# Saturday, 08 March 2014

Widnows 8.1 update befo official

http://bav0.com/get-windows-8-1-1-through-windows-update-right-now/

#    Comments [0] |
# Wednesday, 20 February 2013

baimes seksualumas

Laba diena. Nežinau, ar galiu tikėtis pagalbos, bet nors patarimo. Esu 35 metų moteris, auginu 12 metų sūnų. Jau kurį laiką dažnai ir be saiko vartoju alkoholį. Nesu asociali, degradavusi ar žemai puolusi, bet bijau, kad tokia galiu tapti. Tai – tik laiko klausimas, nes jau turiu priklausomybę. Geriu beveik kas vakarą – dažniausiai viena. O savaitgaliais kartais ir dieną... Greitai užsikabinu. Nuo ko tai prasidėjo, net sunku paaiškinti... Esu netradicinės seksualinės orientacijos, gal tai ir daro įtaką tokiam pasirinkimui... Turiu viską nuo visų slėpti – nuo vaiko, tėvų, giminaičių. Būčiau pasmerkta, jei sužinotų, nes buvau auklėta griežtoje katalikiškoje šeimoje, kur homoseksualai laikomi išgamomis ir ištvirkėliais. Pastoviai vaidinti ir meluoti –tokios psichologinės įtampos neišlaikiau... Ir nieko negaliu padaryt su savim. O išsiskyrimas su mylimu žmogum dar labiau paskatino griebtis alkoholio. Turiu draugių, bet šia tema nedrįsčiau su jom kalbėtis.

Labai tikiuosi, kad mano laiškas neliks be atsakymo. Su pagarba R.

Į portalo alfa.lt skaitytojos laišką atsako psichologė Eglė Gedrimienė

Sveiki,

iš jūsų laiško sklinda daug sunkių jausmų. Tai – ir vienišumas, ir kaltė, gėda, nusivylimas. Labai detaliai aprašėte savo izoliacijos, vienišumo jausmus. Suprantu, kad neturite su kuo pasidalyti slegiančiomis paslaptimis dėl asmeninio gyvenimo, seksualinės orientacijos, alkoholio problemų. Nuolatinis buvimas tarsi su kauke, negalėjimas atsiskleisti ir būti savimi net artimiausiame šeimos, draugų rate yra labai sunkus. Jūs ir pati minite, kad tai sukuria didelę psichologinę įtampą, kuri besitęsdama ilgą laiką iš savo pusės tik dar labiau įsuka gėrimo ratą.

Neretai geriantys žmonės alkoholiu bando skandinti sunkius jausmus, taip tarsi nuslopinti dvasinį skausmą, bent laikinai pabėgti nuo realybės ir bent trumpam pamiršti sunkumus ir problemas. Vis tik šis sprendimas laikinas, savo ruožtu sukeliantis dar daugiau kaltės ir gėdos jausmų, kurie prisideda prie jau ir taip nemažos dvasinės naštos.

Iš to, ką parašėte, panašu, kad savo aplinkoje šiuo metu nelabai randate paramos, palaikymo spręsti iškilusias problemas. Labai svarbu būtų surasti bent vieną toki asmenį, kuriuo galėtumėte pasitikėti ir kuriam galėtumėte atsiverti nieko neslėpdama. Jei savo šeimoje, draugų rate tokių asmenų šiuo metu nerandate – juo gali tapti ir specialistas, psichologas. Suradus vietą, kur bent kartą per savaitę galėtumėte pabūti tokia, kokia esate, pabūti savimi ir pasijausti suprastai ir priimtai, tai gali labai pasitarnauti dvasinei jūsų savijautai.

Taip pat gera parama gali tapti ir anoniminių alkoholikų grupės. Tai – neformalios vyrų ir moterų draugijos, kuriuos vienija noras mesti gerti ir gyventi blaiviai. Savitarpio supratimas ir parama, palaikymas yra vienas stipriausių anoniminių alkoholikų grupių aspektų. Šiuo metu tokių grupių yra įvairiuose Lietuvos vietovėse, o daugiau informacijos apie jų veiklą glite lengvai rasti internete.

Dar viena galimybė atsiverti ir taip padaryti žingsnį geresnio gyvenimo link – tai palaikymo grupė netradicinės seksualinės orientacijos žmonėms. Gali būti, kad tokioje grupėje rastumėte supratimą ir galimybę pasidalyti savo gyvenimo sunkumais, susijusiais su seksualinė orientacija, geriau pažinti save ir kartu su kitais žmonėmis paieškoti atsakymų į jums kylančius klausimus ir problemas. Tokių grupių yra ir Lietuvoje, informacijos apie jas taip pat galima rasti internete. Jei nerasite, galite dar kartą parašyti į redakciją.

Tai – tik keletas galimybių padaryti žingsnį link laimingesnio ir blaivesnio gyvenimo. Esate jauna moteris, turite sūnų, taigi stengiatės ne tik dėl savęs, bet ir judviejų geresnio gyvenimo.

#    Comments [0] |
# Thursday, 07 February 2013

Kaip suzaveti vyra

Įkyriai pabrėžiamu seksualumu šiandien jau nieko nenustebinsime. Juolab nepavyks ilgam užkariauti vaikino širdies vulgaria erotika. Mūsų laikais jau sunku surasti filmą be atvirų sekso scenų, vaizdajuostę – be pusnuogės dainininkės ar reklamos – be užuominų į lytinius santykius. Net humoristai TV laidose vis įžūliau taikosi žemiau juosmens.

Kaip parastai šiuolaikinei merginai ar moteriai prie tokio erotikos pertekliaus visuomenėje ir jokių tabu nebuvimo išlikti nuostabia mylimąja ir neužsikrėsti vulgarybėmis? Iš ko galima būtų pasimokyti patrauklaus viliojimo meno? Žinoma, iš paslaptingiausių moterų pasaulyje – Japonijos geišų!

Filme „Geišos memuarai“ viena iš veikėjų sako: „Geišos – ne kurtizanės ir ne žmonos, jos parduoda savo meną, o ne kūną. Jos sukuria kitą, paslaptingą pasaulį, kuriame viešpatauja grožis.“ Žodis „geiša“ reiškia kūrėja. Būti geiša, reiškia, būti gyvu meno kūriniu.

Geišos įvaldžiusios mistiškas vyrų širdžių pavergimo vienu žvilgsniu paslaptis. Jos saugo ir perduoda iš kartos į kartą vieną seniausių ir tikrai išmintingų viliojimo menų. Apie jas kuriamos legendos, statomi filmai. Jos iki šiol laikomos paslaptingumo ir moteriškumo etalonu.

Kur glūdi magiškos geišų traukos paslaptys? Visos jos slypi kasdieniame kruopščiame ir sunkiame darbe su savimi, kūrybiniame ir intelektualiniame tobulėjime. Būti geiša – tai nelengvas amatas, kurio mokomasi nuo vaikystės. Jo centru visada buvo ir liks Vyras (būtent rašomas didžiąja žaide).

Geišos sugebėdavo ne tik suvilioti, bet ir gerbti, išklausyti, palaikyti bet kokį pokalbį, žavėtis, rūpintis, stebinti savo talentais, linksmintis, audrinti ir intriguoti. Nenuostabu, kad jos sugebėdavo pavergti vyrus, prasiskverbti į giliausias jų sielos kerteles ir pasilikti ten ilgam. Gal mums pavyktų perprasti tą senovinį meną ir pasinaudoti juo? Štai kelios pamokos, kurios tikrai galėtų mums praversti.

Pirmoji pamoka. Psichologija

Tikra geiša tobulai įsisavina psichologijos mokslą. Jos išmoksta dėmesingai išklausyti, atspėti kito asmens nuotaikas, žaismingai pasinaudoti vyrų silpnybėmis. Geiša sugeba meistriškai numaldyti bet kokią emocijų audrą. Visada pademonstruoja tikrą moterišką išmintį ir lankstumą. Ir mums verta išsiugdyti šias vertingas moteriškas savybes.

Vyro darbus, siekius ir interesus reikia palaikyti, o to, ko trokštate, stengtis gauti ne isterijomis ir ašaromis, o išmintimi. Tad pirmiausia prisipirkite reikalingos psichologinės literatūros ir sistemingai semkitės žinių, kad galėtumėte sukurti supratimu ir meile pagrįstus santykius.

Antroji pamoka. Kūrybinio potencialo ugdymas

Kiekvieną rytą geišos pradeda ne nuo kavos puodelio ir valandinio lindėjimo internete, o nuo dvasinio vystymosi ir atitinkamų pamokų. Geišos mokosi šokti, piešti, groti muzikos instrumentais. Juk vyrus visada žavi talentai, nors jie niekada nesusiprotėja, kad už tų meninių sugebėjimų slypi daug atkaklaus mokymosi metų ir alinančios treniruotės.

Laikas ir mums pamiršti tingų gulinėjimą ant sofos ir užsiimti kuo nors tikrai naudingu. Svajojate numesti porą kilogramų? Užsiimkite sportu ar pradėkite lankytis sveikatingumo centre. Norite sužavėti vyrą šokiu, šokių kursų durys visada atviros. Svarbiausi geišos privalumai – ne puikavimasis garsiausių dizainerių drabužiais ar atvirais naktiniais apdarais, o jos talentai, kurie gali pasireikšti netikėtose situacijose ir taikliai užgauti vyro širdį.

Trečioji pamoka. Iškalbos technika

Visais laikais daug laiko geišos skirdavo retorikos treniruotėms. Svarbu žinoti ne tik, ką dera kalbėti, bet ir kaip pasakyti. Švelni užburianti intonacija, beveik tylus murkimas – toks balsas vilioja vyrą tarsi Sirenos daina.

Mums, šiuolaikinėms gundytojoms, gal ir nereikia ilgais žiemos vakarais lavinti balso padedant dainavimo mokytojui, tačiau atsikratyti grubių, nemalonių žodžių tikrai bus naudinga. O, jei nepasitikite savo intonacija, įrašykite kalbą į diktofoną ir pasiklausykite.

Ketvirtoji pamoka. Meilės menas

Priešingai paplitusiai nuomonei, geišos menas buvo nukreiptas anaiptol ne vyrui sugundyti. Geiša – tai ne mergina vienai nakčiai. Tie laimingieji, kuriems būdavo leista prisiliesti prie geišos kūno, turėdavo užkariauti pačios geišos širdį. Ir tik mainais už meilę jie įsitaisydavo ilgalaikę meilužę.

Patyrusi geiša žinodavo visas meilės meno subtilybes ir sugebėdavo atverti vyrui naujus, anksčiau nepažintus malonumų horizontus. Todėl mūsų uždavinys išmokti jausti savo kūną ir virtuoziškai įsisavinti erotinių glamonių meną.

Dėl to neverta žiūrėti pornografinių filmų ar mėgdžioti striptizo šokėjų. Verčiau pasinaudokite laiko patikrintais Kegelio pratimais dubens organų raumenims stiprinti. Jų aprašymus galima surasti knygose ir internete. Tie pratimai yra labai paprasti ir įgalina treniruoti raumenis bet kur, kad ir darbe ar autobuse, parduotuvėje ar prie viryklės. Tokių pratimų efektas jau ne vieną dešimtmetį stulbina ne tik moteris, bet ir vyrus.

Penktoji pamoka. Harmonija

Svarbiausia geišų paslaptis slypi harmonijoje. Viskas, ką jos daro, prie ko prisiliečia ir ką sako, tiesiog spinduliuoja natūralumu. Jokio dirbtinumo, tik menas. Vyrui susidaro įspūdis, kad su visu šiuo jaudinančiu grožiu ir talentais geiša atėjo į pasaulį. Sukurti aplink save nuostabios harmonijos aplinką – tai didžiausias geišų menas.

#    Comments [0] |

sekmes kelias tai poziuris kitaip

Rašytojas ir rinkodaros guru vadinamas Sethas Godinas išleido naują knygą, kurioje skatina šiuolaikinę kartą nebijoti beprotiškų idėjų ir sumanymų.

Savo naujausioje knygoje „The Icarus Deception“ Sethas Godinas teigia, kad šiuolaikinių žmonių smegenys yra „išplautos“ ir tikina, kad, norint pasiekti sėkmės versle, būtina elgtis beprotiškai ir net absurdiškai.

„Per 100 metų beveik visas pasaulis praturtėjo dėl industrializacijos. Žmonės išmoko užsidirbti pinigų ir pinigai pradėjo valdyti pasaulį, – žurnalistams pristatydamas knygą kalbėjo S. Godinas. – Buvo pastatytos mokyklos ir sukurta švietimo bei darbo sistemos, kurios verčia žmones elgtis pagal tam tikras visuotines ir vienodas taisykles.

Kelios kartos nugyveno gyvenimą, kuris buvo kruopščiai suplanuotas. Plano laikymasis garantavo gerėjančią gyvenimo kokybę, bet dabar sistema griūva, – teigė S. Godinas. – Nėra saugaus darbo, nebeliko jokio garanto, kad mokantis ir sunkiai dirbant gyvenimo kokybė tikrai pagerės, nes dauguma kompanijų keliasi į pasaulio šalis, kuriose darbo jėga pigesnė.“

Pasak S. Godino mokymosi sistema, paremta industrine ekonomika, yra didžiausia šiuolaikinės kartos problema. „Mes vis dar tikime, kad tik vadovaudamiesi nustatytomis instrukcijomis, galime pasiekti geresnio gyvenimo, o jo nesulaukę, jaučiamės nuvilti.“ S. Godinas siūlo elgtis priešingai – maištauti prieš sukurtą sistemą ir gyventi vadovaujantis ne taisyklėmis ir visuotinėmis normomis, o puoselėti talentus ir įgyvendinti vidinius troškimus.

„Nesiūlau mesti darbo ir tapti poetu, – sakė S. Godinas. – Siūlau prisiminti meną gyventi ir būti žmogumi, o ne sistemos dalimi.“ Kaip pavyzdį S. Godinas pateikia Marką Zuckerbergą, „Facebook“ įkūrėją. „Kai jis pasakojo savo idėjas, aplinkiniai jį laikė pamišusiu. Jis nesistengė pritapti, jis darė tai, ką iš tiesų norėjo. Tad pagrindinis mano patarimas jaunam ir ambicingam žmogui – nepasiduoti visuotinėms taisyklėms, jei jos jums netinka. Visada bus žmonių, kurie norės tomis taisyklėmis vadovautis ir nenorės nieko siekti, bet visada bus ir tokių, kurie elgsis kitaip nei minia.“

#    Comments [0] |

seksualumas

„Būti kaip visi“, tai yra priklausyti kokiai nors grupei – vienas pagrindinių mūsų poreikių. Ir jeigu visuomenė pripažįsta seksualumą bei jo apraiškas, mes irgi ko gero norėsime tapti seksualiais. Todėl, pasak psichoanalitikų, kai kartais galvojame, kad trokštame sekso, iš tikrųjų norime ko kito – pripažinimo, sėkmės ir kt.

Socialinio pripažinimo siekis

Žiauriame ir konkurencijos pilname pasaulyje moterys perima vyriškos elgsenos ypatumus. Pavyzdžiui, gamyklos direktorė sename rusų filme „Tarnybinis romanas“ arba galingoji redaktorė „Ir velnias dėvi Prada“. Šios moterys gyvena skirtingais laikais, skirtingose visuomenėse, tačiau vis dėlto yra panašios – jos ryžtingos ir elegantiškos, dalykiškos. Ir nesvarbu, ką jaučia, jos visuomet pasitiki savimi ir didžiuojasi savo statusu. Viršininkės ir seksualios moters vampyrės įvaizdis daug kur sutampa.

Pabėgti nuo vienatvės

„Atsiduoti vyrui – tokia kančia! Tačiau aš iškęsčiau viską: ir skausmą, ir kančias, ir pavojų, kad nors sekundę nesijausčiau vieniša...“ – sako Kerol, viena filmo, pastatyto pagal Tenesio Viljamso pjesę „Orfėjus leidžiasi į pragarą“, herojė. Šioje replikoje skamba gili ir liūdna melodija, kurią galbūt daugelis girdėjome savo sieloje: priglausk mane prie savęs, kad nesijausčiau tokia vieniša.

Mes norime pabėgti nuo vienatvės, nuo mirties baimės, kuri visuomet arti vienatvės. Išgyvename, kad negalime užpildyti sielos tuštumos. Ir dėl to ieškome kito žmogaus, kuris galėtų mus „išgelbėti“. Tačiau kaip jį prisivilioti į savo pasaulį?

Seksas – vienas greičiausių būdų pasiekti artumą. Ne vieneri metai turi praeiti, kol draugiški santykiai pasiekia atvirą intymumą, kuris (mes tuo tikime) savaime atsiranda prabudus ryte vienoje lovoje. Aišku, tai ne šimtaprocentinė garantija. Galima ir apsigauti. Tačiau jeigu žmogui jaučiame simpatiją, kartu praleista naktis – puiki galimybė artimiems santykiams atsirasti.

Būdas „prisirišti“ partnerį

Jeigu jau užmezgėme artimus santykius, kaip juos išlaikyti? Ar daug moterų, o ir vyrų sutiks, kad jų partneris malonumo ieškos ir su kitais? Beje, psichologai teigia, kad vyrų savimeilė užgaunama ypač stipriai, jeigu jų moterys pasirenka kitą partnerį. Žodžiu, mes dažnai geidžiame sekso dėl to, kad partneris liktų su mumis. Šeimos psichologai tvirtina, kad šeima, kurioje sutuoktiniai neužsiima seksu – tai jau santykiai pagal susitarimą. Specialistai nelabai tiki meile be sekso.

Pamaloninti savo kūną

Kūną mes dažnai „išnaudojame“. Netgi tada, kai „vedame“ jį į baseiną ar masažą, tai darome ne dėl to, kad labai mylime ir norime jam suteikti malonumo, o todėl, kad siekiame jam suteikti tinkamas formas ar apimtis. Neretai kamuojame jį sporto salėje ar verčiame prakaituoti pirtyje visiškai neįsiklausydami, ko kūnas nori iš tiesų.

Labai retai draugė draugei padaro masažą. O pakaso nugarą? Net ir toks prisilietimas gali būti nesuprastas. Ypač jeigu kalbėtume apie vyrus. Apsikabinimai, švelnūs prisilietimai, bučiniai... Visa tai uždrausta, nes taip jau susiklostė kultūriškai visus šiuos dalykus mes priskiriame seksui. Dėl to kartais juo užsiimame, o iš tiesų galbūt viso labo norėjome, kad kas švelniai paglostytų galvą.

Norime sekso

Aišku, mylimės ir dėl to, kad tiesiog norime sekso. Jis mums patinka, nes suteikia malonumo ne tik mums patiems (jogos pratimai irgi teikia malonumo), bet ir kitam žmogui. Žinome, kad pasidalytas skausmas – dvigubai mažesnis, o džiaugsmas – dvigubai didesnis. Todėl kai pora moka mėgautis vienas kito artumu, jų santykiams niekas negresia.

Komentaras

Filosofas Michailas Epšteinas:

Seksualumas tai – „noriu“, erotika – „geidžiu“. Norėti – reiškia jausti ko nors trūkumą (maisto, gėrimo, artumo). Tuo tarpu geismas tai – perteklius, tai poreikis būti kažkuo daugiau nei esu. Žodžiu geisti būti geidžiamam. Tai erotikos etika, kuri nesuderinama su prievarta. Nes aš trokštu turėti ne tave, o tavo geidimą manęs. Aš geidžiu, kad tu geistum manęs.

Erotika tai – nesibaigiantis partnerių troškimų dialogas, kuriame seksualiniai dalykai – kūnas, jo organai ir zonos – yra ne tikslas, o bendravimo priemonės. Šiuo atvejus erotologija suartėja su lingvistika. Kaip bet kuri kalba yra atsakas į kitą kalbą, taip mūsų troškimai kalbasi su kitų troškimais. Kaip įvairūs galimi žodžių junginiai ir išraiškos priemonės, taip beribiai ir troškimai, kuriais keičiasi mylintieji ir mylimi, pavydintieji ir besitikintys būti mylimi.

#    Comments [0] |

po sekso partneris atrodo kitaip

JAV mokslininkai atliko tyrimus tikėdamiesi išsiaiškinti vyrų ir moterų neištikimybės skirtumus. Jie nustatė įdomių dalykų, kurie verčia susimąstyti.

Kas penkta ištekėjusi moteris (19 proc.) per apklausas prisipažino apgaudinėjanti savo vyrą ir kas ketvirtas vyras (23 proc.) – savo žmoną. Tokios Indianos (JAV) ir Ontario (Kanados) universitetų atliktų tyrimų išvados, aprašytos moksliniame leidinyje „Archives of Sexual Behavior“.

Per analogiškas apklausas, atliktas 1990 metais, tik kas dešimta moteris prisipažino turinti meilužį. Tokį neištikimybės šuolį anot tyrimų vadovų Kristen Mark ir Ericko Janseno, galima paaiškinti tuo, kad žmonės šiais laikais vis dažniau savo kasdienybėje susiduria su sekso ir meilės nuotykių tema.

Nepaisant to, ekspertai spėja, kad tikrieji neištikimybės paplitimo skaičiai turėtų būti kur kas didesni, nei galima spręsti iš apklausų.

Mat atliekant tyrimus buvo apklausti 506 vyrai (jų amžiaus vidurkis – 33 metai) ir 412 moterų, kurių amžiaus vidurkis – 28 metai. Paaiškėjo, kad vyrų ir moterų neištikimybės priežastys gerokai skiriasi.

Jei vyrai užsiima seksu veikiau spontaniškai iš tikro geismo, pavyzdžiui, netikėtai sutikę moterį, kuri sujaudino vizualiai, tai moterys savo neištikimybę suplanuoja iš anksto.

Moteris ryžtasi neištikimybei dažniausiai tada, kai santykiuose su savo vyru nesijaučia laiminga ar beveik nebeturi jokių bendrumų su juo. Tyrimų vadovė Kristen Mark sakė: „Kai moteris šeimoje jaučiasi nelaiminga, ji ieško intymumo ir šilumos kitur.“

Vis dėl to yra viena neištikimybės priežastis, būdinga abiems lytims: baimė po daugybės monogamiškos santuokos metų nebesugebėti seksualiai susijaudinti ir tapti frigidiškais.

Dažnai gėda prieš partnerį ar baimė apsijuokti, nuvilti būna tokia didelė, kad ieškoma išsigelbėjimo santykiuose nuošalyje. Padaryti gerą erotinį įspūdį svetimai ar svetimam yra kur kas lengviau nei patenkinti savą.

Neištikimybės tyrėjai pastebėjo ir daugiau skirtumų abiejų lyčių elgsenoje. Štai jie:

· Moterys ieško gražių meilužių, o vyrai būna neišrankūs.

Vyrai būna pasirengę pasimylėti su moterimis, kurių jie beveik nepažįsta. Kai nujaučia, jog gali netrukus prasidėti meilės nuotykis, jie nepaprastai sumažina savo keliamus reikalavimus dėl moters išvaizdos. Jei nėra jokios ilgalaikių santykių perspektyvos, vyrai leidžiasi į seksą su moterimis, kurių niekada nepasirinktų ilgai partnerystei. Tai eksperimentais įrodė JAV psichologijos profesorė Pamela Regan.

Moterys dažniausiai leidžiasi į neištikimybės santykius su vyrais kurie atrodo kur kas patraukliau už jų nuolatinį partnerį. Kad moterys yra išrankesnės, galima pagrįsti evoliucija. Jos daugiau rizikuoja. Ankstesniais laikais, kol nebuvo kontraceptinių priemonių, moteris, užmezgusi neteisėtą meilės ryšį, būtų pastojusi nuo meilužio. Todėl moteris ryždavosi rizikuoti tik tada, kai jai apsimokėdavo, pavyzdžiui, dėl gražių vaikų.

· Vyrai po sekso atrodo gražesni, moterys netenka žavesio.

Populiarus amerikiečių posakis „Karštas erotinis nuotykis moteriai greitai išauga į meilę“ turi tiesos grūdą. JAV sociologas Martinas Hasseltonas, apklausęs kelis šimtus žmonių, padarė išvadą, kad moterys ima labiau vertinti vyrą po pirmųjų lytinių santykių. Jis atrodo joms patrauklesnis nei iki tol.

O vyrams sekso partnerė po kovos ant pagalvių atrodo nebe tokia patraukli kaip anksčiau. Jie nesąmoningai vengia emocionaliai prisirišti prie moters, kad galėtų būti prieinami kitoms potencialioms partnerėms. Rūšies išlikimui tai turi prasmę, o meilei – ne.

· Vyrai aktyvesni nusidėjėliai už moteris.

Meilės nuotykio dalyviai visada būna du. Kas tai per žmonės, kurie vilioja kitą, susisaisčiusį santuokos saitais? Pirmiausia tai vyrai. Atlikus plačią apklausą, kurioje dalyvavo 53 tautybių žmonės, paaiškėjo: 57 procentai visų vyrų jau bent sykį buvo bandę nusivilioti ištekėjusią moterį. Ir tik 35 procentai visų moterų susiviliojo vedusiais vyrais..

· Vyrai „kabina“ kitaip nei moterys

Abiejų lyčių viliojimo strategijos būna skirtingos. Moterys pabrėžia savo išorines grožybes ir signalizuoja, kad jos nusiteikusios seksui, norėdamos sužavėti vyrą, kuris jau priklauso kitai. Vyrai demonstruoja galią, jėgą ir kilnumą arba dosnumą.

#    Comments [0] |
# Monday, 04 February 2013

alkocholizmas

Laba diena, rašau jums, nes reikia pagalbos. Aš esu 27 metų ištekėjusi moteris, šiuo metu gyvenu užsienyje.

Viskas buvo lyg ir neblogai mano gyvenime, kol palaipsniui pradėjo kankinti paniškos atakos, po jų atėjo ir gili depresija, kada nenorėjau gyventi, nemačiau gyvenimo prasmės, pridariau daug nereikalingu dalykų, o reikalingų nepadariau, ir pradėjau išgėrinėti... Kreipiausi į psichiatrą, paskyrė antidepresantų. Jau pusę metų juos vartoju, savijauta pagerėjo, vėl noriu gyventi. BET įprotis išgerti nepranyko... Tapau slapta alkoholike! Išgeriu apie 3 kartus per savaitę nuo visų slapstydamasi, nuo vyro, giminių, draugų. Man gėda prisipažinti, kad esu pati tikriausia alkoholikė, jeigu sužinotų mano darbdaviai (užimu aukštas pareigas), tikriausiai netekčiau darbo, vyras manau irgi nemokėtų man padėti, o mama išeitų iš proto, nes mano tėvas ir du broliai irgi alkoholikai. Protu suprantu, kad kuo toliau į mišką, tuo baisiau, bet kaip prisiversti negerti? Kiekvieną dieną vis prižadu, kad daugiau jau negersiu, bet atėjus vakarui vėl prisisiurbiu. Į medikus šiuo metu kreiptis negaliu, anoniminių alkoholikų grupių irgi vengiu, kadangi miestelis, kur gyvenu, yra labai mažas, tai kalbos pasklistų greitai, o tada jau tikrai gyvenimas griuvęs. Patarkite, prašau, kaip išeiti iš to liūno, kaip moteriai, kuri turi 2 aukštuosius išsilavinimus ir kalba 5 kalbomis, turi mylintį ir mylimą vyrą, gerą darbą, visko to neprarasti?

Į skaitytojos laišką atsako portalo Alfa.lt psichologė Eglė Gedrimienė:

Sveiki,

rašote, kad norite pagalbos gydant savo priklausomybę nuo alkoholio. Iš tiesų norisi jus pasveikinti, kad tuo jau žengiate pirmuosius žingsnius – pripažinote, kad turite problemą, kurios pati nebekontroliuojate ir kuriai įveikti jums reikalinga pagalba. Taip pat pradėjote tos pagalbos ieškoti.

Vis tik alkoholizmas vargiai yra ta problema, kurią įveikti pakanka vien tik paties žmogaus pastangų. Nuo alkoholizmo kenčia pačių įvairiausių sluoksnių ir išsilavinimo, užimantys pačias žemiausias, tiek ir pačias aukščiausias pareigas žmonės. Taigi mokamos kalbos ir geras išsilavinimas, nors be abejonės, jums labai praverčia gyvenime, tiesiogiai jūsų gėrimo problemos nesprendžia.

Laiške teigiate, kad į medikus kreiptis neturite galimybės, anoniminių alkoholikų grupių vengiate, nes nepasitikite jų anonimiškumu, artimiesiems neatsiskleidžiate, nes bijote jų reakcijos. Vis tik tokiu būdu jūs paliekate save labai izoliuotoje aplinkoje, kurioje jūsų problemos tampa ne tik problemomis pačios savaime, bet dar ir milžiniškomis paslaptimis, kuriomis negalima pasidalinti net su artimiausiais žmonėmis. Taigi dabartinėje situacijoje jūsų pečius be gėrimo sunkumų slegia dar ir įtampa tai slepiant, kaltė, gėda ir ko gero dar daugelis sunkių jausmų. Labai dažnai šie besikaupiantys, slepiami jausmai ne tik kad nepadeda spręsti gėrimo problemos, bet savo slogumu tik paskatina griebtis alkoholio.

Savo laiške be gėrimo paminėjote ir daugiau psichinės sveikatos sunkumų – depresiją, panikos atakos, taip pat ir tėvų šeimos gėrimo problemos. Visa tai rodo, kad jūsų sunkumai yra kompleksinio pobūdžio ir pagalba jums reikalinga taip pat kompleksinė – ne vien vaistai, bet ir kasdienė parama atsispiriant alkoholiui, taip pat specifinės intervencijos mažinant panikos atakas bei susidorojant su visais sunkiais jausmais kylančiais pakeliui.

Kaip ir pati minėjote laiške, esate išsilavinusi, dirbanti ir uždirbanti moteris, tad labai siūlau pasinaudoti šiais savo resursais ir suteikti sau pagalbą, kurios jums šiuo metu reikia. Kaip vieną iš galimybių siūlyčiau privatų psichologą ar psichoterapeutą dirbantį priklausomybių srityje arba privatų priklausomybių ligų centrą. Taip pat labai verta pagalvoti ir apie anoniminių alkoholikų grupę kitame artimiausiame mieste (jei savo miestelyje jos lankyti nedrįstate).

Deja, nėra stebuklingos tabletės, kurią paslapčia išgėrus jūsų problema išnyktų. Tad rekomenduočiau nedelsti ir pradėti profesionaliai spręsti iškilusius sunkumus. Profesionali pagalba – vienintelė tikrai efektyvi išeitis. Visos jūsų įvardintos problemos nesprendžiant linkusios komplikuotis ir neretai galutiniame etape palieka žmogų sužlugdytą ir visiškai praradusį ankstesnį gyvenimą. Kita vertus tinkama laiku suteikta pagalba gali tapti tikru išsigelbėjimu.

Minėjote, kad kreipėtės į psichiatrą ir sėkmingai vartojate vaistus. Norėčiau jus dar kartą paskatinti imtis ir tolimesnių žingsnių – kreiptis profesionalaus priklausomybių gydymo, lankyti priklausomų asmenų grupę, reguliariai konsultuotis su specialistu, apie savo sveikatos problemas pasikalbėti su vyru. Jūs esate dar labai jauna moteris, tad neleiskite šiems savo sveikatos sunkumams atimti jums galimybę džiaugtis visu likusiu gyvenimu.

#    Comments [0] |

7 pozymiai kad jis arba ji nera pasiruose rimtiems santykiams

Abejonių kelia mylimojo pasiryžimas įsipareigoti rimtiems santykiams? Gali būti, kad net pats vaikinas nežino, kad nėra pasiruošęs įsipareigoti, bet jį išduoda 7 požymiai, kuriuos išskyrė psichologė, santykių terapeutė ir knygų autorė Vondie Lozano.

7 požymiai, kad jis nepasiruošęs įsipareigoti:

1. Jis nemėgsta arba nemoka įsipareigoti net mažiems dalykams

Kasdieninis gyvenimas yra kupinas mažų įsipareigojimų, kuriuos turime padaryti dėl mylimų žmonių. Jei jūsų vaikinui sunku pasirodyti laiku pasimatyme arba padaryti nedidelę paslaugą, vargu, ar jis pasiruošęs su jumis dalintis namų rūpesčiais visą likusį gyvenimą.

2. Jis kalba apie vestuves, bet nesiima veiksmų

Jis nebijo kalbėti apie vestuves ir bendrą ateitį, bet net nesiruošia jums pasipiršti, nors draugaujate daugiau nei 5 metus. Gali būti, kad jis nėra subrendęs rimtiems santykiams, nors ir kalba priešingai.

3. Jis ką tik išsiskyrė su ilgamete drauge

Po tikrai sudėtingo ir skausmingo išsiskyrimo vaikinams ir merginoms sunku įsipareigoti net ir patinkančiam žmogui.

4. Jis žiūri į aplinkines merginas kaip potencialias partneres

Visi vaikinai žvalgosi į kitas merginas, bet jei jis kiekvieną gražią merginą įvertina kaip potencialią partnerę, vadinasi, jis nėra įsitikinęs, kad esate „ta vienintelė“.

5. Jūs jam ne prioritetas

Ką jis renkasi penktadienio vakarą: jus ar draugus? Ką jis renkasi savaitgaliais ir per šventes: šeimą ar jus? Kas jam svarbiau darbas ar santykiai? Tik tada, kai į visus šiuos klausimus galėsite drąsiai atsakyti „aš jam svarbiausia“, galėsite tikėtis, kad jis pasiruošęs įsipareigoti.

6. Jis nesupažindino jūsų su savo draugais ir tėvais

Jis vis „pamiršta“ jus supažindinti, jau beveik... metus. Iš tokio vaikino nesitikėkite rimtų santykių.

7. Jis sako, kad nėra pasiruošęs rimtiems santykiams

Vaikinų žodžiais būtina tikėti, nes jie nemėgsta užuominų ir spėliojimų. Nesitikėkite, kad laikas ir jūsų pastangos pakeis vaikino nuomonę.

#    Comments [0] |
# Thursday, 24 January 2013

vienisumo maskuote

Pirmiausia, svarbu atpažinti komplimentą kaip tokį. Mat kartais komplimentai būna užmaskuoti, pavyzdžiui, kai, kas nors paviešėjęs namuose, išeidamas sako: „Buvo nuostabus vakaras!“ Tai sakydamas žmogus turi galvoje net tik gerą orą lauke, bet pavykusias šeimininkės pastangas priimti ir pavaišinti svečią. Geriausia reaguoti į komplimentą tiesiu ir aiškiu „ačiū“ arba „malonu, kad jums patiko“.

Deja, daugumai žmonių sunkiai sekasi priimti komplimentus. Jie parausta, sutrinka arba reaguoja nepatikliai, ima įtarinėti, kad už tų žodžių slypi kita, nemaloni, prasmė. Dažniausiai tai būna žmonės, per menkai pasitikintys savimi, ką galima būtų paaiškinti tuo, kad jie savo gyvenime per mažai girdėjo komplimentų. Tokiems asmenims derėtų specialiai mokytis priimti komplimentus ne tik su dėkingumu, bet ir išdidžiai.

Išgirdęs komplimentą asmuo turėtų atsiminti, kad jis nė kiek savęs nenuvertins pabrėždamas, kaip labai džiaugiasi dėl komplimento (kas paprastai būna tiesa). Komplimento sakytojui tai bus malonus atgarsis į jo pastangas. Jis sužinos, kad sakydamas komplimentą padarė kažką gera kitam žmogui.

Kodėl kai kurie žmonės sunkiai priima komplimentus?

Sugebėjimą priimti komplimentus gali išsiugdyti kiekvienas. Nesugebantį tinkamai reaguoti į komplimentus galima palyginti su moksleiviu, kuris neišmoko aktyviai reikštis per pamokas. Jam reikia šiek tiek padėti, duodant patarimą ateityje tai dažniau daryti.

Kaip ir bet kuri kita informacija, komplimentai atlieka mažiausiai keturias funkcijas:

· Faktiniame lygmenyje jie perteikia informaciją, susijusią su asmeniu.

· Saviraiškos lygmenyje jie atskleidžia informaciją apie komplimento sakytoją, kad šis atkreipė dėmesį į kitą asmenį ir veikiausiai yra nusiteikęs geranoriškai.

· Apeliavimo lygmenyje galima numanyti, kad komplimento sakytojas nori sukelti malonų pasitenkinimo savimi jausmą kitam žmogui, galbūt ir sustiprinti jo pasitikėjimą savimi.

· Santykių lygmenyje paaiškėja, kad komplimento sakytojas domisi kitu žmogumi, yra palankiai nusiteikęs ir siekia sustiprinti ryšį su juo.

Ne kiekvienas komplimentas atpažįstamas kaip toks. Žmonių bendravime apie pranešimo turinį sprendžia gavėjas. Pavyzdžiui, svečio pagyrimą „desertas tau ypač pavyko“ šeimininkė gali interpretuoti kaip jos kulinarinių sugebėjimų kritiką („Aha, taip jis nori pasakyti, kad kepsnys buvo neskanus!“). Tada verta pasiteirauti, ar tai buvo komplimentas ir kodėl svečias taip pasakė.

Komplimentų sakymo būdas ir jų dažnumas priklauso ir nuo kultūrinės aplinkos. Šiais visuotinės globalizacijos laikais, vis daugėjant šalyje svetimtaučių emigrantų, į tai svarbu atsižvelgti. Pavyzdžiui, komplimentą išgirdęs kinas jausis įpareigotas kelis kartus iš eilės atmesti komplimentą, prieštaraudamas „jūs perdedate“ arba „per daug giriate mane“. O dažnas europietis (ypač iš Vidurio Europos) priims komplimentą dėkodamas ir nesistengs jo paneigti.

Kam naudingi komplimentai?

Komplimentai – tai palyginus paprasta ir gana sėkminga forma užmegzti pokalbį, palaikyti kontaktą arba nukreipti pokalbį į kitą temą. Todėl jis siūlomas ypač droviems žmonėms. Komplimentai kaip ir šypsena tikrai priklauso prie optimaliausių būdų susipažinti su nepažįstamu žmogumi.

Komplimentai sužadina dėmesį ir sukuria ryšį tarp dviejų pašnekovų. Neretai komplimentą išgirdęs žmogus savo ruožtu pasijaučia paskatintas taip pat atsidėkoti komplimento forma jo sakytojui. Tad pašnekovas ims atidžiau jį stebėti, ieškodamas dalykų, vertų komplimento. Taip išsivysto draugiškas dinamiškas ryšys. Išryškindami asmeninius privalumus, komplimentai visada palankiai paveikia dviejų pašnekovų santykius ir jų bendravimo atmosferą.

Komplimentas duoda naudos abiems dalyviams: sakytojui komplimentas palengvina pokalbį, tuo pačiu lavina jo akį pastebėti tai, kas gražu ir gera aplinkui. Adresatui komplimentas pagerina savijautą ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Jis sužino, kad patraukė kito dėmesį ir kad minėta jo savybė buvo gerai įvertinta.

Flirtuojant komplimentai sukuria ne tik malonią, bet ir erotiškai jaudinančią atmosferą. Šiuo atveju komplimentai gali būti „žaismingi“. Jie atskleidžia adresatui, kad juo domimasi ir norima užmegzti su juo ar ja glaudesnius santykius.

Ar žmonės, sugebantys sakyti ir priimti komplimentus, daugiau pasiekia gyvenime?

Konkrečių mokslinių tyrimų dar nebuvo atlikta, tačiau spėjama, kad taip yra, nes komplimentai skatina santykius ir padeda komplimentų sakytojui pelnyti kitų palankumą. „Žengimas į priekį per komplimentus“ pirmiausia vyksta socialinėje srityje, nes techninių ar darbinių problemų per komplimentus neišspręsime.

#    Comments [0] |

kaip sakyti komplimentus

Pirmiausia, svarbu atpažinti komplimentą kaip tokį. Mat kartais komplimentai būna užmaskuoti, pavyzdžiui, kai, kas nors paviešėjęs namuose, išeidamas sako: „Buvo nuostabus vakaras!“ Tai sakydamas žmogus turi galvoje net tik gerą orą lauke, bet pavykusias šeimininkės pastangas priimti ir pavaišinti svečią. Geriausia reaguoti į komplimentą tiesiu ir aiškiu „ačiū“ arba „malonu, kad jums patiko“.

Deja, daugumai žmonių sunkiai sekasi priimti komplimentus. Jie parausta, sutrinka arba reaguoja nepatikliai, ima įtarinėti, kad už tų žodžių slypi kita, nemaloni, prasmė. Dažniausiai tai būna žmonės, per menkai pasitikintys savimi, ką galima būtų paaiškinti tuo, kad jie savo gyvenime per mažai girdėjo komplimentų. Tokiems asmenims derėtų specialiai mokytis priimti komplimentus ne tik su dėkingumu, bet ir išdidžiai.

Išgirdęs komplimentą asmuo turėtų atsiminti, kad jis nė kiek savęs nenuvertins pabrėždamas, kaip labai džiaugiasi dėl komplimento (kas paprastai būna tiesa). Komplimento sakytojui tai bus malonus atgarsis į jo pastangas. Jis sužinos, kad sakydamas komplimentą padarė kažką gera kitam žmogui.

Kodėl kai kurie žmonės sunkiai priima komplimentus?

Sugebėjimą priimti komplimentus gali išsiugdyti kiekvienas. Nesugebantį tinkamai reaguoti į komplimentus galima palyginti su moksleiviu, kuris neišmoko aktyviai reikštis per pamokas. Jam reikia šiek tiek padėti, duodant patarimą ateityje tai dažniau daryti.

Kaip ir bet kuri kita informacija, komplimentai atlieka mažiausiai keturias funkcijas:

· Faktiniame lygmenyje jie perteikia informaciją, susijusią su asmeniu.

· Saviraiškos lygmenyje jie atskleidžia informaciją apie komplimento sakytoją, kad šis atkreipė dėmesį į kitą asmenį ir veikiausiai yra nusiteikęs geranoriškai.

· Apeliavimo lygmenyje galima numanyti, kad komplimento sakytojas nori sukelti malonų pasitenkinimo savimi jausmą kitam žmogui, galbūt ir sustiprinti jo pasitikėjimą savimi.

· Santykių lygmenyje paaiškėja, kad komplimento sakytojas domisi kitu žmogumi, yra palankiai nusiteikęs ir siekia sustiprinti ryšį su juo.

Ne kiekvienas komplimentas atpažįstamas kaip toks. Žmonių bendravime apie pranešimo turinį sprendžia gavėjas. Pavyzdžiui, svečio pagyrimą „desertas tau ypač pavyko“ šeimininkė gali interpretuoti kaip jos kulinarinių sugebėjimų kritiką („Aha, taip jis nori pasakyti, kad kepsnys buvo neskanus!“). Tada verta pasiteirauti, ar tai buvo komplimentas ir kodėl svečias taip pasakė.

Komplimentų sakymo būdas ir jų dažnumas priklauso ir nuo kultūrinės aplinkos. Šiais visuotinės globalizacijos laikais, vis daugėjant šalyje svetimtaučių emigrantų, į tai svarbu atsižvelgti. Pavyzdžiui, komplimentą išgirdęs kinas jausis įpareigotas kelis kartus iš eilės atmesti komplimentą, prieštaraudamas „jūs perdedate“ arba „per daug giriate mane“. O dažnas europietis (ypač iš Vidurio Europos) priims komplimentą dėkodamas ir nesistengs jo paneigti.

Kam naudingi komplimentai?

Komplimentai – tai palyginus paprasta ir gana sėkminga forma užmegzti pokalbį, palaikyti kontaktą arba nukreipti pokalbį į kitą temą. Todėl jis siūlomas ypač droviems žmonėms. Komplimentai kaip ir šypsena tikrai priklauso prie optimaliausių būdų susipažinti su nepažįstamu žmogumi.

Komplimentai sužadina dėmesį ir sukuria ryšį tarp dviejų pašnekovų. Neretai komplimentą išgirdęs žmogus savo ruožtu pasijaučia paskatintas taip pat atsidėkoti komplimento forma jo sakytojui. Tad pašnekovas ims atidžiau jį stebėti, ieškodamas dalykų, vertų komplimento. Taip išsivysto draugiškas dinamiškas ryšys. Išryškindami asmeninius privalumus, komplimentai visada palankiai paveikia dviejų pašnekovų santykius ir jų bendravimo atmosferą.

Komplimentas duoda naudos abiems dalyviams: sakytojui komplimentas palengvina pokalbį, tuo pačiu lavina jo akį pastebėti tai, kas gražu ir gera aplinkui. Adresatui komplimentas pagerina savijautą ir suteikia daugiau pasitikėjimo savimi. Jis sužino, kad patraukė kito dėmesį ir kad minėta jo savybė buvo gerai įvertinta.

Flirtuojant komplimentai sukuria ne tik malonią, bet ir erotiškai jaudinančią atmosferą. Šiuo atveju komplimentai gali būti „žaismingi“. Jie atskleidžia adresatui, kad juo domimasi ir norima užmegzti su juo ar ja glaudesnius santykius.

Ar žmonės, sugebantys sakyti ir priimti komplimentus, daugiau pasiekia gyvenime?

Konkrečių mokslinių tyrimų dar nebuvo atlikta, tačiau spėjama, kad taip yra, nes komplimentai skatina santykius ir padeda komplimentų sakytojui pelnyti kitų palankumą. „Žengimas į priekį per komplimentus“ pirmiausia vyksta socialinėje srityje, nes techninių ar darbinių problemų per komplimentus neišspręsime.

#    Comments [0] |