# Friday, 21 December 2012

pasaulio pabaiga manipuliacija silpnais

Sklandančios propagandos apie rytoj, gruodžio 21 dieną, neva įvyksiančią pasaulio pabaigą atnešė pelną verslininkams, pakeitė jautresnės psichikos žmonių gyvenimą ir gali būti, kad tapo tragiškų nusikaltimų provokacija.

Skrydžių ir aviabilietų paieškos sistemos „Skyscanner“ administratoriai pranešė, jog pastaruoju metu daugiau nei 40 proc. padidėjo aviabilietų paieškos į Pietų Prancūziją. Beje, tik į vieną pusę. Pirėnų pietvakariuose esantį miestelį Bugarachą pranašai įvardino vieta, iš kurios pasaulio pabaigos dieną laimingieji erdvėlaiviu bus išgabenti iš žemės.

Liukso klasės bunkeriai

Amerikietis verslininkas Robertas Vicino jau prieš kelerius metus pradėjo statyti bunkerius Kalifornijoje, kurie padės išlikti, kai žus pasaulis. Jie pastatyti taip, kad tris savaites būtų galima išgyventi esant potvyniui, atlaikytų 16 km atstumu įvykusį 50 megatonų atominės bombos sprogimą, 10 balų žemės drebėjimą, 10 dienų trunkantį 680 laipsnių pagal Celsijaus skalę gaisrą. Bunkeryje saugoma tiek maisto ir drabužių, kad jame būtų galima išgyventi metus, o taip pat įrengtas gama spindulių detektorius, kuris atominės bombos sprogimą gali aptikti 160 km atstumu. 2010-aisiais pradėjus įrenginėti bunkerius R.Vicino projekte buvo numatyti ir specialūs šaldikliai, kuriuose bus saugomi gyvūnų DNR. Juk gali būti, kad liukso klasės bunkerio gyventojai taps tais, kurie iš naujo apgyvendins planetą...

Graibsto lėktuvų bilietus į vieną pusę

Skrydžių ir aviabilietų paieškos sistemos „Skyscanner“ administratoriai pranešė, jog pastaruoju metu daugiau nei 40 proc. padidėjo aviabilietų paieškos į Pietų Prancūziją. Beje, tik į vieną pusę. Pirėnų pietvakariuose esantį miestelį Bugarachą pranašai įvardino vieta, iš kurios pasaulio pabaigos dieną laimingieji erdvėlaiviu bus išgabenti iš žemės. Teigiama, kad erdvėlaivis slypi 1231 m. uoloje „Pic de Bugarach“. Pasklidus šiai žiniai, tūkstančiai žmonių pradėjo plūsti į Pietų Prancūziją, todėl vietos valdžia griebėsi priemonių, kad uolą apsaugotų. Bugarachas pasaulio pabaigos dieną bus akylai stebimas pareigūnų, kadangi baiminamasi ir dėl galimų masinių savižudybių. Dar viena stebuklinga kryptis – Turkija, į kurią skrydžių paieška padidėjo 30 proc. Anot mitologijos, ant kalno įsikūręs mažas Turkijos kaimelis Sirince yra šventas, nes nuo jo viršūnės į dangų pakilo Šventoji Mergelė Marija. Tikima, kad kalnas išlaikė teigiamą energiją, kuri pasaulio pabaigos dieną žmonėms atvers koridorius į kitą kosminę erdvę.

Priemonės išlikti

Populiariausia pasaulio pabaigos preke tapo išlikimo rinkiniai, kuriuose – muilas, degtukai, virvė, konservai ir taip toliau, o rusai tokį rinkinį dar papildė kortele, kuri padės atminties praradimo atveju... Nekalbant apie per pasaulio pabaigą padėsiančių išgyventi patarimų knygų pardavimus ar naujienas šia tema skelbiančių interneto portalų ir forumų lankomumą, atsirado poreikis ir apsilankyti sveikatos įstaigose, kur mokoma suteikti pirmąją pagalbą. Pasaulio pabaigos temos įkvėpti verslininkai Prancūzijoje pradėjo pardavinėti netgi „Išgyvenusiųjų“ vyną. Tuo metu kanalas „National Geographic“ per 15 gyvavimo metų sumušė visus reitingų rekordus, kai pradėjo kurti šou apie pasaulio pabaigą ir jai besiruošiančius asmenis.

Amerikietis verslininkas Robertas Vicino jau prieš kelerius metus pradėjo statyti bunkerius Kalifornijoje, kurie padės išlikti, kai žus pasaulis. Bunkeryje saugoma tiek maisto ir drabužių, kad jame būtų galima išgyventi metus.

Tragedijos

Įtariama, kad pasaulio pabaigos propaganda galėjo būti ir viena priežasčių, lėmusių tragediją Amerikos mokykloje. Pranešama, kad Konektikuto valstijoje 20 vaikų ir 6 darbuotojus iššaudžiusio ir galiausiai nusišovusio dvidešimtmečio Adamo Lanzos motina Nancy Lanza, kuri pirmoji mirė nuo sūnaus kulkų, paranojiškai bijojo pasaulio pabaigos ir jai ruošėsi savo dideliame name kaupdama maisto atsargas.

Pasaulį apskriejo tragiškos naujienos, kai nestabilios psichikos žmonės pasaulio pabaigas pradėjo kurti anksčiau, nei ji ateis. Praėjusią savaitę vienoje Kinijos mokykloje vyras peiliu sužeidė 23 vaikus. Guangšano apygardos administracijos pranešime teigiama, kad vyro psichinė būklė vertinama, tačiau pradiniai tyrimai atskleidė, kad užpuolėją šiam žingsniui pastūmėjo informacija apie artėjančią pasaulio pabaigą. Kaip įtariama, pasaulio pabaigos propaganda galėjo būti ir viena priežasčių, lėmusių tragediją Amerikos mokykloje. Pranešama, kad Konektikuto valstijoje 20 vaikų ir 6 darbuotojus iššaudžiusio ir galiausiai nusišovusio dvidešimtmečio Adamo Lanzos motina Nancy Lanza, kuri pirmoji mirė nuo sūnaus kulkų, paranojiškai bijojo pasaulio pabaigos ir jai ruošėsi savo dideliame name kaupdama maisto atsargas. Kas iš tiesų sukėlė tragediją aiškinamasi, tačiau ekspertai linkę manyti, kad dominuoja visuma: nuo vaikystės psichiką veikianti socialinė izoliacija, psichikos problemos, auklėjimas ir kt. Panaši nelaimė vos neatsitiko Urugvajuje, kai aštuoniolikmetis šį žudynių scenarijų bandė pakartoti ligoninėje.

Pasaulio pabaiga tapo kultu

Psichologai sako, kad pasaulio pabaigos fenomenas visuomenei padeda priešintis universaliai mirties baimei - kad nebūtų taip baisu, lengviau patikėti masine baigtimi. Panašiai aiškinamas ir tikėjimas pomirtiniu gyvenimu – tai viltis, kad ir po mirties egzistavimas tęsis. Turbūt todėl masės perka vienos krypties lėktuvų bilietus į Pietų Prancūziją, iš kur 21 dieną erdvėlaiviu bus išgabenti iš žemės. Be to, jautriems žmonėms būdinga užsikrėsti visuotine panika ir save stiprinti randant bendraminčių. Psichologai pastebi, jog nors ir visais laikais buvo pranašaujamos pasaulio pabaigos, daugiausia jų - ekonominių krizių metu, kai žmonės labiau pažeidžiami ir nesaugūs. Pavojai ir nežinomybė – vienos aktualiausių temų visuomenėje, tai susiję su savisauga ir išlikimu.

Psichologai akcentuoja, kad kalbos apie pasaulio pabaigą neduoda nieko gero, nes sukelia įtampą, kuri gali sužaloti psichiką. Pabrėžiama, jog tai ypač veikia vaikus ir paauglius, kurie negali suprasti visos informacijos, todėl trūkumus užpildo vaizduote. Amerikiečių psichologas ir žurnalo „Psychology Today“ redaktorius dr. Robertas Epsteinas sako: „Vienas iš dešimties amerikiečių tiki Majų mitu ir vienas iš dešimties būtinai imasi drastiškų priemonių. Majų pranašystė juos paperka, nes tai atitinka jau esamas tendencijas.“

Tuo metu NASA astronautas teigia mažiausiai kartą per savaitę gaunantis laišką, kuriame net vienuolikmečiai svarsto apie savižudybę, nes artėja pasaulio pabaiga.

--------------------------------------------------------------------------------

Komentaras:

Asmenybės psichologijos istorijoje ir psichopatologijų srityse specializavęsis Pensilvanijos universiteto profesorius dr. Peteris Behrensas:

- Masinis pasiruošimas pasaulio pabaigai turi visas kulto modelio dalis. Žiūrint iš psichologinės perspektyvos, ruošimasis pasaulio pabaigai yra verslas. Tiek daug laiko žmonės praleidžia apie tai skaitydami, gilindamiesi. Šitie pasiruošimai yra ne kas kita, o bandymas manipuliuoti tomis žmonių silpnybėmis, kurių jie patys suvaldyti negali. Tai egoistiškas ir savanaudiškas manipuliavimas.

Galima išskirti žmonių tipus, į kuriuos nusitaikę pasaulio pabaigos mitus perkuriantys ir kultu verčiantys asmenys. Jautriausiai į tokio pobūdžio pranešimus reaguoja vieniši arba išskirtinėmis charakterio savybėmis pasižymintys žmonės, taip pat tie, kurie nesugeba suprasti ir atsirinkti prieštaringos informacijos. Jautriems žmonėms įskiepijama: „Mūsų protas valdo jūsų patiklumą“, tačiau pasiduodantys įtakai asmenys to nesupranta. Kasdienybėje jie randa „ženklų“ ir „įrodymų“, kurie sustiprina tikėjimą, kad būtent tai yra teisingas kelias.

Į kultą įtraukti žmonės nuolat jaučia savotišką kančią arba įtampą. Iliuzijų užvaldytais asmenimis manipuliuojama, o tolesni veiksmai priklausys nuo to, kur toli kultas ves.

#    Comments [0] |

meile pagal kvapa

Vis nesiseka meilėje? Tikriausiai per mažai uostote! Mat nosis gali nurodyti kelią link svajonių partnerio. Svarbiausia išmokti ja pasikliauti!

Kvapų tyrinėtojai nustatė, kad uoslė daro lemiamą įtaką pasirenkant partnerį. Vokiečių profesorius Hannsas Hattas iš Bochumo universiteto aiškina, kodėl vienišiai turėtų leistis ieškoti antrosios pusės savo nosies vedami.

Kodėl uoslė ir kvapai tokie svarbūs, ieškant tinkamo partnerio?

Kvapai yra stimuliuojantys dirgikliai, kurie daro mums lemiamą įtaką, pasirenkant partnerį. Mūsų pačių kūno kvapai yra savotiški asmeniniai kvepalai, kuriuos gaminame tik mes patys ir kurių daugiau niekas neturi. Už tai atsakingas mūsų genomas. Trumpai tariant, mūsų genuose yra iš anksto užprogramuota, kaip mes kvepėsime ir ar galėsime užuosti kitus.

Kaip mes pajaučiame kvapus?

Kasdien mes įkvepiame ir iškvepiame daugiau nei 20 000 kartų. Per mūsų nosį kaskart pereina milijonai kvapų molekulių. Uoslės pojūčiuose dalyvauja maždaug 350 ląstelių rūšių. 30 milijonų uoslės receptorių, esančių nosyje, perduoda užuodžiamų kvapų informaciją mūsų smegenims. Ten kvapai interpretuojami, sukelia jausmus: simpatiją, antipatiją, susidomėjimą, alkį, malonumą ar baimę.

Ar tai mūsų nosis pasako: „Jis – netinkamas!“, o ne akys?

Gyvūnijos pasaulyje visos gyvos būtybės ieško sau poros nosimi, nes tik taip gali būti garantuotos, kad partneris tiks genetiškai ir su juo bus galima susilaukti sveikų palikuonių, kurių imuninė sistema bus atspari.

SVARBU ŽINOTI: užuosti tinkamą partnerį – tai moterų reikalas, nes joms (genetinė) partnerio kokybė yra gyvybiškai svarbi. Vyrai iš prigimties gali rinktis laisviau. Jų evoliucinė užduotis yra apvaisinti kuo daugiau įvairių parnerių, kad užtikrintų rūšies tęstinumą.

Čia galioja auksinė taisyklė: kuo artimesnis yra vyro kūno kvapas moters kvapui, tuo mažiau ji laiko jį tinkamu giminės pratęsimui. Per daug skirtingi kvapai taip pat neturi būti, nes tada vyras tampa irgi neįdomus moteriai.

Tinkamo partnerio ieškojimas uostant naudingas ne meilei, o seksui. Jis padeda surasti ne geriausią sekso partnerį, o tinkamiausią vyrą, su kuriuo galima susilaukti sveikų palikuonių. Jei moteriai vyras skleidžia ypač patrauklų kvapą, tai jis bus tobulas tėvas jos vaikams. Bet tai dar nereiškia, kad ji su juo nugyvens ilgą laimingą gyvenimą kartu.

Ar neklaidina mūsų uoslės kvepalai, kuriuos naudoja vyrais ir moterys?

Milijonai uoslės ląstelių mūsų nosyje specializuojasi atskirti įvairias kvapų medžiagas. Uoslės ląstelės, kurios orientuojasi į kūno kvapą, priima tik jį. Jų negali suklaidinti pašalinės medžiagos ir naudojamos kosmetikos kvapas. Kvepalai joms yra šalutinis kvapas, suteikiantis papildomos informacijos, sukeliantis gražius ar nelabai malonius prisiminimus. Jei vyras, kurio kūno kvapas traukia moterį, dar pasikvėpina kvepalais, kurie jai patinka, tai tik sustiprina malonų efektą.

Ar susirgę sloga praeitume pro tinkamiausią partnerį?

Sergant sloga visos 30 milijonų uoslės ląstelių būna bejėgės, todėl gali būti, kad mes pasirinksime kitus partnerius, nei uostydami neužkimšta nosimi. Laimei, kad sloga greitai praeina. Todėl rizika, kad būsime amžinai nelaimingi, nuolatos pasirinkdami netinkamą partnerį, yra minimali. Ir, jei, praėjus slogai, paaiškėtų, kad negalite pakęsti savo naujojo partnerio kvapo, žinokite, kad kūnas siunčia jums rimtą signalą.

Ar pakinta parnerio pasirinkimas praradus uoslės pojūtį?

Kol kas nėra moksliškai įrodyta, kad žmonės, praradę uoslės pojūtį (sergantys anosmija ar hiposmija) turi mažiau partnerių savo gyvenime ar būna nelaimingesni santuokoje už tuos, kurie uodžia gerai.

Žmonėms, praradusiems savo uoslės pojūtį (pavyzdžiui, dėl virusinių infekcijų ar per nelaimingą atsitikimą), iš tikrųjų gresia didesnis pavojus pasirinkti netinkamą partnerį. Tada moterys, galima sakyti, tiesiog praeina pro tobulą savo vaikų tėvą, jo nepastebėdamos. Sutrikus uoslei prarandama dalis seksualinio susijaudinimo, kurį sukelia uoslės ląstelės. Su tokiu trūkumu sunku gyventi. Pacientai prisipažįsta, jog mieliau atiduotų akį ar nosį, nei prarastų uoslę.

Tarp 60 ir 70 metų daugumai žmonių nusilpsta uoslės pojūtis. Gerai, jei jie iki to laiko buvo susiradę savo tobulą partnerį. Vis dėlto uoslę galima treniruoti. Kasdien atliekant uostymo pratimus, stimuliuojamos smegenys ir uoslės silpimo procesas sustabdomas.

Kaip elgtis norintiems surasti tinkamą partnerį?

Vaikščiokite po pasaulį su atvira nosimi! Įeidami į patalpą, užuot apsidairę, apsiuostykite. Tai galioja ne tik ieškant partnerio, bet ir visose gyvenimo srityse, pavyzdžiui, apsipirkinėjant. Pauostykite tuos daiktus, kuriuos ketinate pirkti. Mūsų smegenys pagal kvapą pasakys, ar verta tai daryti.

IŠVADA: jei pasikliausite akimis, surasite partnerį „iš bėdos“. Jei leisite spręsti nosiai, ji nuves jus pas tą vienintelį. Uostykite!

#    Comments [0] |

prasta erekcija ka daryti

Kaip žinome, ne visi vyrai kreipia dėmesį į burnos higieną ir mėgsta kruopščiai valytis dantis. Bet turėtų tai daryti. Turkų mokslininkų iš Malatijos universiteto atlikti tyrimai parodė, kad vyrai, kurie nereguliariai valo dantis, dažniau susiduria su erekcijos problemomis.

Nesėkmės lovoje dėl dantenų uždegimo

Atlikdami tyrimus turkų mokslininkai suskirstė savanorius į dvi grupes. Vieną grupę sudarė 80 vyrai nuo 30 iki 40 metų, patiriantys erekcijos sutrikimų. Kitą grupę sudarė 82 vyrai be seksualinių problemų. Mokslininkai atkreipė dėmesį, kad daugiau kaip pusė pirmosios grupės narių turėjo dantenų uždegimus. Iš kitos grupės vyrų su nesveika burnos ertme buvo tik 23 procentai.

Mokslininkų išvada: erekcijos sutrikimų tikimybė vyrams su dantenų uždegimais yra tris kartus didesnė nei vyrų, kurių burna higieniška.

Dėl dantenų uždegimo gali sutrikti kraujo apytaka

„Stipri parodontozė kaip rūkymas ir alkoholis sukelia koronarinius susirgimus, dėl kurių sutrinka kraujo apytaka ir atsiranda erekcijos problemų“, – aiškina seksologas Bernhardas Moritzas. – Kai erekcijos sutrikimo priežastys būna mediciniškai pagrįstos, jas galima pašalinti gydant medikamentais.“

Dažnos erekcijos sutrikimų priežastys

Apie 150 milijonų vyrų pasaulyje kenčia dėl erekcijos sutrikimų. Dviem trečdaliais atvejų jų priežastis būna kitos sveikatos problemos: aukštas kraujo spaudimas, aterosklerozė ar diabetas. Prie jų prisideda psichiniai negalavimai: stresas, depresija, pervargimas. Dažniausiai būna nelengva išgydyti tokius sutrikimus.

„Paprastai žmonės , vertindami seksą, orientuojasi į tikslą. Pasitaikančius erekcijos sutrikimus jie laiko grynai techninėmis problemomis, – pastebi seksologas Moritzas. – Ir mažai kas atsižvelgia į tai, kad tokio negalėjimo priežastis gali būti tiesiog nenorėjimas.“

Svarbu pakeisti lūkesčius ir elgseną

Kad išvengtų nesėkmių lovoje, poros turėtų daugiau dėmesio skirti jausmingumui ir erotikai.

„Pirmiausia reikėtų pakeisti abipusius lūkesčius ir reikalavimus, kuriuos partneriai kelia vieni kitiems sekso metu, ir sumažinti spaudimą. Lytinių santykių tikslas turi būti ne kulminacija, o malonaus, jausmingo laiko praleidimas kartu. Orgazmas turėtų būti sueities viršūnė, savotiškas apvainikavimas, o ne tikslas, dėl kurio aukojama viskas“, – aiškina seksologas Moritzas.

Nepatartina ryti potenciją skatinančius vaistus

Kada medikai kalba apie erekcijos sutrikimą? Pagal urologų susitarimą, tik tuomet, kai per paskutiniuosius šešis mėnesius negalėjo įvykti daugiau kaip 70 procentų visų lytinių santykių bandymų, nes penis nebuvo sukietėjęs ar išsilaikė nepakankamai ilgai.

Nors erekcijos problemos daugumai vyrų būna labai nemalonios, jie turėtų kreiptis į gydytoją, o ne patys savo nuožiūra ryti potenciją stiprinančias tabletes. Tokie medikamentai negydo sutrikimo priežasties, tik sušvelnina pasekmes. Svarbu išsiaiškinti, ar erekcijos problemos nėra atsiradusios dėl rimtos ligos.

#    Comments [0] |

kaledines dovanos

Kalėdos labiausiai laukiama vaikų metų šventė, nes jie gauna daugybę dovanų, o jų tėveliams – tikras galvos skausmas, nes reikia tas dovanas nupirkti. Šiuolaikinių vaikų troškimai brangesni ir didesni nei anksčiau, todėl tėvams reikia stengtis „neištirpti“ prieš kalėdinius atžalų norus ir netapti tikru kalėdiniu seneliu su maišu dovanų (ir tuščiomis kišenėmis).

· Draugiškai susitarkite

Susitarkite iš anksto, kokių dovanų vaikai gali tikėtis. Susitarkite dėl vienos dovanos ar dviejų mažesnių. Tiek pat dovanų turėtų gauti ir kiti šeimos nariai, kad vaikams nekiltų klausimų.

· Nepirkite dovanų kartu su vaikais

Tai didžiausia klaida, nes vaikams nėra smagu įsigyti vieną žaislą iš didelės parduotuvės, kurioje daugybė kitų žaislų, neatsidursiančių po jo eglute. Dažniausiai toks dovanų pirkimas baigiasi ašarų upeliais.

· Geriausios dovanos – nieko nekainuoja

Vaikams to nebūtina sakyti, bet būtų puiku jei prisimintumėte, kad geriausia šventė vaikams, kai visa šeima kartu linksmai leidžia dieną. Jei įmanoma, mažiau skirkite pinigų dovanai, o už sutaupytus pinigus nuveikite ką nors įsimintino su visa šeima – apsilankykite koncerte, teatre, pakeliaukite ir pan.

#    Comments [0] |

kaip pagerinti seksa

Šviesos pritemdytos, židinyje jaukiai spragsi malkos, vyno taurės pustuštės, jūsų drabužiai nejučia nukrenta ant grindų, atsiduriate lovoje... Ir nieko neįvyksta: jokios protą atimančios aistros, jokių gilių dūsavimų, galų gale jokio orgazmo. Atrodo, seksas ne toks geras, kaip buvo tikėtasi, apima nusivylimas ir neigiami jausmai. Galvoje iškyla mintis, kad viskas ne taip gražu, kaip rodoma filmuose ir, matyt, reikės pasistengti.

Seksologės ir santykių ekspertės Logan Levkoff tegimu televizijos laidos ir filmai seksą mums pristato visai kitokį, nei dažnai jis yra iš tiesų. Filmuose per kraštus liejasi nevaržoma aistra, visi ir visos patiria orgazmus, garsiai šūkauja, dejuoja. Deja, toks sekso pateikimas formuoja daugelio moterų ir vyrų klaidingą vaizdinį apie seksą. Imama galvoti, kad kažkas ne taip su partneriu arba pačiu savimi.

Tikras seksualinis gyvenimas gali gerokai prasilenkti su idealu, pristatomu filmuose, tvirtina Isadora Alman, sekso terapeutė iš Kalifornijos. Lytiniai santykiai realiame gyvenime ne visada būna tobuli, ne visada du žmonės mylisi apimti aistros, ir ne visada patiria sienas drebinančius orgazmus. Seksologės ir santykių ekspertės L. Levkoff manymu, geras seksas nebūtinai turi baigtis orgazmu. Kartais užtenka, kad lytiniai santykiai būtų emociškai užpildantys.

Kita vertus, jei partneriai ar sutuoktiniai ima jausti, kad seksualinis gyvenimas nesiklosto taip, kaip norėtųsi, būtina kažką keisti. Svarbiausia žinoti, ko abu trokštate.

Kaip lovoje gauti tai, ko trokštate?

Nereti tokie atvejai, kai moteriai patinka ilgos įžangos, tuo tarpu vyras gali pradėti mylėtis iš karto. Ji mėgsta šlapius, jausmingus, gilius bučinius, jam iš viso nepatinka bučiuotis. Arba: jam sekso reikia kelis kartus per dieną, jai užtenka trijų kartų per savaitę. Net jei visose kitose srityse santykiai klostosi tobulai, seksualiniai neatitikimai gali sukelti daug problemų ir trikdyti partnerių bendravimą. Seksualiniai neatitikimai dažniausiai būdingi naujai iškeptoms porelėms.

Sekso terapeutės I. Alman manymu, seksas natūraliai negali būti tobulas − kaip ir šokio, jo reikia išmokti. Kartais net ir ilgai kartu esančios poros turi pasistengti. Didžiausia problema yra ta, kad partneriai bijo vienas kitam pasakyti, kokie yra jų seksualiniai lūkesčiai. Labai lengva paprašyti vyro apsivilkti jums patinkančius marškinius, bet sunku prabilti apie ilgesnių glamonių troškimą. Ši baimė kyla iš to, kad bijoma koreguoti antrosios pusės įpročius, nusistovėjusią tvarką sekso rutinoje. Norint gero sekso, baimių teks atsikratyti. Pokalbis turi būti ramus, neįžeidžiantis ir aiškiai išsakantis partnerių lūkesčius.

Jei reikalai nesitaiso

Jei nepadeda pokalbis, pabandykite sekso metu paeksperimentuoti. Gal atrasite tai, kas patiks jums abiems: įsigykite sekso žaisliukų, nusipirkite knygą apie seksą ar pažiūrėkite drauge mokomąjį video įrašą (ne pornografinį filmą).

Kartais nevykusio sekso priežastis būna fiziologinės arba emocinės problemos, kaip, pavyzdžiui, priešlaikinė ejakuliacija arba darbe patiriamas stresas. Tokiais atvejais gali praversti sekso terapeuto pagalba, kuris padeda išsiaiškinti priežastis ir jas šalinti. Jei reikalai ir toliau nesiklosto tinkamai, ar verta vaidinti, kad lovoje viskas gerai? Ekspertai sako, kad ne. Tai gali lemti partnerių atitolimą ir santykių baigtį.

Jei partneriai vienas kitam jaučia meilę, tačiau jų seksualinis gyvenimas ne itin puikus, vertėtų nuspręsti, ar tai gali būti kliūtis tolimesnei santykių eigai. Seksologų teigimu, kai kurios poros sukuria sėkmingus santykius net ir neturėdamos puikaus sekso, svarbiausia − tikri jausmai.

#    Comments [0] |
# Thursday, 20 December 2012

kaip su vaikais kalbetis apie narkotus ir alkoholi

Draudimai vartoti alkoholį ar bandyti narkotikų nėra efektyvūs ir nesulaiko vaikų bei paauglių nuo svaiginimosi. Tačiau atviri, supratingi ir draugiški tėvų pokalbiai su vaikais yra būtini ir gali tapti puikia prevencijos priemone, sulaikysiančia atžalas nuo svaiginančių medžiagų vartojimo.

7 patarimai šiuolaikiniams tėvams kaip kalbėtis su vaikais apie alkoholį ir narkotikus:

1. Spręskite problemas nedelsiant

Jei aptikote savo atžalą apsvaigus arba įtariate, kad jūsų vaikas galėjo svaigintis, nedelskite ir imkitės reikalingų priemonių kuo greičiau. Nepykite dėl paties fakto, kad vaikas ragavo alkoholio ar bandė narkotikų, bet pasistenkite užkirsti kelią, jog atžala to daugiau nebedarytų.

Tyrimai rodo, kad vaikai, ankstyvame amžiuje pradėję rūkyti, vartoti alkoholį ar narkotikus, atsiduria rizikos grupėje tapti priklausomais nuo svaiginančių medžiagų. Pavyzdžiui, 14 metų paauglių, bandžiusių marihuanos, rizika tapti priklausomais nuo narkotikų siekia 12,8 procentų, o pilnamečių – tik 2,6 procentus.

2. Kalbėkitės su vaikais nuo jauno amžiaus

Kuo anksčiau pradėsite kalbėti su vaiku apie svaiginančių priemonių vartojimo pavojų ir žalą, tuo veiksmingesni bus pokalbiai. Tyrimai rodo, kad 62 procentai vaikų, su kuriais tėvai atvirai kalbasi apie rūkymą, alkoholį ir narkotikus, susilaiko nuo bandymų svaigintis vidutiniškai iki 15 metų. Rekomenduojama su vaikais pradėti pokalbius apie svaiginančias priemones nuo 8 metų. Taip užkirsite kelią neteisingai informacijai, kuri paplinta tarp vaikų ir skatina išbandyti alkoholį ar narkotikus.

3. Nustatykite ribas ir įvardinkite savo lūkesčius

Per 2010 metais JAV atliktą apklausą 89,6 procentai paauglių teigė, kad tėvai jiems draudžia svaigintis, tačiau tyrimai rodo, kad ne draudimai, o tėvų lūkesčiai yra veiksmingesnė prevencijos priemonė.

Pasakykite aiškiai ko tikitės iš vaiko, kokių ribų jis privalo laikytis ir kas nutiks, jei jų nesilaikys. Jūsų nustatytos ribos turi būti tikroviškos, o ne paremtos gąsdinimais, kurių nevykdysite. Vaikas turi suprasti, kad nesilaikydamas jūsų nustatytų taisyklių, ne tik bus nubaustas, bet, svarbiausia, nuvils jus ir pakenks sau. Pateikite informatyvių pavyzdžių, kaip svaiginimasis veikia sveikatą, asmenybę ir santykius su šeima bei draugais. Parinkite tikroviškų ir kasdieninių pavyzdžių, nepasiribokite tik drastiškomis ir išskirtinėmis istorijomis.

4. Būkite vaikui pavyzdys

Nesitikėkite, kad vaikas klausys jūsų žodžių ir nekreips dėmesio į veiksmus. Prieš auklėdami vaikus stenkitės auklėjimo priemones pritaikyti sau. Klaidingai manoma, kad didžiausią įtaką vaikams daro jų bendraamžiai. Iš tiesų požiūris į svaiginimąsi suformuojamos dar vaikystėje, nes vaikai ima pavyzdį iš savo tėvų.

5. Būkite pozityvūs

Tereikės tik vieno pokalbio, kad aiškiai paaiškintumėte atžalai, jog svaigintis jauname amžiuje nevalia. Visi kiti pokalbiai turėtų būti pozityvūs: akcentuokite atžalai, kiek daug vaikų nesisvaigina, kokių aukštumų pasiekia nesisvaiginantys garsūs žmonės, nepamirškite pagirti, kaip didžiuojatės savo vaiku, kad jis atsispiria pagundoms.

6. Sukurkite stiprius emocinius ryšius su vaikais

Vaikų svaiginimasis visada slepia šeimos problemas. Viena dažniausių – artumo šeimoje trūkumas. Vaikai, negaudami tėvų dėmesio ar nerasdami bendros kalbos, visą dėmesį skiria draugams, stengiasi pritapti ir įtikti, todėl pradeda vartoti alkoholį ir narkotikus. Jei šeimos emociniai ryšiai bus stiprūs, jūsų atžala nesijaus vieniša ar nesuprasta, rizika, kad vaikas svaiginsis, maksimaliai sumažės. Paprasčiausias būdas stiprinti šeimos santykius? Šeimos vakarienės. Tyrimai rodo, kad šeimose, kurios kiekvieną dieną vakarieniauja kartu, dvigubai daugiau vaikų, kurie nėra nė karto bandę alkoholio, marihuanos ar cigarečių.

7. Atviri pokalbiai – be gėdos

Privalote pelnyti atžalos pasitikėjimą, kad sulaukęs pasiūlymo svaigintis, jis tartųsi ne su bendraamžiais, o jumis. Niekada nekaltinkite vaiko, nemoralizuokite, nebauskite už tai, kad atžala atėjo su jumis pasikalbėti. Išklausykite, supraskite, patarkite ir palaikykite. Užtikrinkite, kad jūsų vaikas būtų maksimaliai užimtas – lankytų būrelius, turėtų pareigų namuose ir leistų pakankamai laiko su šeima, tai daug geresnė prevencija, nei draudimai ir bausmės.

#    Comments [0] |

moters amzius ir vyro idealo samprata

Ar pažvelgusi į buvusius gyvenimo partnerius nesistebite, kaip galėjote mylėti ir vertinti vyrą, kuris dabar jums atrodo nepatrauklus ir neįdomus? „Match UK“ atlikta apklausa rodo, kad su amžiumi keičiasi ne žmonės, o požiūris į juos. Drastiškiausiai su amžiumi keičiasi moterų požiūris į tobulą vyrą.

Amžius: 18-24 metų

Šiuo amžiaus tarpsniu moterims svarbu, kaip mylimasis sutaria su jos draugais ir šeima. Per apklausą net 47 proc. moterų teigė, kad ieško žmogaus, kuris patiktų jų draugams ir šeimai. Vadinasi, moterys ieško ne žmogaus, kuris patiktų joms, o kuris patiktų jų aplinkai. Jaunos moterys neturėdamos pakankamai patirties pasirinkti mylimojo pasikliauja draugų ir aplinkinių nuomone. Jauno amžiaus merginos linkusios susitikinėti su išvaizdžiais vaikinais ir mažiau kreipia dėmesį į bendrus interesus.

Amžius: 25-34 metų

Šio amžiaus moterys ieško fiziškai patrauklaus vyro, su kuriuo galėtų gyventi pilnavertišką seksualinį gyvenimą. Taip pat moterims svarbu, kad vyras būtų ambicingas ir siektų užsibrėžtų karjeros tikslų. Net du trečdaliai apklausos dalyvių teigė, kad ambicingumas yra svarbiausia idealaus vyro vertybė. 25-34 metų moterys pradeda galvoti apie šeimą ir vaikus, todėl ieško vyro, kuris norėtų ir galėtų pasirūpinti šeima.

Amžius: 35-44 metų

Šio amžiaus moterys ieško subrendusių vyrų, todėl joms patrauklesni net ir žymiai vyresni vyrai. Dauguma apklausos dalyvių tvirtino, kad idealus vyras yra tas, kuris nori kurti šeimą. Tikriausiai tokį požiūrį skatina biologinis laikrodis, nes tai paskutinis amžiaus tarpsnis, kai moteris gali pastoti.

Amžius: 45-54 metų

Svarbiausia vyrų vertybė vidutinio amžiaus moterims – saugumo suteikimas. Net 95 procentai apklausos dalyvių tvirtino ieškančios partnerio, kuris suteiktų joms saugumo jausmą. Moterys labiausiai vertino pasiturinčius vyrus. Taip pat net 54 proc. moterų tvirtino, kad mielai susitikinėtų su jaunesniu, bet subrendusiu vyru.

Amžius: 55 metai ir daugiau

Vyresnio amžiaus moterims svarbiausia inteligencija ir vyro asmenybė. Moterys trokšta partnerio, su kuriuo jas sietų bendras požiūris į vertybes ir panašus humoro jausmas. 45 proc. moterų taip pat svarbus seksualinis suderinamumas. Šio amžiaus moterys gerai žino ko nori ir susitikinėja tik su jų kriterijus atitinkančiais vyrais.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 19 December 2012

trumpai apie seksa

1. Penio dydis svarbus

Nors buvo daug rašinių bandančių paneigti šį teiginį, mokslininkai nusprendė kartą ir visiems laikams ištirti, ko reikia moters malonumui. Taigi, moterims, kurioms itin svarbus vaginalinis seksas, svarbus ir penio dydis. Tik žinoma, kiekvienai reikia skirtingo dydžio, o dar tiksliau pločio.

2. Moterys geriau numigs negu pasimylės

Atlikta apklausa nustatė, kad moterys dažniau renkasi gerą miegą, negu gerą seksą. Nelabai atsilieka ir vyrai, tad nepramiegokime laiko, kol dar galime ir norime.

3. SMS rašymas sekso metu tikrai egzistuoja!

15% apklaustųjų teigė, kad mieliau atsisakytų sekso, negu savo išmanaus telefono, o 4% patvirtino, kad yra tekę rašyti SMS žinutės sekso metu.

4. Sperma puikus nuotaikos pakėlėjas

Mokslininkai nustatė, kad moterys, kurios mylisi neapsisaugojusios, turi mažiau problemų dėl depresesijos ir yra geresnės nuotaikos negu tos, kurios visada mylisi su prezeratyvais. Tikriausiai čia neįtrauktas nuotaikos pablogėjimas dėl neplanuoto nėštumo.

5. Švelnumas išlaiko vyrus ištikimais

Tokie moterų veiksmai kaip apkabinimas, galvos paglostymas, išskiria vyrams hormoną oksitosiną, kuris sustiprina emocinį ryšį tarp partnerių ir brangiesiems ženkliai rečiau kyla pagunda pasukti į kairę.

6. Moterų draugai stovi eilėje, kad pasimylėtų su ja

Pasirodo vyrai teisūs, kai griežia dantį ant savo partnerių "tik draugų", mat kur kas daugiau vyrų pasimylėtų su moterimis, kurias laiko savo draugėmis, negu moterų su draugais. Kitaip tariant, jie yra pirmi eilėje po teisėtų vyrų, jaučiantys pareigą seksualiai pasirūpinti moterimis.

7. Moterų seksualiniai troškimai keičiasi su orais

Tyrimas atskleidė, kad moterys seksualiai aktyviausios būna vasarą. Tai siejama su atostogų metu, su lengvesniu gyvenimo būdu, didesniu fiziniu poilsiu ir atsipalaidavimu. Tad,/*+ vyrai, jums beliko iškęsti žiemą.

8. Ir taip - blogu oru norisi lįsti po patalais

Žaibas, lietus ir griaustinis yra puikūs afrodiziakai tiek vyrams, tiek moterims. Kai lietus barbena į langą, žmonės mėgaujasi jausmingesniu, ilgesniu seksu.

9. Kabinėjimasis prie smulkmenų gali būti tiesus kelias į geresnį seksą

Prašykite daugiau dėmesio, kabinėkitės dėl ne vietoje paliktų kojinių, trupinių ant stalo ar nepagamintos vakarienės. Jei šiek tiek sukelsite partnerio neigiamas emocijas, bet paskui sugebėsite jį palepinti ir susitaikyti - geras finalinis seksas garantuotas.

Tai štai, ką sako mokslininkai, o ką apie jų išvadas manote Jūs?

#    Comments [0] |

kai sekso per daug

Atrodytų šiuolaikinė visuomenė atlaidžiai žiūri į laisvą elgesį sekse. Tačiau ar iš tiesų jaučiamės laisvesni, ar tikrai ta laisvė suteikia didesnį pasitenkinimą?

Pasak psichoanalitikų, meilė šiandien „pažeminta“ iki mechaninio sekso, tarsi mes būtume gyvuliai, kuriems laikas nuo laiko reikia patenkinti poreikius. Atskirti jausmus nuo sekso – pats baisiausias dalykas, ką galima padaryti.

XX a. seksualinė revoliucija įvyko tam, kad galutinai išlaisvintų mūsų sielas ir kūnus, intymų kiekvieno gyvenimą paversdama į šventę be ribų. Tačiau panašu, kad taip nenutiko. Kodėl sugriovę daugybę sekso tabu, vis dar negalime patirti taip išsvajotos nirvanos? Psichologyies.ru – interviu su psichoanalitiku Žanu Mišeliu Hirtu apie seksualinės laisvės prigimtį.

Žanas Mišelis Hirtas (Jean-Michel Hirt) – psichoanalitikas, knygų apie meilę ir seksą autorius.

- Kas iš tiesų yra seksualinė laisvė?

- Galima sakyti, kad tai sugebėjimas ne tik susiliesti kūnais, bet ir susilieti su partnerio lytimi. Tam sekso partneriai turi įveikti kuklumą, nebijoti kalbėti apie savo norus ir fantazijas, patiriamą malonumą arba, atvirkščiai, pasišlykštėjimą. Tai nėra paprasta, nes seksas turi ir griaunamojo potencialo. Juk ne veltui daugelį amžių visuomenė stengėsi jį reglamentuoti, „uždaryti“ tam tikruose rėmuose. Nes jis yra lyg tam tikras trukdys: kai pora atsiduoda intymiems malonumas, jie atsiriboja nuo visuomenės, jiems neegzistuoja jokių taisyklių. Tiesa, po sekso revoliucijos kai kurie tabu, žiauriai slopinę seksualumą, išnyko.

- Ar nuo tada, „kai viskas galima“, mes neturėjome tapti laisvesni?

- Ne. Tai iliuzija. Kai viskas leista, nieko nevyksta. Seksas tampa nebeįdomus, nebėra poros santykių centru. Šiandien seksas lyg ir visur, tačiau tai reiškia, kad jo nėra niekur. Už mums primestos išlaisvėjusios seksualinės fantazijos, už nesibaigiančių galimybių, kurių mes turime, slepiasi visiškas santykių nuvertėjimas, jų „belytystė“. Sekso perteklius nužudo seksą. Kadangi trukdžiai nebeegzistuoja, mylėtis labai paprasta, tačiau seksas nebeteikia tikrojo pasitenkinimo. Greičiau, atvirkščiai.

- Kuo jūs paaiškintumėte visus tuos sunkumus, kurie atsiranda kelyje malonumo link?

- Šiandien seksualumas plačiau naudojamas komerciniais tikslais. Sekso žaisliukai, filmai, internetinės svetainės priverčia nuolat jausti pornografijos buvimą mūsų aplinkoje. Dėl to žmonės ima jaustis sukaustyti, susiformuoja įvairūs kompleksai. Pastebiu, kad ne vienas mano pacientas išgyvena nerimą. Žmonės pavargo mylėti, nes, jų nuomone, tai ypač sunku. Jiems atrodo, kad jie serga, turi fiziologinių sunkumų, kad yra seksualiai nelaisvi, nes nesugeba visur ir visada patirti orgazmo. Tačiau juk seksualumo pagrindas yra geismas, kurio, deja, nesuprogramuosi. Priešingu atveju, mes įgyjame banalios, primityvios patirties, kuriai nepažįstamas jausmų gilumas.

- Ar tai reiškia, kad mūsų seksualumas slopsta?

- Taip, nes mus bando įtikinti tuo, kad seksualumas – funkcionalus. Tarsi mylėtis yra taip pat paprasta, kaip atsigerti vandens. Tačiau tai ne tas mechanizmas, kurį pakanka paleisti, ne ta sritis, kur kiekviena problema yra išsprendžiama praktiškai. Jums iškilo erekcijos problemų? Išgerkite tabletę... su partneriu nesuprantate vienas kito? Pasinaudokite tokiu ar šiokiu patarimu... tačiau nei tabletės, nei instrukcijos nesuteikia laisvės. Seksualumas – tai ne virtinė smulkių sunkumų, o didelių paslapčių pasaulis. Tai tamsi ir paslaptinga visata, pavojinga savo besaikiškumu, galinčiu aukštyn kojom apversti mūsų gyvenimą.

- Tuomet kaip tapti seksualiai laisviems ir neprarasti seksualinių išgyvenimų gilumos?

- Pirmiausia reikia iš naujo mokytis surasti žmogaus seksualumo metafizinius ir kūrybinius matmenis. Į seksualumą negalima žvelgti kaip į kasdienius gyvenimo aspektus. Jis „pabėga“ nuo kiekvieno tik fiziologinio požiūrio ir reikalauja emocijų antplūdžio. Manau, kad kita seksualine revoliucija taps naujas meilės, kaip sugebėjimo suderinti lytinius santykius su stipriais jausmais, supratimas. Iš naujo atradimas tokio seksualios meilės, kurioje vienodai svarbu ir kūnas, ir širdis, ir žodis. Šiandien šios dėlionės dalelės išmėtytos. Meilė šiandien „pažeminta“ iki mechaninio sekso, tarsi mes būtume gyvuliai, kuriems laikas nuo laiko reikia patenkinti poreikius. Atskirti jausmus nuo sekso – pats baisiausias dalykas, ką galima padaryti. O sujungę juos, atsidurtume daug geresniame mums pasaulyje.

#    Comments [0] |

kodel neglaiu pastoti

80 proc. atvejų dėl „nepaaiškinamo nevaisingumo“, būna kalti paskelbė Belfasto mokslininkai. Anksčiau gydytojai negalėdavo suprasti, kas trukdo daugumai sveikų porų susilaukti vaikų. Dabar mokslininkams pagaliau pavyko išsiaiškinti, kad dėl visko kalta prasta spermatozoidų kokybė.

Mokslininkai iš Belfasto universiteto kruopščiai ištyrinėjo vadinamąjį „nepaaiškinamo nevaisingumo“ fenomeną, kai tarytum visiškai sveikos ir jaunos poros niekaip nesugeba susilaukti kūdikio. Pasirodė, kad keturiais iš penkių atvejų dėl to kalti vyrai, kurių spermatozoidų DNR pakitusi..

Mokslininkai sukūrė testą, padedantį nustatyti spermatozoidų pažeidimų mastą ir laipsnį. Tai padės medikams parinkti tinkamiausią gydymo metodą. Daugumoje šeimos planavimo klinikų apie spermatozoidų kokybę sprendžiama pagal jų formą, judėjimo greitį ir koncentraciją. Visi šie tyrimai atliekami stebint per mikroskopą.

Naujame teste pagrindinis dėmesys bus skiriamas smulkiausiems spermatozoidų DNR pažeidimams ištirti. Jei vyro spermatozoidai pažeisti, tikimybė moteriai pastoti labai sumažėja. Jeigu jai vis dėlto pavyksta pastoti, tai padidėja persileidimo pavojus.

Mokslininkai išanalizavo 239 „nepaaiškinamai nevaisingų“ porų padėtį ir nustatė, kad 80 proc. atvejų dėl to kalti nekokybiški spermatozoidai.

„Beveik kas trečiai porai, kurios ilgą laiką nesugeba pradėti kūdikio, gydytojai nenustato jokių akivaizdžių nesėkmės priežasčių ir pavadina jų nevaisingumą nepaaiškinamu, – komentuoja tyrimų grupės vadovė profesorė Sheena Lewis. – Tie vyrai ir moterys gaišta daug laiko ir iššvaisto nemažai pinigų įvairiems gydymo būdams. Mes nustatėme, kad daugumoje atvejų pagrindinė nesėkmės priežastis būna spermatozoidų DNR pažeidimai. Vyrams dabar bus galima skirti tikslinę ir maksimaliai efektyvią terapiją“.

#    Comments [0] |

sekso horoskopas

Norite iš anksto sužinoti, kas laukia jūsų 2013 metais lovoje? Vienos nakties nuotykis, karštas meilės romanas ar didelė meilė? Kada sugebėsite pavergti kito širdį? Su kuo geriausiai seksis pasinerti į geismų verpetą? Didysis sekso horoskopas atsakys į visus šiuos klausimus.

AVINAS

Jupiterio ir Urano veikiamas Avinas į 2013 metus įlėks šėlstantis ir nerimstantis. Jis skubės griebti auką ir nenorės laukti. Be to, jis kaip niekada smarkiai trauks kitų dėmesį, žavės savo stiprybe ir nepriklausomybės siekiu. Avinas geis sekso, jo nereikės tam raginti. Tokia valia ir dvasinė tvirtybė, žinoma, žavi kitus ir yra seksuali.

Kovo ir balandžio mėnesiais Avino žavesys bus toks svaiginamas, kad jis bet kuriuo metu sulauks atgarsio – nesvarbu, ant kurio šio pasaulio krašto atrems savo alkūnę. Geismo kibirkštėlės žybčios nuolatos ir vienos nakties nuotykiai bus iš anksto užprogramuoti.

Apie tvirtą ryšį Avinas 2013 metais pagalvos tik tokiu atveju, jei jo partneris pasirodys besantis toks pat karštas ir aktyvus, kaip jis pats. Jis ir šiaip niekada nemėgsta laukti, bet 2013 metais bus labai nekantrus. Jei kas per ilgai priešinsis jo vilionėms, gali būti tikras, kad konkurentas jį pralenks. Šansų karštiems susitikimams Avinas turės daugiau nei pakankamai. Trokštančiam jį sutramdyti teks gerokai pavargti.

Kam su šiuo ženklu lovoje seksis geriausiai? 2013 metais Avinas degs nekantrumu ir trokš, kad viskas vyktų greitai. Todėl veikiausiai jis pasigaus kitą tokį pat greitai užsidegantį ir negaišuojantį Aviną. Liūtas ir Dvyniai taip pat galės jį lengvai numaldyti.

JAUTIS

2013 metais Jautis bus per daug susirūpinęs savo saugumu ir ateitimi, kad nuolatos suktų galvą dėl seksualinių santykių. Jo brangiausiasis turės pasisemti šiek tiek kantrybės, kol jį užves. Meilėje ir sekso reikaluose 2013 metais Jautis bus labai pretenzingas ir priekabus. Jis trokš patrauklaus partnerio su tobula figūra. Pernelyg švelnaus būdo intelektualai nepateks į jo lovą.

Neptūnas nuolatos žadins Jaučio vaizduotę. Jautis trokš romantikos, bus linkęs svajoti ir norės su savo partneriu pasislėpti fantazijų pasaulyje.

Balandžio ir gegužės mėnesiais jam seksis mėgautis gyvenimu ir būti lepinamam. Jautis taps labiau pasitikintis savimi ir žinos, kas jam teikia malonumą. Vis energingiau siekdamas savo karjeros, jis norės turėti galimybę retkarčiais patinginiauti ir atsipalaiduoti, kad gyvenimas netaptų nuobodus.

Su šiuo ženklu lovoje geriausiai seksis Dvyniams. Linksmieji Dvyniai nesunkiai išjudins Jautį, kuris sugeba gerai prisitaikyti. Vėžys vertins švelnų Jaučio būdą, nes ir pats toks yra. Ožiaragis išliks ramus ir neišvedamas iš pusiausvyros, kai Jaučiui po įtemptos dienos reikės nuleisti garą.

DVYNIAI

Iškalbingi ir išradingi Dvyniai sugebėtų suvilioti vien tik žodžiais, bet vis dėlto 2013 metais jie nebūtinai trokš karštų nuotykių erotikos srityje. Jupiteris ir Uranas iki birželio pabaigos pasirūpins, kad jų gyvenimas būtų toks turiningas ir permainingas, kad jie nebeturėtų kada galvoti apie kitus dalykus.

Gegužės, birželio ir liepos mėnesiais Venera ir Marsas globos Dvynius ir padės jiems praleisti kelias karštas naktis be miego. 2013 metais Dvyniai jausis laimingi ir be jaudinančių meilės nuotykių. Kai kurie Dvyniai su malonumu naršys po internetą, dairydamiesi dviprasmiškų pažinčių pasiūlymų. Jiems patiks santykiai be įsipareigojimų. Jie nemėgsta niekam aiškinti, kodėl šiandien geidžia kitko, nei geidė vakar. Juk Dvyniai garsėja savo dviveidiškumu.

Su šiuo ženklu lovoje kitais metais niekas nenuobodžiaus. Svarstyklės bus Dvynių favoritai. Ypač tada, jei nebandys prisirišti Dvynių prie trumpo pavadėlio. Taip pat puikiai Dvynys sutars su Avinu, kuris po karštos meilės valandėlės be problemų galės susikrauti daiktus ir nešdintis namo.

VĖŽYS

2013 metai gali būti nepaprastai laimingi Vėžiui. Juk dauguma likimą lemiančių planetų palankiai atsigręš į Vėžį. Birželio, liepos ir rugpjūčio mėnesiais švelnųjį Vėžį žvaigždės tiesiog skatins elgtis laisvai ir nevaržomai. Dėl to greitai išsiplės jo gerbėjų ratas. Daug kas bandys su juo suartėti. Viskas priklausys tik nuo paties Vėžio, ar jam vasara bus tikrai aistringa. Ir švelniam romantiškos prigimties Vėžiui kartais verta patirti aštrių pojūčių. Nerūpestingai prasidėjęs erotinis nuotykis gali greitai išaugti į didelę meilę.

Visi, kas pateks į šio ženklo lovą, gerai sutars su juo. Mergelė trauks Vėžį švelnumu. Jausmingas Jautis vilios jį savo gardžiomis lūpomis. Visiškai užvaldyti Vėžį gali meilė Žuvims. Labai pavojingas jam bus Liūtas.

LIŪTAS

Uranas ir Jupiteris 2013 metais suteiks Liūtui polėkio. Jis ims murkti kaip katinas ir norės būti lepinamas. Iki birželio vidurio Liūtas turės pasisekimą ir galės jaustis esąs neprilygstamas. Deja, jam gresia pavojus, kad visus metus kankinsis dėl senos meilės arba kraustysis iš proto dėl nepasiekiamo dievaičio ar dievaitės. Saturnas padės jam neatitrūkti nuo realybės. Todėl Liūtas gali su optimizmu žvelgti į ateitį. Uranas nurodys jam, kuria kryptimi geriausia žengti. 2013 metais vieniši liūtai bus linkę rinktis neįprastus partnerius. Juos trauks gerokai jaunesnės ar net kitos odos spalvos būtybės. Liūtas pademonstruos toleranciją ir galbūt suras kitoje kultūrinėje aplinkoje naujų dalykų, kurių jam visą laiką trūko.

Liepos, rugsėjo ir spalio mėnesiais atsiras progų išgyventi nepaprastai karštų valandėlių dviese.

Bene geriausiai atsiduoti malonumams lovoje su šiuo ženklu pavyks Avinui. Jis pakankamai karštas ir impulsyvus, kad sugebėtų tenkinti kiekvieną Liūto seksualinę užgaidą. Puikiai seksis Svarstyklėms su Dvyniais – abu juk tokie lengvabūdžiai ir be kompleksų.

MERGELĖ

Padori ir kukli kaip anksčiau Mergelė 2013 metais tokia nebebus. Ji atsižvelgs į savo pomėgius ir seksualinius polinkius. Kodėl pagaliau neįgyvendinus savo fantazijų? Juk seksas – puikiausias dalykas pasaulyje. Vis dėlto Mergelė ir 2013 metais bus pasitempusi, disciplinuota, inteligentiška ir kruopščiai rūpinsis higiena. Kito asmens dvasinis pasaulis ir patirtis vilios ją ir žadins lytinį potraukį. Jos partneris būtinai turės būti pasitikintis savimi. Jam reikės susitaikyti su tuo, kad Mergelė gali iškart po orgazmo atsikelti ir imti aptarinėti griežtos dienotvarkės planą. Tvarka turi būti. Mergelei retai kada seksis pamiršti savo kasdienybę. Lengviausiai jai tai pavyks 2013 metų liepą, rugpjūtį, spalį ir lapkritį. Tada ji galės išbandyti ir vieną kitą tikrai nuodėmingą dalyką, kuris padėtų jai atsipalaiduoti ir nekenktų jos sveikatai.

Su šiuo ženklu gerai lovoje seksis Ožiaragiui, kuris mielai sutiks praleisti su juo smagų savaitgalį gamtoje ar SPA cente. Jautis vaišins Mergelę gardžiais valgiais, o po to suvilios. O Skorpionas įsimylės ją taip smarkiai, kad stengsis visiškai užvaldyti.

SVARSTYKLĖS

Svarstyklėms svarbu, kad garbinimo objektas atrodytų įspūdingai. Puiki išvaizda – pagrindinė jų erotinio potraukio sąlyga. Net geriausias charakteris nepadės įžiebti meilės jausmo, jei žmogaus išvaizda nedžiugins Svarstyklių akių. Estetiniai dalykai joms yra labai svarbūs. Turi patikti figūra ir veidas, tik tada šis ženklas gali pajausti lytinį potraukį. Svarstyklėms turi reikšmės ne tik estetika, bet ir kultūra. Partneris, kuris jas pakvies į stilingą restoraną, nusives į gerą koncertą, teatrą, muziejų, joms bus mielesnis už gamtos vaiką. Jupiteris iki birželio pabaigos suteiks Svarstyklėms puikių progų paflirtuoti. Gegužės ir birželio mėnesį kandidatai į partnerius joms atrodys nepaprastai seksualūs ir kilnūs. Tada iš paprasto susižavėjimo galės išsirutulioti stipri ilgalaikė meilė.

Su šiuo ženklu lovoje smagiausia bus originaliam Vandeniui. Jis galės pasiūlyti Svarstyklėms daugiau, nei jos trokšta. Liūtas mielai nešios jas ant rankų. Šaulys norės su jomis keliauti po platųjį pasaulį ir kartu stebėti nuostabius saulėlydžius įvairiuose Žemės kampeliuose.

SKORPIONAS

Jaudinantys nežabotos aistros momentai vainikuos antrąją 2013 metų pusę. Viskas arba nieko – toks bus Skorpiono meilės ir erotikos moto nuo liepos mėnesio. Nemažai žmonių jis patrauks į savo pusę. Kai kuriuos sužavės, kai kuriuos varys iš proto savo veriančiu žvilgsniu ir nerūpestinga elgsena. Kai kurie leisis Skorpiono suvedžiojami ir net šiek tiek kankinami. Apie didelę jo lovą svajos ne vienas ir tikėsis pagaliau ten atsidurti. Atvirai pasakius, Skorpionui bus įdomūs tik pažengusieji. Jis žinos, ko nori. Ir patirs nemažai malonumų 2013 metais. Rugpjūčio ir lapkričio mėnesį jis galės pakilti į tokias erotikos aukštumas, apie kurias net nesvajoti nedrįso.

Su šiuo ženklu lovoje seksis ugningam Šauliui, nė kiek nevaržančiam savo geidulių. Mąsliosios Žuvys seks paskui Skorpioną į paslaptingas aistros gelmes, o elegantiškosios Svarstyklės pakerės jį savo nepaprastu žavesiu.

ŠAULYS

Gyvenimo džiaugsmo kupinas Šaulys ir 2013 metais bus šiuolaikiškas, atviras naujovėms ir nepripažįstantis liūdesio. Jis dažniau nei iki šiol leisis į erotinę medžioklę ir laikys vienos nakties nuotykius savotiška sporto šaka. Šaulys sugebės puikiai atskirti meilę ir seksą. Ir džiaugsis, kai pagaliau pavyks juos suderinti. Jis geriausiai jausis pasauliui atvirų žmonių draugijoje ir nepaprastai mėgs nuotykius. Šaulys nenuilstamai tikės žmonėse slypinčiu gėriu ir tuo pačiu laiminga pabaiga. Urano veikiamas šaulys 2013 metais daug keliaus. Liepą ir spalį praras savo širdį dar nepasiekęs atostogų tikslo. Žavioji stiuardesė draugiška šypsena ar rudai įdegęs lakūnas patrauks jo dėmesį. Šaulys mėgsta paflirtuoti su daug keliaujančiais įvairių tautybių asmenimis. Kai kurie šauliai sugeba per atostogas užmegzti naują romaną net nuolatos būdami šalia savo partnerio.

Kitais metais lovoje su šiuo ženklu geriausiai santūriam Ožiaragiui. Pastarasis netikėtai sužadins Šaulio smalsumą. Pažinęs artimiau Ožiaragį, Šaulys negalės atsistebėti, kokia turtinga jo siela. Žuvys kaip ir nepriklausomas Vandenis Šauliui atrodys ypač vertos susižavėjimo.

OŽIARAGIS

Erotiniai žygdarbiai niekada nebuvo jam būdingi. Tipiškas Ožiaragis iš prigimties yra solidus. Toks jis bus ir 2013 metais. Jį domins seksas, tačiau jam reikės elegantiškos, malonios aplinkos. Jeigu mylimasis ar mylimoji lauks Ožiaragio, grįžtančio namo, ir pasirūpins ramia ir atpalaiduojančia atmosfera, jis bus lengvai sugundomas. Klasikinė muzika ar geras džiazas taip pat padės suvilioti Ožiaragį. Balandžio ir gegužės mėnesiais jis taps gerokai emocingesnis ir pajaus, kada jo brangiausias žmogus stengiasi jį sujaudinti. Dėmesys, švelnumas ir meilumas lengvai pavergs Ožiaragio širdį. 2013 metais jis bus lojalus, įdomus pašnekovas ir linkstantis eksperimentuoti lovoje. Jis sugebės iš širdies mėgautis seksu ir kartais net atskleisti giliai slepiamus jausmus.

Su šiuo ženklu lovoje geriausiai seksis Skorpionui. Mat jie abu 2013 metais skleis vienodo ilgio bangas. Labai seksuali ir kartais tiesiog neprilygstama Ožiaragiui atrodys Mergelė. Tačiau tikrai laimingas tapti jis galės tik su jausminguoju Jaučiu.

VANDENIS

2013 metais Vandenio seksualinis gyvenimas galės tapti kaip niekada nuostabus, nes Jupiteris ir Uranas sudarys tam palankias sąlygas. Tada Vandenis nepraleis nė vienos progos atsiduoti gražiausiam dalykui pasaulyje. Vasario mėnesį jo kraujas ims kunkuliuoti. Jeigu jis nevaldys savęs ir kas rytą atsibus vis kitoje lovoje, tai gali tapti pavojinga. Žinoma, pasaulyje kartais pasitaiko ir tokių vandenių, kurie vertina ištikimybę. Vis dėlto, dauguma šio ženklo atstovų žavi flirtas su nepažįstamaisiais. Gegužės mėnesį Vandenis negalės susilaikyti ir mėgausis flirtu intensyviai. Jį ims traukti egzotika. Kiekvienas sutiktas kuo nors ypatingas žmogus pateks į jo taikinį. Tikrai audringas metas prasidės birželį, kai Marsas, Uranas ir Jupiteris ims tiekti Vandeniui seksualinę energiją. Tada Vandenis bus pasirengęs nepaprastam nuotykiui.

Su šiuo ženklu lovoje geriausiai seksis Žuvims. Jos žinos, kad reikia saugotis Vandenio meškerės ir neužkibti ant jos, o tik pasimėgauti malonumais. Svarstyklės atrodys patraukliai ir leisis lengvai Vandenio nutempiamos į lovą. Panašiai elgsis Dvyniai. Ir Avinui 2013 metais patiks Vandenis, linkęs greitai pereiti prie reikalo ir nevarginantis gaišinančiomis įžangomis.

 

ŽUVYS

Žuvys iki 2013 metų birželio mėnesio kartais nebesusigaudys, kur reikia sustoti. Jupiteris kurstys jas ir skatins būti nuodėmingomis. Jos viską išbandys, paragaus ir lygiai taip pat greitai pames. Tokio tempo jautriosios Žuvys nepajėgios ilgai ištverti. Laimei, Jupiteris ir Saturnas nuo liepos mėnesio susivienys ir privers Žuvis elgtis solidžiau ir apdairiau. Nors seksą ir erotiką jos vertina, tačiau sugeba greitai persisotinti. Antrą pusmetį Žuvys ilgėsis supratingo ir jautraus partnerio. Rugpjūčio mėnesį atostogaudamos jos dar sykį pames galvą ar viešbučio kambario raktą, bet jų širdys ims trokšti romantiškos meilės, o ne sekso.

Su šiuo ženklu lovoje geriausiai seksis Vėžiui. Jis išves Žuvis į solidų kelią, kuriuo žengdamos jos įgaus orumo ir pasitikėjimo savimi. Skorpionas jas trauks, bet kartu ir erzins. Žuvys leisis mielai suviliojamos Liūto, tačiau galiausiai pabėgs nuo jo pas Šaulį.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 18 December 2012

istykimybe pagal chemija

„Meilės hormonu“ vadinamas oksitocinas ne tik sukelia prisirišimo jausmą, bet ir neleidžia vyrams domėtis kitomis moterimis, teigia Vokietijos mokslininkai.

Vokietijos mokslininkai atliko eksperimentą, per kurį savanorius, turinčius antrąsias puses, suskirstė į dvi grupes: vienai grupei buvo duotas purškalas į nosį su oksitocinu, o kitai – placebas. Mokslininkai stebėjo vyrų elgesį su nepažįstamomis moterimis. Pastebėta, kad oksitocino purškalą naudoję vyrai laikėsi atokiau nuo nepažįstamų moterų ir kreipė į jas mažiau dėmesio nei tie vyrai, kuriems buvo duotas nosies purškalas su placebu. Tyrimo rezultatai parodė, kad oksitocinas yra atsakingas už vyrų ištikimybę.

Tyrime dalyvavo 57 heteroseksualūs vyrai. Gavę purškalo eksperimento dalyviai galėjo bendrauti ir susipažinti su moterimis, kurias prieš tyrimą įvardino patraukliomis. Po susitikimo vyrai turėjo įvertinti, ar nepažįstamų moterų artumas jiems buvo malonus, ar sukėlė nemalonius jausmus. Tyrime dalyvavusios moterys taip pat bandė atkreipti vyrų dėmesį ir palaikyti akių kontaktą, tačiau oksitocino purškalą naudoję vyrai eksperimento dalyves ignoravo, priešingai nei vyrai, naudoję placebą. Vokiečių mokslininkai praneša, kad vykdys antrą tyrimo etapą ir išsamiai tirs, kaip oksitocinas veikia žmogaus smegenų veiklą.

Iki šiol buvo nustatyta, kad oksitocinas sukelia prisirišimą tarp vaikų ir tėvų bei gyvenimo partnerių, skatina pasitikėjimą, mažina norą konfliktuoti. Šių metų pradžioje atliktas tyrimas parodė, kad nuo oksitocino kiekio kraujyje priklauso romantiškų jausmų trukmė.

#    Comments [0] |

kaip paruosti romantiska vakara

Dauguma vyrų norėtų sulaukti iš savo moters iniciatyvos, impulsų, išradingumo, tačiau to nepasako. Pasinaudokite puikia proga ir surenkite jam stulbinamą kalėdinę staigmeną – jaudinantį erotikos vakarėlį.

Improvizuokite

Vyrai sunkiai pakelia monotoniją. Jeigu jūs užsiimate seksu visada pagal tą patį scenarijų, tai vien mintis apie būsimą nuobodų lytinį aktą gali užgesinti ir vyro, ir moters aistrą.

Vakarienė, dušas, lova, pusvalandis vangių glamonių, septynios minutės misionieriaus poza. Visada klasikinis ir vis tas pats seksas? Įtraukite spontaniškus veiksmus. Eksperimentuokite. Improvizuokite, vaidinkite. Atminkite, kad įspūdingam spektakliui reikia iš anksto gerai pasiruošti.

Provokuokite

Ši naktis – tai tinkamiausias metas elgsenos šablonams laužyti. Šalin stereotipus, leiskite sau kuriam laikui pamiršti, ko „tikra moteris niekada negali“, ką „daro tik lengvo elgesio merginos“ ir kokie „dalykai tinkami tik iškrypėliams“.

Būtinai įsigykite erotiškus apatinius, kuriais apsirengusi jausitės atsipalaidavusi ir seksuali. Net jei kasdienybėje jūs vertinate ekologišką medvilninę liemenėlę ir kelnaites, pasistenkite šiandien juos atidėti į šalį. Apsirenkite taip, kad galėtumėte laisvai judėti ir jaustumėtės erotikos karaliene.

O avalynei ši taisyklė negalioja. Drąsiai rinkitės batelius ar basutes su maksimaliai aukštais kulniukais, kurie pavers jus ilgakoje gražuole. Vargu ar prireiks su jais nueiti ilgesnį atstumą kaip iki lovos. Užtat koks bus vizualus efektas!

Pakeiskite vietą

Užsiimti seksu lovoje bus galima bet kurią kitą dieną. Šį kartą pabandykite surasti įdomesnę alternatyvą, pavyzdžiui, virtuvėje ar vonioje.

Virtuvėje nukraustykite stalą, kad ant jo neliktų jokių dūžtančių indų, duriančių ar pjaunančių įrankių. Numeskite kokį daiktą ant grindų ir pasilenkite taip, kad pademonstruotumėte vyrui patraukliausias savo kūno vietas tinkamu rakursu.

Pradinė sekso pratybų padėtis: atsisėskite ant stalo, pritraukite kelius prie krūtinės, svorio centras turi persikelti iš sėdmenų į pėdas. Partneris turi įsitaisyti tarp šlaunų, apglėbti jus. Jo užduotis kontroliuoti savo ir jūsų judesius, prilaikant jus už sėdmenų.

Atsiminkite: kiekviena improvizacija atgaivina ir sutvirtina partnerių santykius, o monotonija juos žudo!

#    Comments [0] |

pasaulio pabaiga jau si penktadieni kazko pabaiga visada rodo kazko pradzia tad dziaugimes naujo pasaulio pradzia

Žinoma, pasaulio pabaiga tikrai ateis. Tačiau kada? Per visą žmonijos egzistavimo istoriją buvo skelbiamos vis naujos datos. Pasaulio pabaigos pažadai grindžiami svariais argumentais. Ir visos hipotezės pasirodydavo klaidingos.

Pirmasis krikščionybės pasaulyje paskelbtas Armagedonas turėjo sutapti su paskutinio apaštalo mirties data. Juo tapo Jonas, išgyvenęs daugiau nei 100 metų. Jis vienintelis iš visų Kristaus apaštalų mirė natūralia, o ne kankinio mirtimi. Prieš mirtį jis padovanojo pasauliui savo „Apreiškimo knygą“. Šiame veikale vaizdingai aprašyta lemtinga diena, kai bus sunaikinta visa žmonija. Tiesa, autorius nesugebėjo nurodyti tikslios datos, todėl žmonės ėmė nesėkmingai spėlioti, kada tai įvyks.

Spėlioti beprasmiška. Juk yra gana aiški evangelisto Morkaus nuoroda: „Apie tą dieną ar valandą niekas nežino, net dangaus angelai, nei Sūnus, tik Tėvas.“

666 metai

Tai – Žvėries skaičius, jei dar nežinojote. Jis visada kėlė nenusakomą siaubą krikščionims. Ir, kai atėjo 666 metai, žmonės ėmė ruoštis pasaulio pabaigai. Turtuoliai išpardavė savo turtą ir išdalijo pinigus vargšams, daug kas pasitraukė į vienuolynus, stengdamiesi užsitikrinti Viešpaties palaikymą pasaulinės katastrofos atveju. Metai prabėgo, žmonija išliko...

1037 metai

XI amžiaus pradžioje buvo labai populiarus Metodijaus apokrifas, kuriame tūkstantmetis skaičiuojamas nuo Kristaus mirties. Knygoje aiškinama, kad prisikėlęs Jėzus nugalėjo Šėtoną ir surišo jį tūkstančiui metų, po to pragaro nusidėjėliai bus išlaisvinti. Paprastas apskaičiavimas leido suprasti, kad, praėjus tūkstančiui metų po Kristaus mirties, tai yra, 1033 metais, Šėtonas išsilaisvins iš pančių ir ateis jo laikas. Buvo manoma, kad jis valdys Žemę trejus su puse metų, o tada 1037 metais buvo laukiama antrojo Mesijo atėjimo. Tais metais buvo pastatytas Sofijos soboras, Aukso vartai ir kitos krikščionių šventovės. Tai buvo bandymai išpirkti žmonijos nuodėmes.

1284 metai

Šiais metais Kristaus atėjimą buvo paskelbęs Romos popiežius Inokentijus II. Būtent tais metais sukako 666 metai nuo islamo atsiradimo. Deja, popiežius negalėjo asmeniškai įsitikinti savo klaida, nes pats neišgyveno iki tų metų. Žmonijai pasisekė labiau – ji gyvuoja iki šiol.

1603 metai

Italų rašytojas ir filosofas Tomazas Kompanela nusprendė, kad tais metais įvyks lemtingas Saulės ir Žemės susidūrimas. Apgavo! Jo paskaičiavimai nepasitvirtino, bet tai nepakenkė Kompanelos autoritetui. Jis sulaukė septyniasdešimties ir mirė 1639 metais. Iki paskutinės dienos buvo laikomas talentingu pranašu.

XX a. pabaiga–XX a. pradžia

Tuo metu pasaulyje atsirado daugybė įvairiausių sektų, jos dygo kaip grybai rudenį po gero lietaus. Beveik visų jų lyderiai skelbė greitą pasaulio pabaigą. Ypač uoliai šią informaciją platino amerikiečių pamokslininkai. Tarp jų buvo fermeris Milleris. Jis apskaičiavo, kad Antrasis apsireiškimas įvyks 1843 metų balandžio 3 dieną. Juo patikėjo pora dešimčių žmonių. Visi jie tą dieną susirinko ant aukšto kalno ir laukė Mesijo atėjimo. Kadangi nieko neįvyko, Milleris pakoregavo savo apskaičiavimus: naujas Armagedonas buvo paskirtas tų pačių metų liepą.

Keista, bet vėl atsirado tokių, kurie patikėjo fermeriu. Ant kalno susirinko jau apie tūkstantis. Ir vėl nesėkmė. Milleris dar kartą pakoregavo datą ir nukėlė terminą į kitus metus. Manote, kad iš jo žmonės pasijuokė? Nieko panašaus – jo sekėjai ir šiandien vaikšto žeme, vadindamiesi Septintosios dienos adventistais.

Buvo ir kitų pranašų. Skaičiuokite: 1872, 1874, 1941, 1915, 1918, 1925, 1941, 1975, 1982 – tai vis pasaulio pabaigos datos, nustatytos smulkaus prekeivio iš Pensilvanijos Charleso Russelo. Jis subūrė Biblijos studijų draugiją ir bandė apskaičiuoti lemtingą datą iš šios knygos. Draugija pasivadino Jehovos liudytojais.

Artimiausia pasaulio pabaiga numatyta šią savaitę – 2012 metų gruodžio 21 dieną.

Netrukus galėsime patys įsitikinti.

Daugiau apie pasaulio pabaigą skaitykite čia : Pasaulio pabaiga truks dvi savaites.

#    Comments [0] |
# Friday, 14 December 2012

reikia zinoti apie moteris

Neseniai Didžiojoje Britanijoje atlikta gyventojų apklausa parodė, kad prieš Kalėdas dauguma moterų bijo gauti iš savo brangiausiojo nereikalingą dovaną. Jų būgštavimai turi pagrindo.

Per internetinių parduotuvių kompanijos „Superdrug“ surengtą apklausą vyrams buvo užduodami banalūs klausimai apie moteris. Stipriosios lyties atstovai turėjo nurodyti savo partnerės apatinių dydį, telefono numerį, gimtadienį ir kitas įsimintinas datas, mėgstamą kosmetiką ir kvepalus.

Apklausos rezultatai, kurie buvo publikuoti leidinyje „The Daily Mail“, tiesiog pribloškiantys. Jie atskleidė, kokie nedėmesingi ir nejautrūs savo damoms yra vyrai. Jie viską praleidžia pro ausis ir nesuka sau galvos dėl „bobiškų“ smulkmenų, kaip jiems atrodo.


Štai 10 dalykų, kurių vyrai nežino apie savo žmonas:

1. Telefono numerio – 54 proc.

2. Liemenėlės dydžio – 39 proc.

3. Mėgstamų kvepalų – 34 proc.

4. Mėgstamos parduotuvės – 24 proc.

5. Batų dydžio – 23 proc.

6. Drabužių dydžio – 23 proc.

7. Apatinių drabužių dydžio – 20 proc.

8. Gimimo datos – 12 proc.

9. Natūralios plaukų spalvos – 11 proc.

10. Užimamų pareigų – 10 proc.

Trečdalis apklaustų vyrų neprisimena pirmojo susitikimo su žmona datos.

#    Comments [0] |

seksualumas pagal akis

Vyzdžių reakcija į kitus žmones padeda nustatyti, kokia asmens seksualinė orientacija, teigia mokslininkai.

Kornelio universitete atliktas eksperimentas atskleidė įdomų faktą: žmogaus seksualinę pakraipą išduoda akys, o tiksliau – vyzdžiai. Savanoriams buvo rodomos vyrų ir moterų erotinis vaizdo įrašas bei atidžiai fiksuojama tyrimo dalyvių vyzdžių reakcija. Mokslininkai išsiaiškino, kad heteroseksualių vyrų vyzdžiai reagavo į moterų atvaizdą, homoseksualių – į vyrų, heteroseksualių moterų – į vyrų ir moterų (bet labiau į vyrų), o homoseksualių – į moterų.

„Vyzdžių reakcija labai greita ir nesąmoninga, todėl manome, kad ji yra puikus metodas, leidžiantis nustatyti seksualinę žmogaus orientaciją“, – sakė tyrimo autorius Gerulfas Riegeris. Pasak mokslininko, šis atradimas padės žmonėms išsiaiškinti tikrąją savo seksualinė pakraipą, be visuomenės spaudimo, religinių ar kultūrinių įsitikinimų.

Įdomiausias atradimas, kad heteroseksualias moteris seksualiai traukia tiek vyrai, tiek moterys. Manoma, kad taip moterų smegenys saugo moters sveikatą nuo seksualinės prievartos, galinčios sužeisti moters lytinius organus. Seksualinio stimuliavimas skatina lubrikaciją, kuri saugo nuo sužeidimų.

Taip pat tyrimas parodė, kad biseksualių vyrų vyzdžiai vienodai reagavo tiek į vyro, tiek į moters atvaizdą. Pasak mokslininkų, tai įrodo, kad biseksualumas iš tiesų egzistuoja.

#    Comments [0] |
# Wednesday, 12 December 2012

platoniski santykiai

Turbūt nepameluosime teigdami, kad kiekvienas žmogus kada nors yra siekęs sužinoti apie meilę viską, ištyrinėti ją iš visų pusių, suprasti jos esmę ir prasmę. Juk suradę meilę, mes atrandame laimę. Ar ne taip? Ne veltui žmonės visais laikais ieškojo panacėjos nuo visų blogybių, savotiško stebuklingo raktelio, kuris atvertų visas duris ir išspręstų visas problemas. Ir jei meilė neatsiejama nuo laimės, reiškia, žmonija visada ieškojo meilės.

„Kadaise mūsų gamta nebuvo tokia kaip dabar. Visų kūnai buvo vienodi ir apvalūs, nugara nesiskyrė nuo krūtinės, rankų ir kojų buvo po keturias. Kiekvienas žmogus po du veidus, visiškai vienodus, nes galva jų buvo bendra. Apdovanoti nepaprasta jėga ir galia šie žmonės nusprendė užpulti dangų ir nuversti dievus.

Dievai ėmė tartis, ką jiems daryti. Pagaliau Dzeusas pareiškė: „Radau būdą, kaip išsaugoti žmones ir padaryti galą jų maištams, sumažinti jų jėgą. Padalinsiu kiekvieną jų per pusę, tada jie taps silpnesni ir naudingesni mums, nes ims daugintis.

Ir jeigu jie ir toliau maištaus, aš padalinsiu juos vėl. Ir jie ims šokinėti ant vienos kojos prieš mane!“

Štai kodėl žmonės visą gyvenimą ieško savo antrosios pusės, tikino Platonas savo garsiajame veikale „Puota“.

Kas yra meilė? Tikrai nelengva pasakyti. Kokiu momentu ji atsiranda? Kaip įsižiebia meilės jausmas visai svetimam žmogui? Kodėl kartais meilė gali gimti ir be jokio kontakto? O kartais ir po lytinio akto meilės nebūna nė kvapo? Vienas dalykas aišku: meilė padaro mus visais atžvilgiais geresniais.

Kokią meilę turėtume vadinti platoniška?

Mūsų laikais platoniška meilės forma laikoma senamadiška, kvaila ir nereikalinga. Tačiau ji egzistuoja. Ir ja netikėti neįmanoma. Turbūt daug kam pirmiausia iškyla prieš akis vaikystėje matytas vaizdas: berniukas ir mergaitė susikibę už rankučių vaikštinėja po kiemą, o jų mažieji draugai pavydžiai erzina: „Įsimylėjėliai! Jaunikis ir nuotaka!“

Platoniška meilė – tai vienas labiausiai nesavanaudiškų ir romantiškiausių mūsų jausmų. Toks išmintingos meilės variantas labai naudingas žmogui. Tą, kuris jos nė karto nepatyrė, galima drąsiai pavadinti nelaimingu ir dvasiniu skurdžiumi.

Šiek tiek žinių iš istorijos

Tokia meilė buvo pavadinta platoniška pagal senovės graikų filosofą Platoną. Savo knygoje „Puota“ jis pirmą kartą iškėlė idealios meilės klausimą. Meilės, kuriai nereikalingas fizinis kontaktas. Dvasinės meilės, be jokių gašlių geismų. Savo veikale Platonas rašė apie žmogui deramą būdą išreikšti meilę. Apie laimės ieškojimą – ne akmens ar gyvūno laimės, o žmogaus. Platonas tikino, kad žmonės yra aukštesnio būvio už gyvūnus, kurių pagrindinis požymis – instinktai. Mes, žmonės, turime turėti kažką aukštesnio, būdingo tik mums.

Puikūs platoniškos meilės pavyzdžiai gali būti meilė tėvynei, mokinio ir mokytojo, motinos ir vaiko meilė.

Kartais pasitaiko gana svarių priežasčių tokiems santykiams: liga, trukdanti normaliai gyventi, religija ar garbaus amžiaus žmonių meilė.

Dažniausiai tokia santykių rūšis būna tik pirma pakopa link nuostabaus brandaus meilės ryšio.

Įprastas tyros romantiškos meilės idealas, kurį žmonija aukštino daugybę amžių:: drąsus riteris, sugebantis dėl meilės įvykdyti beprotišką žygdarbį, ir visais atžvilgiais tobula mergina, kurią jis dievina, prie kurios nedrįsta net prisiliesti.

Paklausite, ką bendra platoniška meilė turi su realybe?

Šis reiškinys gana paplitęs tarp paauglių ir yra normalus jų asmenybės raidos etapas. Būtent šiame amžiuje paaugliai ieško sau dievaičių, kuriuos galėtų mylėti ir mėgdžioti. Labai dažnai jie įsimyli nepasiekiamus žmones: aktorius, dainininkus, sportininkus, muzikantus.

Iš senovės istorijos žinomos legendos apie Petrarkos ir Lauros meilę. Laura įkvėpdavo jį kūrybai iki pat mirties, nors poetas nė sykio net nebuvo kalbėjęsis su ja. Jis mylėjo ją per atstumą, kaip angelą, tyrą, dievišką, gražią.

Tokios meilės objektas dažniausiai neįtaria apie tai, kad yra mylimas. Ir neretai painioja tokius santykius su draugyste.

Platoniški jausmai – tai puikus būdas patirti meilę, išgyventi romaną su kitu asmeniu, neišduodant to, su kuriuo draugauji ar gyveni.

Su amžiumi žmonės pradeda suvokti, kad reikšmingiausia ir jautriausia jų erogeninė zona yra smegenys. Svarbiausia, kad trauka būtų abipusė – tarytum savotiškas dialogas. O fizinis „šių dviejų organų“ kontaktas gali vykti per atstumą. Štai kokia ji, platoniška meilė. Galima karštai mylėti svetimą žmogų, bet niekas neįstengs apkaltinti tavęs neištikimybe.

Platoniškos meilės privalumai:

Įsimylėjimo būsena savaime yra ideali. Ji suteikia mums polėkio. Mūsų kūnui juk nesvarbu, ką mes mylime. Svarbu, kad tuo metu išsiskiria džiaugsmo hormonai, mus apima kūrybinis įkvėpimas, trokštame daryti gerus darbus, keistis patys ir tobulėti. Mes jaučiamės laimingi visa savo esybe.

Britų seksologai atliko tyrimą. Paaiškėjo, kad 85 proc. vyrų neįsivaizduoja savo gyvenimo be sekso ir tenkinimosi tik platoniška meile. 40 proc. moterų buvo ne tokios kategoriškos ir pasirengusios tyriems santykiams.

Šiais laikais jau sunku įsivaizduoti sveiką vyrą, kuris slapčia gaudo širdžiai mielos damos žvilgsnius, dūsauja ir rašo odes mylimajai į užrašų knygelę. Ir vis dėlto: jei suvokėte, kad seniai nebuvote įsimylėję platoniškai, pasidairykite potencialaus garbinimo objekto.

#    Comments [0] |
# Tuesday, 11 December 2012

santykiai su jaunesniu

Įsimylėdamos moterys paprastai nežvilgčioja į vyro pasą. O kai sužino, kad jis jaunesnis, kažkodėl išsigąsta. Turbūt nereikia dėl to stebėtis. Visuomenėje egzistuoja tam tikri stereotipai, pagal kuriuos mergina turi ištekėti iki 25 metų, vaikus gimdyti iki trisdešimties, o vyras privalo būti vyresnis už žmoną.

Šios nuostatos atsirado gana seniai. Tada iš tikrųjų vyras turėjo būti vyresnis, labiau patyręs, kad garantuotų savo žmonai pakenčiamą pragyvenimą ir užtikrintą ateitį.

Šiandien daug kas pasikeitė. Pirma, amžius dar nieko nesako nei apie sukauptą patirtį, nei apie sugebėjimą uždirbti pinigų. Antra, partneris, meilužis ar draugas visai nebūtinai turi tapti teisėtu vyru. Gali būti, kad puikūs santykiai patys išsisems ir nė vienas nebenorės jų įteisinti.

Tad nesijaudinkite, damos, net jei pažįstami mąsliai nutyla, sužinoję apie jūsų ir partnerio amžiaus skirtumą. Beje, jei vyras yra jūsų bendraamžis, galite teisėtai jį laikyti jaunesniu – tokios yra psichologinės ir fiziologinės šios lyties ypatybės. Ir nekreipkite dėmesio į smerkiančią aplinkinių nuomonę. Žmonės visada randa pretekstą sukritikuoti – jeigu ne jaunesnis, tai žemesnis ar per mažai uždirbantis, arba iš kitos socialinės aplinkos. Ar verta visų klausyti, jei tikrai mylite?

Verčiau apsvarstykite situaciją ir suraskite jos privalumų. Išmintingai paanalizavus, galima išpešti naudos ir iš santykių su jaunesniu vyru. Anketiniai duomenys nėra pagrindinis dalykas, į kurį reikia kreipti dėmesį. Kur kas svarbiau, ar jūs suprantate vienas kitą iš pusės žodžio, ar nuo jo žvilgsnio suspurda širdis, aro sutikti pažįstami su nuostaba sako: „Kaip gerai tu atrodai!“

Jaunas – nebūtina nepatyręs

Portalo alfa.lt skaitytoja J.N. papasakojo: „Mano pirmasis vyras buvo 8 metais vyresnis už mane. Nepaisant to, man, dvidešimtmetei, tekdavo atlikti savotišką auklės vaidmenį ir savarankiškai išspręsti visus klausimus, aprūpinti šeimą, kūrenti krosnį, nešioti malkas, net ginti sūnų nuo peštukų. Tėvui buvo svetimas atsakomybės jausmas, o man netrukus nusibodo būti šeimos galva.

Antras vyras jaunesnis už mane trejais metais. Jau dešimt metų galiu juo pasikliauti visais klausimais. Jis elgiasi kaip išmintingas ir patyręs. Sunkiais gyvenimo momentais jis visada sugeba surasti teisingą sprendimą.“

Kodėl taip yra? Biologinis vyro amžius ne visada sutampa su tikruoju. Kai kurie žmonės ir iki 60 metų sugeba išlikti vaikais, reikalaujančiais priežiūros. Kiti nuo jaunų dienų išmoksta atsakyti už savo poelgius ir galvoti apie rytdieną.

Kodėl kai kurios moterys pasirenka jaunesnius partnerius?

Galimybė atsipalaiduoti ir pasilinksminti

Gyvendama su vyresniu vyru, moteris patenka į vyresnių jo draugų kompaniją. Po kurio laiko ji pastebi, kad jos jau nebetraukia pašokti, pasisupti ar pabėgioti basomis po smėlį. Ji tapo santūresnė ir rimtesnė. O kur pradingo jos jaunystė?

Su jaunu vaikinu moteris vėl pajunta gyvenimo skonį. Vaikinas su malonumu linksminsis, supažindins su savo jaunais draugais. Tai labai vertingas dalykas, padedantis moteriai pasijusti jaunesne.

Dažniau kalbėkitės

Ir vis dėlto nesižavėkite nuolatiniu nerūpestingumu ir linksmumu. Gyvenimas – gana rimtas dalykas. Kartais reikia sustoti ir pažvelgti į akis ir pakalbėti apie tai, kas jaudina abu. Nepatartina kalbėtis su jaunu partneriu „iš aukšto“. Jis ne prasčiau už jus suprasti, pasirūpinti problemų sprendimu. Pasistenkite, kad jis būtų ne tik linksmybių partneris, bet ir rimtas draugas.

Tobulėkite!

Vystytis būtina. Jeigu jums 30, o jam 20, teks rūpintis savimi dvigubai intensyviau. Pasitempusi, susitvarkiusi, pasigražinusi, sportiška draugė, kuri dar jauna, bet jau patyrusi – neįkainojamas lobis jaunam vyrui. Todėl kruopščiai rūpinkitės savo išvaizda. Nesirodykite jam akyse nesusitvarkiusi. Vyrai visada kreipia dėmesį į moteris, sugebančias išlaikyti gerą formą ir puoselėti savo išvaizdą.

Domėkitės naujais dalykais, plėskite savo akiratį, siekite žinių, nestovėkite vietoje. Tai bus naudinga jums abiems. Net jeigu jis jus kada nors paliks, jūsų sukauptos, žinios, įgyta patirtis niekur nedings.

Svarbiausi santykių su jaunesniu vyru privalumai:

· Dažnai jaunas vyras lengvai leidžiasi mokomas, jį galima formuoti pagal savo pageidavimus.

· Jeigu jums patinka būti lydere, tai lengviausia įgyvendinti su jaunesniu žmogumi.

· Su jaunu partneriu moteris atjaunėja.

· Dažniausiai jaunas vyras neturi nei vaikų iš ankstesnės santuokos, nei buvusios žmonos.

Trūkumai, kuriuos verta įsidėmėti:

· Jeigu jaunas vaikinas infantilus, teks sugaišti daug laiko auklėjant jį. Prireiks nemažai kantrybės, taip pat pinigų.

· Tokie santykiai retai kada perauga į santuoką.

· Sunku bus įtikti jam, juk teks daug laiko skirti savo išvaizdai, kad jis galėtų jumis didžiuotis.

· Teks daug ko jį išmokyti.

· Dauguma jaunų vaikinų po kurio laiko ima dairytis į jaunesnes merginas, todėl teks dėl to nerimauti.

· Visuomenės nuomonė gerokai kainuos nervų.

Jeigu jus apakino meilė ir pasaulyje nebeliko daugiau stiprių rankų, išskirus jo, pamirškite viską ir mėgaukitės gyvenimu. Vėliau išsiaiškinsite, ką su ta meile daryti toliau...

#    Comments [0] |

kaip nustatyti kad vyras neistikimas

Australijos mokslininkai atskleidė, kad moterys, matydamos nepažįstamą vyrą, iš jo veido gali atspėti, ar jis yra ištikimas savo žmonai, ar yra lovelasas. Jos nesąmoningai įvertina vyro veido bruožus ir išraišką.

Tyrime dalyvavusios moterys turėjo apžiūrėti nepažįstamų vyrų portretines nuotraukas ir nustatyti jų rimtumą. Dauguma moterų vertinimų sutapo su vyrų papasakota gyvenimo istorija ir jų požiūriu į santykius su moterimis. Eksperimentas įrodė, kad moterys gali iš veido nustatyti vyro polinkį į neištikimybę, rašo mokslininkai žurnale „Biology Letters“.

O vyrai vertindami moterų nuotraukas dažniausiai klydo. Jie palaikydavo gražiausias ir itin moteriškų bruožų damas neištikimomis.

Informacijos šaltinis – veidas

„Pirmą įspūdį apie žmogų mes dažniausiai gauname iš jo veido, – aiškina Gillian Rhodes ir jos kolegos iš Vakarų Australijos universiteto. – Veidas atskleidžia daug apie žmogaus esmę, taip pat apie jo sveikatą, intelektą ar vaisingumą. Tokie nesąmoningai gautis signalai turi didelės reikšmės pasirenkant partnerį. Ar veidas gali papasakoti tiesą apie santykius su priešinga lytimi ar polinkį į ištikimybę ar neištikimybę, iki šiol buvo nežinoma.“

„Dabar mes pateikėme pirmą įrodymą, kad iš tikrųjų įmanoma išskaityti iš veido informaciją apie kito žmogaus polinkį į neištikimybę, bent jau moterims“, – rašo G.Rhodes.

Vyrai dažniau suklysta nei moterys

Savo tyrimams mokslininkai panaudojo 110 vyrų ir 88 moterų fotografijas. Eksperimento dalyviai turėjo nustatyti, ar nufotografuoti žmonės yra atsidavę savo partneriui ar jie bent sykį sulaužė ištikimybę.

Mokslininkai davė 34 vyrams ir 34 moterims apžiūrėti priešingos lyties fotografijas ir įvertinti juos pagal ištikimybę. Tyrimo dalyviai dar turėjo aprašyti jų išvaizdą, patrauklumą, moteriškumą, vyriškumą ir patikimumą.

Tyrimų išvados: vertindamos priešingos lyties atstovų ištikimybę ar neištikimybę moterys pataikydavo gerokai dažniau už vyrus.

„Vyra buvo linkę labiau nei moterys klaidingai įvertinti neištikimus asmenis kaip ištikimus“, – aiškino mokslininkai. Vyrai suklydo 77 procentais atvejų, o moterys tik 38 procentais.

Kaip praneša mokslininkai, išaiškėjo, kad abi lytys sąmoningai ir nesąmoningai taiko skirtingus ištikimybės vertinimo kriterijus. Prie neištikimųjų vyrai pirmiausia priskyrė tas moteris, kurios joms atrodė ypač simpatiškos ir moteriškos. O moterys nelaikė vyrų patrauklumo neištikimybės požymiu. Užtat jos dažniau priskirdavo neištikimųjų grupei tuos vyrus, kurie joms atrodė nepaprastai vyriški.

#    Comments [0] |
# Monday, 10 December 2012

po issiskyrimo

Jei kankina išsiskyrimo sukeltas širdies skausmas, siūlome 3 geriausius filmus, kuriuos pažiūrėję pasijusite geriau. Taip rasite 3 filmų sąrašą, kurių žiūrėti nevalia, jei norite įveikti išsiskyrimo skausmą.

Filmai, gydantys širdies žaizdas:

· „500 meilės dienų“

Šis filmas parodo, kad išsiskyrimo skausmas praeina, o pasaulyje yra žmogus, kuris skirtas būtent jums. Summer netiki tikra meile, bet įsimylėjęs Tomas slapta viliasi, kad Summer sugebės atsakyti į jo jausmus. Išsiskyręs su mylimąją Tomas supranta, kad vienų santykių pabaiga, yra naujų – pradžia.

· „Bridžitos Džouns dienoraštis“

Britų komedija, kurioje vaidina Renne Zellwegger, prajuokins net ir labiausiai nusiminusį žmogų. Filmas pasakoja apie 30 metų moterį ir jos santykius su vyrais. Jis moko, kad verta ieškoti žmogaus, kuris jus priims tokį, koks/kokia esate.

· „Nužudyti Bilą“ I ir II dalys

Vienas geriausių keršto filmų kine. Gal tikrame gyvenime jūs negalite medžioti ir skaudžiai pamokyti savo buvusio partnerio, bet galite tai įsivaizduoti, žiūrėdami filmą.

Filmai, atveriantys širdies žaizdas:

· „Užrašų knygelė“

Filmas pasakoja apie neblėstančią meilę ir priverčia susigraudinti net didžiausius cinikus.

· „Įsimintinas kelias“

Dar viena graži meilės istorija, įrodanti, kad jausmai gali įveikti viską, net ligą. Filmas liūdnas, tad besigydantiems širdies žaizdas geriau jo nežiūrėti.

· „Titanikas“

Puikus filmas, bet visi žino, kokia jo pabaiga...

#    Comments [0] |

meiles horoskopas 2012 12

Avinas. Savaitės pradžioje būsite šiek tiek emocionalūs. Gal peržvelgsite praeinančių metų romantinius reikalus arba imsite galvoti, kokie jie bus ateinančiais. Padidėjęs jautrumas jau apie trečiadienį nuslūgs, tad būsite pasirengę atvira širdimi sutikti naują žmogų. Neskubinkite įvykių: leiskite sau apmąstyti galimą romaną, tačiau nepulkite raškyti greitų trumpalaikių pergalių. Viskam savas laikas. Sekmadienį išvysite ateities viziją, ji bus gana įdomi.

Tauras. Perspėjimas tiems, kurie turi porą: savaitės pradžioje santykiams trukdys jūsų savininkiškumas ir nepriklausomybės siekis. O vienišiai bus be nuotaikos. Jau trečiadienį ir ketvirtadienį būsite tikri žavuoliai, gana sėkmingai panaudosite filosofines įžvalgas meilės reikaluose. Nuo penktadienio iki pat kitos savaitės pradžios suvoksite savo vietą po saule, taip pat atrasite jos ir kitam, kad įsitaisytų šalia jūsų. Šis romantinis nušvitimas žymės naują, šviežią pradžią.

Dvyniai. Viena kita meilės paslaptis paaiškės savaitės pradžioje, todėl būkite tikri, kad nepralėksite pro šalį ir tai pastebėsite. Taip pat pasitelkite įžvalgą trečiadienį ir ketvirtadienį, kad suprastumėte, ką matote. Tomis dienomis tinka padaryti su romantiniais reikalais susijusį sprendimą tiek vienišiams, tiek jau turintiems porą. Penktadienis įneš šiek tiek sumaišties ir nerimo. Geriausia gynyba bus aiškiai suvokti situaciją ir save. Už tai jūsų širdis jums padėkos sekmadienį, kai romantinės svajos taps rožinės, o ir ateinanti savaitė atrodys daug žadanti.

Vėžys. Privalėsite priimti romantinį sprendimą, bet pirmadienį nepajudėsite iš vietos šiuo klausimu. Kai į sprendimo priėmimą įsivelia jausmai, labai sunku juos suderinti su proto balsu. Iki trečiadienio būsite laukimo nuotaikoje, todėl sulėtinkite tempą, atsipalaiduokite. Nieko blogo, jei delsimas meilės reikaluose susijęs su noru pasielgti teisingai, nepadaryti klaidos. Artėjant savaitgaliui būsite atradę vidinę pusiausvyrą ir pasirengę žengti naują žingsnį. O tai bus susiję su kai kuo ar kažkuo, kas patrauks jūsų dėmesį penktadienį ar šeštadienį. Palinkėkite sau geros kloties!

Liūtas. Savaitės pradžioje turėsite galimybę kiek atidžiau, giliau pažvelgti į savo nusistovėjusius ar naujus santykius ir save, aiškiau pamatyti situaciją. Trečiadieniui ar ketvirtadieniui planuosite susitaikymą ar prisigerinimą, partnerio pamaloninimą. Tuo metu atrodysite pritrenkiamai, Visata jus palaikys. Labai gerai, kad žinote, ko norite. Tačiau pasitikrinkite, ar jums svarbaus asmens lūkesčiai sutampa su jūsų. Tam tikras malonus gestas taps geru postūmiu naujiems romantiškiems jausmams.

Mergelė. Savaitės pradžia bus tinkamas laikas romantines svajas sugrąžinti į realią erdvę. Maži netobulumai gali būti labai žavūs, jei į juos žvelgia įsimylėjėlių akys. Priverskite save pajudėti iš komforto zonos trečiadienį ir ketvirtadienį, drąsiai pasidalydami jausmais ar lūkesčiais. Patys nustebsite, kaip jums palengvės, kai tai padarysite. Artėjant savaitgaliui, galite tikėtis šio poelgio rezultatų – karšto bučinio ar apkabinimo. Jei to norite, pasijudinkite. Sekmadienį jūsų širdis tarsi atsivers, kai pajausite artėjančias naujas galimybes.

Svarstyklės. Jei, prasidėjus savaitei, pajausite, kad tampate savanaudiškesnis, paklauskite savęs ir galbūt savo partnerio, kodėl. Svarbiausia yra pripažinti problemą ir ieškoti jos sprendimo. Savaitės viduryje aiškiai išsakykite, kaip suprantate meilės santykius. To reikia, kad vieni ar kartu su partneriu priimtumėte atitinkamus sprendimus. Natūralu galvoti apie praeitį, tačiau bent viena koja tvirtai stovėkite dabartyje ar bent jau išlaikykite teigiamą požiūrį, mąstydami apie ateitį. Kad ir artimą, kaip penktadienis ar šeštadienis. O sekmadieniui einant į pabaigą jus apims glaustymosi, artumo paieškos nuotaikos.

Skorpionas. Pirmadienį ir antradienį užsimosite surengti vakarėlį. Būtent šios dienos jums žada seksualinį pakilimą. Švelnumas – taip pat neišbrauktas iš būtiniausių poreikių patenkinimo sąrašo. Dabar aiškiai matysite, ko jums reikia iš meilės, todėl pasirenkite daryti atitinkamus veiksmus, kad šalia jūsų atsirastų jums svarbus žmogus. Kai kam savaitės viduryje labai seksis įtikinėti, gal net pernelyg seksis. Klausykite savo širdies ir nesileiskite klaidinami. Penktadienį ir visą savaitgalį galbūt ir neliepsnos aistrų laužai, tačiau būsite kupini idėjų ir ryžto jas įgyvendinti. O tai labai tinkamas nusistatymas, kai norisi naujos pradžios.

Šaulys. Būsite užsisvajoję ir paslaptingi savaitės pradžioje. Galbūt širdis mėgina kai ką jums pasakyti, kai ką, ko jūsų protas neleidžia širdžiai įsisavinti? Atkreipkite dėmesį į vaizdinius, kurie sukasi jūsų galvoje, ir slaptą jų prasmę. Trečiadienį į jūsų gyvenimą sugrįš sena gera laimė ir optimizmas. Pakili nuotaika ir seksualumas neapleis jūsų ik pat savaitgalio. Visi tegu leidžia laisvalaikius, kaip jie nori, o jūs susigalvosite kai ką originalaus ir neįtikėtino. Su draugais arba su jums svarbiu asmeniu. Bet kuriuo atveju, jiems labai pasisekė, kad turi jus.

Ožiaragis. Pokalbis su draugu apie pastaruosius įvykius jūsų meilės reikaluose padės savaitės pradžioje padaryti keletą atradimų. O sprendimas, kurio pastaruoju metu ieškojote, tarsi ateis savaime. Dabar tegu jūsų širdis priima jums palankų sprendimą. Trečiadienį ir ketvirtadienį būkite atsargūs ir atidūs, nes gali susijaukti planai ar pasimatymas, elkitės kūrybingai ir atrasite išeitį. Savaitgaliui artėjant būsite pilni jėgų ir energijos, jums pavyks surengti tiek didelę šventę, tiek intymią, skirtą vien jums dviems. Savaitgalį būsite tikras sėkmės numylėtinis.

Vandenis. Savaitės pradžioje būkite atsargūs ir suvaldykite emocijas, ypač asmeniniame gyvenime. Šiuo laikotarpiu jums netrūks rūpesčių, tačiau privalote atrasti laiko nusiraminti, kad nesprogtumėte nuo įtampos. Trečiadienį ir ketvirtadienį vėl pasijausite esą realaus pasaulio dalimi, atnaujinsite ryšį su juo (ar su kai kuo jums ypatingu). Staiga kilusią romantišką idėją gali pavykti realizuoti dabar. Penktadienio vakarą jums nesinorės jokių triukšmingų pobūvių, tik jaukaus pasisėdėjimo namuose su mylimuoju ar draugais. Vadovaukitės instinktais, jie jūsų neapgaus. O sekmadienis žada būti jums, asmeniškai, ypač malonus.

Žuvys. Savaitės pradžioje būkite pasirengę apginti savo meilę, romantinius lūkesčius. Neaiški pozicija arba nuolaidžiavimas jūsų tikrai nepriartins prie trokštamo tikslo. Pripažinkite, jog esate verti paties geriausio. Jokia nuodėmė tai pripažinti ir to tikėtis. Trečiadienį ir sekmadienį Visata jums atseikės gabalėlį sėkmės, jos irgi reikia, kad meilės norai pildytųsi. Tik nesikuklinkite juos galvodami. Savaitgalis, atrodo, bus smagus, lengvas. Jis tikrai toks bus, jei leisite mylimajam ar draugams organizuoti šventę ar susibūrimą. Kad ir ką veiktumėte, būsite gerai nusiteikę. Sekmadienį tiesiog pasvajokite, kokią meilės ateitį sau nupieštumėte.

#    Comments [0] |

efektyvi dieta

„Moterys trokšta būti lieknos, bet vis tiek nuolat valgo. Jos taip pat nori gero sekso! “ – tai suvokęs vokiečių mitybos ekspertas Uwe Knopas išvedė paprastą formulę, kaip numesti svorio, ir parašė knygą „Liesėkite užsiimdami seksu“.
Dietos esmė – labai paprasta, aiškina ekspertas. „Kad suliesėtume, svarbu pasiekti minusinį energijos balansą. Tai reiškia: mažiau gauti, daugiau suvartoti“, – sako U.Knopas.

Į visas badavimo ir pusbadžiavimo dietas ekspertas žvelgia skeptiškai. Jis pats ilgą laiką tikrino įvairiausias dietas ir bandės sveikos mitybos patarimus. Anot jo, dietos dažniausiai būna tik „propaganda“ – ilgainiui jos storina, užuot mažinusios svorį.

Jo išvada: „Badavimas per ilgą laiką nutukina, nes nė vienas negali to ištverti amžinai, tada ir atsiranda atvirkštinis efektas“.

U.Knopas nusprendė surasti ir pasiūlyti alternatyvą „pseudomokslinėms dietų kūrėjų fantazijoms“ – dietą, kuri patenkintų malonumus mėgstančios moters poreikius. Seksą vietoj badavimo!

Geras lytinis aktas sudegina 250 kalorijų. „Po kiekvieno 25 minučių ar ilgesnio pasimylėjimo galite ramia sąžine sau leisti pasimėgauti konditerinių gardumynų porcija. Tie, kurie seksualiai aktyviomis savaitės dienomis santykiauja du kartus po 25 minutes,, gali apdovanoti save 500 kalorijų ir suvalgyti visą šokolado plytelę – be jokios žalos figūrai“, – aiškina ekspertas.

Tačiau įsidėmėkite: seksas seksui nelygu!. Kalorijų deginimo procese galioja paprasta taisyklė: kuo intensyvesni bus sekso judesiai ir kuo daugiau pozų išbandysite, tuo daugiau kūno zonų ir funkcijų bus įtraukta į darbą.

Didelis prakaitą varančių lovos sporto valandėlių privalumas yra ne tik tai, kad sudeginama daug kalorijų, bet ir jų liesinantis psichologinis efektas. „Seksas apsaugo mus nuo rijimo iš nepasitenkinimo“, – teigia ekspertas. Geras seksas sukuria gerą nuotaiką, nuo jo organizme padaugėja endorfinų. Be to, lytinis aktas padeda atsipalaiduoti ir nuramina.Ramus ir atsipalaidavęs žmogus nejaučia noro valgyti „iš nevilties“. Sekso dieta duoda dvigubą efektą abiems partneriams.

Ko reikia dietai su aistros malonumais? Žinoma, gero meilužio!. „Geras meilužis yra svarbiau už kalorijų skaičiavimo lentelę“, – tikina Uwe Knopas.

Sekso dieta puikiai veikia ir dar dėl vienos priežasties.. Amerikiečių mokslininkai iš Monmuto universiteto nustatė, kad savo figūra besirūpinančios moterys ir taip būna labiau linkusios į sekso nuotykius ir neištikimybę nei paprastai.

O kas žino, gal iš sekso dietos liesėjimo tikslu išsirutulios tvirtas ryšys visam gyvenimui?

Naudinga informacija apie sekso dietą pradedantiesiemsMisionieriaus poza:

Klasikinė sekso poza efektinga kaip mankšta treniruoklių salėje tik vyrui. Jis atlieka aktyvųjį vaidmenį, todėl treniruojami jo pilvo ir šlaunų raumenys.

Per valandą sudeginama 600 kcal.

Lokomotyvas:

Šioje pozoje moteris guli ant nugaros, vyras atsiklaupia priešais ją, o ji apglėbia kojomis jo kaklą. Ši poza atstoja moteriai kasdienius tempimo pratimus. Treniruojami sėdmenų ir šlaunų raumenys.

Sudeginama 400 kcal per valandą.

Jojikės poza:

Moteris sėdi ant vyro kaip ant žirgo ir jodama stiprina savo nugaros raumenis. Reguliarūs judesiai degina jos kalorijas..

Sudega 300 kcal per valandą.Papildoma programa

· Liemenėlės atsegimas dantimis: 85 kcal.

· Karštas striptizas: 400 kcal.

· Intensyvus bučinys liežuviu: 325 kcal.

· Orgazmas: 129 kcal.

Geriausi afrodiziakai, stiprinantys geismą:

· Austrės: šiose jūros gėrybėse būna daug cinko. Šis mikroelementas reikalingas vyrams, skatina spermos susidarymą.

· Kalniniai dašiai: ši prieskoninė žolė nepaprastai stiprina libido.

· Imbieras: pagerina mažojo dubens kraujo apytaką, todėl žadina ir vyro, ir moters geismą.

· Salieras: sveikoje daržovėje yra androstenolio (savotiško augalinio testosterono), kuris žadina moterų geismą ir stiprina vyro erekciją.

· Triufeliai: ir juos e yra androstenolio. Tuo galima paaiškinti fenomeną, kodėl tik moteriškos lyties kiaulės juos suranda.

· Česnakas: geras afrodiziakas vyrams, nes jis išsaugo sveiką spermą. Tik reikėtų išsiaiškinti, ar partnerei jo kvapas žadins geismą, ar ne.

· Cinamonas: šio prieskonio kvapas žadina abiejų lyčių aistrą.

#    Comments [0] |
# Sunday, 09 December 2012

santykiu problemu sprendimai

Į naujausią penktąjį psichologijos vadovą „The Diagnostic and Statistic Manual of Mental Disorders“ įtraukta daugybė naujų psichologinių sutrikimų, apie kuriuos ne kiekvienas yra girdėjęs.

Hiperseksualumo sindromas

Hiperseksualumo sindromas pasireiškia nuolatinėmis, intensyviomis ir įkyriomis seksualinėmis fantazijomis, dideliu seksualiniu potraukiu ir negalėjimu suvaldyti savo veiksmų. Pasak ekspertų, šis sindromas atsirado naujausiame psichologijos vadove, nes apibrėžia seksualumą, kuris nėra iškrypėliškas, kaip pedofilija ar fetišizmas.

Priešmenstruacinis disforinis sindromas

Daugelis moterų gerai žino, kas yra priešmenstruacinis sindromas (PMS), kuris kankina savaitę ar kelias dienas iki mėnesinių ir pasižymi nuotaikų kaita, patinusiomis krūtimis, padidėjusiu apetitu, suirzimu, depresijos simptomais. Priešmenstruacinis disforinis sindromas (PMDD) mediciniškai laikomas daug rimtesniu sutrikimu, kuris pasireiškia itin dideliu suirzimu, isterijos ir pykčio priepuoliais, įtampa ir depresijos požymiais, kurie pacientėms neleidžia valdyti savo veiksmų.

Persivalgymo sindromas

Persivalgymo sindromas pasireiškia nuolatiniu, nevaldomu persivalgymu. Žmonės negali nustoti valgę, net ir suvalgę sveikatai pavojingą maisto kiekį, keliantį skausmą ir kitus sveikatos sutrikimus. Persivalgymo sindromas netaikomas žmonėms, kurie persivalgo prie šventinio stalo. Persivalgymo sindromo kankinami žmonės kenčia nuo pastovių persivalgymo priepuolių, per kuriuos valgo neišalkę ir viską, kas papuola po ranka.

Potrauminio streso sindromas ikimokyklinio amžiaus vaikams

Potrauminis streso sindromas pirmą kartą į psichologijos vadovą buvo įtrauktas 1987 metais, bet pirmą kartą šis sindromas išskirtas taikant jį tik ikimokyklinio amžiaus vaikams. Pasak ekspertų, potrauminio streso sindromas kitaip pasižymi ir veikia skirtingo amžiaus žmonių grupes. Vaikai iki 6 metų amžiaus, susidūrę su mirtimi, fizine trauma, prievarta kenčia nuo potrauminio sindromo, pasireiškiančio persekiojančiais prisiminimais, košmarais, pasikartojančiomis emocijomis. Vaikus kankina baimė, noras atsiriboti nuo aplinkos, nesugebėjimas susikaupti, pykčio priepuoliai.

Mokymosi sutrikimas

Pirmą kartą psichologijos vadove įrašytas mokymosi sutrikimas, kuris diagnozuojamas žmonėms, nesugebantiems įgyti akademinių žinių, nepaisant jų amžiaus, edukacinių sąlygų ir intelekto.

Kanapių abstinencijos sindromas

Vadove jau yra aprašyti abstinencijos sindromai, sukeliami alkoholio ir narkotinių medžiagų, bet pirmą kartą įtraukta abstinencija, kurią sukelia ilgą laiką vartojama marihuana. Ji pasižymi nuotaikų kaita, sumažėjusiu apetitu, nuovargiu, agresija, nemiga, apatija.

Netvarkos sindromas

Iki šiol buvo žinomas obsesinis kompulsinis sindromas, kuris verčia žmones kaupti daiktus, bet specialistai pastebi, kad ne visiems netvarką mėgstantiems pacientams galima diagnozuoti šį sutrikimą. Daiktų kaupimas ar rinkimas yra obsesinis kompulsinis sindromas, o poreikis gyventi netvarkoje, nes daiktų gausa sukelia saugumo jausmą, yra netvarkos sindromas.

#    Comments [0] |

sekso instruktorius

Pašėlęs gyvenimo ritmas, kuriame gausu stresinių situacijų, nemenką įtaką turi ir seksualiniams santykiams. JAV vis labiau populiarėja sekso instruktoriai, kuriuos sutuoktiniai kviečia į savo miegamąjį.

Dažniausiai pagalbos į sekso instruktorius kreipiasi šeimyninės poros, kurių aistra išblėso arba kurie nerimauja, kad nebegali intymių santykių metu patirti malonumo.

Tegu bus gėda tam, kuris pagalvojo apie banalų seksą trise. Bent jau sekso instruktorius, kurių sparčiai daugėja JAV ir Didžiojoje Britanijoje, tokie apibūdinimai piktina.

Tokio specialisto kaip sekso instruktorės Betty Dodson paslaugos nėra nepigios – viena valanda kainuoja apie 240 JAV dolerių (apie 637 Lt). Dažniausiai pagalbos į juos kreipiasi šeimyninės poros, kurių aistra išblėso arba kurie nerimauja, kad nebegali intymių santykių metu patirti malonumo.

Atvykęs į poros namus, instruktorius patogiai įsitaiso krėsle ir stebi, kaip pora mylis, patyrusiu žvilgsniu fiksuodamas „technikos“ klaidas. Specialistas niekada poros nelanko tuščiomis rankomis. Dažniausiai jis atsineša įvairių sekso žaisliukų, moko sutuoktinius, kaip jais naudojantis patirti daugiau malonumo.

Yra ir pigesnis variantas – už 175 dolerius (464 Lt) instruktorius moko klientus per „Skype“.

Riba tarp sekso instruktoriaus ir prostitucijos yra itin plona. Mat kai kuriais atvejais už papildomą mokestį sekso guru gali partneriams teikti praktinius užsiėmimus.

Niujorke didžiulio populiarumo sulaukė viena šios krypties seksologijoje pradininkų 82-ejų Betty Dodson, kuri dėl garbaus amžiaus dabar moko tik to, kaip teisingai masturbuotis.

#    Comments [0] |

sekso nauda

Sužinokite, kokią naudą jūsų organizmui teikia reguliarūs seksualiniai santykiai.

1. Mažina nerimą ir padeda įveikti stresą

Seksas padeda atsipalaiduoti, neleidžia mūsų organizmui gaminti streso hormono kortizolio ir mažina kraujo spaudimą. Įdomu, kad moksliniai tyrimai atskleidė, jog seksualiniai santykiai taip veikia ne tik žmones, bet ir graužikus.

2. Pakelia nuotaiką

16 tūkst. amerikiečių dalyvavo tyrime, kuris parodė, kad reguliarūs seksualiniai santykiai pakelia nuotaiką ir leidžia žmonėms jaustis laimingesniems. Naudodamiesi tyrimo rezultatais ekonomikos specialistai palygino reguliaraus mylėjimosi suteikiamas teigiamas emocijas su algos pakėlimu 50 tūkst. JAV dolerių per metus. Taip pat tyrimas parodė, kad seksualiniai santykiai su meiluže ar meilužiu žmones priverčia jaustis nelaimingais.

3. Stiprina imunitetą

1999 metais atliktas tyrimas parodė, kad žmonės, kurie reguliariai mylisi, kraujyje turi didesnį kiekį imunoglobulino, atsakingo už stipresnį imunitetą. Tyrimas taip pat parodė, kad seksas su besikeičiančiais partneriais veikia atvirkščiai.

4. Mažina skausmą

Seksas gali sumažinti skausmą net 74,6 proc., rodo moksliniai tyrimai. Tačiau skausmo numalšinimas yra laikinas – trunka apie 10 min.

5. Mažina neurozių riziką

Neurozė – tai nuolatinė nuotaikų kaita, nerimas, baimė ir įtampa. Moksliniai tyrimai rodo, kad neuroze besiskundžiančių pacientų simptomai palengvėja arba dingsta, kai jie sėkmingai veda ir reguliariai užsiiminėja seksu.

6. Saugo prostatą

Anksčiau buvo manoma, kad aktyvus vyrų seksualinis gyvenimas gali padidinti prostatos vėžio riziką, bet 2004 metais atliktas tyrimas parodė, kad yra priešingai. Aktyvus seksualinis gyvenimas saugo nuo prostatos ligų. Mokslininkai teigia, kad sveikiems vyrams rekomenduotina mylėtis 4–7 kartus per mėnesį, kad sumažintų prostatos vėžio riziką.

#    Comments [0] |
# Monday, 03 December 2012

sapnai

Kai miegame, mūsų kūnas ilsisi, bet smegenys lieka budrios, nes turi pakankamai energijos, kad galėtų sukurti tikroviškus, ryškius ir įspūdingus sapnus. Visais laikais sapnai domino žmones, bet tik šiais laikais mokslas padėjo atskleisti daugiau faktų apie paslaptinguosius sapnus.

1. Sapnai, provokuojantys veiksmus ir emocijas, – pavojingas simptomas

Košmarai, kurie kartojasi nuolatos ir sukelia blaškymąsi, spardymąsi, riksmus ir šauksmus gali būti pavojingų smegenų sutrikimų simptomas, taip pat ir Parkinsono ligos. Jei tokie sapnai kartojasi ir trukdo kokybiškai miegoti, patariama kreiptis į gydytojus.

2. Pelėdos dažniau sapnuoja košmarus nei vyturiai

Tyrimai rodo, kad naktinėti mėgstantys žmonės dažniau sapnuoja košmarus nei tie, kurie anksti eina miegoti eina ir anksti keliasi. Eksperimentas su 264 savanoriais parodė, kad pelėdas beveik dvigubai dažniau kankina košmarai nei vyturius. Mokslininkai spėja, kad kartu su rytu padidėja streso hormono kortizolio kiekis kraujyje, skatinantis keltis. Jei žmogus miega toliau, kortizolio veikiamos smegenys yra skatinamos kurti košmariškus sapnų scenarijus.

3. Vyrai dažniau sapnuoja seksą nei moterys

2009 metais Didžiosios Britanijos mokslininkai atliko eksperimentą, kuris padėjo išsiaiškinti, kad vyrai dažniau sapnuoja seksą nei moterys. Taip pat tyrimas parodė, kad moterys dažniau sapnuoja košmarus.

4. Sapnus galime valdyti

Psichologė Jayne Gackenback iš Kanados teigia, kad sapnus galime valdyti, o geriausia praktika – kompiuteriniai vaizdo žaidimai. Mokslininkė atliko eksperimentą, kuris parodė, kad kompiuterinių žaidimų mėgėjai sapnuoja ryškesnius sapnus ir sugeba pakreipti sapnų siužetą norima linkme.

5. Sapnus skatina kritinis mąstymas

Daugybę laiko mokslininkai bandė atsakyti į klausimą, kodėl žmonės sapnuoja. Zigmundas Froidas pirmas pasiūlė idėją, kad sapnai padeda įgyvendinti mūsų svajones ir slaptus troškimus. Šiuolaikiniai mokslininkai mano, kad sapnuoti mus skatina kritinis mąstymas – smegenys bando išspręsti situacijas ir galvosūkius, kurie pasitaiko tikrame gyvenime. Taip pat smegenys mus vis grąžina į situacijas, kurios atkartoja sukrečiančias mūsų patirtis, kad su jomis susigyventume ir susitaikytume.

#    Comments [0] |