# Sunday, 30 September 2012

kaip pasiruosti seksui

1 . Kiekvieną dieną vartok raudoną neriebią mėsą ir daržoves: morkas, ropę, žalumynus (petražoles ir kalendra), svogūnus, pupas, krieną, baklažaną, saldžias ir aštrias paprikas. Tačiau svarbiausiai – kuo daugiau salierų.

2. Gerk pomidorų sultis – mažiausiai dvi stiklines per dieną. O vakare tiks stiklinė sauso vyno, tik jokiais būdais ne daugiau.

3. Valgyk kviečių grūdus, ryžius ir kukurūzus. Receptas paprastas: grūdai nuplaunami, sudedami tarp gerai sumirkytos šiltu vandeniu marlės sluoksnių, ir paliekami kambario temperatūroje. Viršutinis sluoksnis karts nuo karto yra suvilgomas, kol atsiranda 1 mm ūgliai. Paaugusius grūdus valgo be jokių padažų su vaisiais ir medumi.

4. Riešutai kiekvieną dieną. Geriausiai kedro arba graikiškų branduolių po stiklinę. Galima paruošti ir „kedro pieną“. Sutrinkite į košę kedro riešutų branduolius išmaišykite vandenyje iki grietinės tirštumo. Kedro riešutai turtingi riebalų rūgštimis, kurios aktyvuoja kraujo tekėjimą į penį ir gerina erekciją. Norint pasiekti efektyvaus efekto, reikia tokio pieno išgerti pusę stiklinės per dieną.

5. Daugiau medaus. Paruošk medaus eliksyro: 1,5 stiklinės medaus, 1 stiklinė graikinių riešutų, 1 stiklinė džiovintų abrikosų, 1 stiklinė razinų be kauliukų, 1 stiklinė juodųjų slyvų, 2 citrinos su žieve. Visus komponentus permalti ir užpilti medumi santykiu 1:5. Valgyti po 1 šaukštą per dieną 1 valandą iki valgio.

6. Pasilepink „gruzinišku masažu“. Receptas: sugrūsti 500 g ledo, suvynioti į marlę, sulankstyta storu sluoksniu (8 kartus). Palaikyk šį ledą ant pakaušio (1 min), tada širdies plote (1 min) ir galų gale 1 minutei pridėk prie kapšelio. Procedūrą galima kartoti 3-5 kartus per dieną.

7. Gulėk vonioje. Miegas vonioje daro stebuklus su bet kuriuo vyru (tai išaiškėjo treniruojant kosmonautus). Vakare prisipilk vonią šilto vandens (geriausia temperatūra 36,6°С). Palik įjungtą lengvą karšto vandens srovę, kad vanduo vonioje neatšaltų. Išjunk šviesą ir – miegot. Kad nenuskęstum, apsivilk pripučiamą liemenę. Gydymo kursas – 30 dienų.


#    Comments [0] |
# Thursday, 27 September 2012

ka daryti jei anksti baigiate

Dauguma vyrų gali atlikti net ir šešis lytinius aktus per naktį, o kiti, atvirkščiai, vieną. Kur gi paslaptis? Į šį klausimą norėtų gauti atsakymą ir vyrai, ir moterys.

Pagal sociologines apklausas, 20 metų vaikinai gali atlikti nuo 2 iki 5 lytinių aktų per naktį, o artėjant link 35-40 metų, aktyvumas sumažėja du kartus, ir kuo vyresnis vyras, tuo mažiau jis gali.

Keli aktai per naktį merginoms yra labai svarbūs, kadangi ne kiekviena pasiekia orgazmą po pirmos sueities, be to, padidėja jų jautrumas, jausmingumas, kai jos nori „dar, dar ir dar“. Pagal tyrimys, moteriai optimalus variantas – du-keturi kartai per naktį.

Už galimybę vyrui užsiimti seksu per naktį keletą kartų veikia hormonas testosteronas, atsakingas už susijaudinimą. Vis dėl to, ilgoji naktis priklauso ir nuo psichologinių faktorių.

Kad taptumėte nenuilstamas meilužis, reikėtų palaikyti sportinę fizinė formą, sveikai maitintis ir pailsėti prieš seksą keletą valandų. Naudingam sportui galima priskirti futbolą ir plaukiojimą, kurie stiprina kraujotakos sistemą.

Ir, vis dėl to, to yra maža. Kad išmoktumėte mylėtis per naktį keletą kartų, reikėtų išanalizuoti keletą metodikų, kurios leis pasiekti norimo rezultato. Reikėtų žinoti, kad vyrų orgazmas ir ejakuliacija nėra identiškas jausmas. Galima pasiekti malonumo piko, tačiau neišlieti spermos.

- Vyrai, galintys atlikti keletą lytinių aktų per keletą valandų arba per naktį, idealiai taiko techniką, kuri padeda pajusti malonumą ir neišlieti sėklos. Ši technika yra išskiriama urologo Simanzomo, kuris teigia, kad pasiekus didžiausią piką, reikia sustoti ir tai padaryti keletą kartų. Finale, kaip teigia praktikai, jūs išmoksite kontroliuoti savo orgazmus, neišliejant sėklos.

- Prieš pat ejakuliaciją galima imituoti kliūtį, užspaudus galvutę trimis pirštais kaip kamštuku, išlaukti apie 30 sekundžių, kol stiprūs pojūčiai dings. Po to, galima vėl tęsti lytinį aktą. Išmokite tokios technikos, kad galėtumėte sustoti 4-5 kartus.

Fiziologiškai vyriškos lyties atstovai – labai įdomūs individai. Prieš orgazmą, jų kiaušiukai prisitraukia arčiau kūno: jei jie negalėtų taip stipriai prisitraukti, vyras negalėtų išlieti sėklos. Todėl, jei norite sulaikyti ejakuliaciją, užtenka tuo momentu, kurio jums reikia labiausiai, patempti kiaušiukus į apačią ir jūs prailginsite kuriam laikui spermos išsiliejimą.


#    Comments [0] |

ko nesakyti moteriai

Jei norite išvengti barnių, ginčų ir nuoskaudų, geriau niekada nesakykite šių 14 dalykų savo mylimoms moterims.

1. „Ši suknelė išryškina tavo apvalumus.“

Taip, moterys nuolatos klausia savo partnerių nuomonės, kaip jos atrodo su nauja suknele, bet tai dar nereiškia, kad turite sakyti tiesą.

2. „Eisi į gatvę taip apsirengusi?“

Niekada nekritikuokite mylimosios skonio.

3. „Tik pažiūrėk į tą merginą! Ji seksuali!“

Geriau pasilaikykite savo pastebėjimus, kitaip visą gyvenimą miegosite svetainėje ant sofos.

4. „Tu panašėji į savo motiną“.

Vyrams reiktų nepamiršti, kad tokiais žodžiais jie nuskriaudžia tik save: vargu, ar jie norėtų gyventi su savo uošve.

5. „Ką veikei visą dieną?“

Galima pagalvoti, kad namų tvarkymas ir vaikų priežiūra yra kiaurus metus trunkančios atostogos. Gal norėtumėte keistis vietomis su savo žmona?

6. „Kur mano švarios kojinės?“

Švarių kojinių neturite... yra tik tos, kurios jau mėnesį voliojasi po kėde.

7. „Tikriausiai pyksti, nes artėja mėnesinės.“

Patikėkit, moterys pyksta ant vyrų ne tik prieš mėnesines, bet visada, kai jie kvailai elgiasi.

8. „Tu suvalgei visą šokoladą!“

Nepriminkite savo mylimosioms saldžių jų nuodėmių ir geriau iš viso namuose nelaikykite šokolado.

9. „Tu niekada nieko nežinai.“

Tikriausiai nėra labiau erzinančios frazės, nors joje yra tiesos. Dažnai moteriai sunku priimti sprendimus, todėl būkite joms kantresni.

10. „Maniau, norėjau naujo siurblio...“

Niekada nedovanokite siurblio per žmonos gimtadienį ar jūsų santuokos metines.

11. „Pagaminai beveik taip skaniai, kaip mano mama.“

Tikriausiai po tokių žodžių ilgai galėsite tobulinti savo kiaušinienės kepimo įgūdžius.

12. „Mano buvusi mergina...“

Niekada nekalbėkite apie buvusią merginą. Tiesiog pamirškite ją.

13. „Atsipalaiduok!“

Šis pasakymas visada sulaukia priešingo efekto.

14. „Kalbi lyg būtum mano mama...“

Jūsų žmona taip nekalbėtų, jei jai netektų jumis rūpintis lyg mamai.

#    Comments [0] |

kaip surasti antra puse


Tie, kurie ilgokai užsibūna vieniši, dažniausiai išbando visus įmanomus būdus, kad surastų naują partnerį. Deja, būtent įnirtingos paieškos labiausiai trukdo būti atviriems ir spontaniškai reaguoti į naujus kontaktus.

Užkietėję vienišiai patys apsunkina sau partnerių paiešką. Jie per greitai nuvertina kandidatus, ieško pernelyg karštligiškai ir per menkai įsigilina į kitą žmogų.

„Privalo būti“ teroras

Nemažai žmonių ieškodami partnerio patenka į fatališkus spąstus. Jie ieško vienintelio „tikrojo“ ir atmeta visus, kurie šimtu procentų neatitinka visų keliamų reikalavimų.

Vokiečių psichologas Arnoldas Retzeris tokį reiškinį pavadino „Privalo būti“ teroru. „Negalima kelti per didelių reikalavimų. Jeigu jie keliami, reiškia, kad žmogus nuolat siekia neįmanomo. Tobulų partnerių nebūna! Perdėtų reikalavimų ir lūkesčių kaina yra per aukšta, ji pakenkia ieškančiojo gyvenimo kokybei“, – aiškina santykių ekspertas.Nekurkite konkretaus paveikslo vaizduotėje

A.Retzeris rekomenduoja ilgalaikiams vienišiams nesistengti aiškiai įsivaizduoti savo svajonių partnerio. Užuot laukę nepriekaištingo idealaus partnerio, verčiau mokykitės gerbti tariamus pasitaikiusio realaus kandidato trūkumus . Žinoma tik tiek, kiek galima su jais susitaikyti.

Geriau per daug neabejoti

Berlyno psichologas Gerdas Gigenrenzeris siūlo labiau pasikliauti intuicija, o ne išskaičiavimu. Jis pataria: „Nuspręskite spontaniškai, vos tik surandate alternatyvą, kuri dabar atrodo pakankamai gera“. Amžinai abejojantys ir ilgai nesugebantys apsispręsti, netampa laimingi. Galbūt dėl smulkmenos „išbrokuotas“ pakankamai geras kandidatas galėjo tapti puikiu gyvenimo partneriu. Dabar atstumtasis sudarys sąjungą su kitu žmogumi ir tikriausiai gražiai sutars. O suabejojęs ir toliau liks vienišas.Aistra nebūtinai turi įsižiebti iš karto

Įsimylėjau, susižadėjau, ištekėjau – taip lengvai niekas nevyksta! Psichologai išskiria tris pradines užsimezgančių santykių fazes. Pirmoje fazėje du žmonės išsiaiškina, ar jie vienas kitam atrodo simpatiški.

Antroje fazėje abu partnerio ieškantys vienišiai pereina prie „tu“. Šiuo momentu kiekvienas sau nustato, ar kitas tinka jam ir ar jis yra patrauklus. Tada ir padaromos esminės klaidos.

Dauguma vienišių tikisi, kad potraukis atsiras iškart ir partneris pasirodys besąs tinkamas visais atžvilgiais. Je beveik nesuteikia jokios galimybės sau ir pretendentui į partnerius, kad tarp jų susiklostytų normalūs dviejų žmonių santykiai. O tam paprastai reikia laiko.

Ar partneris tinka santuokai, žmonės paprastai išsiaiškina gerokai vėliau, praėjus nemažam laikotarpiui po trečiosios (erotinės įtampos) fazės.

Meilė iš pirmo žvilgsnio – per daug išpūstas lūkestis. Jį mes perėmėme iš kino filmų. Tikrovėje meilė iš pirmo žvilgsnio pasitaiko labai retai.

Vienišiai patys paspendžia sau spąstus

Dauguma vienišių, ypač moterys, po pirmosios ir antrosios pažinties fazių nesąmoningai testuoja potencialų partnerį. Psichologai šiuos nesąmoningus testus vadina spąstais. Vieniša moteris iškelia potencialiam partneriui didelius reikalavimus, kuriuos jis privalo atitikti, ir būtinas sąlygas, kurias turi įvykdyti, kad pateiktų įrodymus, jog yra seniai lauktas vienintelis tikrasis. Tai reiškia, kad vieniša moteris pasirengusi palaikyti ryšius su potencialiu partneriu tik tuo atveju, jeigu jis atitiks visus jos reikalavimus.

Toks elgesys iš anksto pasmerktas nesėkmei. Moteris šiuos vyrui keliamus reikalavimus dažniausiai nutyli arba puoselėja nesąmoningai. Galimam partneriui ji apie juos nepraneša, todėl jis negali jų įvykdyti.

Vyrai taip pat testuoja potencialią partnerę, bet jie, nors ir išbraukę ją iš kandidačių į žmonas sąrašo, neskuba iškart griežtai nutraukti pažinties, tikėdamiesi lengvo trumpalaikio ryšio.Neišvengiama vienatvė

Užkietėję vienišiai neretai atstumia bet kokį potencialų partnerį kaip netinkamą, nes negali patenkinti daugybės (kartais net visai prieštaringų) reikalavimų. Psichologai pastebėjo, kad ilgai gyvenę vieni žmonės būna linkę greičiau išpeikti ir atstumti galimą kandidatą už tuos, kurie neseniai išsiskyrė. Kai kada jiems užtenka trumpo susitikimo ar telefoninio pokalbio, kad galėtų su įsitikinimu pasakyti: „Tas irgi nėra tikrasis“, „Toji negali būti gera žmona“. Ne vienerius metus partnerio ieškantis asmenys nori gauti viską ir iškart. Jie per greitai priima nuosprendį potencialiam partneriui ir vėl lieka vieniši.

Išsigelbėjimas: dėmesys kitam

Kaip išsiveržti iš šių savo elgesio spąstų? Susipažinę su potencialiu partneriu pamirškite save! Mažiau gilinkitės į savo jausmus ir neskubėkite ieškoti kito klaidų ir trūkumų. Išgyvenkite susitikimą kaip įdomų nepaprastą gyvenimo įvykį. Priimkite kitą žmogų be išankstinio nusistatymo, nekritikuokite mintyse ir įsijauskite į jį. Jei potencialus partneris į pirmąjį pasimatymą atėjo nepakankamai stilingai apsirengęs, neskubėkite jo pasmerkti. Galbūt jis jaudinosi, vėlavo ir nespėjo persirengti. Užmegzti santykiai atveria galimybę geriau pažinti kitą žmogų. Visada skirkite tam daugiau laiko.

#    Comments [0] |
# Monday, 24 September 2012

valgykite zaiskite ir mylekite

Mūsų visuomenėje priimta, kad žaidžia tik vaikai, o suaugusiems užsiimti žaidimais – kvaila... Pasak specialistų, toks įsitikinimas klaidingas. Žaidimai yra vienas didžiausių gyvenimo malonumų, kuris moko mus mylėti save ir gyvenimą.

„Žaidimai nedera su suaugusio žmogaus koncepcija. Suaugę žmonės nebemoka žaisti, – sako Brene Brown, tyrinėtoja ir Hjustono universiteto profesorė. – Tačiau akivaizdu, kad žaidimas suteikia žmogui laimę ir pasitenkinimo jausmą.“ Hjustono universitete buvo atliktas tyrimas su 6 tūkst. savanorių. Pastebėta, kad žmonės, kurie neturėjo pomėgių, suteikiančių galimybę žaisti, kentėjo nuo depresijos požymių ir jautėsi labiau nepatenkinti savo gyvenimu. „Žaidimų svarba yra didelė. Jie būtini sveikam žmogui kaip fiziniai pratimai ar vitaminai“, – teigia profesorė B. Brown.

Tačiau kas suaugusiems yra „žaidimas“? Geriau nebandykit ieškoti atsakymo „Google“, ypač jei šiuo metu esate darbe. B. Brown suaugusiųjų žaidimus apibūdina taip: „veikla, kuria užsiimdami jaučiame pasitenkinimą ir džiaugsmą“. Pasak jos, žaidžiant svarbu, kad kūnas ir mintys buvo įtraukiamos, veikla leistų jums tobulėti ir atsiriboti nuo rutinos. Vadinasi, melodramos žiūrėjimas ar naršymas po „Facebook“ nėra pilnavertis žaidimas.

Labiausiai žaidimų svarbą yra pamiršusios moterys, gal todėl joms taip sunku atsipalaiduoti, ilsėtis ir mėgautis pilnaverčiu seksualiniu gyvenimu. „Dažnai moterys savo partnerius gėdina: nesielk kaip vaikas, - sako B. Brown. - Iš vyro tokią frazę išgirsi retai. Paprastai vyrai jaučia norą pakvailioti ir užsiimti žaidimais, kuriuos moterys įvardina kaip paprasčiausią laiko švaistymą. Taip mąstančios moterys netenka nuolatinio laimės šaltinio. Gal todėl šiuolaikinė moteris yra nervinga ir paniurusi. Ji nemoka atsipalaiduoti ir kenčia nuo įtampos bei nerimo. Jai galėtų padėti žaidimai, nes jie priverčia smegenis gaminti raminančius ir malonumą teikiančius hormonus“, – sako profesorė.

B. Brown pataria planuoti laiką savo pomėgiams. „Jei užsirašote pas gydytoją, visada stengiatės pasirodyti, niekada nevėluojate ir skiriate vizitui laiko kiek tik reikia. Taip pat turėtumėte elgtis ir su savo pomėgiais. Privalote juos planuoti, skirti jiems pakankamai laiko ir daryti tai reguliariai. Jūsų pomėgiai yra jūsų sveikatos ir geros nuotaikos vaistas“, – aiškina profesorė. Ji taip pat vardina žaidimų mums teikiamus kitus privalumus: jie skatina inovatyvų mąstymą, gebėjimą prisitaikyti ir kūrybiškai įveikti gyvenimo sunkumus.

Panašu, kad apie tai žino tokios garsios kompanijos kaip „Google“, kurios patalpose yra įrengta čiuožykla, leidžianti atsidurti kavinėje, arba „Pixar“, kurioje valandą prieš susirinkimą, rengiamos futbolo varžybos. Jei iki šiol jums juoką kėlė bendradarbio žaislai ant stalo, turėtumėte susigėsti, nes pasak B. Brown, įvairūs žaislai ir žaidimai padeda darbuotojams atsipalaiduoti, kūrybiškiau mąstyti ir veiksmingiau spręsti iškilusias problemas.

Žaidimai yra puiki priemonė ne tik pagerinti darbingumą, bet ir sustiprinti pašlijusius santykius. Niujorko universitete atlikti tyrimai parodė, kad poros, kurios kartu užsiima įvairiais žaidimais džiaugėsi ilgiau trunkančiais ir laimingesniais santykiais. Mokslininkai net atliko eksperimentą. Jie liepė poroms kiekvieną dieną žaisti po vieną valandą kiekvieną savaitę 2,5 mėnesio. Po eksperimento poros pastebėjo teigiamą žaidimų įtaką jų santykiams. Jei jūsų vaikinas ar vyras negali gyventi be kompiuterinių žaidimų, specialistai pataria ne piktintis, o prisijungti.

#    Comments [0] |

pauikiu santykiu patarimai

Šie paprasti patarimai parodys, kad meilei ir santuokinei laimei reikia ne laiko, o jūsų pastangų. Užtenka 5 minučių, kad palaikytumėte puikius santykius su mylimu žmogumi.

1. Pasiskųskite vienas kitam

Supratingumas suartina poras. Pasakykite partneriui, kas jus jaudina – vadovas, darbo užduotys, draugai ar artimieji. Taip pat išklausykite, kas jaudina jūsų partnerį. Dalinimasis jausmais ir sprendimų ieškojimas stiprins jūsų partnerystę.

2. Padarykite nors vieną namų ruošos darbą, kurį paprastai daro partneris

Nustebinkite partnerį netikėtai padarydami darbą, kurio paprastai imasi jis. Ne tik pamaloninsite sutuoktinį, bet ir parodysite dėmesį. Pamatysite, jis atsidėkos jums tuo pačiu. Net mažos pastangos labai svarbios santuokoje.

3. Skaitykite vienas kitam

Jei prieš miegą skaitote knygas, stenkitės perskaityti vienas kitam įsimintiniausias ar juokingiausias frazes, sakinius, pastraipas. Jei skaitote vaikams pasakas, tegu jūsų partneris klauso, o kitą vakarą apsikeiskite – tegu skaito jis, o jūs pasiklausykite.

4. Išgerkite vyno taurę

Psichologai atliko tyrimą, kuris parodė, kad poros, kurios kartu mėgaujasi vyno taure ar kitu gėrimu, pavyzdžiui, žaliosios arbatos puodeliu, džiaugiasi geresniais santykiais. Poros atsipalaiduoja, išsipasakoja ir skiria bent kelias akimirkas buvimui dviese.

5. Prauskitės kartu duše

Jei ryte nespėjate pasimėgauti dušu dviese, būtinai tai padarykite vakare, kai visi namiškiai miega.

6. Elkitės kaip paaugliai

Imkite pavyzdį iš jausmingų ir įsimylėjusių paauglių. Jie bučiuosi, apsikabina ir glaustosi viešose vietose, jiems nerūpi, ką pagalvos aplinkiniai, ir jie tikrai nesiskundžia aistros trūkumu.

7. Girkite sutuoktinį, ypač kai girdi aplinkiniai

Kalbėdami su artimaisiais, draugais ir pažįstamais, būtinai girkite savo partnerį, kad priverstumėte jį parausti. Komplimentai parodo, kad vertinate savo sutuoktinį ir pastebite jo pastangas.

8. Papasakokite apie savo erotinį sapną

Po daugybės metų praleistų kartu, intymų gyvenimą reikia atgaivinti. Pabandykite pasakoti vienas kitam savo erotinius sapnus. Smegenys yra svarbiausias mūsų seksualinis organas, kurį jaudina būtent įaudrinta vaizduotė.

9. Pašokite

Kai išgirstate mėgstamą dainą, stenkitės rasti akimirką ir kartu pašokti. Prisiglauskite vienas prie kito ir prisiminkite, kaip ir kodėl pamėgote skambančią dainą.

10. Atneškite kavos į lovą

Visi žino, kaip malonu sulaukti pusryčių į lovą. Šis mažas gestas leidžia pasijusti mylimiems.

11. Reguliariai ruoškite romantišką vakarienę

Išrinkite vieną dieną per savaitę ar mėnesį ir tradiciškai ruoškite romantišką vakarienę. Ištraukite gražiausius indus, pasipuoškite išeiginiais drabužiais ir valgykite skanų maistą.

12. Visada eikite miegoti kartu

Net jei jūs vyturys, o jūsų partneris pelėda, stenkitės kartu atsigulti į lovą. Kartu skaitykite knygas, pasikalbėkite apie dienos įvykius, apsikabinkite. Po sunkios dienos kelios akimirkos dviese padės atsipalaiduoti ir palaikyti tvirtą judviejų ryšį.

13. Prašykite

Jei norite, kad sutuoktinis jums padėtų, tiesiai jo paprašykite. Nekalbėkite užuominomis, nelaukite, kol jis susipras, tiesiog paprašykite. Jūsų partneris bus dėkingas galėdamas jums padėti, nes žinos, kad tai suteiks jums džiaugsmo.

14. Pasakykite tostą

Net jei geriate vakarinę ramunėlių arbatą, kartais pasakykite tostą: padėkos, už patirtas gražias gyvenimo akimirkas, arba palinkėjimo, kad gražių akimirkų būtų kuo daugiau ateityje.

15. Paklauskite partnerio bent 3 klausimų per dieną

Nuolatos domėkitės, kaip jaučiasi, ką galvoja ir ko trokšta jūsų partneris. Susidomėjimas yra vienas iš meilės bruožų. Klauskite visko, ką tik norite sužinoti. Pavyzdžiui, „kur dabar norėtum būti, jei galėtum atsidurti bet kuriame pasaulio kampelyje?“
#    Comments [0] |
# Saturday, 22 September 2012

ar norite buti susituoke ar norite buti teisus?

Sakome, kad išsiskyrusių porų santuokos – nesėkmingos, bet rašytojas ir filmų kūrėjas Danas Adamas Shapiro naujoje savo knygoje teigia, kad jos tėra tik poros, kurios nesugebėjo tobulėti, stengtis, suprasti ir susitaikyti su nesėkmėmis.

D. A. Shapiro 2005 metais sukūrė dokumentinį filmą „Murderball“, kuris buvo nominuotas Oskarui, o tada keliavo po JAV ir kalbėjosi su šimtais žmonių, patyrusių skausmingas ir sudėtingas skyrybas. Jų istorijas jis sudėjo į knygą ir išleido pavadinęs „Gali būti teisus (arba gali būti vedęs)“.

Rašytojas ir filmų kūrėjas sako, kad surinkti žmonių istorijas ir išleisti knygą jį paskatino jo draugų skyrybos. Taip pat D. A. Shapiro norėjo rasti atsakymą į asmeninį klausimą, kodėl per 20 metų draugysčių, trukusių nuo 1 iki 3 metų, jis taip ir nesukūrė šeimos. „Negalėjau suprasti, kodėl mano meilė trukdavo taip trumpai, o jausmai dingdavo dar iki pasiperšant. Nenorėjau apie rūpimus klausimus kalbėtis su draugais. Taip pat nenorėjau klausinėti apie jų skyrybas. Nusprendžiau leistis į kelionę ir išklausyti nepažįstamų žmonių, o jų istorijas sudėjau į knygą. 3,5 keliavau ir tapau daugybės laimingų ir nelaimingų santykių liudininku. Gavau 8 svarbias pamokas, kurios padėjo man atsakyti į svarbiausius klausimus apie meilę ir santykius. Tikiuosi, kad šios pamokos padės ir kitiems“, – sako D. A. Shapiro.

1. Būkite su partneriu tokie, kokie esate iš tikrųjų

„Santykių pradžioje partneriams stengiamės pasirodyti kokie norėtume būti, bet nesame. Reikia drąsos, kad būtume savimi: jautrūs, pikti, nusivylę, išsigandę. Kuo mažiau apsimetinėsime, tuo greičiau suprasime, ar partneris mus gali mylėti tokius, kokie esame iš tikrųjų.“

2. Būkite nuoširdūs – visada sakykite tiesą

„Pasakyti tiesą tau lengviau, nei melą, nes melo palaikymui reikės apgaudinėti visą gyvenimą.“

3. Būkite budrūs

„Niekada nebūkite abejingi ir neatidūs partneriui ar santykiams. Atvirkščiai – atidžiai stebėkite santykius ir partnerį, vos tik pajutę neigiamus pokyčius nelaukite, imkitės priemonių.“

4. Ginčykitės, bet visada garbingai

„Jūsų ir partnerio nuomonės negali visą laiką sutapti. Jūs ginčysitės ir pyksitės, bet visada elkitės garbingai ir stenkitės, kad kiekvienas konfliktas būtų konstruktyvus ir pozityvus jūsų santykiams.“

5. Stenkitės labiau

„Besąlygiškai mylime vaikus ir gyvūnus, o jie myli mus, bet porų santykiai kitokie. Partneriai nuolatos turi užsitarnauti meilę, todėl jums reikės nuolatos stengtis“.

6. Kalbėkitės apie seksą

„Kalbėkitės apie seksą, slapčiausius troškimus ir vienas kito ribas. Seksualinis gyvenimas yra jus sujungiantis pasaulis, kuriame yra tik du keliautojai – jūs“.

7. Kreipkite dėmesį į smulkmenas

„Santykiai miršta dažniau dėl mažų sužeidimų, kuriuos palyginčiau su skausmingais popieriaus kraštelio įpjovimais, o ne staigaus ir mirtinu dūrio į širdį. Jei negalite susitaikyti su partnerio elgesiu, pasakykite jam, o ne tyliai kentėkite“.

8. Būkite nuoširdūs patys sau

„Kai kurios knygoje aprašomos istorijos siaubingos. Neištikimybė, prievarta, apgavystės, pažeminimas... Žmonės labai mėgsta meluoti ir jie visada meluoja partneriui, kai meluoja sau. Būkite nuoširdūs sau, tada būti nuoširdžiu su partneriu bus vieni niekai“.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 19 September 2012

pasitikejimas savimi

Kad pasiektum sėkmės gyvenime, būtinas pasitikėjimas savimi, taip pat šio tikėjimo patvirtinimas iš kitų pusės, ypač tų, kurių nuomonė atrodo svarbi. Pateiksime kelis įrodymus.

Žymus amerikiečių grožio chirurgas M.Maltzas pastebėjo, kad daugeliu atvejų net radikaliausi pacientų išvaizdos pokyčiai neišspręsdavo jų gyvenimo problemų – jie ir toliau laikė save negražiais ir nepatraukliais. Kodėl? Mat jų savęs suvokimas, įsivaizdavimas ir nuomonė apie save liko nepakitę. Tad visai ne atsitiktinai JAV spaudoje buvo pasirodžiusi žinutė, jog dėl savo negražumo kenčia ir jaučiasi esančios nepatrauklios tokios garsenybės kaip Demi Moore, Bruce‘as Willisas, George‘as Clooney ir Celine Dion!

Kitą pasitikėjimo savimi svarbos įrodymą pateikė daktaras B.Bloomas iš Čikagos universiteto, vadovavęs jaunų studentų, sportininkų ir muzikantų apklausai. Jis nustatė stebinantį dėsningumą, jog dauguma iš gabiausiųjų padarė karjerą ne dėl netikėtai išryškėjusių neįprastų talentų ar įgimtų sugebėjimų, kurių anksčiau nepastebėjo. Tiesiog nuo ankstyvos vaikystės jie augo gaubiami rūpesčio ir dėmesio. Dėl to išsiugdė pasitikėjimą savimi. Kur kas vėliau iš šio tikėjimo savimi atsirado talentų ir sugebėjimų užuomazgos. Dėl to paties pasitikėjimo savimi šie talentai vėliau buvo sėkmingai išvystyti.

Nepasitikintys, išgirskite!

Kiek tokių plačiame pasaulyje? Tūkstančiai, milijonai, milijardai? Matyt, lengviau būtų suskaičiuoti savimi pasitikinčius žmones. Manote, kad tik jus slegia ši problema? Nieko panašaus. Pasikalbėkite su bet kuo ir paaiškės, kad kiekvienas kažkuo daugiau ar mažiau abejoja. Kitas dalykas, kad ne kiekvienas tą pripažins.

Vienas abejoja savo jėgomis, kitas – savo poelgių teisingumu, trečias negali apsispręsti, su kuo susieti likimą, ar vesti iš meilės, ar paieškoti „šiltesnės“ gūžtos. Abejoja valstybės vadovai ir paprasti darbininkai, profesoriai ir studentai, visi dėl kažko nėra tikri ar nepasitiki savimi. Skiriasi tik nepasitikėjimo laipsnis. Visiškas pasitikėjimas – tai jau manija.

Jeigu pavargote nuo nuolatinių abejonių ir nepasitikėjimo savimi, laikas ką nors keisti. Pirmiausia pakeiskite požiūrį į savo nepasitikėjimą. Suvokimas, kad analogiškos problemos kankina daugumą, šiek tiek sumažins jūsų nerimą ir įtampą. Tai – geras dalykas, jis padės blaiviai įvertinti situaciją ir pradėti ieškoti savo nepasitikėjimo ištakų.

Dauguma psichoanalitikų sutaria dėl to, kad didžioji dalis baimių, kompleksų, problemų ir kitų nemalonumų užsimezga vaikystėje. Ten glūdi ir nepasitikėjimo savimi šaknys. Dažnas yra jį nesąmoningai perėmęs iš savo tėvų, kaip sąveikos su aplinkiniu pasauliu modelį. Vaikystėje pradeda formuotis ir savimonė. Iš dalies ir ji perimama iš tėvų. Savimonė labai smarkiai susijusi su pasitikėjimu.

Per menkai save vertinantiems žmonėms visada reikia svetimų pritarimo, jie retai kada gerbia save. Iš kur gali atsirasti pasitikėjimas savimi, jei žmogus nuolat galvoja, ką apie jį pasakys kiti? Jeigu jis kas akimirką laukia kitų įvertinimo ir pritarimo, o nesulaukęs, dar labiau sumenkina save? Jeigu jis visą laiką susikoncentravęs į savo trūkumus ir nesėkmes?

Mylėkite, vertinkite save, tai ir pasitikėjimas atsiras kaip šalutinis poveikis. Siūlome išmokti vieną efektingą pratimą savo vertingumui padidinti. Įsivaizduokite save tarp žmonių (tai gali būti kaimynai, bendradarbiai ir viršininkai ar giminės). Įsivaizduokite, kad visi šie žmonės ima žavėtis jumis, sakyti komplimentus, girti. Iš pradžių bus sunkoka aiškiai susikurti tokį vaizdinį –trukdys vidiniai stabdžiai. Kai juos įveiksite ir įsijausite, pratimas taps vis malonesnis. Svarbiausia nepamiršti realybės. Po dviejų trijų treniruočių jūsų požiūris į save iš esmės pasikeis. Jūs to nusipelnėte!

Nesmerkite savo nepasitikėjimo, pažvelkite į jį iš kitos pusės. Gal būtent nepasitikėjimas atvers jums įdomų kelią į save?

Ir dar keli patarimai, kaip sustiprinti pasitikėjimą savimi:

1. Naudokitės saviįtaiga.

2. Pradėkite nedelsiant gerbti ir mylėti save šiek tiek stipriau nei vakar.

3. Susikoncentruokite į savo pasiekimus ir laimėjimus,

4. Spjaukite į autoritetus – jūs geriau žinote, ko jums reikia.

5. Patys priimkite sprendimus ir būkite įsitikinę savo teisumu bent iki to laiko, kol gyvenimas neįrodys, jog suklydote.

#    Comments [0] |

dalykai kuriu nereikia daryti is meiles

Keičiasi laikai, keičiamės mes, keičiasi ir meilė. Žurnalistas Leighas Newmanas dalinasi nuomone, kaip per pastaruosius dešimtmečius pasikeitė meilė.

Pamirškite „meilės matematiką“

Anksčiau meilė negalėjo apsieiti be „meilės matematikos“ - tikslių skaičiavimų, kiek praėjo laiko nuo paskutinio jo skambučio, paskutinio pasimatymo, bučinio, kiek trunka jūsų draugystė, kiek laiko praleidžiate kartu, kaip dažnai bučiuojatės, apsikabinate ar pykstatės. Dabar atrodo juokinga, bet anksčiau įsimylėjėliai pasikliaudavo skaičiais, jie parodydavo, kokie yra jų santykiai ir ko galima tikėtis ateityje.

Pamirškite baimę kalbėti apie seksualinius troškimus

Atrodo, kad romanas „Fifty Shades of Grey“ suteikė drąsos visoms moteris, kurios dar bijojo atvirai kalbėti apie seksualinius troškimus ir poreikius. „Mamyčių pornografiniu romanu“ vadinama knyga skaitoma ne tik moterų, bet ir vyrų. Nesibaimindami šią knygą žmonės skaito ne užsidarę savo miegamuosiuose, o važiuodami viešuoju transportu į darbą.

Pamirškite meilę per skrandį

Nenoriu įžeisti puikiai gaminančių moterų, bet jos tikrai nesužavės vyrų vien tik kulinariniais sugebėjimais. Anksčiau kulinariniai šedevrai buvo laikomi veiksmingiausiu moteriškų kerų ginklu. Moteriški žurnalai mirgėdavo nuo receptų, kurie tturėdavo suvilioti meilės objektą. Dabar beveik kiekvienuose namuose maistą ruošia abu partneriai.

Pamirškite, kad patrauklumas yra nuogas kūnas

Kai nuogą ar apnuogintą kūną vyrai ir moterys galėjo pamatyti labai retai ir dažniausiai tik savo partnerio, atrodė, kad nėra nieko patrauklesnio. Tačiau dabar apsinuoginusių gražuolių nuotraukų tikriausiai galima pamatyti daugiau, nei apsirengusių. Dabar visiems aišku, patrauklumas yra dvasinė, o ne fizinė savybė.

Pamirškite, kad meilė yra santuoka ir vaikai

Anksčiau meilė galėjo egzistuoti tik šeimose, kurios augino vaiką, o geriausiai - kelis. Todėl vos susipažinusios porelės skubėdavo prie altoriaus ir po 9 mėnesių susilaukdavo pirmagimio. Tačiau šiais laikais, kai skyrybų nuolat daugėja, o netradicinės, t.y. nesusituokusios ar vaikų neturinčios poros džiaugiasi ilgesniais santykiai, santuoka ir vaikai nėra būtinybė. Šeimos kūrimas yra mylinčios poros pasirinkimas, o ne jų meilės sąlyga.

#    Comments [0] |

kodel dazniausiai nepavyksta istekeeti

Gal esate vieniša ir nežinote kodėl? Ar turite draugę ir niekaip negalite suprasti, kodėl jai nepavyksta susirasti poros?
 

JAV rašytoja ir TV serialų scenarijų kūrėja Tracy McMIllan iškart atsakytų, kad jūs nesate visai sąžininga su savimi (ar su savo drauge). Mat tuose dalykuose, kurie susiję su meile, moterys dažnai apgaudinėja save.
 

2011 metų vasario mėnesį 46 metų rašytoja T.McMillan (ji pati yra trečią kartą išsiskyrusi ir augina sūnų) naujienų portale „The Huffington Post“ publikavo straipsnį „Kodėl jūs neištekėjusios“. Jame autorė negailestingai ir gana sąmojingai supliekė vienišas moteris.
 

 

Autorės rašinys sukėlė smarkią pasipiktinimų audrą, į kurią ji atsakė antruoju straipsniu, publikuotu 2012 metų gegužę.
 

„Prabėgo daugiau kaip metai, – rašė jame T.McMillan, – kai ši siaubinga, tris kartus išsiskyrusi moteris (aš) parašė „Huffington Post' tą neįmanomai kvailą, visiškai klaidingą straipsnį , kuris skirtas tik sugadinti nuotaiką toms, kurios būdamos 30 ar 40 vis dar tebėra netekėjusios. (...) Yra tik viena problema: jūs vis dar tebesate netekėjusios.“
 

Neseniai Tracy McMillan išleido knygą, kurioje negailestingai sąžiningai aprašė nepageidaujamai vienišos moterų socialinės padėties priežastis.
 

5 svarbiausios priežastys, kodėl esate vieniša:
 

1. Esate nepakenčiama ožka
 

Ar jums mintis, jog galima būtų elgtis meiliai vyru, kelia pasipiktinimą? Manote, jog vyrai paprasčiausiai nemoka elgtis su tokia stipria moterimis kaip jūs?
 

Kas už to slypi? jūs nirštate ant vyrų, nes manote, kad jie gali jus gali įskaudinti ir atstumti. Todėl įžeidinėjate juos pirmoji, kritikuojate, smerkiate ir demonstratyviai pabrėžiate savo nepriklausomybę.
 

Kas galėtų jums padėti? Mokykitės atleisti visiems (vyrams), kurie buvo neteisūs, pasielgė su jumis ne taip, kaip jūs norėjote ir sukėlė jūsų įniršį. Atsikratykite aukos vaidmens! Ir būkite paprasčiausiai meili, maloni. Ne, šie bruožai nėra tolygūs silpnumui!
 

2. Esate plaštakė
 

Reguliariai įsimylite vyrus, su kuriais trokštate užsiimti seksu? Esate įsitikinusi, kad vyrai myli moteris tik peniu?
 

Kas už to slypi? Kažkodėl jūs vis dar nesuvokėte, kad (dauguma) vyrų gali užsiimti seksu visai nebūdami įsimylėję, o (dauguma) moterų atsisako lytinių santykių, kol nepamilo vyro.. Žinoma, jūs galite turėti tiek neįpareigojančių lytinių santykių, kiek tik norite. Bet jei trokštate susirasti sau gyvenimo partnerį, tai tokiu būdu jums to padaryti nepavyks.
 

Kas galėtų jums padėti? Liaukitės stengtis tuštumą savo gyvenime užpildyti vyrais ir seksu, plėskite savo interesų ratą, tobulėkite. Venkite kontaktų su vyrais, kurie (emocionaliai) negali priklausyti jums.
 

3. Esate paviršutiniška
 

Turite aiškų supratimą, kaip turi atrodyti jūsų būsimasis ir kokios turi būti jo pajamos? Gal draugai jus laiko pernelyg išrankia, pretenzinga?
 

Kas už to slypi? Kitų žmonių nuomonė jums nepaprastai svarbi. Teikiate jai pernelyg daug reikšmės.. Vyrai, jūsų manymu, turi būti kaip aksesuarai, suteikiantys akcentą moters gyvenimui, padarantys jį tobulą. Užtat jūsų „svajonių vyriškis“ turi atitikti tikslius kriterijus ir būtinai visus iš karto. Geri vyrai iš tolo pastebi, kad jie jums yra tik objektai, ir vengia jūsų.
 

Kas galėtų padėti? Įsisąmoninkite, kad ir tie vyrai, kurie atrodo tobuli, gali būti netobuli. Jūs niekada nerasite viename žmoguje visų pageidaujamų savybių. Išbraukykite visą svajonių vyro savybių sąrašą, palikdamos porą svarbiausių bruožų, kuriuos jūsų vyras būtinai turi turėti, ir liaukitės pagaliau tiek daug reikšmės skirti kitų nuomonei!
 

 

4. Esate per daug impulsyvi
 

Jūsų gyvenime amžinai vyksta dramos? Esate linkusi į jausmingas scenas ir pavydą? Tikite, kad meilė neatskiriama nuo kraštutinių jausmų?
 

Kas už to slypi? Esate įpratusi negailestingai kritikuoti kitus ir piktinatės, kad bendraudamos su žmogumi galite tik menkai kontroliuoti kitą ir jo jausmus.. Be to, jūs nekenčiat savęs, kai per savo jausmus tampate priklausoma nuo vyro. Ši priklausomybė kelia jums baimę, jūs būgštaujate, kad jis jūsų nemyli ir gali pamesti. Kad netaptumėte pamesta, pati pabėgate nuo jo. Tada jūsų blogiausi būgštavimai išsipildo.
 

Kas galėtų padėti? Prisipažinkite sau, jog per stipriai bijote prarasti mylimąjį ir pasistenkite įveikti baimę (galbūt net su psichologo pagalba). Susikurkite savą gyvenimą, kuriame jaustumėtės saugiai ir užtikrintai.
 

5. Esate melagė
 

Tikite, kad vyras, kurio palankumo siekiate (ir kuris iš tikrųjų jums netinka), netrukus pasikeis? Lengvai sutinkate pasimylėti su vyru, nors norite užmegzti su juo ilgalaikį ryšį? Kitiems sakote apie savo geismo objektą, kad jis yra tik draugas?
 

Kas slypi už to? Jūs meluojate pati sau. Todėl galite padaryti visas anksčiau minėtas klaidas. Jūs save apgaudinėjate, įteigiate sau, kad gausite tai, ko trokštate, nors žinote, kad tikrai negausite. Toks melas sau išvaduoja jus nuo būtinybės keistis, koreguoti savo įvaizdį ir kovoti su baimėmis.
 

Kas galėtų padėti? Įsiklausykite į savo vidinį balsą, dažniausiai iš pat pradžių nujaučiate, kad vyras nenori prisirišti, bet ignoruojate tai. Nesistenkite pateisinti vyro elgesio. Būkite autentiška. Dėl to, kad neslopinsite savo baimių ir norų, tikrai netapsite. Pagaliau pasijuktite suaugusia!

#    Comments [0] |
# Sunday, 16 September 2012

seksas su brandzia moterimi

„Pusę metų susitikinėju su vyresne už save moterimi. Vyresnė ji gal 10-15 metų. Net neklausiau, kiek jei metų. Kam? Prieš tai turėjau ne vieną bendraamžę merginą. Su jomis viskas buvo kitaip. Ir ne taip svarbu, kad jos ne tokios patyrusios sekse. Jos mane tarsi egzaminuodavo. Nina - kitokia. Ji nevertina, neskaičiuoja, kokia iš manęs nauda. Ji atsiduoda ir ne tik kūnu. Be to, ji mane girdi! Būtent su ja jaučiuosi ne jaunuoliu, o vyru. Jos figūra toli gražu ne ideali, tačiau Ninos kūnas minkštas, gyvas, atsiliepiantis į glamones. Ji neapsimetinėja: aš tikrai žinai, kad mylėdamasi ji daro tai, kas jai patinka, o ne tai, ką jai patarė draugės.“ Timūras, 23 m.

„Vyresnė nei 40-ies metų moteris sekse – patyrusi, ypač jautri, nuostabi meilužė“, – portalas wday.ru pateikia internauto komentarą. Seksologai pripažįsta – pastaruosius dešimtmečius sekos simboliais vis dažniau vadinamos brandžios moterys.

Savęs pajautimas

Pažiūrėję televizijos programą ar pavartę žurnalą apie įžymybes, aptiksime ne vieną aktorę, dainininkę, modelį, kurių seksualumas metams bėgant tampa vis ryškesnis. Madona, Demi Mur, Monika Beluči, Dženifer Lopez... Joms visoms seniai ne trisdešimt, tačiau jos žavios ir vyrų (dažnai gerokai jaunesnių) akį traukiančios gražuolės.

Būtų per paprasta jų nevystantį patrauklumą paaiškinti tik plastikos chirurgų laimėjimais. Kaip paradoksaliai nuskambėtų – grožio chirurgija – greičiau, pasekmė, o ne priežastis, kodėl šios brandžios moterys taip traukia akį.

„Jeigu 25-erių moteris nori pagražinti kūną, kad išspręstų kokią nors konkrečią užduotį, pavyzdžiui, ištekėti už turtingo vyro arba pradėti karjerą šou versle, 45-metė gulasi po peiliu tam, kad išorė atitiktų jos vidų“, - wday.ru teigia seksologė Irina Paniukova.

Ar tai reiškia, kad šiuolaikinės keturiasdešimtmetės, kažkuria prasme, jaunesnės už savo mamas, kai šios irgi buvo tokio amžiaus? Vienareikšmiškai – taip. „Ilgus amžius moters gyvenimas buvo griežtai suskirstytas į etatus: mergaitė – paauglė – mergina – ištekėjusi moteris, - pasakoja seksologė. – Kiekviename etape buvo suformuoti savi ritualai, kurių nepaisyti reiškė pasipriešinimą visai visuomenei. Grįžti į prieš tai buvusį etapą buvo neįmanoma. Sulaukusi 25-erių, ištekėjusi ir kelių vaikų susilaukusi moteris „užstrigdavo“ santuokos etape, susitaikiusi su socialiniu motinos vaidmeniu.

Dar ir antroje XX a. pusėje socialiai reglamentuotas „amžius be sekso“ moteriai buvo maždaug 40 metų: vyresnės dailiosios lyties atstovės tiesiog nebegalėjo būti patrauklios vyrams. Joms atitekdavo kitas socialinis vaidmuo – ištekinti dukras ar apvesdinti sūnus ir tapti močiutėmis. Moterys neturėjo jokių šansų nei pažinti savo seksualumą, nei juo labiau jo atskleisti.“

Šiandien išsiskyrusi moteris vėl tampa nuotaka ir niekas jos neskuba smerkti. Ribos tarp etapų ne tokios griežtos. Dabar ir sulaukusi 40-ies moteris gali šmurkštelti seksualią suknelę, kad vėl pasijaustų jauna ir žavinga.

Žavingosios MILF

Ši žargoniška abreviatūra (mother I'd like to f... – iš anglų kalbos išvertus „mamytė, kurią aš...“) - šiandien vis populiaresnė. Būtent taip filme „Amerikietiškasis pyragas“ paauglys apibūdina draugo mamą. Eilinis jaunimo juokelis pradėjo naują erotikos ir pornografijos kryptį. Pagrindinė jo herojė – vyresnė nei 35-erių metų moteris, kuri sugundo jaunuolius. Statistika rodo, kad nuo 2000-ųjų metų pornografinių filmų rinkoje filmai apie MILF sudaro 15-20 proc. Porno versle, kaip, beje, ir bet kuriame kitame, pasiūlą apsprendžia paklausa. O ji, skaičiai rodo, didelė: brandžios moterys iš tiesų traukia jaunus vyrus.

„18-25-erių metų amžiaus vyrų ir dvigubai vyresnių moterų seksualinės elgsenos modeliai, galima sakyti, sutampa, - aiškina seksologė I.Paniukova. – Jaunuoliai dažniausiai nori santykių be įsipareigojimų ir ilgų derybų. Tuo tarpu jų vienmetės moterys mano, kad seksas jau yra ilgų santykių garantija. Ir nors 27-35-erių metų moterys yra suinteresuotos, kad santykiai iš draugiškų kuo greičiau taptų intymūs, joms dar reikia išspręsti šeimos ir karjeros uždavinius. O vyresnės nei 40-ies dailiosios lyties atstovės dažniausiai jau būna susikūrusios gerovę. Patyrusi moteris tiksliai žino, ko nori, kas jai teikia malonumo, kaip patenkinti partnerį.

Todėl vyresnių nei 40-eis amžiaus moterų populiarumas patvirtina, kad laimingas seksualinis gyvenimas įmanomas bet kokiame amžiuje –ir tuo reikia džiaugtis.

#    Comments [0] |

10 santykiu klaidu

Kartais visai nekalti įpročiai, gali sugriauti net laimingus santykius. Santykių terapeutė iš Čikagos Victoria Fleming, populiarių knygų apie santuoką autorė, pataria, ko nedaryti, kad nesugriautumėte savo asmeninio gyvenimo.

1. Netikrinkite buvusių partnerių profilio „Facebook“

Noras pasidomėti, kaip sekasi buvusiems partneriams yra natūralus, bet jei nuolatos tikrinate jo ar jos profilio naujienas ir žiūrinėjate nuotraukas, galite įskaudinti savo mylimą žmogų.

2. Užmiegate su kompiuteriu, o ne partneriu

Šiuolaikiniai žmonės yra priklausomi nuo kompiuterių ir mobiliųjų telefonų. Ši priklausomybė nėra visai nekalta. Ji trukdo jūsų ir partnerio intymiam gyvenimui, atima iš jūsų laiką ir griauna mažus, bet svarbius jūsų ritualus, pavyzdžiui, pokalbius ir bučinius prieš miegą.

3. Nustojate juoktis

Nepraraskite džiaugsmo, noro juoktis ir juokinti partnerį. Geras humoro jausmas padės jums išvengti konfliktų, pamiršti nuoskaudas ir jaustis laimingais.

4. Įprantate prie gerumo

Neįpraskite prie mažų smulkmenų, kurias daro jūsų partneris, norėdamas jums gero. Jūsų žmona neprivalo tvarkyti namų, o vyras – išnešti šiukšlių, todėl visada reikia įvertinti ir padėkoti už partnerio pastangas.

5. Draugaujate su „energetiniu vampyru“

„Energetinis vampyras“ gali būti jūsų draugas, giminaitis, bendradarbis ar vadovas. Jis kišasi į jūsų asmeninį gyvenimą, kelia jums stresą ir neleidžia skirti laiko partneriui. Kuo greičiau nutraukite santykius su tokiu žmogumi!

6. Daug laiko leidžiate atskirai

Laikas, praleidžiamas be partnerio, turi būti išimtis, o ne kasdienybė. Jei norite laimingų santykių, jiems turite skirti ir pastangų ir laiko.

7. Miegate atskirose lovose

Jei kartu miegoti neleidžia partnerio knarkimas, nepasidalinimas antklode ar skirtingi miego įpročiai, spręskite iškilusias problemas, o ne išsiskirstykite po skirtingus kambarius.

8. Kalbatės apie viską

Atvirumas būtinas geriems santykiams, bet nereikia sakyti visko, kas tik šauna jums į galvą. Susilaikykite nuo kalbų apie dalykus, kurie gali įskaudinti jūsų partnerį.

9. Meluojate

Gali būti, kad jūsų melas visai nekaltas, pavyzdžiui, sumažinate pirkinio kainą. Tačiau net ir nedidelis melas atitolina partnerius ir skatina nepasitikėjimą.

10. Skiriate daugiau laiko vaikams nei partneriui

Dažniausia sutuoktinių klaida – per didelis dėmesys vaikams ir per mažas vienas kitam. Stenkitės branginti laiką, kurį praleidžiate kartu ir ieškokite kuo daugiau akimirkų, kurias galėtumėte praleisti dviese.

#    Comments [0] |

vyruis kuris neteko darbo

Netekęs darbo vyras tikrina darbo skelbimus, tvarko namus, gamina valgyti ir padeda prižiūrėti vaikus, bet kokios mintys sukasi jo galvoje?

1. „Aš sugebu tiek mažai...“

Iš namie besisukiojančio vyro tikimasi, kad jis pasinaudos laisvu laiku ir atnaujins namus, sutvarkys bėgantį čiaupą ar suteps cypiančių durų vyrius. Tačiau jūsų vyras mąsto apie darbo skelbimus, kuriuose daugybė reikalavimų potencialiems darbuotojams ir tikriausiai daugelio jis neatitinka, jei praeitame darbe dirbo ilgai, neturėjo galimybių mokytis ir tobulėti. Emocinis apmaudas atima iš jo motyvaciją ne tik ieškoti darbo, bet ir tvarkytis namuose.

2. „Nežinau, ko esu vertas, jei nedirbu...“

Jei jūsų vyras mėgo savo darbą ir į jį eidavo su malonumu, netekęs darbo jis jaučiasi kaip praradęs gyvenimo dalį. Kartu su ja jūsų vyras neteko ir pasitikėjimo savimi. Anksčiau jis puikiai žinojo, ko iš jo tikimasi: uždirbti pinigų, kilti karjeros laiptais, suderinti darbą ir šeimą, o dabar jis stengiasi padėti jums namuose, bet jaučiasi lyg trukdytų.

3. „Man reikia tavo artumo. Noriu žinoti, kad esu ne vienas.“

Vyrai vengia kalbėti apie savo jausmus, todėl jie niekada nepaprašys, kad juos apkabintų, paguostų, pašnekintų. Tačiau jūsų vyras tikriausiai stengsis būti kuo arčiau jūsų – jis padės ruošti vakarienę ar džiauti skalbinius. Neatstumkite jo žodžiais: Mielasis, geriau padarysiu pati. Iš tiesų jis tik nori jausti jūsų artumą, bet nemoka to pasakyt garsiai.

4. „Bijau nesėkmių.“

Jei negailite savo vyrui įvairių pasiūlymų, kaip jis galėtų rasti darbą, bet vienintelis atsakymas, kurio sulaukiate, yra tyla, nenusiminkite. Tokia reakcija nereiškia, kad jis jums nepritaria ar nevertina jūsų pastangų. Jis tiesiog bijo, kad jam nepavyks įgyvendinti jūsų pasiūlymų. Vyrai bijo nesėkmių, nors ir stengiasi to neparodyti.

5. „Myliu tave, bet šią akimirką negaliu mylėti savęs...“

Jei jūsų vyras įsitempęs, nervingas, prastos nuotaikos, jis toks ne todėl, kad jo meilė ir susižavėjimas jumis dingo. Tiesiog jį kankina nepasitikėjimas savimi. Būkite kantri.

6. „Ačiū tau už viską.“

Patikėkite, nors to garsiai ir nepasako, bet jūsų vyras tikrai dėkingas jums už pagalbą, palaikymą, rūpestį ir dėmesį. Tik savo dėkingumą jis parodys ne žodžiais, o šypsena, žvilgsniu ar sudėdamas į indaplovę nešvarius indus.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 11 September 2012

Kodel verta buciuotis

- Bučiuojantis juda 29 (kai kurie šaltiniai teigia, kad net 34) veido raumenys: tokia treniruotė yra puiki raukšlių profilaktika.
 
Katės kostiumas Moriko
- Bučinio metu įsimylėjėliai vienas kitam visą burnos mikrofloros puokštę, o tai, anot tyrimų, gerina imunitetą.
- 66 proc. žmonių bučiuodamiesi užsimerkia. Kiti jaučia malonumą stebėdami partnerį.
- Romantiškas bučinys sudegina maždaug 2–3 kalorijas, prancūziškas – nuo 5 kalorijų (ir daugiau).
- Lūpų jautrumas yra 200 kartų didesnis už pirštų jautrumą.
- Vyrai, kurie išeidami į darbą pabučiuoja savo žmoną, gyvena penkeriais metais ilgiau.
- 90 sek. trukmės aistringas bučinys padidina kraujo spaudimą, pulso dažnumą ir hormonų kiekį kraujyje.
- Savo tėvynėje garsus prancūziškas bučinys vadinamas „sielų susiliejimu“ – juk bučinyje dalyvauja ne tik lūpos, bet ir liežuvis. Nenorėdami sustoti ties jau pasiektais dalykais, jautrūs prancūzai išrado antrąjį šio stebuklingo bučinio variantą, kai dalyvauja vien tik liežuviai.
- Tolimosios Šiaurės gyventojų bučiniai – tai šis tas daugiau nei paprastas pasitrynimas nosimis. Susilietę uoslės organais, eskimai pražioja lūpas ir vienu metu įkvepia, o po to sučiaupę lūpas iškvepia. Pasimėgavę vienas kito aromatu, įsimylėjėliai prisispaudžia nosimi prie partnerio skruosto.
- Žmogus per gyvenimą bučiuojasi vidutiniškai 20 160 min.
- 50 proc. žmonių pirmą kartą pasibučiuoja neturėdami 14 metų.

#    Comments [0] |

medaus menuo

Nepaprastos ir jaudinančios įsimylėjimo akimirkos yra tikriausiai gražiausia dviejų žmonių santykių dalis. Mes jaučiamės laimingi, stiprūs, gražūs ir kupini jėgų. Nepaprastas jausmas, kuriuo dalinamės su kitu žmogumi.

Mokslininkai įsimylėjimo sukeliamą būseną lygina su narkotikų poveikiu ir primena, kad ilgainiui narkotikai nebesukelia tokios palaimos, o nepriklausomybė tik didėja. Panašiai mus priverčia jaustis ir santykiai. Nuostabios akimirkos retėja, vis dažniau santykiai pradeda kelti liūdesį ar net skausmą, bet nenorime jų atsisakyti, nes jaučiamės priklausomi nuo mylimo žmogaus. Tokios būna akimirkos, kai baigiasi vadinamasis „medaus mėnesio laikotarpis“. Būtent tada reikia visų mūsų pastangų, kad santykiai ir toliau tobulėtų, o mūsų laimė ir džiaugsmas nedingtų.

Gyvenimas nėra romantinė komedija, kuri baigiasi užuomina – pora gyveno „ilgai ir laimingai“. Sutuoktinių gyvenimas tik prasideda šiuo sakiniu. Praeina įsimylėjimo jaudulys ir reikia pradėti santykių kūrimą. Nuo ko pradėti? Padės šie 5 patarimai.

1. Skirkite vienas kitam pasimatymus. Nors įprasta, kad į pasimatymus vaikšto tik įsimylėjusios porelės, bet pasimatymai padės išsaugoti romantiškus jūsų ir partnerio santykius. Reguliariai eikite į kiną, parodų atidarymus, restoranus ir koncertus, kad atitrūktumėte nuo namų rūpesčių ir rutinos. Pasimatymai būtini santykiams, jų negalima atidėlioti ar atsisakyti.

2. Palaikykite fizinį kontaktą. Nepamirškite bučinių ir neapsiribokite tik pakštelėjimu į žandą. Prancūziški bučiniai ne veltui vadinami pačiais aistringiausiais, jie iš tiesų stimuliuoja smegenis išskirti vadinamuosius „meilės hormonus“, kurie skatina aistrą, malonumą ir prisirišimą.

3. Juokitės ir išlikite jaunatviški. Nepasiduokite neigiamoms emocijoms. Nebijokite kvailioti, juoktis ir išdykauti.

4. Nepasiduokite rutinai. Nepamirškite kartoti vienas kitam meilės prisipažinimus ir komplimentus, nuolat imkitės spontaniškų sumanymų, skirkite laiko judviejų pomėgiams.

5. Rinkitės dėl ko verta ginčytis ir pyktis. Šis patarimas tikriausiai vienas svarbiausių. Netrukus jums pradės nepatikti daugybė jūsų partnerio savybių. Net anksčiau žavėjusios savybės pradės jus erzinti. Tačiau negalite ginčytis ir pyktis dėl visko, kas jums nepatinka. Su daugeliu dalykų teks tiesiog susitaikyti ir priimti partnerį tokį, koks jis yra. Išsirinkite ginčams tik svarbiausias problemas, kurias tikite, kad kartu galite išspręsti.

#    Comments [0] |
# Friday, 07 September 2012

Moteru klaidos lovoje

Moterys dažniau nei vyrai yra nepatenkintos savo seksualiniu gyvenimu, rodo apklausos. Seksologai ir santykių specialistai teigia, kad norėdamos pagerinti intymų gyvenimą, dailiosios lyties atstovės turėtų pradėti nuo savęs ir nekartoti dažniausių klaidų.

Klaida: tikitės, kad partneris skaitys jūsų mintis

Moterys pasikliauja nuojauta ir intuicija, todėl joms geriau nei vyrams sekasi atspėti partnerio poreikius lovoje. Vyrai prasti minčių skaitytojai. Jei norite, kad partneris geriau jus suprastų lovoje, teks ne laukti ir tikėtis, o nuoširdžiai ir atvirai pasikalbėti. Kiekviena pora turi mokėti be baimės kalbėtis apie seksualinius poreikius ir troškimus.

Klaida: elgiatės egoistiškai lovoje

Moterims sunkiau nei vyrams pasiekti orgazmą, tačiau intymios akimirkos nėra vien tik tam, kad pasiektumėte malonumą. Artumas stiprina jūsų ryšį, leidžia atsipalaiduoti ir pailsėti. Nė vienas partnerių neturėtų elgtis savanaudiškai lovoje.

Klaida: per daug reikalaujate

Seksualinis vienas kito pažinimas reikalauja laiko, kantrybės ir atsidavimo. Jį galima palyginti su kelione, kurioje laukia sunkumų ir išbandymų. Pats pažinimas ir eksperimentai suteiks jums malonumą. Nepamirškite, kad geras intymus gyvenimas ne toks, kai patenkintas vienas iš partnerių, pilnatvę turi jausti abu.

Klaida: naudojate seksą kaip ginklą

Seksas nėra ginklas, kurį galima naudoti kaip bausmę ar paskatinimą. Toks elgesys skatina nepasitikėjimą, neleidžia atsipalaiduoti ir mėgautis intymiu gyvenimu.

Klaida: vaidinate orgazmą

Jei norite pilnaverčių seksualinių santykių, geriau išmokykite partnerį, kaip jis gali suteikti jums malonumą, o ne apgaudinėkite jį vaidindama orgazmą.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 05 September 2012

ka slepia moterys

Kiekviena moteris turi tokių paslapčių, kurių nė už ką neatskleistų vyrui.

1. Kad ir ką pirktume, rodydami jums pirkinius visada sumažiname kainas 25 proc. Kam pyktis dėl didelių išlaidų? Nekaltas melas išsaugo mūsų mylimiesiems vyrams gerą nuotaiką.

2. Mes dažnai galvoja apie seksą. Gal net dažniau nei vyrai...

3. Moterys ne mažiau nei vyrai bijo įsipareigoti, tiesiog jos apie tai nekalba.

4. Nors mes norime būti nepriklausomos, trokštame šalia savęs turėti rūpestingą vyrą.

5. Mūsų buvę vaikinai, nebuvo prasti lovoje.

6. Mes bijome, kad tapsime panašios į savo mamas.

7. Mes norime, kad vyrai mūsų šiek tiek pavyduliautų.

8. Mes fantazuojame apie įžymius vyrus. Tačiau nenorime, kad mūsų mylimieji būtų į juos panašūs.

9. Mes pasakojame savo draugėms daugiau nei jums.

10. Mes vertiname, kai stengiatės mums padėti namų ruošoje.

11. Mes mylime savo vyrus, bet įsimylėti galima tik vieną kartą ir to jausmo mes ilgimės.

12. Mes niekada nepasakysime, kad mums nepatinka jūsų naujoji šukuosena, bet kitą kartą prieš radikalius pokyčius, pasitarkite su mumis.

13. Mes nepasakojame jums savo draugių tikrųjų paslapčių.

14. Mes niekada nesakysime, kad spintoje laikome 1000 litų vertės batelius. Vis tiek mūsų nesuprastumėte, tad kam vargintis?

15. Mes nepasakosime, jei gatvėje netyčia sutiksime buvusią meilę.

16. Kartais mes suvaidiname orgazmą.

17. Mes vis dar negalime papasakoti visų savo seksualinių fantazijų ir norų.

18. Mes grožimės kiekvienu patraukliu vaikinu. Net jei jau užsisakėme patiekalą, juk galime žvilgtelėti į valgiaraštį...

19. Mes vis dar mėgaujamės intymiomis akimirkomis vienos. Dažniausiai, kai vykstate į komandiruotę.

20. Mes pastebime, kad jūsų pilvukas ir užpakaliukas neatrodo kaip prieš 10 metų, bet nieko jums nesakome.

21. Mes turėjome daugiau partnerių prieš jus, nei esame sakiusios.

22. Kartais mes randame priežasčių, kad išvengtume sekso.

23. Mes niekada neleisime laikyti namie mūsų nuotraukos, kuri mums nepatinka.

24. Mes laikome paslapčia nuotraukų, kurias jus norėtumėte pamatyti.

25. Mes visada turėsime nuo jūsų paslapčių, kurios padės jus apsaugoti nuo neigiamų emocijų.

#    Comments [0] |

Kuno kalba per pasimatymus

Romantiniuose kino filmuose bare susitinka vyras ir moteris, pamirksi akelėmis ir akimirksniu įsiliepsnoja aistra. Vėliau pagal scenarijų jis palydi ją iki namų, persimeta keliomis meiliomis frazėmis, pakšteli į skruostą ir antras pasimatymas – garantuotas. Tačiau realybėje dažnai gali spingsėti akelėmis kiek nori, o nužiūrėtas vyriškis kaip nedrįsta prieiti, taip nedrįsta.

„Špargalkė“ vyrams

Prieiti visuomet sunku. Ir ne tik tuomet kai žmogų matai pirmą kartą. Pavyzdžiui, jūs dažnai susitinkate, pavyzdžiui, darbe. Norėtumėte susipažinti daug artimiau, tačiau bijote, nes nežinote, ką jis arba ji galvoja apie jus. Taigi, pirmo žingsnio nesiryžtate žengti, nes bijote būti atstumti. Kartą girdėjau vieno vyriškio frazę: „Moterys nenuspėjamos, kaip pavasario oras. Vieną sako, kitą daro. O jei taip imčiau ir suprasčiau ko jos nori...“

Psichologai sudarė kūno kalbos „špargalkę“, kuria naudodamiesi suprasite, kokius jausmus sukeliate jus dominančiam objektui.

Pasak psichologų, „rūpinimosi“ ir „savininkės“ gestai, „užprogramuoti“ moteriškajame DNR, pirmiausia skirti palikuonims. Tačiau gyvenime moteris juos taiko ne tik vaikams, bet ir tiems, kuriems ji neabejinga. Jeigu moteris pataiso jūsų kaklaraištį, švarką, plaukus – džiaukitės! Tai gestai, rodantys, kad esate priimti į jos teritoriją. Taigi, vyrai turėtų atkreipti į kelis dalykus siekdami moters.

Žaidžia su papuošalu

Akivaizdžiausias dalykas, kuomet moteris žaidžia su kaklo papuošalu. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad ji tiesiog nuobodžiauja, bet iš tikro tokiu būdu ji bando atkreipti dėmesį vyriškio kuris ją domina. Papuošalu pradeda žaisti tik žvelgdama į tą vyriškį, kuris ją domina. Neskubūs pasikartojantys judesiai, slenkantys kaklo, o po to krūtinės link signalizuoja apie glamonių alkį. Ir greičiausiai jūsų, jei esate šalia.

Liečia lūpas

Pirštų galiukais, liežuviu ar pieštuku. Visa tai rodo, kad moteris iš jūsų tikisi daug daugiau nei draugystės. Šiek tiek praviros lūpos – garantija, kad moteriai rūpite kur kas daugiau nei kolega ar tiesiog pažįstamas. Ir tai galima paaiškinti fiziologiškai. Sekso metu moters lūpos pabrinksta, nes į jas priteka daugiau kraujo. Taigi, pamačiusi ją išties dominantį vyrą, moteris nesąmoningai praveria lūpas.

Gražinasi

Šiuo atvejus šis žodis talpina savyje daugybę smulkių veiksmų – tokių kaip šukuosenos, rūbų pasitaisymas, nesamų dulkių nuvalymas. Jeigu pamačiusi vyrą moteris ima aktyviai liesti plaukus (pavyzdžiui, suka ant piršto), jo šansai užkariauti moterį padidėja. Pasak specialistų, nesąmoningas plaukų lietimas – stipraus susidomėjimo požymis.

Švelniai parausta

Tai ne tas pats, kas rausti iš gėdos. Tiesiog kuomet šalia moters atsiduria ją seksualiai jaudinantis vyras, jos kūno temperatūra pakyla keliais laipsniais. Vizualiai tai pasireiškia švelniu raudoniu arba nedidelių prakaito lašelių ant veido atsiradimu. Įsižiūrėkite atidžiai, jeigu taip nutiko – ta moteris jau beveik jūsų.

Moterims apie vyrus

Pasak psichologų, kuomet vyras pamato jį dominančią moterį, su ja bendrauja visuomet atsisukęs torsu ir žvelgia tiesiai į veidą. Atkreipkite dėmesį, kaip būtent vyras žiūri jums į veidą. Jeigu žiūri į jūsų lūpas – geras ženklas. O jeigu pokalbio metu, jo žvilgsnis „slysta“ žemyn nuo jūsų akių lūpų link ir vėl grįžta prie akių, reiškia jis ne juokais jumis susidomėjo.

Žvelgia į veidą

Šypsosi palenkęs galvą. Taip vyras nesąmoningai atskleidžia savo pačią pažeidžiamiausią pusę, tikėdamiesi jūsų pritariančios šypsenos. Šis gestas – tai vizualinis klausimas, ar jis jums patinka? Ar galėtumėte jį pamilti?

Linksi galva

Pats savaime galvos linktelėjimas neturi jokios seksualinės potekstės. Svarbu kiekis. Jeigu vyras linksi į kiekvieną jūsų pasakytą žodį, jis tai daro nesąmoningai. Galima sakyti, kad klausimo apie jūsų patrauklumą atsakymas yra teigiamas.

Stengiasi prisiliesti

Lyg netyčia nuo jūsų kaktos nubraukia plaukų sruogą, sėdasi taip arti, kad galėtų liesti jūsų koją savąja. Kalbėdamas nejučia paima jūsų ranką, apkabina pečius... žodžiu, daro viską, kad kuo dažniau jus liestų – tai signalas, kad vyras tikisi ne tik prisilietimų, bet ir glamonių.

#    Comments [0] |
# Monday, 03 September 2012

kuo vyresnes gimdo moterys tuo sveikesni vaikai

Visas besilaukiančias moteris nuo 35 metų amžiaus medikai automatiškai priskiria rizikingo nėštumo grupei. Joms per devynis mėnesius gresia didesnė mirtinos trombozės ar gimdymo komplikacijų rizika.

Vis dėlto mokslininkai anksčiau nebuvo gerai ištyrę, kaip sekasi jų palikuonims po gimdymo. Remiantis statistika, buvo manoma, kad vyresnio amžiaus motinų kūdikiai atsilieka augdami, jiems dažniau pasitaiko genetinių defektų. Tačiau tikrovė atrodo kitaip.

Vokiečių mokslininkai, ištyrę 31 000 kūdikių, 24 000 trejų metų vaikų ir 22 500 penkerių metų vaikų, nustatė, kad vyresnių motinų atžalos būna netgi sveikesnės ir geriau išsivysčiusios.

Tokį fenomeną medikai aiškina tuo, kad moterys po 35 metų turi sukaupusios daugiau gyvenimiškos patirties ir atsakingiau augina savo kūdikius. Jos pasirūpina reguliaria medicinine apžiūra ir skiepais, kruopščiau saugo vaiką nuo nelaimingų atsitikimų ir traumų.

Taip pat ir pagal protinį išsivystymą vyresnio amžiaus motinų vaikai dažnai pralenkia bendraamžius. Jie geriau būna lavinami, nes motinos daugiau reikšmės teikia dvasiniam vystymui, skiria vaiko ugdymui daugiau dėmesio, skatina mažylio kalbų mokymąsi ir loginį mąstymą.

#    Comments [0] |

Chamas

Aplinkinių grubumas mūsų nuostabioje visuomenėje – gana paplitęs reiškinys. Su juo galite susidurti netikėtai bet kokioje viešoje vietoje. Vienas „nekaltas“ incidentas sugadina nuotaiką visai dienai, kartais net visai savaitei. Kaip kovoti su chamiškumu?

Pirma reakcija į storžieviškumą, grubius žodžius ir įžeidimą – tai kilęs noras atsakyti tuo pačiu ir dar stipriau. Bet tai nėra geras metodas. Išeikvosite daug emocijų, susigadinsite nervus, o pasaulis aplinkui netaps nei teisingesnis, nei gražesnis, tik aplinka atrodys užnuodyta, net jei jums pavyks tokiu būdu parodyti chamui jo vietą.

Paprastai sutriuškinti chamą grubumu būna labai sunku, jis jaučiasi esąs savo terpėje, ir jam viskas atrodo leistina. Inteligentišką žmogų, kuris bando atsakyti chamui įžeidimu į įžeidimą netrukus pradeda graužti sąžinė. Jo savijauta pablogėja dvigubai: ir nuo to, kad jį neteisingai įžeidė, ir nuo to, kad pats taip žemai nusirito.

Atsakydami chamui į jo storžieviškumą, pasinaudokite vienu iš keturių universalių metodų, pasirinkdami tą, kuris geriausiai tiks kiekvienam konkrečiam atvejui.

1. Jeigu su jumis grubiai šneka žmogus, esantis savo darbo vietoje (kasoje, užkandinėje, poliklinikoje, valdyboje), tai pirmiausiai reikia sužinoti storžievio vardą bei pavardę ir pareikšti, jog ketinate įteikti skundą jo vyresnybei. Paprastai storžieviai iškart nurimsta ir ima teisintis, jog patiria per daug streso darbe. Jei incidento metu patys elgsitės oriai ir mandagiai, tai galite net išgirsti jo atsiprašymą, tačiau per stipriai to nesitikėkite.

2. Kai jūsų psichiką grubiais įžeidžiančiais žodžiais atakuoja atsitiktiniai praeiviai ar šiaip nepažįstami piliečiai (pavyzdžiui, eilėje, troleibuse), labai efektingas metodas yra į kiekvieną chamo repliką pranešti jam, kad jis kalba grubiai.

Pavyzdžiui:

- Kur lendi, riebi kiaule?!

- Jūs sakote labai nemalonius dalykus.

- Dar auklėti mane užsimanė, pienburnė!

- Jūs vėl nekultūringai kalbate su nepažįstamu žmogumi.

- Labai čia mokyta atsirado!

- Jūs ir vėl kalbate storžieviškai.

Po to, kai jūs kelis kartus atkreipsite storžievio dėmesį į jo grubų elgesį, jis neberas, ką atsakyti, ir kažkuriuo momentu galbūt net susimąstys apie jūsų žodžius.

Taikydami šį metodą turite išlikti ramūs ir santūrūs. Jeigu tik chamas pajus, kad įskaudino jus ir jūs imate niršti, jis taip lengvai jūsų nepaleis.

3. Ilgas įdėmus žvilgsnis tiesiai į akis taip pat gali nukenksminti storžievį. Šis metodas efektingai veikia vaikus ir paauglius. Tačiau jūs patys turite jausti savo vidinę galią, todėl šiam metodui reikia iš anksto pasitreniruoti. Kai išmoksite juo naudotis, jis gerokai palengvins jums gyvenimą.

4. Chamai būna nenuspėjami, jie gali užsipulti jus bet kur. Jeigu jūs nesate pasiruošę su jais kovoti, geriau stenkitės neatsakyti jokiu žodžiu ir niekaip nereaguoti, jei tik įmanoma. Nusigręžkite, įsijunkite muzikos grotuvą ir nusišypsokite chamui į veidą, jis pajus, kad pralaimėjo.

#    Comments [0] |

Vyru klaidos lovoje

Vyrai, susidūrę su problemomis miegamajame, dažnai nežino, ką daro ne taip. Tačiau tikrai žino moterys, kurios sudarė šių 4 dažniausių vyrų klaidų lovoje sąrašą.

1. Nesuprantate, ko nori jūsų partnerė

Dauguma moterų skundžiasi, kad vyrai jų nesupranta. Tačiau jos nori, kad partneriai jas suprastų ne iš žodžių, o užuominų. Žinoma, vyrai prasti minčių skaitytojai, bet moterys tikrai įvertins, jei bent pabandysite suprasti jų užuominas.

2. Neskiriate pakankamai laiko glamonėms

Vyrai per daug skuba ir pamiršta, kad moterims svarbiausias ne malonumas, o įžanginės glamonės. Skirkite įžanginiams žaidimas bent 15-20 minučių, kad jūsų partnerė būtų patenkinta.

3. Nepakankamai skiriate dėmesio švarai

Moterys vertina estetinį grožį ir švarą. Taip pat nepamirškite nusiskuti, nes jūsų kelių dienų barzdos prisilietimas panašus į švitrinio popieriaus prisilietimą.

4. Lovoje tylite

Netylėkite lovoje, nes jūsų balsas ir žodžiai yra vienas seksualiausių ginklų, padėsiančių įaudrinti partnerę.

#    Comments [0] |

Kaip megautis laiku darbe

Kiek daug žmonių kas rytą eina į darbą kaip į katorgą? Nekenčia savo tarnybos ir laiko ją neišvengiama, įtikinėja save, jog reikia džiaugtis, kad dar turi bent tokią galimybę užsidirbti pinigų.

Šie paprasti patarimai padės geriau jaustis darbe ir patirti daugiau džiaugsmo bei pasitenkinimo.

1. Išeikite į sceną!

Santūrumas – tai nuodai. Įstaiga yra scena. Vaidinkite! Jūsų laukia didelis pasirodymas. Nuo šiol neberašykite daugiau kolegoms elektroninių laiškų. Kiekvienas neišnaudotas žmogiškas kontaktas yra praleistas šansas. Nueikite pas juos ir pasakykite: „Sveiki, kaip sekasi?“ Ir pasikalbėkite su jais, pasakykite du tris draugiškus sakinius apie reikalus. Šie kolegos jus vertins teigiamai.

Kreipkite dėmesį į savo drabužius. Jei moteris atrodys kaip vadovė, kiti su ja taip ir elgsis. Ir balso tembras svarbu. Jeigu jis yra per aukštas ir drebantis, galima ištreniruoti. Įsikalkite sau į galvą: „Karjerą darančios moterys necypsi ir nespygauja!“

Taip pat verta išmokti pora svarbių gestų. Pirmas judesys: „Patylėk, dabar aš kalbu!“ Kai jus kas nors pertrauks, padarykite staigų gynybinį rankos judesį tarsi plokščiu delnu stumtumėte kamuolį. Šis gestas užčiaups burną kiekvienam.

Antras judesys: įpraskite padėką, pagyrimą ir prašymą sustiprinti trumpai paliedami pašnekovo žastą. Šis gestas panaikina hierarchiją ir nepastebimai suartina žmones.

2. Girkite savo šefą

Yra svarbių priežasčių, kodėl jį reikia girti. Tai gudriausias būdas juo manipuliuoti. Šis „vadovavimo iš apačios“ menas ne visada būna lengvas: paprastai vadovo nedomina darbuotojų nuomonė, jis įsitikinęs, kad visi turi klausyti jo žodžių.

Tiesmukos pagyros („Jūs esate puikus vadovas!“) nuskambės kaip pataikavimas. Geriau girti jį už konkrečius dalykus „Kaip gerai padarėte, kad patikėjote man šitą užduotį!“

Sumaniai girdami šefą pasieksite, kad jis pradėtų jus vertinti, atskleistų jums savo idėjas ir būsimus sprendimus. Ateis laikas, kai šefui jūsų nuomonė atrodys vertinga. Jei pagirsite šefo idėją, kurią pats jam pakišote, jis dar stipriau ja įtikės.

3. Pažvelkite į savo darbą kitomis akimis

Vienodas darbas dideliame kolektyve ar prie konvejerio padaro žmogų lengvai pakeičiamu. Panaudokite savo talentus ir paverskite savo darbą nepaprastu. Tam nebūtina visko mesti ir pradėti kaime auginti ekologiškų runkelių. Siūlome jums iš naujo atrasti tą patį darbą, taip interpretuoti esamas taisykles, kad tiktų jūsų gyvenimui. Tada pasijusite laimingi. Jums seksis daryti karjerą. Pasvarstykite, kaip galėtumėte geriausiai panaudoti ir pritaikyti darbe savo gabumus, interesus, hobį. Galima pasimokyti, pakelti kvalifikaciją, įgyti naują specialybę, pasidairyti kitos vietos toje pačioje įmonėje ar persimesti į kitą sritį.

4. Pasakykite, kad negalite

Tai – negirdėtas dalykas. Šis sakinys savotiškai kvepia silpnumu, nepasitikėjimu savimi, kitų mulkinimu. Iš tiesų ne kiekvienas viską gali ir ne viską daro vienodai gerai. Gyvenime tai natūralu, o darbe – tabu. Mes apsimetinėjame visagaliais, nes manome, kad būtent to iš mūsų tikimasi. Amerikiečiai mėgsta sakyti „Elkis taip tarytum galėtum, kol galėsi iš tikrųjų“. Teisingas patarimas, kai ketiname imtis kažko naujo, kam neužtenka drąsos. Tačiau kvailystė, kai reikia darbui reikia specifinės kompetencijos, kurios mums trūksta. Tobulo įvaizdžio puoselėjimas atima daug jėgų. Pasakę, kad negalime, mes prisiimame atsakomybę prieš įmonę dėl galimos rizikos, prieš kolegas, kuriuos nuskriaustume, prieš save. Mes išsivaduojame iš visagalio vaidmens ir išvengiame pervargimo.

5. Atsijunkite nuo socialinių tinklų

Per „Facebooką“ jus susiranda buvęs kolega,. Susitinkate su juo išgerti kavos, paskui gailitės dėl beprasmiškai sugaišto laiko. Visi kalba apie tai, kaip svarbu prisijungti prie socialinio tinklo. Atsisakyti jo – tolygu socialinei savižudybei. Ar tikrai? Verčiau pasikliaukite savimi. Pabandykite atsijungti. Tai bus išsivadavimas nuo slogaus jausmo, kurį suteikia socialiniai tinklapiai. Paviršutiniški ryšiai su žmonėmis tik vagia iš mūsų laiką. Nemalonu, kai žinai, kad į tave kreipiasi tik todėl, kad gali kuo nors būti naudingas. Išsivadavę nuo tokios priklausomybės, atgauname savo laisvę.

6. Kartais verta pakeisti darbą

Kuo ilgiau dirbate tame pačiame darbe, tuo sunkiau su juo išsiskirti. Mes surandame tūkstantį priežasčių, kodėl turime toliau dirbti čia: „Man jau per keturiasdešimt, kur aš susirasiu kitą darbą?“ „Kas bus, jei kitas pasirodys blogesnis?!“ „Nežinau, ar sugebėčiau dirbti kitą darbą“, „Čia aš galiu būti ramus, kad tvarkingai gaunu atlyginimą“. Saugumo jausmas yra vienas pagrindinių žmogaus poreikių. Niekada negalima išeiti neapsvarsčius, O kas, jeigu įprotis ir saugumas yra vieninteliai dalykai, rišantys jus prie šio darbo? Jeigu jis verčia pamiršti visus kitus poreikius: pripažinimą, vystymąsi, iššūkius? Jei jaučiatės nelamingi darbe, turite prisiversti dirbti, pradėkite ieškoti alternatyvos. Kartais darbo pakeitimas gali būti vienintelis teisingas sprendimas.

#    Comments [0] |

Kiek pinigu duoti vaikams

Neseniai atliktas tyrimas parodė, kad JAV vaikas per mėnesį vidutiniškai gauna beveik 200 Lt per mėnesį kišenpinigių ir tik 1 proc. tėvų sakė, kad atžalos bent dalį gaunamų pinigų taupo. Sunku apskaičiuoti, kiek Lietuvos tėveliai skiria pinigų vaikų kišenpinigiams, bet tikriausiai kiekviena šeima susiduria su klausimu: kokio amžiaus vaikas turi gauti kišenpinigių ir kokią sumą?

Pasak JAV tyrimą atlikusio mokslininko Jordano Amino iš Amerikos finansų instituto, šiuolaikiniams vaikams tėvai moka „už tai, kad jie yra vaikai“. 61 proc. amerikiečių tėvų vaikams duoda pinigų šiaip sau ir tik 8 proc. – už pagalbą namuose ir kitokio pobūdžio pastangas. „Vaikų darbas JAV tikriausiai vienas geriausiai apmokamų. Už valandos darbą jie vidutiniškai gauna apie 15-20 dolerių. Beveik 100 proc. gaunamų kišenpinigių išleidžiama saldumynams, kompiuteriniams žaidimas, vaikiškiems papuošalams ar kosmetikai“.

Specialistai vieningai sutaria, kad kišenpinigiai turėtų būti duodami, bet perspėja, kad tėveliai turėtų gerai pagalvoti, kaip jų duodami pinigai atsiliepia vaikų aklėjimui. Pavyzdžiui, jei duodate vaikui pinigų už savo kambario susitvarkymą, ugdote žmogų, kuris nesupras, jog asmeninė švara ir tvarka yra ne darbas, o asmeninė kiekvieno pareiga. Vaikas turi tvarkytis kambarį skatinamas tik tėvų pagyrimo, o ne pinigų. Tačiau jei norite, kad atžala nuplautų jūsų automobilį ar atliktų kitą papildomą darbą, galite pasiūlyti simbolinę pinigų sumą. Vis dėlto, pasak specialistų, nereikėtų vaikui mokėti tokios sumos, kokią mokėtumėte, pavyzdžiui, tikram automobilių plovėjui, nes atžala turi nepamiršti, kad šeimos nariui reikia padėti ne dėl pinigų. Geras mokymasis taip pat yra vaiko pareiga, kurios nereiktų skatinti kišenpinigiais. Tačiau net 48 proc. JAV tėvelių moka atžaloms už gerus pažymius. Už aukščiausią įvertinimą amerikiečių vaikai vidutiniškai gauna po 16,6 dolerio.

„Pinigų uždirbimas, jų taupymas ir mokėjimas leisti yra svarbi pamoka, – sako Jordanas Aminas. – Kiekvieno tėvelio pareiga išmokyti savo atžalą protingai elgtis su pinigais. Kišenpinigiai pirmiausia turėtų mokyti, kaip pinigus taupyti ir kam sutaupytą sumą išleisti. Vaikas turėtų žinoti, kad tėvai jam duoda pinigų, mokydami jį savarankiškumo, o ne todėl, kad jis privalo gauti pinigų. Tėveliai turėtų prižiūrėti, kam vaikas leidžia pinigus ir patarti, kaip geriau elgtis su turimomis santaupomis“.

J. Aminas pataria neduoti kišenpinigių vaikams, jaunesniems nei 5 metai, nes jie dar nesupranta pinigų reikšmės. „Jei vaikas iki 5 metų klausia apie pinigus, apsiribokite pokalbiu, bet dar neduokite kišenpinigių. Kišenpinigius pradėkite duoti nuo pirmos klasės ir iškelkite reikalavimą, kad mažiausiai 20 proc. turi būti sutaupoma, – sako finansų specialistas ir pabrėžia, kad ši taisyklė galioja ir suaugusiems. – Žmonių poreikiai turėtų apsiriboti 80 proc. gaunamų pajamų, o 20 proc. turi būti atidedama netikėtoms išlaidoms“.

#    Comments [0] |