# Friday, 30 November 2012

aklas pasimatymas

Šiuolaikiniam žmogui, beveik nesiskiriančiam su kompiuteriu, klaviatūra ir pelė tapo efektyviausiomis naminėmis priemonėmis ieškant tinkamo partnerio. Jos pranoksta visus įprastus flirto metodus. Meilė per techniką lengvai įsižiebia ir, deja, neretai greitai užgęsta.

Nepaisant viso elektroninės technikos patogumo ir rafinuotumo, virtualioje erdvėje taip pat tyko įvairūs spąstai.

Siūlome įsidėmėti dešimt didžiausių spąstų, kuriuos patartina apdairiai apeiti, kad išvengtumėte nesėkmių ir nusivylimų per internetines pažintis.

1 klaida: laidyti riebius juokelius

Gal jau bandėte bent sykį gatvėje ar diskotekoje užkalbinti patikusią merginą tokia fraze: „Ar jau mes pažįstami?“ Ar pavyko užmegzti pokalbį? Tikriausia ne. Interneto pasaulyje galioja tos pačios taisyklės.

2 klaida: stengtis atrodyti sąmojingam

Moterys mėgsta humorą. Tas tiesa. Bet kai vienas kalambūras keičia kitą, nemalonu pasidaro abiejų lyčių atstovams.. Šmaikštūs komentarai turi būti sakomi tik labai saikingomis dozėmis. Ir svarbiausia: jie neturi nieko įžeisti.

3 klaida: visiems Išsiuntinėti tą patį laišką

Jums šovė į galvą, kaip tobulai pradėti susirašinėjimą. Sukūrėte gudrų, sąmojingą tekstą su potekstėmis. Nukopijavote jį, ketindami saugoti visą amžinybę, kad galėtumėte panaudoti jį kiekvienam pirmam elektroniniam laiškui. Gera idėja? Ne. Verčiau skirkite daugiau laiko ir parašykite kad ir ne visai tobulą, bet asmeninį laišką.

4 klaida: puoselėti nerealias viltis

Jeigu jūs eidami į pirmąjį pasimatymą svajojate apie didžiąją meilę, tai jūsų flirtas veikiausiai pasibaigs rekordiniu greičiu. O jei iškart konstatuosite, kad pašnekovui rūpi tik „vienas dalykas“? Geriau neatitrūkti nuo realybės.

5 klaida: „nuglaistyti“ tikrovę

Pripažinkime, pažinties pradžioje visi stengiamės parodyti save kuo geresnėje šviesoje. Tačiau jeigu jūs tai darote naudodami dešimties metų senumo fotografijas ar puikuojatės išgalvotais hobiais, vėliausiai per pirmąjį susitikimą sukelsite pašnekovui nusivylimą. Galiausiai teks nusivilti ir pačiam.

6 klaida: supainioti du skirtingus flirto partnerius

Gal flirtuojate pažinčių portale su keliais įdomiais vienišiais ir dar nežinote gerai, kuriam teikti pirmenybę? Toks elgesys yra legalus dalykas. Tačiau tam jums reikalingas organizacinis talentas. Nieko nėra nemalonesnio nei tapti supainiotam su kitu asmeniu, pavyzdžiui, kai tave pavadina konkurento vardu.

7 klaida: ieškoti netinkamo žmogaus

Būkite garbingi ir nuoširdūs sau. Kam gaišti laiką su pilka pelyte, jei svajojate apie princesę? Arba su verslininku, jei norite surasti patikimą, ramaus būdo šeimos žmogų? Pasvarstykite iš anksto tiksliai, koks turėtų būti jūsų būsimasis svajonių partneris.

8 klaida: sakyti lėkštus komplimentus

Taip, komplimentus mėgsta visi. Bet šimtąjį kartą išgirdusi „Tu – graži kaip angelas“, mergina gali atsakyti nuovargio žiovuliu. Geriau sakyti retus ir kuklius komplimentus, tačiau nuoširdžius.

9 klaida: stengtis likti inkognito

Paslaptingumo šydas turi savo žavesio. Bet jei atkakliai vengsite pateikti nors kiek informacijos apie save ar atsiųsti nuotrauką, flirto partneris ims svarstyti, ką jūs slepiate. Net ir virtualiame pasaulyje vaizdas yra vienas svarbiausių veiksnių kontaktui užmegzti.

10 klaida: primygtinai reikalauti pasimatymo

Suprantama, kai susirašinėjant elektroniniais laiškais įsižiebia kibirkštėlė, kyla nenumaldomas noras, kuo greičiau susitikti. Tačiau ne kiekvienas po poros laiškučių ir telefono skambučio jau būna pasirengęs žengti tokį žingsnį. Dauguma merginų pirmiausia stengiasi, kuo geriau susipažinti su potencialiu partneriu virtualiai, kol ryžtasi pasimatyti su juo. Jų atsargumas – pateisinamas dalykas, nes internete netrūksta avantiūristų ir nusikaltėlių. Nespauskite flirto partnerio. Būkite supratingi ir korektiški.

#    Comments [0] |
# Thursday, 29 November 2012

kaip stiprinti libido

Neretai, ypač ilgalaikiuose santykiuose, santuokoje, moterys pajunta sumažėjusį lytinį potraukį ir geismą. Įtempta dienotvarkė, nuovargis ir rutina slopina aistrą, vyras tampa kambarioku, su kuriuo aptariami svarbiausi reikalai ir užmiegama. Kada paskutinį kartą mėgavotės jaudinančiu intymumu, beprotiškai aistringu seksu? Gal net nepastebėjote, kada tarp Jūsų ir partnerio neliko ugnelės? Tik girdite vyro priekaištus, kad esate šalta ir nieko nenorite? Ką daryti, kad vėl pasijustumėte seksuali, aistringa, visu kūnu geidžianti pasinerti į kūniškus malonumus su mylimuoju?

1. Kalbėkite apie tai

Atrodo, akivaizdu, vis dėlto, daugelis partnerių vengia kalbėti apie intymų gyvenimą. Nenori įskaudinti, nedrįsta ir nežino, kaip pasakyti, kas negerai. Tačiau neužtenka suvokti, kokia problema, tam, kad ją galėtumėte pradėti spręsti, reikia išsakyti garsiai. Užsidekite žvakių, įsipilkite vyno į taures ir pasistenkite atvirai, nuoširdžiai išsikalbėti apie tai, ko trūksta, ko geidžiate, apie ką svajojate, ko ilgitės ir tikitės. Stenkitės, kad pokalbis būtų pozityvus, be priekaištų ir kaltinimų. Toks pokalbis gali būti labai seksualus ir jaudinantis. Gal jau tą patį vakarą vėl pajusite kibirkštis.

2. Pasitikėkite savimi

Jeigu praradote, atkurkite pasitikėjimą savimi. Niekas kitas taip neužmuša geismo, kaip pasitikėjimo savimi stoka. Jaučiatės negraži ir neseksuali, gėdijatės savo kūno, nedrįstate gundyti, imtis iniciatyvos? Skirkite laiko pažinti savo kūną, atraskite savo seksualumą. Pasilepinkite grožio procedūromis ir pamilkite save. Taip pat pasirūpinkite savimi: jei rūkote, meskite, tai kenkia Jums (net ir potraukiui). Jaučiatės sustingusi ir tingi - pradėkite sportuoti, pasijusite aktyvesnė, numesite viršsvorį, jeigu jo turite. Sureguliuokite mitybą (daugiau vaisių ir daržovių, vitaminų ir antioksidantų pagerins kraujotaką). Pavargstate? Pasistenkite, kad bent savaitgaliais gerai pailsėtumėte. Kai geriau jausitės, prabus ir seksualumas.

3. Įneškite naujovių

Dauguma porų turi savo įprastas, pamėgtas ir visada naudojamas pozas. Tiesą pasakius, dažnai viskas vyksta įprastu scenarijumi, pvz.: kiekvieną trečiadienį po vakarienės užgesinama šviesa, gulama į lovą, 5 minutės skiriamos įprastiems negrabiems pasiglostymams, tuomet pereinama prie reikalo, kelias minutes moteris viršuje, tuomet viskas užbaigiama misionieriaus poza. Nusivylimas. Bet ar būtinai viskas turi kartotis? Tikrai ne. Keiskite viską iš pagrindų, būkite spontaniški, išbandykite, ko nedrįsote, rinkitės naujas vietas, pozas. Partneris nuėjo pasilepinti dušu? Prisijunkite ir Jūs. Suplanuokite "nuogą savaitgalį" dviese namuose. Įsigykite seksualių apatinių, gundykite, viliokite, sušokite striptizą. Palepinkite vienas kitą masažu, pasimėgaukite artumu.

4. Nuolatinė abipusė iniciatyva

Nors jau su partneriu išsikalbėjote, gal kartą ar kitą pasiūlėte pasimylėti, įsmukote pas vyrą į dušą, nepamirškite, kad tai tik pradžia. Nelaukite, kol vyras visada imsis iniciatyvos, siūlys pozas ar galvos, kuo Jus nustebinti, kaip pamaloninti. Pati pasakykite ir parodykite, kas patinka, ko norite, domėkitės, ko norėtų vyras, kas suteiktų jam malonumą. Abu būkite aktyvūs, iniciatyvūs, dėkite visas pastangas, kurstykite meilės ir aistros ugnį. Jei nėra rimtos priežasties, niekuomet neatsisakykite intymumo su partneriu. Lengvas tingulys praeis, vos tik pajusite švelnias glamones.

5. Pagalbinės priemonės

Trūksta potyrių? Norisi paaštrinti pojūčius? Internetu užsisakykite sekso žaisliukų bei afrodiziakų (nereikės raudonuoti stovint prieš pardavėją, rasite išsamius aprašymus, gausite profesionalią pagalbą ir konsultaciją, todėl išsirinksite geidžiamiausias prekes už gerą kainą). Afrodiziakai, stiprinantys moterų libido - kremai, purškikliai, lašiukai ir tabletės. Kremai ir purškikliai veikia tiesiogiai per odą, stimuliuoja kraujotaką, stiprina pojūčius. Kremų pvz.: Ledi Orgazmas, Clitorisex, Ero, RoseXXX, Lady Explosion, Taboo. Purškiklių pvz.:LibidON, Pjur, Ero. Lašiukai ir tabletės veikia kaip maisto papildai. Kai kurie jų skirti vartoti kurį laiką, palengva didina potraukį, geismą ir seksualumą. Kiti veikia greitai, todėl vartojami prieš lytinį aktą, kad jaustumėte intensyvesnį malonumą. Lašiukų pvz.: Paslaptis, Venera,Orgazmui, Ero Gold, Sexotic. Tablečių pvz.: Energijai, Ladyagra, Erotiškas Pasaulis,  jam ir jai.


#    Comments [0] |

meile drauges vyrui

Įsimylėjote neseniai paliktą vyrą? Netvirtiname, kad esate jam tik gelbėjimosi šiaudas, o jūsų santykiai pasmerkti iš anksto. Vis dėlto keletą dalykų įsidėmėti reikėtų.

Bėgant metams daugeliui moterų ima atrodyti, kad tikimybė būti nutrenktai tikro žaibo kur kas realesnė, nei patirti kibirkščiavimą sutikus sau tinkamą vyriškį. Ir ne todėl, kad dėl demografinės situacijos šalyje jų trūktų, ne. Problema kita – sunku sutikti vyrą, galintį pasigirti ne tik pasiekimais darbe ar gyvenimiška patirtimi, bet ir emocine branda. Antraip kam ta patirtis, jei paskatos augti jokios? Visos kalbintos moterys tvirtino antros pusės neieškojusios vakarėliuose ar studentų sąskrydžiuose. Tik kas iš to.

Trisdešimt penkerių Violeta pasakoja: „Visi vyrai, su kuriais susipažindavau, atrodė tvarkingi, sumanūs, gerai arba bent jau neblogai išauklėti. Tačiau po kelinto pasimatymo vis dažniau pradėdavau jaustis atliekanti ne moters, o mamos, socialinės darbuotojos ar psichoterapeutės vaidmenį. Man pasidarydavo nuobodu. Laimė, neilgam. Keisčiausia, kad pačiai netekdavo pajudinti nė piršto – kur buvę kur nebuvę vyrukai be jokių pasiaiškinimų tiesiog... išgaruodavo. Kai po eilinių „skyrybų“ leidau vakarą siurbčiodama savo Chardonnay ir spoksodama į besikeičiančius vaizdus televizoriaus ekrane, staiga sumečiau radusi mano buvusiuosius vienijantį bendrą vardiklį – visi jie buvo palikti kitų moterų.

Palikti neseniai. Moterų, kurios jiems buvo tikrai svarbios. Mano vaidmuo jų gyvenime? Pereinamoji moteris. Guodėja. Užsimiršimo garantas. Žinau tik viena: jei būčiau iš karto atkreipusi dėmesį į tam tikrus pavojaus signalus, būčiau išvengusi emocinio išsekimo ir tuščio laiko švaistymo.“

Pavojaus signalas nr. 1: Jis buvo paliktas. Ir nežino kodėl!

Nepamirškite: moteris, palikusį mūsų naują vyrą, turėjo tam priežastį. Postringavimai apie tai, kad ji neįvertino aukso gabalo ar buvo nesubrendusi rimtiems santykiams skamba, švelniai tariant, įtartinai. Nė viena moteris, perkopusi trisdešimtmetį, nepaliks tikrai puikaus vyro. Kitas klausimas: kokias išvadas iš to padarė vyriškis.

Liūdna, tačiau tenka pripažinti, kad savų veiksmų analizė daugeliui vyrų vis dar yra tabu. Paprasčiau vadovautis logika: Skauda? Nesiimsiu naikinti priežasčių, bet išgersiu vaistų simptomams numalšinti. Nauja moteris ir tampa ta stebuklinga piliule, turinčia ištrinti prisiminimus, grąžinti pasitikėjimą savo jėgomis, o galiausiai gal netgi pasijausti nugalėtoju pasielgiant su ja taip, kaip buvo pasielgta su juo – paliekant. Bėda ta, kad daugelis moterų entuziastingai įsitraukia į naują žaidimą – dalinasi prisiminimais, guodžia, gamina vakarienes, jei reikia ir ašarą nubraukia.

Pavojaus signalas nr. 2: Iš karto po skyrybų jis užmezga naujus santykius.

Kol skausmas šviežias, visiems verkiant norisi peties, ant kurio būtų galima išsiverkti ir susikurti iliuziją, kad viskas gerai, o gyvenimas tęsiasi. Tiesa paprasta ir šimtą sykių girdėta: šį laiką telieka išlaukti. Geriausia – pačiam arba su artimųjų pagalba. Šiukštu nepuolant į pirmus pasitaikiusius santykius.

Keisčiausia, kad moterys dažniausiai yra linkusios ignoruoti šį faktą. Užuot išgirdusios pavojaus varpus, jos planuoja bendrą ateitį ir užsimerkusios tikisi, kad jų rūpestis ir atidumas viską sustatys į reikiamas vietas. Retorinis klausimas: ar jos labai skiriasi nuo vyrų, vengiančių ieškoti ankstesnių santykių žlugimo priežasčių?

Pavojaus signalas nr. 3: Jis atviras visoms naujovėms. Ne tik Jums.

Kol moteris sėdi šalia savo naujo išrinktojo, fantazuodama apie pirmas atostogas drauge, vyrukas guviai dairosi aplink. Grožėdamasis ne senamiesčio architektūra ar sulapojusiais medžiais, o dailiosios lyties atstovių figūromis. Likęs laisvas jis pagaliau neslėpdamas gali tą daryti ir naudojasi proga. Pažvelkite ir į save – nauji drabužiai, nauja šukuosena, lovoje – žiežirbos, kokių jau seniai nebuvo. Viskas, ką mato vyro akys, byloja: jis nuostabus ir nepakartojamas.

Pasikeitimai įvyksta tada, kai moteris savo planais pasidalina garsiai. Elektroniniai laiškai darosi vis trumpesni, telefonas nutyla, į skambučius neatsakoma. Prasideda intensyvus darbymetis ir išvykos į tarptautines konferencijas, suaugusiam sūnui staiga prisireikia tėvo dėmesio, o tetai – pagalbos persikraustant. Jo gyvenime tiek planų, kuriuose nauja moteris nefigūruoja iš viso arba atlieka trečiaplanį vaidmenį. Mieloji, kam tie įsipareigojimai, galiausiai šelmiškai mirkteli jis.

Pavojaus signalas nr. 4: Jam neįdomūs Jūsų jausmai.

Norėtumėte jam pažadėti būti pačia geriausia moterimi pasaulyje ir niekada jo nepalikti? Jis mėgaujasi Jūsų atsidavimu, tačiau retai į jį atsiliepia? Panašu, kad kol su geriausia drauge išradinėjate būdus jam paguosti, jis seniai apsisprendė neįsileisti Jūsų į savo gyvenimą. Jam nereikia pastovios draugės ar žmonos. Jam reikia paguodos ir pakaitalo. Patvirtinimo, kad vis dar yra gyvas ir geidžiamas.

Puiku, jei nauji santykiai paliktam žmogui padeda atsitiesti ir vėl džiaugtis gyvenimu. Tačiau paliktieji įgyja polinkį mėgautis savo kančia. Vos pajutęs besimezgant tvirtesnį ryšį, vyrukas kaip raudoną kilimą išvynioja naują priežastį jaustis auka. Klausimas, ar Jūs tikrai norite būti garbės viešnia jo „Ašarų pakalnės“ apdovanojimuose?

Pavojaus signalas nr. 5: Jis užsiblokuoja.

Moteris įsitikinusi, kad geriau ir negalėtų būti – jūsų charakteriai sutampa, požiūris į gyvenimą – taip pat, leisdami laisvalaikį net ir nesitarę susitiktumėte tose pačiose vietose. Regis, gyvenk ir mėgaukis nauja meile. Brandžia ir kur kas turiningesne nei impulsyvūs paauglystė susižavėjimai.

Ties tokiais svarstymais Jūs atsiduriate toje pačioje stotyje, tačiau pasiruošę lipti į skirtingus traukinius. Jūs jaučiatės pasiruošusi kurti ilgalaikius santykius, jis – gavęs tai, ko norėjo. Augantis moters prisirišimas neseniai paliktam vyrui suteikia dar didesnį galios jausmą. Vienas juo mėgausis trumpiau, kitas ilgiau. Kol galiausiai liks su moterimi, kuri nebus nei geresnė, nei gražesnė už Jus. Nes bus užgiję žaizdos ir išlauktas tinkamas momentas.

#    Comments [0] |

zmogus pagal suni

Vertinga informacija visiems, kurie ketina paflirtuoti pasinaudodami šunimi.

Kad šuo gali padėti susipažinti ir užmegzti ryšį su potencialiu partneriu, turbūt niekam ne naujiena. Dabar tuo pradėjo naudotis net internetiniai pažinčių portalai.

Juose vieniši žmonės gali patalpinti savo ir keturkojo numylėtinio nuotrauką, kad kiti šunų augintojai atkreiptų į juos dėmesį. Ieškodamas poros savo kalaitei ar šuniukui, kiekvienas turi šansą susirasti gyvenimo draugą ir sau. Iš nekaltų pasivaikščiojimų su augintiniais gali išsirutulioti didelė meilė.

Ar padės augintinis surasti sau tinkamą porą ir ar seksis flirtuoti su priešingos lyties atstovais parke ar interneto pažinčių portale, priklauso nuo šuns veislės. Pagal augintinio veislę galima spręsti apie šeimininko ar šeimininkės charakterį, tikina vokiečių psichologijos profesorius Alfredas Gebertas iš Miunsterio.

Taigi, mieli vienišiai, žinokite: sėkmė ieškant partnerio augintiniui ir sau daug priklauso nuo šuns veislės. Ypač didelį pasisekimą paprastai turi abiejų lyčių labradorų šeimininkai. Pudeliai ir koviniai šunys pralaimi visose flirto varžybose.

Profesorius A.Gebertas atskleidžia, ką verta įsidėmėti apie įvairių keturkojų šeimininkų ir šeimininkių charakterius.

Mopsai

Mopsų šeimininkai ir šeimininkės dažniausiai išsiskiria impozantiška išvaizda, todėl nepatiria sunkumų, kai nori susipažinti su potencialiais flirto partneriais. Vis dėlto tų žmonių būdas nėra toks puikus kaip iš pirmo įspūdžio žada jų išvaizda. Mopsų šeimininkės būna aikštingos ir arogantiškos, dažnai jaučia stiprų pavydą kitoms moterims, kurios atrodo geriau už jas. Čia galima pritaikyti posakį: „Ne viskas auksas, kas auksu žiba“.

Vyriškos lyties mopsų šeimininkai būna tikri „dendžiai“. Jų gyvenime svarbiausią vietą užima tik viena būtybė – jie patys. Po jų seka šuo ir tik tada galbūt partnerė.

Retriveriai

Šių šunų savininkai– žavingi, siekiantys harmonijos optimistai. Jie idealiai tinka į partnerius. Ir retriveriai, ir jų šeimininkai būna geros širdies ir protingi.

Pudeliai

Už pudelių slepiasi mažos žvaigždės – žmonės, siekiantys būti lyderiais, nesveikai trokštantys dėmesio. Jiems svarbiausia atsidurti dėmesio centre ir būti garbinamiems. Jie stebina savo sugebėjimu sumaniai išsisukti iš bet kokios keblios situacijos. Pudelių savininkai labai mėgsta pramogauti, nors kartais jiems reikia pabūti vieniems, kad pailsėtų. Kas jiems sutrukdys tuo metu, tam bus riesta.

Senbernarai

Šios veislės šunys būna nepaprastai ištikimi, geraširdžiai, draugiški, ypač su vaikais. Tačiau jų šeimininkai pagal charakterį yra visiškos priešingybės. Egoistai ir ne itin mėgstantys vaikus. Kodėl jie tokie, sunku suprasti. Gal jie skiria tiek daug dėmesio savo šuniui, kad žmonėms jau nebelieka?

Mišrūnai

Mišrūnų šeimininkai neteikia per didelės reikšmės išoriniams dalykams. Jie būna linksmi, kuklūs ir kartais net šiek tiek chaotiški. Jų gyvenimo moto galėtų būti toks: „Kasdien gyvenimas prasideda iš naujo ir reikia juo mėgautis“.

Terjerai

Terjerų augintojai – linksmi žmonės, žengiantys per gyvenimą su dideliu pasitikėjimu, kiekvienu momentu jaučiantys savo vertę, kurią ne visada pateisina pasiekimais darbe. Iš visų šunų savininkų jie būna geriausi šeimininkai, sugebantys puikiai priiminėti svečius. Vaišingumu jiems niekas neprilygsta.

Dogai

Dogų augintojai būna ramaus būdo asmenys, intravertai, neretai užsisklendę savyje. Šurmulys, jaudinimasis, triukšmas ir skubėjimas jiems atrodo atgrasūs. Jėgų jie semiasi iš ramaus poilsio. Jiems svarbiausia yra neskubėti ir nesijaudinti per daug. Ką jie užsibrėžia, tą paprastai įgyvendina. Viską daro santūriai, oriai, be atviro entuziazmo.

Basetai

Sutikę baseto šeimininką, galite neabejoti, jog susidūrėte su valdingu žmogumi, plieninių nervų ir neišvedamu iš pusiausvyros . Tokie žmonės būna skeptiški. Jie pirmiausia atidžiai stebi ir svarsto, tik po to reaguoja. Šie bruožai juos sieja su keturkojais numylėtiniais.

Spanieliai

Spanielių šeimininkai kaip ir jų augintiniai būna linksmi, temperamentingi, nenuoramos. Mažyliai pasižymi perdėtu jautrumu ir jausmingumu, suaugę užgrūdina savo nervų sistemą, sugeba kantriai ir ištvermingai dirbti. Kartais jie būna užsispyrę ir aikštingi. Kaip ir šeimininkai spanieliai turi nuolat judėti, kad išliktų žvalūs ir nenutuktų. Šios veislės šunys gerai sutaria su daugumos kitų veislių šunimis, o tai gali padėti jų augintojams užmegzti įvairesnes pažintis.

Vokiečių aviganiai

Stiprių nervų ir patikimi. Tai būdinga ir vilkšuniams, ir jų šeimininkams. Vis dėlto jie būna šiek tiek senamadiški, per daug konservatyvūs, nelankstūs. Staigmenomis ir siurprizais jų nepradžiuginsite, nes tai gali sujaukti jų rūpestingai parengtus ir kruopščiai apsvarstytus planus.

#    Comments [0] |

Seksas sveikatai

Seksas sveikiau už sportą. Jis labiau padeda išlikti žvaliems ir jauniems. Tuo įsitikinusi vokiečių medikė Susanne Wedel, išleidusi knygą „Sveikai pasidulkinę“ („Gesundgevögelt“). Pagaliau nuo sekso mes juk gražėjame. Jis treniruoja širdį, išjudina medžiagų apykaitą. Meilės aktas stiprina imuninę sistemą ir duoda kūnui daugiau naudos už jogą ar bet kurią kitą sporto šaką.

„Seksui iš tikrųjų būdingas gydomasis efektas“, – patvirtina Leipcigo universiteto dėstytojas ir seksologų draugijos pirmininkas Kurtas Seilkowskis. Orgazmas daro atpalaiduojantį poveikį, gali sumažinti galvos, raumenų, nugaros skausmus. Be to, lytiniai santykiai pagerina kraujo apytaką ir skatina geros nuotaikos hormonų gaminimąsi.

Edinburgo mokslininkų atlikti tyrimai atskleidė, kad žmonės, kurie mažiausiai tris kartus per savaitę užsiima seksu, atrodo dešimt metų jaunesni už tuos savo bendraamžius, kurie mylisi rečiau.

Seksas prailgina gyvenimą

Dėl sekso padidėjęs estrogenų kiekis moters organizme skatina kolagenų gamybą, gelbsti nuo celiulito ir raukšlių susidarymo. Laimės hormonai, kurie pasigamina lytinių santykių metu, apsaugo nuo depresijos.

Tad seksas gali būti geriausias vaistas, užtikrinantis lamingą, sveiką ir ilgą gyvenimą. Edinburgo mokslininkai tvirtina, jog lytinis aktyvumas gali net prailginti gyvenimo trukmę.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 27 November 2012

kaip mato moterys kaip mato vyrai

Vyrai yra kitokie, moterys – taip pat. Tai ką tik įrodė mokslininkai iš Niujorko universiteto. Jie nustatė, kad moterys mato šiek tiek kitokį vaizdą nei vyrai.

Per eksperimentus paaiškėjo, kad vyrai greičiau suvokia kontrastus ir staigius judesius, o moterys mato švelnesnių atspalvių vaizdus.

Vyrams spalvos atrodo melsvesnės nei moterims, paskelbė mokslininkai straipsnyje apie tyrimų rezultatus, išspausdintame specializuotame leidinyje „Biology of Sex Differences“.

Per ankstesnius tyrimus mokslininkai jau buvo išaiškinę, kad moterys geriau už vyrus gali girdėti, intensyviau jaučia kvapus, lytėjimo ir skonio dirgiklius.

Niujorko universiteto mokslininkai įsitikinę, jog regėjimui įtakos daro hormonas testosteronas. Šis hormonas skatina vystytis dar negimusio vaisiaus smegenų ląsteles, kurios atsakingos už regėjimą ir nervų junginius. Tai paaiškina geresnį vyrų sugebėjimą atskirti kontrastus ir judančius objektus.

#    Comments [0] |

sekso pokalbiai

Sekso metu kiekvienas iš partnerių patiria tiek moralinį, tiek ir fizinį malonumą nuo tiesioginio bendravimo. Vaikinui žymiai lengviau, kai jis žino, ko nori ir kas yra malonu merginai – jis žino, ko iš jo yra tikimasi. Taigi, bendraudama su savo partneriu, jūs galite tiesiai šviesiai jam pasakyti, kas jums patinka, o kas – ne. Ir taip išspręsite dauguma savo problemų lovoje.

O dabar kalbėsime apie kitą teigiamą momentą – aistra tampa vis stipresnė. Šnabždėdamos kažką partneriui į ausį, mes kaip ir norime paveikti jo smegenis, ir priverčiame jo įaudrintus centrus dirbti visu pajėgumu, šalia fizinių prisilietimų. Daugkartiniai tyrimai įrodė, kad dvi trečiosios žmonių yra nusiteikę pakalbėti sekso metu, tačiau kiti renkasi tylėjimą. Vis dėl to nereikia manyti, kad tik „plepiai“ lovoje yra geriausi meilužiai – ir tyleniai lovoje jaučiasi ne blogiau nei didesnė grupė žmonių. Tiesa, ir kalbų turi būti su saiku. Jei dar to nebandėte išbandykite: naujovės nuspalvins jūsų seksualinį gyvenimą. Nebijokite eksperimentuoti.

Pažvelkite tiesiai į problemą. Jūs niekada nesusimąstėte, kaip svarbu paminėti ir įvardinti „tai“ tikraisiais vardais? Greičiausiai jūs, kaip ir dauguma, kasdieninėje savo kalboje vengiate pokalbių apie seksą, o žodžiai skirti seksui yra uždangstomi kitais pavadinimais. Arba jūs galite rinktis ir kitą variantą – suteikti vardus savo grožybėms.

Reikia pripažinti, kad kalbėtis sekso temomis yra išties sudėtinga, o dar sudėtingiau apie jas pasakoti savo mylimam žmogui. Ir dažniausiai koją pakiša nesugebėjimas parinkti tinkamus žodžius. Jei norite apie kažką intymaus pakalbėti su savo antrąja puse, tačiau nedrįstate, pasitreniruokite tai padaryti stovėdami prieš veidrodį – jei darysite tai kiekvieną rytą, vienąkart išdrįsite tai pasakyti ir mylimam žmogui. Nors jums ir gėda, juk jūs siekiate rezultato?

Pabandykite pakartoti tai, ką esate girdėję ir matę. Kodėl gi jums nepabandžius pažiūrėti erotinio turinio filmų? Jūs, ko gero, nesate blogos nuomonės apie filmus. Pažiūrėkite keletą kartų. Pritaikykite tam tikras scenas ir savo gyvenimui ir būtinai pakartokite išmoktas frazes tuomet, kai užsiimsite seksu. Svarbiausiai – nebijokite išsakyti, kas jums išties rūpi. Laiku pastebėję problemą ir kartu ją išspręsite žymiai lengviau.

#    Comments [0] |

ramybes

Kankina nuolatinis nuovargis, kurio nepadeda įveikti nei įprastas poilsis nei miegas? Atraskite nuovargio priežastis ir sužinokite, kaip veiksmingai atgauti prarastą energiją.

Patyrinėkite savo gyvenimo stilių. Užduokite sau 3 klausimus.

1. Kiek ir ką valgau?

Ar pakankamai valgote vaisių ir daržovių? Ar pakankamai gaunate baltymų? Ar nepiktnaudžiaujate saldumynais, kofeinu ir alkoholiu? Aukštas arba nuolat kintantis cukraus kiekis kraujyje sukelia blogą savijautą ir išsekimą. Jei valgote per mažai arba renkatės maistą, kuriame nėra reikalingų vitaminų ir mineralinių medžiagų, gali būti, kad jums paprasčiausiai trūksta energijos, todėl jūsų organizmas nusilpęs.

2. Ar mano fizinis aktyvumas pakankamas?

Jaučiatės per daug pavargę, kad mankštintumėtės ar sportuotumėte? Be reikalo, nes fizinis aktyvumas yra vienas galingiausių energijos šaltinių.

3. Ar pakankamai miegu?

Ar gaunate 7-8 valandas miego per parą? Gal jūsų kūnui reikia daugiau miego - 9 ar 10 valandų? Ar miegate ramiai? Ar nekenčiate nuo miego sutrikimų? Kokybiškas miegas yra pagrindinis energijos šaltinis.

Patyrinėkite savo fizinę savijautą. Užduokite sau 3 klausimus.

1. Ar manęs nekankina infekcijos?

Sloga, gerklės, raumenų, sąnarių, galvos skausmas, pakilusi temperatūra ir nuovargis gali būti infekcijos simptomai. Nieko nelaukę kreipkitės į šeimos gydytoją.

2. Ar geriu pakankamai vandens?

Dehidratacija sukelia nuovargį. Kanados mokslininkų tyrimas rodo, kad jei audiniuose trūksta bent 2 proc. vandens, žmogaus energingumas sumažėja net 30 proc. Rekomenduojamas vandens kiekis per dieną 6-8 stiklinės.

3. Ar man nėra anemijos?

Viena iš dažniausių ligų, sukeliančių nuolatinį nuovargį moterims, yra anemija, kai hemoglobino arba raudonųjų kūnelių kiekis kraujyje yra per mažas. Prasta mityba, gausus kraujavimas per mėnesines, ligos gali sukelti anemiją, pasireiškiančią energijos trūkumu.

Patyrinėkite savo psichologinę savijautą. Užduokite sau 3 klausimus.

1. Ar manęs nekankina neigiamos emocijos?

Liūdesys, stresas, padidėjęs nervingumas ir emocingumas sukelia fizinį nuovargį. Išbandykite jogą ir meditaciją, kuri padės atsipalaiduoti ir nuvyti neigiamas emocijas.

2. Ar skiriu laiko pomėgiams ir pramogoms?

Jei visą savo laisvą laiką skirsite namų ruošai, beprasmiam naršymui po internetą ar televizoriaus žiūrėjimui, jūsų mintys nepailsės. Reguliariai skirkite laiko pomėgiams ir pramogoms, kurios bus naudingos ir leis atitrūkti nuo rutinos.

3. Kiek kartų per dieną juokiuosi?

Juokas suteikia energijos, mažina stresą ir stiprina imunitetą. Nepamirškite juoktis kuo dažniau.

#    Comments [0] |

sekso pozos jai

Moterys nuolat būna linkusios pernelyg kritiškai vertinti save. Tai jos atrodo sau per storos, tai nepakankamai gražios arba kokia nors kūno dalis neatitinka tariamų standartų. Visa tai varžo jas intymiose situacijose ir trukdo patirti tikrą malonumą.

Tikrai gaila, kad taip yra. Mat didžiausios probleminės zonos, susijusios su kūno formomis, paprastai slypi moterų galvose. O kai jos nepasitiki savimi ir jaučiasi nejaukiai, negali tinkamai įsivažiuoti per seksą.

Normalus vyras susijaudina matydamas prieš save gulinčią nuogą moterį. Arba klūpinčią. Arba stovinčią.

O moters galvoje tuo metu sukasi negailestingos mintys. Ar jos krūtys kadaise nebuvo stangresnės? Ar sėdmenys negalėtų būti kietesni? Ir – cakt! – ji įgauna kompleksų, kurie trukdo paprasčiausiai pasiausti ir pasimėgauti seksu. Nes JIS gali pamanyti, kad JI nepakankamai....

Stop Yra daug pozų, kurias vyras galėtų sumaniai parinkti, kad moteris sugebėtų tunkamai atsipalaiduoti. Ir atsiduoti aistrai.

Pirmas patarimas: didžiausi afrodiziakai moterims su kompleksais visada bus komplimentai. „Tavo tokia švelni oda“ arba „Tavo krūtys tokios mielos“.

Kiekviena moteris turi kažką unikalaus ir nuostabaus, kuo galima žavėtis. Darykite tai!

Kai jai (įsivaizduojami ) trūkumai gadina sekso malonumą, verčiau pakeisti pozą. Štai keli patarimai, kokią padėtį pasirinkti, kad seksas pavyktų, nepaisant tariamų probleminių zonų.

1. Nedidelis pilvukas?

Pasirinkite atvirkštinę jojikės pozą, kai moteris sėdi vyro sterblėje, bet atsikusi jam nugarą. Taip pat gera padėtis – šuns poza. Maksimalus malonumas, minimalus stresas!


2. Nukarusios krūtys?

Misionieriaus poza ir rankos už sprando arba ištiestos į viršų. Jei vyras apjuos moters krūtinės ląstą šaliu ir užfiksuos krūtis, pora galės pažaisti pančiojimo žaidimą. Ir krūtų forma tuomet bus puiki!

3. Jo „įnagis“ kiek per trumpas?

Šaukštelių poza! Jis prisiglaudžia prie jos iš nugaros ir įleidžia penį. Taip pat puikiai tinka šuns poza, kai moteris atstato savo užpakaliuką. Trečias geras variantas: ji gili ant nugaros ir prisitraukia savo kelius beveik prie ausų. Po jos sėdmenimis turėtų būti padėta pagalvėlė. Taip jis galės suteikti jai daugiausia malonumo, nepaisant to, kad negali puikuotis geru ilgiu.

4. Ji gerokai mažesnė už jį?

Praktiška! Vyras gali paimti moterį stačiomis, kai ji apglėbs savo kojomis jo klubus.

5. Ji nemėgsta savo kojų?

Moteris guli ant nugaros, ištiesusi šiek tiek praskėstas kojas į lubų pusę. Tokioje padėtyje jos šlaunys atrodys gerokai lieknesnės. O jis negalvos apie nieką kitą, kaip tik kuo greičiau panaudoti savo penį.

6. Šiandien jis tinkamai nesukietėja?

69 poza! Šį kartą palepinkite vienas kitą oraliniu būdu. Tada jo pasididžiavimas tikrai sutvirtės. Ir ji patirs malonumą.

7. Ji nemėgsta savo sėdmenų?

Padės sena gera misionieriaus poza. Jis nematys jos užpakaliuko, tik tai, kas jį tikrai jaudina – jos Bermudų trikampį. Alternatyva: raitelės poza. Ji sėdi ant jo, leisdama jam gėrėtis savo nuostabių krūtų vaizdu. Ar jam dar gali rūpėti jos sėdmenys?


8. Jaudinantis vaizdas!

Moteris, kuri visiškai nepatenkinta savo kūnu, gali sau padėti erotiškais apatiniais: korsažu, kojinėmis su gumytėmis, kojinių laikikliais, įmantriomis liemenėlėmis, kelnaitėmis ir, žinoma, aukštakulniais. Regėdamas tokias grožybes, jis tikrai nebematys jokių „probleminių zonų“.

9. Ypatinga išeitis

Jeigu ji tiesiog nekenčia savo kūno, jam nereikėtų jos erzinti komplimentais. Tegul ji tampa nuolankia erotinių žaidimų drauge...


10. Išjunkite šviesą!

Kai niekas nepadeda ir ji vis tiek nenori, kad vyras ją matytų, lieka išjungti šviesą. Lytinis aktas tamsoje gali būti net labai jaudinantis, kai partneriai nieko nemato, tik jaučia.

#    Comments [0] |
# Sunday, 25 November 2012

kuno kalba

Kūno kalba ne tik leidžia geriau suprasti aplinkinius, bet ir padeda aplinkiniams geriau suprasti jus.

Pasimatymas

Kūno kalba, rodanti susidomėjimą: žvilgsnis tiesiai į akis, palinkimas link kalbančiojo.

Kūno kalba, rodanti abejingumą: sukryžiuotos ant krūtinės rankos arba sukryžiuotos kojos, atsilošimas kėdėje, rankomis liečiamas galva arba kaklas (nesaugumo, nepasitenkinimo požymiai).

Darbo pokalbis

Pozityvi kūno kalba: iniciatyva paspausti ranką, žvilgsnis į akis, tiesi sėdėsena, palinkimas link įdarbinimo specialisto, laisvai judančios neįsitempusios rankos.

Negatyvi kūno kalba: delsimas atsakyti į ištiestą pasisveikinimui ranką, klajojantis žvilgsnis, netiesi sėdėsena, nervingos arba per daug atpalaiduotos rankos, netvarkingai laikomos arba sukryžiuotos kojos.

Konfliktas tarp sutuoktinių

Kūno kalba, rodanti draugiškumą: sėdėjimas šalia sutuoktinio, o ne priešais jį (tačiau ir ne per arti, kad gerbtumėte jo asmeninę erdvę), atpalaiduotos rankos, palinkimas link sutuoktinio, žvilgsnis į akis.

Kūno kalba, rodanti priešiškumą: iškeltas pirštas, žvilgsnis nukreiptas į vieną tašką, sukryžiuotos ant krūtinės rankos, rankomis liečiama galva arba kaklas.

#    Comments [0] |

stiprus motinystes liudesys

Moteriškumas, o su juo ir motiniškumas šiais laikais išgyvena atgimimą. Atrodytų, jog būti motina išties vienas džiaugsmas – dažniausiai galime aprūpinti savo vaikus didesniu komfortu nei mūsų mamos. Neretai yra galimybė nedirbti ir rūpintis mažyliu, aplink pilna pasiūlymų mankštintis, plaukioti, užsiimti joga nėštumo metu ir su vaikeliu, klausytis paskaitų apie gimdymą, vaikelio auginimą. Tačiau tyrimai rodo, jog beveik 80 proc. moterų po gimdymo patiria nerimą, liūdesį, padidėjusį verksmingumą. Kas atsitinka su mamomis tais pirmaisiais mėnesiais po gimdymo? Kodėl tiek daug mamų, nepaisant ganėtinai palankios socialinės, materialinės situacijos, išgyvena liūdesį, padidėjusį jautrumą, dirglumą? Ir kas vyksta su moterimi, tapusia motina?

Truputėlį apie liūdesį

Ne tik visuomenėje, bet ir tarp specialistų vyrauja nuomonė, jog prislėgta nuotaika po gimdymo (čia kalbėsiu apie užplūstančias emocijas, o ne rimtą ligą, kada moteris nebegali pasirūpinti savimi ir savo mažyliu ir jai reikalinga gydytojų pagalba) yra hormonų pokyčių pasekmė ir neretai įvardinama kaip depresija pagimdžius. Taigi, tai skamba kaip diagnozė. Šią depresiją tyrinėjusi Paula Nickolson mano, jog skyrusi tokią diagnozę visuomenė lsuteikia leidimą mamai jausti tokius jausmus kaip liūdesys, nuovargis. Mat moteris po gimdymo dažnai lieka tik kaip objektas, kuris egzistuoja tam, kad užtikrintų laimingą vaikystę savo mažyliams.

Tačiau pažvelkime, kaip jaučiasi pati mama. Kas su ja vyksta tuo svarbiu laikotarpiu, kai ji tampa mama? Ar iš tiesų tai, ką patiria dauguma moterų po gimdymo, yra nenormalu?

Į šiuos klausimus ieškoma ir pateikiama vis dar mažai atsakymų. O ir pačioms mamoms sunku įsisąmoninti savo jausmus ir susivokti, kas iš tiesų vyksta vidiniame pasaulyje. Jos taip pat pagautos idėjos, kad motinystė yra vien tik gražus patyrimas, tad jaučiasi kaltos dėl kitokių jausmų.

Mamos neleidžia savo tikriesiems jausmams iškilti, juos pripažinti tiek sau, tiek kitiems, joms atrodo: „Kaip galiu liūdėti, jei turiu sveiką vaiką, šeimą ir namus“, „Kokia esu kvaila, kad nesuvaldau savo emocijų.“ Dažnai jos neturi kam pasipasakoti, kas suprastų ir neteistų. Todėl tokie vidiniai išgyvenimai nugrimzta į pasąmonę ir gyvenimas nusispalvina neaiškiu liūdesiu, pilkuma, beprasmybės jausmu. Mamos dažnai jaučiasi dirglios, nusivylusios, uždarytos „tarp keturių sienų“. Laikas, regis, bėga tuščiai ir pažvelgus atgal joms atrodo, jog nieko nenuveikė ir nieko gero nelaukia ateityje.

Minėtoji Paula Nickolson teigia, jog šiuo laikotarpiu liūdesys, nusivylimas yra labai natūralūs išgyvenimai. Taigi, pažvelkime, dėl ko liūdi motinos.

Neišlauktas nėštumas

Besilaukiančios mamos psichikoje vyksta persiorientavimas. Tai didelis ir labai svarbus darbas. Ne tik moters kūnas išnešioja ir subrandina naują gyvybę, vyksta ir vidinis virsmas, pasiruošimas naujo žmogučio atėjimui. Tuo metu vidinis pasaulis suintensyvėja, sapnai būna itin spalvingi ir stipriai veikia emociškai, pojūčiai ir jausmai aštresni. Besilaukianti mama dažnai tampa lėtesnė, jautresnė, verksmingesnė, atsiriboja nuo aplinkos šurmulio. Šio jautrumo ir susitelkimo į save jai be galo reikės tiek gimdymo metu, tiek susitikus su vaikeliu. Analitikė Benig Mauger teigia, jog padidėjęs emocingumas padeda moteriai tapti jautresnei ir lengviau užmegzti ryšį su kitu. Šiuo gyvenimo laikotarpiu galbūt pirmą kartą po paauglystės moteris patiria kontrolės praradimą ir atsiranda poreikis rūpintis, puoselėti, auginti.

Tai, ko reikės mažam žmogučiui, nebus perteikiama žodžiais. Tai bus intuityvus, emocinis santykis, kai svarbiausia liesti, matyti, jausti, nujausti, girdėti, stebėti. Toks buvimas pilnas tikro buvimo, be tikslo, be kontrolės, planų ir rezultatų. Tai kūniškas, intuityvus santykis. Kaip teigia žymus psichoanalitikas D. W. Winnicottas, moteris paskutiniais nėštumo mėnesiais turi svarbią užduotį – jos psichikai reikia pasiruošti įvyksiančiam pokyčiui po gimdymo. Ji turės mokėti susitapatinti su savo vaiku ir jį pajausti, patenkinti esminius vaiko poreikius – tiek fiziologinius, tiek psichologinius.

Šiam procesui reikia laiko ir erdvės bei vidinio susitelkimo, tačiau šiais laikais labiau vertinamas darymas, o ne buvimas. Tai reiškia, jog mes linkę nuvertinti sielos darbą kaip neveiklumą ir polėkio nebuvimą. Neretai besilaukianti mama net nespėja stabtelti dėl savęs, bedirbdama ir besirūpindama vaikelio kraiteliu. Juk sustoti – tai nieko neveikti! Dėl to sugebėti išgirsti savo vidinį balsą nėra paprasta. Kaip teigia analitikė Naomi Ruth Lowinsky, šiais laikais moteris turi pereiti per gėdos, kančios sluoksnius tam, kad pati sugebėtų įvertinti tai, ką kalba jos kūnas, kas su juo vyksta.

Taigi, kuriant santykį su vaikeliu, svarbu mokėti remtis savo vidinėmis žiniomis ir motiniška intuicija. Jei nėštumo metu moteris negali ar nesugeba suteikti tam erdvės, vaikeliui gimus užklumpa liūdesys, beprasmybės ir silpnumo jausmas. Iš čia kyla nuovargis, nes neįmanoma susigaudyti tarp begalės pasiūlymų, kaip auginti vaikelį, jei nėra vidinio jausmo, kas iš tiesų tinka.

Gimdymo trauma

Šis terminas dažniausiai vartojamas kalbant apie vaiko gimimo patirtį. Tačiau daug mamų taip pat turi gimdymo metu patirtų dvasinių žaizdų. Gali būti, kad, neturėdamos kam apie tai papasakoti, jos ir pačios nesupranta, jog patyrė gimdymo traumą. Čia svarbu suprasti teisingai: pats gimdymas psichikos netraumuoja, sužeisti gali tai, kaip jis patiriamas.

Tobulėjantis medicinos mokslas išgelbsti begales gimdyvių ir naujagimių. Tačiau tai turi kainą. Moksliniu požiūriu gimdymas yra suvokiamas kaip fiziologinis procesas. Atsiranda vis daugiau įrodymų, kaip psichologiniai aspektai veikia gimdymo eigą, motinos ir vaikelio savijautą. O kasdienybėje dvasiniai, emociniai, prigimtiniai aspektai vis dar yra nuneigiami. Analitikės Benig Mauger teigimu, moteris sąmoningai ar nesąmoningai tikisi gimdymą patirti kaip svarbų, džiaugsmingą ir kūrybišką procesą. Deja, dažnai to nepavyksta pajusti. Mama lieka apimta nusivylimo, gėdos, kaltės jausmų.

Gimdymas gali tapti traumuojančiu patyrimu ir dėl to, kad medicinos autoritetas nustelbia vidinį žinojimą ir pasitikėjimą. Kai gimdymas suvokiamas nebe kaip natūralus procesas, o daugiau kaip medicininis įvykis, kai moteris ligoninėje patenka į sistemą, kuri žino geriausiai, susilpnėja jos tikėjimas, jog gali pagimdyti pati. Jai reikalinga medicinos pagalba. O ir vėliau įsivyrauja suvokimas, jog gydytojai, pedagogai ar kiti protingesni turi pasakyti, kaip bendrauti su savo vaiku, kaip kurti su juo santykį. Toks pažeistas tikėjimas savimi, sutrikdytas natūralumas kelia nerimo, nesaugumo, dirglumo, vidinės tuštumos jausmus.

Kita tokio požiūrio pasekmė ta, kad moteris patiria gimdymą kaip medicininę procedūrą, kuri kelia didelį skausmą. Gimdymo pozityvūs dvasiniai aspektai vis dar dažnai nutylimi. Kaip sako N. R. Lowinsky, kaip mes gimdome, taip ir gyvename. Gimti reiškia priimti gyvenimo džiaugsmą ir skausmą, kurie neatsiejami nuo mūsų žemiškosios būties. Gyvenimas bijant tamsiosios jo pusės yra tik dalinis gyvenimas, kuris verčia nuolat sau ir kitiems įrodinėti, jog esame idealūs. Vengimas gilaus ir pilno gyvenimiško patyrimo gimdo silpnumo jausmą, depresiją.

Kai mama bijo skausmo ir nemato šio patyrimo prasmės, šią baimę ji dažnai perkelia į savo santykį su vaiku. Atsiranda visagališkas noras išgelbėti savo mažylį nuo gyvenimo kančios. Tačiau kaltės jausmas tokiu atveju yra neišvengiamas: neįmanoma pasiekti, kad vaikas niekada nepatirtų skausmo, nusivylimo. Tada mama dažnai save kaltina ir pyksta tiek ant savęs, tiek ant vaiko, jei jis nelaimingas, piktas, sudirgęs, nepatenkintas, nusivylęs.

Visagalybė ir kaltės jausmas

Visagalybės, kartu ir kaltės jausmą skatina ir pati visuomenė. Tiek parduotuvėse, tiek internete, tiek knygynuose randame daugybę rekomendacijų mamoms, kaip auginti savo vaikus, kaip juos maitinti, kad būtų sveiki, kaip rengti, kokius žaislus pirkti, kaip juos lavinti, ir, galiausiai, šimtus pasiūlymų, kaip juos auklėti, kad būtų laimingi. Tarsi vyrauja fantazija, jog egzistuoja ideali vaikystė. Kaip teigia N. R. Lowinsky, tai dar viena visuomenės gynyba nuo gyvenimo kančios, nuo kurios neįmanoma pabėgti. Atrodo, jog tik motinų klaidos, o ne gyvenimo dėsningumai ir prigimtis sukelia sunkumų ir būtent jos daugiausiai kaltos dėl patiriamo skausmo. Tačiau žmogiškos kančios priežastys yra kur kas daugiau nei tik prastas auklėjimas.

Šiuolaikinės mamos yra užvaldytos populiaraus mito apie motinystę, kuri romantizuojama ir idealizuojama, kuri pilna meilės, atlaidumo, nesavanaudiškumo. Tačiau realybėje tokia mama negali egzistuoti. Motina visada ne tik yra mylinti ir mylima, pasiaukojanti ir besidalinanti šiluma, vienaip ar kitaip ji ir nuvilia savo vaikus. Neišvengiamai mes visi kartais suklystame per daug arba per mažai suteikiam meilės, palaikymo, dėmesio, pinigų, per daug arba per mažai drausminame, kontroliuojame. Todėl susidūrimas su realybe motinai gali būti šokas. Mama, kurios vaikas jaučiasi piktas, nesuprastas, pati jaučiasi kaip nevykėlė, juk jei ji būtų geriau atlikusi savo pareigas, jos vaikas augtų laimingas, lydimas sėmės ir gerai prisitaikęs. Tačiau tėvų klaidos yra dalis mūsų istorijos, jos taip pat neatsiejamos nuo gyvenimo, kaip ir mirtis, o iliuzija apie motinų visagalybę sukelia kaltės ir nepilnavertiškumo jausmus. Išeitį siūlo D. W. Winnicotas teigdamas, jog vaikui nereikia idealios mamos, jam reikia gana geros mamos. Būtent motinos pastangos, sėkmių ir klaidų patyrimas kuria suvokimą, kas tai yra žmogiškas bendravimas ir tikra meilė.

Gedėjimas

Motinystė moters gyvenime yra vienas iš svarbiausių įvykių. Tai didelis pokytis, nes paliečia visas asmenybės ir gyvenimo sritis. Pasikeičia jos autonomiškumo ir identiteto jausmas, gebėjimas kontroliuoti savo laiką, santykiai su draugais, artimaisiais, su vyru, keičiasi kūno pojūčiai, seksualumas, komforto jausmas. Motinystė – tai transformacijos etapas. Tai, kas aš buvau, dingsta ir atsiranda naujas savęs supratimas ir pajautimas. Kai šis pokytis išgyvenamas produktyviai, vyksta augimas.

Šiame pokyčių etape kai kurios moters asmenybės aspektai miršta tam, kad atsirastų erdvės naujiems. Tai išgyvenama kaip netektis. Todėl ir šiame – motinystės pradžios – etape svarbu išgedėti, išliūdėti. Peteris Marrisas teigia, jog netektis ir reintegracija yra natūrali žmogaus pokyčio ir brendimo dalis, todėl prislėgta nuotaika po vaikelio gimimo yra visiškai suprantama, o gedėjimas yra normalus ir sveikas reiškinys. Tačiau jei moteris neleidžia sau gedėti ir neigia šį procesą, viduje jaučia skausmą, neaiškų liūdesį ir sumišimą. Moteris, kuri turi gerus santykius su vyru ir sveiką vaiką, jaučiasi kalta ir prislėgta dėl šių jausmų.

Buvimas mama iš tiesų mus apdovanoja nauju požiūriu į pasaulį, naujais pojūčiais, įžvalgomis. Tai gali suteikti ryšio su visata patyrimą, padėti atrasti dvasinį ir gamtos pasaulį. Tačiau kaip pasaulis yra gražus dėl savo pokyčių: žiemos ir vasaros, nakties ir dienos, saulės ir lietaus, muzikos ir tylos, taip ir motinystė teikia mums ir begalinį džiaugsmą, ir gyvenimo trapumo suvokimą, ir naują savęs supratimą, ir liūdesį dėl bėgančio laiko. Ši jausmų, minčių, patyrimų gama kuria gyvenimo simfoniją.

IŠNAŠA

Kaip išjausti liūdesį?

  • Jei jūs patiriate sunkumą, nesuprantate, kas su jumis vyksta, visų pirma, pabandykite sau įvardinti, kas yra sunku, dėl ko liūdna, pikta, savęs už tai nekritikuodama.

  • Leiskite sau paliūdėti, su nostalgija prisiminti nerūpestingą jaunystę. Tai nereiškia, jog nesidžiaugiate atėjusiu nauju etapu ar savo vaikeliu. Tiesiog vidiniams pokyčiams reikia laiko, vidinės erdvės. Tam, kad galėtumėte pasveikinti naujus savo gyvenimo aspektus, turit atsisveikinti su tam tikrais senais, kuriems šiuo metu laikas pasitraukti.

  • Pasidalinkite savo jausmais ir mintimis su artimu žmogumi. Įvardindami savo skaudulius, mes tam tikra prasme išsivaduojame nuo jų. Kalbėdami galime pamatyti savo situacijos laikinumą, prasmingumą, reikšmingumą.

  • Bendraukite, jei turite galimybių, su kitomis moterimis, kurios galėtų priimti pokyčius, susijusius su moteriškumu, motiniškumu, ir palaikyti. Tai padės suprasti, kad nesate vieniša ir kad yra normalu būti pavargusiai, dirgliai, jausmingai, kartais nusivylusiai. Tai leis susitaikyti su savo ribotumu ir žmogiškumu.

  • Nebijokite prašyti pagalbos, ieškokite būdų, kaip patenkinti savo poreikius.

  • Jei jaučiate, jog liudesys užvaldo visą jūsų gyvenimą, pradedate vengti bendrauti, išeiti iš namų, atsiranda neaiškių baimių, sunku atlikti kasdieninius darbus, sunku užmigti arba labai anksti pabundate, sutrinka mityba – kreipkitės į specialistus.

#    Comments [0] |

kaip palaikyti darnius santykius

Ar pastebėjote, kaip dažnai šeimos susipyksta per šventes? Tai streso, įtampos ir nuovargio pasekmės. Šias šventes išvenkite ginčų ir pykčių, o ruoštis pradėkite jau dabar.

Paprašykite visų šeimos narių iš anksto sugalvoti, ko nori dovanų, taip žinosite, kad dovana trokštama, laukiama ir tinkama. Galite nutarti, kad prie dovanos pridėsite tik mažą simbolinę staigmeną. Dovanas pirkite jau dabar, kad nereiktų prakaituoti sausakimšose parduotuvėse prieš pat šventes.

Susiplanuokite receptus, kuriuos ruošite per šventes. Laikykitės dviejų pagrindinių taisyklių – maistas turi būti sveikas ir lengvai paruošiamas. Sutarkite, kad visi svečiai atsineša savo maisto, taip reiks ruošti kur kas mažiau patiekalų. Leiskite ką nors pagaminti ir vaikams bei kulinarinius sugebėjimus pademonstruoti vyrui.

Jūsų nuotaika per šventes bus geresnė, jei saikingai valgysite ir vartosite alkoholį. Tegu daugiau nei pusę šventinio stalo sudaro patiekalai iš daržovių. Desertui paruoškite tik vieną saldų patiekalą, bet patiekite didelę lėkštę vaisių.

Neskubėkite ir ruoškitės šventėms iš anksto. Mėgaukitės namų puošimu, dovanų pirkimu, valgio ruošimu. Darbus paskirstykite visiems šeimos nariams.

Kurkite savo šeimos kalėdines tradicijas. Nepamirškite, kad Kalėdos yra šeimos šventė, tad galite sukurti tokias šventės tradicijas, kurių jums bus malonu laikytis.

#    Comments [0] |
# Friday, 23 November 2012

konfliktu sprendimas

Jeigu tau kažkas pasakė: „Nori gauti į snukį?!“, ar kažką panašaus, – susimąstyk. Pasirodo, smūgio į veido sritį galima prisiprašyti visai nepiktybiniais, kaip kad pačiam gali atrodyti, veiksmais.

Jei kažkas „ant“ tavęs „raunasi“, gal pradėjai naudoti konfliktogenus (žodžiai arba veiksmai, kurie išprovokuoja ginčą ir santykių aiškinimąsi – red. past.)? Išsiaiškink, kokie tavo veiksmai ir žodžiai sukelia žmonėms norą tave primušti ar aprėkti?

Tiesioginis neigiamas požiūris: įsakymai, gąsdinimai, pastabos, kritika, kaltinimai, pajuokos, tyčiojimasis, sarkazmas.

Žeminantis požiūris: žeminantis guodimas, žeminantis pagyrimas, pastaba, juokavimas.

Gyrimasis: pakylėtas pasakojimas apie realius arba išgalvotus pasisekimus.

Etikos pažeidimai: netyčinis nepatogumų sukūrimus.

Mentoriškas požiūris: kategoriški vertinimai, nuomonės, prisirišimas ir išsakymas savo patarimų, savo požiūrio, nemalonių įvykių priminimas, moralizavimas, pamokymai.

Nesąžiningumas ir neatvirumas: informacijos slėpimas, apgavystė arba bandymas apgauti, manipuliavimas, bendravimo partnerio ignoravimas, nesisveikinimas, nekvietimas sėstis, dėmesio nerodymas, užsiėmimas kitais darbais pokalbio metu, pertraukinėjimas, atsakomybės perkėlimas ant kito žmogaus.

Regresyvus elgesys: naivūs klausimai, atsikalbinėjimas, išsisukinėjimas kitų sąskaita.

Nenorite prisišaukti nemalonumų? Tada vadovaukitės šiais psichologo patarimais:

Stenkitės neatsakyti į konfliktogenus.

Išsiaiškinkite konflikto priežastis. Jos gali būti organizacinės, asmeninės, vertybių, pasitikėjimo savimi, pavojaus asmeniniam autoritetui.

Išsiaiškinkite, konfliktas naudingas ar griaunantis. Konfliktas gali padėti išspręsti problemas, bet gali jas ir pagilinti.

Pagalvokite ar tu šioje konfliktinėje situacijoje pasiruošęs kovoti iki pabaigos, ir ar verta pradėti kovą.

Nuspręskite, kokia bus konflikto sprendimo strategija: išėjimas, suminkštinimas, jėgos naudojimas, kompromisas, konfrontacija.

Neužmirškite, konfliktas atsiranda tam tikroje situacijoje, esant, dažniausiai, skirtingiems dalyvių norams. Bet koks neapgalvotas veiksmas ar žodis gali įžiebti konfliktą. Todėl prieš ką nors sakydami ar darydami pagalvokite, ar tai nesukels konflikto.

#    Comments [0] |

kaip moterys meluoja

Moterys yra tikros „nekalto melo“ ekspertės. Ir ne todėl, kad siekia apgauti ar išduoti, o todėl, kad saugo savo sutuoktinius nuo pykčio, susierzinimo, liūdesio ar išgąsčio.

 

Pasak biologinės antropologijos mokslininkės Helenos Fisher, toks melas yra natūralus siekis apsaugoti gyvenimo partnerį, tačiau ilgainiui jis gali pridaryti daugiau žalos nei naudos.

H. Fisher sudarė 9 dažniausiai pasitaikančių moteriškų melų sąrašą. Pasak mokslininkės, žemiau išvardyti „nekalto melo“ pavyzdžiai yra pavojingi santuokai. „Vyrai greitai perpranta savo žmonas ir netrukus pastebi, kai jiems meluojama. Melas mažina pasitikėjimą santuokoje ir skatina santykių atšalimą“, – tvirtina H. Fisher.

9 dalykai, apie kuriuos geriau nemeluoti sutuoktiniui

1. „Niekada neaptarinėju mūsų asmeninio gyvenimo su draugėmis.“

Ne tik nemeluokite sutuoktiniui, kad neaptarinėjate asmeninio gyvenimo detalių su draugėmis, bet ir iš tiesų nustokite tai dariusios. Dviejų žmonių santykiai yra labai asmeniški, sudėtingi ir subtilūs. Kai aptarinėjate santykius su draugėmis, o grįžusios namo pamirštate visus rūpesčius, tiesiog bėgate nuo problemų. Toks elgesys griauna jūsų santykius, nes santuokos problemas bandote išspręsti su pašaliniais žmonėmis.

2. „Išgėriau tik vieną vyno taurę.“

Dažnai vyrai nemėgsta išgėrusių žmonų elgesio (ir atvirkščiai): apsvaigusios moterys linkusios flirtuoti arba aiškintis santykių problemas. Nebandykite apgauti sutuoktinio, jam visai nesvarbu, kiek vyno išgėrėte, jis reaguoja į jūsų elgesį. Jei atkakliai meluosite, tiesiog sukelsite nepasitikėjimą ir kritišką požiūrį, nukreiptą į jus.

3. „Su Jonu matomės tik darbe.“

Jei sutuoktiniui pavydą kelia jūsų draugystė su bendradarbiu ar kitu draugu, nemanykite, kad melas išspręs problemą. Pats faktas, kad slapta nuo sutuoktinio matotės su kitos lyties draugais, yra išdavystė.

4. „Ne aš suvalgiau tą šokolado plytelę...“

Taip meluoja moterys norėdamos pamiršti mažas savo nuodėmes, susijusias su „saldžiais nusikaltimais“. Jūsų sutuoktinis tenori, kad būtumėte laiminga, tad jei nuolatos skundžiatės dėl papildomų kilogramų, jis rūpinsis, kad nesmaližiautumėte.

5. „Aš nebebendrauju su Ona.“

Jei jūsų sutuoktiniui nepatinka viena draugių, griebiatės melo, kad jūsų draugystė vyrui neatrodytų kaip išdavystė. Sutuoktinis negali jums įsakyti, kokias drauges rinktis, o jūs negalite meluoti. Atvirai pasikalbėkite, kodėl jūsų vyrui nepatinka draugė ir kaip galėtumėte šią problemą išspręsti.

6. „Šiuos batelius įsigijau labai pigiai.“

Dažniausiai porose vienas iš sutuoktinių yra atsakingas už pinigus. Beveik visada pinigus valdo vyrai, nes jie moka taupyti, atsispirti pagundoms ir racionaliai leisti pinigus. Žmonos, kurių poreikiai didesni, o valia atsispirti pagundoms mažesnė, slapukauja ir meluoja, kad galėtų įsigyti trokštamų pirkinių. Ką daryti? Nemeluoti. Kad ir ko norėtumėte, aptarkite savo norą su vyru. Jei apie norą įsigyti brangius batelius gėda net prabilti, galbūt jų pirkti nereikėtų.

7. „Buvau per daug užsiėmusi, kad nueičiau į banką.“

Pažadėjote vyrui susitvarkyti finansinius dokumentus, bet apsilankymą banke atidėliojate ne dėl laiko, o noro trūkumo. Kam meluoti? Jei ėjimas į banką neišvengiamas, tiesiog susiplanuokite ir nueikite.

8. „Seksas buvo puikus.“

Kiekvienas mylintis vyras trokšta patenkinti savo žmoną, o šios vaidina orgazmą, kad tik nereikėtų atvirai kalbėtis apie intymų gyvenimą. Atvirumo trūkumas miegamajame dažnai tampa sugriuvusių santykių priežastimi, nes melas neleidžia gyventi pilnaverčio seksualinio gyvenimo abiem partneriam.

9. „Nieko tokio, neprieštarauju.“

Sakoma, kad tokie moterų žodžiai yra apgaulinga ramybė prieš kylančią audrą. Kalbėkitės apie jums nepatinkančius dalykus iš karto, kai dar nėra susikaupusių neigiamų emocijų, ir taip išvengsite audringų barnių.

#    Comments [0] |

pasiekti moteri kuri rengiasi raudonai

Mokslininkai tvirtina išsiaiškinę, kodėl vyrams tokios patrauklios raudonais drabužiais apsirengusios moterys.

Prancūzų psichologai atliko tyrimą su 120 studentų-vaikinų nuo 18 iki 21 metų. Mokslininkai savanoriams rodė įvairių moterų nuotraukas, tarp kurių buvo ir moterų, apsirengusių raudonai. Eksperimento dalyviai turėjo iš didelio sąrašo išrinkti žodžius, geriausiai apibūdinančius nuotraukose matomas moteris. Pasirodo, dauguma vaikinų raudonai apsirengusias moteris įvardino „lengvai prieinamomis“.

Taip pat tyrimas padėjo išsiaiškinti, kokios drabužių spalvos vyrams pačios patraukliausios. Žinoma, pirmą vietą užėmė raudona spalva, antrą – balta, trečią - mėlyna. Geltonos ir žalios spalvos drabužiai vyrams yra mažiausiai patraukliausi.

Pasak tyrimą atlikusių mokslininkų, pasirinktos drabužių spalvos atskleidžia tikruosius žmogaus jausmus. Tačiau geras spalvų poveikio psichologijai išmanymas leidžia žaisti spalvomis ir taip apgauti jausmus ar aplinkinius. Pavyzdžiui, prastai nusiteikusiems žmonėms patariama rengtis ryškesnėmis spalvomis ir vengti juodų drabužių.

#    Comments [0] |
# Thursday, 22 November 2012

pasimatymu psichologija

Meti paskutinį žvilgsnį į veidrodį, pasitaisai plaukus. „Juk tai – ne pasimatymas, mes – tik draugai“, – sakai sau ir nusišypsai. Gali būti šiek tiek susivėlusi, pasakoti apie įgrisusius bendradarbius ir išgerti alaus abiem rankom apglėbusi bokalą. Tavo draugas nutrauks skundų laviną, pasistengs prajuokinti ir pasiūlys ryte važiuoti dviračiais nežinoma trasa. Pradžioje nustebsi, kad neišklausė, o po to nebeprisiminsi, kas taip labai sunervino. Gera turėti draugą.

Parašiusi straipsnio pavadinimą ėmiau ginčytis pati su savimi. Priežodis „tik“ lyg ir leidžia manyti, kad draugystė tarp vyro ir moters yra kažkas menkesnio nei romantiniai santykiai. Tačiau, kita vertus, toks pavadinimas atspindi neretai pasitaikančią situaciją, kai susipažinus su kitos lyties asmeniu „neveikia chemija“ ir vienas iš poros ar abu sutartinai pasiūlo likti „tik draugais“, t. y. susitikinėti, kartu leisti laiką, bet nesimylėti.

Ar gali vyras ir moteris būti tik draugais? Jei užduotumėte tokį klausimą atsitiktiniams praeiviams, tikėtina, kad daugelis atsakytų: „Ne.“ Klasikinio Holivudo filmo „Kai Haris sutiko Selę“ herojus ta tema turi aiškią nuomonę: seksualumas trukdo būti tik draugais. Monika iš „Draugų“ ištekėjo už Čandlerio, o Rosas pagaliau sulaukė atsako į savo meilę Reičel. Tačiau jei tų pačių praeivių gatvėje paklaustumėte, ar jie turi kitos lyties draugų, tikriausiai absoliuti dauguma atsakytų: „Taip.“ Atrodo, kad šioje situacijoje tikrovė neatitinka įsitikinimų, o vyras ir moteris gali ir neretai yra draugai. (Priežodį „tik“ šįkart praleidau, nes noriu likti ištikima savo įsitikinimams: draugystė gali būti tiek pat šventa ir intymi, kaip ir romantiški santykiai.)

Santykiai „ne pagal scenarijų“

Holivudą paminėjau ne veltui. Jeigu filme susitinka vyras ir moteris, tarp jų būtinai įsižiebia kibirkštėlės ir įsiliepsnoja romanas. Vėliau jis gali baigtis laimingai arba nelaimingai, meilė gali nugalėti kliūtis arba užgesti jų neatlaikiusi, o herojus ir herojė keliauja toliau gyvenimo keliu, kurio vienas iš pagrindinių tikslų – užmegzti romantiškus santykius su kitos lyties asmeniu.

Amerikietis rašytojas ir literatūros kritikas Williamas Deresiewiczius The New York Times rašo, kad vyro ir moters draugystės problematika susijusi su draugystės tema literatūroje, kine ir kituose pasakojamojo žanro kūriniuose. „Draugystė – tai ne romantiški santykiai. Ji neturi aiškiai išreikštos pradžios, vidurio ir pabaigos“, – taip rašytojas aiškina mūsų nesugebėjimą suprasti vyro ir moters santykių, kai jų nesieja romantiški jausmai. Ir prideda, kad žmonės linkę „seksualizuoti“ santykius, todėl visuomenei sunku priimti bet kokius artimus santykius tarp kraujo ryšiais nesusaistytų žmonių, kurių pagrindas kitoks, ar tai būtų artimi mokytojo ir mokinio, ar žygio draugų santykiai.

„Tokį ilgą laišką draugei rašai?“ – nusistebėjo mama, pamačiusi, kaip aš, dar mokinė, rašau pilną skundų laišką draugei iš kaimo. „Nepritinka!“ – dar pridėjo. Įtarių žvilgsnių susilaukia ir artima moterų draugystė, o apie artimą vyrų draugystę nė kalbėti neverta homofobiškai nusiteikusioje aplinkoje.

Standartų įkalinti

Dr. Donas O‘Meara, dirbantis Cincinačio universitete (JAV), teigia, kad vyro ir moters draugystės nepriėmimas yra pasenusių kultūrinių normų rezultatas. Iš tiesų, tradicinėje visuomenėje, kurioje vyrai dirbdavo, o moterys sėdėdavo namuose, sąlygų tokiai draugystei užsimegzti nebuvo. Tačiau su pirmąja feminizmo banga, Mary Woolstonecraft pareiškus, kad draugystė, kaip „pati tobuliausia meilės forma“, turėtų būti santuokos pagrindas, situacija ėmė keistis.

Dabar jau nieko nebestebina siekis norėti, kad sutuoktinis būtų ir mylimasis, ir draugas. Na, o moterys ir vyrai turi daugiau progų susitikti: dirbdami, užsiimdami bendrais hobiais, keliaudami. O‘Meara teigia, kad draugystė „tarp lyčių“ naudinga abiem draugams. Kadangi moterys tradiciškai auklėjamos orientuotis į santykius, o vyrai – į tarpusavio konkurenciją, draugaudamos moterys linkusios aptarti santykius, gilintis į asmenines problemas ir jas spręsti. Vyrai draugaudami linkę užsiimti bendra veikla ir aptarti pasaulio įvykius. Tiesa, tiek vyrai, tiek moterys yra labiau linkę išsipasakoti moterims draugėms, ir santykis su moterimi drauge yra intymesnis. Kita vertus, moterys, draugaudamos su vyrais, turi progą sužinoti, kaip jie mąsto, vyrai yra geri patarėjai karjeros klausimais, su jais smagu patirti nuotykių ir nerūpestingai pasijuokti. Be to, ištyrus skirtingų lyčių draugus turinčius vaikus buvo nustatyta, kad jų socialiniai įgūdžiai yra geriau išvystyti nei tik su savo lytimi bendraujančių vaikų.

Ne visai tiesi tiesa

Beje, egzistuoja nuomonė, kad anksčiau aptarti moterų ir vyrų draugavimo skirtumai atspindi tik stereotipus, o ne tikrąją situaciją. Pensilvanijos universiteto (JAV) sociologė Karen Walker atliko tyrimą, kurio metu klausė, kaip vyrai ir moterys supranta draugystę. Į abstraktų klausimą apie draugystę tiek vyrai, tiek moterys pateikė stereotipinius atsakymus: vyrai teigė, kad su draugais eina žiūrėti sporto rungtynių, išgerti alaus ir aptarti politikos, o moterys sakė draugėms patikinčios slapčiausias mintis.

Įdomu tai, kad, paklausus apie konkrečius santykius jų gyvenime, pasirodė, kad vyrai su savo draugais vyrais aptaria ne tik sportą ir politiką, bet ir santuoką, dažniau laiką leidžia ne bare, o pietaudami kartu su antrosiomis pusėmis ir nevengia klausti draugų patarimo intymiais klausimais. O moterys su draugėmis ne tik arbatėlės gerti ir santykių aptarti susitinka, bet ir kartu eina į treniruotes, lanko laisvalaikio klubus ir kitus būrelius, kuriuose jas vienija bendra veikla, o intymiausias savo paslaptis draugėms ne visada yra linkusios atskleisti.

Štai ir priėjau savo mėgstamą temą, kiek iš tiesų vyrai ir moterys yra skirtingi, o kiek tik įsivaizduoja tokie esantys? Ir kada daugiau džiaugsmo teikia skirtumų pastebėjimas, o kada svarbu būti panašiems?

O kaip dėl sekso?

Teksaso universiteto (JAV) psichologai, vadovaujami Davido M. G. Lewiso, atliko tyrimą, siekdami nustatyti, kas svarbu renkantis draugus. Įvertinę šešis pateiktus bruožus (fizinis patrauklumas, ekonominiai ištekliai, fizinis pajėgumas, šeimyniškumas, socialinis intelektas ir asmenybė) tiek vyrai, tiek moterys nurodė, kad asmenybė ir socialinis intelektas yra svarbiausi renkantis tos pačios lyties draugus. Tačiau, kalbėdami apie kitos lyties asmens pasirinkimą draugystei, vyrai daugiau dėmesio skyrė fiziniam patrauklumui, o moterys – fiziniam pajėgumui ir ekonominiams ištekliams. Stebina (o gal ir ne?), kad šios savybės yra tos pačios, kurios labai svarbios tiek vyrams, tiek moterims renkantis romantiškus partnerius.

Jeigu „tik“ draugus renkamės pagal tuos pačius kriterijus, kaip ir „daugiau“ nei draugus, galbūt iš tiesų vyrai ir moterys vieni apie kitus negali galvoti kitaip, kaip tik apie romantiškus partnerius? Mokslininkai aiškaus atsakymo nepateikia. Jis, turbūt, ir neįmanomas: kaip nustatyti, kurios mūsų nuostatos yra tik stereotipai, o kurios – tikros? Ir ar verta?

Tiesa yra ta, kad vyrai ir moterys yra skirtingų lyčių būtybės ir seksualumas tarp jų visada įsiterpia. O‘Meara teigia, kad atvirumas yra visų santykių pagrindas, todėl jei seksualumas pradeda veikti draugystę, jį derėtų ir aptarti. Beje, tyrimai rodo, kad seksualumą kaip kliūtį dažniau vertina moterys, o vyrams kartais tai būna vienas iš draugystės privalumų. Viskonsino universiteto psichologė April Bleske-Rechek apklaususi 88 mišrias draugų poras nustatė, kad vyrai dažniau jaučia seksualinį potraukį savo moterims draugėms nei jos jiems. Na, o net 94 proc. O‘Mearos atliktos apklausos respondentų teigia, kad įmanoma įsimylėti žmogų, su kuriuo pradžioje esate „tik“ draugai. Ir net 64 proc. respondentų taip yra atsitikę.

Ne pasimatymų era

Psichologė Jessica Massa savo knygoje „Draugeliai“ (angl. The Gaggle) teigia, kad atėjo metas pakeisti požiūrį į romantiškus santykius. Pasimatymų era baigėsi, tegyvuoja ne pasimatymai! Jos nuomone, šiais laikais moteriai normalu turėti keletą vyrų draugų ir leisti su jais laiką nesitikint vakarienės prie žvakių šviesos.

„Mes nuolat sutinkame naujų žmonių ir einame į ne pasimatymus“, – rašo Massa. Nė vienas iš dalyvaujančiųjų neištaria žodžio „pasimatymas“, tačiau tokia draugystė nėra visai platoniška – egzistuoja kibirkštis, ryšys, kuris gali išsivystyti į kažką kita. Ne viena iš mūsų yra patyrusi tokį bendrumą išsišnekėjusi su konferencijoje sutiktu kolega ar apsilankiusi koncerte su brolio draugu.

Jei tokius ne pasimatymus vertinsime pagal romantiškų pasimatymų kriterijus, nuolat jaudinsimės, kad niekas nevyksta (jis neskambina kasdien, nemoka už vakarienę ir ne visą laiką nori praleisti su jumis!). Tačiau jei į tokias draugystes žiūrėsime kaip į galimybes, pamatysime, kad jų yra gana daug. Massa išskiria keletą „draugelių“ tipų, tarp kurių yra: buvęs vaikinas, su kuriuo jus sieja bendri prisiminimai ir išgyventi jausmai, nepasiekiamasis, kuris vedęs arba turi merginą, bet kas žino, kas tarp jūsų galėtų įvykti, jei aplinkybės pasikeistų, karjeros skatintojas, kuris jums padeda priimti sprendimus dėl darbo, ir kiti. Kiekvienas iš jūsų „draugelių“ potencialiai gali tapti mylimuoju, tačiau psichologė teigia sutinkanti vis daugiau moterų, kurios susieja savo gyvenimą su karjeros skatintoju, nes joms svarbu, kad vyras vertintų jų profesinius sugebėjimus.

Kai nesistengi bet kuria kaina būti pakviesta į pasimatymą ir džiaugiesi ne pasimatymais, sumažėja įtampa. Ne pasimatyme gali būti savimi, nepataikauji ir turi daugiau galimybių užmegzti autentišką ryšį. Su vyrais draugais kuriami emociniai, profesiniai, dvasiniai santykiai suteikia įvairiapusių patirčių.

Draugaukim

Straipsnyje pateikiau vienas kitam prieštaraujančių tyrimų duomenis ir nė nesirengiu jų apibendrinti. Ar gali vyras ir moteris būti draugais? Gali. Ar draugaudami vyras ir moteris galvoja apie kitokio bendravimo perspektyvą? Kartais taip, o kartais ne. Kad ir kokie būtų atsakymai į šiuos klausimus, esmės jie nekeičia. Žinoma, draugystė su priešingos lyties asmeniu neapsieina be seksualinės įtampos. Tačiau seksualumas būdingas kiekvienam, o juk kuriame santykį priimdami kitą žmogų visą, t. y. visas jo savybes. Filosofas I. Kantas draugystę apibūdina kaip „abipusės meilės maksimumą“, kur meilė ir pagarba kitam žmogui yra didesnė, palyginti su kitais santykiais. Jeigu sutinkate žmogų, kuris jums suteikia progų džiaugtis tokia meile, padėkokite likimui, kad jums taip pasisekė.

#    Comments [0] |

ka deretu zinoti moterims

Tikriausiai visos mamos susimąsto, kokios jų dukros bus suaugusios. Jos mąsto apie dalykus, kurių norėtų išmokyti savo atžalas, kad šios užaugtų savimi pasitikinčiomis moterimis, galinčiomis pasirūpinti savimi ir padėti aplinkiniams. Žemiau pateiktą sąrašą, sudarė žurnalistė Laura Hartmann, galvodama, kokių svarbiausių dalykų norėtų išmokyti savo dukrą.

1. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, jog ji neprivalo būti tobula.

Noriu, kad mano dukra mokėtų pripažinti savo klaidas, atsiprašyti ir iš jų pasimokyti.

2. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų kaip valgyti sveikai.

Tikiuosi, kad mano dukra mokės mėgautis geros kokybės maistu. Tada jai nereikės papildomų pastangų, kad būtų sveika, graži ir laiminga.

3. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų kaip išlikti jaunatviškai.

Tikiuosi mano dukra niekada nesurimtės. Visada juoksis, kvailios ir žais, kaip tai daro dabar.

4. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, jog ji išskirtinė.

Nenoriu, kad mano dukra lygintų save su kitais žmonėmis. Trokštu, kad ji suprastų, jog yra išskirtinė.

5. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, ką jai patinka daryti ir iš to užsidirbtų gyvenimui.

Laimingo gyvenimo paslaptis yra mylimas darbas.

6. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų kaip sukurti išskirtinį stilių.

Norėčiau, kad mano dukra būtų viena tų moterų, kurių stilius įkvėpia kitus, o ne priklausytų grupei vienodai besirengiančių stileivų.

7. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, kaip svarbu pasitikėti savimi.

Noriu, kad mano dukra pasitikėtų savimi, nes jai bus lengva pasiekti užsibrėžtų tikslų.

8. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, kaip svarbu mylėti savo kūną.

Man prireikė viso gyvenimo, kad išmokčiau mylėti savo kūną. Norėčiau, kad mano dukra to išmoktų kuo greičiau, nes tada jos gyvenimas bus laimingesnis ir paprastesnis.

9. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, kaip mylėti kitus žmones.

Noriu, kad mano dukra mylėtų žmones ir pasaulį, kuriame gyvena. Noriu, kad ji būtų mylinti, supratinga ir rūpestinga savo būsimai šeimai.

10. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, jog negali gauti visko ko nori.

Nors suvokimas, kad negali turėti visko ko nori, yra vienas didžiausių gyvenimo nusivylimų, mano dukrai bus naudinga pajusti jį kuo greičiau ir gauti šią pamoką, kuri palengvins jos gyvenimą.

11. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, kaip svarbu būti ryžtingai.

Tikiuosi, kad ir ko imtųsi mano dukra ateityje, ji niekada nebijos išbandyti naujų galimybių, neišsigąs sunkumų ir ryžtingai sieks užsibrėžtų tikslų.

12. Norėčiau, kad suaugusi mano dukra žinotų, jog aš visada ją mylėsiu.

Kartais vaikų pasirinkimai liūdina arba nuvilia tėvus, bet nepaisant to, tėvai visada mylės savo vaikus. Noriu, kad mano dukra visada būti nuoširdi su manimi, nes aš ją mylėsiu, kad ir kas nutiktų.

#    Comments [0] |

kaip uzdirbti daugiau

Kornelio universiteto mokslininkai tyrinėjo skirtingų socialinių grupių uždarbį ir išsiaiškino, kad motinų atlyginimai yra kur kas mažesni nei moterų be vaikų arba vyrų. Paaiškėjo, kad daugiausiai uždirba vedę vyrai.

Tyrimas parodė, kad daugiausiai uždirba vedę vyrai, kurių atlyginimas yra kur kas didesnis nei viengungių, neįsipareigojusių vyrų ar moterų. JAV vedę vyrai nuo 18 iki 64 metų 2011 metais vidutiniškai uždirbo 55 958 dolerius, o moterys – 40 489 dolerius. Vieniši vyrai uždirbo 34 434 dolerius, o vienišos moterys – 32 593 dolerius.

Pasak mokslininkų, skirtumus tarp atlyginimų iš dalies lemia amžiau skirtumas, nes didelė dalis vienišų vyrų ir moterų yra jaunesni. Tačiau skirtumus tarp vyrų ir moterų atlyginimų vis dar lemia visuomenės įsitikinimas, kad vyrai privalo finansiškai išlaikyti šeimą, todėl jie turi ir uždirbti daugiau. „Nors du trečdaliai šiuolaikinių moterų kartu su vyrais išlaiko šeimą, jos uždirba mažiau vien dėl socialinių normų, pagal kurias, vyrai yra šeimos maitintojai“, – teigia Sarah Jane Glynn, mokslininkė, dalyvavusi tyrime. Ji taip pat pastebi, kad būtent dėl šios priežasties vedusių vyrų atlyginimas yra kur kas didesnis už vienišų vyrų ar ištekėjusių moterų.

Dar viena priežastis, kodėl vedusių vyrų atlyginimai didesni, pasak mokslininkų, kad šie rečiau veda, jei jų atlyginimas nesiekia mažiausiai vidutinio šalies atlyginimo. Mažiau uždirbantys vyrai atidėlioja vestuves, kol neuždirba pakankamai, arba lieka vienišiais. Tam įtakos turi ir moterų pasirinkimas, kurioms parankiau rinktis daugiau uždirbantį gyvenimo partnerį, galėsiantį išlaikyti šeimą.

Mokslininkai pastebi, kad per pastaruosius 30 metų vyrų ir moterų uždarbio skirtumas žymiai sumažėjo ir tikimasi, kad per artimiausią dešimtmetį skirtumas iš viso išnyks.

#    Comments [0] |

kaip suruosti pasimatyma

Ketinate eiti į pasimatymą su menkai pažįstamu žmogumi ir norite išvengti nejaukios tylos? Pasiruoškite keletą klausimų iš anksto. Siūlome 15 idėjų įdomiems ir netradiciniams klausimams.

1. Kokių stebuklingų galių norėtum turėti?

2. Koks buvo tavo mėgstamiausias žaislas vaikystėje?

3. Kokią geriausią dovaną esi gavęs/gavusi?

4. Koks gėdingiausias įvykis tau yra nutikęs mokykloje?

5. Jei galėtum pasirinkti tik vieną daiktą iš savo namų, kas jis būtų?

6. Kur labiausiai norėtum nukeliauti?

7. Kai buvai mažas, kuo svajojai tapti suaugęs/suaugusi?

8. Kokia mėgstamiausia tavo knyga, filmas, muzikos grupė?

9. Kokį blogiausią darbą esi dirbęs/dirbusi?

10. Kokį geriausią patarimą esi gavęs/gavusi?

11. Kai buvai vaikas, kokia buvo tavo didžiausia svajonė?

12. Jei galėtum gyventi bet kokiame pasaulio kampelyje, kokią šalį pasirinktum?

13. Koks buvo tavo pats geriausias gimtadienis?

14. Ką esi padaręs/padariusi gyvenime drąsiausio?

15. Koks laimingiausias dalykas tau yra nutikęs?

#    Comments [0] |
# Saturday, 17 November 2012

kaip nesipykti o susipykus

Norėtumėte pasinaudoti santykių terapeutų patarimu ir pyktis su antrąja puse pozityviai: pagarbiai, nepakėlus balso atrasti kompromisą net sudėtingiausioms problemoms ir iš kiekvieno ginčo gauti naudingų pamokų santykiams. Tačiau visos pastangos veltui, nes vos tik kilus ginčui įsiplieskia tikras žodžių karas, o visi geri norai lieka pamiršti.

Ką daryti? Griebkitės šios gudrybės: nepamirškite šio 10 dalykų sąrašo net ir per siaubingiausius ginčus su mylimu žmogumi, kad vėliau netektų gailėtis.

1. Prieš jus stovi jūsų didžioji gyvenimo meilė, kuriai norite išsaugoti gražiausius jausmus ir po barnio.

2. Pinigai nėra svarbesni už santuoką.

3. Prieš jus stovintis žmogus susiejo su jumis savo gyvenimą, trokšdamas būti kartu amžinai. Šiuolaikiniame pasaulyje, kai viskas laikina ir lengvai pakeičiama, toks apsisprendimas yra nepaprastai iškalbingas.

4. Kantrybė yra didžiausia jūsų vertybė.

5. Jūsų santuokinis gyvenimas bus nuostabus, jei jam leisite tokiu būti. Stenkitės kiekvieną akimirką ir būsite laimingi.

6. Kai mąstote apie savo partnerį, prisiminkite 10 puikių jo savybių ir tik vieną, kuri jus erzina.

7. Niekam nerūpi jūsų santuoka, išskyrus judu.

8. Gyvenimas su mylimu žmogumi neturi būti lengvas. Suaukite pagaliau ir susitaikykite, kad būna audringų dienų, bet po audros visada nušvinta saulė.

9. Jaučiatės nesuprasti? Vadinasi, nepasakote partneriui tiesiai, ko norite ir tikitės.

10. Prisiminkite, kaip įsimylėjote. Nepamirškite, kad įsimylėjėliais reikia išlikti visą gyvenimą.

#    Comments [0] |

kaip patirti orgazma moterei

„Dabartinės Lietuvos moterys nebebijo kalbėti apie tai, kad nepatiria orgazmo. Tai svarbus pokytis, įvykęs per 20 metų mūsų šalyje. Moterys jau žino, kad orgazmas priklauso joms ir kartais to atkakliai reikalauja iš partnerio“, – sako individualios psichologijos analitikas, seksologas Viktoras Šapurovas. Jo teigimu, apie trečdalis moterų dėl įvairių priežasčių Lietuvoje nepatiria orgazmo.

Anorgazmija (orgazmo nebuvimas), orgazmo „netinkama“ vieta, vaginizmas (makšties nesąmoningas spazmas, trukdantis įvykti aktui), dingęs noras mylėtis – tai pagrindinės problemos, dėl kurių moterys kreipiasi į seksopatologus.

V. Šapurovo teigimu, vienas iš pagrindinių lytinio gyvenimo sutrikimo priežasčių moterys nurodo savo kūno ir psichikos problemas, netinkamą partnerio elgesį, nepakankamą sekso technikos žinojimą.

„Ką kaltina moteris, dažniausiai priklauso nuo jos asmenybės savybių. Linkusios į depresiją paprastai kaltina save, linkusios neprisiimti atsakomybės už savo veiksmus suverčia kaltę partneriui“, – pasakoja V. Šapurovas. Jis pastebi, kad iki 10-20 proc. moterų nepatiria orgazmo dėl savo įsitikinimų ar tikėjimo.

Seksologai dailiosios lyties atstovių nesugebėjimą patirti orgazmo laiko svarbiausia moterų lytinio gyvenimo problema. Neseniai Lietuvos knygynuose pasirodžiusioje knygoje „4 valandos kūnui“ pateikiami įvairūs praktiniai patarimai ir netradiciniai metodai, kurie galėtų pagerinti moterų seksualinį gyvenimą. Per pirmąsias dešimt pardavimo dienų knyga JAV tapo bestseleriu, Lietuvoje ją išvertė ir išleido leidykla „Eugrimas“.

„Joks vyras negali tau suteikti orgazmo. Jis gali tik padėti tau pačiai jį pasiekti“, – rašo knygos autorius Timothy Ferriss. Jis konsultavosi su moterų ejakuliacijos specialistėmis ir net pornografinių filmų žvaigždėmis, kurios pateikė išsamius patarimus, kaip moterims patirti orgazmą.

35-erių T. Ferriss moterų seksualinio gyvenimo pagerinimui knygos autorius 600 puslapių knygoje skiria net du skyrius. Viename iš skyrių „4 valandos kūnui“ knygos autorius kalbasi su pripažinta pornografinių filmų žvaigžde Nina, kuri iš savo patirties pateikia patarimus, kaip kiekvienai moteriai būti laimingai lovoje.

„Pirmiausia, moteris turi ramiai pasimasturbuoti – sako Nina. – Jeigu ji reguliariai nesimasturbuoja, ji bus mažiau jautri mergina ir jums suteiks daugiau vargo nei ji yra verta. Nebent jums patinka būti lovos meistru. Ji turi bent jau prieiti prie starto linijos ir ramiai pasišnekučiuoti su joje slypinčiu orgazmu.“

Be patarimų apie seksualinį gyvenimą greitų pokyčių vadovu pakrikštytoje knygoje „4 valandos kūnui“ T. Ferriss, atlikęs šimtus eksperimentų, pateikia praktinius patarimus, kaip atsikratyti antsvorio, kūno riebalų pertekliaus, pagerinti miego kokybę.

#    Comments [0] |
# Friday, 16 November 2012

kaip vyrai vertina moteris

Moterys savo patrauklumą suvokia skirtingai, nei jį vertina vyrai. Žemiau pateiktame sąraše rasite 8 vyrams patraukliausius moters bruožus.

1. Akys

Kuo natūralesnės akys, tuo vyrams jos patrauklesnės. Pamirškite akių tušą, pieštuką, šešėlius, blizgučius ir dirbtines blakstienas, apklausos rodo, kad vyrams ryškus akių makiažas yra nepatrauklus.

2. Strazdanos

Daugelis moterų strazdanas slepia, bet vyrams jos yra vienas iš patraukliausių moterų bruožų.

3. Apnuoginti pečiai

Manėte, kad didelė iškirptė ir trumpas sijonas sulaukia didžiausio vyro dėmesio? Apklausos rodo, kad vyrams daug patrauklesni apnuoginti moters pečiai.

4. Pasitikėjimas savimi

Šis charakterio bruožas yra vienas patraukliausių, tik nepainiokite sveiko pasitikėjimo savimi su arogancija ir egoizmu.

5. Lūpos

Jei būtų vyrų valia, jie leistų kosmetiką naudoti tik lūpoms, kad jos būtų ryškios ir raudonos.

6. Humoro jausmas

Ne tik moterys vertina humoro jausmą, vyrams taip pat svarbu, kad moterys mokėtų juos prajuokinti.

7. Apvalios kūno formos

Nors moterys sekina save dietomis ir lieja prakaitą sporto salėse, kad būtų kuo lieknesnės ir panašesnės į modelius,, vyrams kur kas patrauklesnės tos moterys, kurios didžiuojasi apvaliomis kūno formomis.

8. Šypsena

Šypsena yra pats svarbiausias moters papuošalas ir pats patraukliausias vyrams.

#    Comments [0] |

kaip pataisyti santykius

Socialinių mokslų profesorė Sherry Turkle iš Masačūsetso universiteto naujoje knygoje „Alone Together: Why We Expext More From Technology and Less from Each Other“ teigia, kad iškilus sunkumams, šiuolaikiniai žmonės kreipiasi ne į artimuosius, o mintis bando nukreipti šiuolaikinėmis technologijomis.

Pasak Sherry Turkle, dauguma šiuolaikinių žmonių, kiekvieną dieną besinaudojančių mobiliaisiais telefonais ir kompiuteriais, kenčia nuo emocinės priklausomybės skaitmeniniams prietaisams. Ši priklausomybė tiesiogiai veikia jų santykius su artimaisiais. Santykiai šeimoje patiria krizę, nes šeimos nariai atitolsta vienas nuo kito. Susidūrę su sunkumais šiuolaikiniai žmonės ieško nusiraminimo virtualiame pasaulyje, užuot bendravę, išsipasakoję, diskutavę su artimaisiais.

Sh. Turkle mano, kad vienas žalingiausių įpročių šeimų santykiams yra mobilieji telefonai ir kompiuteriai prie stalo. Daugumoje šeimų įprasta, kad nariai naudojasi mobiliaisiais telefonais pusryčiaudami, pietaudami ar vakarieniaudami. Profesorė siūlo veiksmingą vaistą nuo santykių krizės poroms, tėvams ir vaikams: krepšys, kuriame atsiduria visų šeimos narių išjungti telefonai ir kita elektroninė įranga prieš sėdant kartu prie stalo. Sh. Turkle tikina, nors jos patarimas paprastas, bet tikrai veiksmingas.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 14 November 2012

kokie draugai kenkia santykiams

Draugai ne tik padeda santykiams, bet ir gali kenkti. Sužinokite, kokių draugų reikėtų saugotis.

Buvusio vaikino mama

Jei gerai sutarėte su buvusio vaikino mama ir nusprendėte tapti draugėmis, tai dar nereiškia, kad ji iš tiesų gali būti patikima draugė, kai kalba pasisuka apie jūsų santykius su nauju vaikinu. Kiekvieno sūnaus motina nori gero savo vaikui ir padarys viską, kad to pasiektų. Ji visada bus geresnė savo sūnaus, o ne jūsų draugė.

Draugė, pasisakanti prieš vedybas

Tokia draugė neturi vaikino ir nenori jo susirasti. Ji pasisako prieš vedybas ir šeimą, todėl po jūsų vestuvių, į jūsų santykius žiūri skeptiškai. Draugė niekada jums nepataria ir neišklauso, bet negaili negatyvių komentarų apie vyrus ir nevengia priminti naujausių skyrybų statistikos duomenų.

Draugė, skatinanti kuo greičiau susilaukti vaikų

Tokios draugės dažniausiai pačios turi mažiausiai du vaikus, yra pervargusios ir skundžiasi santuokos problemomis, bet drauges vis tiek įkalbinėja kuo skubiau susilaukti vaikų. Jos nuolat domisi, kada ir kiek vaikų planuojate bei nusivilia išgirdusios, kad šeimos pagausėjimas dar nesuplanuotas. Vaikų gimimas visam laikui pakeičia poros gyvenimą, tad tik ji turėtų neskatinama aplinkinių apsispręsti, kada nori susilaukti atžalų.

Mokyklos laikų meilė

Nors laikų mokyklos meilė praeityje, bet išgirdus jo balsą vis dar pajuntate virpuliukus. Nemanykite, kad jūsų partneris toks nepastabus, kad nepamatytų keisto jūsų elgesio, kai susitinkate su mokyklos laikų meile. Nesudarykite nereikalingo pagrindo nepasitikėjimui ir pavydui.

Vakarėlių liūtė

Ji linksma studentavimo laikų draugė, kuri nuolatos kviečia į vakarėlius, linksminasi iki ryto ir nevengia vyrų dėmesio. Nors su tokia drauge galima smagiai pasilinksminti, dažnai ryte tenka prisiminti gėdingas nuodėmes ir teisintis prieš partnerį. Taip pat dažnai pasitaiko, kad vakarėlių liūtės linksmybių įkarštyje pradeda domėtis ne laisvais vyrais, o jūsų partneriu...

#    Comments [0] |

ar gali jis buti istikimas

Ar gali vyras, kuris jau sykį išdavė jį mylinčią moterį, būti ištikimas ateityje? Dažniausiai ne, įsitikinę psichologai. Viską nulemia tai, su kokio tipo vyru susidūrėte. Mat kai kurie vyrai tai daro ir darys nuolat – jiems reikia nuklysti į šalį, kad galėtų kompensuoti savo menkavertiškumo kompleksą.

Vokiečių psichologas ir knygų autorius Wolfgangas Krügeris pataria moterims neprasidėti su tam tikrų tipų vyrais. Bėkite tolyn, jei tai:

· Narcizas, kuris siekia savo vertės patvirtinimo

Naujas partneris paliko savo draugę dėl jūsų. Ar tai reiškia, kad jis kada nors pasielgs su jumis taip pat kaip su buvusia drauge? Taip, jeigu jis priklauso narcizų tipui. Neištikimybės priežasties tokiu atveju reikia ieškoti ne nesėkminguose santykiuose, o asmeniniame vyro nepasitenkinime savimi arba jo darbinėse nesėkmėse. Didelė tikimybė, kad save įsimylėjęs vyras nuolat ieškos naujų partnerių ar papildomų nuotykių.

· Nesugebantis prisirišti vyras

Toks pat likimas gresia moterims, kurios susipažįsta su vyrais, paniškai bijančiais užmegzti glaudžius ryšius. Paprastai tokie vyrai savo vaikystėje būna išgyvenę skausmingas netektis ar išsiskyrimus, kurių taip ir nesugebėjo įveikti. Meilę jie laiko priklausomybe. Po kurio laiko toks vyras atsiriboja nuo partnerės ir susiranda naują moterį.

Kaip atpažinti narcizą?

Atidžiai stebėdamos ir įsigilindamos greitai atpažinsite, kad vyras yra įsimylėjęs save arba nesugeba prisirišti prie moters.

„Paskui narcizą moteriai visada tenka lakstyti pačiai. Jis niekada nepaskambins, neieškos ir visada kalbės tik apie save, – aiškina Wolgangas Krügeris. – Jei vis tiek stengsitės užmegzti su juo glaudžius santykius, pastebėsite, kad jis vengia per didelio artumo. Jis niekada nekurs bendrų ateities planų, nenorės supažindinti moters su savo draugais ar šeima.“

· Sekso maniakas, nuolat ieškantis lytinio pasitenkinimo

Jei vyras nuolat ieško ryšių su moterimis, už to gali slypėti rimtas sutrikimas. Gydytojai tokiais atvejais kalba apie hiperseksualumą arba sekso maniją. Šalia dažnų lytinių santykių su įvairiomis moterimis tokiam tipui būdinga tai, kad jis reguliariai žiūri pornografinius filmus, naršo po sekso portalus ir onanizuojasi. Tokią problemą išspręsti gali tik medikai.

#    Comments [0] |

ka zinom apie vyrus?

Skubate ištekėti, bet ar tikrai viską žinote apie vyrus? Žurnalistė Julie Miller sudarė 7 dalykų sąrašą, kuriuos kiekviena moteris turėtų žinoti apie vedusius vyrus dar prieš vestuves.

1. Vyrai mano, kad jų žmonos išleidžia per daug pinigų. Ir taip jie mano ne tik, kai įsigyjate brangių drabužių, bet ir kai grįžtate iš parduotuvės su pieno pakeliu rankoje. Kartais vyrai elgiasi kaip prabudę iš 30 metų komos ir piktinasi kainomis, lyg jas būtų nustačiusios jų žmonos.

2. Vyrams niekada negana meilės. Vyrauja klaidinga nuomonė, kad tik moterims reikia šilumos, meilės ir švelnumo, bet to paties nori ir vyrai. Po vaiko gimimo daugelio moterų libido sumažėja, bet tik ne vyrų...

3. Po vestuvių žmonoms tenka domėtis dalykais, kurie joms kelia nuobodulį, bet patinka jų vyrams. Sportas, politika, mechanika, fizika, inžinerija, kovos menai, veiksmo trileriai... Tai tik keli pavyzdžiai.

4. Jūsų vyras bus vienintelis žmogus, kuris žinos, kokie žodžiai jus labiausiai erzina, pykdo ir skaudina. Per barnius jis būtinai juos pasakys.

5. Vyrai nuolatos palieka nešvarių drabužių krūvas ir jų neįmanoma perauklėti.

6. Vyrai nemėgsta barnių ir ginčų, todėl išsiaiškinti santykių problemas pasidaro neįtikėtinai sudėtinga.

7. Vyrai tampa geresni, supratingesni ir kantresni savo žmonoms su amžiumi.

#    Comments [0] |
# Monday, 12 November 2012

kaip uzkariauti moteri

Jei norite užkariauti moters širdį, pirmiausia reikės pelnyti jos pagarbą.

Gerbkite save

Sunku gerbti žmogų, kuris negerbia savęs, o moterys, pasižyminčios aukštu emociniu intelektu, net po trumpo pokalbio jaučia, ar vyras pasitiki savimi. Koks geriausias būdas pasitikėti savimi? Priimti save tokį, koks esate. Nelyginkite savęs su aplinkiniais, nepavydėkite ir nesistenkite jiems prilygti. Atraskite savo privalumus ir skirkite jiems didžiausią dėmesį bei stenkitės juos demonstruoti aplinkiniams.

Duokite tiek, kiek norite gauti

Moterų pagarbą pelnyti sunkiau nei vyrų. Jos jautresnės ir reiklesnės: žmogaus, norinčio jų pagarbos, žodžiai ir veiksmai turi sutapti. Slaptų tikslų neturinti moteris elgiasi taip, kaip elgiamasi su ja. Vadinasi, negalite tikėtis dailiosios lyties atstovės pagarbos, jei nepagarbiai elgiatės su ja. Moterys mėgsta atidumą ir džentelmenišką elgesį, tad mandagus pasisveikinimas, durų atidarymas ir pagalbos siūlymas visada sulauks palankumo.

Atsipalaiduokite

Viena iš dažniausių priežasčių, kodėl kai kurie vyrai ir vaikinai nesulaukia moterų dėmesio – jie per daug įsitempę. Paklauskite patinkančios moters, kokie jos pomėgiai ir nuomonė įvairiais aktualiais klausimais. Sulauksite nuoširdaus atsakymo, kuris padės nuvyti jūsų įtampą ir susivaržymą.

Nepraraskite geros nuotaikos

Viena patraukliausių vyrų savybių moterims – puikus humoro jausmas ir gera nuotaika. Jei sugebėsite prajuokinti moterį, pelnyti jos pagarbą bus visai nesudėtinga.

#    Comments [0] |

apie pinigus

Naujas ne pelno siekiančios organizacijos „AARP“ tyrimas rodo, kad partnerių melas apie pinigus yra daug dažnesnis, nei daugelis manome.

Tyrimas parodė, kad jaunos poros nuo 18 iki 49 metų dažniau slepia savo finansinę padėtį, nei vyresnės. 7 proc. susituokusių žmonių nuo 18 iki 49 metų teigė turintys slaptas sąskaitas banke kaip ir 4 proc. vyresnių nei 50 metų. Tačiau šie rezultatai gali būti nenuoširdūs, nes net 20 proc. 18-49 metų žmonių neigė žinantys, kad jų artimieji, draugai ir pažįstami turi slaptas sąskaitas banke, apie kurias nieko nežino jų sutuoktiniai. Tą patį pripažino 11 proc. vyresnių nei 50 metų respondentų.

Tyrimas parodė, kad net trečdalis žmonių yra nuslėpę didelės vertės pirkinius nuo savo sutuoktinių, 8 proc. nuolat skolina pinigus be partnerio žinios, 6 proc. turi skolų ir 6 proc. naudojasi kreditine paslapčia nuo sutuoktinio. Tokie rezultatai nustebino jo rengėjus, nes manyta, kad sutuoktiniai vienas kitam apie pinigus meluoja rečiau. Dr. Taffy's Wagneris sako: „Porose pinigus dažniausiai valdo tik vienas iš partnerių ir tuo pasinaudoja. Net trečdalis žmonių yra nuslėpę didelės vertės pirkinius nuo savo sutuoktinių. Vadinasi, meluoti dėl pinigų gyvenimo partneriui yra įprasta.“

#    Comments [0] |
# Thursday, 08 November 2012

kaip suprasti vyrus

Norite kuo geriau pažinti naują vaikiną, kad žinotumėte, ko galite tikėtis iš jo ir jūsų santykių? Atidžiau pažvelkite į jo praeitį.

Ištikimų ir ilgalaikių santykių mėgėjas

Jo buvusių merginų sąrašas trumpas, o santykiai truko ne vienerius metus. Jis visada buvo ištikimas ir vertina ilgalaikius bei stabilius santykius. Jei nenorite įsipareigoti, šis partneris – ne jums, bet jei ieškote rimtų santykių, galite drąsiai tokiu vaikinu pasitikėti.

Vaikinas, patyręs neištikimybę

Nors šį vaikiną apgavo jo buvusi mergina, jis nepasitikės ir jumis. Šis vaikinas atidžiai jus stebės ir bijos įsipareigoti, saugodamasis nuo dar vieno nusivylimo.

Naujokas

Šis vaikinas dar niekada neturėjo rimtų santykių, todėl mano, kad tai tėra smagus žaidimas, nereikalaujantis pastangų. Jis gali rimtai išsigąsti susidūręs su pirmaisiais sunkumais ir tikrai neskubės įsipareigoti.

Žinomas žaidėjas

Jis turėjo daug merginų, bet visi santykiai buvo trumpalaikiai. Jis gražus, žavingas ir kviečia jus į puikius restoranus, bet nepasakoja apie savo jausmus ir vengia kalbėti apie ateities planus. Jo skambučio galite nesulaukti ir savaitę, o pasimatymus jis paskirs tik tada, kai jam bus patogu. Tokio vaikino širdį užkariauti sunku, o gal net neįmanoma.

Vaikinas, apgavęs buvusią merginą

Šis vaikinas neapgaudinės tik tada, jei neištikimybė tapo jam skaudžia pamoka ir dėl savo veiksmų jis nuoširdžiai gailisi. Jei neištikimybė jam tebuvo tik žaidimas ar visai nereikšmingas įvykis, tikriausiai jis apgaus ir jus.

Dramatiškų santykių mėgėjas

Šis vaikinas susitikinėjo su išsiskiriančiomis iš minios merginomis, o jų santykius lydėjo emocijos, dramos ir skausmingi išsiskyrimai. Toks vaikinas santykius vertina kaip nuotykius, o stabilumas jam kelia nuobodulį. Jei ieškote ramių ir rimtų santykių, šis vaikinas jums netiks.

Vaikinas, kuris skyrėsi ir taikėsi su buvusia mergina

Šis vaikinas nežino ko nori. Vieną akimirką jis nori rimtų santykių, o kitą – nori likti amžinu viengungiu. Deja, tokie vaikinai retai sugeba tvirtai apsispręsti.

Vaikinas, kuris atšaukė sužadėtuves

Jis nuolatos skuba – skuba įsipareigoti ir skuba nutraukti įsipareigojimus. Tikriausiai jis ieško „tos vienintelės“, bet jo paieškos buvusioms merginoms sukėlė daug skausmo. Saugokitės, kad jis nesudaužytų jūsų širdies.

Vedęs...

Jis tikina, kad jo santykiai su žmona baigti, bet kiekvieną naktį grįžta į šeimos namus. Juo negalima pasitikėti, o jūsų santykiai neturi ateities.

#    Comments [0] |

apie seksa

Karšti meilės žaidimai yra puikiausia SPA programa visam kūnui. Beveik kiekvienas suaugęs žmogus, išskyrus retas išimtis, jau būna išbandęs seksą. Dauguma jų laiko save ekspertais sporto ant čiužinio srityje. Ar ir jūs esate vienas iš jų ir manote, jog viską žinote apie seksą? Įsitikinkite, ar tikrai.

Seksas yra svarbi žmogaus gyvenimo dalis. Jis reikalingas ne tik dėl dauginimosi. Seksas daro stiprų poveikį žmogaus savijautai.

Lytinis aktas nuslopina galvos, sprando skausmus, atpalaiduoja raumenų įtampą, nes tuo metu organizme padaugėja laimės hormonų endorfinų.

Jaudinantys meilės žaidimai padeda atsikratyti nemigos. Hormonas oksitocinas, kuris išsiskiria per orgazmą, nulemia ramų miegą. Dauguma vyrų tai žino.


Apie lytinio akto poveikį savijautai suvokė ir Brazilijos sveikatos apsaugos ministras Alexandre Padilha, pasiūlęs savo tautiečiams gerai išsikrauti lovoje: „Futbolas savaitgalį neturi būti vienintelis aktyvus brazilų užsiėmimas. Tai ne sąmojis. Kalbu rimtai. Reguliariai judėti, reiškia ir reguliariai užsiimti seksu – žinoma, su apsauga.“

Galbūt apie tai jau girdėjote. Pateiksime dar dešimt faktų apie seksą, kuriuos žino tikrai ne kiekvienas.

1. Oralinis seksas gali sukelti alerginę reakciją, nes kai kurie žmonės yra alergiški spermai.

2. Šampūno pH (rūgščių ir šarmų santykio) vertė yra lygiai tokia pat kaip spermos.

3. Orgazmo momentu stimuliuojamos tos pačios smegenų sritys kaip vartojant heroiną.

4. Sergantys Klüverio ir Bucy sindromu (taip vadinamas smegenų kaktinės ir smilkininės srities funkcijų sutrikimas) kenčia dėl nuolatinio seksualinio potraukio.

5. Rizika susižeisti užsiimant analiniu seksu yra daug kartų didesnė, nei mylintis vaginaliniu būdu. Taip pat didesnis infekcijų pavojus bei tikimybė susirgti AIDS.


6. Trakštelėjimo garsas lytinio akto metu nėra geras ženklas. Dažniausiai jis skelbia apie penio lūžį. Vyras pajunta smarkų skausmą, erekcija pasibaigia. Penis ištinsta ir pamėlsta. Operacija šiuo atveju neišvengiama.

7. 1–6 procentai pasaulio gyventojų yra erotomanai.

8. Per gilų „liežuvio“ bučinį pora apsikeičia nemažu seilių kiekiu, kuriose būna maždaug 60 mg vandens, po 0,7 mg baltymų ir riebalų, 0,4 mg druskų.


9. Infarkto rizika sumažėja 50 procentų, jei žmogus tris kartus per savaitę užsiima seksu.

10. Vienoje šokolado plytelėje yra 100 kartų daugiau kalorijų nei spermoje.

#    Comments [0] |
# Friday, 02 November 2012

kaip issaugoti meile

Nors gali atrodyti, kad visi patarimai apie meilės išsaugojimą skirti „toms nelaimingoms poroms“, iš tiesų jie skirti visoms, kad niekada netektų vadintis „nelaiminga pora“.

JAV psichoterapeutė Esther Perel teigia, kad geriausias būdas išsaugoti meilę ir aistrą santuokoje – išlaikyti sveiką atstumą, kuris suteiktų šiek tiek paslapties ir patrauklumo abiem partneriams.

Kalbos su draugais, veiksmai su partneriu

Partneriui nebūtina sakyti visko. Jei manote, kad jūsų intymiam gyvenimui pradėjo trūkti aistros, išsipasakokite ir patarimų klauskite geriausios draugės ar draugo, nes jūsų partnerį tokios kalbos gali nuliūdinti, ypač jei jis seksualiniu gyvenimu patenkintas. Partneriui nebūtina pasakoti apie visas jūsų abejones ir nusivylimus, bet jam būtina pamatyti jūsų pastangas, kad santykiai būtų geresni.

Kartais nuveikite ką nors atskirai

Pramogavimas kartu yra labai svarbus geriems santykiams, bet poroms, kurios viską daro kartu, sveika bent kartais ką nors nuveikti atskirai. Užteks kelių valandų, kad pasiilgtumėte partnerio ir išsiilgę skubėtumėte į jo glėbį.

Palaikykite ryšį per atstumą

Dieną susirašinėkite romantiškomis žinutėmis telefonu ar internetu, palikite vienas kitam linksmų raštelių netikėtose vietose ar mažų dovanėlių. Jei jūsų partneris turi išvykti į komandiruotę, miegokite naktį su jo marškinėliais ir įdėkite jam smulkmeną, kuri kelionėje primintų apie jus. Mažos ir romantiškos smulkmenos padeda palaikyti ryšį ir išsaugoti aistrą per atstumą.

Šnipinėkite partnerį

Slapta stenkitės sužinoti kuo daugiau apie savo partnerį. Pasidomėkite jo pomėgiais, dienotvarke, slaptais troškimais ir netikėtai nustebinkite. Padovanokite naujausią elektroninį įrenginį, apie kurį jis svajojo, pakvieskite į renginį, parodą ar koncertą, kurį troško aplankyti, padrąsinkite skaniais pusryčiais prieš įtemptą dieną darbe.

Kurkite neįprastas tradicijas

Pasiūlykite, kad vieną kartą per mėnesį vienas jūsų sugalvoja, ką veiksite visą dieną be partnerio žinios. Turėsite puikią galimybę atitrūkti nuo rutinos ir pagaliau nuveikti tai, ką seniai troško išbandyti vienas jūsų.

#    Comments [0] |