# Thursday, 24 January 2013

kaip suvilioti vaikina

1995 metais JAV pasirodžiusi knyga „The Rules“ tapo tikru bestseleriu. Ji mokė moteris, kaip sužavėti svajonių partnerį. Knygos autorės skatino moteris būti pasyviomis ir rūpintis patrauklia išvaizda, bet jokiu būdu nerodyti iniciatyvos ir atvirai vilioti svajonių partnerį. Tačiau Australijos mokslininkų tyrimai rodo, kad pastangos sužavėti svajonių partnerį pasiteisina.

Pasak tyrimo, publikuoto „European Journal of Personality“, kuo daugiau pastangų įdedame stengdamiesi sužavėti svajonių partnerį, tuo didesnė tikimybė, kad užkariausime jo širdį. Australijos mokslininkų tyrime dalyvavo studentai. Paaiškėjo, kad tie tyrimo dalyviai, kurie labiausiai stengėsi sužavėti patinkančius vaikinus ir merginas, sukūrė ilgalaikius ir tvirtus santykius. Pasak mokslininko Petero Jonasono, net ir kritiškai vertinamas vaikinų noras vilioti merginas ir su jomis permiegoti tėra slepiamas troškimas rasti gyvenimo partnerę.

Tyrimas parodė, kad norėdamos rasti tinkamą gyvenimo partnerį, merginos stengėsi užmegzti kuo daugiau pažinčių ir įsitraukti į įvairias veiklas, o vaikinai – elgdavosi įžūliai ir taip stengdavosi atkreipti dėmesį. Pasak mokslininkų, merginos, užimtos įvairia veikla, vaikinams atrodo sunkiai pasiekiamos ir tuo patrauklios. Merginoms patrauklesni lengviau pasiekiami vaikinai, kurie bando į save atkreipti dėmesį. Taip pat tyrimas atskleidė, kad merginos kur kas labiau stengiasi vilioti patinkančius vaikinus, nei vaikinai – merginas. Pasak mokslininkų, iš tiesų merginos renkasi gyvenimo partnerius, o ne atvirkščiai.

Mokslininkai pastebėjo, kad net ir užsimezgus santykiams „lyčių žaidimai“ nesibaigia. Vaikinams patinka, kai merginos rodo jiems didesnį dėmesį, todėl įsitraukia į įvairias veiklas, kad atrodytų užimti. Merginos stengiasi vaikinų dėmesį užkariauti, taip vertindamos jų jausmų rimtumą. Pasak mokslininkų, biologiškai, moterys dauginimosi procese yra svarbesnės nei vyrai, todėl jos renkasi vyrus atsargiai ir atidžiai. Jei vyrai būtų tokie išrankūs kaip moterys, jie rizikuotų prarasti dauginimosi galimybę.

#    Comments [0] |
# Sunday, 20 January 2013

kaip pasijusti geriau

Fizinis ir psichinis vangumas šaltuoju metų periodu visai nebūtinas. Mes esame žmonės, o ne meškos, užmiegančios žiemos miegu, ir neturėtume jaustis suglebę. Tik kaip atgauti žvalumą ir gerą nuotaiką?

Zitą ir Jurgitą kolegos pakrikštijo diena ir naktimi. Joms abiems apie keturiasdešimt, gerai atrodo, darbe sėdi viena priešais kitą. Tačiau kas jas padarė tokiomis komiškomis figūromis: Zita nuolat gerai nusiteikusi, veikli, kupina energijos, Jurgita visą laiką kuo nors skundžiasi. Tai oras, tai kaulai, tai kaimynai, tai šildymo kainos, tai vyras, tai dar kas nors, ir apskritai rudenį bei žiemą ji jaučiasi per daug pavargusi.

Miesto prakeiksmas

Galima būtų pasakyti, kad jų temperamentai skirtingi. Tačiau tai būtų tik pusė tiesos. Kita pusė – civilizacijos liga, kurią mėgstama vadinti žiemos depresija. Civilizacijos liga todėl, kad ji yra tipiškas miesto gyvenimo reiškinys, kaime beveik negirdėtas. Paaiškinti galima labai paprastai: kaimo žmonės ir žiemą daug laiko praleidžia lauke.

Tamsa nėra seksuali

Dienos šviesos trūkumas sukelia nuovargį ir apatiją – taip pat ir seksualinį abejingumą. Romantiškų glamonių vakarai prieblandoje, skatinantys lipido– tik legenda. Tikrovė priešinga. Šviesa daro labai didelę įtaką mūsų aistringumui. Kuo daugiau šviesos per akių vyzdžius prasiskverbia į kūną, tuo daugiau pasigamina endorfinų. Šios medžiagos, vadinamos „laimės hormonais“, veikia panašiai kaip morfijus, suteikia mums euforijos ir aistringumo. Geros nuotaikos hormonas serotoninas taip pat išsiskiria tik tuomet, kai pakankamai šviesos pasiekia akis.

Naktimis tyko nepasitenkinimas

Žiemą abiejų rūšių hormonų gamyba smarkiai sumažėja. Vietoj jų padaugėja melanino – geros nuotaikos gadintojo. Šį miego hormoną naktį išskiria kankorėžinė liauka galvos smegenyse. Kankorėžinė liauka yra glaudžiai susijusi su akies regos nervu ir iškart reaguoja, kai pasidaro tamsu. Melatoninas stabdo kūno aktyvumą ir sukelia nuovargį. Kadangi žiemą ilgiau būna tamsu, smegenys pagamina daugiau melatonino. Natūrali šviesa apniukusiomis dienomis pakelia nuotaiką ir suteikia žvalumo

Gelbėjimosi strategija

Užduotis aiški: mažiau melatonino, daugiau serotonino ir endorfinų. Ir vaistas nuo žiemos depresijos nieko nekainuoja ir sukelia jokių kontraindikacijų: dienos šviesa! Kuo daugiau jos per akis paveikia smegenis, tuo mažiau išsiskiria melatonino. Mes nebesijaučiame tokie suglebę ir apatiški. Deja, tai galioja tik dienos šviesai. Neužtenka namuose ar darbo vietoje užsidegti daugybės lempų.

Skirtumas glūdi šviesos intensyvume, matuojamame liuksais. Normalus kambario apšvietimas pasiekia 500 liuksų, o šviesa lauke – apie 1500 liuksų net niūriausiomis žiemos dienomis. Šviečiant saulei būna iki 4000 liuksų. Rekomenduojama šviesos dozė apniukusiomis žiemos dienomis: mažiausiai pusvalandį praleisti lauke. Dienos šviesa padeda atstatyti sutrikusią hormonų pusiausvyrą. Šviesiausia būna tarp 10 ir 15 valandos.

Motyvacija

Ir optimistė Zita kovoja su vidiniu nepasitenkinimu. Bet ji žino, kaip jį įveikti. „Aš specialiai planuoju susitikimus su draugais, pažįstamais, giminėmis, įtraukiu juos į savo kalendorių ir neatšaukiu jų – net jei neturiu tam nuotaikos.“

Beje, dienos šviesa veikia efektingiau, kai mes intensyviai judame: greitai vaikštome, bėgiojame, slidinėjame. Tyrimai parodė, kad mėgstantys sportuoti būna linksmesni ir žvalesni už tinginčius pajudėti.

Sielos spalvos

Panašiai kaip šviesa mūsų psichinę būklę per akis veikia spalvos. Kiekvienai būdingi saviti elektromagnetiniai virpesiai, skleidžiantys skirtingą energiją. Tamsiuoju metų laikotarpiu atgaiva sielai yra oranžinė ir raudona spalvos. Oranžinė pakelia nuotaiką, išsklaido nuovargį. Raudona padidina aktyvumą, pakelia tonusą. O gėlių puokštė sužadina pavasarinius jausmus.

Maistas nuo slogučio

Niūriu žiemos metu nuotaiką gerinančių priemonių sąraše yra tinkami maisto produktai. Pirmiausia pienas ir bananai. Abiejuose yra baltyminės medžiagos triptofano, didinančios serotonino kiekį smegenyse ir kartu pasitenkinimą.

B grupės vitaminai veikia nuotaiką. B1 skatina serotonino gamybą, B2 vaidina svarbų vaidmenį įsisavinant baltymus. Abiejų yra avižiniuose dribsniuose.

Kapsaicinas, kurio yra aitriojoje paprikoje, ant liežuvio sukelia skausmingą dirginimą. Organizmas reaguoja į dirginimą išskirdamas endorfinus, kad numalšintų skausmą. O endorfinai pataiso nuotaiką.

Ritmas prieš blogą nuotaiką

Sportas naudingas tik tuomet, jei mes užsiiminėjame ilgą laiką ir reguliariai. Dvigubai didesnė nauda bus tada kai sportas dar teiks malonumą. Šiuo atžvilgiu bene geriausiai tinka šokiai. Kas bent sykį šokių vakare matė švytinčius veidus ir flirtuojančias akis, tas žino, apie ką kalbama. Judėjimas pagal muzikos ritmą yra balzamas sielai. Per padus išeina visas kasdienybės stresas. Šokiai padeda atgauti gerą fizinę formą – suliesėti taip pat.

Dviese su gyvenimo partneriu gryname ore – tai pirmas receptas nuo paplitusio išglebimo šaltuoju metų laiku. Be to, judėjimas stiprina imunitetą ir padeda apsisaugoti nuo virusų.

#    Comments [0] |

kaip suvilioti sudominti vaikina

Tu sėdi, gniauždai telefoną ir lauki to tylaus garso, kuris praneš, kad gavai naują sms žinutę. Tu lauki ir lauki, tačiau iki šiol nei viena žinutė neatėjo. Ką turėtum daryti? Kaip iš jo gauti atgalinę žinutę? Jei tai apibūdina tavo dabartinę situaciją, štai 10 patarimų, kad vaikinas jums atrašytų atgal.

◦Žaisk nepasiekiamą

Žinau, tai yra sunku, bet kartais veikia. Kai jis tau atrašo, ne iš karto atsakyk. Palauk kelias valandas (tu gali, tai padaryti!) ir tada atsitiktinai atrašyk jam.

◦Nebomborduok jo

Jeigu, vaikinas atrašo į tavo žinutę, atrašyk jam atgal ir atvėsk. Nėra gera idėja pasiųsti jam tris ar keturias žinutes vieną o kitos. Pagrindinis tikslas yra tas, kad jis norėtų toliau su tavimi susirašinėti/bendrauti.

◦Turėk kitų pomėgių

Kai susirašinėji/kalbi su vaikinu, įsitikink, kad turėsi ką papasakoti apie savo gyvenimą, pomėgius. Tu nenorėtumėt, kad jis manytų, jog jis yra viskas apie ką galvoji ir kad tu neturi gyvenimo be jo. Būk įdomi!

◦Pasidomėk, kokie jo pomėgiai

Tai padeda palaikyti pokalbį, jeigu tu truputį žinai dalykų, kuriais jis užsiima. Jis mėgsta groti gitara? Pabandyk išmokti keletą dalykų apie ją, ir tuomet kitą kartą tu galėsi kalbėti su juo būtent apie tai ką jis mėgsta.

◦Nežadėk melagingų pažadų

Nežadėk tokių dalykų, kuriuos nenorėsi ištesėti. Nors, kai kurios merginos naudoja tokius pažadus tam, kad sudomintų vaikiną, tačiau tai dažniausiai suteikia visiškai klaidingą įspūdį.

◦Nesiųsk jokių nuotraukų, dėl kurių galėtum gailėtis vėliau

Kad ir kaip skaudžiai skambėtų, tačiau geriau jam nesiųsk jokių nuotraukų, kurių nenorėtum rodyti visiems žmonėms. Patikėk, jis negalės jas išlaikyti tik sau.

◦Paklausk jo patarimo/nuomonės

Vaikinai mėgsta spręsti problemas. Jei yra tokia situacija, kurioje sunkiai tau sekasi, paprašyk jo pagalbos. Jis būtinai šia galimybę pasinaudos, kad galėtų pataisyti ją.

◦Nebūk nepatenkinta

Jeigu tu iš jo nieko neišgirsti jau kurį laiką, nekelk reikalavimų ar klausimų, tokių kaip: „kur buvai?“, „kodėl nieko man neatrašai“, ir t.t. Prisimink, tu nori, kad jis galvotų, jog turi gyvenimą ir be jo.

◦Turėk kitų planų

Vis nieko neišgirsti iš vaikino, nesedėk namie ir nelauk jo žinučių. Judėk į priekį ir sugalvok kitų planų. Jeigu jis po kiek laiko parašys ir paklaus ar nenorėtum pabūti kartu, jis pamatys, kad tu nesėdi ir nelauki jo, o ir turi kitų planų.

◦Suvok savo vertę

Tu esi pernelyg vertinga, kad sedėtum ir lauktum vaikino, kuris nesiruošia reaguoti taip pat rūpestingai ir dėmesingai, kaip kad tu. Neleisk sau įstrigti namuose svajojant apie jį, kad jis tau kada nors atsakys. Judėk į priekį ir rask tokį, kuris su tavimi elgsis kaip su princese!

#    Comments [0] |

technologijos santykiuose

Technologijos, kaip ir kiti kasdieniniai dalykai, maistas, darbas, buities rūpesčiai, gali veikti mūsų ir mylimųjų santykius teigiamai arba neigiamai.
Technologijos leidžia vienišiams lengviau surasti vienas kitą ir susipažinti, įsimylėjėliai gali visą dieną vienas kitą stebinti žinutėmis, atstumo išskirti mylimieji gali bendrauti ir matyti vienas kitą. Tačiau taip pat technologijos gali priversti jaustis taip, lyg šalia esantis žmogus būtų už tūkstančių kilometrų.

Šiuolaikinės technologijos atitraukia mus nuo partnerių poreikių. Daugeliui žmonių didesnį malonumą teikia ne laikas, leidžiamas su mylimu žmogumi, o naršymas internete, bendravimas su draugais bei pažįstamais socialiniuose tinkluose ir pan. Ne tik mes galime lengviau pasiekti kitus žmones, bet ir jiems lengviau pasiekti mus. Todėl nuolatos skambantis telefonas, žybsintis langas pokalbių svetainėje, neatsakytos žinutės socialiniuos tinkluose daugelį priverčia pamiršti, kad svarbiausi mums turėtų šalia esančių mylimų žmonių poreikiai.

Arizonos universiteto mokslininkai atliko apklausą ir sužinojo, kad net 33 proc. žmonių geriau nesimylėtų savaitę, nei atiduotų savo mobilų telefoną. 28 proc. žmonių sutiktų nesimatyti su mylimuoju savaitę, kad tik galėtų naudotis kompiuteriu.Pasak santykių terapeutės Rachel Sussman, mums atrodo, kad elektroniniai laiškai, skambučiai ir žinutės negali palaukti, o mus mylintis žmogus gali. Iš tiesų mylimasis gali palaukti, bet jis negali jūsų laukti kiekvieną vakarą. R. Sussman siūlo keletą naudingų patarimų poroms, kurių santykius gadina šiuolaikinės technologijos:

· Namuose turi būti zonų, kuriose negalima naudotis kompiuteriu arba mobiliuoju telefonu. Pavyzdžiui, valgomasis ar miegamasis.

· Negalima užsiimti daugiau nei viena veikla. Jūs tikrai negalite naršyti internete, kalbėti telefonu, žiūrėti televizorių ir klausytis partnerio vienu metu.

· Neatsakinėkite į draugų ir kolegų neskubius skambučius, laiškus ir žinutes, kai esate su šeima.

· Daugiau laisvo laiko skirkite mylimiems žmonėms, o ne virtualiam pasauliui.

#    Comments [0] |

technologijos santykiuose

Technologijos, kaip ir kiti kasdieniniai dalykai, maistas, darbas, buities rūpesčiai, gali veikti mūsų ir mylimųjų santykius teigiamai arba neigiamai.
Technologijos leidžia vienišiams lengviau surasti vienas kitą ir susipažinti, įsimylėjėliai gali visą dieną vienas kitą stebinti žinutėmis, atstumo išskirti mylimieji gali bendrauti ir matyti vienas kitą. Tačiau taip pat technologijos gali priversti jaustis taip, lyg šalia esantis žmogus būtų už tūkstančių kilometrų.

Šiuolaikinės technologijos atitraukia mus nuo partnerių poreikių. Daugeliui žmonių didesnį malonumą teikia ne laikas, leidžiamas su mylimu žmogumi, o naršymas internete, bendravimas su draugais bei pažįstamais socialiniuose tinkluose ir pan. Ne tik mes galime lengviau pasiekti kitus žmones, bet ir jiems lengviau pasiekti mus. Todėl nuolatos skambantis telefonas, žybsintis langas pokalbių svetainėje, neatsakytos žinutės socialiniuos tinkluose daugelį priverčia pamiršti, kad svarbiausi mums turėtų šalia esančių mylimų žmonių poreikiai.

Arizonos universiteto mokslininkai atliko apklausą ir sužinojo, kad net 33 proc. žmonių geriau nesimylėtų savaitę, nei atiduotų savo mobilų telefoną. 28 proc. žmonių sutiktų nesimatyti su mylimuoju savaitę, kad tik galėtų naudotis kompiuteriu.Pasak santykių terapeutės Rachel Sussman, mums atrodo, kad elektroniniai laiškai, skambučiai ir žinutės negali palaukti, o mus mylintis žmogus gali. Iš tiesų mylimasis gali palaukti, bet jis negali jūsų laukti kiekvieną vakarą. R. Sussman siūlo keletą naudingų patarimų poroms, kurių santykius gadina šiuolaikinės technologijos:

· Namuose turi būti zonų, kuriose negalima naudotis kompiuteriu arba mobiliuoju telefonu. Pavyzdžiui, valgomasis ar miegamasis.

· Negalima užsiimti daugiau nei viena veikla. Jūs tikrai negalite naršyti internete, kalbėti telefonu, žiūrėti televizorių ir klausytis partnerio vienu metu.

· Neatsakinėkite į draugų ir kolegų neskubius skambučius, laiškus ir žinutes, kai esate su šeima.

· Daugiau laisvo laiko skirkite mylimiems žmonėms, o ne virtualiam pasauliui.

#    Comments [0] |

vis gerai - emigracija?

Kiekvieną dieną iš Lietuvos kas nors išvyksta, kas nors į ją atvyksta. Nesudėtinga aritmetika – atimti iš išvykstančių skaičiaus atvykstančių - rodo, kad kasdien krašto gyventojų mažėja. Priežastys, paskatinusios išvykti, įvairios – vykstama, studijuoti, dirbti ir t.t., bet jas visas galime apibendrinti labai paprastai: išvykstantys tikisi, kad užsienyje bus geriau. Ar migrantams pavyksta pasiekti gerovę? Ar kitame krašte jie bus laimingesni?

Vis dėlto žmonėms, besiruošiantiems išvykti iš Lietuvos, vertėtų pasidomėti, ar piliečiai kitoje šalyje yra laimingi. O jei laimingi, ką jie laiko laime. Jei požiūris į laimę ir dvasinę gerovę nesutampa – prisitaikyti prie svetimos kultūros, prie jai būdingo laimės supratimo vargu ar pasiseks.

Žmogus turi jausti bendrumą su aplinka, kurioje apsigyvena ir siekia gerovės. Tai svarbi sąlyga norint, kad jis pasiektų sėkmę.

Psichologiniai tyrimai rodo, kad tas, kuris geriau susipažįsta su kitomis kultūromis, supranta jų savitumą gali pasinaudoti šiuo pažinimu ir turi daugiau galimybių pasiekti profesinių aukštumų. Kita vertus, žmogus jaučiasi geriau, kai yra tarp panašių į save.

Meilės vietą užėmė pinigai

Bandant išsiaiškinti, ar žmonės gyvena „idealų“ gyvenimą, o paprasčiau sakant, ar per pastarąją savaitę patyrė teigiamų jausmų, tokių kaip laimė, džiaugsmas ir pan., buvo ištirti 7 tūkst. žmonių iš 26 šalių, atstovaujančių įvairioms kultūroms – Australijos, JAV, Lenkijos, Filipinų, Italijos, Taivanio, Malaizijos, Meksikos.

Ši apklausa buvo derinta su psichologiniu tiriamųjų įvertinimu, nustatant, kokiomis psichologinėmis savybėmis jie pasižymi, yra intravertai ar ekstravertai (intravertas – labiau besidomintis savo vidiniu pasauliu, ekstravertas – labiau besidomintis aplinka, linkęs gyvai reaguoti į ją, užmegzti ryšius su kitais).

Tyrimas leido padaryti išvadą, kad tose šalyse, kuriose žmonės atviresni aplinkai, daugiau bendrauja, jų pasitenkinimo gyvenimu rodiklis yra aukštesnis nei tų šalių, kurias sąlyginai galima pavadinti „intravertiškomis“, kuriose žmonės labiau vertina privatumą ir nelinkę pernelyg artimai bendrauti.

Šis tyrimas taip pat parodė, kad emigrantas kitoje šalyje sunkiau ras savo kelią į laimę, jei yra kilęs iš priešingo pobūdžio kultūros, t.y. „ekstravertas“ sunkiau pritaps prie „intravertų“ ir atvirkščiai. Jam bus sunkiau ir tada, jei skirsis jo bei aplinkinių požiūris į tai, ko reikia siekiant laimės, dvasinės gerovės, gyvenimo kokybės.

Šie pastebėjimai gali būti reikšmingu orientyru galvojantiems apie emigraciją iš Lietuvos.

Palyginkime Lietuvos ir „senųjų“ ES šalių piliečių nuostatas į laimę. ES piliečiams svarbiausia (pagal atsakymų eiliškumą): sveikata (78 proc.), meilė (44 proc.) ir darbas (37 proc.). Lietuviams sveikata irgi yra svarbi, tačiau meilės vietą iš antrosios pozicijos jau išstūmė pinigai (48 proc.). Taigi apklausa akivaizdžiai parodė, kad vakarų europiečiams itin svarbius dvasinius dalykus – laimę ir bendravimą – Lietuvoje gožia materialiniai poreikiai.

Psichologas R.Inglehart‘as siūlo šiuolaikinių Vakarų šalių piliečių elgesį aiškinančią postmaterializmo teoriją. Pasak jo, žmonės išsivysčiusiose šalyse pradėjo mažiau dėmesio skirti materialioms vertybėms, o daugiau – subjektyviai gyvenimo kokybei, psichologinei gerovei. Juos R.Inglehart‘as vadina postmaterialistais.

„Eurobarometras“ tyrimas vertino ES šalis pagal tai, kiek jose yra materialistų, postmaterialistų ir dar neapsisprendusių, kas jiems svarbiau, mišrios pasaulėžiūros atstovų. Gauti rezultatai vėl atkreipia dėmesį į Lietuvą. Visoje ES postmaterialistai sudaro vidutiniškai 9 proc., Švedijoje – 23 proc., Nyderlanduose – 20 proc., o Danijoje – 16 proc., tuo tarpu mūsų šalyje jų tėra tik 3 proc.

Geriausia, kai laimė suprantama vienodai

Lietuviai nepasižymi ir aukštais laimingumo rodikliais. Vakarų šalyse žmonės, kurie save laiko laimingais, teigia, jog jie gali daryti įtaką valdžiai, kad gyvenimas priklauso nuo jų, kad jie pažįsta žmones, kurie padės prireikus pagalbos. Šie europiečiai taip pat pabrėžė, kad didžiuojasi, jog yra savo šalies piliečiai. O tiems, kuriems trūksta šių savybių, kyla noras tarsi pabėgti į kitą realybę, pakeisti gyvenamąją vietą, emigruoti.

Lengvai įžvelgsime, kad šie bendresni dėsningumai puikiai tinka ir Lietuvai. Išvykstantiems nuolat rusena viltis – gal pasiseks užsienyje, gal ten galima rasti gerovę ir laimę. Dar galima pastebėti, kad neretai veržiamasi išvažiuoti į užsienį, prieš tai net rimčiau nepabandžius kokybišką gyvenimą susikurti Lietuvoje.

Neseniai „Spinter tyrimai“ surengė apklausą, kurios metu buvo teiraujamasi, dėl kokių priežasčių kyla noras palikti Lietuvą. Buvo galima nurodyti kelias priežastis, tarp jų akivaizdžiai pirmavo ekonominės. Beveik pusės tėvynėje netenkina maža alga, kas ketvirtas paminėjo nedarbą (pagal statistiką, 85 proc. emigrantų prieš išvykdami ilgai nedirbo), kas šeštas – prastas šalies ūkio perspektyvas.

Nemenka dalis norėtų išvykti dėl geresnių atlyginimo ir karjeros, mokslo perspektyvų. Beveik kas septintas teigė, kad jo netenkina visuomeniniai ir politiniai procesai Lietuvoje, menka pagarba žmogui bei netolerancija.

Vis dėlto žmonėms, besiruošiantiems išvykti iš Lietuvos, vertėtų pasidomėti, ar piliečiai kitoje šalyje yra laimingi. O jei laimingi, ką jie laiko laime. Praverstų susipažinti su ta šalimi jos kultūra ir tradicijomis. Jei požiūris į laimę ir dvasinę gerovę nesutampa – prisitaikyti prie svetimos kultūros, prie jai būdingo laimės supratimo vargu ar pasiseks.

#    Comments [0] |
# Friday, 18 January 2013

Spermoje esancios medzigaos moterims kurios nuryja sukelia malonuma ir suteikia ilgalaike nauda

Sperma yra pilkšva, klampi, drumsta, specifinio kvapo, silpnai šarminga. Praėjus 15-30 minučių po išsiveržimo suskystėja.

Jos kiekis būna 1-10 ml, vidutiniškai apie 3-4 ml. Kiekis iš dalies priklauso nuo sėklos išsiveržimų dažnumo, todėl po ilgo lytinio susilaikymo spermos išsiveržia daugiau nei po kelių dienų.

Sperma nėra nuodinga, todėl oralinio sekso metu moteris gali ją praryti. Kai kurioms moterims jos skonis labai patinka, nors kitos nuo jos susilaiko. Spermos skonis yra įvairus.

Paprastai, jeigu vyras ilgą laiką nepatyrė ejakuliacijos, tuomet jos skonis yra aitresnis nei reguliaraus sekso laikotarpiu.

Į skrandį patekusi sperma negali sukelti nėštumo.

Sperma – geriausias „vaistas“ nėščiosioms

Šiuo klausimu seniai diskutuoja daugelio šalių seksologai, tačiau visai neseniai Kalifornijos (JAV) Medicinos universiteto mokslininkai, atlikę tyrimą, paskelbė „verdiktą“, - rašoma „Journal of Sexual medicine.“

Sperma veikia kaip natūrali antidepresinė priemonė

Mokslininkai pažymi, kad būsimos motinos, norėdamos, jog nėštumas praeitų lengvai ir be jokių problemų, turėtų nėštumo metu gana dažnai santykiauti, suleidžiant spermą į vidų.

Po metus trukusio tyrimo paaiškėjo, kad nėščiųjų seksas – vienu metu ir malonumas, ir nauda. Vienintelė sąlyga, kad po lytinio akto sperma liktų moters organizme.

Be to, ši vyrų genetinė medžiaga padeda normalizuoti nėščios moters hormoninį balansą, taip pat ji veikia kaip natūrali antidepresinė priemonė prie priešgimdybinę depresiją, dėl kurios kenčia daug moterų, esančios tokioje padėtyje.

Oralinis seksas garantuotai nepakenks vaisiui

Šio tyrimo autorius ir vadovas, žinomas seksologas Albertas Kinsis sakė: „Mes išaiškinome, kad vyrų spermoje yra ypatingi cheminiai junginiai, kurie suteikia moterims malonumą, nepriklausomai nuo to, koks buvo seksas. Kitaip tariant, vyriškiui nereikia specialiai stengtis, kad galėtų patenknti savo nėščiąją partnerę. Viso labo reikia, kad sperma liktų jos viduje.“

„Tačiau geriausiai tam reikalui tiktų oralinis seksas, kuris garantuotai nepakenktų vaisiui, ypač paskutiniais nėštumo mėnesiais. Tokiu būdu sperma tampa savotišku homeopatiniu preparatu“, – pridūrė mokslininkas.


#    Comments [0] |

erotinis masazas

Pradedame erotinio masažo pamokėlių, patarimų ciklą. Šis gidas be abejonės padės atrasti intymiausius partnerio taškus bei nukelti jį į naują seksualinio malonumo pasaulį... Taigi, pirmoje dalyje kalbėsime apie vaginalinį masažą pirštais.

Vaginos stimuliacija pirštais

Visų pirma, įsitikinkite, kad jūsų pirštai ištepti pakankamu kiekiu lubrikanto. Nėra nieko labiau nepatogaus (ir net skausmingo) nei klitorio trynimas šiurkščiais pirštais. Žinoma, daugeliu atvejų, erogeninių zonų stimuliaciją padeda išvengti visiško sausumo, drėgnas sekretas pasigamina dailiosios lyties atstovės viduje. Kaip bebūtų, bent jau turėkite tūtelę lubrikanto netoliese – taip tikrai išvengsite nemalonių pojūčių ar netikėtumų.

Vaginalinis masažas

Dauguma moterų masturbuojasi vienu ar dviem pirštais liesdamos savo klitorį, kartkartėmis braukdamos per išorinių ar vidinių lytinių lūpų odą, judėdamos pirmyn-atgal. Galite masažo metu elgtis taip pat. Žinoma, geriausia būtų paklausti (ar net paprašyti merginos parodyti) kas jai labiausiai patinka. Atsigulkite šalia vienas kito, susikabinkite rankomis ir tuo tarpu kita ranka partnerė gali atskleisti savo pasitenkinimo paslaptis. Taip pat galite pasiūlyti dailiosios lyties atstovei tiesiog savo ranka vesti jūsų pirštukus... Jūsų laukia ne tik jaudinančios, bet ir labai naudingos intymumo akimirkos.
 

 • Išorinė stimuliacija

Kita technika, kurią partnerė įvertins: moteris guli ant nugaros, praskleidžia vaginalines lūpas jūsų išoriniais pirštais, tuomet didžiuoju pirštu juda aukštyn-žemyn, stimuliuojant išorines lytines lūpas, lengvai priliečiant klitorių. Vien nuo tokių judesių moterys dažnai jaučia orgazmą. Beje, žaisdami pirštais nepamirškite burnos: bučiuokite partnerę, jos kaklą bei kitas erogenines zonas.
 

 • Vidinė stimuliacija

Geriausia stimuliaciją pradėti įeinant vienu pirštu, kitą ar kitus įvesti vėliau, o delną bei riešą laikyti priglaudus prie zonos virš gaktikaulio. Jūsų pirštas turėtų laisvai judėti iš ir į vaginą, tuo tarpu delnu galite lengvai spustelėti, papildomai stimuliuoti vulvą ar klitorį. Kai pastebėsite, jog moteris iš tiesų susijaudinusi, galite įeiti su daugiau pirštų ar laisviau stimuliuoti ją delnu.

Kitas būdas iš tiesų pamaloninti moterį: padėkite ranką taip, kad vienas ar du pirštai būtų partnerės viduje, delnas turi liestis prie jos kūno. Tuomet sulenkite pirštus į vidų ir pradėkite švelniai judėti (trumpais judesiais) – taip stimuliuosite G-tašką. Ši technika dovanos moteriai greitą ir labai stiprų orgazmą. Beje, dar geriau, jei tai derinsite su kunilingu.

Pirštų judėjimo technika
 

 • Lūpinis masažas

Išsitepkite ranką lubrikantu ir padėkite ją ant partnerės lytinių organų taip, kad pirštai būtų pasukti žemyn, link sėdmenų. Pirštais stimuliuokite vidines ir išorines lytines lūpas. Darykite tai ramiai, pereidamas nuo vienos lūpos prie kitos. Smiliumi ir nykščiu atsargiai praverkite išorines lūpas ir glamonėkite mažąsias.
 

 • Vienas ir du ir trys

Dviem pirštais įeikite į moters vaginą, tada iškelkite nykštį (taip, kaip daro keliaujantys autostopu). Nykščiu pradėsite stimuliuoti klitorių . Judinkite ranką, pirštais sukiokite, stumkite, sukelkite vibraciją – tai privers partnerę pamišti iš malonumo.
 

 • Arti tiesos

Jei žinote tašką, kurio stimuliacija ypač jaudina partnerę, pabandykite judėti labai arti jo, tačiau pačio taško nelieskite. Tai šiek tiek atitolins moters orgazmą, tačiau garantuos stipresnį, labiau jaudinantį pasitenkinimą.
 

 • Pradžios „mygtukas“

Atsargiai giliai įkiškite vieną pirštą, kai moteris bus pasiruošusi – įeikite ir su antruoju. Tuomet nykščiu prisiglauskite prie išangės (ne į vidų). Malonindamas moterį pirštais, nykščiu kartas nuo karto spustelėkite taškelį prieš išangę.
 

 • Čečiotkos šokis

Padėkite delną virš partnerės lytinių lūpų (maždaug ten, kur prasideda plaukelių augimo zona), pirštais lieskite lytines lūpas. Nykštį atremkite į dailiosios lyties atstovės šlaunį. Lengvai, bet tvirtai spauskite delną, judinkite jį ratu. Beje, delnas neturėtų pernelyg slidinėti oda. Apsukę maždaug dešimt ratų, pakelkite pirštus ir kiekvieno apsisukimo metu stimuliuokite jos vaginą. Kai partnerė susijaudins, penkias ar dešimt sekundžių sustokite ir kartokite viską iš pradžių. Ir taip tol, kol moterį užplūs neapsakomo malonumo banga...
 

 • Gimdos kaklelio laikrodukas

Gimdos kaklelį pasieksite giliai įsiskverbdami į partnerę ties jos lytinių lūpų viršumi,pajusite tarsi nedidelį audinio kupoliuką, gali būti ir su skeltuku (panašiai kaip smakras). Atsargiai stimuliuokite vietas aplink kaklelį. Beje, būkite švelnūs bei stebėkite moters reakciją: tai jausmas, kurį vienos dailiosios lyties atstovės dievina, tačiau kitoms – visai nepatinka.
 

 • Iš išorės  

Kai stimuliuojate mylimąją pirštais, kitą ranką uždėkite ant jos pilvo ir atsargiai spustelėkite, glostykite... pastebėsite, kokie judesiai partneriai labiausiai patiks. Taip sustiprinsite stimuliaciją!
 

 • Imitacija

Puikus būdas daugiau sužinoti apie tai, kas antrąją pusę priverčia virpėti iš malonumo: priglauskite savo pirštus prie moters pirštų ir leiskite jai masturbuotis. Tuomet padarykite priešingai: savo rankomis vadovaukite jos pirščiukams...
 

 • Nuo kraštelio

Kitas galimas genitalijų masažas: lubrikantu išteptas lūpas „laikykite“ tarp jūsų nykščio ir smiliaus. Truputį suspauskite pirštus ir tuomet juos atitraukite nuo moters kūno. Kartokite tai iki didžiojo orgazmo judesių kontrastas jį tikrai padovanos.
 

 • Kiaušidės

Paprašykite partnerės padėti jums rasti jos kiaušides (giliai makštyje, kraštuose – kairėje arba dešinėje pusėje). Atsargiai masažuokite, stebėkite moters reakciją: vienoms tai suteikia didžiulį malonumą, tuo tarpu kitoms – tik nemalonų dilgčiojimą ar net skausmą. Beje, kiaušidžių jautrumas priklauso nuo menstruacinio ciklo.
 

 • Tinkamas pakvietimas

Visų pirma švelniais, maloniais judesiais lieskite moters vidinę šlaunų pusę, gaktos plaukelius (jei yra). Lieskite ją, tačiau neįsismarkuokite, leiskite partnerei susijaudinti taip, kad ši išriestų dubenį. Glostykite ir erzinkite mylimąją tol, kol jos lytinės lūpos ims pačios glaustis prie jūsų pirštų, tol, kol moteris nedegs susijaudinimu, noru pasitenkinti.
 

 • Vienu taku...

Po to, kai rankas išsitepsite lubrikantu, partnerę jaudinti pradėkite stimuliuodami vieną išorinių lytinių lūpų. Nykščiu ar pirštų galiukais bėgiokite lūpa aukštyn žemyn, keiskite tempą, glostykite... Tai puiki įžanga!Darykite tol, kol moteriai malonu.
 

 • Pusmėnulis

Nykščiu įeikite, judėkite ratu (aplink klitorių) ir kartkartėmis leiskite rankai pailsėti piršto galiuku prisiliesdami prie gaktikaulio kraštelio. Taip pat galite judėti tarp klitorio ir G-taško.
 

 • Keturios kryptys

Dviem pirštais tvirtai judėkite į viršų/šoną/žemyn/kitą šoną moters vaginoje. Kiekvieną tašką palieskite po aštuonis kartus ir tuomet pakeiskite techniką.
 

 • Švelnus prisilietimas ir kutenimas

Be galo švelniai, atsargiai ir lengvai pakutenkite klitorių.
 

 • Gydomoji jėga

Kai kurios moterys kartkartėmis trokšta gilių, stiprių, energingų, atkaklių įsiskverbimų. Beje, atkreipkite dėmesį, ar partnerė atsipalaidavusi, pastebėję įtampą sušvelninkite stimuliaciją.
 

 • Gnybtelėjimas ir trūktelėjimas

Švelniai, atsargiai ir rūpestingai gnybtelėkite klitorį.
 

 • Siūbavimas aplink klitorį

Smiliumi judėkite ratu aplink klitorių, sustodamas ir lengvai spustelėdamas ties kiekviena „valanda“.
 

 • Šventyklos vartų erzinimas

Vienu pirštu kutenkite moters vos pravertas lytines lūpas.
 

 • Turas Paryžiuje...

Smiliumi švelniai skriekite aplink/tarp partnerės vidinių ir išorinių lytinių lūpų nuo tarpvietės link klitoriaus ir atgal.
 

 • Triguba jėga

Pasinaudokite trimis ilgiausiais pirštais: viduriniuoju slyskite iš vaginos į išorę bei atgal, kitais dviem stimuliuokite zoną, kur šlaunys susijungia su lytinėmis lūpomis.
 

 • Sukinukas

Vienu ar keliais pirštais masažuokite moters vaginą, klitorių, tuo tarpu riešą judinkite ratu. Plataus spektro stimuliacija dovanos daugybę malonių pojūčių!


#    Comments [0] |

vaikinia kurie sunkiai gali isipareigoti

Daugeliui merginų yra tekę susidurti su vaikinu, kuris niekaip nepasiryžta rimtiems santykiams ar bendros ateities planavimui. Pateikiame sąrašą vaikinų tipų, kurie nenori įsipareigoti.

Narcizas

Jis tikras gražuolis, kuriam išvaizda ir aplinkinių dėmesys yra daug svarbesni už ištikimą meilę ir šeimą. Tokio tipo vaikinas gali mylėti tik vieną žmogų – save patį.

Berniukas

Jis suaugęs vyras, kuris elgiasi, kaip nesubrendęs berniukas, todėl rimti santykiai ir ateities planai jį gąsdina. Kartais tokio tipo vaikinai taip ir nesubręsta rimtiems santykiams.

Nepataisomas ekstremalas

Šio tipo vaikinai nuolatos išvykę ir užsiėmę pačiomis beprotiškiausiomis veiklomis, kokias tik galima sugalvoti. Net būdamas su tavimi jis vis tiek galvoja apie tai, kur galėtų šią akimirką būti ir kaip leisti laiką. Tokiam vaikinui tikrai nerūpi rimti santykiai, bent kol kas.

Vargšelis

Jis tikriausiai niekada nesutaupys pakankamai pinigų, kad galėtų įsipareigoti. Jis nuolat taupo ir skaičiuoja savo finansus, pamiršdamas tave ir meilę... Gaila, bet meilė be pinigų, jam nesuderinama.

Žvaigždė

Jis savo srities profesionalas, kurį garbina visi aplinkiniai ir vaikosi minios merginų. Gal jis ir norėtų įsipareigoti, bet tai padaryti nelengva, kai aplinkui daug pagundų.

Kazanova

Jam terūpi sužavėti ir į lovą pasiguldyti merginas. Jis puikus meilužis, bet prastas draugas ir dar prastesnis būsimas vyras.

Darboholikas

Jis šaunus, bet pasimatyti galite retai, nes jis nuolatos dirba. Darbas jam didžiausia aistra ir svarbiausia siekiamybė. Darboholiko vertybės niekada nepasikeis, tad, vargu, ar jis norės įsipareigoti.

Įskaudintasis

Jis buvo įskaudintas ir apgautas, todėl dabar nepasitiki jokia moterimi. Vieną akimirką jis švelnus ir rūpestingas, o kitą – šaltas ir neprieinamas. Jam reikės daugybės laiko, kol jis vėl išmoks pasitikėti moterimi ir norės jai įsipareigoti.

#    Comments [0] |

valanda sedejimas sukryziavus kojas sudegina kcal

Vinas klausimas jau kelias dienas sklinda interneto platybese keik kaloriju galima sudeginti del sugryzuotu koju ir ar isvis galima?

#    Comments [0] |