavimų vadybininkas negali atsikratyti minties, kad jį apgavo. Kad išvengtumėte tokio įtarumo, ruoškitės pirkimui iš anksto. Sukaupkite kuo daugiau informacijos apie prekę arba paslaugą iš interneto.

Mokytojas

Mokytojai ir privačiame gyvenime užsiima mėgstamu darbu – jie moko. Dažnai pedagogams būna būdingas pernelyg aukštas savęs vertinimas. Dauguma mokytojų, išmokę tam tikrą skaičių temų pagal programą, dėsto iškaltą kursą daugybę metų, nė kiek nenukrypdami į šalį. Jie įpranta primesti kitiems savo nuomonę ir beveik niekada nepaklūsta kitam žmogui. Jie atkakliai stengiasi įrodyti aplinkiniams savo lyderystę. Ir pakeitę veiklos sritį jie nesugeba suprasti kompanijos hierarchijos dėsnių. Nepatartina būti mokytoju šeimoje. Vienas dalykas yra ištaisyti savo mokinio klaidas per pamokas, o visai kitas – reikšti pretenzijas sutuoktiniui. Tada suaugusiojo vaidmuo pakeičiamas mažo mokinio vaidmeniu, tačiau negalima pamiršti, kad jūsų sutuoktinis seniai nebėra vaikas. Pasistenkite įsivaizduoti save pašnekovo vietoje ir išbandyti pavaldinio vaidmenį.

#    Comments [0] |

Naslei reikia vyro

Skaitytojos laiškas:

Esu našlė. Užauginti vaikai. Jaučiuosi vieniša. Noriu turėti draugą, su kuriuo galėčiau nueiti gyvenimo kelia, dalintis jausmais, švelnumu... Jau kelinti metai ieškau internete. Pastebėjau, kad čia vyrai nori tik flirto, vienkartiniu intymiu susitikimu. Turiu du draugus, su kuriais susipažinau internetu. Pirmasis nori tik draugystes - retsykiais susitikti prie kavos puodelio ir laukti kelis metus kol, anot jo, meilė bus tvirta ir tik tada bus galimas intymumas. Kartu gyventi jis neketina. Tik susitikti, praleisti laisvalaikį. O jau dabar sako, kad myli mane. Jis pusamžis vyras kaip ir aš, bet nebuvo vedęs. Turėjo gyvenime draugių. Taip mes ir susitinkame su juo.

Antrasis niekada nešneka apie meilę, bet retsykiais susitinkame ir gražiai praleidžiame laika intymioje aplinkoje pas ji namuose. Paklaustas ką jis galvoja, nutyli. Jis taip pat pusamžis vyras. Našlys jau nemažai metų. Turi garbaus amžiaus ligotą mamą, kuria rūpinasi, bet gyvena atskirai. Man patinka kiekvienas savaip. Labai norėtųsi, kad mylintis prisipažintų antrasis. Nežinau ar laukti, ar atsisakyti tokiu draugysčių ir ieškoti vėl? O gal likti vienišai, nes manęs netenkina tai? O ką patartumėte jus?

Psichologo atsakymas:

Sveiki,

Antrosios pusės paieškos nelengvos visuose gyvenimo tarpsniuose – tiek paauglystėje, tiek ir brandžiame amžiuje. Jūsų noras surasti gyvenimo draugą labai natūralus ir sveikintinas. Iš tiesų vienatvė brandžiame amžiuje, kai vaikai jau užaugę ir patys kuria savo gyvenimus, gali būti labai stipriai jaučiama ir slegianti. Kita vertus dviese galima dar labai daug patirti, o kartu ir pasidalinti sukaupta gyvenimo patirtimi. Taigi, jei jaučiate norą tokį artimą žmogų sutikti, tuomet verta jo ieškoti.

Rašote, kad sunku apsispręsti tarp dviejų dabartinių draugų. Nei vienas iš jų nerodo noro įsipareigoti Jums asmeniškai. Su kiekvienu savaip maloniai praleidžiate laiką. Tai jau nemažai, tačiau nepakankamai.

Taigi, galbūt prasminga šią situaciją būtų įvertinti ne kaip pasirinkimą viena iš dviejų, o kaip savo socialinio tinklo plėtimą, jei galima būtų taip pavadinti. Štai vieną dieną Jums norisi jaukiai paplepėti mieste prie kavos puodelio. Puiku! Juk galite paskambinti vienam iš savo draugų. Na, o vėliau atsiranda noras intymiau praleisti laiką. Irgi šaunu, nes turite puikų, jums patinkantį žmogų, iš kurio šiuo metu negalima tikėtis nieko daugiau.

Tuo pačiu galbūt neverta apsiriboti dviejomis gana nekonkrečiomis pažintimis. Juk Jūs laisva moteris, niekam nepasižadėjusi. Jums taip pat niekas nepasižadėjęs. Esate laisva maloniai leisti laiką ir kartu ieškoti toliau. Greičiausiai tam neprieštarautų ir abu Jūsų draugai. O galbūt tai netgi padėtų ir jiems patiems greičiau apsispręsti, kokių santykių su Jumis jie pageidauja.

Pagalvokite apie savo situaciją ir save tarsi būtumėte prancūzė (ar bet kas kitas, kas Jums teikia įkvėpimo). Esate nepriklausoma, įdomi, žavinga moteris, turinti gerbėjų, smagiai leidžianti laiką, tačiau kartu ir ieškanti to vienintelio. Žinoma, tai tik vienas iš variantų. Tiesiog norėjosi Jums parodyti, kad yra daugiau pasirinkimo variantų.

#    Comments [0] |
# Thursday, 30 August 2012

moters koju kalba

1. Jei moteris stovi plačiai pastačius kojas, tuomet ji užsispyrusi ir atkakli. Ji sugeba pramušti bet kokią sieną, nėra lanksti ir nėra linkusi į kompromisus siekdama savo tikslų. Jei ji jau kažkam ryžosi, tikrai neatsisakys savo nusistatymų.

2. Moteris stovi lygiai, o kojos viena šalia kitos – lygsvarą laikanti asmenybė, yra tolerantiška žmogiškiems trūkumams, ne itin rodo savo jausmus, yra šeimininkiška ir praktiška. Ji labai gera draugė. Vis dėl to, dažnai tai šaltokas žmogus, ir tai gali trukdyti bendraujant su kitais žmonėmis.

3. Jei mergina remiasi viena koja, o kitą šiek tiek atmetusi į priekį, tuomet ji pasižymi stipriu temperamentu, aktyvumu ir pastovia gyvenimo pozicija. Ji dievina būti dėmesio centre, užsiima tik tuo, kas jai iš tikrųjų sekasi, be to, savo lankstumo pagalba pasiekia išsikeltų tikslų.

4. Mėgėjos kryžiuoti kojas – ambicingos moterys, kurios pastoviai planuoja ir kopia karjeros laiptais. Namai ir šeima joms antrame plane. Jos nebijo imtis atsakomybės, dažnai groja „pirmuoju smuiku“, būdamos su vyrais.

5. Tos merginos, kurios sėdi užmetusios vieną koją ant kitos – pasitiki savimi ir savo žavesiu. Jos žino, kad padarys neišdildomą įspūdį aplinkiniams. Jos mėgaujasi gyvenimu ir daro viską lengvai bei su malonumu. Būtent jos pramogauja su vyrais ir praleidžia pašėlusias naktis.

6. Tiesiai sėdinčios moterys, kurios laiko kojas šalia ir šiek tiek iškištas į priekį – pakankamai konservatyvios, ištikimos ir teisingos, kartais per daug laikosi vienos linijos. Jos gali atrodyti šaltokos.

7. Jei mergina laiko keliu kartu, o pėdas plačiai, tai besiblaškanti natūra, kuri siekia vienu metu ir bendrauti su vyrais ir tuo pačiu bijanti jų.

8. Sėdėdama moteris vieną koją užkabina už kitos – tai susilaikymo ženklas, neryžtingumo ir nepasitikėjimo savimi. Nors kartais taip sėdi ir moterys, užsisegusios gana trumpą sijoną arba susiplėšiusios pėdkelnes.

9. Jei mergina natūraliai sėdi sukryžiavusi kojas ir šiek tiek jas ištiesusi į priekį, tai valdinga ir pakankamai šiurkšti asmenybė. Ji siekia vadovauti, gana pavydi ir racionali – visa tai trukdo asmeniniam gyvenimui.

#    Comments [0] |

dalykai kuriuos sunku pripazinti vyramas

Jei manote, kad jūsų vyras jums pasakoja viską apie savo jausmus ir baimes, tikriausiai klystate, nes yra dalykų, apie kuriuos vyrams prisipažinti yra labai sunku. „Vyrai yra įsitikinę, kad įveikti savo baimes jie privalo be niekieno pagalbos. Jie mano, kad kalbėti garsiai apie savo nuogąstavimus yra nevyriška“, – sako santykių specialistas Charles J. Orlando ir atskleidžia, kas dažniausiai jaudina stipriosios lyties atstovus.

1. „Neuždirbu pakankamai pinigų.“

Kiekvienas vyras trokšta uždirbti tiek pinigų, kad galėtų išpildyti savo ir mylimos moters svajones. Mintys apie pinigus, dažnai sukelia vyrams nerimą ir tampa nepakankamo pasitikėjimo savimi priežastimi. Jei nujaučiate, kad jūsų vyras jaudinasi, kad uždirba per mažai pinigų, pasistenkite jį padrąsinti ir pagirti. Galite pasiūlyti pinigų taupymo planą, taip pat susilaikykite nuo didelių svajonių (bent jau nepasakokite apie jas susikrimtusiam savo partneriui).

2. „Aš nieko nepasiekiau.“

Vyrai nuolatos lygina savo ir draugų bei pažįstamų pasiekimus. Jie taip pat nuolatos svarsto, ar teisingai pasirinko profesiją, bando įsitikinti, ar pavyko įgyvendinti svajones. Jei jūsų vyras nori mesti darbą ir profesionaliai užsiimti savo pomėgiu, tikriausiai jis gailisi neįgyvendinęs savo svajonių. Stenkitės palaikyti savo partnerį, neprieštaraukite jo veiksmams, bet aptarkite, ką kartu galėtumėte padaryti, kad naujieji vyro tikslai nepakenktų šeimos finansiniam stabilumui.

3. „Bijau netekti darbo.“

Vyrams sunku pripažinti, kad jiems ne visada pavyksta susidoroti su darbo užduotimis, susidraugauti su bendradarbiais ar įtikti vadovui. Tačiau baimė netekti darbo viena dažniausių tarp vyrų ir neretai sukelia net depresiją. Priminkite savo partneriui, kad esate komanda, kuri gali įveikti visas kliūtis. Padrąsinkite jį mokytis, tobulėti ir ieškoti naujų darbo galimybių.

4. „Aš senstu.“

Visuotinis jaunystės kultas veikia ne tik moteris, bet ir vyrus. Jie praranda pasitikėjimą savimi ir užsisklendžia savyje. Pastebėję senėjimo požymius vyrai nebenori eiti iš namų, jie gali tapti agresyvesni, įnikti į alkoholį ar piktnaudžiauti kitais žalingais įpročiais. Nuolatos priminkite partneriui, kad jis jums patrauklus. Kuo daugiau laiko leiskite kartu ir ne namuose. Priminkite, kad jaunystė yra vidinė būsena, o ne išorinis grožis.

5. „Aš sergu.“

Tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė vyrų, jaučiančių rimtus sveikatos negalavimus, metus ir ilgiau nesikreipia į gydytojus. Vyrai bijo ieškoti pagalbos, nes juos gąsdina sunkiai pagydomų ar nepagydomų ligų diagnozės. Jei manote, kad jūsų partneris jaudinasi dėl savo sveikatos, lengviausia jį bus įtikinti ne gąsdinimais ir priekaištais, bet svajonėmis, ką galėtumėte kartu nuveikti senatvėje, jei būtumėte sveiki ir energingi.

6. „Jei mirsiu, mano šeima neišsivers.“

Tokią baimę sukelia vyriškas instinktas pasirūpinti šeimos gerove. Tačiau tik jūs galite savo partneriui paaiškinti, kad baimė ir nerimas nepadės. Kartu taupykite, kad nutikus nelaimei šeima turėtų santaupų, bet nepasiduokite stresui ir įtampai, kuri trukdo mėgautis gyvenimu.

7. „Nemoku seksualiai patenkinti savo žmonos.“

Jei iš savo partnerės vyras girdi tik skundus ir priekaištus, jei nesulaukia švelnumo ir romantikos, jį gali apimti baimė, kad jo partnerė yra seksualiai nepatenkinta. Pasistenkite paįvairinti seksualinį gyvenimą ir nepamirškite pagirti savo vyrą po aistringos nakties.

8. „Aš – blogas tėvas.“

Dažnai tėčių ir vaikų santykiai būna sudėtingi, nes vyrai su vaikais praleidžia mažiau laiko nei mamos. Taip pat moterys linkusios nuolatos nurodinėti, kaip reikia elgtis su vaikais. Toks elgesys skatina vyrus mąstyti, kad jie yra niekam tikę tėčiai. Susilaikykite nuo kritikos ir nuo pat vaikų gimimo leiskite partneriui savarankiškai pažinti tėvystės malonumus ir sunkumus.

9. „Bijau mirti.“

Vyrai bijo, kad jie mirs nepasiekę savo tikslų, kad jų neatsimins ir nevertins. Labiausiai mirties bijo tie vyrai, kuriems gyvenime trūksta meilės, palaikymo ir švelnumo.

#    Comments [0] |

kaip igauti pasitikejimo savimi

Jei jums trūksta pasitikėjimo savimi, išbandykite šiuos patarimus, kurie padės įgauti daugiau drąsos ir ryžto.

1. Dalyvaukite socialinių tinklų bendruomenės veikloje. Kornelio universiteto tyrimai parodė, kad žmonės, kurie socialinių tinklų bendruomenėse yra aktyvūs dalyviai, labiau pasitiki savimi nei tie, kurie tik stebi, kokia informacija dalinasi jų draugai ir pažįstami.

2. Stenkitės kuo dažniau rengtis drabužiais, kurie žinote, kad jums tinka, nes susilaukiate aplinkinių komplimentų ir pavyzdžių žvilgsnių. Įsigykite daugiau panašaus kirpimo drabužių ir atiduokite į labdarą tuos, kurie netinka jūsų kūno sudėjimui.

3. Pradėkite šokti. Jei iki šiol tik stebėdavote šokančius žmones, bet nedrįsdavote pajudėti patys, pats laikas išmokti naujų šokio žingsnelių. Pasak psichologų, šokis yra vienas geriausių būdų įgyti pasitikėjimo savimi.

4. Ištieskite nugarą. Šiuos žodžius jums nuolat kartoja mama ir ne be reikalo. Ohajo universiteto mokslininkų eksperimentai įrodė, kad tam tikros kūno pozicijos padeda labiau pasitikėti savimi.

5. Pildykite dienoraštį, kuriame fiksuosite visus savo pasiekimus.

6. Įsigykite raudoną drabužį ar aksesuarą. Spalvos gali paveikti mūsų nuotaiką ir net požiūrį į save. Pasak spalvų psichologijos, raudona spalva didina pasitikėjimą savimi.

7. Būkite mandagūs aplinkiniams. Pasisveikinkite su kolega, nusišypsokite praeiviui ar praleiskite pro duris nepažįstamąjį. Sulaukę aplinkinių dėkingumo, pajusite kaip auga pasitikėjimas savimi.

8. Kalbėdami pakelkite galvą aukštyn. Tyrimai parodė, kad tiesiai laikoma galva padeda labiau pasitikėti savimi.

9. Mylėkitės, nes seksas mažina stresą, leidžia atsipalaiduoti ir taip padeda labiau pasitikėti savimi.

10. Susigalvokite tikslų, susijusių su socialiniu bendravimu – trumpalaikių ir ilgalaikių. Siekite jų!

#    Comments [0] |

Kaip islaikyti santuoka

Kas trečia santuoka kada nors išyra, o liūdnai pagarsėję septintieji metai pagal statistiką iš tikrųjų yra nepaprastai pavojingi. Tai galioja ir normalių mirtingųjų, ir garsenybių santuokoms.

Kaip praneša Vokietijos Federacinė statistikos tarnyba, po septynerių metų vien jų šalyje išsiskyrė 10 243 poros – gerokai daugiau nei visais kitais bendro sutuoktinių gyvenimo metais.

Vokiečių psichologas ir porų terapeutas Michaelis Thielis, išleidęs knygą apie skyrybas „Ištrūkimas iš aklavietės“, duodamas interviu bild.de žurnalistams bando atsakyti į klausimą, ką iš tikrųjų poroms reiškia septintieji santuokos metai.

- Ar tikrai skaičių 7 galima pripažinti bloga lemiančiu mylimiesiems.

- Dėl mūsų istorijos, visuomenės požiūrio ir auklėjimo susiklostė taip, kad skaičius 7 žmogaus psichikai įgavo ypatingą reikšmę. Todėl jam priskiriama viskas, kas įmanoma: ir gera, ir bloga.

- Kas vyksta septintaisiais metais?

- Maždaug po septynerių metų išvystame partnerį kitokį ir imame žiūrėti į jį kitaip, nei anksčiau. Mes atsikratome rožinių akinių, pro kuriuos anksčiau žvelgdavome į pasaulį.

- Argi toks praregėjimas neįvyksta anksčiau?

- Negalėčiau taip pasakyti. Mano patirtis rodo, kad dauguma žmonių tik po kelerių metų pradeda tikrai suvokti realų partnerį. Žinoma, jie ir patys per tą laiką smarkiai pasikeičia. Būtent tada įvyksta praregėjimas ir santuoka atsiduria pavojuje.

- Kaip tai pasireiškia?

- Šeimoje vykstantys procesai visada būna panašūs. Sutuoktiniai valgo prie vieno stalo tylėdami, retėja glamonės, kivirčijamasi dėl smulkmenų.

- Ką sakote poroms, kurios bijo tų nelemtų septintųjų metų?

- -Išankstinė baimė iš tikrųjų yra problema. Pora gali savotiškai užsiprogramuoti išsipildančią pranašystę. Sutuoktiniai patiki, kad santuoka atsidūrė pavojuje ir sužlugdo santykius. Mano patarimas poroms: mokykitės vis iš naujo atrasti partnerį, sąmoningai stiprinkite ryšį.

- Tai čia kalti ne nelemti 7 metai, o nelemtas nuobodulys?

- Taip! Kai kurios poros tampa tokios artimos, kad suvokia savo partnerį kaip baldą. Pagal moto: man jis patinka, todėl nenoriu jo prarasti. Čia ir yra pabaigos pradžia. Ar skyrybos įvyks nelemtais penktaisiais, septintaisiais ar dešimtaisiais metais, neturi jokios reikšmės.

IŠSISKYRĘ SEPTINTAISIAIS METAIS

Heidi Klum ir Sealas: po septynerių metų santuokos modelis ir dainininkas nuo 2012 metų sausio mėnesio vėl vaikšto skirtingais keliais. Balandžio mėnesį H.Klum įteikė skyrybų prašymą.

Demi Moore ir Ashtonas Kutcheris: 2011 metų lapkritį ji padėjo tašką savo santykiuose su 15 metų jaunesniu vyru Ashtonu Kutcheriu – jai įkyrėjo jo neištikimybė.

Kate Winslet ir Samas Mendesas buvo laikomi pavyzdine stabilia sutuoktinių pora, kol jie 2010 metais netikėtai paskelbė apie savo skyrybas – nelemtais septintaisiais metais. Jiedu susituokė 2003 metais vienoje Karibų jūros saloje.

Jennifer Lopez ir Marcas Anthony: žinia apie dviejų lotynų amerikiečių žvaigždžių skyrybas nukrito tarsi iš giedro dangaus. 2004 metais Beverli Hilse abu buvo ištarę vienas kitam „taip“, 2011 metais įvyko oficialios skyrybos.

Teniso žvaigždė Borisas Beckeris su žmona Barbara išsiskyrė po septynerių bendro gyvenimo metų – 2001 metais sausio mėnesį. Prieš tai jiedu abu jau buvo be teismo susitarę dėl finansinių klausimų ir abiejų sūnų globos teisių.

#    Comments [0] |
# Saturday, 25 August 2012

2012.08.25 teismas tarp Apple ir Samsung byla baigta

ka tik pasibaige byla tarp Apple ir Samsung kurio metu buvo nuspresta kad samsung pazeide patento istatyma del siu telefonu:

Continuum, Droid Charge, Exhibit 4G, Galasy Ace, Prevail, S 4G, S II, Galaxy Tab, The Gem, Indulge, Infuse 4G, Mesmerie, Nexus S 4G, Replenish and Vibrant

 

del antros bylos dalies

For SEC Captivate, continuum, droid charge, fascinate, Galaxy Prevail, Galaxy S 4G, Galaxy S II, i9100, Galaxy s 2 Tmobile, Tab, Tab 10.1, Gem, Indulge, Infuse, Nexus S 4G, all yes

 

http://live.theverge.com/apple-samsung-verdict-live/

 

3:49:22 PM PDT

No for Captiavet, Continuum, Gem, Indulge, Nexus S 4G, Transform, and Vibrant

'163: Yes for Droid Charge, Epic 4G, xhibit 4G, Fascinate, Galaxy Prevail, S 4G, S 2 ATT, S2 Tmobile, Tab, Tab 10.1, Infuse 4G, Mesmerize, and Replenish.

No for Replenish

'915: Yes for Captivate, Continuum, Droid harge, Epic 4G, Exhibit, Fascinate, Prevaila, S 4G, S 2 ATT, S2 Tmobile, Galaxy Tab, Tab 10.1, Gem, Indulge, Infuse 4G, Intecept, Mesmerize, Nexus, Transform, and Vibrant

'381: Yes for all devices.

Inducement for '381 '915 '163

Question 4

No for Captivate, Indulge, Intercept, Nexus S 4G, Transform and Vibrant

for STA: Yes for Droid Charge, Epic 4G, Fascinate, Prevail, S 4G, SII ATT, S 2 TMobile, Galaxy Tab, Mesmerize and Replanish

For SEA: Galaxy Tab 10.1 Yes.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 22 August 2012

stresas darbe

Trys ketvirtadaliai darbuotojų nuolatos jaučia stresą darbe, rodo naujausios apklausos, kurios padėjo atskleisti dažniausias streso priežastis.
Daugiausiai darbuotojų jaučia stresą dėl, jų nuomone, per mažo atlyginimo. 11 proc. darbuotojų negali ramiai dirbti, nes mano, kad yra verti didesnės algos arba žino, kad gauto atlyginimo nepakaks jų ir šeimos poreikiams. 10 proc. darbuotojų jaučia stresą dėl nedraugiškų ir erzinančių kolegų, 9 proc. – dėl kelionės į darbą ir iš jo. Taip pat 9 proc. darbuotojų stresą kelia per didelis darbo krūvis ir 8 proc. – darbo užduočių pobūdis, kuris nedera su jų tiesioginėmis pareigomis.

Apklausa parodė, kad moterys dažniau jaučia stresą darbe nei vyrai. 26 proc. respondentų teigė, kad darbe nejaučia jokio streso, bet trečdalis jų uždirba daugiau nei 300 tūkst. litų per metus. Taip pat mokslininkai pastebėjo, kad streso, patiriamo darbe, mažėja kartu su amžiumi. Vyresni darbuotojai jautė kur kas mažiau streso, nei jaunesni.

Pagerėjusi ekonominė padėtis nepagerino darbuotojų savijautos, pastebi specialistai. Ir priduria, kad stresą darbuotojams taip pat kelia viršvalandžiai, mažos tobulėjimo ir karjeros galimybės, vadovų neprofesionalumas. Statistika rodo, kad kiekvienais metais didėja žmonių baimė prarasti darbo vietą.Ar jūs jaučiate stresą darbe? Pagrindiniai darbuotojų streso požymiai:

· Tapote mažiau draugiški ir atidūs kolegoms bei šeimos nariams;

· Vengiate pokalbių su kolegomis;

· Apleidote teigiamus sveikatos įpročius darbe;

· Dažnai nežinote, ko griebtis;

· Praradote humoro jausmą;

· Dažnai jaučiate pagreitėjusį širdies plakimą, daugiau prakaituojate, jaučiate nerimą ir baimę, susijusią su darbu;

· Nebenorite eiti į darbą;

· Pradėjote daryti daug klaidų jums įprastame darbe;

· Sumažėjo jūsų darbo našumas;

· Jums sunku susikaupti darbe ir atsipalaiduoti po darbo.

#    Comments [7] |

erotiniai sapnai

Erotiniai sapnai lydi ne tik paauglystėje, bet ir visą mūsų gyvenimą. Kokią reikšmę turi erotiniai sapnai, jau daugybę metų bando išsiaiškinti sapnų psichologas Ianas Wallace'as, parašęs ne vieną bestseleriu tapusią knygą apie sapnus.
1. Seksas su vadovu ar vadove

„Seksas su žmogumi, kuriam paklūstate tikrovėje, rodo, kad jis tampa svarbia jūsų asmeninio gyvenimo dalimi. Jei sapnuojate, kad užsiiminėjate seksu su vadovu ar vadove, vadinasi, jūsų karjera pradeda trukdyti asmeniniam gyvenimui“, – teigia I. Wallace'as.2. Seksas su buvusiuoju ar buvusiąja

Po sapno, kuriame mylitės su buvusiu vaikinu ar mergina, galite jaustis sutrikę, tačiau tokių sapnų reikšmė iš tiesų nėra susijusi su jausmais buvusiam partneriui. „Prisiminkite, kokia jūsų buvusio partnerio savybė sapne buvo ryškiausia? Buvusieji mūsų sapne perspėja, ko mums trūksta dabartiniame gyvenime“, – sako I. Wallace'as. Mūsų pasąmonė per sapnus bando mus perspėti, kad nekartotume senų klaidų.

3. Seksas su draugu ar kolega

Kartais sapnuojame seksą su žmogumi, kuriam tikrovėje nejaučiame seksualinio potraukio. Pasak I. Wallace'o tokie sapnai rodo, kad draugas ar kolega mums yra autoritetas. „Jei sapnuojate seksą su draugu ar kolega, vadinasi, esate juo susižavėję. Jūs įvertinote jo asmenines savybes arba garbinate pasiekimus“.

4. Seksas su tos pačios lyties žmogumi

Sapnai su tos pačios lyties žmogumi yra dažni ir, pasak I. Wallace'o, dar nereiškia, kad jums reiktų keisti seksualinę orientaciją. „Tokie sapnai rodo, kad tos pačios lyties žmogus jus žavi. Pavyzdžiui, jei sapnuojate darbo kolegą, vadinasi, žavitės jo pasiekimais ar asmeninėmis savybėmis“.5. Seksas su įžymybe

„Dažniausiai sapnuojame tas įžymybes, kuriose atpažįstame mums būdingas savybes“, – sako I. Wallace'as. Gali būti, kad jūsų sapnuojama įžymybė pasižymi tuo pačiu talentu kaip ir jūs. Taip pat sapnas atspindi jūsų pripažinimo troškimą.

6. Seksas su žmogumi, kurį įsimylėjote sapne

Tikriausiai jaučiatės nepatogiai, kai sapnuojate, kad įsimylėjote ir mylėjotės su nepažįstamu žmogumi, o atsibundate šalia savo vyro ar žmonos. Tačiau I. Wallace'as pataria nesijaudinti, nes toks sapnas dar nereiškia, kad jūsų santuoką ištiko krizė. „Jūsų sapnuojamas žmogus įkūnija patrauklias jūsų asmenines savybes arba stiprius kada nors patirtus jausmus, tokius kaip įsimylėjimas“, – sako jis.

7. Seksas su nepažįstamuoju

Trokštate naujovių arba atradote dar nepažintų savo savybių? „Nepažįstami žmonės erotiniuose sapnuose atspindi mus pačius, tas mūsų savybes, kurios mums dar yra mažai pažįstamos. Jei sapnuojate, kad nepažįstamas žmogus dėvi kaukę, vadinasi, daug galvojate apie talentą, kurio dėl tam tikrų priežasčių negalite atskleisti savo gyvenime“, – teigia sapnų psichologas.8. Sapnuojate, kad jūsų partneris neištikimas

„Sapnai, kuriuose partneris jums neištikimas, perspėja, kad prarandate pasitikėjimą savimi seksualiniame gyvenime“, – sako I. Wallace'as ir tikina, kad tokie sapnai nėra susiję su baime, kad jūsų partneris iš tiesų jus apgaudinėja.

9. Seksas su robotu

„Gali atrodyti keista, bet daugelis žmonių yra bent vieną kartą sapnavę erotines scenas su robotais“, – sako I. Wallace'as. Psichologas teigia, kad tokius sapnus skatina tikrovėje sklindantys garsai, kuriuos skleidžia įvairūs įrenginiai.10. Seksas su ateiviu

Jei esate sapnavę seksą su ateiviu, tikriausiai bijojote kam nors prasitarti, kad jūsų nepalaikytų keistuoliu ar keistuole, tačiau, pasak I. Wallace'o, tokie sapnai visai nėra gėdingi. „Jie rodo, kad tikrovėje susidūrėte su galimybe, kuri leis išbandyti savo jėgas naujoje srityje“, – sako jis.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 21 August 2012

kaip uzsidirbti pinigu

Darbe reikalai klostosi gerai, gaunate lyg ir neblogą atlyginimą, tačiau įsigudrinate didžiąją pinigų dalį išleisti per pirmąją savaitę, o mėnesio pabaigoje jau prašote kolegos paskolinti kelis litus iki atlyginimo. Pažįstama situacija? Taip gyvena nemažai žmonių. Kodėl jiems nepavyksta sutaupyti pinigų ir sistemingai didinti savo turto, nors nuolat gauna vis naujų pajamų?

Atskleisime kelias paslaptis, kurias žinodami galėsite išvengti nereikalingų išlaidų ir tapti turtingesni.

Pirmoji paslaptis

Jei norite pakeisti savo santykį su pinigais ir tapti turtingesni, nelaukite nieko – pradėkite dabar pat. Egzistuoja daugybė būdų, kaip gauti daugiau pinigų: persikvalifikuoti, pakeisti profesiją, pakalbėti su viršininku dėl atlyginimo pakėlimo, įvairios galimybės užsidirbti papildomai, įsidarbinti dviejuose darbuose, pradėti savo verslą ar imti dirbti savarankiškai. Išanalizuokite visas galimybes. Pasinaudokite kiekviena palankia proga, kuri tik pasitaikys.

Antroji paslaptis

Atsiribokite nuo nereikalingų išlaidų. Daugumai žmonių pirkiniai – tai būdas pakelti sau nuotaiką. Bet kokie pirkiniai labai smarkiai susiję su emocijomis. Daug kam iš mūsų būna sunku atsisakyti patikusio parduotuvėje daikto. Džiaugsmingos emocijos praeina labai greitai, nereikalingas daiktas lieka ilgam, o pinigai būna išleisti.

Kad įstengtumėte pasakyti sau „ne“ pirkdami nepateisinamą, brangų ar nereikalingą daiktą, pasinaudokite keliomis taisyklėmis. Pirmiausia įsivaizduokite, kiek valandų turite praleisti darbe, kad įsigytumėte šį jūsų dėmesį patraukusį daiktą. Po to pagalvokite, ar tikrai negalėtumėte šių pinigų išleisti kam nors kitam, ko tikrai reikia ir apie ką seniai svajojate. Ir pagaliau paskaičiuokite, kiek pinigų jums liks, jei nenupirksite šio daikto, o kitą mėnesį vėl nenupirksite dar ko nors panašaus. Per metus galite tokiu būdu sukaupti solidžią sumą.

Trečioji paslaptis

Nepermokėkite už tai ko jums nereikia. Tarkime, jums reikia kondicionieriaus. Visi žinome, kad įsirengti kondicionierių miesto bute yra gana brangu. Vadybininkas įkalbės jus nusipirkti patį brangiausią ir geriausią prietaisą, nors jums būtų užtekę ir paprasto. Sutikę jūs permokėsite krūvą pinigų.

Taip pat taupykite pirkdami prestižinių firmų daiktus. Paprastai jie nebūna tiek daug geresni už mažai reklamuojamus kuklesnių gamintojų analogus, kiek skiriasi jų kainos. Smarkiai išreklamuoti daiktai kainuoja mažiausiai 30 procentų brangiau. Už tuos papildomus 30 procentų pinigų jūs dažniausiai gaunate tik garsios firmos užrašą ant drabužio etiketės ar šaldytuvo durelių.

#    Comments [0] |

kaip dirbti namuose

Dauguma žmonių, išgirdę žodžius "darbas namie", pagalvoja apie ilgas miego valandas, niekieno nevaržomą darbo grafiką ir ilgus ir sočius pietus, rašo „Forbes“.

„Tačiau daugelis žmonių pamiršta, kad, nors darbas namie ir suteikia lankstumo, jis vis tiek yra darbas“, – sako Holly Reisem Hanna, tinklaraščio „The Work at Home Woman“ įkūrėja, kuri  duoda patarimų, kaip lanksčiau dirbti namie.

Štai keletas jų:

Dirbkite organizuotai. Balanso tarp darbo ir kitos veiklos išlaikymas yra vienas sunkiausių darbo namie aspektų, nes darbas visuomet jums apie save primena. „Tinkamas laiko organizavimas yra esminis balanso išlaikymo kriterijus, todėl stenkitės nuolatos planuoti laiką ir sudarinėti laukiančių darbų sąrašus“, – sako H. Hanna.

Venkite namų pinklių. Niekada nenuvertinkite „gravitacinės“ namų šaldytuvo ir lovos įtakos.

Gyvūnai, šeimos nariai ir televizorius yra dar keli trukdžiai, su kuriais dažnai susiduriama tik pradėjus dirbti. Jį sumažinti gali laiko planavimas arba atskiras atokiau įrengtas darbo kabinetas.

Turėkite vietą skirtą tik darbui. Namuose turėtų būti speciali darbui įrengta vieta, kurioje rastumėte visus darbui reikalingus dalykus. Ši vieta jokiu būdu neturėtų būti šalia lovos ar televizoriaus ir turėtų priminti normalų biuro darbo kabinetą – tuomet joje bus lengviau dirbti.

Išmokite dirbti kompiuteriu. Dirbant namuose dažniausiai naudojamas įrankis yra kompiuteris. Kadangi namie prie jo praleisite ilgą laiko dalį, stenkitės išmanyti kuo daugiau dalykų. Be to, turite užtikrinti, kad kompiuteris nuolatos dirbtų sklandžiai – sugedęs kompiuteris ar dienai dingęs internetas yra tolygūs dienai nedarbo.

Kuo rečiau tikrinkitės el. paštą. Jums gali atrodyti, kad laiku nepasitikrinę el. pašto galite praleisti ką nors itin svarbaus, tačiau dažnas pašto tikrinimas taip pat mažina darbo produktyvumą.

Išvystykite bendravimo įgūdžius. Kadangi dirbsite nuotoliniu būdu, jums dažnai teks bendrauti su kitais žmonėmis. Nors dabar technologijos leidžia nesunkiai bendrauti ir vaizdo pokalbiais, visgi didžioji dalis bendravimo vyks el. paštu, o efektyvus komunikavimas jums padės sutaupyti daug laiko.

Darykite pertraukas. Kai planuosite tvarkaraštį turėtumėte numatyti ir trumpesnes pertraukėles, kurių metu atsitrauktumėte nuo kompiuterio ir pasimankštintumėte, o tai jums padės pailsėti tiek psichiškai, tiek ir fiziškai. Darbus padarysite kur kas produktyviau.

Neatlikite asmeninių dalykų darbo valandų metu. Negalvokite, kad toks dalykas kaip rūbų skalbimas ar susitikimas su mama jums nesutrukdys atlikti darbų.

Be to, kiti žmonės gali mėginti pasinaudoti jūsų darbo namie statusu ir paprašyti, kad įleistumėte į jų butą kabelinės montuotoją, arba jūsų šeimos narys gali staiga prisiminti, kad darbo dieną neturi kur dėti vaiko ir paprašyti, kad jį pažiūrėtumėte. Jei sutiksite padaryti tokius dalykus, tai ne tik išblaškys jūsų dėmesį, tačiau gali ir nulemti, kad panašių paslaugų jūsų bus prašoma ir dažniau. Todėl turite būti susikoncentravę ir per darbo valandas vengti visų įmanomų tikdžių.

Praneškite apie savo darbo tvarkaraštį šeimos nariams ir draugams. Artimiausiems žmonėms galite pranešti apie savo darbo tvarkaraštį ir paprašyti, kad jūsų netrukdytų, išskyrus skubius atvejus. Ir nebijokite ginti savo darbo valandų.

Propaguokite sveiką gyvenimo būdą. Dirbdami namie ir taip daug laiko praleisite sėdėdami, o šalia jūsų dar visuomet bus ir šaldytuvas bei virtuvė, todėl galite priaugti svorio. Kad taip nenutiktų, stenkitės reguliariai mankštintis, valgyti sveikus užkandžius ir gerti daug vandens.

#    Comments [0] |

Receptai keksiukai

Smaguriams siūlau išsikepti šį puikų desertą. Jis – ne tik saldus, bet ir sveikas, nes gausus varškės. Be to, jame laukia staigmena – saldi uogienė. Siūlau išbandyti, pasigaminti ir mėgautis su šilta arbata ar kava.

INGREDIENTAI:

Trys kiaušiniai;

Šaukštelis vanilinio cukraus;

Du šimtai gramų (ar daugiau) miltų;

Vienas šaukštelis kepimo miltelių;

Kiek keksiukų, tiek šaukštų varškės;

140 g kambario temperatūros sviesto;

120 g cukraus;

Kiek keksiukų, tiek šaukštų norimos uogienės;

Puodelis pieno.

GAMINIMAS:

· Kambario temperatūros sviestą išsukame su cukrumi ir vaniliniu cukrumi.

· Įmušame visus kiaušinius. Kruopščiai išmaišome.

· Sumaišome miltus su kepimo milteliais ir beriame į gautą masę. Išmaišome.

· Supilame pieną. Sudedame varškę. Viską išmaišome.

· Jei masė pernelyg skysta, dar pridedame miltų.

· Į keksiukų formeles dedame truputį tešlos, tuomet šaukštą varškės, vėl tešlos ir ant viršaus uždedame uogienės ar užpilame sirupo.

· Kepame iki 160 laipsnių įkaitintoje orkaitėje, kol gražiai iškils ir dailiai apskrus.

#    Comments [1] |

Samdomas darbuotojas ar verslas

Kuo geriau būti – samdomu darbuotoju ar verslininku? Vieno atsakymo į šį klausimą tikrai nėra – tai priklauso nuo kiekvieno individo atskirai. Kai kurie žmonės gimę būti verslininkais, mėgsta rizikuoti, nori būti patys sau bosai, priimti svarbius strateginius sprendimus.

Kita vertus, daugybė žmonių jaučiasi komfortiškai dirbdami samdomą darbą, kopdami karjeros laiptais. Jie žino, kad reguliariai gaus sutartą atlyginimą, dirbs tarp 8 ir 17 valandos ir galės susikoncentruoti ties savo specializacija. Žemiau aptariu kiekvieno kelio privalumus ir trūkumus

Samdomo darbo privalumai ir trūkumai

Kaip samdomas darbuotojas, jūs esate savo srities specialistas. Jums paskirtos tam tikros užduotys, kurias gebate atlikti puikiai. Jūs susikoncentruojate ties pareigybėmis, kurias paskyrė vadovai. Darote tai, ką žinote. Jei esate buhalteris, dirbate su skaičiais. Jei esate klientų aptarnavimo specialistas, bendraujate su klientais.

Samdomo darbuotojo pajamos taip pat yra lengvai nuspėjamos. Jūs žinote, kiek gausite ir kada gausite (kartą per savaitę, dvi savaites, mėnesį). Nepriklausomai nuo to, ar šį mėnesį savo darbą atlikote puikiai ar vidutiniškai, jūs bet kuriuo atveju gausite savo atlyginimą.

Jūsų darbo valandos yra fiksuotos. Tikėtina, jog jums reikės dirbti nuo 9 val. ryto iki 17 val. vakaro. Jeigu esate samdomas darbuotojas, galite pamiršti apie darbo reikalus vos tik išeinate iš biuro. Nebent jūs darboholikas arba dirbate ir savaitgaliais.

Trūkumas tas, jog jūs esate tik vienas iš darbuotojų. Tikriausiai jums teks susitaikyti su bendroves vizija ir strategija, nebent įmonėje užimate aukštas pareigas. Jūs turite vieną iš dviejų pasirinkimų: susitaikyti su įmonės strategija arba palikti įmonę. Taip pat jūs turėsite savo vadovą, kurio nurodymus teks vykdyti.

Jeigu norite turėti įtaką įmonėje ir priimti svarbius sprendimus, jums teks kilti karjeros laiptais. Tačiau pasakyti daug lengviau nei padaryti. Kopti karjeros laiptais nėra lengva, nes jums teks konkuruoti su esamais, o taip pat ir naujais darbuotojais. Nešvarūs vidiniai žaidimai garantuoti!

Jūsų pajamos, kaip jau minėjau, didžiąja dalimi liks nepakitusios. Jei nustatytas 2,5 tūkst. lt. per mėnesį atlyginimas, tikriausiai tiek ir gausite. Žinoma, kartais bendrovė pasiūlo bonusų, premijų ir kitų priedų, tačiau tokiu atveju teks pamiršti keletą pradžioje paminėtų privalumų, antai darbas nuo 9 val. iki 17 val.

Nuosavo verslo privalumai ir trūkumai

Jeigu jaučiate, kad galite padaryti daugiau (ir turėti daugiau naudos), o samdomas darbas jus riboja, tuomet nuosavo verslo kūrimas skirtas jums. Jūs nustatote bendrovės kryptį, strategiją ir pasirenkate priemones, kuriomis sieksite išsikeltų tikslų.

Nuosavas verslas suteikia daugiau galimybių tapti turtingu ir finansiškai saugiu. Nėra ribos kiek galite uždirbti. Tai priklauso tik nuo jūsų kūrybiškumo, noro dirbti ir, taip, žinoma, sėkmės. Turėdami savo verslą taip pat galite stebėti kaip klientai naudojasi jūsų produktais ar paslaugomis – tai nuostabus jausmas.

Būdamas pats sau vadovas, galite pats nuspręsti kada ir kur dirbate. Galite dirbti naktimis, galite dirbti dienos metu. Galite dirbti vilkėdami pižamą ar kitą jums komfortą suteikiančią aprangą. Galite lankyti jogos pamokas vidury dienos nesibaimindami dėl vadovo perspėjimų.

Trūkumas tas, jog nėra jokios garantijos, jog jums pasiseks. Nuosavas verslas yra didžiulė rizika, pilna iššūkių kiekviename verslo etape. Galbūt jūs patirsite katastrofą, ko pasekoje prarasite viską – pinigus, namus, net šeimą. Vieną mėnesį galite uždirbti didžiulius pinigus, o štai sekantį – “kristi į bačką”.

Turėdami savo verslą privalote juo gyventi ir kvėpuoti. Yra tiek dalykų, kuriuos reikia padaryti. Yra tiek daug iššūkių, su kuriais teks neišvengiamai susidurti. Niekas nebus labiau atsidavęs jūsų verslui už jus patį. Dažnai jausitės vienišas. Patirsite nemažai streso. Bankas nuspręs nebeteikti jums paskolos – jūs prarasite miegą.

Jums taip pat teks pabuvoti įvairiose pozicijose. Negalite tiesiog susikoncentruoti ties tuo, kas jums sekasi geriausiai, ypač verslo pradžioje, kada trūksta išteklių darbuotojams samdyti. Jūs būsite atsakingas už įmonės strategiją, klientų aptarnavimą, apskaitą ir.. švaros palaikymą biure.

Taigi, ką pasirinkti – samdomą darbą ar nuosavą verslą?

Samdomas darbas

Privalumai:· 

- Darote tik tai, ką išmanote – jokios nežinomybės.

· Reguliariai gaunamas atlyginimas.

· Fiksuotos darbo valandos – užtikrintas poilsis po darbo.

Trūkumai:

· Privalote prisitaikyti prie įmonės strategijos.

· Norint turėti įtakos įmonėje, reikia kopti karjeros laiptais.

· Maža tikimybė gauti papildomų pajamų.

Nuosavas verslas

Privalumai:

· Patys nustatote įmonės strategiją ir priimate svarbius sprendimus.

· Pats sau bosas – visiška nepriklausomybė.

· Potencialas gauti didžiules pajamas.

Trūkumai:

· Didžiulė rizika ir nežinomybė.

· Dažnai teks dirbti ilgiau nei 8 valandas per dieną.

· Nuolatinis stresas.

· Teks dirbti įvairius darbus: ir priimti svarbius sprendimus, ir valyti grindis.

#    Comments [3] |

pliusai ir minusai seksas su brandzia moterimi

Visuotinai manoma, kad patinas turėtų siekti sekso su jaunesne patele, tačiau realybėje taip būna ne visada. Pastaruoju metu išryškėjo jaunų vyrų tendencija rinktis vyresnes moteris. Kodėl taip yra?
Pirmiausia išsiaiškinkime, ką turėtų reikšti terminas „brandi moteris“. Kokio amžiaus moteris laikoma brandžia?

Kadaise ankstyvoje jaunystėje teko išgirsti iš vieno 17-mečio draugo, kad jis norėtų pasimylėti su dvidešimt penkerių metų senute“. Kai man sukako 25 metai, aš su šypsena prisiminiau šią repliką. Tada jaučiausi dar labai jauna.

Įprasta manyti, kad moteris pasiekia brandos ketvirtajame dešimtmetyje. Tad 35–40 metų moterį jau drąsiai galima pradėti vadinti brandžia. Apie seksą su tokiomis moterimis ir pakalbėsime.

 

Pliusai

Patirtis. Šis privalumas – pats svarbiausias. Paprastai subrendusi moteris ima labiau pasitikėti savimi ir sugeba geriau atsipalaiduoti, su ja partneris gali išbandyti beprotišką seksą be tabu. Suprantama, ne visos moterys, sulaukusios 35 metų, jau būna pakankamai patyrusios, mokančios justi malonumą iš sekso ir žinančios, ko nori. Pastarųjų paprastai į lovą niekas neskuba kviestis.

Sugebėjimas patirti malonumą iš sekso. Seksologai tvirtina, jog moterys tik po trisdešimties pradeda iš tikrųjų suprasti sekso skonį, tampa emocingesnės ir jautriau reaguoja į vyro glamones. O juk vyrui taip svarbu žinoti, kad jis gali suteikti tikrą malonumą moteriai.

Sugebėjimas atsiduoti. Brandi moteris jaučia, kad senatvė – ne už kalnų, todėl mylisi taip aistringai tarytum paskutinį kartą. Ji dovanoja save vyrui ir, pasinaudodama savo patirtimi, stengiasi suteikti jam kuo daugiau malonumo.

 

Brandžios moters „taip“ reiškia būtent „taip“. Brandi moteris be reikalo „nesilaužo“, neišsisukinėja ir nebūna priekabi, kaprizinga.

Mokėjimas padėkoti. Ypač gerai šią savybę būna išsiugdžiusios tos moterys, kurios išgyveno skyrybas.

Jautrumas ir supratimas. Brandžios moterys jau nebūna tokios egoistės. Jos sugeba atlaidžiai ir tolerantiškai reaguoti į vyro trūkumus.

Sugebėjimas „prikelti kritusį didvyrį“. Dauguma vyrų nuo tam tikro amžiaus susiduria su erekcijos problemomis. Patyrusios moterys žino, kokių glamonių reikia, kad padėtų vyrų. Ši jų sugebėjimas yra aukso vertės.

 

Dėmesys savo lytinei sveikatai. Brandžios moterys paprastai kruopščiau stengiasi išsaugoti savo moterišką grožį ir rūpinasi savo sveikata.

Stipresni makšties raumenys. Paplitusi klaidinga nuomonė, jog kuo vyresnė moteris, tuo jos makštis platesnė. Iš tikrųjų: kuo dažniau moteris užsiima seksu, tuo stipriau išsivystę jos intymiosios zonos raumenys.

Su brandžia moterimi yra apie ką pakalbėti po sekso. Tai – be komentarų.

Jokių įsipareigojimų. Dažniausiai brandžios moterys jau žino, kad nebūtina tekėti už kiekvieno lytinio partnerio ir neskuba jo pažindinti su tėvais.

Minusai

Nepakankamai gražus kūnas. Taip, ne tokia elastinga oda, šiek tiek nukarusi krūtinė. Amžius yra amžius. Tokia meiluže vyras negalės pasipuikuoti per susitikimą su verslo partneriais.

Pastebi visus trūkumus. Tokios moters vyras neapgaus, kad yra tikras eržilas, jei iš tikrųjų toks nėra!

Didesni reikalavimai. Vyresnė moteris jau daug mačiusi ir žino, koks turi būti puikus seksas. Todėl ji gali lengvai pakeisti netikusį meilužį į geresnį.

Kaip matote, minusų visai nedaug ir juos galima nesunkiai ignoruoti. Užtat privalumų seksas su brandžia moterimi turi daug!

 

#    Comments [0] |
# Monday, 20 August 2012

kaip pakelti nuotaika

Ne ta koja išlipote iš lovos ir nežinote, kaip pakelti subjurusią nuotaiką? Pasirodo, užtenka atlikti 3 jogos pratimus, kad atsikratytumėte prastos nuotaikos.

Žemyn žiūrinčio šuns poza

Pasirinkite neslystantį paviršių. Atsistokite ant keturių kojų, delnais remkitės į žemę, kojos pečių plotyje, kulnai įremti į žemę. Kaklą lenkite žemyn, kad pamatytumėte kelius. Ramiai kvėpuokite pro nosį. Pozicijoje išbūkite 3-5 įkvėpimus. Šis pratimas padeda nuo galvos skausmo, šalina nuovargį, sugrąžina energiją ir pakelia nuotaiką.

Lentos poza

Atsiklaupkite. Rankas pečių plotyje padėkite ant žemės. Remkitės delnais į žemę. Pasistiebkite kojų pirštais ir po truputį kojas tieskite atgal, kol visas jūsų kūnas išsities ir jo svorį laikys rankos. Kūnas turi būti tiesus. Pozicijoje išbūkite 3-5 įkvėpimus. Šis pratimas ugdo kantrybę, gerina nuotaiką, šalina nuovargį, stiprina rankas.

Kojos atremtos į sieną

Šį pratimą darykite tiesiog žiūrėdami filmą arba kalbėdami telefonu. Atsigulę, atremkite tiesias kojas į sieną iš išbūkite tokioje pozicijoje apie 10 minučių. Šis pratimas padeda atgauti gerą nuotaiką ir skatina kraujotaką.

Alfa.lt

#    Comments [3] |

kaip numesti svorio

Asmeninis treneris Paulas Jamesas išgarsėjo JAV, kai nusprendė turimas žinias pritaikyti sau pačiam ir parodyti klientams, kaip galima greitai atsikratyti antsvorio. Vyras priaugo 40 kilogramų, kad vėliau galėtų juos numesti. Savo patirtį jis aprašė knygoje „Take It Off, Keep It Off“. Čia rasite patarimus, kuriais dalinasi P. Jamesas savo knygoje.

Pradėkite dieną pratimais

„Prieš pusryčius 15 minučių skirkite širdies pratimams. Tinka ir pasivaikščiojimas greitu žingsniu, tad šis patarimas tiks visiems auginantiems šunį“, – pataria P. Jamesas ir primena, kad moksliniais tyrimais įrodyta, jog fiziniai pratimai tuščiu skrandžiu 60 procentų efektyviau degina riebalus.

Visą dėmesį skirkite ne svorio mažėjimui, o riebalų deginimui

„Riebalai didina diabeto, vėžinių susirgimų, infarkto ir insulto riziką, todėl riebalus deginti būtina, – knygoje rašo P. Jamesas. – Tačiau staigiai mažėjantis jūsų kūno svoris rodo, kad netenkate ne riebalų, o skysčių, kurie svarbūs mūsų organizmui. Taip pat nepamirškite, kad aktyviai sportuojant ir deginant riebalus, jūsų kūno svoris augs, nes raumenys sveria daugiau už riebalus.“

Pradėkite nuo mažų žingsnelių

„Neužsibrėžkite numesti antsvorio per trumpą laiką ir neverskite savęs prakaituoti sporto salėje ilgas valandas. Pradėkite nuo mažų tikslų: šiandien nueisiu pasižvalgyti į sporto salę, valgysiu mažiau ir padarysiu pratimų namuose. Po kelių savaičių pamatysite rezultatus ir savaime pajausite didėjančią motyvaciją, – pataria P. Jamesas. – Sunkiausia yra ne kalbėti apie svorio metimą, o imtis priemonių. Tos priemonės iš pradžių gali būti menkos, bet, svarbiausia, kad pasiryžtumėte gyvenimo būdo pokyčiams“.

Nesilaikykite dietų

„Negaliu pakęsti dietų. Nesilaikykite jokių dietų, kad ir kokios jos būtų veiksmingos. Dietos yra trumpalaikis ir dažniausiai pavojingas sveikatai mitybos įpročių keitimas. Nuspręskite valgyti sveikai ir tegu šis sprendimas būna visam jūsų gyvenimui. Atsikratykite nesveikų valgymo įpročių ir formuokite naujus“, – rašo P. Jamesas.

Nepersistenkite

„Sportuokite tik tiek, kiek reikia, ir valgykite, kad jaustumėte sotumo jausmą. Geriau kiekvieną dieną darykite 15 minučių mankštą namuose, nei kartą per savaitę praleiskite 2 valandas treniruoklių salėje. Geriau suvalgykite vaisių ar daržovių, net jei viršijate dienos kalorijų normą, nei leiskite, kad jus kankintų alkis. Jūsų patirtis metant antsvorį turi būti maloni, o nauji įpročiai tapti jūsų gyvenimo dalimi“, – teigia P. Jamesas.

Nepraleiskite svarbiausio valgio meto

„Apie pusryčių svarbą kalbama daug, bet tik nedaugelis žmonių iš tiesų valgo sveikus ir sočius pusryčius, – teigia P. Jamesas. – Per pusryčius turite suvartoti daugiausiai kalorijų, rinktis visavertį maistą, kuris suteiks jums energijos ir sotumo jausmą iki pat pietų. Atsikelkite anksčiau, kad ne tik turėtumėte laiko pasiruošti pusryčių, bet ir jais pasimėgauti“, – pataria P. Jamesas.

Jei norite raumeningo kūno, valgykite daugiau baltymų

„Šis patarimas tikriausiai naudingesnis vyrams, kurie nori ne tik numesti nereikalingus kilogramus, bet ir užsiauginti raumenų. Kad ir ką valgytumėte, kiekvieno valgio metu trečdalį jūsų porcijos turi sudaryti sveiki baltymų šaltiniai – liesa vištiena, balta žuvis, tofu sūris, riešutai ir panašiai. Baltymai padės auginti raumenis ir greičiau deginti riebalus“, – teigia P. Jamesas.

Gerkite pakankamai skysčių

„Atskirti alkį nuo troškulio daug sudėtingiau, nei gali atrodyti. Mūsų kūnas įpratęs skysčius pasisavinti ne tik iš gėrimų, bet ir maisto produktų, todėl alkio ir troškulio jausmas yra panašus, – rašo knygoje P. Jamesas ir pataria pajutus alkio jausmą išgerti stiklinę vandens. Jei po 20 minučių vis dar jausite alkio jausmą – pats laikas užkąsti.

Keiskite kalorijų šaltinius

„Nusprendę atsikratyti antsvorio, turime atsisakyti nesveikų užkandžių ir saldumynų, kurie suteikdavo mums daug energijos. Atsisakius šių kaloringų produktų, jausite didelį alkio jausmą. Jei norite jo išvengti, susidarykite sąrašą, kuo keisite kiekvieną jums įprastą užkandį. Šokolado batonėlį galite pakeisti sauja riešutų, pyragėlį – džiovintais vaisiais ar bananu ir pan.“, – pataria P. Jamesas

#    Comments [0] |

kas nutinka kai mes isimylime

Meilė mus priverčia kitaip elgtis ir jaustis. Tyrimai rodo, kad įsimylėjimas mūsų organizme sukelia tikrą hormonų audrą. Mus veikia dideli kiekiai oksitocino, dopamino, adrenalino ir vazopresino, kurie sukelia panašų poveikį kaip alkoholis ar narkotikai.

Vos susipažinę, jaučiatės lyg pažinotume jį visą gyvenimą

Dar prieš valandą buvote nepažįstami, o dabar jaučiatės lyg visą gyvenimą buvote geriausi draugai. Mūsų smegenims pakanka 20 minučių, kad įvertintumėme žmogų ir nuspręstume: verta juo pasitikėti ar – ne.

Virpuliukai

Užtenka išgirsti romantišką dainą, pagalvoti apie susižavėjimo objektą ir jaučiate po visą kūną lakstančius virpuliukus. Juos sukelia besigaminantys „įsimylėjimo“ hormonai.

Jis jums atrodo gražesnis už Ryaną Goslingą

Kai įsivaizduojame savo svajonių vaikiną, jo išvaizda nenusileidžia gražiausiems Holivudo aktoriams, bet įsimylime paprastą vyruką, kurio anksčiau net nebūtume pastebėję.

Tampate gražesnė, draugiškesnė ir laimingesnė

Jums įsimylėjus aplinkiniai iš karto pastebi pasikeitimą – daugiau jokios prastos nuotaikos ir kandžių pastabų. Trykštate jums nebūdinga energija ir jaučiatės laiminga. Visa tai dėka oksitocino.

Pagyjate nuo senų ligų

Įsimylėjus dingsta galvos skausmai, taip pat išnyksta arba palengvėja įvairių ligų simptomai. Kam reikalingas ibuprofenas, jei įsimylėjimas daug veiksmingesnis?

Jūsų įsimylėjimą pastebi visi

Įsimylėjus akies vyzdžiai išsiplečia, todėl vien jūsų žvilgsnis gali parodyti, kad esate įsimylėjusi.

Dingsta stresas

Hormonai, kurie aktyviai gaminasi įsimylėjus, blokuoja streso hormono kortizolio gamybą.

#    Comments [0] |

apie grupini seksa

Iš vienos pusės vadinamas didžiausia nuodėme, iš kitos – tūkstantmečio tradicija, aptarinėjamas daugelio, praktikuojamas taip pat ne vieno. Seksas ne dviese jaudrina daugelio vaizduotę.

Kaip buvo

Vargu ar kas dabar pasakytų, kada žmonėms pirmą kartą į galvą šovė mintis užsiimti grupiniu seksu. Tačiau žinant faktus, kad tokie seksualiniai santykiai populiarūs tarp primatų, galima daryti išvadą, kad seksu ne dviese žmonės užsiiminėjo labai seniai - dar tada, kai nebuvo tokiais žmonėmis kaip dabar.

O tais laikais, apie kuriuos mes jau žinome daug geriau, grupinis seksas buvo laikomas įprastu dalyku. Bakchanalijose, senovės romėnų šventėse, skirtose vyno ir linksmybės dievui Bakchui, buvo siūlomos „šventos“ masinės orgijos.

Iš pradžių šios šventės buvo skirtos tik moterims – vyrų į jas neįleisdavo. Užtai jaunos merginos galėjo jose dalyvauti kartu su ištekėjusiomis moterimis. Grupinis seksas – kaip kulto elementas – šventėse buvos skiriamas dieviškosioms būtybėms - Demetrai, Venerai, Saturnui.

Senovėje žmonės į grupinį seksą žiūrėjo daug paprasčiau – tai buvo linksmybių, kurias sudarydavo dar ir dainavimas, šokiai, vaišės, dalis.

Vienos Afrikos tautos vyrai buvo įsitikinę, kad kuo moteris turi daugiau meilužių, tuo yra geriau. Kam geriau? Ogi visiems! Ir norint pasimylėti tikrai nereikia slėptis. O visi užmaniusieji glamonių netrukdomi gali prisijungti.

Taigi senaisiais laikais grupinis seksas buvo laikomas pakankamai įprastu dalyku. Nemažai daliai šiuolaikinių žmonių, nepaisant neigiamo bažnyčios, o ir visuomenės požiūrio, toks jis yra ir dabar.

Seksualinė revoliucija

Naujomis spalvomis grupinis seksas „sužydėjo“ 1960-aisais vadinamosios seksualinės revoliucijos metu. Tiesa, 1980 m. pradėjus po pasaulį plisti AIDS šmėklai ne vieno aistra mylėtis su keliais partneriais gerokai pravėso.

Mūsų dienų moralės normos grupinio sekso kaip ir nepripažįsta, tačiau ar tai kada nors ką nors sustabdė? Kaip žinia viskas, kas mūsų gyvenime yra gero, arba nepažįstamo, arba amoralu, arba gali turėti įtakos nutukimui. Tik ar iš tiesų gero? Portalo laidy.mail.ru lankytojos, dalyvavusios „grupinėse orgijose“ apie tai pasidalino mintis:

Olga, 25 m.: „Nepasakysiu, kad tai buvo fantastiška, tačiau neįprasta. Jei pasitaikytų proga tai pakartoti dar kartą, neatsisakyčiau.“

Svetlana, 26 m.: „Nesitikėjau, kad pasiryšiu... Dabar gailiuosi, kad tai išbandžiau.“

Psichologai teigia, kad grupinis seksas kaip tik ir pasižymi „santykių deficitu“. Ir esmė ne „pokalbiuose po sekso“ – tiesiog psichologiškai yra sunku vienu metu susikoncentruoti ties dviem partneriais. Tuo labiau, jei jų dar daugiau...

Tam tikra grupinio sekso atmaina yra laikomas svingas. Tokį seksą praktikuojančios poros teigia, kad tai itin sustiprina jų santykius, leidžia atsiskleisti seksualumui. Tiesa, tokie santykiai dalies visuomenės yra smerkiami ir nesuvokiami. Įdomu tai, kad dauguma žmonių geriau rinktųsi grupinį laisvų žmonių seksą nei svingą.

To paties portalo lankytojai išsakė nuomonę ir apie tokius santykius:

Lina, 26 m.: „Užsiiminėjau grupiniu seksu, kai dar buvau laisva, ir man tai patiko. Tačiau tai buvo du žmonės, kuriems buvau visiškai abejinga. Tačiau net įsivaizduoti sunku, kad lovoje galėčiau su kuo nors dalintis mylimu vyru. Tai tiesiog neįmanoma!“

Psichoterapeutai komentuoja

Pasak specialistų, kad ir kaip neigiamai visuomenė atsilieptų apie grupinį seksą, jis egzistuos. Tokius santykius dėl įvairiausių priežasčių pasirenka skirtingi žmonės. Dažnai tokiu būdu bandomos išspręsti asmeninės problemos ir dramos. Tačiau neretai čia suveikia posakis - norėjo kai geriau, išėjo kaip visada. Pavyzdžiui, gali būti, kad gelbėdama santykius ir svingui pasiryžusi pora gali tik dar labiau pabloginti padėtį, jei vienam iš partnerių tokie santykiai bus nemalonūs.

Grupinis seksas pavojingas žmonėms, patyrusiems psichologines traumas, bei tiems, kurie tuo metu išgyvena ne pačius geriausius laikus asmeniniame gyvenime. Pasak specialistų, dažniausiai noras tiesiog pasilinksminti, jiems baigiasi dar didesne krize arba depresija.

Pasitaiko atvejų, kai žmonės tampa priklausomi nuo grupinio sekso ir jie jau nebegali mylėtis su vienu partneriu, nes toks seksas jau nebegali patenkinti vis didėjančių „gurmano“ poreikių.

Dauguma psichoterapeutų pritaria nuomonei, kad grupinis seksas žaloja ir kūną, ir sielą. Jei pora gali kalbėtis ir girdi, ką sako, jie gali ir dviese išspręsti iškilusias problemas. Tačiau jei dialogas neįmanomas, joks svingas nepadės išgelbėti santykių.

#    Comments [0] |
# Thursday, 09 August 2012

Orgazmo diena

Ši diena paskelbta Tarptautine orgazmo diena. Jei paieškotume internete, be šios datos rastume dar kelias Orgazmo dienas.

Gegužės 9 d.

Gegužės 9-ąją Tarptautine orgazmo diena 2002 metais paskelbė 35 000 Brazilijos miestelio Esperantinos gyventojų. Nors šiandien jau niekas nebeprisimena, kokia buvo tikroji tokios šventės atsiradimo priežastis, ji švenčiama kasmet labai pompastiškai. Gatvės išpuošiamos gėlėmis ir falais, žmonės šlovina orgazmą kaip Dievo dovaną, o prostitutės dalina patarimus sekso klausimais, skaitomos paskaitos, vyksta seminarai ir viešos diskusijos. Entuziastai žodžiais kovoja dėl geresnio seksualinio gyvenimo ir moterų teisių į orgazmą, nes tik 73 procentai moterų jį patiria.

Liepos 31 d.

2008 metais Didžiojoje Britanijoje liepos 31-oji buvo paskelbta Nacionaline orgazmo diena. Prieš tai surengta plati gyventojų apklausa parodė, jog 46 procentai šalies moterų niekada nepatiria orgazmo arba labai retai pasiekia kulminacinį malonumą. Ši britų iniciatyva turėtų pagerinti tokią liūdną padėtį.

Gruodžio 22 arba 23 d.

Bene daugiausia pastangų įvesti tarptautinę šventę padėjo organizacija „Global Orgasm for Peace“, paskelbusi žiemos saulės grąžą (gruodžio 22 ar 23 d.) Pasauline orgazmo diena. Organizacija ragina žmoniją teigiama daugybės orgazmų energija palaikyti taiką pasaulyje. Visi žmonės tą dieną savo orgazmus turi skirti taikai. Siekiant šio tikslo, lytinį aktą turi lydėti teigiamos mintys apie taiką, ir nesvarbu, ar orgazmas patiriamas su partneriu, ar individualiai.

Rugpjūčio 8 d.

Tarptautinė orgazmo diena rugpjūčio 8-ąją švenčiama nuo 1998 metų. Šventės šūkis – vientisas pasaulio orgazmas. Tai turėtų būti energijos, ekstazės, malonumų diena.

Šventės iniciatorius biseksualas Aleksas Hirka teigia, kad šią dieną verta dovanoti seksualias dovanas, užsiimti vaidmenų žaidimais, persirenginėti kaip per karnavalą.

Tai švenčiame šiandien tą Orgazmo dieną ar nešvenčiame? Reikia apsispręsti, kol dar diena neprabėgo!

#    Comments [0] |

del ko nevertetu tuoktis

Santykių specialistai pastebi, kad daugelis porų nusprendžia susituokti skatinami ne meilės ir noro kurti partneryste paremtą bendrą gyvenimą, o skatinami asmeninių troškimų ar pašalinių nuomonės. Šiame sąraše rasite 13 dalykų, dėl kurių neverta tuoktis, nes šios priežastys nepadės jums sukurti tvirtos ir laimingos šeimos.

Jums neverta tuoktis...

... kad įtiktumėte tėvams.

Tėvai visada turės savo nuomonę, kada ir su kuo jums geriausia kurti šeimą, bet ne jiems, o jums teks kurti bendrą gyvenimą.

... kad įrodytumėte savo seksualinę orientaciją.

Tokių santuokų pasitaiko vis daugiau, dažniausiai tarp homoseksualių vyrų. Trokšdami įrodyti sau ir aplinkiniams, kad yra tradicinės seksualinės orientacijos, jie sukuria šeimas su moterimis. Toks sprendimas neteisingas abiejų pusių atžvilgiu, o santuokos nebūna laimingos.

... iš gailesčio.

Jei norite padėti, paguosti ar pagelbėti draugui ar mylimam žmogui, nebūtina su juo susituokti. Yra ir kitų priemonių parodyti savo palaikymą ir supratingumą.

... dėl nelaukto nėštumo.

Jūsų ir būsimo vaiko gyvenimas bus laimingesnis, jei jo mama ir tėtis bus laimingi, nesvarbu, kartu ar atskirai. Vaikui svarbu, kad jo tėvai gerai sutartų ir jį mylėtų. Dažniausiai moterys nori ištekėti sužinojusios, kad laukiasi, bet pats vedybų faktas, tikrai nesuteiks joms saugumo ir laimės.

... nes jūs kartu jau daug laiko.

Daugybė porų nusprendžia tuoktis, kai praleidę daugybę laiko kartu, jie nori pokyčių arba tikisi atgaivinti blėstančius jausmus. Santuoka neturi tokių galių, todėl neverta tikėtis, kad ji padės išgelbėti santykius.

... kad galėtumėte išsikraustyti iš tėvų namų.

Geriau pradėkite gyventi savarankiškai. Susiraskite darbą, kartu su draugais išsinuomokite butą ir po truputį kurkite savo ateitį su mylimu žmogumi.

... kad aplinkiniai nelaikytų jūsų senmerge ar senberniu.

Atsikratykite senų stereotipų patys ir tada jums nerūpės, ką mano aplinkiniai.

... kad pagelbėtumėte savo karjerai.

Įvairiose srityse į vedusius žmones žiūrima patikimiau, bet prieš kuriant šeimą vien dėl karjeros, pamąstykite, kaip ją paveiks jūsų skyrybos.

... nes visi draugai jau susituokę.

Atsikratykite bandos jausmo. Ateis tinkamas metas ir jūsų santuokai. Neskubėkite.

... nes norite svajonių vestuvių.

Svajojate apie gražią vestuvių šventę? Prisiminkite Kim Kardashian istoriją. Po pasakiškų vestuvių praėjus 72 dienoms, jos laukė visai nepasakiškos skyrybos.

#    Comments [0] |

Apie ka vyrai meluoja dazniausiai?

Vyrai meluoja bijodami prisiimti atsakomybę už savo veiksmus ir mintis bei norėdami apsaugoti mylimųjų jausmus. Vyrų mintys apie dažniausius jų melus ir apie priežastis, kurios dažniausiai priverčia juos meluoti.

1. „Tikrai neatrodai apkūni!“

„Kai mano mergina klausia, kaip ji atrodo, visada atsakau vienodai: Atrodai nuostabiai! Nerizikuočiau sakyti, ką iš tiesų manau, nes po pirmo ir paskutinio karto kai prasitariau, ji metė į mane mobilųjį telefoną ir nesikalbėjo visą savaitę“. L., 24 metai.

„Myliu savo žmoną, bet negaliu pakęsti, kai ji klausia mano nuomonės apie jos naujausius pirkinius. Aš nieko neišmanau apie madą. Kai išeinu iš namų su skirtingomis kojinėmis – tai tikriausiai vienintelė mano asmeninio stiliaus išraiška. Visada meluoju, kad žmona atrodo puikiai, net jei ji priaugo papildomų kilogramų ar naujausias jos madingas pirkinys paryškina pilvuką.“ M., 42 metai.

2. „Neprieštarauju, kad naudoji mano skutimosi peiluką“

„Vyrams yra šventų dalykų, kurių moterys negali suprasti. Skutimosi peiliukas yra vienas tų dalykų. Vyrams malonu skustis su savo peiliuku, skirtu tik veidui, aštriu ir švariu. Nesakau tiesos, nes nenoriu pykdyti savo merginos, bet negaliu pakęsti, kai ji naudojasi mano skutimosi peiliuku.“ J., 33 metai.

„Galiu su savo žmona dalintis viskuo: lova, maistu, pinigais, visomis higienos priemonėmis, išskyrus skutimosi peiliuką. Nieko jai nesakau, bet žinau, kad žmona naudoja mano peiliuką, todėl nuo mūsų gyvenimo pradžios, perku jų žymiai daugiau, kad galėčiau panaudotus pakeisti naujais.“ D., 37 metai.

3. „Net nepastebėjau tos merginos su gilia iškirpte...“

„Vyrai nenori įskaudinti savo mylimųjų, todėl niekada nesakys, kad akimis nulydi kiekvieną seksualią merginą. Mes stebime merginas nesąmoningai. Nieko negalime sau padaryti!“ O., 26 metai.

„Mano žmona visad pastebi, kai užsižiūriu į praeivės iškirptę ar ilgas kojas, bet aš niekad neprisipažįstu. Nenoriu jos įskaudinti.“ K., 39 metai.

4. „Būsiu po 5 minučių“

„Dažniausiai meluoju, kai vėluoju dėl svarbių sporto varžybų. Žmona niekada nesupras, kodėl jos mamos gimtadienis man nėra toks svarbus kaip lemiamos rinktinės krepšinio rungtynės, todėl nesistengiu jai to aiškinti, tiesiog pameluoju.“ R., 43 metai.

„Pateisinu tokį melą, nes aš niekada nevėluoju tiek, kiek mano mergina, kai rengiamės kur nors išeiti.“ P., 34 metai.

5. „Atsiprašau“

„Atsiprašinėju merginos, kai tik ji nusimena. Dažnai nebūnu kaltas dėl jos nusiminimo, bet vis tiek atsiprašau ir jos nuotaika iš karto pasitaiso.“ D., 29 metai.

„Per barnius atsiprašau, nors nesijaučiu kaltas, kad tik nustotume pyktis. Jau žinau, kad yra ginčų, kurių niekada nelaimėsiu, todėl atsiprašymas padeda susitaikyti.“ E., 54 metai.

#    Comments [0] |